Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43701) sanzi89 válasza grafnet (#43699) üzenetére


sanzi89
addikt

12-es imbuszkulcsot most is kölcsön kellett kérni az olajleeresztő csavarhoz. :DDD

Amúgy persze, hogy lesz. Eddig a gari miatt a márkaszervízbe volt hordva évente, de az tavaly lejárt, a 6. éves szervíz meg olajból meg szűrőkből állt, azt megcsináltam én.
Az előző autónkat aki szerelte sajnos a COVID alatt meghalt, így most úgymond nincs szerelőm.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43702) grafnet válasza sanzi89 (#43701) üzenetére


grafnet
veterán

Értelek.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43703) Morris válasza sanzi89 (#43698) üzenetére


Morris
veterán

Már jeleztem ennek a nyomorult mol-nak, hogy jó lenne ha ide bszn@nak egy átvevő helyet, mert Szegeden több is van, de itt semmi.

(#43704) Stylewars_kp válasza grizlisandor (#43693) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ja, örvénykamrás meg az adagolós elcsattog vele. PD, CR meg egyéb magasnyomásút hazavághatja.

(#43705) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#43704) üzenetére


lemmy71
őstag

A régi W116 és 220 -as merdzsók szerették, meg egy két szivar audi 😉 Amúgy meg hiába szűröd halálra a fémszemcse így is úgy is benne marad. Azt centrifugálással választják ki, szóval előbb utóbb tönkrevágja az adagolót és a porlasztó csúcsot.

(#43706) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#43705) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én sose mertem beleönteni, nem is szeretném. Hamarabb önteném bele a napraforgó olajat. De ugye ez mind jövedéki adócsalás. Nem tudom, hogy a hanyatló nyugaton mennyire engedélyezett a napraforgó olaj a tankba. Bár ők meg nincsenek rászorulva.

(#43707) grafnet


grafnet
veterán

Most hallottam a rádióban: a hulladékudvar kivitelezése befejeződött. Másik 2-3 településsel közös projekt, folyamatban van az üzembehelyezési eljárás. Nem tudták megmondani, hogy annak mikor lesz vége.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43708) Dani_kp válasza grafnet (#43707) üzenetére


Dani_kp
őstag

Kemény, tavaly még idén nyár végére ígértek, hogy már üzemelni fog. Amúgy vicc, hogy megyeszékhelyen nincs, de Újszentivánon, ami határtól néhány kilométerre fekvő kis falu, ott már évek óta üzemel egy ilyen hulladék udvar, ahol X kilóig még a sittet is átveszik.

https://ingatlan.com/33821564

(#43709) lemmy71 válasza Dani_kp (#43708) üzenetére


lemmy71
őstag

Nyugi biztos átadják majd és gyönyörűen fizetőssé teszi a tetves MOL. Lassan egy zsebrádióért is fizetni kell ha az elektronikai hulladék tárolóba viszed.
Gyulán augusztusig ingyenes volt a zöldhulladék átvétel, most havi egy alkalommal ingyenes 300 kilóig.
Mostantól az utak mentén a tv-k akkuk gumik wc csészék mellett megjelennek a nyesedék kupacok is :(((

(#43710) yanna válasza lemmy71 (#43709) üzenetére


yanna
őstag

Ezt írtam én is, ződhulladék nélkül, de igazad van.

(#43711) Dani_kp válasza lemmy71 (#43709) üzenetére


Dani_kp
őstag

Elektronikai hulladékot még mindig lehet vinni a media marktba is?
A méh telepeket is jól kiherélték, pár dologért semmit nem adnak, amiért meg fizetnek, az meg töredéke mint eddig...

https://ingatlan.com/33821564

(#43712) lemmy71 válasza Dani_kp (#43711) üzenetére


lemmy71
őstag

Én még nyáron a nagy "gengszter" váltás előtt voltam utoljára a "MÉH" telepen. Általában csak "guberálni" megyek, ami megtetszik azt elhozom.
Most is működik még ez a rendszer, lehet vásárolni is hulladék fémet?

(#43713) sanzi89 válasza Dani_kp (#43711) üzenetére


sanzi89
addikt

Meg OBI-ba is. Én már vittem CRT monitort, régi TV-t, nem szóltak érte.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43714) Dani_kp válasza lemmy71 (#43712) üzenetére


Dani_kp
őstag

Azon az egy szem méhtelepen, ami megmaradt, lehet még vásárolni.

sanzi89: az obit nem is tudtam, köszi az infót :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#43715) lemmy71 válasza Dani_kp (#43714) üzenetére


lemmy71
őstag

Hol is van az Csabán, valahol a Szalvai pálya után :U
Ezer éve amikor még a barneválnál gályaztam, akkor jártam ott utoljára.

(#43716) Dani_kp válasza lemmy71 (#43715) üzenetére


Dani_kp
őstag

Régen Farkas Vas Bt. névre hallgatott. Amúgy meg, Építők útja 3. Kétegyházi úton a Kaiser foodnál kell balra fordulni, azaz Építők útja, talán a posta garázs (szerviz) van velük majdnem szemben.

https://ingatlan.com/33821564

(#43717) lemmy71 válasza Dani_kp (#43716) üzenetére


lemmy71
őstag

Ja ja igen így már emlékszem.
A posta garázsba sokat jártam zöldkártyázni a kilencvenes években.
Már beugrott a Szalvai, a mögött egy autó bontó volt.
Katonaság alatt a Szalvai -ra jártunk ki "edzeni"🪖

(#43718) doberman válasza lemmy71 (#43717) üzenetére


doberman
senior tag

...meg hétvégenként az öreg Kurilla örgy.-al a "szusszosok" drukkolni...-természetesen a volt Sarokház érintésével...

8lnu

(#43719) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43716) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Miért csak hallgatott? Változott a tulaj?

(#43720) lemmy71 válasza doberman (#43718) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen a sarokház, sarkalatos pontja volt a laktanyának :D Néha a MEA kapunál ugrottunk ki egy sörre, ha nem voltunk szalonképesen öltözve, szemben a rózsához :DDD

(#43721) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43719) üzenetére


Dani_kp
őstag

Mint mindenhol, már állami tulajdon lett. A 3 méhtelepből csak ez maradt meg.

https://ingatlan.com/33821564

(#43722) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43721) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

francba. Csak ezek meg minden hájjal megkentek… vigyázz velük.

(#43723) sanzi89


sanzi89
addikt

Tudtok ajánlani esetleg valakit, aki Békéscsabán vállal kút fúrást? Esetleg pozitív tapasztalat is van vele? Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43724) grafnet válasza sanzi89 (#43723) üzenetére


grafnet
veterán

Szlávikkal kezd Jaminába.
De bárki más is jó tud lenni, nagyon sokan csinálják. Holnap megpróbálom nem elfelejteni, kollégám is csinál...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43725) Stylewars_kp válasza grafnet (#43724) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Sokan csinálnak lyukat. Inkább így fogalmaznék. Sok a kókler, próbálj ajánlásokon keresztül keresni embert.

(#43726) Morris válasza Stylewars_kp (#43725) üzenetére


Morris
veterán

Épp azt csinálja ;]

(#43727) Stylewars_kp válasza Morris (#43726) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én kifúrom, de nem ajánlom magam. :DDD

(#43728) grafnet válasza Stylewars_kp (#43725) üzenetére


grafnet
veterán

Egyébként egy "sima" lyukat valóban bárki meg tud csinálni magának, de azért némi szakértelem kellene, hogy haladjon is. ;]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43729) grafnet válasza sanzi89 (#43723) üzenetére


grafnet
veterán

3.800,-Ft/m
+15.000,-Ft a szerelvény

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43730) Stylewars_kp válasza grafnet (#43729) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ah, jól megdrágult. Tavaly 2 ezerért fúrták. Azelőtt meg évekig egy ezres volt.

(#43731) sanzi89 válasza sanzi89 (#43723) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi az infókat!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43732) Zodicus


Zodicus
senior tag

Sziasztok

Eladó csak a mai napon Sony KDL-32WD752 tv.



Bcsabán, a Kazinczy utcában van, szállításban nem tudok segíteni. '17-ben vettem Angliában, így angol konnektoros (átalakítót adok). 3. TV volt, így keveset ment, az utóbbi 2 évben egyáltalán nem volt használva. Hadznált árat még nem tudok, mert nem találtam, de majd megbeszéljük. :K

Akit érdekel, írjon rám privátban.

[ Szerkesztve ]

(#43733) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok!

Multifunkciós, lehetőleg wi-fi funkcióval ellátott nyomtatót keresek.

Lapul valakinél eladó (ingyen vagy annál olcsóbban :DDD) példány?

(#43734) Digger


Digger
senior tag

Asztali GSM telefont keresek.
Hogy egyértelmű legyen, ez első ránézésre pontosan olyan mint egy hagyományos, telefonkagylós asztali készülék, csak ebben SIM kártya van, és a legtöbbször olyan külső antennája, mint egy wifi routernek.
Idős embernek lenne, akinek gondot okoznak a mobilok apró gombjai, a ki-bekapcsolás, az időnkénti töltés kivitelezése, még akkor is, ha az egy senior telefon.
Például. Vagy.
Fontos lenne a falra akasztható kivitel, mert rögzíteni kellene.
Mint ahogy linkeltem is, lehet rendelni, de gondoltam hátha van valakinek a fiókjában.

[ Szerkesztve ]

(#43735) yanna


yanna
őstag

Lányok, fiúk!
Csak szólok, hogy minnyá év vége lesz... Mennyi a megcélzott hozzászólás? Vagy majd az utolsó előtti pillanatban?

(#43736) public73 válasza yanna (#43735) üzenetére


public73
aktív tag

don't panic!
ez nem egy idegbeteg társulat...térjünk vissza erre a kérdésre 12.31.-én 19:33 órakor... ;] :DDD :C

(#43737) yanna válasza public73 (#43736) üzenetére


yanna
őstag

Akkor még nem írok ide fölöslegesen. :B

(#43738) Digger


Digger
senior tag

Azért egy tízest rávertünk a Lengyelekre!
36:26!
Rosta volt az ász.
Mikler nem hiányzott.

(#43739) public73 válasza yanna (#43737) üzenetére


public73
aktív tag

persze, mert az "pocsékba megy" amit addig idefirkálsz... ;] ;] ;] :C :C :C :DDD :DDD :DDD

(#43740) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ha valakinek van a környéken eladó rx 570-e az írjon rám bátran.
Nyilván nem újkori árért, de ha fontos kihez kerül és segíteni is akarsz én vagyok az embred. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#43741) Devid_81 válasza public73 (#43736) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg nem is kezdtem el a munkalatokat, de jonnek az onkentesek...azert nah, kezd a topikunk hires lenni, vagy emlekezetes? :DDD
Egyebkent iden a kovetkezo kerek szam mar igy is tok kozel van... lehet nagyobbat kellene most almodni ;] :D
#45k vagy #50k esetleg?

[ Szerkesztve ]

...

(#43742) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43733) üzenetére


Dani_kp
őstag

Amilyen árban mennek az új nyomtatók is... :( . Mi is akarunk majd itthonra venni, ami ideális lenne olyan, ~60k. környéke.
Pedig csak feketében nyomtat, lézeres, multifunkciós és az extra, hogy tudja a duplex nyomtatást.

Digger: nekünk ilyen nincs, igazából most látok, hallok ilyenről először. De megkérik az árát rendbesen. Ezekbe feltöltő kártyás simet érdemes rakni?

https://ingatlan.com/33821564

(#43743) Stylewars_kp válasza Devid_81 (#43741) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

50k a minimum! :K

(#43744) Stylewars_kp válasza yanna (#43737) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ide sose felesleges írni. :DDD

(#43745) grafnet válasza Stylewars_kp (#43744) üzenetére


grafnet
veterán

:DDD

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43746) grafnet válasza Stylewars_kp (#43743) üzenetére


grafnet
veterán

végülis a nagyból lehet engedni... ;) :P

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#43747) Stylewars_kp válasza grafnet (#43746) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Minek is adnánk alább? :DDD

(#43748) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#43742) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Minek ilyen bonyolult gép? Olyan sokat szkenneltek meg nyomtattok?

(#43749) bul07 válasza Stylewars_kp (#43748) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy multi fénymásolót is kivált,

Duplex nyomtatás is jó, főleg ha nem is feláras egy másik géphez viszonyítva

........

Én 2017 elején vettem egy BROTHER DCP-L2500D azóta is teszi a dolgát, igaz nem sokat van használva, havi 20-30lap, ezért is vettem lézert
(én 30e Ft vettem anno az utódja meg majd duplája mára [link], az hinné az ember hogy ezek se lesznek drágábbak mint ellőtte de nem)

Én csak ajánlani tudom a BROTHER márkát
És még mindig fut a kampányuk hogy regisztráció +1év garancia, összesen 3év

És olcsó hozzá a toner is, nincs elektronikus védelem, chip meg egyéb klorátozó, és tölteni is lehet

Példa
Fentebb linkelt Brother DCP-L2512D
Toner hozzá, 3000oldalas toner TN-2421, és ezt már 2600Ft-tól lehet kapni [link]

Azt azért hozzá kell tennem hogy van különbség a ilyen utángyártott tonerek között is mert fogtam ki én is olyat hogy 4-500oldal után hibásan kezdett el nyomtatni, beraktam egy másik toner és megjavult, egyértelműen toner hiba volt.
Most az utolsónál meg olyan volt hogy a lap szélein halványabb volt kivettem a tonert megráztam visszaraktam és jó lett, lehet a benne lévő por nem volt egyenletesen vagy le volt tapadva és a rázás segített

iconink toner volt a jó, ahogy látom most is van csak más néven árul TN-2421 [link] Diamond márkanév alatt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#43750) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#43748) üzenetére


Dani_kp
őstag

Sima nyomtató és a multifunkciós között nem olyan nagy a difi, mint a sima és a duplex között.
Utóbbi tudja a kétoldalas nyomtatást, én naívan azt hittem, hogy ez már alap 2023-ban, de 20-30 ezres felára van.
Timinek az insta miatt kellene a szkennelés, hogy az aláírt szerződéseket vissza tudja küldeni jó minőségben. Nyilván a fotó is jó, de azért egy szkennelés sokkal komolyabbnak hat.
A lézeres nyomtatóhoz meg én ragaszkodom, nem nyomtatunk sokat, szóval a tintasugaras valószínűleg hamarabb beszáradna, plusz emékeim szerint ebből kifolyókag jobban oda kell rá figyelni karbantartás tekintetében. Illetve hosszú távon olcsóbb is ezért üzemeltetni egy lézerest mint egy hagyományos tintasugarast.

Szóval ugyan az a szitu mint 20 éve. A tintasugaras olcsó, de drágább üzemeltetni. A lézeresnek duplája a bekerülési költsége, cserébe hosszabb távon lehet megtérülésre számítani :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.