Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Az-X válasza k-feri65 (#17600) üzenetére


Az-X
őstag

Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy pont ezt a típust hallottam e... ezért nem merek konkrét véleményt mondani róla.

Az MB gyilkos CD-d jobb lesz rajta :) A Morel lágy dómok lágy hangúak szoktak lenni. Ezzel viszont azt a nagy pontosságot, részletezőképességet el fogod veszíteni.

Egyelőre én is küzdök még az MB magassal, most úgy tűnik a VR 404-gyel egész jó. De még csak a gyári fejjel tudtam meghallgatni. A PC kész, megvan a táp, de most a Xetec 4G600 van bent. Ez az erősítő is nagyon nagyon jó, de nem az MB-hez. Át kell alakíttassam a VR 404 XR-t vagy kell kerítsek egy XR nélküli verziót, hogy azzal is ki tudjam próbálni aktív hajtással. No meg lesz még hangszóró kábel csere is... Csak legyen meg májusra :)

:)

(#17602) k-feri65 válasza Az-X (#17601) üzenetére


k-feri65
senior tag

volt morel millenium-om, ami nem volt rossz,,,ez meg talán kicsit jobb annál...
bár ki tudja????

ha majd hiányzik az mb--akkor biztos találok valakit ,akinek van eladója.

értem én de le sz@..m

(#17603) Az-X válasza k-feri65 (#17602) üzenetére


Az-X
őstag

Annyira azért nem nyüzsög a használt piacon :D

:)

(#17604) k-feri65 válasza Az-X (#17603) üzenetére


k-feri65
senior tag

igazábol egy picit "belefáradtam" a reszelésbe..és visszatérek az olcsó alapokhoz...

értem én de le sz@..m

(#17605) cicmanyek válasza k-feri65 (#17602) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Én hallottam a dotechet mondjuk pont nem a gyári magasával , mert az már ki volt cserélve mt 23-ra ami a magasabb kat. szettekhez jár.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#17606) k-feri65 válasza cicmanyek (#17605) üzenetére


k-feri65
senior tag

és? szar? vagy szarabb???

értem én de le sz@..m

(#17607) cicmanyek válasza k-feri65 (#17606) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nekem egyértelműen a magasak hangjai maradtak meg az emlékezetemben , az nagyon tetszett , de az pont a nagyobbik magas volt.
A mélyközepek mélyei nem voltak kiemelkedően jók , de az is lehet , hogy nem hoztak ki belőlük mindent...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#17608) k-feri65 válasza cicmanyek (#17607) üzenetére


k-feri65
senior tag

Köszi ...kíváncsi leszek mit művel...

értem én de le sz@..m

(#17609) Az-X


Az-X
őstag

Urak egy gyöngyszem... de őt sem tartom meg... szóval eladó egy Xetec Gravity 4G600

Nem tudom mit írjak róla... nagyon jó kis erősítő :) Ha van kedve valakinek, komoly érdeklődés esetén benne vagyok egy meghallgatásban :) Akár az én kocsimban, akár saját kocsiban is.


[ Szerkesztve ]

:)

(#17610) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Egy 93-as F astra-ba keresek valalmi olcsó mp3-as rádiót. CD nem kell, elég ha usb-ről, és sd kártyáról működik. Most valami ALDI-s lejátszó van benne, de az mp3 része meghalt.

Az olcsó lejátszók közül melyik a legkevésbé rossz választás? Nincsenek nagy igényeim, csak zörögjön valami vezetés közben.

Előre is köszi.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17611) orbano válasza zolikaDB (#17591) üzenetére


orbano
félisten

aktív/passzív? milyen árkategória? itt nagyjából mindenkinek ezekból áll a szettje amit felsoroltál, 100ezertől 1 millió forint összértékig :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#17612) zolikaDB válasza orbano (#17611) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, jó, volt már ilyen kérdésem, de csak a fejig jutottunk el, és addig, h minimum 3 RCA kell nekem. Az én elképzelésem: fej (mp3, rádió, USB, ipod/iphone kezelés, CD nem fontos, levehető előlap igen), első szett, ami megy erről, hátra meg egy láda egy erősítővel (nem tudom, h ha csak ládát hajt meg, elég-e két csatorna). Eddig alakult ki bennem egy kép, a keret meg úgy alakulna, h komponensenként venném meg sorban. (fej max 40e HUF, a többinél meg nem tudom, h mi az a márka és összeg, ami alatt nem érdemes foglalkozni a dologgal. Nem kell, h széthulljon a kocsi, de szeretnék "érezhető" mélyeket, tehát nemcsak tompa puffogást, és a fejen kívül 60-80e HUF körül gondoltam szánni a többi cumóra. Majd eldől, h érdemes-e így is csinálni, ill., h mit lehet ennyiből kihozni. Persze +/- 10-15e HUF nem halálos gond, csak jó lenne tudni, h miben gondolkodjak)
Köszönöm még egyszer!

(#17613) Osynho válasza zolikaDB (#17612) üzenetére


Osynho
addikt

Szerintem ne a fejre kösd az első szettet, tehát jó lenne egy 4 csatornás erősítő. Ha összesen 120-ad lenne az egészre, szerintem ne költs 40-et a fejegységre, hanem vegyél egy használtat, így több marad a többire. Viszont még így se lesz könnyű ennyiből kihozni az egészet, érdemes használt dolgokat keresni.

(#17614) Joe fiú válasza zolikaDB (#17612) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Használtba érdemes gondolkodnod,akkor kis pénzé kategóriával jobb cuccot kaphatsz.Ha nem kívánsz további fejlesztéseket, akkor nem feltétlen kell neked a 3 pár rca, nekem is csak 1 pár rca van a 4 csatishoz,persze így bukó a faderelés,illetve az állítgatás.

Amúgy van egy MX12 nyomóm eladó,alsó kategóriában nagyon jó választás :B

(#17615) zolikaDB válasza Joe fiú (#17614) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értem én, de mivel nem vagyok hozzáértő és nem bízok az emberekben (épp pár napja b.sztak át vaterán, a vicces az, h nem is nagy dolog volt a tét, nade akkor is... 99.8%-os emberke), ezért inkább új cuccok érdekelnének. Mondjátok el, h ki hogy s mint és mikből dobna össze egy komplett szettet, ránézek az árra, azt annyi, belátom, h ez van. Illetve, h honnan. Pl nézegetem az autohifioutletet, és 50k-s fejek vannak 35k-ért... Na, ezek ne mis rosszak. De konkrétan az érdekelne, h nesze zolikaDB, itt egy Kenwood/Pio/Clarion fej, ennyi és ennyi az ára, neked ez elég lesz, mert:
Vagy: itt van ez a mélynyomó, ez nagyot szól, de ehhez kell egy ilyen és ilyen erősítő.
Milyen ládával foglalkozzak? Band-pass, bassreflex, cső esetleg? Ha azt mondjátok, na ittvan a Rockford Fosgate XY ládája, 40k, inkább ezt vedd ennyiért, mint egy akármilyet 35-ért, mert nem annyival jobb, mint amennyivel többe kerül, akkor inkább nyomok plusz 20 túlórát és ezt veszem.
Punktum, megértem én! :)
Eleve akkor tévedésben éltem, h egy akármilyen fejen a MOSFET és a 4x52W elég egy pár első szett meghajtásához.
Megmondjátok, mi van, én meg úgy készülök, h na kinézem, hol és menny a cucc, besétálok, leveszem a polcról, be a helyére, aztán a következőt is és így sorban.
Plusz, a verda: G Astra Sedan.

(#17616) utánvétel válasza zolikaDB (#17615) üzenetére


utánvétel
aktív tag

A vaterás nicknevet átküldenéd privátban?, aki átb...ott?
Biztos ami biztos, teszem a tiltólistámra.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#17617) Joe fiú válasza zolikaDB (#17615) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha mindenáron újonnan akarsz mindent megvenni, akkor a helyedben gondolkoznék egy ilyen packon,ameddig a költségvetésed engedi, illetve kinézel egy általad vélt Kenwood fejegységet ami kezel ipodot és helyben vagy. Amúgy ha használtan vennéd meg,akkor még beleférne az ajtószigetelés,illetve a normális beépítés,de ez a te döntésed, mindenesetre az MX pack-kal nagy bakot nem lőhetsz. Ha szereted a duc-duc mélyeket,akkor reflex ládát válassz, a zárt ládák inkább visszafogottak.

itt van például ez a Kenwood fej, kezdő fejnek tökéletes,esetleg még nézelődhetsz amin 2 pár rca van.

[ Szerkesztve ]

(#17618) zolikaDB válasza Joe fiú (#17617) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez az, köszönöm :) Az MX az milyen márka amúgy?
És a reflex láda jó is lesz!

(#17619) Joe fiú válasza zolikaDB (#17618) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Audio Sytem a márka, és az MX egy kategória, amúgy a kérdésedre válaszolva, szerintem nagyon jó, nekem is ilyen van/volt.

Ha teheted a nagyobb packot válaszd, 16-os hangszórókkal és 30 cm-es szubbal.

[ Szerkesztve ]

(#17620) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
Blaupunkt MP57 autórádióm van. Az előlap, két végén, van két kis pöcök, amit be kell pattintani, és úgy lehet a helyére rakni. A gondom, hogy az egyik ilyen pöcök, letörött. Az előlapnak a hátsó műanyag része, elméletileg cserélhető. Nem tudtok valamilyen megoldást ,vagy hogy honnan lehetne szerezni ilyent.
előre is köszönöm

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#17621) WunderKinder válasza m3gtr (#17620) üzenetére


WunderKinder
tag

Kecskeméten van a Blaupunkt szervíz, ott meg tudják csinálni. A bevizsgálás és az árajánlat ingyenes (elméletileg). Dolgoztattam velük, nem túl olcsók, de normálisak.

Blaupunkt Mobil Multimédia Szerviz Kft. elérhetőségei:

Cím: 6000 Kecskemét, Wéber Ede u. 10/A.
Telefon: 76-889-704, 76-889-724, 76-889-719
Honlap:http://www.blaupunktservice.eu
E-mail:blaupunkt.service@hu.bosch.com

Vagy van egy ugyanilyen rádióm eladó, mikrofon nélkül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17622) m3gtr válasza WunderKinder (#17621) üzenetére


m3gtr
senior tag

köszi

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#17623) orbano válasza zolikaDB (#17618) üzenetére


orbano
félisten

Audio System a márka neve, az MX a belépő szériája.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17624) Norbi14


Norbi14
senior tag

Voltam a carstyling tuning show-n, Hertz -ék demo autójában hihetetlen mi zene volt :DDD Rendes nem tudtam eljönni onnan, hallgatnom kellet. Brutális az a mély ami kijött abból az autóból.

(#17625) orbano válasza Norbi14 (#17624) üzenetére


orbano
félisten

pioneer audit meghallgattad legalább? vagy csak a szarfos hertzet? :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#17626) zolikaDB válasza Joe fiú (#17619) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ejha, ez a szett kva jó árban van. Megtaláltam neten az Audio System magyar forgalmazóját, és a következő árakkal dolgoznak:
- MX 165 PLUS -> 21e HUF
- MX 75.4 -> 59e HUF
- MX10 Plus magában 13e HUF
Összesen 93e HUF, és a láda nincs az árban.
Ezek szerint az Audio System elég jónak számít autóhifiben?
A fejegységnél mire kell figyelni a belépőkategóriában? Valami tulajdonság, ami nincs jó hatással a szett összességére?

(#17627) Norbi14 válasza orbano (#17625) üzenetére


Norbi14
senior tag

Azt sajnos nem tudtam meghallgatni, talán máskor. Hallgattad? Jó? :DDD

(#17628) Joe fiú válasza zolikaDB (#17626) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Azért is ajánlottam, kezdő kategóriában tökéletes választás, egy évig nyúztam AS nyomót, múlt héten vettem MX 165 szettet, egyenlőre csak szobában próbáltam,de tetszik :)

Nyomóból MX12-t válassz, Sedan autóba nem árt a nagyobb mély. Fejegységnél nem kell semmire figyelni,csak Kenwood legyen.

[ Szerkesztve ]

(#17629) zolikaDB válasza Joe fiú (#17628) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értettem mester! Kicsit utánanézegettem a márkának, és úgy tűnik, komoly cuccaik vannak, meggyőzött!
Ebben a Transporterben amúgy a fenti komponensek vannak, csak a mély más: [link]

(#17630) Joe fiú válasza zolikaDB (#17629) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Kíváncsi leszek én is, ajtószigetelés után bekerül a szett, nagyon bízom benne, hogy frankó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17631) zolikaDB válasza Joe fiú (#17630) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mindenkeppen megszeretnelek kerni, h keszits kepeket es videot a kesz cuccrol!
Ezek az AS sub-ok tenyleg szep nagyot tudnak dübbenni elöben is? :)

(#17632) Joe fiú válasza zolikaDB (#17631) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sok múlik a beépítésen is,refi ládában nagyot szól, levideózni sajnos már nem tudom,épp ma adtam el a nyomót,holnap postázom talán, olyan embernek akinek nem volt még ilyen rendszere extázis hangulatú lesz, szétbontani nem fogja az autót, de elég kellemes,az ülést meg tudja mozgatni azért :) Amúgy alapvetőn nem egy basszadneki nyomó, elég zenei darab is,szóval univerzális, én mondjuk tuc-tucot hallgattam rajta,de nekem jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#17633) zolikaDB válasza Joe fiú (#17632) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nos, ilyen celra kell nekem is, egy kis techno, electro, d'n'b; ha bedübben Miss Rihannara az ules, az is jo :) A negy ajtoba ezek szerint erdemes "betapasztani" egy kis szigeteloanyagot! Es mi lesz a nyomod helyett? Milyen kocsid van?
Jo ejt mára es koszonok mindent!

[ Szerkesztve ]

(#17634) Joe fiú válasza zolikaDB (#17633) üzenetére


Joe fiú
senior tag

DLD500+ van helyette, ez kicsit odabaszósabb,de kevésbé zenei. Nekem egy régi Peugeot309 van. Igen az ajtót érdemes kibituzni, mi sima bitumenlapot vettünk,kíváncsi leszek majd rá,mennyire lesz hatásos.

Nincs mit, jóéjt.

(#17635) Typhoon47 válasza Norbi14 (#17624) üzenetére


Typhoon47
őstag

volt annál komolyabb is bőven. volt egy két beteg dolog. ja meg sikerült megtudnom, hogy milyen is az a hangnyomás verseny élőben... máig nem értem miért jó egy autót erre építeni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#17636) Norbi14 válasza Typhoon47 (#17635) üzenetére


Norbi14
senior tag

Az a baj, hogy többit nem igazán tudtam meghallgatni, nagy volt a hangzavar. Még egy másikat hallgattam meg jobban az is elég durva volt :)

(#17637) m3gtr


m3gtr
senior tag

4 ajtoba:)? Hátulra minek?

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#17638) utánvétel válasza m3gtr (#17620) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Itt pont volt egy ilyen bár már eladták.
Szerintem jobban jársz, ha lesed az apróhirdetéseket és kifogsz egy használtat jó áron.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#17639) rooland


rooland
senior tag

Az ODR-es Audinak sajnos konkrétan semmi értelme nem volt abban a közegben. De szépnek szépen villódzott...

(#17640) Drótszamár válasza Drótszamár (#17610) üzenetére


Drótszamár
őstag

Tehát akkor mindegyik olcsó lejátszó egyformán rossz, mindegy melyiket veszem meg?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17641) Az-X válasza Drótszamár (#17640) üzenetére


Az-X
őstag

Ez így nem egészen igaz... mindegyik másképpen rossz ;) Viccet félretéve, a nagyon olcsó fejektől nem nagyon várhatsz olyat, hogy húúú. Sajnos mind gagyi :(

:)

(#17642) orbano válasza zolikaDB (#17629) üzenetére


orbano
félisten

viszont a beszerelés költségére számolj rá még pár tízezer forintot, anélkül kb. a felét fogja hozni egy ilyen szett.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17643) m47rules válasza orbano (#17642) üzenetére


m47rules
tag

Egy ilyesmi megoldás engem is érdekelne, olyan 200 lenne rá a keret, most sajnos többre nem futja. Ehhez keresnék olyan szakit, aki Debrecen környékén tudna segíteni a beszerelésben, ajtó szigetelésben. Tudnátok ajánlani megbízható ismerőst?

Köszi! :)

(#17644) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ez a silent coat mennyire jó? El lehet olyan hatást érni, mint pl bitu-val?

[ Szerkesztve ]

(#17645) Drótszamár válasza Az-X (#17641) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszönöm!

Akkor majd a "szolgáltatások" alapján választok. Annak, hogy a fejegység 25 vagy 45 wattos van jelentősége egy gyári hangszóró mellett?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17646) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hamarosan ki szeretném cserélni a hangszórókat a kocsi belterében.
Mint tudjátok nem vagyok jártas a témában, így inkább megkérdezném olyanoktól akik értenek is hozzá.

Konkrét típust nem néztem még ki, mert le kell mérnem még mekkora is fér el hátra a kalaptartóba. ( nagyobbra nem szeretném, nem tudom vágni, mert nem kivehető a kalaptartó és amúgy is a kalaptartó alatt lemez is van.Tehát annyira nem akarok vagdosódni)

Egy Pioneer DEH-140UB fejegységem van.Az első buta kérdésem az lenne, hogy ugye amiket veszek hangszórókat azt a fejegységre kössem, ne az erősítőre ugye?
Ehhez a fejegységhez mekkora Watt-os hangszórót érdemes max venni?Elvileg a leírása alapján a fejegység 4x50w-ot tud.

(#17647) footy válasza Drótszamár (#17645) üzenetére


footy
addikt

Egyaltalan semmi jelentosege, mert egyiket sem tudjak. Nagyon jo esetben jon ki 18W, de alatalaban 10-12W korul.

(#17648) szepsuti válasza karakpecze21 (#17646) üzenetére


szepsuti
aktív tag

:)

ha az első hangszórókat erősítőről hajtod, akkor a hátsókat is arról kellene.
A watt kb teljesen lényegtelen, a fejegységed is max 25W rms-t tud jobb esetben, sokkal inkább az érzékenység a fontosabb. minél érzékenyebb annál jobban, nagyobbat szól és annál könnyebben bánik el vele egy fejegység.

mindenki a szívéhez, füléhez legközelebb álló hangszórót javasolja, jobb ha meg tudod hallgatni őket. :)

azt nem írtad, hogy hátul ovál vagy sima hangszóróid vannak?

(#17649) karakpecze21 válasza szepsuti (#17648) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hátul sima hangszórók vannak, nem ovál.

"ha az első hangszórókat erősítőről hajtod, akkor a hátsókat is arról kellene"

Eddig nekem minden utastérben lévő hangszóróm a fejegységre volt kötve és az erősítőre meg a csomagtartóban lévő mélyláda.

Azért érdekelt, hogy kb. mekkora w-os hangszórót kellene vennem, mert nem akarok úgy járni, hogy ha hangosítom a zenét akkor az utastérben lévő kis hangszórók már hamar torzítanak és a mélyláda meg csak épphogy puffog.

(#17650) szepsuti válasza karakpecze21 (#17649) üzenetére


szepsuti
aktív tag

akkor mindenképpen magas érzékenységű hangszórót kell választanod. >90db
A torzítás annak a következménye, hogy elfogy a fejegység végfokja, a hangszórókba sokkal több potenciál van. Az érzékenyebb hangszórókkal ez a határ egy picit kitolható.

Az, hogy hány wattos a hangszóró, az azt jelenti mekkora teljesítményt képes elviselni. összeválogathatsz olyan hangszórókat amik pl 40W, meg 50W-ot tudnak. úgyis annyit fognak szólni, amennyire a fejegységed meghajtja őket. se többet se kevesebbet. Az a zavaró ha az érzékenységük eltérő, mert akkor másképpen szólnak.

de ha igazán huppogni akarsz erősítőre kötöd őket:)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.