Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29301) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Van-e olyan, aki hasznalja a ASUS Battery Health Charging -ot? Valoban van ertelme?

ASUS VivoBook 14 X411UN

(#29302) Remiel válasza Sebaj Fóbiás (#29268) üzenetére


Remiel
őstag

A napokban ugyan ez történt nálam is. Egy G501 van itthon, másfél.éves és azt vettem észre, hogy a touchpad kissé megemelkedett nem volt szintben a házzal. Garis a gép, most szervizben van már egy hete ilyenkor visszasírom a Dell üzleti garanciáját. Attól félek kitalálják, hogy az aksi nem garis már, de akkor mi lesz a sérült házzal és paddel? Rákérdezni nem lehet, mert majd értesítenek, meg nézzem honlapot ahol az van napok óta, hogy javítás alatt.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#29303) Titmouse09 válasza Tomey78 (#29300) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nem GPT/MBR gond van akkor?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29304) Tomey78 válasza Remiel (#29302) üzenetére


Tomey78
csendes tag

ez mit takar pontosan?

az eredeti HDD ki lett szedve akkor is ugyan ez volt
nincs sok partíció
és az eredeti HDD és az SSD nem haladja meg még a 700 GB-t se

[ Szerkesztve ]

(#29305) Titmouse09 válasza Tomey78 (#29304) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nem UEFI módban próbálod a telepítőt indítani? Nekem alapból azt indítja, ki kell kiválasztani a boot menüben ha nem azt akarom.
Ha már csináltál sebesség tesztet akkor particionáltad is az SSD-t. MBR vagy GPT sémával?
Régi HDD melyiket használja? (Segítség ha kell)

Emellett azt az elrendezést használd, amit a múltkor írtam, nehogy az is bekavarjon.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29306) Tomey78 válasza Tomey78 (#29304) üzenetére


Tomey78
csendes tag

Tehát akkor lépésről lépésre amik történtek
elsőre kiszedtem a vinyót, és ment a caddyba a vinyó helyére az SSD
nem akartam particiónálni mert 120 GB-nál nem láttam nagy értelmét ennek, és csak arra szerettem volna hogy a rendszer gyorsabban induljon, de ebben a formában majd 2 óra telepítés során 92%-nál valami hibát írt ki
na megpróbáltam meg egyszer, akkor már csak 46%-ig jutott
na gondoltam lehet bekavar a vinyó ami eredetileg volt benne kiszedtem, megpróbáltam úgy is
így se ment
na akkor ha már kint volt a caddy átraktam abba az SSD-t, és a rendes vinyót nem tettem vissza a helyére
így se ment fel
na akkor vissza tettem, hogy lemezkezelőben látszik-e az SSD
látszódott, de már a formázása is hosszú perceket vett igénybe
gondoltam akkor tesztelek úgy hogy egy 9 GB file-t mennyi idő alatt másol
több mint 1:20 perc lett volna
na akkor szedtem le ezt az AS SSD Benchmark nevű programot ami 5 MB/s-nél nem akart feljebb menni
gondoltam semmi gond akkor klónozom a rendszert
fél nap alatt 57%-ig jutott el
én első körben valami BIOS beállítási gondra gyanakodtam
frissítettem is a BIOS-t, eredmény változatlan
Win módjának telepítés váltását nem tudom hol lehetne megnézni

(#29307) Ricsex60


Ricsex60
csendes tag

Sziasztok.

Asus K501 LB notebookomat szeretném eladni, viszont nem tudom jelenleg mennyiért lenne érdemes meghirdetni, ezrét is kérnék segítséget itt.

Dobozával, papírokkal.
Sérülésmentes, szép állapotban.

Intel Core i3 5010U Processor
NVIDIA GeForce 940M dengan 2GB DDR3
4GB alap RAM +4GB- bővítettem így van 8GB összesen.
1TB HDD

Előre is köszönöm a segítséget. :C ;)

(#29308) NTonee válasza Ricsex60 (#29307) üzenetére


NTonee
veterán

(#29309) Titmouse09 válasza Tomey78 (#29306) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Akkor ha az SSD a caddyben van, a HDD-ről pedig indítod a rendszert akkor is gyászos a sebesség? Akkor tényleg gond lehet.
Telepítő mód váltás: mikor bekapcsolod a gépet nyomogatod az Esc-et. Kiválasztód azt az eszközt amiről telepítesz, de nem az uefi verziót. Nekem mindíg azt akarja magától.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29310) Tomey78 válasza NTonee (#29308) üzenetére


Tomey78
csendes tag

nekem azt nem lehet választani
nincs ilyen választási lehetőségem

[ Szerkesztve ]

(#29311) Titmouse09 válasza Tomey78 (#29310) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Akkor ezt kizárhatjuk. Miféle gép ez?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29312) Tomey78 válasza Tomey78 (#29310) üzenetére


Tomey78
csendes tag

asus k61ic

(#29313) Titmouse09 válasza Tomey78 (#29312) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Úgy látom az NVIDIA MCP79D chipset igencsak hepciás az SSD-kre. Írjak sok helyen. Esetleg ha a BIOS-ban van lehetőség állítsd át a SATA módot. Milyen SSD?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29314) Tomey78 válasza Tomey78 (#29312) üzenetére


Tomey78
csendes tag

SATA mód állításra nincs lehetőség

Kingston A400

(#29315) draco31


draco31
veterán

Hello!

ASUS VivoBook S14 S410UA-t. i3-7100U változatban valakinek tapasztalat? Ilyet készülök vásárolni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#29316) YASKATIR válasza draco31 (#29315) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Nekem X411UN van es ez az eddigi legjobb laptop, amim volt. Konnyu, kicsi, baromi jo a kijelzo (szerintem, de ez mondjuk FHD IPS), jo az ujjlenyomatolvaso illetve a hattervilagitas is. Ami meglepett, hogy a hutes is rohadt jol meg van csinalva (ahhoz kepest, hogy teljes mertekben el van rejtve a hokivezetes) 2-3 ora Fortnite utan egyaltalan nem melegszik ott a laptop, ahol a kezed van.

Arra figyelj, hogy on-board memoria van a gepekben es nem mindegyik szeriaban bovitheto. Nekem szerencsem volt, mert a X411UN-ben (4GB rammal jott az enyem) van egy ures DDR4-es foglalat, de a tiedben lehet nem lesz

[ Szerkesztve ]

(#29317) draco31 válasza YASKATIR (#29316) üzenetére


draco31
veterán

Néztem róla videót, alaplapi forrasztott 4 giga van, és van egy foglalat fölötte üresen.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#29318) Koro


Koro
csendes újonc

Sziasztok.
Nagytakarítás közbe megtaláltam a régi notim egy asus x55vd pentiumos,valaki használ még ilyesmit és egyáltalán ér valamennyit? :DD

(#29319) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Vivobook S14-re egy ilyesmi USB-C szörnyeteget rá lehetne kötni szerintetek? Arról az egy portról menne két kijelző, lan, egér, billentyűzet, hang és töltés is. Elbírna ennyi mindent egyetlen csatlakozóról szerintetek?

(#29320) Titmouse09 válasza Koro (#29318) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Ne fáradozz az eladással, egy tízest adok érte. Persze ha állod a postát ;]

(#29314) Tomey78
Szerintem nem szeretik egymást a vezérlővel, ha online vetted inkább küldd vissza és keress olyat, ami már valaki másnak működött. Egyelőre nincs jobb ötletem.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29321) Tomey78 válasza Chosen (#29319) üzenetére


Tomey78
csendes tag

a 10es elég jó ár lenne
a vissza küldést buktam, mert vissza küldtem már egyszer, hogy nekem nem működik, mire megállapították hogy semmi baja, és vissza küldték kb 20 nap elteltével
majd 5 nap szenvedés megint hogy működésre bírjam
de mi az ami működik és lehet még bele venni?
és csak olyan 120 GB-ben gondolkozom

(#29322) Titmouse09 válasza Tomey78 (#29321) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Az a tízes nem neked szólt, hanem akinek címezve van a hsz :N
Egy kérdést megér a Milyen SSD-t vegyek topicban szerintem. Ha más nem valami használt csak van.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29323) #85395968


#85395968
törölt tag

Üdv!
Adott egy Asus gl753ve gamer laptop!
Hiba tipusa : billentyűzet nem működik
Story:

akkumulátorról használtam a laptopot ,majd lemerült ,másnap reggel töltőre raktam ,bekapcsoltam , és arra lettem figyelmes hogy nem müködik a billenytüzet , nem reagál semmire , úgy gyanitottam hogy a windows update odavágta a drivereket stb , eszköz kezelő hibátlannak jelzi ,mindent driver ujra raktam ,több modszerrel is , nem született megoldás ,igy hát teljes rendszer telepitést alkalmaztam ,teljes formázással stb továbbra se müködött , visszagondoltam hogy a lemerülés utan nem müködött , elkezdtem kutakodni az interneten , azt olvastam hogy nem kap valamiért tápot , is direktbe akksi nélkül müködtessem , ez megtörtént , csodak csodajara müködni kezdet ,aztan visszaraktam az akksit ujra inditottam és megint nem müködött , nézegettem többször ujrainditottam aksival aksi nélkül stb végül már direktbe ac táprol se müködött , az eszközkezelő továbbra is hibátlannak jelzi , nem találtam több információt ezzel a hibával kapcsolatban , valamiért nem kap tápot ,megoldást , nem tudom , szervizbe még nem akarom küldeni ,mert azzal eltelhet 2 hónap is és most szükségem van a laptopra ,ha valaki tud valamilyen megoldást hallottt már erről a hibáról , az irjon itt , vagy keressen fel emailben :szeroadam01@gmail.com

Előre is köszönöm a segitséget!

(#29324) #85395968


#85395968
törölt tag

Üdv!
Adott egy Asus gl753ve gamer laptop!
Hiba tipusa : billentyűzet nem működik
Story:

akkumulátorról használtam a laptopot ,majd lemerült ,másnap reggel töltőre raktam ,bekapcsoltam , és arra lettem figyelmes hogy nem müködik a billenytüzet , nem reagál semmire , úgy gyanitottam hogy a windows update odavágta a drivereket stb , eszköz kezelő hibátlannak jelzi ,mindent driver ujra raktam ,több modszerrel is , nem született megoldás ,igy hát teljes rendszer telepitést alkalmaztam ,teljes formázással stb továbbra se müködött , visszagondoltam hogy a lemerülés utan nem müködött , elkezdtem kutakodni az interneten , azt olvastam hogy nem kap valamiért tápot , is direktbe akksi nélkül müködtessem , ez megtörtént , csodak csodajara müködni kezdet ,aztan visszaraktam az akksit ujra inditottam és megint nem müködött , nézegettem többször ujrainditottam aksival aksi nélkül stb végül már direktbe ac táprol se müködött , az eszközkezelő továbbra is hibátlannak jelzi , nem találtam több információt ezzel a hibával kapcsolatban , valamiért nem kap tápot ,megoldást , nem tudom , szervizbe még nem akarom küldeni ,mert azzal eltelhet 2 hónap is és most szükségem van a laptopra ,ha valaki tud valamilyen megoldást hallottt már erről a hibáról , az irjon itt , vagy keressen fel emailben :szeroadam01@gmail.com

Előre is köszönöm a segitséget!

(#29325) #85395968


#85395968
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#29326) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Sziasztok

Van valakinek valami ötlete az én problémámra?

(#29327) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

Esetleg valakinek tapasztalata ezzel a masinával kapcsolatban? GL503VM-FY022T

(#29328) steelsec válasza Xeon7 (#29327) üzenetére


steelsec
aktív tag

Milyen tapasztalatra gondolsz? Tobbnyire a GL szeria nem ajanlott mert nagyon gyenge a hutesuk.

(#29329) Xeon7 válasza steelsec (#29328) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Szia.

Köszi ennyi elég is. Akkor hiába az erős hardver benne ha hűtésileg nem megfelelő :(

(#29330) steelsec válasza Xeon7 (#29329) üzenetére


steelsec
aktív tag

Ez az atlagos velemeny a GL laptopokrol de a gaming laptop topicban jobban tudjak

(#29331) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Van itt valaki az ASUStól?
Privátban ha megkeresne,azt megköszönném.
Szeretném a segítségét kérni :R
(no para :)) )

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#29332) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy Asus X751N-es lapos. USBről szeretnék rá telepíteni, de nem dobja fel, se a BIOSba, hogy látná, sem pedig a bootolható meghajtók között. Miért van ez?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29333) sajtos75


sajtos75
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus x751s laptop win 10el. A win 10et vissza akartam állitani alapbeáliitásokra a személyes fileok megtartása nélkül mert a bejelentkezés után mindig csak fekete képernyő fogadott az egérkurzorral. A neten fellelhető variációkat mind végigpróbáltam ,de semmi eredmény. Egyedül a CTRL ALT DEL kombinacióval tudtam valamit kezdeni így maradt a visszaállítás. Viszont most pedig a visszaállitás lefutott és ott tartok ,hogy bejön az ország, nyelv valasztás majd pedig bedobja hogy egy probléma akadályozza a telepites befejezeset de ha netre dugom akkor letölti a szukseges frissitest es be lehet fejezni. Na itt tartok. A gép a netre kötve de mindig ez jön elő. Gondolkodik egy időt majd ismét ugyan ez. Mit lehet tenni? Mert most már sehová nem tudok lépni. csak ez a képernyő jön elő mindig. Lehet kivágom az ablakon. Tudtok segíteni? :W

(#29334) superuser365


superuser365
csendes újonc

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD
Miért megy processzor terhelés nélkül is a ventillátor állandóan?
Windows 10 1803

(#29335) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Sajnos ismét kaptam egy ilyen ócskaságot a kezeim közé, Win10-et kéne rá telepítenem USB-ről.

Nem akarja látni bootolhatóan, pedig ez alapján jártam el: [link]

Tud valaki segteni? Mert legszívesebben darabokra zúznám ezt a sz*rt.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29336) superuser365 válasza Motion_Blur (#29335) üzenetére


superuser365
csendes újonc

Próbáld meg a CMS supportot kikapcsolni a bioszban és a bioszban kiválasztani a pent bootoláshoz.

(#29337) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Egy ZenBook 3 Deluxe (UX490UA) ultrabook vásárlását tervezem.
Több altípus is létezik ugye, összességében egyelőre egy 256GB SATA3 SSD-vel szerelt verziót vennék. Az SSD cserélhető és számomra fontos tényező lesz a későbbiekben.

A gyári adatlap szerint a készüléket 2 típusú SSD csatival szerelik, a már említett

M2.Sata 256GB SATA3 SSD
ÉS
M2.Sata 512GB / 1TB PCIe® 3.0 x4 NVMe verziókkal

Kérdésem a következő: vajon a kiszemelt gépemben egy olyan M2 csati van, ami támogatja később egy gyorsabb szabvánnyal működő NVMe SSD működését? Tehát felfelé kompatibilis vajon? Vagy ehhez alapból egy gyorsabb SSD-vel szerelt verziót kellene vásárolnom?

A konfig amúgy egy i7-8550U és 16GB DDR3 2133 MHz verizóval szerelt, úgy gondolnám, hogy az alaplap és a hardver bőven meglenne hozzá...

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29338) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Sziasztok

úgy néz ki megjött a javítás a problémámra.

https://prohardver.hu/hir/geforce_driver_hotfix_megszunteti_fekete_kepernyo.html

(#29339) Lillaaaa


Lillaaaa
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni :) Laptopot keresek ami lehetőleg sokáig bírni fogja. Fontos hogy jó kijelzője legyen a gépnek, és gyors legyen. Használnám játékra és videók, képek szerkesztésére. Kinéztem egyet, de nem tudom jó-e.. Ha tudtok ajánlani ugyanebben az árkategóriában jobb gépet, azt megköszönném :DD

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-rog-strix-scar-edition-gl503ge-38105-elado#display

(#29340) Benir8 válasza Lillaaaa (#29339) üzenetére


Benir8
senior tag

Szia!
A GL szériát nem szabad megvenni. Pontosan ebben a "Milyen notebookot vegyek?" topicban tudnak segíteni neked.

[ Szerkesztve ]

(#29341) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Asus N55JW-m van. Ma kaptam egy random kék halált:

061318-8265-01.dmp 2018. 06. 13. 10:56:54 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x0000000a ffffcab4`bfd8c010 00000000`00000002 00000000`00000000 fffff801`aed34f13 ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+197670 x64 ntoskrnl.exe+197670 C:\WINDOWS\Minidump\061318-8265-01.dmp 4 15 17134 1 234 596 2018. 06. 13. 10:57:29

Ezután nincs hang a gépen. Próbáltam újratelepíteni az audiodrivereket, chipset és atk drivert, de nem segített.
BIOS-ban van egy olyan opció, hogy adjon hangot POST után, nem ad ki semmit. Most vettem észre, hogy a
billentyűzetvilágítás sem működik. Legutóbb akkor volt ilyen, amikor nem volt chipset driver telepítve.

Ugye nem ment tönkre az alaplap?

(#29342) mondeo61 válasza Dinter (#29341) üzenetére


mondeo61
tag

Telepítsd fel ezt a progit, van magyarítása is ez beolvassa a hiba forrását: bluescreenview-x64.
Egy rendszervisszaállítást megpróbálnék. A gyors rendszerindítást kikapcsolni az energiagazdálkodásnál. Ha a hang driver okozza a hibát az eszközkezelőből unistallni a drivert és a gép rögtön felrakja alapból és azzal próbálni. Végigfuttatnán rajta a ResetWUHu rendszerjavítót. Az alaplapot az AIDA64-l tesztelni lehet. Első körben kezdetnek ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#29343) Dinter válasza mondeo61 (#29342) üzenetére


Dinter
addikt

A BlueScreenView már fent van, sok mindent nem tudtam belőle kiolvasni.

[link]

A driverek (hang, chipset, atk) törlését, újratelepítését már próbáltam, az alap driverrel is. Már újraraktam a Windowst is, a legelején csak a hangvezérlő-t találta, hangeszközöket nem, aztán felraktam hozzá a Realtek drivert, mostmár abszolút nem jelenik meg semmi az eszközkezelőben, ami hanghoz köthető. DxDiag-nál ha megnyitom a hangot, azt írja, hogy nem található hangkártya. Az AIDA-t meg a ResetWuHu-t kipróbálom.

(#29344) Dinter válasza Dinter (#29343) üzenetére


Dinter
addikt

Na hülye vagyok, elfelejtettem, hogy közben a BIOS-ban lockoltam a hangot, hogy hátha segít valamit, ha újra feloldom, így újratelepítés után már műkdöik rendesen. Köszi a segítséget.

(#29345) spy6666


spy6666
újonc

Sziasztok!
Segítséget és/vagy tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy ASUS X751SV-TY005T notebook.
Gyárilag Windows 10 Home 64bittel telepítve.
A gép fél évig nem volt használva. Most, hogy elővettem, meg van őrülve a windows. Próbáltam a windowst alaphelyzetbe állítani, de 2%-nál hibával kidob, hogy sikertelen visszaállítás.
Van arra valamilyen mód/lehetőség, újratelepíteni a Windowst, hogy eredeti maradjon, vagy ez felejtős?
Előre is köszönök minden tanácsot/ötletet!

(#29346) mondeo61 válasza spy6666 (#29345) üzenetére


mondeo61
tag

Valószínű a hosszú pihenő miatt hirtelen sok frissítés telepítése kiakasztotta. Ha próbálkoznál először a javítással, töltsd le a RsetWUHu progit ami rendbe rakja a Win-t , ha végig mész a javítási pontokon. Ha mégis újra raknád, akkor letöltöd az MS oldaláról/fontos,hogy csakis IE böngivel/ az MCT-t ami ugyan onnan letölti a Win 10 1803 legfrissebb buildot ISO-ba, gépen muntolod, katt a telepítő exe-re és válaszd a Win újratelepítése a személyes fájlok,programok és beállítások megtartásával, vagyis nem töröl semmit a rendszermeghajtóról. Azért egy biztonsági mentés nem árt a fontos dolgokról. Sok sikert!

(#29347) KubanitoS válasza spy6666 (#29345) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kaptál a géphez matricát, vagy termékkódot? Illetve lehet ezek sem kellenek, mert a géped a Microsoft fiókodon keresztül már regisztrálta az eredeti Windows-t. Magyarán csinálsz egy újratelepítést a Microsoft oldaláról letöltött legújabb windows ISO-val, majd belépsz a Microsoft felhasználóddal + jelszavaddal és a rendszer simán aktiválja a Windowst, mint eredeti terméket.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#29348) NTonee válasza KubanitoS (#29347) üzenetére


NTonee
veterán

még csak be sem kell lépni, mert nem a ms fiókot nézi

(#29349) KubanitoS válasza NTonee (#29348) üzenetére


KubanitoS
veterán

Akkor valszeg az alaplaphoz van kötve, vagy valami ilyesmi. Ezek szerint akkor még egyszerűbb a helyzet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#29350) Papooo válasza KubanitoS (#29349) üzenetére


Papooo
senior tag

Elsődlegesen az alaplaphoz van kötve, de van rá lehetőség hogy alkatrészcsere ürügyén az MS fiókban átvigyük a licenszkulcsot egy másik gépre.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.