Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41251) NoLF válasza Bobby G. (#41250) üzenetére


NoLF
addikt

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#41252) public73 válasza NoLF (#41251) üzenetére


public73
aktív tag

a mi véleményünkre nem a guglis találatokra kíváncsi...saját tapasztalatos vengéglátókat keres...

(#41253) public73 válasza Bobby G. (#41250) üzenetére


public73
aktív tag

én csak 16-17 év távlatából tudok beszélni, anno laktam Gyulán bő 3 évet...
ami akkor is és ma is egy jó pizzéria, az a Skorpió!
jó fej kiszolgálás, nincs teltház és megfelelő méretű a pizza! (aki a picit vastagabb tésztájút szereti, annak tuti ízleni fog!)
a Sörpincébe jártunk menüzni, szintén finoman és bőségesen főztek, nem volt panasz...
ami egy kategóriával feljebb van az a viszonylag új Várkonyi Bisztró...itt komolyabb árak vannak, de tényleg csili-vili hely, bár az adagmennyiség nekem sülteknél kevésnek bizonyult...
a Hambi Bár kötelező ha Gyulán jársz! :C

(#41254) Bobby G. válasza public73 (#41253) üzenetére


Bobby G.
senior tag

A Skorpiót már mástól is hallottam, szerintem ki fogjuk most próbálni.
A Hambi bár nekem is nagyon bejött, de mint írtam, legutóbb már nem volt annyira átütő élmény. Lehet öregszem. :) A Várkonyit kivölről láttam már, de még nem "mertem" bemenni. Köszi a tippet! :)

Volt egy étterem régebben amire még emlékszem, korlátlan fogyasztással. Ha jól emlékszem Öcsi és Fuszek volt a neve, de már térképen sem látom.

NoLF: Köszi, ezen már én is túl vagyok, de sajnos a térképes véleményekkel az a baj, hogy a negatívokat sokkal könnyebben osztogatják mint a pozitívat. Ha ott lennék egy hétig, ebéd-vacsora alatt letsztelgetném őket, de összesen 2 ebédet kell megoldani, így próbálok előre felkészülni. :)

(#41255) public73 válasza Bobby G. (#41254) üzenetére


public73
aktív tag

a Fuszek megszűnt, illetve más néven van ott étterem, de nem tudom ki csinálja és milyenek a kaják...
egyébként tényleg a Fuszek is jó volt, bár drága volt már anno is...
ha Békésen is jártok véletlenül, a Dübögő Pizzériát se hagyjátok ki, és ott Cézár salit kell kipróbálni Dübögő módra...ISTENI finom! :R

(#41256) Bobby G. válasza public73 (#41255) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Békéscsabán csak átutazunk, de nem lehetetlen. :)
Amúgy a térkép alapján találtunk egy egész szimpatikus helyet a Géza konyháját. :)
Gondolom sütisre semmi esély, a Kézműves egyeduralkodó.
:R

(#41257) public73 válasza Bobby G. (#41256) üzenetére


public73
aktív tag

igen a kézművesnél nagyobb választékot nem találsz...
érdekes amit írsz (minőségromlás a sütikben), ha legközelebb Gyulán járok ( mondjuk 2 hét múlva :DDD ) akkor mindenképp lecsekkolom mindkét nagy cukrászdát...
Géza konyháját nem ismerem, arról nem tudok mit mondani...olvastam az értékeléseit, szerintem rossz nem lehet...

(#41258) Bobby G. válasza public73 (#41257) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Régen lehetett érezni, hogy minőségi alapanyagokból készítik. Mikor legutóbb ott jártam (néhány éve), akkor meg olyan émelyítő, túl édes, kicsit "gagyi" íze volt a sütiknek. Olyan mű... De mondom, lehet csak kifogtam a választást. A fagyikelyhek azok szuperek. :)

(#41259) grizlisandor válasza public73 (#41255) üzenetére


grizlisandor
addikt

Csak kár, hogy a két egymást követő napon a Cézár sali minősége és mennyisége között nagyon nagy a különbség. :U

Más:
Hambi Bárban sose csalódtuk.
Beer Corner és Komló Étterem helyekkel szemezek egy ideje, meg a Mexicali Burrito Bárral is.
Gyulai kézműves sütitől nem voltam elájulva, de csabán a Bejó az nagyon jó!

(#41260) public73 válasza grizlisandor (#41259) üzenetére


public73
aktív tag

elkúrvultak azok is? ;] ;] :DDD
cirka 1 éve ettem ott és naon finom volt!
2 hét múlva megint tervezem, remélem nem csalódok... :U :U

(#41261) Bobby G. válasza grizlisandor (#41259) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Ez a Mexikói jónak néz ki. :) Köszi! :R

(#41262) grizlisandor válasza public73 (#41260) üzenetére


grizlisandor
addikt

El ám, de sajnos általános.
Vagy horror árazás van, vagy a minőséget csökketették. :O

(#41263) lemmy71 válasza Bobby G. (#41250) üzenetére


lemmy71
őstag

Én Gyulai vagyok de ha jót akarok enni akkor megfőzöm magamnak :DDD Ha már ismered a Hamburger bárt akkor felesleges ajánlanom, bár én nem szeretem a hamburgert. Pizza terén a Skorpió pizzériát ajánlom, de a Tutto Bello pizzériában is jó a pizza érdemes kipróbálni egy kori sörrel nyakon öntve. Cukrászda terén nem igazán tudok mit ajánlani, mióta meghalt Surinás Laci bácsi azóta nem eszem cukrászdában. A Százéves akkor volt finom amikor gyerek voltam a nyolcvanas évek elején, most csak egy státuszszimbólum ízetlen drága sütikkel. Ez van, sajnos ilyen lett ez a szép város, tele minden féle étteremmel meg cukrászdával, horror áron és mellé még nem is finom. De ha már Csabán keresztül jössz akkor állj meg a speed pizzériánál, és kóstold meg a csabai csípős tortillát, ha rossz a kedvem kocsiba ülök és átmegyek egy csabai csípősért, az mindig mosolyt csal az arcomra ;)

(#41264) lemmy71 válasza public73 (#41255) üzenetére


lemmy71
őstag

A fuszek drága :U Rengeteg estét átbuliztunk ott, a csabai haverjaim is folyton azzal zaklattak hogy menjünk a fuszekbe, más néven az elvált nők klubjába :DDD Bár csak visszamehetnék azokba a kilencvenes évekbe :O

(#41265) Bobby G. válasza lemmy71 (#41263) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi az infókat! Igazából csak az ebédeket kell megoldanunk, reggelit-vacsit kapunk, de lehet odafelé megállunk Csabán. :)

(#41266) public73 válasza lemmy71 (#41264) üzenetére


public73
aktív tag

én nem a 90-es évekre, hanem a 2000-es évek elejéről emléxem...lehet csak nekem volt akkor "drága", mindenesetre aki Gyulán éhenhal, az meg is érdemli (hisz annyi kajálda közül választathat, hogy csak no)...
én viszont a Speedre mondom azt, hogy meg sem közelíti a mostani minősége azt a 90-es évek eleje-közepe szintet!
pár éve nosztalgiából ettem ott...hát felejtős... :U (ja és 90%-ban csak kokerókkal volt tele!!!)

(#41267) lemmy71 válasza public73 (#41266) üzenetére


lemmy71
őstag

Hát nem tudom, néha átugrok a speedbe de én még soha nem találkoztam indiánokkal ott :D
Én ahogy írtam csak a csabai csípős tortillát szoktam ott venni, szerintem ugyan olyan mint anno. Imádom amikor folyik ki a tortillából a kolbászzsíros szaft, az ember ott nem késsel villával eszik :DDD Emlékszem amikor leszereltem akkor tört ki a délszláv háború, magam előtt látom még ma is, a sok menekültet. Akkoriban sok "étkezde" nyílt Csabán és Gyulán, jó pár Szabadkai menekültél összebarátkoztam az átmulatott éjszakák során, úgy hogy jól ismerek egy két "étkezde" tulajt.
A fuszek fénypontja a kilencvenes években volt, mint sok más szórakozóhelynek Csabán és Gyulán. Amúgy Csabán voltam katona, így jól ismerem az akkori éjszakai életet, plusz még a kilencvenes években ott is gályáztam :D De ha azt nézzük, mindenűt változik minden és az ízlésünk sem a régi. A jó kis füstös kocsmákat már én is kerülöm, ami finom volt anno az már néha nekem sem ízlik.

(#41268) lemmy71 válasza Bobby G. (#41265) üzenetére


lemmy71
őstag

A tutto bello az jó, tavaly ott vacsiztunk a lányommal és ízlett a pizza meg a csapolt sör is finom volt :DDD
A sarkadi úton van a Corner pub ott is finom dolgokat készítenek, én még nem voltam ott pedig közel van hozzám :D

(#41269) Stylewars_kp válasza Bobby G. (#41258) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én is ezt tapasztaltam.

(#41270) akaigx válasza lemmy71 (#41267) üzenetére


akaigx
újonc

Szombat este gurulj arra... Tele lesz "szolis" válalkozóval, akik előtte ezeöccázé tankolták meg a 20-30 millás BMW-t, Mercit, Porschét... :W

(#41271) grizlisandor válasza akaigx (#41270) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen sajnos... :W

(#41272) Stylewars_kp válasza akaigx (#41270) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Azok a modern lókupecek?

(#41273) akaigx válasza Stylewars_kp (#41272) üzenetére


akaigx
újonc

Igen. Állítólag elég jól mennek most a lovak.... vagy a futtatás, vagy nemtom.... :U

(#41274) Stylewars_kp válasza akaigx (#41273) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

De ki vesz ilyentől autót?

(#41275) Digger


Digger
senior tag

Ha sütit kerestek (elvitelre) Gyulán, akkor a piachoz menjetek.
A parkoló a piac mellett egyirányú és amikor kiérsz a végére, pont szemben van a sütis.
Régen valami sörfőzde, vagy mi volt ott.

(#41276) grizlisandor válasza Digger (#41275) üzenetére


grizlisandor
addikt

Novák Cukrászatra gondolsz?

(#41277) lemmy71 válasza grizlisandor (#41276) üzenetére


lemmy71
őstag

Én még akkor vettem a sütijüket még a vasútállomáson volt az üzletük, finomabb volt mint a kézműves :K

(#41278) lemmy71 válasza akaigx (#41270) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet csak nekem van akkor ilyen nagy mákom, hogy amikor én ott vagyok akkor csak "tiszta fejűek" vannak a placcon :DDD
A nyolcvanas évek végén kilencvenes elején az Irányi utcában ami most street corner, na ott ment az éjszakai lókupec élet :D Már nem emlékszem a hely nevére de este 11 után csak a fehér szemek villogtak a sötétben, az indiánok befőttes gumival összefogott Ady gurigákkal H.V.CS. -tek (helyi vagány csávó) ;]

(#41279) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#41274) üzenetére


lemmy71
őstag

A másik olyan :DDD

(#41280) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#41279) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ja értem. Akkor abból telik akkora csillárra.

(#41281) DrBubo77 válasza Stylewars_kp (#41280) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Milyen csillárra? Elvesztettem a fonalat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41282) Digger válasza grizlisandor (#41276) üzenetére


Digger
senior tag

A nevüket nemtudom, de nejem sűrűn jár oda.

(#41283) lemmy71 válasza Digger (#41282) üzenetére


lemmy71
őstag

Az a Novák cukrászda, pár éve költözött át a vasútállomásról megfizethető áron finom sütiket készítettek ;]

[ Szerkesztve ]

(#41284) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ha valakit érdekelne netán [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#41285) public73


public73
aktív tag

Urak!
nincs valakinek ilyenje a fiók aljában véletlenül? :U

(#41286) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok! Valaki nem fog belátható időn belül az IKEA-ból rendelni? Lenne egy 990ft-os cucc amivel betársulnék. :)

Give them hell Ukraine!

(#41287) LógaGéza válasza TaaT (#41286) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha minden igaz 7-8-án megyek haza Békéscsabán keresztül, előtte meg megyek IKEAba, szóval ha nem lesz más, akkor szívesen leviszem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#41288) Dani_kp válasza public73 (#41285) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ez elég speciál réteg termék. De sajnos nekem nincs, vagy 2-3 éve felszámoltam egy rakat pc-s cuccomat. Most talán van vagy 2-3 ddr2-es félkonfigom elfekvőben. De azokban sem tudom mi van pontosan.

https://ingatlan.com/33821564

(#41289) TaaT válasza LógaGéza (#41287) üzenetére


TaaT
veterán

Ha addig nem lesz más akkor feltétlen jelentkezem! :R

Give them hell Ukraine!

(#41290) doberman


doberman
senior tag

Szervusztok.
Tipp, ötlet kellene... van egy több éves praktikeres tv fotelem aminek a műbőr borítása "vedlik".. másképp nem tudom jellemezni. Tudtok valami házi vajákolásról amivel ez megszüntethető? vagy ismertek-e szakit aki ilyesmit vállalna?
ilyen volt fénykorában..

...és most..

8lnu

(#41291) DrBubo77 válasza doberman (#41290) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Teríts rá törölközőt! :DDD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#41292) TaaT válasza doberman (#41290) üzenetére


TaaT
veterán

Textilbőrnek hívják, nem javítható, csak újrakárpitozással. Vagy ahogy az előbb írták, letakarod valamivel. :)

Give them hell Ukraine!

(#41293) lemmy71 válasza DrBubo77 (#41291) üzenetére


lemmy71
őstag

Keress rá a guglin a bőr gittre, elméletileg marhabőrhöz való de lehet hogy a műbőrön is megáll.
Amúgy a Szarvasi úti szabászboltban nagyon jó minőségi bőrutánzatú műbőrt lehet kapni. Én 4 éve húzattam át az egyik tévés kanapénak az ülőpárnáját, észre sem vehető a különbség és nagyon jól bírja :K
Gyulán tudok kárpitost aki "gyorsan" megcsinálja, ha érdekel akkor keress pü ben.

[ Szerkesztve ]

(#41294) doberman


doberman
senior tag

köszi fiúk! :R
asszem kárpitos lesz belőle... -mindenhez nem érthet az ember...

8lnu

(#41295) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kozossegi Misszio nev ismerosen hangzik-e valakinek? ;] :DDD

Ugy latszik kellett par ev mire kiderult, hogy valami pimasz dolog van a hatterben :K

...

(#41296) grafnet válasza Devid_81 (#41295) üzenetére


grafnet
veterán

Pénteken megyünk a kifizetett bútorért.
Szorítsatok, hogy kiadják! :((

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#41297) Devid_81 válasza grafnet (#41296) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En a vezetoit ismerem szemelyesen, neveket nem akarok irni, hogy melyik rovidites mi.
V.Gy. baratunktol remelem egy eletre elveszik a jogi gyakorlati lehetoseget. :W

Anno amikor eljottem Angliaba 2011-ben akkor egy itteni forumtarsnak adtam at az osszes melomat, majd ennek a kolleganak volt szerencseje a fent emlitett szemelyhez, valoszinuleg nem fog sirni a kollega amikor ezt a cikket olvassa :DDD

Neked meg sok sikert, remelem valamit ki tudsz meg preselni beloluk! :R

[ Szerkesztve ]

...

(#41298) grafnet válasza Devid_81 (#41297) üzenetére


grafnet
veterán

:Y

Köszi, elvileg minden rendben, bútor meg van, ki van fizetve.
Most azon megy a para, hogy nehogy lakat kerüljön a boltra...
A legnagyobb baj, amiért nem tudjuk elhozni az az, hogy nincs hová tegyük, mert a kivitelező nem halad a munkájával, pedig hétvégén át kellene adja a házat - készen!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#41299) lemmy71 válasza Devid_81 (#41295) üzenetére


lemmy71
őstag

Gondolom ment a hatalmi harc a narancsügynökök közt és a nagyobb kutya harapott :DDD
Amúgy az ilyet az "egyház" házon belül intézi a nyilvánosság kizárásával, itt a megyében volt már rá példa az utóbbi években :K
Na de mindegy, akár kik is voltak remélem hogy rájuk rohad a műanyag lakat :)

(#41300) Devid_81 válasza lemmy71 (#41299) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt nem tudom, hogy volt-e politikai ok vagy sem naluk. :N
Akik mostanaban dolgoztak nekik talan tudnanak meselni.

En akkor cseppentem bele rendszergazdagent az egeszbe naluk amikor meg csak kezdetleges stadiumban voltak nagy es meses jovovel...

Ahogy en leleptem toluk par ev alatt rengeteg fejlodtek, latszott, hogy valamibol omlik a penz es nem gyozik elkolteni mindenre...
Aztan gondolom valakinek picit tobb kellett, majd meg tobb :)

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.