Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Joe fiú válasza cicmanyek (#16600) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Kritikusabb rész pl. a hangszóró mögötti rész,esetleg máshol is?

Az-X: A két 25-ös mozgatja a fantáziám.. :DDD de valószínűleg előbb túlesek az ajtószigetelésen és meglátom mennyit javul a helyzet.

(#16602) cicmanyek válasza Joe fiú (#16601) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Vagy ez .
Bár nem 25-ös de olyan mélyre megy zártban is , hogy komoly meglepit tud okozni és ha akarod a hajhagymáidat is megmozgatja.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#16603) Samus


Samus
addikt

Hello mindenki,

egy nagyon láma kérdésem lenne. Tekintsünk el most mindenféle minőségi tényezőtől. Egy erősítőt köthetek párhuzamosan hangszóróval? Értem például, hogy a hátsó hangszórókkal párhuzamosan van egy 2 csatornás erősítő is (amin persze van magas szintű bemenet), ami még két hangszórót hajt meg (amik például hátul lesznek az ajtóban). Vagy ezt így ne? Az eredő ellenállás miatt érdekelne. Vagy vegyek jelszint átalakítót, ezt kössem párhuzamosan amivel kapok egy plusz pár RCA-t?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16604) cicmanyek válasza Joe fiú (#16601) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Lemezfelületek közepei , meg olyan lemezfelületek , ahol nincs meghajtva a lemez.
Remélem érthető mert jobban nem tudom megfogalmazni , Ha a lemez felületbe teszel egy kis hajlítást vagy hornyot akkor az nagy mértékben merevíti a lemezt.Ahol ilyen nincs oda kell több réteg.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#16605) Joe fiú válasza cicmanyek (#16604) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen.nagyjából világos,nos az én ajtóm az full üres,az ablaküveg tartón kívül semmi nincs benne,de úgyis csak tavasszal lesz aktuális a szigetelés projekt,majd akkor linkelek képet róla.

Ez a DLD is nagyon szimpatikus,de egyenlőre úgy tűnik marad az MX, lényegesen észrevehetőbb változáshoz,lényegesen több pénzt kellene áldozni rá.

(#16606) Az-X válasza Samus (#16603) üzenetére


Az-X
őstag

Ez annyira kusza, hogy én pl nem is értem :DDD

:)

(#16607) Peti66 válasza Samus (#16603) üzenetére


Peti66
senior tag

Trimodra gondolsz szerintem ;) :U 1-2 tudja na jó ettől több,de nem sok :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16608) k-feri65 válasza Az-X (#16606) üzenetére


k-feri65
senior tag

arra gondolt, hogy a fej hsz kimenete meghajt egy hangszórót,és a magasszintü bemenetet is..(gondolom én)

én már kötöttem olyat, semmi baj nem volt belőle, elbirta a fej végfoka mindkettőt

értem én de le sz@..m

(#16609) mbesze


mbesze
csendes tag

http://www.elektropont.hu/termekek/AutoHifieskieg%E9szitok/MNC_37904_SUB-BOX_szublada_10_colos_902912.htm

Ezt a mélyládát néztem ki magamnak.. Mi a véleményetek róla? :) Nem hátrány az ,hogy plexi van előtte? vagyis nem nyitott..!? köszi

(#16610) Joe fiú válasza mbesze (#16609) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Még hozzádobsz egy kis pénzt is megveheted ezt. Amúgy milyen erősítő fogja hajtani,milyen rendszerbe lesz? Ládát célszerű hallgatás után venni,mert nem biztos hogy egy adott láda,egy adott autóban, illetve rendszerben jól fogja érezni magát.

(#16611) orbano válasza mbesze (#16609) üzenetére


orbano
félisten

ezt bandpass ládának hívják: a membrántól a plexi felé egy zárt láda van, a másik oldalon pedig egy reflex. önmagában ez a kialakítás se nem előny, se nem hátrány, ahogy a többire is elmondható ez. a lényeg, hogy milyen rendszerhez teszed. én ezt biztos nem tenném semmilyenhez sem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16612) orbano válasza Joe fiú (#16610) üzenetére


orbano
félisten

és az iért jó neki? ehhez még dobhat hozzá egy dobozra, ami szintén nem 2 fillér, plusz egy 30-asnál már nagyon nem mindegy mekkora/milyen erősítővel hajtod, mert ekkora tölcsért meg is kell fogni, ami szintén plusz költség.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16613) Joe fiú válasza orbano (#16612) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Elég érzékeny sub,nem kell hozzá nagyobb erőmű mint amit vett volna az emencéhez...plusz erről a nyomóról kimondott jókat írnak,mind minőségileg mind hangzásilag,persze nem erőszak a disznótor.

(#16614) Peti66 válasza mbesze (#16609) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia!
Ez a fajta bandpass soha nem lesz zenei :D Vagyis igen,de csak 1-2 "műfajra"
Valamiféle kompromisszumnak tekinthető a transmission line megoldás.
Miért nem nézel inkább valami jó használt refit :U Ami passzol a rencceredhez :K
Ez, max.80Hz -en leszedi a fejed,de se alatta,se felette nincs semmi.Ez utóbbi,persze nem is olyan nagy baj :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16615) mbesze


mbesze
csendes tag

Köszi srácok az infót! Pénteken jön meg a fejegységem, először azzal lesz csak simán összerakva! Aztán jön az erősítő.. Alpine MRV-F300S az erősítő. Még egyenlőre nézegetem a mély ládákat csak gondoltam érdeklődök egy kicsit szakértőktől is..! :)) Még az egy életmentő válasz lenne, ha meg tudnátok mondani van-e a Pioneer MVH-1400UB fejegységhez ISO átalakító tartozéknak, vagy valami amivel rá tudom dugni kocsira (Citroen C5 2003) köszi

http://kepfeltoltes.hu/120201/DSC00018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#16616) orbano válasza Joe fiú (#16613) üzenetére


orbano
félisten

lehet hogy érzékeny és ezért nagy hangnyomást lehet vele elérni, de azzól még a pontossághoz fognia is kell valaminek azt a membránt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16617) cicmanyek válasza orbano (#16616) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Az a nyomó kib@szott jó cucc.
Én is éltem vele vagy 3 évet... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#16618) orbano válasza cicmanyek (#16617) üzenetére


orbano
félisten

En nem mondtam, hogy rossz, egy szoval sem ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#16619) mbesze


mbesze
csendes tag

Találtam vaterán egy Kenwood mélyládát mi a véleményetek róla? Jobban járnék vele mint az M.N.C -vel? köszi :R

(#16620) whited


whited
addikt

sziasztok
erről véleménye valakinek?[link]
ha bemutató volt, akkor elég keményen hajtották, nem? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16621) k-feri65 válasza whited (#16620) üzenetére


k-feri65
senior tag

mitől csúcskategoriás??

értem én de le sz@..m

(#16622) Samus


Samus
addikt

Járt már valaki rajtam kívül úgy, hogy "befagyott" a hangszóró? Reggel ültem be az autóba, és furcsa volt, hogy alig szólt valami, az is hátulról jött (hátul 3 utas szett van, a közép/magas "rész" a tölcsérben szólt csak), elöl semmi (még a csipogók sem...). Gyorsan le is kapcsoltam a cuccot, és megpróbáltam megmozdítani a membránt elöl a lábamnál (a hangszórórács kialakítása lehetővé teszi, hogy egy ujjal be lehessen nyúlni fentről és alulról, ilyen a kialakítás, dísz...), de nem jött össze. Próbálkoztam a membránszegéllyel, annyira meg volt dermedve, hogy nem mozdult (gumiból van). -5 fokban működött, de a reggeli -10 sok volt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16623) Az-X válasza Samus (#16622) üzenetére


Az-X
őstag

Őőőőő... nem tudtad, hogy ilyen hidegben csak akkor szabad bekapcsolni a hifit ha már átmelegedett a kocsi :F -5°C-ban sem szabad bekapcsolni! De én még 0°C-on is inkább megvárom míg befűt az autó.

:)

(#16624) gabo01 válasza Az-X (#16623) üzenetére


gabo01
senior tag

Na ne szopass! :DDD
Ha arra várnék, hogy befűt az autó akkor fele utat csöndben kéne megtennem! ;) :W

[ Szerkesztve ]

(#16625) Az-X válasza gabo01 (#16624) üzenetére


Az-X
őstag

Lehet választani, hogy szétcseszed a hangszórókat vagy hidegben is hallgatud... ugyan picit sercegősen, de szól :DDD

Amúgy meg nem tudom miről beszélsz, neked még állófűtésed is van :P

Nem azt mondtam, hogy a 15-40°C közötti tartományban szabad kizárólag hallgatni... szerintem egy 10-15 perc alatt elér akkora hőt, hogy simán be lehet kapcsolni. De -10°C-on semmiképp!!!

:)

(#16626) gabo01 válasza Az-X (#16625) üzenetére


gabo01
senior tag

Értem , ha hallanám a hangján nyílván nem kapcsolnám be de én még nem érzékeltem az általad említett sercegést!
Egyébként most kehes az állófűtésem!
Holnap megyek Rodolpho-hoz, remélem vasárnapra kész az autó! :DDD

(#16627) Az-X válasza gabo01 (#16626) üzenetére


Az-X
őstag

Mindenki azt ad a hangszórónak amit jónak lát. Én úgy gondolom, hogy a hidegben járatás semmiképp nem tesz jót neki.

No majd kérünk képeket, beszámolót... ;)

:)

(#16628) Peti66 válasza Az-X (#16627) üzenetére


Peti66
senior tag

Hááá,pedig azt gondolná az ember,hogy szupravezetővé válik ilyen hidegben :DDD :))
A kondik miatt lehet ;)
Én,pöcc-röff után 3-5 perc volume 0-án.Utána 5-8perc volume óvatosan emelve.
A francba, tavaly adtam el a 4 Kw-os kombi Webastomat :O Azt gondoltam,tél már csak
az északi sarkon létezik :((

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#16629) Samus válasza Az-X (#16623) üzenetére


Samus
addikt

Nem, erről nem tudtam, de köszönöm az információt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16630) Az-X válasza Peti66 (#16628) üzenetére


Az-X
őstag

Hááát a réznek azért ehhez kisebb hőfok kell :DDD De szerintem nem vigyorognál így, mert hamar hazavágná az erősítőt :C :C :C
Bizonyos kerámiák hamarabb válnak szupravezetővé. Ki tudja lehet a QSF kerámia bevonata... Lehet úgy kéne hirdetnem, hogy -10°C-on szupravezető membránú sugárzó... mindenesetre biztosan figyelemfelkeltő lenne.

:)

(#16631) orbano válasza Az-X (#16630) üzenetére


orbano
félisten

én hány fokon vezethetek suprát?

A vér nem válik VAZZE!™

(#16632) Az-X válasza orbano (#16631) üzenetére


Az-X
őstag

Ez attól függ... melyik testrészeden akarod vezetni :P :C

:)

(#16633) k-feri65 válasza Az-X (#16630) üzenetére


k-feri65
senior tag

nem jöttél...befagytál?

beraktam a free airt:)

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#16634) Az-X válasza k-feri65 (#16633) üzenetére


Az-X
őstag

Áhh ne is mond :( Lezavartak Kecskemétre :(:(:(

Szerk: És milyen???

[ Szerkesztve ]

:)

(#16635) orbano válasza Az-X (#16632) üzenetére


orbano
félisten

a seggemen ülve [link] :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#16636) k-feri65 válasza Az-X (#16634) üzenetére


k-feri65
senior tag

meglepően jóó..és nem szól hátulról..

értem én de le sz@..m

(#16637) Az-X válasza orbano (#16631) üzenetére


Az-X
őstag

Amúgy azért volt olyan fura a DSC 216 mélye mert a fejnek van egy menüje amiben van EQ... a szerencsétlen előző tulaj gondolom nem volt elégedett a gyári hangszórókkal, és gondolta majd ezzel kompenzálja. Nyomtam egy default all-t és tádá... egész más a helyzet. :) Holnap ugyan valószínű csak későn (9-10 körül), de megpróbálok kimenni.

:)

(#16638) Az-X válasza k-feri65 (#16636) üzenetére


Az-X
őstag

Lehet akkor én is bemókolom a két QM 200 TC-t a kalaptartóba :DDD

:)

(#16639) Az-X válasza orbano (#16635) üzenetére


Az-X
őstag

Nem adnék én ilyet a segged alá!!! :))

:)

(#16640) k-feri65 válasza Az-X (#16637) üzenetére


k-feri65
senior tag

már ráfogtátok szegény mb-re hogy szaaar

értem én de le sz@..m

(#16641) Az-X válasza k-feri65 (#16640) üzenetére


Az-X
őstag

Nem fogtuk rá... amit akkor produkált az is teljesen tisztességes volt ezért a pénzért... amúgy egy ilyen nagyon piszkálja még a csőrömet :B A PVF kosara, mágnese... de valami új membrán... teljesen új magassal. Ki kéne próbálni :B

:)

(#16642) k-feri65 válasza Az-X (#16641) üzenetére


k-feri65
senior tag

én meg már hallgatnék egy kiforrott rendszert

értem én de le sz@..m

(#16643) gabo01 válasza Az-X (#16627) üzenetére


gabo01
senior tag

Akkor ezen túl majd jobban odafigyelek! Persze nem szoktam hidegen bömböltetni! :K
Természetesen teszek fel képeket amint lesz valami! :DDD

(#16644) orbano válasza k-feri65 (#16642) üzenetére


orbano
félisten

kb. 2 hét és hallgathatsz :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#16645) Az-X válasza gabo01 (#16643) üzenetére


Az-X
őstag

Megöltem egy Dyno közepet... az egyiken volt egy nagyon pici horpadás... azt ajánlották tegyem be a sütőbe... Betettem 80 fokra... majdnem teljesen kijött belőle a horpadás... na mondom adok még neki picit... feltettem 100-ra. 1-2 perc után egy halk püffenés, és leeresztett mint egy lufi :( De most már tudom mi van benne :DDD Még szerencse, hogy vettem belőle tartalékot. Holnap hívom is őket, hogy kellene még 1 :)

:)

(#16646) Az-X válasza orbano (#16644) üzenetére


Az-X
őstag

lol, kiét???

:)

(#16647) gabo01 válasza k-feri65 (#16642) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha kiforrott nem is de reményteljes talán lesz jövő hétre az enyém is! :K :DDD

(#16648) gabo01 válasza Az-X (#16645) üzenetére


gabo01
senior tag

Na bakker nem muffin ez!
És mi van benne? Nem fotóztál? :U :DDD

(#16649) Az-X válasza gabo01 (#16648) üzenetére


Az-X
őstag

Ehhh... szép a belseje, fotóztam, de nem megy a képfeltöltés még mindig...

:)

(#16650) orbano válasza Az-X (#16646) üzenetére


orbano
félisten

beszéltem Szakállal, majd meghallod :D

egyébként jövő héten elvileg kész lesz az audi, megyek majd meghallgatni :K

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.