Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29551) PixelRambo


PixelRambo
csendes tag

Sziasztok, Vivobook pro (N705UD) repülős mód kapcsolása visszakapcsolása után néha (10-ből 1-szer) nem talál vissza a wifire, nem is látja, újraindítás után viszont minden ok. Erre tud valaki megoldást?
Időnként mondjuk az SD kártyát sem akarja észrevenni...

(#29552) Pyttawrx válasza PixelRambo (#29551) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez windows-os hiba lehet, főeg ha win10. Amikor a wifi ikonra rákattintasz, akkor mit látsz?

(#29553) PixelRambo válasza Pyttawrx (#29552) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

A szomszédok wifijét :) de a sajátomat amiről lecsatlakozott és a telefon folyamatosan használ azt nem jeleníti meg hiába frissítek. Semmi mókolás nincs rajta, gyári win10, persze attól még lehet a win10 hibája.

(#29554) Pyttawrx válasza PixelRambo (#29553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor frissitsd gyarira a wifi drv-t

(#29555) PixelRambo válasza Pyttawrx (#29554) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Köszönöm, frissítettem, várom a fejleményeket.

(#29556) mondeo61 válasza PixelRambo (#29555) üzenetére


mondeo61
tag

Az energiagazdálkodásban a gyors rendszerindítást elől vedd ki a pipát. WIN10+laptop esetén ajánlott. Saját tapasztalat.

(#29557) PixelRambo válasza mondeo61 (#29556) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Köszönöm a tippet, kikapcsoltam. Kicsit utána is olvastam, mert ez nekem új volt. Így is kb 10 másodperc egy hidegindítás, nem fog hiányozni a gyorsindítás azt hiszem.

(#29558) mondeo61 válasza PixelRambo (#29557) üzenetére


mondeo61
tag

Remélem helyreáll a Wi-Fi-d. Én kb. fél évet szenvedtem vele, állandóan random módon ledobált a routerről mire olvastam erről a beállításról.

(#29559) PixelRambo válasza mondeo61 (#29558) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Én is remélem, most így ezek után még nem sikerült reprodukálnom a hibát, szóval a jelek biztatóak :)
Azért tényleg nem gondolom hogy ilyen dolgokkal kell együtt élni egy alig fél éves 350+ ezres laptopnál, de a windowsból kinézem az ilyen szivatásokat.

(#29560) Pyttawrx válasza PixelRambo (#29555) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

OK én is várom ,köszi

(#29561) Bencea00


Bencea00
újonc

Sziasztok, adott egy Asus x554lj tipusú laptopom-az i5ös verzió, bővíteni szeretném SSD-vel a gépem, amit a HDD helyére teszek, és a HDD-t egy tartóval a CD-DVD író helyére teszem, a kérdésem az lenne, hogy milyen tartót vegyek, ugye 9,5mm es kell csak hogy pontosabban
köszi

(#29562) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci !
van egy ASUS F5RL laptopom, aminek a hűtöje ugy néz ki megadta magát !

találtam hozzá, de F5R - t irnak... jó lehet ez is hozzá? :
[link]
[link]

illetve még egy gondom van vele, alapból azokat a karaktereket hozza be,
amik az FN gombal kellene hogy elöjöjjenek !

olyan mintha be lenne nyomodva az FN gomb, de nincs.....
mert pl az F1-2-3 st nél jó !

Köszi elöre is a segitséget !

(#29563) Joker88


Joker88
őstag

ma egy kicsit meghajtottam az AIDA64 rendszerstabilitás-tesztjével a notebookot.

A notebook egy ASUS X554L :

Itt pedig a hőmérsékleti értékek kb 15 perc teszt után :

Szerintetek megfelelőek az értékek ? Mióta 2 éve megvan a gép nem volt szétszedve pasztázás céljából,csak az SSD lett beletéve..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#29564) Titmouse09 válasza Joker88 (#29563) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Én megnézném mit mutat GPU stress nélkül. Egyébként kicsit sokallom egy U-s i3 mellett a 80+ hőmérsékletet.
Átlagos használat mellett hány fokos? Hűt állandóan?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29565) Joker88 válasza Titmouse09 (#29564) üzenetére


Joker88
őstag

Átlagos használat mellett:

a venti szerintem megy mindig,de csak akkor hallani ha odatapasztom a fülemet a monitor aljára..

GPU teszt nélküli hőmérséklet:

In loving memory of Garrett Lockhart

(#29566) Titmouse09 válasza Joker88 (#29565) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Én úgy gondolom ezek jó értékek. Láthatóan a GPU volt annyira forrófejű az előző tesztnél, így ha nem játszol vele (gondolom ilyen konfiggal nem szoktál sokat), akkor csak a pasztázás miatt nem szedném szét. De ha igen, akkor sem biztos, hogy javítana a hőmérsékleten.
Majd egy év múlva - ha csak addig nem gyengül a hűtés hatásfoka - visszatérnék a kérdésre és megelőzés céljából egy takarítás, minőségi pasztával megkenés történhet.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29567) PixelRambo válasza Pyttawrx (#29560) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Azt hiszem a wifi probléma megoldódott, hogy a driver vagy a gyors indítás volt-e a ludas azt nem tudom. :)

(#29568) Pyttawrx válasza PixelRambo (#29567) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, de legalább megy már, ahogy kell.

(#29569) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, mi a vélemény/tapasztalat ezzel a géppel? A cél win10, ms office 365, full HD filmnézés lenne.

ASUS X542UR-DM056 laptop, Intel® Core™ i7-7500U 2.70 GHz, Kaby Lake, 15.6", Full HD, 4GB, 1TB, DVD-RW, NVIDIA® GeForce® 930MX 2GB, Endless OS, Ezüst

Előre is köszönöm!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29570) taylor9414


taylor9414
csendes tag

Sziasztok. Adott egy, talán másfél éves, asus N551jw laptop. Kb. egy hete vettem észre, hogy a ventilátora nagyon kis terhelés esetén is már maximumon pörög. Kis terhelés alatt értek, youtube videót, pdf olvasást. Nincs eltömődve a hőtűborda, szabadon áramlik a levegő, emellett, a laptop is teljesen hideg. De, ha játszok a gépen, akkor meg normális fordulatszámra szabályozza magát, nem erre a sugárhajtásra. Driver baj lehet? Esetleg valami processzor hőszenzor ment gatyára? A segítséget előre is köszi!

(#29571) Pyttawrx válasza taylor9414 (#29570) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Valószínűleg takarítani és pasztázni kell. venti és a borda lamellái közt pr került, így nem tud kiáramlani a meleg levegő, így nem hűt csak dolgozik. Mihamarabb meg kell csinálni. (kompresszoros kifújós modszer szétszedés nélkül semmit nem ér).
Üdv

(#29572) ittakary


ittakary
nagyúr

ASUS UX305 gépen az USB csatik nem működnek megbízhatóan és a tapipad is ragad, valószínűleg folyadékot kapott

gari már lejárt (mondjuk erre amúgysem vonatkozna)

hova érdemes vinni megnézetni ezeket a dolgokat?

köszönöm :R

Más:

UX430 gépen SSD bővíthető?

[ Szerkesztve ]

(#29573) HegeTomiLaci


HegeTomiLaci
újonc

Sziasztok! Új Asus ZenBook UX550GD dobálja a WiFi-t, de csak ha be van dugva tölteni és közben GPU stress testet csinálok (értsd: próbálnék játszani rajta, dehát mindig disconnectelek online játékokból. Egyébként FurMark-al is reprodukáltam). Task managerben nézem a WiFi grafikonját, és gyönyörűen látszik benne a zuhanás amikor bármi GPU igényeset elindítok, és visszajön a WiFi ha bezárom. Próbátam driver updatet, teljes lemezformázást, de semmi haszna. Egy kör garanciális javítást már futottam a szervíznél, elvileg kicserélték az alaplapot és a wifi kártyát is, aminek nagyon örültem mert én PSU hibára gyanakodtam, de nem javult meg tőle, hát visszaküldöm még egy körre. GTX1050, i7-8750H, 16GB RAM.

Más találkozott már ilyen jelenséggel?

Tomi

(#29574) Pyttawrx válasza HegeTomiLaci (#29573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bár nem találkoztam ezzel a hibával, de esetleg nézd meg a wifikártya energiabeállítását, és kapcsold ki azt az opciót, hogy a gép kikapcsolhassa ezt az eszközt......

Hátha, megoldja. Ha kicserélték nem gondolnám, hogy 2 alaplapnak és wifi kártyának is ugyanez a hibája.
Üdv

(#29575) steelsec válasza HegeTomiLaci (#29573) üzenetére


steelsec
aktív tag

Milyen kartya van benne? Nekem a RoG G751 en vannak wifi gondjaim de az csak ping tuske mert szar intel driver es hiaba van csatlakozva valamire stabilan keres ujat.

(#29576) baraatt


baraatt
csendes újonc

Hali
Van itt egy Asus e203n nootbok telepiteni szeretnem dee nem bootol USB rol.
neztem vidoet hogy kellene, mindent atalittottam ahogy kell secure boot Disable/ boot Disable de valamiert nem megy. Az usb-t fel ismeri de nem bootol be rola, mondjuk a boot menuben sincs benne. par hogy tisztabb legyen

(#29577) zeno94772


zeno94772
újonc

Kedves Asus tulajdonosok!
Gondoltam megosztom veletek is hogy jártam a garancia szervizzel. Megpróbálok rövid lenni.
Tehát adott egy Asus rog strix gl503vs-ei005t scar edition notebook. Ami egyik pillanatról a másikra kikapcsolt és úgy gondolta nem is kapcsol vissza. Futár jött elvitte majd másfél hét után jött is vissza. Azóta rendszeresen windows összeomlás és elsőre úgy tűnt, hogy a 16GB ram-ból csak 8-at ismer fel. De miután értesítettem a szervizt ők kérték hogy küldjek fotót a ram-ról illetve a bios-ról, majd jött a megoldás küldjem vissza újabb szervízre. Ekkor tűnt fel, hogy a ram-on nem ugyan az a sorozat szám szerepel ráütve a nyomtatott áramkörre, mint a ráragasztott címkén. A neten rákerestem a sorozat számokra és két memória modult találtam a sorozatszámok alapján. Az egyik sorozat szám alapján ami magára az áramkörre van sütve egy Samsung 8GB DDR4 2133MHz ram-ot találtam, a másik ami a címkén szerepel pedig egy Samsung 16GB DDR4 2400MHz ram-ot. Valaki volt-e már hasonló helyzetben, illetve nem-e tud valaki valami elérhetőséget az Asus-hoz ezt az elég nagy problémát jelezni, mármint ahol értelme is lenne?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#29578) zeno94772 válasza zeno94772 (#29577) üzenetére


zeno94772
újonc

Hello!

Mivel készítetted a telepítőt? A windows gyári programjával azt ne is erőltesd. A rufus nevű ingyenes programmal készíts egyet az iso fájlból illetve nem mindegy hogy mbr vagy gpt partició. Ha mbr akkor ntfs-re kell formázni a pendriveot ha gpt partició akkor fat32-re. de ezt a rufuson belül megtalálod.

(#29579) Pyttawrx válasza baraatt (#29576) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Mivel írtad ki és mibe? UEFI vagy CSM

(#29580) karesz.mk


karesz.mk
csendes tag

A Rufus tényleg jó, én is azt használom, semmi mást :K

A RAM és VGA árakat nézegetve mindig a lottó reklám játszódik le előttem: "MENNYI?!"

(#29581) baraatt válasza Pyttawrx (#29579) üzenetére


baraatt
csendes újonc

szia! azt nemtudom vagyis nem figyeltem nem vagyok annyira nagy szakerto de ha rufuson azt is lehet allitani megnezem. Koszi
Mugy melyik lenne a jo az uefi?

[ Szerkesztve ]

(#29582) zeno94772 válasza baraatt (#29581) üzenetére


zeno94772
újonc

Először próbáld meg ugy hogy fat 32re van formázva a pendrive.

(#29583) Pyttawrx válasza baraatt (#29581) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Uefi, a rufus megcsinálja magának

(#29584) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok! Az Asus-nak kapható már 8. generációs intel (nem "U" jelzésű) processzorral szerelt gépe?

(#29585) Sayen


Sayen
csendes tag

Sziasztok !
Asus laptopomnál az Nvidia Control panel megnyitásakor csak a 3D beállítások találhatók és nincs megjelenítő , ahol a kijelző beállításait tudnám finomítani .

A z asus oldaláról töltöttem le a legfrissebb Nvidia drivert hozzá , de ezen sincs
Mivel tudnám tovább finomítani a kijelző beállításait ? Az Intel kártyája nem elég részletes csak szín és
fényerő :(((

(#29586) steelsec válasza Sayen (#29585) üzenetére


steelsec
aktív tag

Gyanitom optimus miatt az nvidia csak akkor dolgozik amikor kell, az intelnel kellene tudnod ilyen dolgokat allitani, es az intel reszletes csak bele kell menni jobban es azt is frissiteni ha lehet.

(#29587) Oxydavid válasza leviske (#29472) üzenetére


Oxydavid
csendes tag

Magam példájából kiindulva nem értem a GL sorozat nem ajánlott voltát. Nekem volt már GL553ve és most jelenleg GL753ve van.

Belülről megegyezik a két gép csak az egyik 17" kijelzővel rendelkezik.

Anyaghasználatra nincs különösebb kifogásom, mondjuk ujjlenyomat érzékenyek és a felső fém borítást nem kell nyomogatni. A billentyűzet sem tűnik tartósnak de én mindig külső perifériákkal használom.

Ami viszont jó hír a hivatalos szerviztől tudom, hogy az az alaplapja megbízható általában ha baj van ilyen géppel az a kijelzőre korlátozódik.

A szidott egykörös hűtés pedig gyárilag kaki, a paszta nagyon gázos, de egy igényes és szépen elterített újrapasztázás után a 85-87 fokos proci visszaesett 65-70 fokra terhelés alatt ami nagyon jó érték és nem is hangos annyira.

Hozzá teszem én sosem eláztatva pasztázok mindig gondosan elkenem a mag felületén.

A hűtőpad sokat nem segít a szellőző nyílás nem a ventilátor alatt van max. a gpu-nak tud besegíteni kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#29588) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Vettem pár napja egy ASUS VivoBook S15 S530UN-BQ025 gépet. Ma akartam rakni bele egy második SSD-t és igen nagy meglepetésemre azt láttam a neki kialakított helyen, hogy egy darab csatlakozó sincs, csak egy ránézésre szalagkábelt fogadó "HDD" feliratú aprócska tűsor, ami viszont nem úgy néz ki, mint ami adat- és tápcsatlakozó is lehetne egyben.
Főleg azért vettem ezt a gépet, mert mindenhol azt írják, hogy lehet két meghajtót tenni bele, de az elmúlt órákban semmit nem találtam erről, elvileg rendes SATA csatlakozóknak kéne ott lennie.
Valakinek valami ötlet, hogy mi hiányzik és egyáltalán beszerezhető-e?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#29589) Pyttawrx válasza Rickazoid (#29588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Ez kell neked:

[link]

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#29590) Rickazoid válasza Pyttawrx (#29589) üzenetére


Rickazoid
addikt

Köszönöm! :R

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#29591) SshaarK


SshaarK
csendes tag

Tisztelt forumtarsak!
Nagy problemaba utkoztem ami megfogott de rendesen.
Van egy Asus Gl504gm strix scar 2 laptopom es egy eredeti windows 10 home usb telepitom.A laptop latja az usb t a biosban de nem hajlando bootolni. Minden usb portot kiprobaltam, a bios advanced boot optionsban csak fastboot ki vagy be kapcs lehetosegem van. Teljesen tanacstalan es elkeseredett vagyok hogy van egy 480 ezres karacsonyfaizzom ami annyit is er, kerlek segitsetek.

Asus Rog G551JW / Lg G3 32gb

(#29592) Pyttawrx válasza SshaarK (#29591) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs baj :D valószínű, uefi/csm mód problémád van. Jó lenne pár kép a bios security beállításról,meg a boot beállításról, illetve, mikor a boot menübe vagy arról is.
Köszi

(#29593) SshaarK válasza Pyttawrx (#29592) üzenetére


SshaarK
csendes tag

Asus Rog G551JW / Lg G3 32gb

(#29594) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna Asus x550c laptopom.
windows 10
kamera alkalmazás illetve más alkalmazás sem látja.

Valószínűleg már win 10 re állás óta nem megy a kamera.
Hibakód: 0xA00F4244

Először eszközkelőben kamera eltávolítás illetve újraindítás, újratelepült autó. Plug & pl..után már ez fogadott:

0xA00F4271 hibakód.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#29595) Titmouse09 válasza SshaarK (#29593) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

3. képen mi disabled? :D
Csak nem CSM? Akkor azt billentsd át.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29596) mondeo61 válasza hódmaci (#29594) üzenetére


mondeo61
tag

A google-ban a hibakódra sok válasz van. Próbáld ki ezt a leírtak szerint: https://ugetfix.com/ask/how-to-fix-webcam-error-code-0xa00f4271-0x80070001-on-windows/.

(#29597) SshaarK válasza Titmouse09 (#29595) üzenetére


SshaarK
csendes tag

Fastboot
Epp ezaz h nincs csm se uefi opciom. Ennyi amennyit latsz.

Asus Rog G551JW / Lg G3 32gb

(#29598) Pyttawrx válasza SshaarK (#29593) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A boot menü alatt van egy disabled, ha enabledre teszed, úgy mi történik?

(#29599) Titmouse09 válasza SshaarK (#29597) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Második képen látható alul, hogy F8 - Boot menu.
Oda néztél már be? Én a múltkor úgy jártam egy géppel, hogy nem volt a BIOS-ban sehol amiről akartam boot-olni, csak a konkrét boot menüben. Ott viszont minden, mindkét módban.

Már látom

Saját telepítő pendriveot nem próbáltál csinálni rufus-sal?
Boot option properties kiválasztható, vagy csak egy cím?
Esetleg bios reset, hátha valami ki lett törölve?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29600) SshaarK válasza Pyttawrx (#29598) üzenetére


SshaarK
csendes tag

Az a fastboot, semmi ugyan ugy a boot menu jon be :/

Asus Rog G551JW / Lg G3 32gb

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.