Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Vakegérke válasza fero6314 (#34750) üzenetére


Vakegérke
veterán

Átalakító nem jó?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34752) djdaniel válasza fero6314 (#34750) üzenetére


djdaniel
senior tag

rá kerestem a neten a kártyádra, ha jól látom csak dvi van rajta, akkor vegyél hozzá egy
dvi to hdmi átalakított
kb 500ft

(#34753) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.
Van egy MSI-G41m-P26 alaplapom melybe szeretnék venni egy Radeon HD6670 VGA (PCIe 2.1, 1 GB DDR5, 128 bit, DVI+HDMI+DP, passzív hűtős vga-t. A kérdésem az lenne,hogy az alaplap 2.0 pci-e foglalattal rendelkezik, a VGA pedig PCIe2.1-es. Okozhat ez báriféle kompatibilitási problémát?,sebességcsökkenést?.

Előre is köszi.

(#34754) varmi2 válasza sesomaru1989 (#34753) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem fog problémát, vagy lassulást okozni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34755) sesomaru1989 válasza varmi2 (#34754) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Köszi a segítséget.

Kártyáról esetleg vélemény?, tapasztalatok? akinek volt esetleg ilyen tipusu kártyája.

(#34756) fero6314 válasza djdaniel (#34752) üzenetére


fero6314
újonc

köszi énis találtam több átalakitot de sokan mondták hogy inkább videokártyát vegyek aminek van hdmi csatlakozása annak jobb a minösége

(#34757) perge666 válasza sesomaru1989 (#34755) üzenetére


perge666
veterán

Én nemrég adtam el a 6670-et,szerintem nagyon jó kártya.
Nekem Sapphire Radeon volt,aktív hűtéses,kicsit hangosabb volt a jelenlegi kártyámnál,de ha olcsón akarsz jót akkor a 6670 neked való.:)
A mostani játékok többségét is lazán vitte 1280x1024-es felbontáson medium-high beállitáson.

(#34758) Biluxzsolt válasza Biluxzsolt (#34749) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

[Erre] valaki?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#34759) djdaniel válasza Biluxzsolt (#34758) üzenetére


djdaniel
senior tag

szerintem kevés neki a 250w-es táp.
egyébként milyen táp ? hp ?

videokártya másik gépben megy ? gpu melegszik ? többi kimeneten sem add képet ?

(#34760) IstvánLászló válasza Biluxzsolt (#34758) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Mijen konfigot használsz 250w-os táppal,meg kérdezhetem.
A mostani vga-k 100-150w-ot is fogyaszthatnak.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#34761) Biluxzsolt válasza djdaniel (#34759) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Igen,az a linkelt gyári HP konfig.
250W táp van benne.A venti elindul rajta,szép lassan pörög,de sehol nem látni,hogy lenne benne kártya.
Akitől vettem,neki állítólag ment.A proci alapon ketyeg.
Másig gép nincs,nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#34762) Vakegérke válasza Biluxzsolt (#34761) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezen az oldalon kattints csak a System Requirements gombra. Azonnal kiderül, hogy "400 Watt Power Supply is required."
Szóval kevés a tápod neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34763) Biluxzsolt válasza Vakegérke (#34762) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Igen,ezt olvastam ezért tettem fel anno a kérdést a "Milyen videókártyát?" topikban és ezt ajánlották,mert hogy 50-60w is elég neki.
Attól,hogy kevés a táp,(de a venti lassan pörög) nem kellene,hogy lássam az ezközkezelőben?

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#34764) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Vettem egy 27" monitort
Hogy tudok javítani a képminőségen? Nem tű éles natív felbontáson (FHD)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34765) Vakegérke válasza Biluxzsolt (#34763) üzenetére


Vakegérke
veterán

Maga a proci is megeszi a magáét: 63.13 Watt (Stop Grant mode) / 118.75 Watt (775_VR_CONFIG_05A)
Fogalmam sincs, hogy az összterhelés mennyi, de hogy a tápod nem ad le 250 wattot, az biztos.

Ha a VGA nem kap elég szuflát, elképzelhető, hogy nem mutatkozik az eszközkezelőben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34766) Biluxzsolt válasza Vakegérke (#34765) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Hát ettől féltem. Köszönöm. :R

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#34767) dances


dances
tag

Üdv!

Az adatlapomnál levő 2-es gépet fejleszteni szeretném.
Jelenleg egy 22"-os 1680*1050 felbontású monitort használok (DVI porton ).
Azt tervezem, hogy veszek még egy monitort, 24"-at, full hd felbontásút, hd videózáshoz (a valós 100 Hz-es tv-k nekem sajna túl drágák).

A kérdésem a következő:
ha a tervezett 24"-est DP porton csatlakoztatom (a vga-mon van mindkettő), akkor, mivel eltérő felbontású a 2 monitor, catalyst-ben be lehet ezt vhol állítani?
Mármint úgy értem, hogy úgy szeretném, hogy játékhoz és böngészéshez, a 22"-est, filmnézéshez pedig a 24"-est használnám, de egyszerre csak az egyik üzemelne mindig.
Tehát ha két kijelzőt kötök a videó kártyára, akkor ki lehet valahogy választani, hogy éppen melyikre küldje a jelet?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#34768) Vakegérke válasza Biluxzsolt (#34766) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jók a HP gépek, csak ugye nem tervezték be, hogy többet kell bírnia a tápnak, mint az eredeti összeállítás áramfelvétele.
Ne búsulj. Először próbálj meg egy tápot kölcsönkérni, de legalább teszteld le a kártyát valakinél, hogy rendben van-e. Aztán ugye nem égrengető összeg egy fincsi 400-450 wattos táp...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34769) sesomaru1989 válasza perge666 (#34757) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ezt örömmel hallom, én egy passzivós kártyában gondolkodom, de kicsit tartok a melegedéstől. Tesztek szerint 60-70 foknál nem voltak melegebbek terhelésnél sem. Hogy ez mennyire valós az egy nagyon jó kérdés.

(#34770) perge666 válasza sesomaru1989 (#34769) üzenetére


perge666
veterán

Nekem jelenleg egy 2 ventis/nagyon halk/ 7770 van,alapállapotban 30-33 fokos,játék után 40 körüli.

(#34771) St0keR


St0keR
tag

sapphire hd 7870 ghz edition menyire lehet felhuzni kb hogy a videóse laggoljon ha nézek meg jól is menyen a játék fx 6100as procim van meg 2x4gb 1600mhz kingston hyprex ram

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#34772) tabi.tamas


tabi.tamas
csendes tag

Szép estét kívánok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Sapphire HD 5770-es videokártyám van. Délelőtt kikapcsoltam a gépet, délután be és nem ad képet. Ventilátor pörög, de nincs kép, hibajelzés nincs a speakertől, alaplapi videokártya megy, úgyhogy megnéztem de a eszközkezelőben a win nem látja. Ötlet hogy mi történhetett? Asus M4A88TD alaplapom van. Lehetséges hogy a pci foglalat elszálljon? Tápegységem egy Corsair HX 650, így táp hibát nem feltételezek.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#34773) St0keR


St0keR
tag

helló hd 7870 2gb ghz editiont menyire szabad felhuzni fx 6100 van melette 3,5ghz en meg 2x4gb 1600mhz kingston hyperx ram

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#34774) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, 74 fokos a radeon hd4650 videokártyám, ez nem sok?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#34775) lsc válasza 800.henrik (#34774) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem.

90 fok fölött kezdj izgulni, de annyi sosem lesz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#34776) 800.henrik válasza lsc (#34775) üzenetére


800.henrik
senior tag

furmark közben volt 79 fokos is :Y Mennyit bír? Zalman vnf 100 hűtő van rajta.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#34777) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok véleményeteket kérném.
Hiba-e?hogy Everest nemtudja kiirni a ventillátór fordulatszámát,a Nvidia Geforce 7900 GTX vga--nak.
A vga hibája okozza,milehet a megoldás erre.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#34778) Taifa Díaz válasza IstvánLászló (#34777) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem, nem a VGA hibája okozza, hanem esetleg az, hogy nem tud honnan információt kiolvasni az Everest a ventilátor fordulatszámáról.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#34779) IstvánLászló válasza Taifa Díaz (#34778) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a megnyugtató válaszodat.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#34780) djdaniel válasza 800.henrik (#34776) üzenetére


djdaniel
senior tag

105°C bírják ha jól tudom.

Zalman vnf100-re simán rá lehet tenni egy ventilátort kötegelővel.

(#34781) P.Peti


P.Peti
csendes tag

Sziasztok!

A
Gigabyte GV-N770OC 2 GB
és az
MSI N770 TF 2GB OC
között mi a különbség?
Én csak annyit látok, hogy a grafikus chip sebessége a Gigabyte-nél magasabb, és 3 ventilátoros.
A +39 MHz miatt a Gigabyte-ot vegyem meg?
Ti melyiket választanátok?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#34782) IstvánLászló válasza P.Peti (#34781) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A msi-t választanám,ugyláttam pipés hütésevan.
A gyártóról nemtudnék rosszat mondani jókis vga-kat hoznakki.
De ez csakis a saját véleményem,nemakarlak befójásólni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#34783) P.Peti válasza IstvánLászló (#34782) üzenetére


P.Peti
csendes tag

Köszönöm, de mivel egy árban vannak és a Gigabyte még ha csak hangyányival is, de gyorsabb + talán a 3 kisebb ventilátor csendesebb mind a 2 nagyobb, így azt választanám, hacsak nincs konkrét technikai infó ellene. Tudtok ilyet?

Köszönöm a választ. :R

(#34784) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok! erre a problémára van már valami ötlet vagy megoldás? Sapphire HD4850 főleg bootoláskor de netes böngészésnél is random. Azóta csinálja mióta frissítettem a drivert. Lehet ez a probléma? Másik gépben is kipróbáltuk, ott is ez a helyzet. Esetleg régebbi drivert tegyek fel?

(#34785) VoidXs válasza 4d (#34784) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem akkor jött elő hasonló, amikor kicsúszott a HDMI kábel, de ez Set-Top-Boxnál volt, így valószínűleg driver hiba. Lehetőség szerint ne régit, hanem bétát rakj fel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#34786) Xymon87


Xymon87
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, vettem egy asus m5a78l-m usb 3.0 alaplapot raktam bele 8 giga ramot, egy fx 6300 as proci, és most jelenleg egy hd7750 es vga van benne. na és volt egy taphalalom, 500 as volt a táp meghalt, utána vettem egy 550 es tápot, de visszont azt csinalja a gepem : elindul egy játék elkezd lodolni valamit a gép, csak 3D s dolognál jött edig elő, és randomra egyszer csak leál a gép és csipog 1 hosszut és 3 rövidet, na de visszont előtte egy hd 6670 es kártya volt , bevittem a currysbe, kicserélték és most a 7750 es kártyánál is aztcsinálja. de visszont a GTS 8800 as kártyánál ami a tápból kap áramot annál nem csinálta még. mi lehet a gond ? áram ? chippset? mer a hd 6670es és a hd7750es is alaplapból kapja az áramot. valami őttlet?

(#34787) TaylorXIII válasza Xymon87 (#34786) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Rammal lehet valami. Milyen ramokról van szó pontosan?

(#34788) tabi.tamas válasza tabi.tamas (#34772) üzenetére


tabi.tamas
csendes tag

"Szép estét kívánok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy Sapphire HD 5770-es videokártyám van. Délelőtt kikapcsoltam a gépet, délután be és nem ad képet. Ventilátor pörög, de nincs kép, hibajelzés nincs a speakertől, alaplapi videokártya megy, úgyhogy megnéztem de a eszközkezelőben a win nem látja. Ötlet hogy mi történhetett? Asus M4A88TD alaplapom van. Lehetséges hogy a pci foglalat elszálljon? Tápegységem egy Corsair HX 650, így táp hibát nem feltételezek.
Köszönöm szépen előre is a válaszokat!"

Azóta kicsit javult a helyzet. Kontakt spray-el megtisztítottam és pasztáztam a videokártyát és működik. Mivel lehet tökéletesen megtisztítani a videokártyát? Alkolhol?

(#34789) kikey válasza P.Peti (#34783) üzenetére


kikey
csendes tag

Nincs igazad mert a két nagyobb venti halkabb mint mint a 3 kicsit. Vetettem egy pillantás a 2két kártyára és én is inkább az MSI-t választanám.
MSI
Giga

(#34790) syberia válasza kikey (#34789) üzenetére


syberia
veterán

+1 pl. Asus DCII, twin turbo :K

(#34788) tabi.tamas: Ne vidd túlzásba a WD40-et, főleg hogy nem nyikorog semmije, venti cicergés némítására sem alkalmas! Ellenben sűrített levegővel néha takarítsd ki, a gpu-t általában jól pasztázzák a gyárban, ha volt rajta hűtés cserélve akkor ezt elég egyszer megejteni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#34791) tabi.tamas válasza syberia (#34790) üzenetére


tabi.tamas
csendes tag

Sűrített levegővel kb két havonta tisztítom. Sima kontakt tisztító spray-t használtam, a WD40-et nem használom ilyenre.

A hűtést leszedtem, hogy a port letisztítsam róla, visszarakáskor csak egy pöttynyi pasztát tettem rá. Melóban leteszteltem és működik, otthon majd próbálom. Én arra gondolok amúgy, hogy a por és a pára zárlatot okozott a videokártyán és ez miatt lehetett gond. Pici foltokban rá van tapadva még a kosz, azt mivel takarítsam majd le? Én alkohollal gondoltam. Pálinkát nem pazarlom, így maradna az etil-alkohol :)

A gép párásodása ellen, a zacsis szilikon golyók jók (pl: ami cipős dobozokban van)?

(#34792) syberia válasza tabi.tamas (#34791) üzenetére


syberia
veterán

Puha pamut rongydarabkával megoldható, én próbáltam alkoholos vattával de az hátrahagyhat kis szöszöket, a lényeg hogy ne karcold meg a nyákot :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#34793) tabi.tamas válasza syberia (#34792) üzenetére


tabi.tamas
csendes tag

Sarokban van, de a lényeg: Soha többé nem eszek forró levest a gép közelében. Ontja magából a párát és amondó vagyok, hogy ez volt a ludas. Persze nem egyszer ettem gépelőtt :D , így hiába tisztítom a gépet a zsíros pára nyomot hagyott gondolom és kb 2-3 év alatt ez most ki is bukott. Mondjuk legalább ezzel is okosabb lettem. Már csak reménykedek hogy maradandó kár nem keletkezett sem az alaplapban, sem a videokártyában, se a tápegységben.

[ Szerkesztve ]

(#34794) syberia válasza tabi.tamas (#34793) üzenetére


syberia
veterán

Nem valószínű hogy a levestől megmurdálna :D kivéve ha közvetlenül adsz neki :D

https://howbad.info/

(#34795) tabi.tamas válasza syberia (#34794) üzenetére


tabi.tamas
csendes tag

Viszont mivel nincs pincében, így máshogy nem tudom elképzelni hogy a por ráragadjon. Mert ha csak poros lenne, nem lenne nagy gond, de a ragadós koszfoltok szerintem egy kis párától is képződhetnek. Ha meg piszkáltam a gépet, előtte mindig kezet mostam hogy ne zsírozzam össze egy picit se :)

Viszont ha nagy hülyeség az ételpára által kialakult foltok teóriám szólj rám:)

(#34796) Perry0808


Perry0808
csendes tag

Sziasztok! Problémám a következő! Vettem egy videokártyát (ASUS HD6770 1GB GDDR5 PCI-E) egy ASUS M2N-SLI lapra. Bekapcsolás után a vga ventilátora felpörög-lelassul, ezt megcsinálja kb 15x, majd elindul a op.rendszer betöltése, és minden működik ahogy kell. Mit lehetne tenni, hogy nem pörögjön fel ennyiszer?
CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+
RAMOK:
- Kingmax KLED48F-A8KI5 1GB DDR2-800 (5-5-5-18@400 MHz) (4-4-4-12@266 MHz) (3-3-3-9@200 MHz)
- Kingmax KLEE88F-B8 2GB DDR2-1100 (6-7-7-25@555 MHz) (5-5-5-18@400 MHz) (4-4-4-15@333 MHz)
Köszönöm!

(#34797) tabi.tamas válasza Perry0808 (#34796) üzenetére


tabi.tamas
csendes tag

Tápegység milyen? Terhelés alatt minden ok?

(#34798) csecso22


csecso22
tag

sziasztok
mi a különbség egy 1gb-os videókártya és egy ugyan olyan 2gb-os kártya között?

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#34799) marcusa válasza csecso22 (#34798) üzenetére


marcusa
addikt

Pontosan 1GB VRAM... :U

:-)

(#34800) Taifa Díaz válasza csecso22 (#34798) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Utóbbi 1024 MByte video memóriával többel működik :) Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy ahol 1 GByte vram elfogy valamelyik játékban, ott a 2-vel még jó vagy - de nem feltétlenül veszed észre, hogy kifutottál belőle, ez erősen játékfüggő.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.