Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44401) Stylewars_kp válasza Digger (#44398) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Jó sztorik. Jöhetnek még ilyenek.

(#44402) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#44399) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kiolvad? Vagy mitől?

(#44403) Digger


Digger
senior tag

Rengeteg történetet tudnék még írni, de ezt olvassátok el, ha érdekel benneteket.
Az öreget Dr Bacskulin Józsefnek hívták, Németországban praktizált. Kulin Bán álnéven sok könyvet kiadott.
Sajnos csúnya halállal halt meg. A Kanári szigeteken volt egy villája, ahol rendszerint telente lakott, nyáron pedig mindenféle csoze embereket fogadott be, hogy vigyázzanak a házra.
Egy alkalommal váratlanul hazament és nem azt látta amit szeretett volna.
Összeveszett velük és a szóváltás végére egyszerűen elvágták a nyakát!
A halála után már nagyjából eltelt egy év, amikor a Röszkei polgármesteri hivatalban levő ATM-et javítottam. Szóba jött az öreg és olyat mondtak, hogy ketté állt a fülem!
A gyilkosság után egy évvel még nem volt lezárva a nyomozás és azóta is lefagyasztva tartották a holttestet! :((

(#44404) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#44402) üzenetére


Dani_kp
őstag

Vacak a szellőzése, vagy túl közel használják egy adott felület felett, szóval igen. Ha jól emlékszem 220°C-os a biztosíték, egy hőlégfúvó kisebb fokozaton pedig tud 300°C-ot, nyilván ahol a bizti van, ott nincs ennyi, de ha nem szellőzik jól, akkor nyilván belül is nagy hő lesz és akkor kiold a biztosíték, hogy ne kezedben olvadjon szét a műanyag burkolat :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#44405) Stylewars_kp válasza Digger (#44403) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Örökösei még élnek?

(#44406) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#44404) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Valamit valamiért mondjuk.

(#44407) Dani_kp válasza Digger (#44403) üzenetére


Dani_kp
őstag

A héten elolvasom, amint lesz időm :K .

https://ingatlan.com/33821564

(#44408) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Hirtelen milyen lendületet vett a topic :C .

https://ingatlan.com/33821564

(#44409) homerhamm


homerhamm
addikt

Richard Noble 1974-ben jutott el oda, hogy megvalósítsa gyerekkori álmát és épít egy olyan autót amellyel a leggyorsabb lehet a világon. A Thrust1 1977-re készült el, de soha sem jutott túl a próbákon. A Brit Királyi Légierő fairfordi bázisán tartott egyik teszt során az autó darabokra tört és a projekt megfeneklett.
Noble nem keseredett el, szinte azonnal nekilátott a Thrust2 fejlesztésének. John Ackroyd elképzelései szerint egy Lightning vadászgépből származó Rolls-Royce Avon 302 sugárhajtómű köré építették az új "szörnyeteget", amely 56 kN száraz és 73 kN utánégetős tolóerővel rendelkezett. A jármű 1980-ra lett bevethető és az elkövetkező néhány évben számtalanszor megkísérelték vele a rekord megjavítását. A Utah állambeli Bonneville sóstó kiszáradt medrében az időjárás rendre alkalmatlan volt, ezért 1983-ban új helyszín után néztek. Végül a választásuk a Nevada állam beli Black Rock sivatagra esett. A sikeres őszi kísérletek után végül az október 4-én elért 1019,468 km/h (633,468 mph) átlagsebesség lett az új rekord, miközben a kocsi abszolút csúcssebessége elérte az 1047,5 km/h-t.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44410) homerhamm


homerhamm
addikt

eírásNicki Minaj - Let Me Calm Down (feat. J. Cole) [Official Audio]Nicki Minaj85 EKedvelések2 258 738Megtekintésekdec. 8.2023.#NickiMinaj#JCole#PinkFriday2Official audio for Nicki Minaj "Let Me Calm Down (feat. J. Cole)" available everywhere now: https://NickiMinaj.lnk.to/PinkFriday2 ►Connect with Nicki 🎀🦄 https://www.nickiminajofficial.com / nickiminaj / nickiminaj / nickiminaj / nickiminaj / nickiminaj ►Shop Official Merch: https://shop.nickiminajofficial.com ►Subscribe on YouTube: http://bit.ly/NickiMinajYTSub

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44411) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44412) Stylewars_kp válasza homerhamm (#44410) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Heh?

(#44413) Stylewars_kp válasza homerhamm (#44411) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Fifa ‘98?

(#44414) Stylewars_kp válasza homerhamm (#44409) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ez jó! Nem tudtam.

(#44415) homerhamm válasza Stylewars_kp (#44413) üzenetére


homerhamm
addikt

Fifa 23. :D Nem fogom megvveni az EAFC
24-et, így is egy unfair fos az Ultimate Team. Majd augusztusba megveszem.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44416) homerhamm


homerhamm
addikt

2023-12-28 01:33Ricky MartinLa Copa de la Vida2023-12-28 01:38Mr. ProbzWaves2023-12-28 01:41DANUBIUS RADIOVALTOZATOSSAG 422023-12-28 01:42ZanzibarAz Igazi Nevem2023-12-28 01:45DANUBIUS RADIOPopkaracsony sw e2023-12-28 01:46Michael BubleSanta Claus Is Coming To Town2023-12-28 01:48David GuettaI'm Good ft. Bebe Raxha2023-12-28 01:51Living In A BoxLiving in a Box

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44417) Digger válasza Stylewars_kp (#44405) üzenetére


Digger
senior tag

Egy intézetben élő idegbeteg lánya van, a fia pedig szintén szemészorvos lett egy német klinikán.
Egyszer megkérte a magyarul nem is beszélő fiát, hogy lakjon egy rövid ideig a Pesti házában, míg ő elutazik valahová. A fia elvállalta, de az közben hazautazott Németországba, a házat pedig kirabolták. Ezért kitagadta az örökségből. ;)
Amúgy egy Pesti haverja kezelte a vagyonát.

Biztosan ismeritek Bobby Fischer nevét, aki amerikai sakk világbajnok volt, szimpatizált a SZU-val, ezért a CIA bögyében volt, állítólag megfigyelték, lehallgatták, meg mit tudom én. Úgyhogy volt oka arra, hogy később üldözési mániája lett.
Kevesen tudták, hogy Bobby Fischer egy ideig Bacskulin professzor Budai házában élt, kvázi bújkált. A prof, többször mesélt róla.
Egyébként az öreg több sakktehetséget is szponzorált, például Lékó Pétert is. Az ismerettségünk során többször találkoztam Péterrel, sőt elkísértem egyszer egy szerbiai sakkszimultánra is.

(#44418) Digger válasza Digger (#44403) üzenetére


Digger
senior tag

A belinkelt cikkben több pontatlanság is van.
A Justice for Hungary falfestmény nem abban az egyébként szerintem ronda sakkbástyákat idéző épületben volt, hanem bent a faluban levő, kúriának épült, majd később határőr laktanyának átalakított épületben volt. Ott tartotta a hintó gyűjteményét és ott tenyésztetett dalmata kutyákat.

A cikkben írnak az prof Kádárhoz fűződő barátságáról. Valóban szabadon bejárhatott Kádárhoz, sokat sakkoztak együtt. Gondolom tudjátok, hogy Kádár is szeretett sakkozni.
Láttam a gyűjteményben Kádár íróasztalát, sakktábláját, páncélszekrényét és a sétapálcáját is.
Nekem maga Kádár soha nem volt szimpi, de azt hiszem a felvásárolt Kádár és Horthy hagyaték hatalmas érték lehetett!
Szerintem mindezt széthordhatták a prof halála után.
Egyébként a gyilkosság előtt nagyjából egy héttel Pesten jártam nála. Céges okításon voltam és egyúttal megjavítottam a laptopját, na meg szokás szerint sakkoztunk egy pár partit.
Olvastam, hogy azt a laptopot a gyilkosok magukkal vitték.

[ Szerkesztve ]

(#44419) lemmy71


lemmy71
őstag

Filmes kérdés 📽️🍿
Egy tucat topikot és különböző letöltő oldalakat végig nyálaztam, de sajnos sikertelenül.
Az aranyrög filmet keresem, tízen pár éve egyszer leadta a tv, és ennyi. Esetleg nincs meg valakinek :F Ha minden kötél szakad, akkor marad a vatera :D

(#44420) Stylewars_kp válasza Digger (#44418) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

De ez mikor volt kb? Hány éve?

(#44421) Dani_kp


Dani_kp
őstag

https://ingatlan.com/33821564

(#44422) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#44419) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem ismerem. Akkor ncore nem nyert?

(#44423) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Picit

...

(#44424) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jottem

...

(#44425) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Segiteni

...

(#44426) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#44422) üzenetére


lemmy71
őstag

Évek óta nem tudok belépni az ncore -ra, így azzal nem foglalkozom. Már csak a Data -ról és a Mega -ról töltők.

(#44427) homerhamm válasza Devid_81 (#44425) üzenetére


homerhamm
addikt

Hajrá!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44428) Digger válasza Stylewars_kp (#44420) üzenetére


Digger
senior tag

Elég hosszú időszakot fedett át.
Én, ha jól emlékszem, 1996 nyarán voltam egy szegedi sakkversenyen, akkor ismertem meg a professzor urat, a gyilkosság pedig 2006-ban történt.
Rengeteg cikket lehet a neten találni róla. Egy kicsit habókos volt az öreg, rengeteg emberrel összeveszett. Mocskos szája volt, sok embert megsértett. Én nagyon jól tudtam kezelni ezeket a dolgokat, végig jó maradt a viszonyunk.
2002 körül volt egy balesete, combnyak törése lett neki. Többször voltam nála a szegedi kórházban. Olyan idős korban már nem gyerekjáték egy ilyen törés, de ő pik-pakk felgyógyult belőle.

(#44429) doberman válasza lemmy71 (#44426) üzenetére


doberman
senior tag

én megnéztem neked abban a virágboltban meg az aszfaltozóknál is... nincs..
a yt legalább trailert tud... (micsoda film lehet?.. :DDD )

8lnu

(#44430) yanna


yanna
őstag

Gatyát...

(#44431) yanna válasza yanna (#44430) üzenetére


yanna
őstag

...felkötni!

(#44432) homerhamm


homerhamm
addikt

Gjjjujjjj

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44433) homerhamm


homerhamm
addikt

futamgyőzelmet szerezve. Tizennégy teljes szezont teljesített (2009-ben az idény második felét ki kellett hagynia fejsérülése miatt), legjobb összetettbeli eredménye a 2008-ban elért második helyezés. Pályafutása utolsó négy évében a Williams F1 pilótája volt. 2016. szeptember 1-jén, az Olasz Nagydíj helyszínén bejelentette, hogy az év végén visszavonul, azonban miután Valtteri Bottas a Mercedeshez szerződött, Massa még egy évvel meghosszabbította pályafutását, így hivatalosan 2017 végén fejezte be pályafutását a királykategóriában.[1] 2018–19-től ismét aktív versenyző a Formula–E-ben.[2]
Felipe MassaMassa 2018-banMassa 2018-banÉletrajzi adataiTeljes neveFelipe MassaSzületett1981. április 25. (42 éves)
São Paulo, BrazíliaNemzetiségebrazil BrazilPályafutásaKategóriaFormula–1Aktív évei2002, 20042017Rajtszáma2 Ferrari, 12 Sauber, 19 WilliamsKorábbi csapataiSvájc Sauber (2002, 2004–2005)
Olasz Ferrari (2006–2013)
GBR Williams (2014–2017)Nagydíjak száma272 (269 rajt)Világbajnoki címek0Győzelmek11Dobogós helyezések41Első rajtkockák16Leggyorsabb körök15VB-pontok1167Első nagydíjAusztrália 2002-es ausztrál nagydíjElső győzelemTörökország 2006-os török nagydíjLegutolsó győzelemBrazília 2008-as brazil nagydíjLegutolsó nagydíjUAE 2017-es abu-dzabi nagydíj2017 VB-helyezés11. (43 pont)Frissítve: 2023-as abu-dzabi nagydíjFelipe Massa aláírásaFelipe Massa aláírásaFelipe Massa weboldalaA Wikimédia Commons tartalmaz Felipe Massa témájú médiaállományokat.A Formula–1 előtt




A Formula–1-ben





























Eredményei






















































































































































































































































































































Magánélete

Hobbija

JegyzetekKülső hivatkozásokUtoljára módosította 188.36.18.250 5 hónapjaKAPCSOLÓDÓ LAPOK2007-es Formula–1 világbajnokság
58. Formula–1-es szezon
Sebastian Vettel
német autóversenyző, Formula–1-es pilóta
2008-as Formula–1 bahreini nagydíj
autóverseny-futam
WikipédiaA lap szövege CC BY-SA 4.0 alatt érhető el, ha nincs külön jelölve.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44434) homerhamm válasza homerhamm (#44433) üzenetére


homerhamm
addikt

Na, jó ez a sortörés. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44435) doberman válasza homerhamm (#44434) üzenetére


doberman
senior tag

hiába hosszú... 1nek számít. ;]

8lnu

(#44436) lemmy71 válasza doberman (#44429) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó kis film, érdemes megnézni 📺🍿

(#44437) Stylewars_kp válasza homerhamm (#44433) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Sörtörés. :DDD

(#44438) grafnet


grafnet
veterán

Egy kicsit nem járok erre, s máris több órányi olvasnivaló szabadult be.
Hajrá srácok! :C :C :C

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#44439) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#44419) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nics fenn.



csak rögöcske.

(#44440) Stylewars_kp válasza grafnet (#44438) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Olvasni való hegyek.

(#44441) doberman


doberman
senior tag

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#44442) akaigx


akaigx
újonc

Boldogot a Tamásoknak, akik ma tartják! :C

(#44443) homerhamm


homerhamm
addikt

Siófok

A település nevezetes emblematikus épületeiről, remek strandjairól és éjszakai életéről. 17 kilométer hosszú partjának[3], szállodáinak, valamint számos bárjának, éttermének és éjszakai klubjának köszönhetően belföldi úticélok szempontjából a város a második legnépszerűbb Magyarországon (közvetlenül Budapest után).[4] A turizmusának köszönhetően Magyarország egyik leggazdagabb települése.
A honfoglalás utáni települést a Tihanyi Apátság 1055-ös alapítólevele a következőképpen említi: „Rivulus namque, qui dicitur Fuk fluens”, vagyis a Balatonból fakad egy kis patak, más néven Fuk (ma a Sió). 1552-ben a törökök bevették Fokot és környékét, majd hadikikötőjévé alakították. A Rákóczi-szabadságharc idején a siófoki várnál ért véget Vak Bottyán János híres Sió-védvonala. 1705-ben II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelem pecsétet adományozott a falunak a háborúban való részvételért, melyet egy Varga Imre által készített főtéri szobor is megörökít.
1900-ban kezdte meg működését a Balatoni Halászati Részvénytársaság, ugyanebben az évben pedig megépült a település lóversenypályája 1500 fős lelátóval. A település a leglátogatottabb balatoni úszó- és teniszversenyek célpontjává vált. Mozgalmas életvitelével számos magyar író és színész (pl. Karinthy Frigyes, Krúdy Gyula, Latabár Árpád, Kabos Gyula) kedvelt lakóhelyévé vált. 1919 augusztusában rövid ideig Siófok állt az országos politika középpontjában, miután a tanácskormány lemondását követően a román csapatok kivonulására váró Horthy Miklós és a Nemzeti Hadsereg Siófok környékére költözött és itt alakította ki székhelyét. A második világháború végén a település súlyos károkat szenvedett el, ugyanis a frontvonal két hónapra megrekedt a Balatonnál. 1944-ben közel 500 zsidót deportáltak, akik közül csak 72-en tértek vissza.[5]
1947-ben a Sió-csatorna építési munkái keretében elkészült az új zsilip, amely lehetővé tette a Balaton vízszintjének szabályozását. 1950-től a település Somogy megyéhez tartozik, és ugyanebben az évben járási székhely lett. 1968. december 31-én Siófok város lett. Megépült a 400 ágyas kórháza, a művelődési központ, majd a városi könyvtár is. 1971-ben Budapest felől az M7-es autópálya érte el a települést. Később a leghíresebb vállalati üdülőhellyé vált. 1995-ben Siófokon rendezték meg az első gyorstávíró világbajnokságot.
Siófokot gyakran nevezik „a Balaton fővárosának”, mivel a tópart legnagyobb települése, továbbá Somogy vármegye északi részének és a Balaton déli partjának pénzügyi, kulturális, média-, kereskedelmi és turisztikai központja. A 20. század során a városhoz csatolták Balatonkiliti, Töreki és Balatonújhely településeket. A „Sió” előnevet a rajta átfolyó Sió patakról kapta, mely azonban ma már nem létezik, annak helyén épült meg ugyanis a Sió-csatorna.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#44444) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#44439) üzenetére


lemmy71
őstag

B@sszus egy nap híján, lemaradtam az aukcióról :W

Ezért az öt darab négyesért, már jár nekem egy "bumerli" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44445) akaigx


akaigx
újonc

[link] Egy kis kultúra.... :K

(#44446) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#44444) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Írj neki. Lehet felrakja neked.

(#44447) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#44446) üzenetére


lemmy71
őstag

Az lesz, majd átvizslatom a portékáit hátha megtetszik valami más is.

(#44448) lemmy71 válasza akaigx (#44445) üzenetére


lemmy71
őstag

Atya úr isten, ha valaki ilyen átéléssel zongorázik, akkor bele se merek gondolni, hogy mit is művelne, egy saxofonnal :Y

(#44449) yanna válasza lemmy71 (#44448) üzenetére


yanna
őstag

Az ülcsikben lehet a megoldás... ;]

(#44450) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#44447) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Vagy írok neki Én, megveszem majd eladom neked 10 ezerért. :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.