Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:41

LOGOUT.hu

Battlefield 1

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) SharpSA


SharpSA
veterán

Mi ez a sok nyavalygás itt? Hibátlan valódi élményt akartok? Akkor menjetek ki a rétre pitypangot szedni és közben figyeljétek a hangokat, látványt. Abban talán nem lesz hiba... ;]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4002) meszike91 válasza Balika23hun (#4000) üzenetére


meszike91
senior tag

"a torony leomlása után összeomlott a játék is" :C Az komoly :))

[ Szerkesztve ]

du, du hast, du hast mich

(#4003) sixpak válasza CptAdamica (#3997) üzenetére


sixpak
nagyúr

Messze a legjobb motor a piacon.
Meg lehet nézni milyen játékokat dobnak ki mostanában, ez legalább szép és mindenféle gépen megy szépen.

Tegnap 4K-ban toltam a BF4-et, minden ultra, AA OFF. Próbáld meg ezt egy bármilyen mai játékkal.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4004) Laraxior válasza sixpak (#4003) üzenetére


Laraxior
titán

Durván szép, foleg ha csak a resolution scalet tolod ki egy fullhd-s monitoron.
Neha be-beszaggat amikor valami nagyobb csata alakul ki sajnos...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4005) Csabroncka válasza sixpak (#4003) üzenetére


Csabroncka
addikt

+1, ez valóban így van.

Kevés szó esik ugyanakkor a hálózati kommunikáció fejleszétésről! Nem tudom, hogy ez közvetlen a játékmotor alá tartozik (biztosan), de örülnék ha ezzel is elkezdene villogni az EA, hogy a olyan megoldást talált ami példaérétkű, a megjelenítés és grafika mellett.

A BF4-ben jelen körülmények között mindig azt érzem, hogy <20 ping esetén is a szerver rendre a >50 pingeseknek kedvez. Számomra megmagyarázhatatlan és számtlalanszor előfordul, hogy (játéktudástól függetlenül) a legnagyobb pingű játékos (ping >100) egy 120 Hz-es szerveren bedarálja az ellenfelet. Tekintsünk el most mindenféle csalástól, de nekem mindig van 1-2 olyan játékos egy adott szerveren (akár a legbénábbak - os K/D-vel), hogy számomra teljes mérétkben lelőhetetlen, és Hitregje valami katasztrófa.

"in medias res"

(#4006) sixpak válasza Csabroncka (#4005) üzenetére


sixpak
nagyúr

Elképzelhető, hogy így van, de én ebből semmit nem veszek észre HC szervereken. Ott nem nagyon van olyan, hogy pumpálod bele az ólmot, aztán megfordul és lelő.
Szóval ehhez nem igen tudok érdemben hozzászólni, életemben talán 3x voltam normál szerveren, elég is volt... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4007) Tegla80 válasza sixpak (#4006) üzenetére


Tegla80
addikt

Igy-igy, a hc az hc (konzolon is). Lovok,fexik.....(nem pedig 2x kitarazok rajta es megis En fexem)
Ezert is jatszom csak hc-t....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#4008) Csabroncka válasza sixpak (#4006) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valóban, ez is egy megoldás :)

"in medias res"

(#4009) juve600 válasza meszike91 (#4002) üzenetére


juve600
nagyúr

kemény :D :D :D

(#4010) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Azt tudni, aki külön jelentkezett annak mikor indul a béta, hány nappal előbb?

Aki próbálta az alphát az milyennek találta ott az optimalizációt, pl Battlefronthoz képest. :D
Anno az ha jól tudom a CF-et enm kedvelte elején.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#4011) oriic válasza laceszgamer (#4010) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én 3 napról tudtam, de valamelyik nap itt linkelte valaki hogy csak egy napról van szó.

Live-Die-Respawn

(#4012) laceszgamer válasza oriic (#4011) üzenetére


laceszgamer
addikt

Akkor az nem sok, reméltem, hogy jó pár nappal előre.
Jó zsúfolt lesz ez a hó vége.
BF beta, Fallout DLC, WoW Legion... :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#4013) sixpak válasza laceszgamer (#4010) üzenetére


sixpak
nagyúr

Egy kicsit nagyobb a gépigénye, mint a Battlefront-nak, úgy vettem észre. R9 290-el toltam az alpha-t, minden ultrán 1080p-ben, vsync ON.
90%-ban tartotta a 60fps-t, néha esett csak le, teljesen random helyeken, de ez gondolom a teljes játékban (vagy már a bétában) javítva lesz.

Azért a biztonság kedvéért eladtam a 290-et és vettem egy takonyzöld hulladékot, hátha szükség lesz rá.... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4014) laceszgamer válasza sixpak (#4013) üzenetére


laceszgamer
addikt

Akkor talán nálam is megy majd szépen. :D
Max CF off ha problémázna az elején ez is.

Azt azért szeretném, hogy a single rész majd fusson szépen, lehetőleg maxon is, ott legalább msot lehet majd gyönyörködni. ( Ha már Battlefrontból kihagyták )

Multi meg lényeg hogy stabil 60 meglegyen. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#4015) sixpak válasza laceszgamer (#4014) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát 290cf-el nem hiszem, hogy fps problémáid lesznek. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4016) SkyS1gn válasza oriic (#4011) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen, 1 nap.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4017) laceszgamer válasza sixpak (#4015) üzenetére


laceszgamer
addikt

Csak működjön a CF. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#4018) daveoff válasza sixpak (#4006) üzenetére


daveoff
veterán

Pontosan, ezért is akadok ki, ha nem lesz HC, de ezt azért csak nem merik megcsinálni.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4019) D.Orion


D.Orion
veterán

BF1-ben lesz Vulkan API támogatás igaz?

Vajon sikerül valami olyasmi sebességkülönbséget kihozni, mint Doom alatt? :F

(#4020) sixpak válasza daveoff (#4018) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerverbeállítás kérdése, ezért 100% lesz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4021) D.Orion


D.Orion
veterán

Unatkoztam: :)

(#4022) bivalyolo válasza D.Orion (#4019) üzenetére


bivalyolo
őstag

dx 12 lesz, nem vulkan.

nem lenne rossz, ha a bétában már működne is. :K

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#4023) Xaels válasza bivalyolo (#4022) üzenetére


Xaels
félisten

A 2 nem zárja ki egymást. A Vulkan azért is lenne jó mert az nem W10 exklúziv illetve OSX-en és Linux alatt is működik. Régebben volt róla hír, hogy a Frostbite motor támogatni fogja (miért is ne hisz egy Mantle reinkarnáció részben).

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4024) daveoff válasza sixpak (#4020) üzenetére


daveoff
veterán

Igaz!:)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4025) bivalyolo válasza Xaels (#4023) üzenetére


bivalyolo
őstag

ha már ott a dx 12, akkor miért lenne benne vulkán? ugyanaz a lényege mindkét low lvl apinak. :U

"Let's agree to disagree!"

(#4026) Xaels válasza bivalyolo (#4025) üzenetére


Xaels
félisten

Értelmezd már. PLATFORMFÜGGETLEN. Vulkan megy Linuxon, droidon és stb. míg a fasza DX12 csak W10-en. Sokkal jobban jár vele mindenki mint a DX12-vel, a fejlesztő is mert sokkal nagyobb réteghez jut el a munkája. Nincs kizárva a W7, a W8.X sem.

Arról nem is beszélek, hogy az eddigi DX12-es játékoknál nem volt látványos a gyorsulás(sőt egyes esetekben inkább futott szarabbul) míg a Vulkan esetén jelentős volt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4027) bivalyolo válasza Xaels (#4026) üzenetére


bivalyolo
őstag

Akkor még1x: a dx 12 már OTT van a beállításokban. Az EA/DICE úgy döntött, hogy azt használja.
Nem kizárt, hogy üres zsebekbe pénzmag került, hogy egy népszerű játékkal terjedjen az a win10..

Snip3r_HUN: egyáltalán nem vagyok a vulkan ellen, legyen benne mert amit Xaels is írt megy mindenen nem csak win10-en de ami tök jó csak az, hogy 3 külön apival foglalkoznának, nos szvsz csekély az esélye.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#4028) Snip3r_HUN válasza bivalyolo (#4027) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ettől ez még nem zárja ki hogy a véglegesben lesz Vulkan is.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#4029) Xaels válasza bivalyolo (#4027) üzenetére


Xaels
félisten

A motor támogatja nem lenne nekik nagy munka. [link] [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4030) regener válasza bivalyolo (#4027) üzenetére


regener
veterán

Hát igen, Vulkan nem csak Win10 only így ez elég limitáló.

(#4031) scope2007


scope2007
addikt

Sztem meg WHO cares téma, ha lesz lesz, ha nem így jártak.
XD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#4032) bul07 válasza Csabroncka (#4005) üzenetére


bul07
nagyúr

Az ilyen fedezék mögötti sebeződés meg egy két sebezhetetlen a pályán dolog addig benne lesz míg Frostbite-at használ a játék

Talán BC2 idején le lett írva hogy miért is, na mindjárt rákeresek hátha megtalálom

Nem találtam meg de találtam egy videót és leírást amit BC2 esetén kellet egy ideig használni a megfelelő szerver kommunikáció miatt, a videó alatt van leírás miért is kellet ez, és lehet ez van minden Frostbite játéknál, videó link (talán ez jó fordítás a videó alatti írásról)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4033) Xaels válasza bul07 (#4032) üzenetére


Xaels
félisten

Ez nem FB sajátosság. Overwatch-ban is simán van fedezék mögötti halás. Egyébként rengeteget fejlődött BC2 óta ilyen téren szvsz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4034) bul07 válasza Xaels (#4033) üzenetére


bul07
nagyúr

Fejlődött de sose fog megszűnni, és egyes szervereken egyes emberek esetén van olyan összeállás hogy zavaróan előnyben vannak

Bf4-be és BFH van is tapasztalom hogy egyes napokon egyes szerverek nagyon bejön a összelövés dolog, és úgy nyomulok mint egy Rambo
Kapom is a csalózást
De van hogy sehogy se megy és mindig én halok meg, még ha én kezdek el is hamarabb lőni, mármint én azt látom hogy én, mert ki tudja lehet ő meg úgy hogy ő

Mert ha jól tudom ezek a szerverek nem olyan szerverek mint a cod4-be volt, hanem a szerver csak szinkronizálja a beküldött adatokat és ezért vannak ezek a furcsaságok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4035) k-adi válasza Xaels (#4033) üzenetére


k-adi
nagyúr

Overwatch-ban is simán van fedezék mögötti halás.

ja van és kvára idegesítő is. :U :K

(#4036) Laraxior válasza k-adi (#4035) üzenetére


Laraxior
titán

BF3-ban volt ez ha jol emlekszem ugye? Metron főleg :D
Már biztonsagba erezte magat az ember, aztan mégis respawn... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4037) Csabroncka válasza bul07 (#4032) üzenetére


Csabroncka
addikt

Meg mondom őszintén naív voltam, erre nem is mertem gondolni! Anno nekem is be volt állítva, de valahogy BF3 után már nem nagyon izgatott a dolog....

"in medias res"

(#4038) TaaT válasza Laraxior (#4036) üzenetére


TaaT
veterán

"BF3-ban volt ez ha jol emlekszem ugye?"

Nekem BF3-ban volt a legdurvább ilyen téren, bár ott a server tickrate-el magyarázta Level.

Give them hell Ukraine!

(#4039) fornettisuti válasza TaaT (#4038) üzenetére


fornettisuti
veterán

Azt is mondták, hogy túl komplex a rendszer és fogalmuk sincs hol a gond vele.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4040) TaaT válasza fornettisuti (#4039) üzenetére


TaaT
veterán

Mint a phantom reload? :D

BF1-ben is láttam már.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4041) fornettisuti válasza TaaT (#4040) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az mi?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4042) oriic válasza fornettisuti (#4041) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Phantom Reload - Ha jól látom újratárazási gond.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#4043) TaaT válasza fornettisuti (#4041) üzenetére


TaaT
veterán

Nyomsz egy reload-ot, a képernyőn látod hogy megtörtént, aztán ugyanannyi golyó van a tárban mint előtte.

Tavaly írták hogy megtalálták a hiba okát, aztán mégse. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4044) N@idia válasza TaaT (#4043) üzenetére


N@idia
őstag

Ezzel a hibával az alfa teszt alatt én is sokszor találkoztam durva hogy ezt azóta sem sikerült kijavítaniuk :Y

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#4045) Laraxior


Laraxior
titán

Csak megvettem azt a 32"-os Samsung monitort :DDD :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4046) scabi78 válasza Laraxior (#4045) üzenetére


scabi78
senior tag

Majd írj róla kérlek véleményt, mert korábban én is egy 32-es FHD-val szemeztem, de lebeszéltek róla és most a 27-esek között keresgélek. Kíváncsi vagyok a véleményedre! Miről váltottál 32-esre?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#4047) Laraxior válasza scabi78 (#4046) üzenetére


Laraxior
titán

24"-ről.
Felbontásban nem akartam nagyobbat, mert akkor a gépet is lehet fejleszteni megint.
:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4048) pohár válasza Laraxior (#4045) üzenetére


pohár
félisten

hozzánk, a szervizbe hoztak vissza 3 naposba egy 4K-s, 43"-os DELL monitort, ha már ott volt, kipróbáltuk rajta az Underground 2-t 1280×1024-ben, hát mit ne mondjak, érdekes volt :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4049) Xaels válasza bul07 (#4034) üzenetére


Xaels
félisten

COD4 idején teljesen más volt. Na meg ott általában mindenki a saját határain belül keresett szervert. Ligameccsekre kellett külön németet bérelni, hogy ne laggolja szét magát valamelyik csapat. Azóta a háztartásokba is megérkezett az elfogadható net így ma olyan pingekkel játszunk külföldi szervereken mint anno sokan a hazain. Késleltetés meg mindig lesz online, ezzel meg kell tanulni együtt élni akármennyire bosszantó.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4050) Laraxior válasza pohár (#4048) üzenetére


Laraxior
titán

Csak a józan ész mentett meg a 4K-s monitortól...
Még egy 980Ti, azt levizezni, kell egy nagyobb táp... :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.