Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29201) NTonee válasza beszizoli2 (#29199) üzenetére


NTonee
veterán

Alaplapra integrált a memória, és a processzor is. Abban a gépben semmit sem tudsz cserélni, vagy bővíteni sajnos. :(

(#29202) beszizoli2 válasza steelsec (#29200) üzenetére


beszizoli2
tag

Nagyon köszönöm!Én is ezt olvastam mondjuk csak a ramról!De azért kicsit furcsa nekem!Még ilyennel nem találkoztam!

Zoli

(#29203) beszizoli2 válasza NTonee (#29201) üzenetére


beszizoli2
tag

:R :R :R :R

Zoli

(#29204) beszizoli2 válasza NTonee (#29201) üzenetére


beszizoli2
tag

Még annyi kérdésem lenne hogy érdemes lehet Win 10-re váltanom a Win 7-et?

Zoli

(#29205) NTonee válasza beszizoli2 (#29204) üzenetére


NTonee
veterán

Nem hiszem, hogy bármilyen problémád lehetne. Simán nekiugranék.

(#29206) beszizoli2 válasza NTonee (#29205) üzenetére


beszizoli2
tag

Csak mert driver az Asus oldalán semmi sincs,de természetesen ne okoz problémát keresni csak megéri-e vele foglalkozni!Amúgy nincs gondom a géppel mert nagyon penge kis gép csak egy picit lehetne bizonyos dolgoknál fürgébb!De akkor tolom rá a Win10-et!Nagyon köszi mindent! :C :C :C :C

Zoli

(#29207) NTonee válasza beszizoli2 (#29206) üzenetére


NTonee
veterán

win8-hoz vannak fent driverek supoort oldalon. Ha a win10 nem ismerne fel valamit, akkor esetleg azok működhetnek. Egy dolgot néztem, ami problémás lehet, a biost ellenőrizd, hogy a legfrissebb legyen fent (v214), mert kifejezetten az operációs rendszer egyik funkciójához tartalmaz támogatást (valami a kijelző fényerő szabályozással kapcsolatosan).

[ Szerkesztve ]

(#29208) beszizoli2 válasza NTonee (#29207) üzenetére


beszizoli2
tag

Azzal lehetnek problémák mert az fn+hangerőre semmit ne reagál!Viszont a fent lévő bios progit meg nem tudom hogy a bánatba kellene telepíteni!

Zoli

(#29209) beszizoli2 válasza beszizoli2 (#29208) üzenetére


beszizoli2
tag

Mindjárt végez a Windows usb tools és megnézem a bios tipusát,mert az Aida azt sem írja ki!

Zoli

(#29210) steelsec válasza beszizoli2 (#29208) üzenetére


steelsec
aktív tag

Ahhoz kell az ATK-t felrakni.

(#29211) beszizoli2 válasza steelsec (#29210) üzenetére


beszizoli2
tag

Na ez a probléma hogy azt sem enged és így még egy egyszerű képernyőképet sem tudok menteni!

Zoli

(#29212) steelsec válasza beszizoli2 (#29211) üzenetére


steelsec
aktív tag

Print screen es beillesztes paintba?

(#29213) beszizoli2 válasza steelsec (#29212) üzenetére


beszizoli2
tag

214-es van fent biosból! Na akkor csapom fel a 10-et és jövök!

Zoli

(#29214) NTonee válasza beszizoli2 (#29213) üzenetére


NTonee
veterán

Win10 install után azzal kezdd, hogy ATKACPI és Keyboard Device Filter Utility progikat telepítsd innen. Válaszd ki a windows 8at, és az Utilities alatt lesz. Ezek eléggé asus specifikus dolgok, nem hiszem, hogy a win10 ezt is felrakná magától. Legfeljebb majd hisztizik a progi, ha nem jó neki a win10.

(#29215) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Asus x555l notin valamit nagyon elnyomtam, mert feketefehèr lett a kèp :D hogyan tudom ezt visszaállítani? :U win 10 az op

Update: meglett :)

[ Szerkesztve ]

(#29216) beszizoli2 válasza amdboy (#29215) üzenetére


beszizoli2
tag

Rendben.Köszönöm szépen!

Zoli

(#29217) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

Van egy UX303UA laptomom 4GB rammal, várható minőségbeli ugrás, ha hozzátennék még 4GB-ot? Kb. másfél éve használom így, alapvetően gyors de van amikor meg-megakad/lelassul, amit talán a memória hiánya okozhat.

Köszi! :R

(#29218) Dell XPS válasza norbi2010 (#29217) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Ellenőrizd le a feladatkezelőben a memória használatot és látni fogod a jelenlegi igényeket. Elmondható, hogy igen, a mai általános használat mellett is szükséges lehet a modul bővítése.

Üdv, Dell XPS

(#29219) sby75


sby75
tag

Sziasztok! Van egy Asus x551 laptop ami az egyik napról a másikra a következő jelenséget produkálja. Bedugott töltővel a gép elején sárgán világít a töltésjelző led 9 másodpercig utána 1 másodpercre zöldre vált. A win ikonján 0%, töltődik felirat látható. A töltést lehúzva azonnal kikapcsol. Pár éves a gép, gari persze nincs már rajta. Van valakinek esetleg ötlete?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#29220) KubanitoS válasza sby75 (#29219) üzenetére


KubanitoS
veterán

Vagy az akksi halt meg, vagy valami áramkör, ami az akksit érzékeli.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#29221) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Valkivel írtam ezügyben de nem találom. Adott egy x 541u gép. A benne lévő wifi modult csak 2,4 gh megy ki akarom cserélni egy 2,4/5 gh ac szabványúra. Van ennek valami buktatója. Cseréje nem bonyolult azt meg tudom csinálni. Kompatibilitási buktatókra gondolok, bios meg hasonlók.
Valaki cserélt már

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29222) Sammie30


Sammie30
csendes tag

Sziasztok! Nem tudok színt váltani a billentyűzeten! (GL553VE) Elviték szervízbe a lapost mert más baja volt addig tudtunk rajta színt váltani. De most már nem (a rog gomb sem működik teljesen mást csinál ha megbyomom az asztalon a legelső ikonra ugrik)

(#29223) Zoli-bácsi válasza tothjani81 (#29221) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia, szerintem nekem írtál ezzel kapcsolatban.

Én csak simán kicseréltem és a win8.1 automatikusan fel is ismerte, drivert is feltette magának. Szóval nálam nem volt semmi buktató.

(#29224) tothjani81 válasza Zoli-bácsi (#29223) üzenetére


tothjani81
senior tag

Üdv. Te milyet vettél bele? Gigabites netre váltottam de inkább nem is agyalom magam. Lan és wifi egyaránt 100 mb ebbe a retek gépbe. 190.000. Beleférhetett volna lagalább hogy a lan gigabites legyen. Lehet inkább lecserélem a proci is csak i3.

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29225) Zoli-bácsi válasza tothjani81 (#29224) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szerintem az i3 proci teljesen jó, a kártya lesz a gyenge láncszem. Én egy Intel® Dual Band Wireless-AC 7260-t.

[ Szerkesztve ]

(#29226) tothjani81 válasza Zoli-bácsi (#29225) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi azt néztem én is.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29227) KION3524 válasza Sammie30 (#29222) üzenetére


KION3524
tag

Telepítetted az ATK drivert, az AURA core és a Gaming center programokat a gépre?

(#29228) Zoli-bácsi válasza tothjani81 (#29226) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szerintem beszéltünk is róla, hogy ebayről vagy aliról rendeltem, kb féláron mint ahogy itthon kapni.

(#29229) Sammie30 válasza KION3524 (#29227) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Szia! Kb mindent próbáltam 3 féle windows 10-et, több verziót (ATK, Gaming Center, Aura core) szét is szedtem a lapost minden csatlakozó a helyén. Legfisebb bios van fent. Bekapcsolásnál felvillan a 4 szín a billentyűzeten csak az aura coreval nem tudok mit kezdeni vele. A rog gomb nem mükszik csak annyit tudok vele csinálni hogy a az asztalon a legelső ikonra lép ha megnyomom tehát műkszik csak nem úgy ahogy kellene.

(#29230) tothjani81 válasza Zoli-bácsi (#29228) üzenetére


tothjani81
senior tag

Igazad van. Kicsit rövid az agyam :DD

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29231) Sammie30


Sammie30
csendes tag

Valaki tud valami megoldást a problémámra?

(#29232) Yoseph


Yoseph
újonc

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Adott egy Asus X75A laptop (i3, 2,56Ghz, 8Gb RAM). Kicsit feljavítottam egy 120Gb Kingston SSD-vel. Fel is ment rá gond nélkül a win10, jól is működik minden.
Gondoltam egy Opticaddy-vel berakom a régi 1Tb-os winyót a DVD helyére. Az is gond nélkül ment, fel is ismerte, kezelni is tudja.
CSAKHOGY,
amikor próbálom leállítani, újraindítani, vagy csak csak simán alvóra rakni akkor jön a probléma.
Leállításnál, égve marad a power led meg a WI-FI led és folyamatosan megy a winyó, ellenben minden más leáll.
Újraindításnál kiléptet a windowsból, fekete képernyő és ugyanaz a helyzet mint a leállításnál
Alvó módnál is ez a helyzet, pluszban nem is lehet "felébreszteni" a gépet.

Ha kiszedem a winyót akkor tökéletesen működik a gép. a BIOS-t is frissítettem már a legújabb(415) verzióra.

Segítsetek, mi a véleményetek, mit próbáljak meg csinálni vele?!

(#29233) Zoli-bácsi válasza Yoseph (#29232) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Első körben egy másik caddyvel próbálkoznék.

(#29234) Yoseph válasza Zoli-bácsi (#29233) üzenetére


Yoseph
újonc

Arra nem is gondoltam, hogy esetleg a caddy lehet a hiba oka, tegnap vettem, teljesen új :F ...holnap megpróbálok felhajtani egyet és kipróbálom azzal...

(#29235) KubanitoS válasza Yoseph (#29234) üzenetére


KubanitoS
veterán

A caddy oldalán kell lenni egy pöcöknek (jumpernek), ezt állítsd át a másik állásra és úgy próbáld ki.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#29236) Yoseph válasza KubanitoS (#29235) üzenetére


Yoseph
újonc

Nem is tudtam, hogy ezeken is van ilyen jumper...ha tudtam volna... Bár így is keresgélnem kellett, mert a belső felén volt, közvetlenül a sata csatlakozó mellett, de végül meglett, átkapcsoltam és így már tökéletesen működik!!! :))

Ezer köszönet a segítségért, magamtól az életbe nem jöttem volna rá! :D

Üdvözlettel,
Yoseph

(#29237) KubanitoS válasza Yoseph (#29236) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igazán nincs mit. Becsüld meg, hogy ilyen könnyen megoldódott a probléma. Mikor ez nálam jött elő, olyan három hét után jöttem rá, mi volt a gond... :( :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#29238) Sammie30


Sammie30
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Egyre trébb a prohardver!

(#29239) Sammie30 válasza Sammie30 (#29238) üzenetére


Sammie30
csendes tag

Erre tuti lesz válasz! Vagy az adnin 100% hogy kivág!

(#29240) NTonee válasza Sammie30 (#29238) üzenetére


NTonee
veterán

jahh, egyre trébb, hogy ilyen hozzászólások születnek, mint a tiéd :(((

Próbáld így...
Töltsd le előre az összes drivert, ami a support oldalon van. Kezdd nulláról a windows installt. Törölj minden partíciót, üres területen állva nyomd meg az installt. A windows telepítése közben ne csatlakozz az internetre, lépd át azt a lehetőséget!
Amikor befejeződött a telepítés, akkor rakd fel a drivereket a következő sorrendben:
ATK, reboot, chipset, reboot, összes intel driver a support oldalról az "Other" alatt,reboot, intel gpu, reboot, nv gpu, reboot, wlan, bt, reboot, wireless radio control, reboot, összes többi driver és szoftver. Én a gaming center előtt raknám fel az aura szoftvert.
Ha minden fent van, akkor csatlakozhatsz a netre.

[ Szerkesztve ]

(#29241) KION3524 válasza Sammie30 (#29239) üzenetére


KION3524
tag

Itt mindenki csak ezzel tud segíteni hogy a Windows újratelepítését meg az aurát írja. Ha világít, de csak pirosat, akkor tuti a szoftver szar (vagy a windows). Felesleges szétszedni, mert ha szalagkábel lenne, akkor nem világítana semmilyet. Lehet próbálkozni BIOS frissítéssel (márciusi a legfrissebb) BIOS resettel, windows telepítéssel, régebbi aura softverrel. Csak javasolni tudunk, fix megoldást nem.

(#29242) tabrev


tabrev
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: adott egy Asus X51H laptop jelenleg 2x1db ram és egy Celeron 530-es proci XP SP3, mindezt szeretném kicsit fickósabbá tenni - 2x2gb ram és egy Core 2 Duo T7100 menne bele... BIOS-t frissítettem .206 van fent, de ennek ellenére sem indul el, ha bármit kicserélek benne. Van ötlete valakinek hogyan tovább? Ahogy néztem a chipset támogatja a T7100-at, a ramot pedig látnia kellene - másik gépben szépen megy...
Előre is köszönök minden ötletet :R

[ Szerkesztve ]

(#29243) NTonee válasza tabrev (#29242) üzenetére


NTonee
veterán

érdemes lett volna megnézni a gép specifikációs oldalát. Max 2gb ram megy bele, így hiába próbálkozol sajnos és a T7100-as procit sem támogatja. :( Hogy a chipset alapból mit tud, az csak egy dolog. Hasonló gépem van nekem is, nem igazán tudsz "fickósítani".

(#29244) NTonee válasza tabrev (#29242) üzenetére


NTonee
veterán

T2130, T2450, T2350 prociknak menniük kéne, illetve talán a többi is, ahol 533MHz-es az FSB.

(#29245) Yoseph válasza KubanitoS (#29237) üzenetére


Yoseph
újonc

Megbecsülöm, hidd el! Vehettem volna még 1-2db caddy-t...de persze azokra feleslegesen dobtam volna ki a pénzt, mert valószínűleg ugyanígy reagált volna rá a gép. Meg hát miért is kerestem volna egyáltalán jumpert rajta?! :D SATA csatlakozásnál eleve nincs is, nem úgy mint a régi PATA-s meghajtóknál :) ott aztán ki lehetett élni a jumperelési igényünket :DD

Még egyszer köszönöm a segítséget! Ezer hála és köszönet érte! :R

(#29246) SP4C3


SP4C3
veterán

Hoztak egy notit ASUS X541NC.

Gyengephos celeron (de négymag™) meg méghulladékabb gennyforsz nyóctíz, na de nem kell alábecsülni.

A küldetés az, hogy az Endless OS-t takarítsam le, helyére kerüljön Win7...

Már láttam a lelki szemeim előtt, hogy erre bizony szívás lesz win7-et rakni, mert hát az M$ féle AdwarePack 10 most a menő...

A takarítás megvolt, átnyálaztam az uefi-t is, látom jó hulladékra sikerült az is, ahogy illik.

Ez a csoda csak efi módban hajlandó bootolni, ezt még meg is lehet oldani, lehet efis win7 telepítő USB-t írni. Na ez is megvolt, természetesen kifagyott már az első boot-nál (a telepítés sikeres volt). Majd újraírom később az USB-t.

Van valaki akinek sikerült erre a csodára Windows 7-et telepítenie? Csak kérdezem. :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29247) KION3524 válasza SP4C3 (#29246) üzenetére


KION3524
tag

Miért szükséges a win7? Nincs UEFI, se fastboot, se secure boot. Ezeket a gépeket nem win7 alá tervezik. Lesz-e rá driver ha sikerül felerőszakolnod rá a win7-et? Nem nagyon... Gyári oldalon egy darab driver sincs még win8 alá sem.
Majd nem lesz ATK meg, nem ismeri majd az USB-t sem. Szerintem rakj rá win10-et. Ha miíndenképp win7 kell rá, akkor GPT módban úr meg az USB-t, vagy írd ki lemezre, vagy floppyra (hamár win7, adjuk meg a módját :D), úgy tuti megeszi a gép. Fastboot, secure boot kikapcsol, majd legacy-ra rakod a mode-ot a BIOSban.

[ Szerkesztve ]

(#29248) SP4C3 válasza KION3524 (#29247) üzenetére


SP4C3
veterán

Miért szükséges a win7? - AZÉR'! Mert ezt kérte az ügyfél és pont. Szívből gyűlöli a tizest, egy hulladék rendszer, tele reklámokkal, meg drága is..

Az a poén, hogy nem lehet, okafogyott ez a UEFI, nincs opció legacy bootra.

"Nincs UEFI, se fastboot, se secure boot" - Nem is kell, uefi van, bootol is GPT usb-ről, sikeres is a telepítés, csak épp nem áll talpra.

Fastboot OFF, secure boot OFF...

Win10-et amúgy sem bírná el ez a szerencsétlenségcsomag.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29249) szaboi6512 válasza SP4C3 (#29246) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#29250) SP4C3 válasza szaboi6512 (#29249) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezzel nem lettem előrébb.

A bios-ban/uefi-ben NINCS lehetőségem átállítani a sata controller milyen módban üzemeljen. Pontosabban van lehetőségem, de CSAK AHCI-t tudok kiválasztani, semmi más nincs a legördülő menüben. (természetesen fastboot, secureboot offon van, ígysincs más opció).

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.