Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29901) Pyttawrx válasza Papooo (#29898) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen semmit nem javít rajta.

(#29902) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket kérném, notebook vásárlása kapcsán.
2 kiszemelt van:

VIVOBOOK PRO 17
[TUF FX705GE]

(#29903) Pyttawrx válasza D@ny7 (#29902) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tuf, erősebb cpu és ram, illetve a másik nem olcsóbb annyival, hogy megérje azt venni, ha már ilyen árkategóriát vàlasztottál.

[ Szerkesztve ]

(#29904) D@ny7 válasza Pyttawrx (#29903) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Igen erősebb, csak hát műanyag, a másik meg fém :)
Az árkategória meg azért ilyen mert ezek mindenképpe kellenek::
-17-es méret
-ssd
- i 7 proci
- min 8 gb RAM
-FHD képernyő
-billentyűzet világítás (Pro 17-nél még után akell kérdeznem hogy benne van-e)

(#29905) Pyttawrx válasza D@ny7 (#29904) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elérhető mindkettő formában. Az alumínium metálszürke vagy fekete műanyag borítása jellegzetes, sugárzó X dizájnnal rendelkezik, melyet homokfúvott vagy szálcsiszolt bevonat egészít ki. A laptop alján lévő hatszög dizájn további szerkezeti merevítést biztosít, kiegészítve a laptop modern és agresszív vonalait.

Szerintem ez a műanyag azért másabb, mint a “megszokott” anyagok.

Nekem ebben az esetben többet számít a teljesítmény.

(#29906) D@ny7 válasza Pyttawrx (#29905) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Lehet hogy masszívabb műanyag, de sajnos az alumínium metálszürke csak a színére utal.
Ha a másikba jobb proci lenne az lenne a nyerő részemről, de így még gondolkodom rajta.

(#29907) Pyttawrx válasza D@ny7 (#29906) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én nem haboznék.... :)

(#29908) Project: A


Project: A
tag

A szervizben töltötte ma a 4. napját a gépem.....
Természetesen le sem szarták...., az állapotellenőrzés szerint.... :)

(#29909) D@ny7 válasza Pyttawrx (#29907) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Nos az már tisztázott hogy a TUF amit érdemesebb megvenni :)
Az ára miatt még gondolkodom, hogy érdemes-e.

(#29910) Pyttawrx válasza D@ny7 (#29909) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát a 2 link amit elküdtél, ott 25e a különbség. ez valóban sok pénz, de ezért sz összegért kapsz is most valamit bőven jobb a teljesítménye, szerintem.

(#29911) D@ny7 válasza Pyttawrx (#29910) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Szerinted a TUF ára mehet még lejjebb a következő hónapokban?

(#29912) D@ny7 válasza Project: A (#29908) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Sajnos a fixdirect sosem a gyorsasgáról volt híres (gondolom még ők szervizelnek asus-t).
Viszont alkatrészeket messze jobb áron lehet rendelni náluk.
Pár éve gyári notebok töltőt vettem 7500-ért szállítással együtt (máshol mindenhol a duplájáért adták).

[ Szerkesztve ]

(#29913) Pyttawrx válasza D@ny7 (#29911) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Fogalmam sincs. :)

(#29914) Ubi


Ubi
tag

Sziasztok! Van egy Asus X542un laptopom, amiben ssd bővítés történt. Ahhoz, hogy a merevlemezt ki lehessen venni, ki kellett venni az akkut is. Miután végeztem, utána akkuról nem indul, csak hálózati töltőről. Gondoltam rossz az akku, rendeltem egy újat, de azzal is ugyanaz a helyzet. Látja, de nem tölt. Olvastam, hogy van valami bekapcs nyomva tartásával újra lehet kalibrálni, vagy mit csinálni. Tudja valaki mi a kombináció??? Esetleg ötlet mi lehet a baja???

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29915) Pyttawrx válasza Ubi (#29914) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Talán ez kell neked:

[link]

(#29916) Ubi válasza Pyttawrx (#29915) üzenetére


Ubi
tag

Köszi szépen, de sajnos ez nekem nem jó, mert ha kihúzom a tápkábelt rögtön leáll. Olyan mintha nem lenne benne az akkumulátor, pedig de. Már valami tiltásra is gondoltam valamerre. Gondolok arra, hogy ha akku csere történik biztos kell valami mást is csinálni. De nem tudom mi lehet.

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29917) Pyttawrx válasza Ubi (#29916) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok, sajnálom. Viszont akksicserénél nem kell semmit csinálni. Valószínűleg tápkör hiba. Alaplapi hiba.

(#29918) Project: A


Project: A
tag

"WTP teszt PASS" mit jelenthet?

(#29919) D@ny7 válasza Ubi (#29916) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Esetleg nézz bele a biosba, hogy ott van-e valami beállítás.
Biztos hogy nem sérült meg a csatlakozó szétszereléskor?

(#29920) Ubi válasza Ubi (#29916) üzenetére


Ubi
tag

Az jól hangzik. És ha az, akkor mit jelent? Sok-sok 10 ezer? Megéri egyáltalán megcsináltatni? Az alaplappal a processzor is csere, vagy az átmozgatható?

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29921) Ubi válasza D@ny7 (#29919) üzenetére


Ubi
tag

Biost már frissítettem a legújabbra és reseteltem is. Aztán újra beállítottam mindent. Az akkut BIOS is látja, még a töltöttséget is. Ha kiveszem, akkor azt is helyesen mutatja, hogy nincs benne. Nem vettem észre, hogy bármi baj lenne a csatlakozóval. Se alaplapon, se az akkumulátorokon. De meg fogom nézni még egyszer.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29922) Pyttawrx válasza Ubi (#29921) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocs a kérdésért. Tehát BIOS-ba jol mutat mindent, és pl ha biosba vagy benn és kihuzod a töltöt ott is kikapcsol?

(#29923) Ubi válasza Pyttawrx (#29922) üzenetére


Ubi
tag

Igen. Úgy ahogy mondod. Ezert nem értem mi lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29924) Pyttawrx válasza Ubi (#29923) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem alaplapi, nálunk kb 15-22 közt javítját a tápköri hibát. De nyilván ezt most látatlanban mondom, ha más a bak lehet olcsóbb, meg drágább is.

(#29925) Ubi válasza Pyttawrx (#29924) üzenetére


Ubi
tag

De jó! Köszi! Akkor szerintem szerviz lesz a vége. Hogy érted, hogy nálunk? Merre?

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29926) Pyttawrx válasza Ubi (#29925) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Debrecenben.

(#29927) Ubi


Ubi
tag

Hát megoldódott az akku probléma! Az ASUS szerviznél sikerült beszélnem egy sráccal, aki megmondta melyik csavarra nézzek rá, mert az nem csak rögzít, hanem rövidre is zár egy áramkört. Kicsit húzzak rá. És láss csodát!!! Jó lett! Életemben nem jöttem volna rá!

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29928) Pyttawrx válasza Ubi (#29927) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah ez jó. Örülök, és jegyzem is. Köszi a jelzést.

(#29929) Bluebess72 válasza Ubi (#29927) üzenetére


Bluebess72
csendes tag

Ha fekete a csavar, alu alátéttel, és nem akarod ezt időről időre eljatszani, cseréld le fém színűre.

(#29930) Bluebess72 válasza Project: A (#29918) üzenetére


Bluebess72
csendes tag

A wtp az Asus hivatalos tesztje. Amíg az nincs meg, nem lehet javított a gép. Szinte minden funkciót, és komponenst ellenőriz.

(#29931) Ubi


Ubi
tag

Kezd a hócipőm tele lenni ezzel a laptoppal. Most éppen minden jó és kész is lenne, de nem áll le. Kikapcsol a képernyő és csak pörög a ventilátor. A bekapcs gombbal kell lelőni.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29932) Bluebess72 válasza Ubi (#29931) üzenetére


Bluebess72
csendes tag

Nem igazán szerencsés lelőni. Az esetek többségében sajnos a W10 gyökérsége, hogy kikapcsol a display, a háttérben meg dolgozik ezerrel.Mondjuk elkezdett egy frissítést, vagy valami. Rövid úton haza fogod vágni az OS-t, ha izomból nyomod le. Tudom, hogy bosszantó, hogy még percekig pörög, de szinte biztosan szoftveres gebasz.

(#29933) Pyttawrx válasza Ubi (#29931) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez tipikus windows hiba. Mi van fent? 1803?

(#29934) Ubi válasza Pyttawrx (#29933) üzenetére


Ubi
tag

Az. Tudom, hogy tele van hibával. De ilyet még nem produkált. Nem tudom mit molyol. Olyannal már találkoztam, hogy baromi lassan bootol. Azt sem értettem. De hogy mindig van valami vele.....

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#29935) Pyttawrx válasza Ubi (#29934) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor fel a 1809! 😀😜

(#29936) Zeki


Zeki
nagyúr

Hello!

A telekom kínálatából 22 havi részletre érdemes ezt az Asust megvenni? Csak laza játékok mennének rajta, meg net, youtube.

(#29937) Pyttawrx válasza Zeki (#29936) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Arra elég, igen. :)

(#29938) D@ny7 válasza Zeki (#29936) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Szerintem rendben lehet. De Media marktba ugyanez HHD és Windows nélkül 207 Ezer. [link]
Ha nem ragaszkodsz a HDD-hez (utólag is bele lehet tenni kb 15-20 E Ft).
Windows 10 home meg retail verzióba 46 Ezer forint (továbbvihető).
Amit telekomnál a géphez adnak valószínűleg csak OEM verzió, ha tönkremegy a gép buktad vele gyütt.
(bár azért érdemes lenne megkérdezni a telekomnál hogy pontosan melyik verziót adják hozzá)

(#29939) Zeki válasza D@ny7 (#29938) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet inkább hagyom. Túl sokba kerül.

(#29940) D@ny7 válasza D@ny7 (#29902) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Az én kérdésem az lenne hogy a [TUF FX705GE] árából (340E) Ft, össze lehetne rakni egy asztalai pc-t hasonló teljesítményel? Vagy inkább maradjak a notebooknál?:)
Egyébként olcsóbb alternatívaként én is néztem az ASUS VivoBook S530-t.

Még mindig nem tudtam eldönteni melyik legyen :(

(#29941) Pyttawrx válasza D@ny7 (#29940) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Simán össze lehet. Talán olcsóbban is.

(#29942) apollo12 válasza Pompi (#1) üzenetére


apollo12
veterán

hali ASUS TUF Gaming FX505GE-BQ317 ben lehet utólag ssd rakni ?

(#29943) VágniValó válasza apollo12 (#29942) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen, tudtommal mindbe. M2 2280-as kell bele.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#29944) apollo12 válasza VágniValó (#29943) üzenetére


apollo12
veterán

hűtésük milyen ?

(#29945) VágniValó válasza apollo12 (#29944) üzenetére


VágniValó
addikt

Az első fél órában, vagy 15 percben a procinak szokása felhergelni magát, jobb kifejezést nem tudok erre mondani. Ilyenkor 90 fokra felugrik hébe-hóba majd utána beáll natúr 75-85 közé, ami rendben van. Kell neki egy normális thermalpaste + én ThrottleStop programmal (rém egyszerű beállítani) undervoltoztam.

CPU Core & Cache: -120,1mV
Illetve:

Note: FX705GM-EV131 a masinám.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#29946) D@ny7 válasza VágniValó (#29945) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Énis nézegetem ezt a notit, csak 1050 Ti-vel.
Mik a tapasztalataid a notival kapcsolatban?
Nem igazán lenne játékra használva nálam, max kipróbálnám az Új F1-es játékot vagy NFS-t. (nagyritkán)
Anyaghasználat milyen? (páran másik topikba nagyon vacaknak tartják).

Most nézegetem még az asztali gépeket, illetve az alkatrészek árát külön-külön.
De olyan horror árakat látok mindenhol, hogy kb elmegy a kedvem a vásárlástól.

(#29947) VágniValó válasza D@ny7 (#29946) üzenetére


VágniValó
addikt

Ha nem fogod játékra használni, akkor lehet inkább egy jó vidikártyával rendelkező multimédia kategóriájú laptop illene hozzád + ha van ehhez értő ismerősöd, akkor a TUF 505/705 árából kihoz neked egy jól setuppolt asztalit.

Az új TUF is bár műanyag, de elég vaskos, nem a mindenhol ujjal benyomható fajta, összehajtásnál is a képernyő ellenállása nagyon jó (bezzeg review vidikben nem annak tűnt, nem tudom miben/mennyiben tér el a gyártás itt EU-ban).

"páran másik topikba nagyon vacaknak tartják" Na...akkor most megásom a saját sírom, de egy ideje már magamban tartok valamit. Először is; a nagy előítélet az előző 504-es széria miatt van és jogosan, ugyanis throttle problémái voltak amit a Watt limit és a műanyag ház nyilván együtt eredményezett és pláne egy ilyen márkánál egy gaming-nek kikiáltott gépnél totál röhej. Megérdemli miatta az Asus a flamet, amit itt is és minden külföldi fórumon kap.

Na de hogy megássam a sírom. A PH televan bár tele van kiváló szakemberekkel, de azért vannak topikok amik teljesen a cancer kategóriába esnek az ottlévő kommentelők miatt. Van olyan ember, aki rangja miatt ha ezt olvassa (és magára is veszi) egyet csettint és én itt a fórumon megszűnök létezni,aki NAPI szinten minden kérdésre csak a DELL márkával tud válaszolni, mindig ugyanarról a honlapról linkel, hogy a delikvens onnan vegye meg a DELL laptopot. Namármost, néha-néha belenéztem a fórumba h mosolyogjak azon, hogy ismétlik napi szinten a dolguk önmagukat, de a biztosítékot az vágta ki nálam (nem vagyok hardveres nem értek hozzá amugy- shame on me tudom), amikor valaki bekérdezett egy elég jó konfiggal rendelkező TUF laptopról (új szériáról, nem az 504-ről), mire emberünk megirta mekkora nem jó laptop ez, de ebben az árban beajánlotta (és most kapaszkodj) a kis túlzással fele olyan vékony (!!!) szintén műanyag (!!!) azonos hardverrel rendelkező már nem tudom melyik de fekete alapon zöldes HP laptopot (talán Pavilion 15?), azt amiről mondjuk a gaming notebook topikban a falra másznak, mert a mérete miatt méginkább felforrósik az egész ház és fotót is lőttek arról, mekkora sz*rul kialakított hűtése van. Szóval errőny ennyit, nem baj, itt a honlap vedd meg INNEN ezt a DELL laptopot ;)

Én továbbra is azt mondom, ha nem használod ki a gaming adta lehetőségeket (F1, NFS elmegy ettől 'kisebb' configgal is medium/high-on) kérj meg ismerőst segítsen neked asztalit összeállítani, de ha a hordozhatóság miatt laptopot szeretnél, akkor a TUF árából egy jó multimédiást vegyél inkább. A legfontosabb, hogy inkább hazai és külföldi fórumokon a vásárlók kommentjeid olvasd el, a jutub review-kat és a notebookcheck.net-et és nézdd meg, ha megvan a kiszemelt. Na gyorsan megyek ecigibe kommentelni, mielőtt repül az accountom :R

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#29948) D@ny7 válasza VágniValó (#29947) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszönöm szépen. Ez sokat segített.

A héten még le van árazva notebok.hu-n a TUF, szóval a hétvégéig van időm :)

Mostanában nincs sszükségem, rá hogy hordozzam a gépet. Csak néha fog kelleni, de akkor jó lenne nem egy telefonon mókerolni.
Bár amíg megy a kis Asus X201E (i3-3217U, intel HD 4000, 2GB DDR3, 320 GB HDD), addig nem lehet gond. Csak már 6 éves, és ezen konfiguráció felett már mindenhogyan elhaladt az idő :DDD

(#29949) Project: A


Project: A
tag

Visszatért az Asus(om) a garanciális szervizből.
Feltelepítettem, kicsit pörgettem játékkal, eddig úgy néz ki hogy tökéletes. "kop-kop"
Vajon meddig lesz jó? :F Megint egy év aztán pont kiesik a gariból? :F
Reménykedem attól függetlenül, hogy a későbbiekben is minden rendben lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#29950) D@ny7 válasza Project: A (#29949) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Szerintem hdd helyett használj ssd-t, az sokkal jobb, nincs mozgó alkatrész ami tönremenjen.
Nekemis annak idején 2X cseréltek hdd-t, a legutolsó seagate lett, ésw mai napig megy rendesen.
Takarítani meg érdemes fél évente legalább, én itthon szoktam elvégezni ( gari alatt természetesen nem szólok róla a szerviznek).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.