Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) #00809728 válasza Blaize (#4900) üzenetére


#00809728
törölt tag

Pókháló ill a dőrzsi álltal okozott kár két külön fogalom.
Sajnos komplett polir kell a tiedére abból is a legdurvábból+finom+wax.

#2 hsz ajánlom..

[ Szerkesztve ]

(#4902) Integra


Integra
titán

keresek fóliást, aki a motoromon a tankot letudná szépen fóliázni átlátszó védőfóliával.
bp-en. javaslatok,hogy kit keressek? a héten elkell intéznem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4903) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ma megcsináltam a "wax"( izé zainozast) a kocsin.
A kocsim fényezésének állapotával nem(kéne egy erős polír) de evvel a Zaino val meg vagyok elégedve. Mocskos kocsival inditottam, 1* lemostam, leszedtem róla a bogarakat/kátrányt..., újra lemostam, lekezeltem és mindha waxoltam volna. :) Ezután még lekentem a kerekeket a Zaino gumiápolóval mesze sokkal jobb lett az eredmény mint bármi másnál amit eddig láttam/használtam.

A folyamat nem tartott tovább 4-5hnál ami elég jó. Ezután még csináltam egy tél utáni piperetakarítást és voila.

Mivel a folyamat gyorsabb, könnyebb, egyszerübb és jobb eredményt ad végülis megéri a már elnézést de horribilis árát a termék. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4904) zsolt1129 válasza Dare2Live (#4903) üzenetére


zsolt1129
addikt

Képeket csináltál? :U

(#4905) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni abban hogy kavicsfelverődést mivel tudok javítani a metálfényezésen (néhol a fém is látszik apró pontokban).
Van vmi javítófesték esetleg, és hol lehet kapni?

(#4906) #00809728 válasza electrocarlo (#4905) üzenetére


#00809728
törölt tag

Márkaszervizekben,Auchan,Tesco és társai

(#4907) Magnum_ válasza electrocarlo (#4905) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem ami kavics felverődött, apro pici pontok látszódtak, matt fekete festéket fujtam egy lapra bőven, fogpiszkáló végét belemártottam, és aztán odapöttyöztem. (fekete az autó) semmi, de tényleg semmi nem látszik, mert szerencsére csak akkora felverődések voltak, mint a fogpiszkáló hegye. ez ezüst, fehér, fekete autónál szerintem járható út.
márkaszervizekben adnak javitofestéket a szinkód alapján, de a teszkós javitó ecsetek szerintem felejtősek, mert nem viheted ki, hogy a kocsi szinéhez mérd, találomra me láttam már összefestett ajtót így. katasztrófa
de a márkaszervizes javitoecset sokkal drágább, tómnak citroenre olyan 4-5k lesz

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4908) V-Joco


V-Joco
csendes tag

Szeretném felpolirozni a verdát.Gép van,anyag nincs,mit ajánlasz,milyet szerezzek be?
- a "Sonax"-ról mi a véleményed?
-kapható polir is vax is belőle?
Minálunk Nagyvárad-on,ezt az anyagot tudom a legkönnyebben beszerezni

(#4909) #00809728 válasza V-Joco (#4908) üzenetére


#00809728
törölt tag

Akkor sonax...Sonax netes oldalán olvasd el a termék tájékoztatot és ami neked a legszinpatikusabb ill a pénztárcád engedi azt vedd meg.
Polirpasztát és waxot külön vedd meg.Amiben bent a polir ill wax azt ne erőltesd..

(#4910) DeltaPower


DeltaPower
őstag

sziasztok! tegnap hoztam el járgányom a kasznistól, csiszolásra+festésre vár. a kérdésem az lenne, hogy a hátfal alját a kasznis berücsizte, viszont alapból az is fényezett lenne. a rücsit le lehet csiszolni/gittelni simára és úgy festeni rá, vagy vissza kell szedni fémig?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4911) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Hali, bocs még nagyon kezdő vagyok a témban de mi a különbség a Wax és a polír közt?

Tudtok ajánlani vmi jó alvázvédőt?

(#4912) Winner_hun válasza electrocarlo (#4911) üzenetére


Winner_hun
félisten

A polír csiszol a wax (viasz) pedig véd.

Alvázvédőnek valami gumisat vegyél, az rugalmas, jobban bírja a gyűrődést.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4913) Charley76 válasza V-Joco (#4908) üzenetére


Charley76
csendes tag

Szevasz!!!!!

En is Váradon lakok.Ha akarod én segithetek mert én majdnem minden anyagjukat kiprobáltam.Na most hogy néz ki a verda?{karcos-nem karcos}

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4914) V-Joco válasza Charley76 (#4913) üzenetére


V-Joco
csendes tag

Szia
Sima "EMAUR"-al volt festve,nem karcos csak nagyon matt.

(#4915) Charley76 válasza V-Joco (#4914) üzenetére


Charley76
csendes tag

Milyen tipusu marmint markaju a verda.Van rajta lakkréteg?Egy képet nem tudsz beküldeni rola legalább a mocitetöröl?Csak azért kérdezem mert nem mindegy hogy melyik anyaggal csinálod,mert a Sonax-nak van a legdurvábbtol a leggfinomabbikig polirjuk.

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4916) V-Joco válasza Charley76 (#4915) üzenetére


V-Joco
csendes tag

Csak sima emaur festék,ezekbe bele van keverve a lakk.Külön katis-lakk nem volt fújva rá.

(#4917) #00809728 válasza DeltaPower (#4910) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ha simát szeretnél akkor szedd le fémig a rűcsit.Meg nézd meg mit takart el alatta...

(#4918) #00809728 válasza V-Joco (#4916) üzenetére


#00809728
törölt tag

Még ilyent is csinálnak???Bele van keverve.

(#4919) DeltaPower válasza #00809728 (#4917) üzenetére


DeltaPower
őstag

köszi!

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4920) Charley76 válasza V-Joco (#4916) üzenetére


Charley76
csendes tag

Szevasz!!!!!!

En neked igy a látatlanba ezeket a polirokat ajánlom:
1.
2.
3.

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4921) Charley76 válasza V-Joco (#4916) üzenetére


Charley76
csendes tag

Az:1.finom polir 2.fényesitö 3.festék védö,mármint wax.Ezekel az anyagokal szerintem sikerül helyre hozni a fényét a verdának.Ja és az 1-sel ne sokat csuszatold,mert az alapozonál fogod találni magadat.

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4922) V-Joco válasza #00809728 (#4918) üzenetére


V-Joco
csendes tag

Miért csodálkozol ennyire?nálatok a "Neolux"milyen volt?nem elkevert lakkos??

(#4923) #00809728 válasza V-Joco (#4922) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát pont azért mert a neolux ugy 15éve már talán nem is kapható+az összes fényező akivel végeztem és ismerek elkerültük nagy ívben.
Resakrill akkor jött be "külföldröl" 2k-s anyag...Na ott volt az igazi áttőrés..

Most én olyan szoróval fújom a patkázott felniket ami száradás közben még habosodik kb. mint a purhab..és 1h alatt csontkemény 20fokban.Jó kis anyag....

(#4924) #00809728 válasza Charley76 (#4920) üzenetére


#00809728
törölt tag

Azért vedd figyelembe a festéket is mielőtt bármit ajánlasz.
1k-s anyagnál nagyon hamar fel tud holyagosodni a festék+hamar kifakulhat.Szóval ovatosan.+azt sem tudod ,hogy mikor fujták ill. milyen a vastagsága...Narancsos vagy telibe rakták és szép egyenletes stb...
1k-s anyagot ha esetleg kamrába fuják és rámelegitenek 60fokon fél napot akkor is kell neki 1hét mire neki állhatsz polirozni.
Ha nem melegitették akkor én 1hónapot mondanék rá.

(#4925) Charley76 válasza #00809728 (#4924) üzenetére


Charley76
csendes tag

Haly!!!!!!!!

Te Dodi hát akkor pasz ö akar polirozni Sonaxal.Döntsön ö hogy mivel akarja polirozni.Gondoltam van annyi esze hogy proba polirozást végez.Az egész polir menetett nem lehet leirni ráadásul igy látatlanban. :K

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4926) Charley76


Charley76
csendes tag

Te V-Joco most gondolkozok hát azt nem mondtad hogy frissen volt festve,akkor mitöl matt?

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4927) V-Joco válasza Charley76 (#4926) üzenetére


V-Joco
csendes tag

Nem friss fényezés,három éve volt fújva.Csak egészségi okok miatt,nagyon elhanyagoltam.
A neolux-rol meg anyit hogy minálunk a Daci servizben úgy 15-20 évvel ez előtt még sláger
volt,sőt volt olyan "autó festő"szaki aki nem is mert vele dlgozni,félt hogy a3-4-ik réteg
megfolyik.Na de azt se kell elfelejteni ,hogy mink úgy 15-20 évvel az "anyaország" háta
mögött kullogunk./sajnos/.

(#4928) V-Joco válasza Charley76 (#4925) üzenetére


V-Joco
csendes tag

Hallod "te Charley" ha te ennyire eszes gyerek vagy,akkor olvashattad volna figyelmesebben
a kérdésemet,mert nem azt irtam hogy akarok polirozni Sonax-al!-mer akkor semmi értelme
hogy kikérjem valaki véleményét, szerintem,de nekem csak ennyire van eszem.
Na szia te okoska .

(#4929) #00809728 válasza Charley76 (#4926) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nesze neked.Jó tett helyében jót várj. :C

(#4930) V-Joco válasza #00809728 (#4929) üzenetére


V-Joco
csendes tag

Szia Dodi72
Bocs Dodi,semmi gondom veled,sőt megköszönöm a tanácsaidat.Charly-val sincs semmi
bajom,csak szerintem nem ildomos a mások, szellemi képességeit megkérdőjelezni.
-("gondolom van annyi esze")
Feltételezem hogy ebben egyet értesz velem?-ha mégsem, nagyon sajnálom.
Üdv
v.Joco. :R

(#4931) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Üdv! Fel akarom polírozni a verdám csak néhány dologgal nem vagyok tisztában. Nekem nincs polírgépem de az aksis gépbe fogom be a korongot. A kérdésem hogy a wax eltávolításához is más korong kell és a polírozáshoz is?
Múltkor kicsit foltos lett a fény, sztem rosszul csináltam mert ugymond a waxot políroztam.

(#4932) Charley76


Charley76
csendes tag

Na csá!

Köszike a dicséretett na ezért nem szoktam ajánlani senkinek semmit de még a családtagoknak sem.
Csak gondoltam segitek neked mint földinek.Ja amugy olvasd el még egyszer a #4908.
Ott irod hogy a Sonaxot tudod a legkönnyebben beszerezni.Legalább még vagy 10 fajta polirok vannak még.
De én csak a Sonaxot használom. :K

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4933) #00809728 válasza electrocarlo (#4931) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Polirhoz attól függ milyen szemcséjüt használsz én olyan szivacsot veszek elő.
Pld durvához egyszerő 3M narancssárgát használok.
Féldurvához fekete 3M
Finomhoz zöld 3M
Waxhoz sárga 3M

De szerintem az akksis cucc nem jó hozzá...De lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#4934) KMan


KMan
őstag

Hi van valakinek tapasztalata a MOM parkos Sonax-os mosorol, vagy a Lurdy hazban az EZ-Washrol?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4935) electrocarlo válasza #00809728 (#4933) üzenetére


electrocarlo
csendes tag

Hali! Hát nem tom, tökéletesnek tuti nem az az akksis fúró. Igazából nem tudom a rendes polírgépek mennyit forognak. Gondolom a flexnél sokkal kevesebbet.... ?

(#4936) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

sikerült vennem a VW márkaszervízben festékjavító festéket a kavicsfelverődésekre.
Néhol a fémig le van pattanva a festék, nagyon picit helyenként rozsda is látszik a fémen. Alá kell tennem vmit vagy a festékkel kitölthetem a gödröt? A pici rozsdát gondolom érdemes kicsiszolni vmivel.

(#4937) Moric


Moric
aktív tag

Sajnos a bőrápoló amit használtam már nem kapható, így másikat kellene keresnem.

Bőr belső ápolásához ki mit használ?
Nem hiszem, hogy igazi bőr lenne az autómba, ezért olyat keresek ami műbőrre is jó.

(#4938) #00809728 válasza Moric (#4937) üzenetére


#00809728
törölt tag

Zaino oldalán néz körül...

(#4939) #00809728 válasza electrocarlo (#4935) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát a forulatszabályzós 900rpm-12500pörög.Enyém annyit.Max 900 használom

(#4940) #00809728 válasza electrocarlo (#4936) üzenetére


#00809728
törölt tag

Rozsdára csak a hammerite feték jó ;]

(#4941) Moric válasza #00809728 (#4938) üzenetére


Moric
aktív tag

Tartottam tőle, hogy ezt fogod mondani. :)

(#4942) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Hali Dodi!

kérdezném tőled vagy aki tudja, hogy a zaino ban a Z-18 agyagrudat vagy a Z-PC finompolírozóval érdemes elindulni enyhén karcos autonál? Illetve mi a sorrend e termékek közt?

(#4943) mindfreak


mindfreak
őstag

Tavaszi fotók. Zaino Z7, Z2, Z5, Z6. :B

1
2
3
4

(#4944) tomcsi23 válasza mindfreak (#4943) üzenetére


tomcsi23
veterán

A fekete nagyon ütős tőle. :C
Z16 még elfért volna. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4945) Moric válasza electrocarlo (#4942) üzenetére


Moric
aktív tag

Az agyagrudat használd előbb, az tisztításra van kitalálva.
A polírral a felületen maradt koszt csak szétmaszatolod.

(#4946) mindfreak válasza tomcsi23 (#4944) üzenetére


mindfreak
őstag

Használ itt valaki olyat? Megéri? Valami olcsóbb Turtle vagy Sonax termékben gondolkoztam.

(#4947) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

na haj!

Alvázvédésre vettem Body 930 at, meg alvázvédő szórópisztolyt. 7 végén lehet lefújom...
A kipufogóm is rozsdás, ezt mivel fessem le szerintetek???

(#4948) tomcsi23 válasza mindfreak (#4946) üzenetére


tomcsi23
veterán

Dodi szerint a turtle-hoz képest is lényeges a különbség - holott a turtle már nekem is bejött.
Amikor az enyémre kent belőle, csak néztem, hogy milyen sokáig frankó, pedig párszor le is mostam. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4949) #00809728 válasza mindfreak (#4946) üzenetére


#00809728
törölt tag

Van egy 3 misis autód és olcsó polirban gondolkozól.Nem értelek.
Zainot megveszed egyszeri beruházás igaz kicsit borsos de hidd el tartós és megéri.Annyiszor ugy sem kencézed max évente 2* ....

zainoval mind

[ Szerkesztve ]

(#4950) mindfreak válasza #00809728 (#4949) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, jogos. :)

Még van pár termék, amire kíváncsi lennék. Az egyik a Z-16, az Z-12 üvegpolír, meg valamelyik bőrtiszító, ápoló. Na meg a Z-8. Szvl tudnék még költeni erre..

A Meguiar's termékeket próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.