Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) devil-k


devil-k
nagyúr

Erre esetleg tud valaki választ?

Illetve, hogy mire érdemes állítani a csatorna sávszélességet és a vezérlőcsatornát a wifi esetében?

:R

- mozi bolondéria -

(#502) Intruder2k5 válasza daam (#500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Advanced - Virtual Wireless

(#503) daam válasza Intruder2k5 (#502) üzenetére


daam
tag

Helló.

Köszönöm, valóban ott volt, csak a szemem szúrta ki. :-D

Viszont feltennék egy pár kérdést, amit hiányos számítástechnikai tudásom, és nemlétező angol tudásom miatt kicsit nehezen értek. Előre is elnézést, ha egyszerű dolgokra kérdezek, majd próbálom rövidre fogni.

Sikerült beállítani a Virtuális Wifi-t viszonylag egyszerű volt, de jött rögtön a kérdés, hogy hogy tudnám a sávszélességét korlátozni?

Próbáltam a Bandwidth Limitert, de rájöttem, hogy azzal egyes, vagy tartomány IP-ket vagy Mac- címeket tudok lassítani. Ha ide beírom a Virtuális hálozat mac címét az nem hoz megoldást.
Viszont itt, ha már az szóbajött (hoztam), mik az egyes állítások pontos jelentései?
Mia a különbség a rate és a ceil között, és a végén mi az a két limit azzal mit szabályozok?

Ha már itt írok akkor gondolkodom egy cserén rt-n66u-ról, rt-ac68u-ra, a csere oka a3.0-ás usb lenne, de olvasgatva kicsit utánna, látom, hogy nem hozza az elvárt teljesítményt, két viszonylag nagy hdd-van felcsatolva, és azért nem mindegy, hogy milyen sebességel érem el.
Itt lenne egy olyan kérdésem is, hogy rtorrent-et sikerült egy héten belül, már kétszer úgy elintézni, hogy újra ellenőrzi a 2TB-nyi adatot, mondanom se kell, hogy 2-3 nap mire végez vele, ha ez usb 3.0-án lenne akkor ez is gyorsulna? 3.0-ás dokkolom az van.

Valaki akinek van ilyen router és usb 3.0-ás hdd van felcsatolva mérne egy sebességet, hogy mennyivel gyorsabb mint nálam. Köszönöm. :-)

És amit még nem nagyon vágok, eddig ezzel nem is foglalkoztam, ugye n66u elvileg n-es wifin tudnia kéne 450 Mbps-t az, hogy a laptop 150-el csatlakozik az az eszköz miatt van, de a telefon ami tudja az ac-t is az miért csak 300 Mbps-os kapcsolatot létesít?

A 68u az elvileg 1900 Mbps-tud, az előzőből kiindulva, nem tudom....

Nagyon köszönöm a segítségeket.

Üdv.

(#504) DLDKox válasza daam (#503) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Bandwidth Limiter-nél tudsz a wirtual wireless-nek külön sebességet állítani. Ha a wirtual wireless br1-be van akkor itt kell állítanod: Default Class for LAN1 (br1)
Download ceil érték a maximum letöltési sebesség amire korlátozni szeretnél a rate pedig talán a garantált sebességet jelöli.

(#505) Intruder2k5 válasza daam (#503) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

BW Limiterről kicsit bővebben...
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=38.0

A vendég wifi sebességét úgy tudod legegyszerűbben limitálni, hogy létrehozol egy második, br1 vlan-t a basic -> network oldalon a lan szekcióban, és ezt a br1 vlan-t tudod egyben limitálni a bw limiter menüben, a "Default Class for LAN1 (br1)" részben!

Mit értesz az alatt, hogy nem hozza az elvárt teljesítményt? Ez nem NAS, ne is várj tőle olyan teljesítményt! Állítólag 35-40MB/sec elérése nem lehetetlen, egyes fw-k alatt még többről is írnak, szerintem ez nem rossz eredmény egy routertől! Persze lehet valakinek kevés, annak nem routerben, hanem NAS-ban, vagy Home Server-ben kell gondolkodnia, és nem USB-s HDD-n, hanem SATA2-n!

Nem tudom, nekem mióta entware fut optware helyett, azóta nem nagyon ellenőrizget feleslegesen az rtorrent! Egyébként nyilván gyorsabb lenne USB3.0-án ez is, mint minden más file művelet! RT-AC56U-n tesztelte egy fórumtárs, az szinte ugyanaz mint az RT-AC68U, csak WiFi-ben van eltérés...

(#506) daam válasza Intruder2k5 (#505) üzenetére


daam
tag

Köszönöm a segítséget minden sikerült, viszont most egy kicsit máshol akadtam meg.
Akartam állítani egy open vpn-t és ezt kapom csatlakozáskor:

Sun Nov 02 10:32:04 2014 OpenVPN 2.3.5 i686-w64-mingw32 [SSL (OpenSSL)] [LZO] [PKCS11] [IPv6] built on Oct 28 2014
Sun Nov 02 10:32:04 2014 library versions: OpenSSL 1.0.1j 15 Oct 2014, LZO 2.05
Enter Management Password:
Sun Nov 02 10:32:04 2014 open_tun, tt->ipv6=0
Sun Nov 02 10:32:04 2014 TAP-WIN32 device [Helyi kapcsolat 3] opened: \\.\Global\{05214119-1A00-465D-9919-40C096347CE9}.tap
Sun Nov 02 10:32:04 2014 Successful ARP Flush on interface [50] {05214119-1A00-465D-9919-40C096347CE9}
Sun Nov 02 10:32:04 2014 UDPv4 link local (bound): [undef]
Sun Nov 02 10:32:04 2014 UDPv4 link remote: [AF_INET]xx.xx.x.xxx:1194
Sun Nov 02 10:32:14 2014 Peer Connection Initiated with [AF_INET]192.168.1.1:1194
Sun Nov 02 10:32:17 2014 env_block: add PATH=C:\Windows\System32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem
Sun Nov 02 10:32:17 2014 env_block: add PATH=C:\Windows\System32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem
Sun Nov 02 10:32:17 2014 env_block: add PATH=C:\Windows\System32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem
Sun Nov 02 10:32:17 2014 Initialization Sequence Completed
Sun Nov 02 10:32:48 2014 write UDPv4: No Route to Host (WSAEHOSTUNREACH) (code=10065)
Sun Nov 02 10:32:48 2014 write UDPv4: No Route to Host (WSAEHOSTUNREACH) (code=10065)
Sun Nov 02 10:32:48 2014 write UDPv4: No Route to Host (WSAEHOSTUNREACH) (code=10065)

előszőr azt írta. hogy hiányzik neki valami "tap" nemtudommi, azt egy újratelepítés, és a kompatibilitási problémák kezelése megoldotta.
de ezzel nem nagyon tudom mit kezdjek.
:F

(#507) galaxyst705


galaxyst705
újonc

ASUS RT-AC68U - ASUS RT-AC68U routereket szeretnék WDS-be összekötni WLAN hálózatba + MAC szűréssel az egyes (főleg n-s) klienseket hozzáadni + VPN csatornát beállítani + Kamera rendszer külső androidos betekintését megoldani + USB-s wincesterre letöltést beállítani ....stb
Akar valaki helyszíni beállítást elvégezni és a gyakorlattal kapcsolatban kioktatni Budán. Óradíjban fizetek.
Elnézést ha off a kérdés, de egyszerűbb nekem, ha nem kell saját magam kitapasztalnom a buktatókat. :K
Ha valakit érdekel válaszoljon privátban és mobilon vagy skypon megbeszéljük.

(#508) RedCat válasza Intruder2k5 (#499) üzenetére


RedCat
senior tag

Két dolog lenne fontos a számomra az egyik a 4G stick normális felismerése és lekezelése illetve a (esetleg) a dual wan funkció.
Gyáriban a 3/4G stickek kezelés egy rémálom. Tomato alatt jobb a helyzet? Egy 10 k-s TP Link 3420 ruter szét alázza az Asus 50k-s eszközét mobil stick kezelésben.
Tomato alatt mi a helyzet ezzel, illetve van e egy lista, hogy pontosan milyen modemeket támogat?
Illetve vagy Thome kábel vagy 3G modem által szolgáltatott netet ad a belős hálózat felé, vagy pontosan ez hogy működik Tomato alatt? Vagy-vagy? Esetleg együtt is? Vagy backup-ként működik az egyik?

Köszi :)

(#509) Intruder2k5 válasza RedCat (#508) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem használok rajta mobilnetet, tehát nem tudok neked erről nyilatkozni, de feltenni az fw-t fél óra sincs, próbáld ki, és meglátod, ha meg nem megy, akkor be kell vetni a csúcs TP-LINK-et, és azt kell használni!

Mint írtam fentebb, nincs DualWAN funkció Tomato alatt, tehát sem backup, sem load balance, sem semmi ilyesmi nincs! Vagy ezt állítod be, vagy azt, és az működik!

Volt régebben DualWAN Tomato, de RT-N16 volt az utolsó támogatott cucc, már régen nem fejlesztik! Tudtommal legalábbis nem!

[ Szerkesztve ]

(#510) galaxyst705


galaxyst705
újonc

Munka
Akar valaki helyszíni beállítást elvégezni és a gyakorlattal kapcsolatban kioktatni Budán. Óradíjban fizetek.

ASUS RT-AC68U - ASUS RT-AC68U routereket szeretnék WDS-be összekötni WLAN hálózatba + MAC szűréssel az egyes (főleg n-s) klienseket hozzáadni + VPN csatornát beállítani + Kamera rendszer külső androidos betekintését megoldani + USB-s wincesterre letöltést beállítani ....stb

Gondoltam valakit érdekel. Talán tévedtem. :K
Ha valakit érdekel válaszoljon privátban és mobilon vagy skypon megbeszéljük

(#511) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Van 2 idegen wifi-n kapcsolódó (2.4Ghz-en) kliensem amit a Mac filterbe és rejectbe hozzáadva sem tudom kitiltani őket. A kliensek közt ott van ez a 2 kliens, egy androidos teló és egy Iphone. Mi lehet a baj? Miért kapnak IP-t a kitiltás ellenére is? Guest Wifi alatt lennének bejelentkezve? Arra nem érvényes a MAC filter? :F

[ Szerkesztve ]

(#512) zoltan6


zoltan6
őstag

miért van az hogy bizonyos oldalak időnként lassan töltődnek be a routerrel? (pld. facebook,tvstore,stb)van úgy hogy be sem tölt oldalakat.hetente legalább egyszer újra kell indítanom,utána minden rendben,digi 500-as csomaggal használom,gyári legfrissebb firmware-rel.
mintha megtelne a memóriája,dns automatikusra van rakva,digisre.

(#513) zsolt501 válasza zoltan6 (#512) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Fura, én is digis vagyok, és 500-as nettel, de ilyet én soha nem tapasztaltam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#514) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új Merlin jelent meg.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#515) Hyena


Hyena
senior tag

Uj hivatalos firmware jelent meg, az alabbi linkrol letoltheto.

Verzió 3.0.0.4.376.3602

Leírás ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.376.3602
Network map new features:
- Click the lock icon in client profile to assign fixed IP for client.
- Added number on client icon to show how many clients connect to repeater and AP under router
- Added the DHCP and static IP identification.
Known issue. If the IP is fixed in client side, Network map would show DHCP.

Security
- Upgraded OpenSSL library to 1.0.0o

Bug fixes
3G/LTE
- Fixed HUAWEI E180, E261, E1750, E1780, EC122, EC1260, EC1261, EC150, EC167, ET128, compatibility issue.
- Fixed ZTE MU251, T A356, AC580, AC590 compatibility issue.
- Fixed BandLuxe C170 compatibility issue.
- Fixed HTC M8 USB tethering compatibility issue.

Others
- Fixed NAT loopback issue.
- Fixed samba issue when plugging two USB drives.
- Fixed the NTP sync issue in AP mode.
- Fixed user interface issues for IPTV, Media bridge mode, VPN server.

http://www.asus.com/hu/Networking/RTAC68U/HelpDesk_Download/

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#516) Hyena


Hyena
senior tag

Amit eddig eszrevettem az update utan, illetve azzal kapcsolatban.
Az elso, hogy automatikusan nem kinalja fel az uj firmwaret, szerinte az rajtalevo elozo verzio a legfrissebb, manualisan kell feltenni...

Tobb ideig tart az ujrainditas mint az elozo verzioval. Nem mertem le ugyan, de nekem igy tunik.
Esetleg aki meg nem frissitett megmerheti :)
Megvaltozott a lan menuben a NAT gyorsitas beallitasi lehetosege.
Egyes ikonok mashogy neznek ki.

Hja, es ez ugyan nem kapcsolodik pont ehhez a temahoz, de nekem sem 100-as a router hatuljan a led vilagitas ki be kapcsoloja, pedig most hasznaltam masodszor...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#517) Hyena


Hyena
senior tag

A mai napon jobban kiprobalva az uj firmwaret sajnos azt tapasztaltam, hogy lassult az 5ghz-s wifi kapcsolat.
Eddig Samsung Galaxy S4-el a legnagyobb sebessegu kapcsolat 433 megabit volt, most max 200.
Olyan mintha nem mukodne a 80 mhz-s csatorna.
A routert meg is reseteltem (gyari alapbeallitasok visszallitasa szoftveresen) de a helyzet nem valtozott.
Valami otlet?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#518) zsolt501 válasza Hyena (#517) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Rakjál vissza egy régebbi szoftvert azzal mit csinál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#519) Hyena


Hyena
senior tag

Aki nem akar szívni ne tegye fel.
http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=20578&highlight=ac68u
Régebbi firmware nem segít ahogy a fenti fórumban olvasható, mert megváltozott a bootloader is.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#520) zsolt501 válasza Hyena (#519) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még jó hogy nem tettem fel :)
Ha jól értem akkor a Tomato sem oldja meg a problémát, ha azt teszel fel, vagy a legelső eredeti szoftvert?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#521) Hyena válasza zsolt501 (#520) üzenetére


Hyena
senior tag

Sajnos a fórumot vegigolvasva egyelőre nincs megoldás. De ha kell a kaland tedd csak fel 😀!
Írok az Asus supportra.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#522) zsolt501 válasza Hyena (#521) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én most meg vagyok az előző szoftverrel, még jó hogy nem kapkodtam :)

Az Asusnak való írást szerintem is tedd meg, hogy lássák, hogy nem egyedi a probléma.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#523) zoltan6


zoltan6
őstag

ezért jó ez a topik,még jó hogy én sem kapkodtam el a frissítést.

(#524) Hyena


Hyena
senior tag

Irtam az amerikai es a magyar supportra is reklamalo levelet (a smallnetbuilderes forum linkjet is beillesztve ahol sokan masok is igy jartak), majd meglatjuk mi lesz belole.
Esetleg ti is reklamalhatnatok, hatha gyorsabban haladna az ugy, ha mar en elvittem a szivas reszet innen a forumbol...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#525) zsolt501 válasza Hyena (#524) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én írnák nekik, de az én angol nyelv tudásom max röhögő görcsöt váltana ki belőlük, és ezért csak hátráltatná a javítás érkezését.

De ha adsz egy levelet akkor azt el küldhetem nekik az én nevemben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#526) Hyena válasza zsolt501 (#525) üzenetére


Hyena
senior tag

Irtam neked egy privat uzenetet...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#527) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Kaptam válasz levelet az Asus-tól, és írták, hogy a problémán már dolgoznak, és 48 órán belül ígérik a javítást, remélem így is lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#528) Hyena válasza zsolt501 (#527) üzenetére


Hyena
senior tag

Tapasztalatbol mondom, sajnos az csak egy automata valaszlevel.
En is megkaptam 2 peldanyban.
De nagyon jo lenne ha csinalnanak valamit, mert ez az uj firmware teljesen osszebaszta a wifimet.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#529) Hyena


Hyena
senior tag

Kaptam egy szupergagyi levelet az ugyfelszolgalattol az alabbi tartalommal melybol egyertelmuen kiderul, hogy kb semmit nem foglalkoztak a problemaval, ezt a valaszt kuldtek annak ellenere, hogy az mar a panaszlevelben tisztazva volt, hogy az uj bootloader miatt nem lehet csak ugy visszaterni az elozo firmwarehez.

Tisztelt Ügyfelünk!

A termékekehez elérhető szoftverek és letöltések minden esetben hosszas tesztelést követően kerülnek ki a honlapra. Mindenre kiterjedő tesztet, amely minden felhasználói körülményre felkészül nem lehet kivitelezni és előfordulnak utólagos szoftver hibák, amelyeket folyamatosan javít a szoftver részleg.
A korábbi firmware megtalálható a honlapunkon, amelyet az adminisztrációs felületetn keresztül az Administration menüben lehet korábbi verzióra frissíteni.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/RT-AC68U/FW_RT_AC68U_30043761663.zip

Tisztelettel,

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#530) zsolt501 válasza Hyena (#529) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én még nem kaptam választ.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#531) Hyena válasza zsolt501 (#530) üzenetére


Hyena
senior tag

Az amerikai tech support chat nem sokat szarozott azt mondta, hogy ok nem tudnak a hibarol, de RMA-zzam le es kesz.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#532) zsolt501 válasza Hyena (#531) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az ilyen dolgok egy ekkora cég részéről nagyon nem tetszenek...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#533) Hyena válasza zsolt501 (#532) üzenetére


Hyena
senior tag

Hat ez hihetetlen.
3 nap utan rajottek, hogy valamit elrontottak es modositottak a leirast az alabbiak szerint azaz a firmware csak US es TW routerekre valo.

Verzió 3.0.0.4.376.3602

Leírás ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.376.3602
For US and TW only.

Network map new features:
- Click the lock icon in client profile to assign fixed IP for client.
- Added number on client icon to show how many clients connect to repeater and AP under router
- Added the DHCP and static IP identification.
Known issue. If the IP is fixed in client side, Network map would show DHCP.

Security
- Upgraded OpenSSL library to 1.0.0o

Bug fixes
3G/LTE
- Fixed HUAWEI E180, E261, E1750, E1780, EC122, EC1260, EC1261, EC150, EC167, ET128, compatibility issue.
- Fixed ZTE MU251, T A356, AC580, AC590 compatibility issue.
- Fixed BandLuxe C170 compatibility issue.
- Fixed HTC M8 USB tethering compatibility issue.

Others
- Fixed NAT loopback issue.
- Fixed samba issue when plugging two USB drives.
- Fixed the NTP sync issue in AP mode.
- Fixed user interface issues for IPTV, Media bridge mode, VPN server.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#534) zsolt501 válasza Hyena (#533) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez így elég fura, mivel legjobb tudomásom szerint US és TW típus nem létezik, szóval vagy én vagyok a béna, vagy valami nem stimmel az Asus szoftverében, és így akarnak kibújni a felelősség alól?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#535) Hyena válasza zsolt501 (#534) üzenetére


Hyena
senior tag

Mar mar hihetetlen ez az egesz ugyanis ma reggelre ujra eltunt a "For US and TW only." felirat a support oldalrol.
Mintha nemtudnak , hogy mit csinalnak.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#536) zsolt501 válasza Hyena (#535) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ott van még most is, legalábbis ezzel a szöveggel.

ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.376.3602
For US and TW only.

Network map new features:
- Click the lock icon in client profile to assign fixed IP for client.
- Added number on client icon to show how many clients connect to repeater and AP under router
- Added the DHCP and static IP identification.
Known issue. If the IP is fixed in client side, Network map would show DHCP.

Security
- Upgraded OpenSSL library to 1.0.0o

Bug fixes
3G/LTE
- Fixed HUAWEI E180, E261, E1750, E1780, EC122, EC1260, EC1261, EC150, EC167, ET128, compatibility issue.
- Fixed ZTE MU251, T A356, AC580, AC590 compatibility issue.
- Fixed BandLuxe C170 compatibility issue.
- Fixed HTC M8 USB tethering compatibility issue.

Others
- Fixed NAT loopback issue.
- Fixed samba issue when plugging two USB drives.
- Fixed the NTP sync issue in AP mode.
- Fixed user interface issues for IPTV, Media bridge mode, VPN server.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#537) Hyena válasza zsolt501 (#536) üzenetére


Hyena
senior tag

igen, most ujra ott van. de reggel fel 7kor nem volt (ezert is tudtam kimasolni nelkule...)ott. beteszik, kiveszik, majd ujra vissza.
kivancsi vagyok ennek fenyeben mit fognak valaszolni.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#538) Hyena


Hyena
senior tag

Neked meg mindig nem irtak semmit Zsolt?
En most kaptam egy ujabb levelet, hogy vigyem vissza a keszuleket a vasarlas helyere, ahonnan majd visszakuldik a disztributorhoz, onnan a szervizbe, ahol majd megjavitjak es vissza...
Ez a procedura elegge hosszunak tunik, jobb lenne egy uj javitott firmware...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#539) zsolt501 válasza Hyena (#538) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem még nem kaptam semmi választ.
Én a Merlint használom és szerencsére azt sem frissítettem, mert ott is kijött a gond, mivel annak is a gyári az alapja.

Nem is tudom mit csinálj, mert ilyenkor nehéz okosnak lenni, de én várnák, ha csak nem lényeges az 5GHz, mert ha igen akkor irány gariztatni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#540) Hyena válasza zsolt501 (#539) üzenetére


Hyena
senior tag

Irtam is egy valaszt nekik, hogy talaljunk ki valami mas megoldast mert ez a hetekig tarto procedura eleg ertelmetlen igy vehetek masik routert mig ezt megcsinaljak. De akkor meg mar minek...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#541) Hyena


Hyena
senior tag

A legujabb ma kapott level szerint az informaciokat tavabbitottak a taiwani kozpontuknak es turelmemet kerik.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#542) Hyena


Hyena
senior tag

A nagyon ugyes magyar support ugyan meg nem valaszolt, de a lengyel asus support kozzetett egy firmwaret ami az elozo altal okozott problemakat orvosolja egyebkent eredmenyesen.
Akit erdekel az alabbi linkrol letoltheti:

http://openitforum.pl/files/file/8-asus-rt-ac68u-firmware/

itt pedig egy uj beta firmware talalhato amiben szinten javitva van a hiba.

https://yadi.sk/d/om7hx6_2cgRUC

Talan hamarosan a hivatalos support oldalon is lathato lesz majd valamelyik, ha olvassa ezt egyaltalan valaki mas is ... :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#543) zsolt501 válasza Hyena (#542) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Bizony én sem kaptam még semmi válasz a magyar szupporttól.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#544) Hyena


Hyena
senior tag

mostmar hivatalos

http://www.asus.com/Networking/RTAC68U/HelpDesk_Download/

Version 3.0.0.4.376.3626

Description ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.376.3626
[Important] Please press the reset button more than five seconds to reset the router after firmware updated

- Fixed the EU/JP/China 5GHz disappear issue which is caused by 3.0.0.4.376_3602
- Increased the firmare partition size in preparation for furthur new features.

Network map new features:
- Click the lock icon in client profile to assign fixed IP for client.
- Added number on client icon to show how many clients connect to repeater and AP under router
- Added the DHCP and static IP identification.
Known issue. If the IP is fixed in client side, Network map would show DHCP.

Security
- Upgraded OpenSSL library to 1.0.0o

Bug fixes
3G/LTE
- Fixed HUAWEI E180, E261, E1750, E1780, EC122, EC1260, EC1261, EC150, EC167, ET128, compatibility issue.
- Fixed ZTE MU251, T A356, AC580, AC590 compatibility issue.
- Fixed BandLuxe C170 compatibility issue.
- Fixed HTC M8 USB tethering compatibility issue.

Others
- Fixed NAT loopback issue.
- Fixed samba issue when plugging two USB drives.
- Fixed the NTP sync issue in AP mode.
- Fixed user interface issues for IPTV, Media bridge mode, VPN server.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#545) zsolt501 válasza Hyena (#544) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nekem még nem jelent meg az a szoftver, de te már kipróbáltad, és rendben működik is?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#546) Mano66 válasza zsolt501 (#545) üzenetére


Mano66
senior tag

Csak 64bites Win 7 és 8-as verziohoz van fenn.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#547) Hyena


Hyena
senior tag

Igen tenyleg csak ezeket a rendszereket valasztva lathato mintha nem lenne mindegy a szamitogep oprendszere egy router firmware tekinteteben :)
Igen en kiprobaltam, nekem mukodik semmi problemat nem tapasztaltam.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#548) krx21 válasza Hyena (#547) üzenetére


krx21
nagyúr

Valami ilyesmi gondolat fogott el engem is... Külön jön androidos frissítés is??? ;]

(#549) Mano66


Mano66
senior tag

Akit érdekel most már minden Win rendszerhez elérhető az új FW.

http://www.asus.com/Networking/RTAC68U/HelpDesk_Download/

Version 3.0.0.4.376.3626

A hibás 3602-t leis vették.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#550) zoltan6 válasza Mano66 (#549) üzenetére


zoltan6
őstag

megvárom még páran letesztelik :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.