Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) radi8tor válasza kisza25 (#10050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen is meg nem is. :)
A tolvajok mindig egy lépéssel előrébb járnak.
Amúgy a Kugának már olyan kulcsa van hogyha nem mozgatod akkor kikapcsol a transmitter, tehát ha ide áll valaki az ajtó elé akkor nem tudja kiolvasni a kódját.

⭐ Stella

(#10052) Tsebacsi válasza kisza25 (#10044) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Arra utaltam, Hogy annyira érzékeny már a rendszer, hogy azt is tudja melyik oldalon van a kulcs és ha a másikról akarják nyitni azt nem engedi. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10053) kisza25 válasza Tsebacsi (#10052) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10054) Tsebacsi válasza kisza25 (#10053) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kár volt leírnom ahogy látom...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10055) Reggie0


Reggie0
félisten

Csak ugy ide teszem, hatha vkit erdekel(V12 Spitfire motoros): [link]

(#10056) Qru válasza Reggie0 (#10055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az igen... :C

#nincsbennetarcsi

(#10057) cappa72 válasza Reggie0 (#10055) üzenetére


cappa72
nagyúr

Aztaleborultszivarvégit'! :D

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#10058) FeRRaR1 válasza kelly416 (#10022) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm, majd lövök még detailing közben / után.

radi8tor

Szombat reggelre volt bookolva a collection, csütürtükün érkezett meg a kereskedésbe.

cappa72

175 MPH ~ 280 Kmh, néztem egy tesztet, úgy rémlik hogy 286 a vége.
Nincs mese, kap egy szoftvert, "pour the sauce" és megvan a 300+ ;]
Tényleg csoda gépek. Ami mérnöki órát beletesznek a futóműbe, hajtásba, kormány és fék érzetbe. Eszméletlen jó érzés vezetni.

focvis

De meg ám :))
Köszönöm

Qru + rbalint88 + F_Zolee

Köszi köszi :DD

Reggie0

Biztonsági öv és a varrás papaya szín azonos, brutál jól néz ki.
Majd lövök detailing után képcsokrot de megérte 10x összeraknunk.

Még a Porsche szalonban is sokan körbenézték, kérdeztek róla.

Gergőke88

Porsche Macan S 2023-as.
Ugye most csúsztatták egyel a szintekeg és nincs Turbo csak GTS ami a korábbi Turbo-val azonos kb.

A sima Macan és Macan T tulajdonképpen Golf GTI motoros sor 4, 2 liter és meglepően jó.
A Macan S és GTS a 2.9 V6 meg Audi RS 4/5 származék, és mocskosul álom jó.

Korábbi egyel gyengébb Macan S volt 460 NM és azt tudta 1340 és 5000 RPM között végig, illetve ez Porsche teljesítmény, az mindig többet tud mint a többi :)
Valamennyivel erősebb az enyém, no meg ott a PDK dupla kuplungos Porsche váltó ami valami eszméletlen. Papíron 380 lóerő, 520NM, padon álltalában valamivel többet megy.

radi8tor + kisza25

Le Mansi hagyomány. Illetve ha keyless akkor nem kell bedugni természetesen, de akkor is olyan mint ha ott lenne egy bedugott kulcs, de csak indítási "gombként" funkcionál.

Sok extrát kértem, de a kulcsnélkülit nem. A modern autók 90%-át jelfogással 30 másodperc alatt elviszik. Akkor kell a Faraday bag hogy blokkold a jelet, asszony folyton elfelejti betenni ha boltba megy, meg akkor tényleg kulcsnélküli kocsid van ha folyton zsákba vagy dobozba kell ki be dugdoznod a kulcsodat?

Jobb a békesség és biztonság, még szép egyedi a kulcs, nem fogok eret vágni magamon ha meg kell fognom néha... :DDD

Tsebacsi

Köszönöm, alig várom hogy foglalkozzak vele és elnyerje végső pompáját, majd jön képcsokor.

Reggie0

Utólag tudtam meg ha leteszed 40 másodperc után nem küld jelet a Porsche kulcs. Viszont ez még mindig para az asszony táskába dobálása miatt, illetve ki tudja hogyan és milyen jelet lopnak pontosan a beindításhoz, mert visznek mindent jel lopással ami kulcs nélküli...

Egyébként 3 vagy 400 fontos extra volt, de direkt nem akartam. Nagy hifi, panoráma tető, sport kipu, sport chrono pakk, feláras ülés, exclusive alu sport tanksapka, színre festett kulcs.... Így is csomó baromságot kértem :))

Qru

Erre a kérdésre nem tudom a választ, feltételezem hogy az eleje cserélhető ha szükséges. Sok radaros kocsim volt, de gondom soha velük.

kisza25

Tolvajoknak ez a "munkája" megvesznek / ellopnak egyet, szétszedik, és elemzik hogy a legkönyebb ellopni. Kulcsnélküli opció nálam nincs, így a lopások 90%-a máris elkerül. ODB-t leválasztó rejtett kapcsolón én is gondolkozok, de a Porsche beépített simes, évi 200 font és van élő adat, rendőrség le is állíthatja.

Viszont ma beszélgettem az eladóval, hogy ha egyszer ellopják a kocsidat, tényleg azt akarod vissza vagy inkább az újkori árát az első években?

Reggie0

Érdekes, sok Angol channelt nézek, eléggé benne vagyok az autó témában de még nem is hallottam erről a 27 literes csodáról. :C

Zárásképp:

Szigorúan 3500-as fordulatig, de Sport módban nyitott bemelegedett kipuval :))
https://youtube.com/shorts/1JB0hzkZRRg?feature=share

(#10059) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10060) Qru válasza FeRRaR1 (#10058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1 hsz-be zsufolva? Igy sosem ersz utol... :D

#nincsbennetarcsi

(#10061) Gergőke88 válasza FeRRaR1 (#10058) üzenetére


Gergőke88
addikt

Atom a hangja. Majd ha lehet akkor leszabályozásig is :B

(#10062) aero. válasza FeRRaR1 (#10058) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gratula :C
Kis megnyugvással tölt el, hogy nem tudnál legyorsulni ;] A hangja viszont ezerszer jobb!

(#10063) Qru válasza FeRRaR1 (#10058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor csak en vok peches 6 ev alatt 2x kaptam kovet a parkolo szenzorra (cserelni kellett), ami egy pici kis potty csak a lokoson.

Szepen rotyog. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10064) focvis válasza FeRRaR1 (#10058) üzenetére


focvis
veterán

Dögös a hangja (is).👍

(#10065) FeRRaR1 válasza aero. (#10062) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A fiúk gyorsulásra, a férfiak köridőre vesznek autót ;]

Egyébként viccet félre téve nekem a smile / mile a minden.
Az hogy minden kormány mozdulat, a mágneses adaptív futómű programozása, ahogy reagál dolgokra az eszméletlen. Nyitott kipu, comfort futómű, közepesen agresszív váltó lesz a napi beállítás nekem. Úgy ment át egy fekvő rendőrön hogy nem hittem el és még egyszer átmentem. ALIG ÉREZTEM VALAMIT. Nem tudom ezt hogy érték el, S80 ott leverte volna a vesémet.
Konkrétan 0 alkalommal néztem utána hogy mennyi a gyorsulása.
Most se tudom, 4,x valami ha jól rémlik mert pár dokumentumon rajta volt.

Jó most egy nap után hülyeség ilyet írni mert az S80 is tudja ezt 7+ év után.
De azzal az idegesítő vigyorral gurultam vele mindenhova.
Annyira jó hogy az számokkal nem leírható.

Porsche buz! lettem :))

Poén: Bekérdeztem az eladót, szóval mennyit kell hogy költsék hogy limited edition kocsikra allocationt kapjak?

Mint GT3, GT4, GT3 RS, Cayenne Turbo GT....

Sunyiba elmondta, 5 kocsi vásárlás után, mikor a 6.-at rendeled kerülsz rá a VIP listára, onnantól kaphatsz ajánlatokat limited kocsikra.

De az hogy ajánlatot kapsz, nem biztos hogy slotot is jelent, mert van egy második elbírálás is.

Lényeg a lényeg, ha be tudsz kerülni ide, többé nem buksz pénzt autón, megveszed, használod 1-2-3 évig, és ugyan annyiért vagy többért adod el mint vetted, akkora igény van rájuk.

Nyílván így 24 órás tulajként ez egy távoli homályos cél, nem is a legfontosabb, nincs is rá pénzem, de egyszer majd remélem eljutok oda. Valahogy.

Qru

Nem célom :P
Szenzor + kavics dolog velem még soha nem fordult elő semmilyen formában.

Gergőke88

Majd ha átlépi az 1000 mérföldet, addig nem tolom Sport+ módban és 4000 rpm felett.

Jut eszembe a mérföldekről, S80 V8 tegnap mikor leraktam:

Qru + focvis + aero.

Köszönöm, én is elégedetten nyugtáztam hogy nem kell kiszedetnem az OPF-et hogy jól szóljon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10066) radi8tor válasza FeRRaR1 (#10065) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reméljük ez a lengéscsillapító sok évig fogja bírni a fekvőrendőröket :D

⭐ Stella

(#10067) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Story time.

Tegnap reggel vettük át a Porschét, majd délután jött valaki Skóciából, repült, hogy megvegye az XC-t.

Vettünk, eladtunk, dolgoztunk, hosszú nap volt, de valami eszméletlen.

Reptérről hozzánk mikor mutattam az autó funkcióit, dobott egy ABS hibát. Srác is néz, én is mondom ilyen nincs. Soha nem volt gondja... Lehiggadok.

Mondom tudod mit, tele tankolom, elmegyünk hozzám, rádugom a laptopot, nézzük meg mi a helyzet. Mondta hogy jó mert nagyon szépen megy egyébként.

Mondom ez "jó hír". Pontosan ez történt pár éve az S80-on. ABS szenzor, kerék le és egy csavar tartja a féktárcsa mögött. Utángyártott 10 font, gyári 31 font.

Írtunk egy papírt hogy tudunk a hibáról, 100 fontig én állom a javítást, afelett garanciára visszük.

Megköszönte hogy ilyen őszinte voltam, kinyomtattam a hibakódot meg ráírtuk azt a pár sort.

Azt mondta ilyennel még nem találkozott, pedig sok autót vesz hogy valaki ennyire felvállalja a hibát, és segíteni akar.

Mondtam neki hogy ha nem Skóciából jöttél volna, akkor azt mondanám hagyd itt, megcsinálom, vidd el jövő héten.

Így viszont a te döntésed. Azt mondta kifizeti a teljes árat, köszöni hogy őszinte voltam.

Én azt montam tudod mit, jó hogy így történt. Én vezettem, váratlanul jött neked is nekem is. Viszont ha megveszed, és hazafelé a 10 órás úton jön elő, akkor azt fogod hinni hogy tudtam és át b@sztalak.

Most viszont tudod hogy nem volt ilyen hibája korábban, megmutattam pontosan hol a szenzor, mennyibe kerül, kinyomtattam mindent beleértve a hiba kódot.

Ez a rövid változat, de a lényeg hogy elvitte TELJES áron.
Aznap mikor jött a Porsche.
Úgy hogy hazafelé ABS hibát dobott.

Eszméletlen nap volt.

radi8tor

Valami garancia mindig lesz rajta. Akkor is ha a gyári lejárta után még nálunk a kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#10068) radi8tor válasza FeRRaR1 (#10067) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az autóknak lelke van. Maradni akart a Volvo. :C

⭐ Stella

(#10069) Qru válasza FeRRaR1 (#10065) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor pechem vt 2x is. Mondjuk sokat palyaztam vele es nem hoki 110-120-al mint nalatok... ;]

S80 sincs agyon hasznalva. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10070) FeRRaR1 válasza Qru (#10069) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mindig van nálunk 4-5-6 autó így az megmaradt hétvéginek.
Tudod, jóból is megárt a sok :DDD

37k-val vettem szóval 7,x év alatt 23k mérföld az ~ 37k km.
Not great, not terrible.
Ahhoz képest hogy hétvégi hobbi autó azért nem rossz na.

Nagyon a seggébe mész mindenkinek mint ha bmw-d lenne szerintem az lehetett a gond ;]

radi8tor

Én is ezt gondolom, hogy maradni akart. De oda ment ahova vinni akartam idén. Skócia, North Coast 500 útvonalon lakik konkrétan aki vette. Ha megyek idén majd megnézem még egyszer :)

Lányaim majdnem sírtak, könnyeztek hogy elmegy az XC, ők is szerették.

[ Szerkesztve ]

(#10071) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#10072) kelly416 válasza radi8tor (#10071) üzenetére


kelly416
veterán

Le a kalappal! Imádom az ilyeneket és rendszeresen meg is könnyezem. :R

(#10073) Qru válasza FeRRaR1 (#10070) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja a Passat a szegeny ember BMW-je. :DD Amugy az 5.5 es a 6-ost szerettem, kozben volt 2 Superb azokat nem. Elotte G Astra 1.6 ideges. Mondjuk abbol 2 is elfogyott alattam (az egyiket arokba tettem az M3-on).

Ahhoz kepest akkor igen, megy bele a meter. Bubi 2. auto (amig vt ceges 3.) abba azert lassabban gyulik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10074) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag


Közben elkezdtem áttúrni a csomagtartót miket kaptunk.

Jövő héten kapunk még egy nagyobb csomagot, csak valamiért csúszik egy hetet.

(#10075) radi8tor válasza FeRRaR1 (#10074) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ehh. Én csak 2 milla kedvezményt kaptam ilyen csecsebecséket nem :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10076) FeRRaR1 válasza radi8tor (#10075) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Lexusra adtak volna 10.000 font kedvezményt.
Addig nyomattam nekik még megadták a maxot. RX450h

Porsce nem ad kedvezményt. Akkora igény meg váró lista van hogy évek óta nem adnak kedvezményt senkinek.




(#10077) radi8tor válasza FeRRaR1 (#10076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon igényes kidolgozás. Nincs telegórva a motortér mindennel. :C

A motortérben mi az ott jobbra a motortól? Motorvezérlő?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10078) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#10079) radi8tor válasza FeRRaR1 (#10078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szereled fel rá a James Bond-féle rendszámeltüntetőt? :D

19-es felni?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10080) F_Zolee válasza FeRRaR1 (#10078) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pöpec.

(#10081) szabonagyur válasza radi8tor (#10079) üzenetére


szabonagyur
félisten

20" szerintem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#10082) FeRRaR1 válasza radi8tor (#10079) üzenetére


FeRRaR1
őstag

20", nem csak kezdődik a detailing hamarosan.

F_Zolee

Köszi 👌

(#10083) radi8tor válasza FeRRaR1 (#10082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép kerek szám, valóban jobb az :D

⭐ Stella

(#10084) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#10085) Szoszo94 válasza Tsebacsi (#10052) üzenetére


Szoszo94
őstag

Így van nálam is: amelyik oldalon állok 0,7m-es rádiuszban az ajtóhoz, azt lehet nyitni (tehát ha az anyós oldalon állok, a sofőr oldalit hiába rángatja bárki). Viszont ha rányúlok a kilincsre, nyit mindent. Ugyanez a csomagtartó, csak akkor lehet kinyitni kintről ha 0,7m-en belül állok hozzá (és nem ülök bent az autóban, figyeli a kulcs pozícióját). Ez már lassan 20 éves technológia :K

Ferrar1: gratula, gyönyörű!! Nicknév váltás P0Rsch3-ra mikor lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#10086) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#10085) üzenetére


Szoszo94
őstag

Közben visszaolvastam a kiinduló hsz-ig: könnyen lehet lopni, jelmásoló és továbbító kell, illetve a kulcs jelét kell fogni és pikk pakk elvihető az autó. Erre megoldás, ha otthon úgy tárolod a kulcsod, hogy a jelét ne lehessen fogni. Amit viszont el akarnak lopni, azt el is fogják sajnos. Egyedi megoldás kell indításgátlásra, az a biztos :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#10087) 6030D válasza FeRRaR1 (#10029) üzenetére


6030D
Ármester

Ennél mi a rendszám titka? A többinél rájöttem. (Jeeenőőő? :DDD )

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#10088) FeRRaR1 válasza 6030D (#10087) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A lányaink mikor kicsik voltak és kérdeztünk valamit amit nem akartak akkor így válaszoltak: Yeeeh NO.
A yeeeh rész halkabb és hoszabb volt emég gondolkoztak kicsit majd határozott NO.

(#10089) OPiiPO válasza FeRRaR1 (#10088) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tényleg, hogy neveltétek őket: kettős anyanyelvűek, vagy a magyart elhagytátok? Mindegyikre látok példát külföldre szakadt ismerőseimnél.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10090) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Mo-n most mi a szabály gyereknél az ülésmagasítóra. Mikortól nem kell?

(#10091) kisza25 válasza Sanyi.mTs (#10090) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Első ülés 150 cm/ 18 év
Hátsó ülés 135 cm és az öv jó helyen fusson, értsd, ne a nyakánál. Ez kialakítás függő.

Azt, hogy meddig kell a gyerekülés, a tévhitekkel ellentétben nem az életkor határozza meg: elöl 150, hátul pedig 135 centis magasság felett már elhagyható az ülés, ha a gyermek

-a biztonsági ővvel biztonságosan rögzíthető,
-az őv megfelelően tartja őt,
-a pánt pedig nem a nyakánál, hanem a vállánál húzódik.
Amennyiben az alábbi feltételek nem teljesülnek, ülésmagasítóra lesz szükség.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10092) FeRRaR1 válasza OPiiPO (#10089) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ők inkább Angol gyerekek mint Magyarok.
Mivel ikrek, ezért volt egy saját nyelvük amit később hagynak el, tanulnak meg beszélni mint ha csak egy lett volna.

Akkor erre rájött hogy itthon Magyarul beszélünk általában, máshol Angolul. Velük is mindenki Angolul fog.

Így Angol az "anyanyelvük" és Magyarul csak szavakat tudnak. Erőltetni nem akartuk, ha érdekli őket szívesen tanítjuk, szokták is néha kérdezni hogy mi ez vagy az Magyarul.

Viszont ha ők inkább Olaszt, Spanyolt, Franciát akarnak tanulni, akkor azt fognak a választás az övüké mi max elmondjuk a véleményünket róla.

Láttam Román és Lengyel példát hogy a gyerek csak azt tudja és azt se tudja mi történik az iskolában. Ezt nem akartuk semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#10093) Qru válasza FeRRaR1 (#10092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sosem fognak megtanulni magyarul akkor, eleg nehez nyelv. Sok ismeros es rokon el kint ahol nem eroltettek ott nem maradt meg a nyelv. De olya is vt ahol az ovis koru gyerek itthonrol kimenve felnottkent mar beszelni nem tud magyarul (erteni erti mit mondok).

Rokonnal kulon kertek az oviban, hogy otthon csak magyarul beszeljenek ne az ekcentusos idegennyelvet tanulja meg a gyerek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10094) OPiiPO válasza FeRRaR1 (#10092) üzenetére


OPiiPO
addikt

Értem. Lányom egyik óvodás társa anyja magyarul, német apja németül beszélt hozzá, aminek eredményeképp a gyerek ugyan sokkal később kezdett el beszélni, de 2 anyanyelve lett. Ugyanezt műveli egyik rokon is, ott magyar+olasz a menü.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10095) rbalint88 válasza OPiiPO (#10094) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyik szomszedunknal van az, hogy anyuka magyar, apuka belga, ok egymas kozt angolul beszelgetnek, a gyerek meg beszel (szepen!) magyarul, belgaul es kezdi kapirgalni az angolt :DDD es meg csak 4 eves. Asszem nem lesz gondja a nyelvekkel :)

(#10096) kelly416 válasza rbalint88 (#10095) üzenetére


kelly416
veterán

Ismerősünk Párizsba ment fősuliba, arab lányt vett el és Kanadában élnek. A fia tökéletesen beszél magyarul, angolul, franciául, fársziul és még néhány arab dialektust. Nem hátrány az.
Már harminc plusszosan is éreztem, hogy ha jól beszélném a románt, nem sajnálnám. A szüleim annyira haragudtak rájuk, hogy angol nyelvű oviba írattak inkább ameddig otthon éltem, csak románt ne tanítsanak nekem.

(#10097) OPiiPO válasza rbalint88 (#10095) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szép :) Az általam említett két példánál is az angol a közvetítő nyelv a párok közt, így mindkét gyerek harmadiknak az angolt is veszi fel, lassabban mint a szülői anyanyelveket, de kb. óvodára meglesz az is. Hatalmas előnnyel indulnak az életben :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10098) Reggie0 válasza kelly416 (#10096) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, az angol+magyarral talan jobban jartal, mint a roman+magyarral :D

(#10099) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Volt egy ilyen "kerek" odometer

⭐ Stella

(#10100) kelly416 válasza Reggie0 (#10098) üzenetére


kelly416
veterán

Ovi angol, általános francia helyett német iskolaváltással. Középsuli angol de a stonemine-i (kőbányai, a tanár kedvence) kifejezésen túl sokat nem tanultam. Fősulin utáltam a sok órát így első félévben megcsináltam az angol középfokút az óvodai tanulásból meg a játékokból rám ragadtakból, hogy annyival kevesebbet kelljen bejárni. Azóta viszont elfelejtettem mindent, mert hangyányit sem használtam.
Ha a románt tanultam volna oviban meg elsőben, legalább a keresztszüleimnél meg Mamámnál töltött időszakban használtam volna. Tuti maradt volna belőle mostanra is, mert Erdélybe évente megyünk és sajnos egyre kevesebb helyen akarják érteni a magyart.

Egyébként igazad van, ha az angol úgy menne mint fősuliba , nem haragudnék magamra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.