Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) zsolt501 válasza ToxLee (#200) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Manuálisan beállítgattál ip címet átjátót, és a maszkot is a gépednek?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#202) taki1111 válasza zsolt501 (#199) üzenetére


taki1111
csendes tag

hát jó nyűgös lehet mert eddig nem csinálta.
sőt a tv se variált még n66u 5ghzvel meg a S2 se.
csak újra kéne tenni a routert.
hogy rakja vissza nekem alapra az egész routert(FW vel együtt)?

[ Szerkesztve ]

(#203) ToxLee válasza zsolt501 (#201) üzenetére


ToxLee
őstag

Igen.

Vagyis átjárót nem, azt nem írta.

[ Szerkesztve ]

(#204) zsolt501 válasza taki1111 (#202) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én amikor hasonló dologba estem bele, akkor reseteltem a routert, és kezdtem minden beállítást előröl, illetve nem állítottam mindent csak azt amit tudtam is hogy mire való :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#205) taki1111 válasza zsolt501 (#204) üzenetére


taki1111
csendes tag

csak mert resettel csak ujraindul,
és úgy már próbáltam.

(#206) zsolt501 válasza ToxLee (#203) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor ismételd meg a 2-es pontot

2. A router indítása recovery módban.

A routeren indulásképpen csináljunk egy Hard Reset-et. Ehhez működés közben nyomjuk le 10 másodpercre a hátoldalon található RESTORE gombot. Ha ez sikerült, akkor állítsuk be restore módba. Ehhez húzzuk ki a tápcsatlakozót a hátuljából, majd várjunk néhány másodpercet. Nyomjuk be a RESTORE gombot, tartsuk lenyomva, és közben dugjuk vissza a tápcsatlakozót. Most figyeljük a LED-eket, és ha a Power LED villogni kezd - ez néhány másodperc -, akkor elengedhetjük a gombot. A Power LED tovább villog, a router pedig várja a firmware feltöltését...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#207) zsolt501 válasza taki1111 (#205) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha a reset gombot hosszan nyomtam akkor törölte is a beállításokat ha jól emlékszem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#208) ToxLee válasza zsolt501 (#207) üzenetére


ToxLee
őstag

Restore gomb nincs csak reset. Elvileg minden jól sikerült, igaz nem elsőre mert mindig lecsúszott a toll feje a gombról. :D Mellesleg meg tudom pingelni a routert, de nem lép be. Ezt írja: " Settings have been updated. Web page will now refresh.
Changes have been made to the IP address or port number. You will now be disconnected from RT-AC68U.
To access the settings of RT-AC68U, reconnect to the wireless network and use the updated IP address and port number." Elvileg automatikusan frissítenie kellene... De villog a power led, szóval várja a firmware-t, nem értem.
Viszont ha írok neki átjárót akkor a windows hálózat kezelőjébe a " nem azonosított hálózat" helyett "ASUS"-t ír, de ugyanúgy nem érem el.

(#209) zsolt501 válasza ToxLee (#208) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor viszont meg kellene keresni Intruder2k5-t ő talán tud tanácsot adni mi lehet a gond, mert ennek kellene hogy menjen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#210) ToxLee válasza zsolt501 (#209) üzenetére


ToxLee
őstag

Nyomtam hosszan egy resetet, utána meg kikapcsoltam és visszakapcsoltam a routert és persze vissza raktam dinamikus ip-re. Most elérem, megpróbálom a Merlint akkor. Az nem tűnik veszélyesnek.

(#211) Intruder2k5 válasza ToxLee (#210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen jó a RESET gomb is, ugyanaz, melyiken, hogy hívják! Itt most nem részletezem újra, úgy látom a villogó Power LED-et sikerült elérni, azt kellene megint, aztán a linkelt firmware-t, INTERNET EXPLORER-ben betallózni, és feltölteni! Hagy állni nyugodtan, van amikor ez eltart 8-10 percig is, bár azt nem tudom, hogy ezt mi indokolja, mert leginkább 1-2 perc alatt végez!

(#212) taki1111 válasza zsolt501 (#207) üzenetére


taki1111
csendes tag

megüt a guta. akármit csináltam csak menti a jelszót a telefon de nem csatlakozik 5ghzhez...
de mikor beüzemeltem elsőnek a routert akkor minden jó volt, csatlakozott... most meg semmi.
hozzáteszem a LG tv is csak addig csatlakozik még nem csinálok valami módosítást 5GHz oldalon.
aztán semelyik csatornára nem hajlandó csatlakozni.. eddig ezzel sem volt gond
nem csak én használom a routert és jó lenne ha nem kéne mindenkinek formáznia az eszközét, hogy csatlakozhasson.. :(((
lehet ki kéne cseréltetnem..

[ Szerkesztve ]

(#213) zsolt501 válasza taki1111 (#212) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

2,4GHz-n van e gond?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#214) ToxLee válasza Intruder2k5 (#211) üzenetére


ToxLee
őstag

Ok, megpróbálom majd megint. Most már a Merlin van fent, azt hittem ennek más a GUI-ja mint az ASUS firmware de meglepődve konstantáltam, hogy ugyanaz.
Nem fűzok hozzá sok reményt, hogy a 4G ezzel fog menni.

(#215) Intruder2k5 válasza ToxLee (#214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A GUI-ja ugyanaz, a Merlin féle build, - hogy az Androidos platformból mondjuk hasonlatot - egy amolyan rootolt gyári fw!

(#216) taki1111 válasza zsolt501 (#213) üzenetére


taki1111
csendes tag

csak a TV nem akart csatlakozni ha állítok valamit a wifin.
egyébként avval nincs gond

(#217) ToxLee válasza Intruder2k5 (#215) üzenetére


ToxLee
őstag

A merlinnel se megy a 4G... Továbbá ma sem veszi fel a magyar ASUS support. Gáz...

[ Szerkesztve ]

(#218) taki1111 válasza ToxLee (#217) üzenetére


taki1111
csendes tag

ők nekem se vették fel
aztán emailt irtam angoloknak

(#219) ToxLee válasza taki1111 (#218) üzenetére


ToxLee
őstag

Én is írtam e-mailt az angoloknak most válaszoltak is. Magyarul. :D Kicsit törik a magyart de érthető. Azt írták, hogy svéd végről elvileg támogatott a 4G és csatoltak egy képet amit csatoltam ide is. Konklúzió? Ezen a képen régebbi firmware van fent. Felrakjam azt?

[ Szerkesztve ]

(#220) zsolt501 válasza ToxLee (#219) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem muszáj, ezt a Merlinben is le tudod ellenőrizni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#221) ToxLee válasza zsolt501 (#220) üzenetére


ToxLee
őstag

Visszaraktam a gyárit és végül működik. Besz*rás. De nem problémamentes... Kb. 30 perc után eldobta a mobilnetet, volt IP-m meg minden csak a net nem jött be. Azóta okés.
Azt viszont érdekesnek látom, hogy se total commanderbe se a windowsos fájlkezelőbe nem látom az összes pc-t meg wireless eszközt. Pc-ből 11 van, mobilból meg legalább 6.

(#222) zsolt501 válasza ToxLee (#221) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Végül is milyen beállításokkal megy most, jó lenne közkincsé tenni, hogy ne fussunk bele még egy ilyenbe.

A 30 perces szakadás lehet szolgáltatói dolog is, mostanában elég sokat piszkálják a hálózatot.

"Azt viszont érdekesnek látom, hogy se total commanderbe se a windowsos fájlkezelőbe nem látom az összes pc-t meg wireless eszközt. Pc-ből 11 van, mobilból meg legalább 6."

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben, nem igazán értem a hibát, mert ha engedélyezve van a fájlmegosztás, és a hálózat felderítés be van kapcsolva akkor nekem látszódnak a gépek, igaz nekem 5 gép van kábelen, és egy wifin jelenleg.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#223) ToxLee válasza zsolt501 (#222) üzenetére


ToxLee
őstag

Feljebb linkeltem a képet, azokkal a beállításokkal megy a mobilnet itthon, HA Telenoros vagy. De belinkelem mégegyszer a biztonság kedvéért: 3G/4G megoldás

A hálózatról: Mivel egy középvállalkozásnál "dolgozik" a router ahol peer to peer hálózat van kialakítva (egyenlőre) ezért a windows alatt (vagy Total commander) látniuk kéne egymást a gépeknek. Ezért is vettünk új routert, hogy ezt a problémát is megoldja. De úgy látszik, hogy valami nem okés. Néha látjuk az összeset, néha csak a felét... De több mint valószínű, hogy a kábelekkel van a probléma szerintem, mivel szerszám gyártással foglalkozunk és jó néhány CNC gép mellett mennek el a kábelek amelyek lehetnek akár 30 méteresek is.

(#224) zsolt501 válasza ToxLee (#223) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Értem, Ilyen helyekre ajánlott az SFTP kábel, mert a gépek eléggé tudják a hálózatot zavarni, én is dolgoztam ilyen helyen és elég nagy tud lenni az ilyen gépek elektromágneses sugárzása, főleg ha még ívhegesztés is folyik a közelben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#225) ToxLee válasza zsolt501 (#224) üzenetére


ToxLee
őstag

Én is FTP/SFTP irányba gondolkodok, de azért az furcsa, hogy a router látja a klienseket, fel is sorolja a GUI alatt. A kliensek meg gyakran nem látják egymást.

(#226) zsolt501 válasza ToxLee (#225) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Biztonsági szoftver milyen van a gépeken? Tűzfal szokott még érdekes dolgokat csinálni, egy időben sokat szívtam a kaspersky internet security tűzfalával, mert az is képes volt ilyet művelni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#227) ToxLee válasza zsolt501 (#226) üzenetére


ToxLee
őstag

Win 8.1 64bit, Win 7 32/64bit meg egy XP-s OS van, mindegyiken csak vírusírtó van, külön telepített tűzfal nincs. Vírusírtóból meg AVG, Panda Cloud, Microsoft Securtity Essential(Win 7) és Microsoft Defender (8.1) és Bitdefender.

(#228) krealon válasza ToxLee (#223) üzenetére


krealon
veterán

"Mivel egy középvállalkozásnál "dolgozik" a router ahol peer to peer hálózat van kialakítva (egyenlőre) ezért a windows alatt (vagy Total commander) látniuk kéne egymást a gépeknek. Ezért is vettünk új routert, hogy ezt a problémát is megoldja. De úgy látszik, hogy valami nem okés. Néha látjuk az összeset, néha csak a felét... "

Ez nem a router, hanem a Microsoft Computer Browser Service uzenetszoras alapu mukodesenek a hibaja es a megoldas egy WINS szerver telepitese.

Szerk: Viszont rosszul beallitottt tuzfal-szoftver eseten ez sem er sokat.

[ Szerkesztve ]

(#229) ToxLee válasza krealon (#228) üzenetére


ToxLee
őstag

Igen, olvastam róla. Szerver egyenlőre nem lesz... Ahogy nőnek a kliensek száma egyre több hibát ejthet az MCBS?

(#230) Intruder2k5 válasza ToxLee (#229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

:)

(#231) krealon válasza ToxLee (#229) üzenetére


krealon
veterán

"Igen, olvastam róla. Szerver egyenlőre nem lesz... Ahogy nőnek a kliensek száma egyre több hibát ejthet az MCBS?"

Minel tobb kliens csatlakozik, annal kacifantosabb a megegyezes arrol, hogy ki felugyelje a gepek listajat (Master Browser). Amig nincs meg a MB, nincs lista.
Ha egy workgroup-ban csak 1 gep van aminek a tuzfala blokkolja peldaul a broadcast uzeneteket, akkor az peridikusan ujravalasztast fog kezdemenyezni, es sohasem keszul el a lista. (Sajnos volt mar ilyennel dolgom.)

A WINS-hez pedig eleg annyi, hogy Samba csomagot telepitunk a routerre, bekonfigoljuk, hogy lehessen WINS es megadjuk DHCP WINS opcioban (44) onmagat (a LAN IP-jet).
A kerdes mar csak az, hogy Samba telepitheto-e erre a tipusra, illetve finomhangolhato-e a DHCP szerver.

Szerk: Nekem nincs ilyen routerem, ezert az utolso mondat.

[ Szerkesztve ]

(#232) zsolt501 válasza ToxLee (#223) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mindenesetre remélem hogy bele fog a magyarországi szolgáltatók is kerülni a szoftverbe mert ez a fél megoldás eléggé zavaró.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#233) ToxLee válasza krealon (#231) üzenetére


ToxLee
őstag

Az Intruder által linkelt lapon ez megoldható? Ilyenkor minden gépen kötelező a static ip?

(#234) Intruder2k5 válasza ToxLee (#233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kötelező statikus cím, én is DHCP-t használok, bár MAC címhez rendelt állandó címekkel!

(#235) ToxLee válasza Intruder2k5 (#234) üzenetére


ToxLee
őstag

Akkor a WINS-nek a MAC címeket adod meg?

(#236) Intruder2k5 válasza ToxLee (#235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, azt nem a WINS-nek adom meg, az a DHCP-hez tartozik, csak megemlítettem a fix IP-s kérdésed kapcsán, de azt ne keverjük ebbe bele! A WINS-nek nem kell semmit sem megadni, csupán a fentebb linkelt kép szerint be kell kapcsolni, és onnantól a hálózatodon a router lesz a WINS szerver!

(#237) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#236) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez egész jó így, és egyszerű is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#238) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato (szerintem) egy meglehetősen egyszerű fw! Bár kétségtelen, hogy olyan részletességgel és szabadon nem lehet konfigurálni, mint egy OpenWrt-t, cserébe viszont kapsz egy barátságos, letisztult, jól átlátható, és egyszerű felületet, ami legalábbis egy kezdő felhasználó szemszögéből, a LuCI-ról nem feltétlenül mondható el!

(#239) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#238) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én az előző Tp-Link 1043-on routeremen Gargoyle-t használtam A Linksys WRT54GL-en Tomatót, de ez már nem most volt, A Gargoyle eléggé hasonlít felületileg a Tomatóra, de funkcióban a Tomató akkor többet tudott, most nem tudom miket tud, és mik változtak azóta, és hogyan lehet visszatérni a Tomatóról újra a gyárira, ha gond lenne vele.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#240) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hasonlít, sőt egyesek csináltak hozzá olyan témát is, amivel még inkább Tomato-s lesz!

Sokat fejlődött az elmúlt időkben, ráadásul ugye az általad régebben használt Linksys verzióban nem voltak USB-s alkalmazások, mint transmission, samba, dlna, ftp, stb...

Visszatenni könnyű a gyárit, az felmegy a Tomato-ra simán, sajnos a Tomato-t feltenni nehezebb, mert azt nem eszi meg a gyári!

[ Szerkesztve ]

(#241) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#240) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

No feltettem a Tomatot, de nem volt egyszerű, mert a shibby nem megy fel egyből, hanem először a RaF-ot kell feltenni, hogy a Shibby felmenjen, kicsit megszenvedtem vele, és a Netgear R7000-es leírásában is ott szerepel hogy először a RAF utána mehet a nagy szoftver, és úgy viszont gond nélkül ment....
Kicsit ideges is voltam ez miatt :)

Viszont azt nem értem, hogy miért 1595MHz-s procinak írja a 800HMz-s procit ami ebben van.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#242) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamiért összeadja a dual proci két magjának a sebességét! Én sem értem, de tudtam, hogy így jelzi...

(#243) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#242) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Viszont a ledeket hogyan lehet kikapcsolni, mert este engem zavar a led, és most a led kikapcsoló gomb a hátulján nem működik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#244) RedCat válasza zsolt501 (#241) üzenetére


RedCat
senior tag

És megy a 3G stick vele rendesen? Mik az első benyomások?

(#245) zsolt501 válasza RedCat (#244) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még nem tartok ott. :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#246) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#247) zsolt501 válasza zsolt501 (#245) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

No nem sikerült, mert itt nem lehet a mobil telefon internetjét megosztani mint az alap szoftverben, majd szerzek egy mobil net modemet és azzal kipróbálom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#248) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#246) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Köszi kipróbálom, ha nem megy akkor 1 órán belül írok :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#249) zsolt501 válasza RedCat (#244) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az első benyomás, a Tomatoval kapcsolatban, hogy a szoftver nagyon gyors, sokkal gyorsabb a reakció ideje mint a gyári szoftvernek, és mellé nem is eszi meg a procit feleslegesen ha menüben lépegetek, mint a gyári, mert ott a menüben lépegetés képes 20-40%os proci terhelést is okozni.
Ami még tetszik, hogy nagyon sok a beállítási lehetőség, és a hálózat monitorozás lehetősége is, illetve az adatátvitelt napló elmenthető szerverre is és nem csak 30 napot jegyez meg, hanem éveket is meg tud jegyezni, úgy, hogy egy áramtalanítás miatt nem felejti el ezeket az adatokat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#250) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint a mobiltelefon által wifi-n szórt jelet tovább osztani? Dehogyis nem lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.