Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) kezo0 válasza Hyena (#6000) üzenetére


kezo0
addikt

OK, én bármit elhiszek, a max. 800-at is ugyanitt írták korábban.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#6002) Hyena válasza kezo0 (#6001) üzenetére


Hyena
senior tag

vagy epp most.

remelem eleg meggyozo , hogy hulyeseget irt valaki mas korabban.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#6003) Jorus válasza kezo0 (#5999) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amikor még AC68-am volt, simán tudta a 940-950 Mbps-t digi 1000-es nettel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6004) kezo0 válasza Hyena (#6002) üzenetére


kezo0
addikt

Komolyan gondoltam, hogy elhiszem. Tök felesleges volt most ezeket idetenni, mivel engem tényleg nem kell meggyőzni. Hosszú éveken át használtam ezt a routert, és a magam UPC-s környezetében mindig kiválóan helytállt. De gigabites PPPoE kapcsolatom sosem volt, ezért kiváncsi voltam, azzal mit tud. Amúgy lehet az is, hogy a tiedében már újabb, erősebb proci van, mint annál, akinél csak 800-at tudott, hiszen több revíziója is született ennek a routernek az évek folyamán, különböző sebességű CPU-kkal. A kezdeti 800 MHz-eshez képest később volt olyan is azt hiszem, ami 1400 MHz-en ketyegett.
Egyébként itt írták a max. 800-at, szóval én sem kitaláltam: [link]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#6005) Hyena válasza kezo0 (#6004) üzenetére


Hyena
senior tag

En meg a megjeleneskor vettem, evekkel ezelott szoval aligha van benne jobb processzor.
De amugy szerintem inkabb az adott helyen talalhato digis net minosege limitalhatja mashol 800-ra nem a router a szuk keresztmetszet.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#6006) SztiviVander válasza Hyena (#6005) üzenetére


SztiviVander
őstag

Vagy a pppoe + hw nat nem ugyanolyan acélos minden fw-ben, még akkor sem ha mindenki gyári fw-t használ(na).

[ Szerkesztve ]

(#6007) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#5980) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

386 rc2-6 (9.0.0.4_386_40322)

Change logs:
- Fixed wireless backhaul retry issue after set the ethernet backhaul mode.
- Fixed slow web UI problem.
- Fixed UI problem in network map --> view list --> interface --> guest network
- Adjusted prefer AP connection mechanism.
- Fixed stack overflow vulnerability.
New Family interface in ASUS router App.
router firmware greater or equal to 9.0.0.4_386_40322
ASUS Router App greater or equal to iOS v1.0.0.5.75
Android greater or equal to v1.0.0.5.74

Az RC2-4-re tettem reset nélkül. Nálam eddig nincs gond vele.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#6008) sony89 válasza Hyena (#6000) üzenetére


sony89
tag

Milyen beállitásaid vannak ?
Nálam a DIGi 1000 csak 600-700 al jön max ASUS AC68U val... :W

(#6009) Hyena válasza sony89 (#6008) üzenetére


Hyena
senior tag

Semmi kulonos beallitas nincs, de ez nem is a routeren mulik hanem a kornyeken ahol laksz mennyire terhelt a digi halozata.
Probald ki esetleg hajnal 2kor mondjuk es ha akkor megvan a nagyobb sebesseg akkor ennyi....

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#6010) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#6007) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ez az eddigi legjobb. Gyorsan vált a router és a node között a telefon és a net is szinte egyből ott van.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#6011) ArthurShelby válasza kisbalazs83 (#6010) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gyors teszt alapján tényleg jó. Viszont aztán kiderült, hogy amint bekapcsolom a második node-ot, meghülyül, és eldobja mindkettőt (a node bekapcsolási sorrend mindegy, hogy melyiket először).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6012) Dénó


Dénó
újonc

Sziasztok!

Elég láma vagyok, elnézést a pontatlanságokért, de akad egy kis problémám a routeremmel.

Pár napja kötötték be a Digi 1000/300-as netjét. A speednet appja (nem a netes verzió) viszont csak legtöbbször 330 mbps körüli sebességet mutat. Néha 400 körüli, eddig egyszer mértem kicsit több, mint 500 mbps-ot. 3 laptoppal és egy androidos telóval is megmértem. Ebből 2 eszköz Wifi 6-ot is tud, mindegyik 866 mbps sebességgel kapcsolódik az oprendszer szerint. Mindannyiszor legfeljebb 1,5 m távolságra voltam a routertől. A Nasomról wifin 80 MB/s sebességgel tudok letölteni a routeren keresztül, ami jó (kb 640 mbps). Ha ennyi lenne tartóan a netes sebesség, már sokkal jobb lenne, de ugye általában a fele ennek. De előfordult már olyan is, hogy a feltöltési sebesség gyorsabb volt, mint a letöltési. (konkrétan 5 Ghz-en 179/232, 2,4 Ghz-en 101/124 - ez mobilon mérve)

Kábelen is mértem több eszközzel és ott 730-930 mbps letöltési sebességet tapasztaltam, ami nagyjából elfogadható (ugye tudjuk, hogy a Digi csak 300-at garantál blabla).

A routeren a legújabb firmware van. A NAS és egy Powerline adapter csatlakozik hozzá kábelen, semmi más. Általában egy tucat eszköz lóg rajta wifin, de nem bonyolítanak komoly forgalmat. Qos, játék támogatás, cloud stb. minden deaktiválva vannak. A router nem fagy, nem melegszik, mindenben jól működik, kivéve a leírtakat.

Tudtok segíteni?

(#6013) Krinyo válasza Dénó (#6012) üzenetére


Krinyo
senior tag

Miben kellene segíteni? Kábelen jön aminek kell, wifi meg nagyon sokmindentől függ, a 866 linkednek eleve kb. a fele lehet max. a valós átviteli sebesség, de az is függ az eszköztől, a csatorna terheltségétől, stb. Semmi probléma szerintem a sebességeiddel.

(#6014) Hyena válasza Krinyo (#6013) üzenetére


Hyena
senior tag

Ugyanezt akartam mondani :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#6015) Dénó válasza Krinyo (#6013) üzenetére


Dénó
újonc

Köszönöm a választ.
Már csak az nem világos nekem, hogy miért tud a nethez képest a nasról kb. dupla sebességgel tölteni bármely eszközöm. A környéken nincs másik 5Ghz-es router, semmi sem zavar.

(#6016) modflow


modflow
veterán

Mostanság egyre többször látom azt, hogy:
Internet állapota: Leválasztva

És nincs net.
Már kihívtam a szolgáltatót holnapra.
De lehet ez router hiba??? AC68U
Mert akkor hiába jönnek...

(#6017) zsolt501 válasza modflow (#6016) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen NET van nálad?
Ha Digi és ONT akkor kipróbálhatod azt, hogy mikor ilyet ír, hogy Leválasztva, akkor pár percre CSAK az ONT-t áramtalanítod, illetve nézd meg, hogy az ONT-n a ledek mit jeleznek ilyenkor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6018) modflow válasza zsolt501 (#6017) üzenetére


modflow
veterán

Ez egy kisváros, helyi szolgáltató van, nincs digi meg ilyesmi. Kábelneten jön a net.
Most elment 20:24-kor és vissza se jött.
20:28-kor újraindítottam a routert és jó lett. :F

Ö lehet router hiba?
Lehet ezt tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#6019) zsolt501 válasza modflow (#6018) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen szoftver van a routeren, mert régen volt egy hasonló hiba, de az nem most volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6020) modflow válasza zsolt501 (#6019) üzenetére


modflow
veterán

A legfrissebb gyári firmware van rajta:
3.0.0.4.385_20633

[ Szerkesztve ]

(#6021) zsolt501 válasza modflow (#6020) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Régebbivel nem volt gond?
Ha kábel tv-s a net lehet azzal is gond.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6022) modflow válasza zsolt501 (#6021) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudom, nem figyeltem. :F
Nem lehet valamivel tesztelni az eszközt, hogy kiderüljön, hibás-e a router?

(#6023) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudja, hogy ezt miért írja és mit kellene csinálni? Az egyik AC66U_B1 routeren ment a CFE feltöltés, a másikon ezt válaszolta:
mtd-write: can't load library 'libcrypto.so.1.0.0'
Különbség, hogy amelyiken ment, azon a gyári 385 FW volt, amelyiken ezt írja, azon az RC2-6 van.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#6024) ntomka válasza modflow (#6022) üzenetére


ntomka
nagyúr

Olyat próbáltál, hogy wan kábelt kihúzod majd bedugod?

ツ Headphones on - World off

(#6025) modflow válasza ntomka (#6024) üzenetére


modflow
veterán

Még nem, de most volt kint a netszolgáltató és kicserélték a modemet.

Kíváncsi vagyok jobb lesz-e.

(#6026) modflow válasza modflow (#6025) üzenetére


modflow
veterán

Hát nem tudom....
Az normális, hogy ha rálépek a routerre, akkor is gondolkodik, mire betölti a lapját? :F

(#6027) zsolt501 válasza modflow (#6026) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kérdés mekkora RAM és CPU terhelést mutat a router WEB-es felülete?

Csinálj a routeren a gyári visszaállítást de NVRAM törlés is legyen, az összefoglalóban ott van miként kell csinálni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6028) modflow válasza zsolt501 (#6027) üzenetére


modflow
veterán

Ugye kicserélték a modemet, majd csináltam a routeren resetet és NVRAM törlést is. Legalább is nyomtam 20 mp-ig a WPS-t... látni nem láttam semmit..

Erre most megint nem megy a net és látom, hogy lecsatlakozva. :F

A router naplójában nem lenne hiba, ha a router rossz?

Még garis vagy 2 évig, de nagyon nincs kedvem bevinni, mert ez a routerem is úgy lett, hogy előzőt gariztattam, aztán a 30. napon visszakértem a pénzem....
Mit csináljak 1 hónapig net nélkül??? :W

(#6029) zsolt501 válasza modflow (#6028) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az összefoglalóban van az ASUS recovery mód ott csinálj NVRAM törlést, nekem már többször segített ez a módszer, valamiért ez biztosabb, az okát nem tudom.
Ha ez nem jön be akkor a router és a modem közt érdemes még kábelt cserélni, mert ilyen hibába is futottam bele, kontakt hibás volt a kábel... mire rájöttem beleőszültem...
Ha ezek sem jönnek be akkor ASUS recovery mód-ból tegyél fel egy régebbi szoftvert, olyat aminél még biztos stabil volt, mikor feltette a szoftvert megint lépj be ASUS recovery mód-ba és megint csinálj NVRAM törlést, hogy a friss és a régi szoftver esetén ne legyen ütközés.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6030) modflow válasza zsolt501 (#6029) üzenetére


modflow
veterán

"Az összefoglalóban van az ASUS recovery mód ott csinálj NVRAM törlést"

Ezt nem értem. Csináljak recovery-t és tegyem fel ugyan azt a firm-et, ami most is van és utána NVRAM törlés?

A kábelcsere nekem is eszembe jutott, csak a router másik szinten van a modemtől, szóval kell egy 20 m-es utp kábelt vermen. :(

(#6031) zsolt501 válasza modflow (#6030) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Megpróbálhatod ugyan azt a szoftvert feltenni, talán rendbe rakja, de ha nem jön be akkor egy régebbi szoftvert tölts le az Asus oldaláról és azt tallózd be ASUS recovery mód-ban, ha visszaolvasol a régebbi hozzászólások közt akkor láthatod, hogy nekem volt pár ilyen nekifutásom itt mert nem minden szoftver volt stabil.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6032) modflow válasza zsolt501 (#6031) üzenetére


modflow
veterán

Okés.

Én még azt csináltam, hogy a beállítást lementettem, majd reset után beimportáltam.
Ezt lehet, ugye?

(#6033) zsolt501 válasza modflow (#6032) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

No azt ilyenkor felejtsd el, mert ha volt már rá példa, hogy a hiba is vonult az új telepítésre, szóval mikor valami hibádzik akkor nem mentünk és nem töltünk vissza.
Hibás rendszer mentése sokszor ugyan olyan hibásan fog működni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6034) modflow válasza zsolt501 (#6033) üzenetére


modflow
veterán

Vettem új kábelt, de most is rossz. :F

Az jutott még eszembe, hogy egyetlen egy dolog változott a routeren. Én nem szoktam buherálni, be volt lőve, jó volt.

Aztán kb. 1 hónapja az ncore leírás szerint nyitottam portot a torrentnek. És szerintem azóta lehet ez a gond.
Lehet ez az ok? :F

(#6035) SztiviVander válasza modflow (#6034) üzenetére


SztiviVander
őstag

És a routerrol torrentezel? De ha azóta van a gond akkor nem lenne logikus lépés törölni azt a nyitott portot és megnézni úgy?

[ Szerkesztve ]

(#6036) modflow válasza SztiviVander (#6035) üzenetére


modflow
veterán

Csak most jutott eszembe. :)
De lehet semmi köze, azért kérdezem.

(#6037) modflow válasza modflow (#6036) üzenetére


modflow
veterán

Töröltem, de nem lett jó.

Negy a Netflix wifi-ről, közbe netezek telón. Egyszercsak nem tölt be egy oldal, ráléptek telóról router-re, látom: Leválasztva.

What? :Y

Netflix hogy megy akkor?

Ez már magic! :W
Nem értem mi lehet a baj.

(#6038) zsolt501 válasza modflow (#6037) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Netflix egyáltalán nem szakadt meg, illetve ha valami mást indítottál akkor az ment ilyenkor?
DNS szerverrel volt hasonló problémám de nem ezzel hanem az újabb AC86U-s változattal, ott kicseréltem az eredeti DNS szervert google DNS szerverére és a hiba megoldódott.
Rendszernaplóban mik jelennek meg a hiba esetén?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6039) modflow válasza zsolt501 (#6038) üzenetére


modflow
veterán

Nem szakadt meg, simán ment. Mást nem indítottam, mert viszonylag hamar visszaáll, kb. egy perc, és nem is próbáltam mást indítani.

Ezt a DNS szervert hogy kell cserélni?

Mindig ezeket írja, nem tudom ez hiba-e vagy sem:

Bárcsak tudnám, mit jelentenek ezek. :F
Mindenesetre az 53306, az pont a megnyitott port az utorrentnek, amit mellesleg töröltem routerből, szóval gőzöm nincs, honnan veszi. :F

[ Szerkesztve ]

(#6040) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Akkor kezdjük a WAN DNS beállításnál.

Ez alapján be tudod állítani,
Ha ez megvolt belépsz az Adminisztráció - Rendszer

Ez alapján beállítod, ha ez megvan akkor elmented a beállításokat az Alkalmaz gombbal.
Majd indítsd is újra a routert.
A WAN - Internetkapcsolat beállításoknál keresd meg a UPnP engedélyezése részt és azt tiltsd le, mert az nyitogatja a portokat kérés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6041) modflow válasza zsolt501 (#6040) üzenetére


modflow
veterán

Kipróbálom, köszi.

De az a fura, hogy eddig jó volt alap beállításokkal, most meg nem....

(#6042) modflow válasza zsolt501 (#6040) üzenetére


modflow
veterán

Nagyvonalakban elmondanád, hogy mit jelentenek ezek a beállítási pontok?

Megcsináltam amúgy, és mintha gyorsabban bejönne az egyes weboldal a telón. :)

Kíváncsi vagyok, lesz e "Leválasztva"

(#6043) zsolt501 válasza modflow (#6042) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha jól emlékszem valami kis net szolgáltató van nálatok, ott sajnos sokszor kifekszik a rendszer nagyobb terhelésre, de volt már magával a DNS szerverrel is gond ekkor eldobja a kapcsolatot.
Ezért is érdemes DNS szervert váltani valami stabilabbra, illetve jobb ha a router nem a DNS cím alapján ellenőriz, hanem a PING alapján.
Ha gyorsult akkor az annak a jele, hogy maga a DNS szerver túl terhelt volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6044) modflow válasza zsolt501 (#6043) üzenetére


modflow
veterán

Igen, itt helyi szolgáltató van.
Na majd tesztelek.

(#6045) modflow válasza zsolt501 (#6043) üzenetére


modflow
veterán

Ez egyre rosszabb. :(
19:25-körül elment a net, azóta vissza se jött.

Naplóban mindenféle rosszat ír...
Oct 22 18:21:03 WAN Connection: ISP's DHCP did not function properly.
Deauthenticated because sending station is leaving (or has left) IBSS or ESS (3)

(#6046) modflow válasza modflow (#6045) üzenetére


modflow
veterán

Most reseteltem és semmihez nem nyúltam, mindent alapon hagytam.

Ha így is megszakad, akkor szerintetek visszavihetem boltba gariztatni?

(#6047) zsolt501 válasza modflow (#6045) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Valami a szolgáltatónál nem kerek, jelezd feléjük, a napló adatokat is elküldheted nekik, kérdés mire mennek vele.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6048) modflow válasza zsolt501 (#6047) üzenetére


modflow
veterán

De csak nálam? A szerelőt ismerem, beszéltünk is újra, de nem mondta, hogy másnál is gond lenne.

Most előszedtem a régi routeremet (Asus RT-N12 D1), holnap átcseréltem. Aztán megnézem az mit mutat.

(#6049) zsolt501 válasza modflow (#6048) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kíváncsi leszek, még azt meglépheted, hogy egy régi szoftvert teszel fel a routerre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6050) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Lassan jön a 386-os hivatalos fw, ac86u-ra már kinn van.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.