Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Intruder2k5 válasza varázsgömb (#449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A no-ip.com jelenleg a legnagyobb ingyenes ddns szolgáltató (én is ezt használom), kábelnet esetén annyi hátránya van, hogy ha 30 napon belül valójában nem változik meg az ip címed, ami upc esetén előfordul, akkor egy email-t fogsz kapni, amiben egy captcha-t beírva, újabb 30 napra aktiválhatod a címedet! ADSL, PPPoE esetén ez nincs, mivel ott minden csatlakozásnál új IP címet kapnak!

Regisztráció segítség itt!
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=89.0

Értelemszerűen mivel nem Tomato-t használsz, a routerben a beállítások kicsit másképpen néznek ki!

De egyébként mint azt előttem is írták, nem csak a NAS-hoz, az ASUS routerhez is jár egy tetszőleges valami.asuscomm.com cím, amit beállíthatsz a router DDNS menüjében, és nincs vele további dolgod soha! Talán neked ez lenne a legkézenfekvőbb!

[ Szerkesztve ]

(#452) varázsgömb válasza zoltan6 (#450) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Synology van, DS213J, csak baromi láma vagyok a dologhoz. Nem régiben vettem, még csak ismerkedési fázisban vagyunk... :)

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#453) zoltan6 válasza varázsgömb (#452) üzenetére


zoltan6
őstag

az a baj én most dolgozom,nem igazán tudok segíteni,mobilról vagyok még képernyömentést sem tudok csatolni,de a synology menüjében a vezérlőpult\külsö hozzáférésnél tudod beállítani a synology ddns szolgáltatást,ha nem megy a saját topikjába próbálj segítséget kérni.
[link]

(#454) Intruder2k5 válasza varázsgömb (#452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így kitöltöd, majd apply! Ezt követően a...

http://varazsgomb.asuscomm.com:1234

...címen bármikor eléred a kamerát bárhonnan!

[ Szerkesztve ]

(#455) varázsgömb válasza Intruder2k5 (#454) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Még egyet nem mondtál meg:milyen sört is szeretsz? :DD

Nagyon köszönöm a segítséget! Működik!

Ha azt is meg tudnád mondani, hogy hétvégére miért lassul be használhatatlan a netem, akkor mesterré is avatnálak... De mivel ez nem ide tartozik, nem is folytatom.

Nagyon-nagyon köszönöm az eddigi segítségedet!!!

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#456) Intruder2k5 válasza varázsgömb (#455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Őszintén? Semmilyet! Nem nagyon iszom semmilyen alkoholt, esetleg ha alkalom van, névnap, szilveszter, stb..., akkor egy kis pezsgő, de más nem!

Szívesen!

Több mint valószínű, hogy kérdésedben a válasz, vagyis a hétvége az oka! Gyaníthatóan nagy a terhelés a környéken, sokan neteznek ilyenkor, és lévén a kábelnet osztott erőforrásokat használ, senkinek sincs dedikált sebessége, mint mondjuk ADSL esetén, így ilyenkor lassabb lehet a szolgáltatás!

(#457) ToxLee


ToxLee
őstag

"In all of these cases, do NOT load a saved copy of your settings!
This would be the same thing as NOT resetting at all, as you will
simply re-enter any invalid setting you wanted to get rid of. Make
sure to create a new backup of your settings after reconfiguring."

Merlinre ezt írja. Ilyenkor mi van? Tényleg ne töltsem vissza a savelt config fájlt? :F

(#458) Intruder2k5 válasza ToxLee (#457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg ne! Ha jót akarsz magadnak...

(#459) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! AC68U felhasználóket kérdezném, hogy ez az "ac" router hogy boldogul a régebbi ""n"-es kliensekkel, akár 2,4Ghz, akár 5Ghz frekvencián?
Tehát mennyi az Mbps ha:
1.) "n" szabványú kliens csatlakozik hozzá 2,4Ghz-en
2.) "n" szabványúkliens csatlakozik hozzá 5Ghz-en
3.) "ac" szabványú kliens csatlakozik hozzá?

Az RT-N66U routeremet szeretném leváltani, ha látnám a leváltás előnyét.
Jelenleg az "n"-es média lejátszóimmal 5Ghz-en semmi gond, WiFin megy a FHD akadás mentesen.
Viszont a PC-m és laptopom már "ac" "vevővel" rendelkezik és pl. a PC WiFi kapcsolaton 2,4-en csak 144Mbps a csatlakozás:

Ami azt eredményezi, hogy a 100-as netemből jó ha van 75 (Tuti ez N66U router és "ac" kliens a probléma, a bejövő sáv 100)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#460) Intruder2k5 válasza VGYke (#459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"(Tuti az "n" router "ac" kliens a probléma, nem a bejövő sáv...)"

Szerintem meg tuti, hogy 2,4GHz-en nincs is AC üzemmód, csak 5Ghz-en! Innentől kezdve meg lehet AC-s kliensed, ha nem abban az üzemmódban használod!

[ Szerkesztve ]

(#461) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ehez a routerhez max. milyen méretű külső USB3-as 2,5"-os HDD csatlakoztatható? 1-2-4 TB?
A külső HDD NTFS-re lenne formázva, a Win.PC kompatibilitás miatt (fájlok többsége ez alatt lenne rámásolva)
Hivatalos Asus lapon sehogyan sem találok rá erre az adatra...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#462) Intruder2k5 válasza VGYke (#461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

2TB-os tuti működik, azzal többen is használják! 4TB-t szerintem egyben semmiképpen sem látja! Ha routeren osztod meg, akkor látja a Windows is az ext-et, hiszen a filerendszert ugyanúgy a kernel kezeli!

(#463) varázsgömb válasza VGYke (#461) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Mintha valahol a 3 TB-ot olvastam volna...de ne vedd készpénznek. :)

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#464) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Közben megtaláltam amit kerestem. 2 TB-ot kezel egyben.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#465) VGYke válasza varázsgömb (#464) üzenetére


VGYke
addikt

Mindenkinek köszönöm a választ :R
Tekintetbe véve hogy kizárólag WiFi-n használt router "NAS" szolgáltatásokról lenne szó (főleg média lejátszás), ti milyen 1-2TB USB3-as külső HDD-t javasolnátok?
A releváns kliensek:
* Samsung TV belső média lejátszója, "n"-es 5Ghz
* PC és laptop "ac"

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#466) zsolt501 válasza VGYke (#465) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én erre Toshiba 2,5"-os HDD-t használok az ha nincs használva akkor magától automatikusan lekapcsol, és ha kell újraindul, szóval fölöslegesen nem megy egész nap.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#467) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Ha használom a dual WAN opciót az egyik LAN porton és el szeretném érni az alatta lévő routert, akkor mit kell tennem? Jelenleg a másik router 192.168.10.1 -es címet használja és a 10.3 -at adta WAN címnek.

(#468) dbius


dbius
veterán

Üdv!

A mai nappal én is csatlakozom a tulajok táborához. Egy tp-link 1043 v1-et fog váltani több év használat után, ugyanis annak a tápegysége haldoklik és rendszeresen szakad a net.

Bízom benne, hogy ezzel stabilabb lesz a wifi. Hétvégén rakom össze, merlin féle firmware-t fogom felrakni és kipróbálni.

Kíváncsi vagyok milyen lesz, a tp-linken gargoyle ment, azzal nagyon "összebarátkoztam" és kihasználtam szinte minden lehetőséget, ami benne volt.

Szemezgettem a család legújabb tagjával (ac87), de a tesztek és az ára alapján ennél maradtam.

A jelenlegi tulajoktól kérdezném, hogy nektek milyen revízió jutott belőle, a dobozán rajta van. Nekem hw revision: A1.

Csak azért kérdezem, mert látom, hogy volt akinek a led kikapcsoló gombbal, ill. mással is volt problémája és esetleg össze tudjuk hasonlítani, hogy több revízió is kijött-e már belőle.

(#469) yodamester10 válasza dbius (#468) üzenetére


yodamester10
őstag

Várom a tapasztalataidat,mert én is ezzel szemezek a mai napig.

Még annyi kérdésem lenne így amatőrként mert sose volt ilyen routerem,hogy ha rádugok egy 2,5-es vinyot usb-re a router pedig össze van kötve az asztali géppel akkor arra simán át tudok másolni filmeket és kikapcsolhatom a pc-t és tudok filmezni tévén wifin keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#470) Intruder2k5 válasza yodamester10 (#469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! Mi több, le is töltheted a routerrel!

(#471) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok! Nem vagyok egy nagyon nagy hálózati guru... Van egy ASUS RT-N66U routerem... Cserén gondolkodom erre a AC68U-ra. A hálózaton van 2db TV egy media lejátszó és házimozi erősítő, valamint egy notebook és egy tablet z2... Ja egy PS4-is... Igazából az AC protokollt csak a tablet z2 tudja...
Nos szerintetek érdemes ettől függetlenül cserélnem???

[ Szerkesztve ]

(#472) krx21 válasza krx21 (#471) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagy különbségre nem számíthatok ez alapján: TESZT

(#473) kali válasza krx21 (#471) üzenetére


kali
legenda

szia,

az ac képesség mellett, hardveresen is erősebb az rt-ac68u;

bcm4706 / cpu; 600 MHz (egymagos) / flash; 32 MB / ram; 256 MB

kontra

bcm4708a0 / cpu; 800 MHz (kétmagos) / flash; 128 MB / ram; 256 MB

húzós terhelésnél van/lehet jelentősége a kétmagos procinak.
ja, és az rt-ac68u esetén a két usb port közül az egyik már 3.0 szabványú.

a linkelt teszt adott szempontból nem sokat ér...
megfelelő feltételek mellett, sokkal gyorsabb az ac átvitel, mint az n szabványos.

[ Szerkesztve ]

(#474) krx21 válasza kali (#473) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi a választ! Az USB 3.0 az érdekes lehet... Lehet meglépem a váltást mert nagyon tetszik a kialakítása is... A mostani állítva kevésbé melegszik, tehát úgy érdemes használni... Az AC68-nál már a csatlakozókat is direkt így szerelték...
És akkor már a 4 antennás AC87U megéri a felárat?

(#475) kali válasza krx21 (#474) üzenetére


kali
legenda

nem tudom, hogy pénzben mennyi különbözettel tudnád megvenni, de amivel többet tud;

bcm4709 / cpu; 1 GHz (kétmagos) / flash; 128 MB / ram; 256 MB
illetve az rt-ac68u 3*3:3 mimo képes, az rt-ac87u pedig 4*4:4, de utóbbit szerintem nem sok eszköz használja még ki.

(#476) krx21 válasza kali (#475) üzenetére


krx21
nagyúr

Az AC és az N-es wifi mehet egyszerre??? Úgy mint az N2,4 és a N5Ghz...

[ Szerkesztve ]

(#477) Intruder2k5 válasza krx21 (#476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen igen, ahogy a g és az n is megy egyszerre! Ráadásul AC csak 5GHz-en van, n viszont 2.4GHz-en is!

(#478) krx21 válasza Intruder2k5 (#477) üzenetére


krx21
nagyúr

:R
És Te mit mondasz, akkor inkább már az AC87 megéri a felárat???

(#479) zsolt501 válasza krx21 (#478) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

AC87 nem éri már meg azt a felárat, és a 4. antennát semmi nem használja ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#480) krx21 válasza zsolt501 (#479) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi! Jobban is tetszik a rt68u... Micsoda szempontok.... ;)

(#481) dbius


dbius
veterán

Van egy "kis" problémám, amit eddig nem tudtam megoldani.

Amióta beüzemeltem a routert, az asztali gépen, amelyik kábelen csatlakozik a routerhez, a feltöltési sebesség drasztikusan lecsökkent, nem éri el az 1Mb-et sem.

A kábelt kicseréltem, hátha azzal van gondja, frissítettem a drivert a gépen (Intel 217-v a hálózati vezérlő, intel honlapjáról az elérhető legfrissebbet raktam fel), újraindítottam a gépet, de a feltöltési sebesség nem változik, ugyanolyan kevés.

Az a különös, hogy ha kiiktatom a routert, vagyis közvetlenül a modemből az asztali gépbe dugom a hálózati kábelt, akkor megvan a feltöltési sebesség, folyamatosan a csomagom maximum feltöltési sebessége közelében van a feltöltési sebességem (4Mb)

A probléma tehát úgy tűnik, hogy a router és a gép hálózati csatolója között van valahol, de nem tudok rájönni, hogy mi a gond - inkompatibilitás az eszközök között, vagy a hálózati kártya driverébe kellene állítanom valamit? -. Így viszont nem jó, nagyon nem, mert használhatatlanul lassú minden... :(

Wifi-n keresztül megvan a sebesség, a problémám tehát csak az asztali gépemmell van (az alaplap egy Asrock z87 Extreme4)

Kipróbáltam a laptopommal is, azt is kábellel rákötöttem a routerre, azon megvan a feltöltési sebesség - más hálózati vezérlő van a laptopban -.

Nem tapasztaltatok hasonlót? Tudtok esetleg javasolni valamilyen megoldást a problémára? Nagyon megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#482) krx21


krx21
nagyúr

Az RT-AC87U-nak találtam egy szintén álló változatát. Ez létezik???

(#483) zsolt501: Köszi. Kár, mert szerintem ez egy jobb kialakítás nem?

[ Szerkesztve ]

(#483) zsolt501 válasza krx21 (#482) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem létezik, ez csak egy kísérleti darab volt, amiből nem lett készülék, vagyis nem ebben a formában.
Amúgy ez a típusú háza van az AC68U esetén csak az 3 antennás.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#484) dbius válasza dbius (#481) üzenetére


dbius
veterán

Senki nem tud valami hasznosat mondani? Intruder2k5?

(#485) Intruder2k5 válasza dbius (#484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok okosat nem tudok mondani! Azt mindenképpen próbáld meg, hogy mondjuk megosztasz egy mappát a laposon, és oda másolsz az asztali gépről! Akkor is csak ilyen lassan megy, tehát LAN-on is lassú a feltöltés, vagy csak az internet lassú?

(#486) dbius válasza Intruder2k5 (#485) üzenetére


dbius
veterán

Kipróbálom majd és visszajelzek. Viszont aggódom, ugyanis az egyetlen dolog, ami változott, a router... (szerk: és a modem a magasabb netcsomag miatt docsics 3.0 lett) A korábbirouterrel nem volt ez a gond, ott más volt... ehh...

[ Szerkesztve ]

(#487) dbius válasza dbius (#486) üzenetére


dbius
veterán

lejárt a szerk. idő. Még az jutott eszembe, hogy mivel csak windows alatt néztem eddig az asztali gépen, ki fogom próbálni egy live linux alatt is - az asztalira most épp nincs telepítve egy disztrib. sem -.

Mert ha Linux alatt jó lenne, akkor nem feltétlenül hardveres, vagy inkompatibilitási gond lesz szerintem. Hogy ez miért nem jutott eszembe hamarabb...

(#488) Intruder2k5 válasza dbius (#487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó ötlet! Ha egyik sem hozna eredményt, akkor pedig router fw csere...

(#489) dbius válasza Intruder2k5 (#488) üzenetére


dbius
veterán

Nos fél siker. Azért félig, mert szerencsére úgy tűnik, hogy live linux alatt megvan a feltöltési sebességem, ami jó jel, most már "csak" ki kell szűrni, hogy mi okozza a lassulást windows alatt, kezdhetem egyenként letiltani az egyes cuccokat, amiket használok.

(#490) ToxLee


ToxLee
őstag

Log-ba egy ilyenre lette figyelmes, hajnalok hajnalán: rc_service: httpd 704:notify_rc restart_wlcscan

Ez mit takar? :F

(#491) Peci


Peci
csendes tag

Sziasztok!

Régen jelentkeztem. :-) De mivel a nevezett eszköz (a csere után) remekül működik - nem nagyon láttam okát.
Most is csak némi észrevételezésem lenne csak. Nem komoly. Óraátállítás.
Mintha a gyári fw-ben kicsit el lennének bökve az időbeállítások. A Budapest című beállítás a nyári időnket állítja be, bármely NTP szerver esetén. (Kfki vagy pool.ntp.org, illetve ennek számozott változatai.)
Télen pl a London a helyes beállítás, ami ugye megint csak nem stimmel. De az idő így igen. :-)

Azt hiszem azért ez nem súlyos hiba, csak amolyan beépített huncutság. :-)

Hát csak ennyi... :-)

(#492) Intruder2k5 válasza Peci (#491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pedig nálam - igaz nem gyári szoftverrel - jól működik ugyanazzal a szerverrel!

(#493) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Megérkezett a RT-AC68U vas hozzám, sikerült mindent beállítanom, amit szerettem volna. 1 kérdés, hogy mire és hogyan érdemes beállítani a Vezeték nélküli résznél a professzionális részt? Illetve, hogy jobb legyen esetleg a hatótávolság stb.

Köszi!

- mozi bolondéria -

(#494) RedCat válasza Intruder2k5 (#492) üzenetére


RedCat
senior tag

A Tomato mennyire stabil ezen a ruteren? Érdemes foglalkozni vele? A mobil internet miatt kérdezem, a gyáriban esélytelen a használata...

(#495) Intruder2k5 válasza RedCat (#494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudomásom szerint teljesen stabil! Persze vannak funkciók, amik jelenleg még nem működnek ARM platformon, ilyen pl a forgalmi statisztika, de ez nem érinti a stabilitást!

(#496) RedCat válasza Intruder2k5 (#495) üzenetére


RedCat
senior tag

köszi. Esetleg van valahol egy demo oldal hogy mit is tud a tomato ezen a ruteren? Ha felteszem, hogyan tudom frissíteni egy újabb tomato verzióra? Mit a gyárit? Azaz a beállítások megmaradnak? Egyféle tomato verzió létezik?

(#497) Intruder2k5 válasza RedCat (#496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Demo oldal erről a Tomato-ról sajnos nincs! Van egy sokkal régebbiről, de azóta már elég sok minden változott!

http://victek.is-a-geek.com/virtual/tomatok26/status-index.html

Frissíteni ezt is webes felületen tudod, mint a gyárit, a beállítások elviekben megmaradnak, de azért van rá példa, amikor reset-elni kell, és újra kell konfigolni!

Sok féle Tomato létezik, de leginkább a Shibby félét használjuk!
http://tomato.groov.pl/

http://tomato.groov.pl/?page_id=31

(#498) RedCat válasza Intruder2k5 (#497) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi a válaszokat, megnéztem a képeket és a demot is. Lenne három kérdésem, mielőtt nekifogok:
1. Tomato is kezel vendég wifi hálózatot mint a gyári fw?
2. Olyan beállítható e, hogy wan porton jön a thome kábelnet + usb sticken thome 4g és ezeket összefűzi
3. Mi az AIO és a VPN verzió közötti különbség? Melyiket tegyem fel? A VPN az egy speciális változat?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#499) Intruder2k5 válasza RedCat (#498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Beállítható több WiFi AP is rajta!
2. Nem, Shibby féle Tomato nem tud DualWAN-t! Külön tudja kezelni mindkettőt...
3. Amire felfér az AIO, arra az ajánlott, a többi mind "butított" verzió!

(#500) daam válasza Intruder2k5 (#499) üzenetére


daam
tag

Szia.

Hol lehet több wifi ap-t állítani?
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.