Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) tkazmer válasza Xero (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

Első kérdés: Várható, hogy lesz olyan MacOS, amelyik PC-n is megy majd?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) tbs válasza tkazmer (#2) üzenetére


tbs
addikt

Mármint legális..? :D

(#4) tkazmer válasza tbs (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Jaja...én nem vagyok az illegalitás híve...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Xero válasza tkazmer (#2) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem az én tisztem megitélni de szvsz nem várható. Ti az Apple egy hardware kereskedő első sorban így neki az az érdeke hogy a saját gépeiket vegyék.
Amúgy utóbbi időben erre a kérdésre azt a választ adom hogy kiválóan fut a windows a Mac-eken tehát aki vágyik az OSX kényelmére de pl a jogtárhoz vagy az adózáshoz kell a windows is annak már megvan a lehetősége rá.
Amúgy van nagyon okos kis program(Parallells) amivel lehetővé vált az OSX-en belül egy XP futtatására. Jelenleg sajnos 3d támogatás még nincsen benne de szerintem idővel ezt is megoldják és akkor tényleg maradéktalanul ki lesz aknázva a C2D architektúra virtualizációs képessége.

(#6) Xero válasza tbs (#3) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván illegálos megoldás van csak egyrész közel sem olyan egyszerű és nem olyan érzés mint a legális. Nekem plherótom lenne a kext file keresgéléstől meg a patchelgetéstől. Viszont kétségtelen tény hogy így is meg lehet ismerni a rendszert de az igazi élményt nem nyújtja.

(#7) tkazmer válasza Xero (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát kár...csak mert a közeljövőben nem tervezek új gépet venni, viszont érdekes lenne kirpóbálni a mac-et...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) Xero válasza tkazmer (#7) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért érdemes bemenni egyszer egy Apple üzletbe kicsit megnyomogatni 1 gépet. Annyit megér a dolog.

(#9) tkazmer válasza Xero (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, akárhányszor csak járok olyan helyen, ahol ki vannak állítva, megnézem, de hát azért huzamosabb ideig is jó lenne kipróbálni őket.....nah, mindegy, talán a köv notim egy apple lesz..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Xero válasza tkazmer (#9) üzenetére


Xero
nagyúr

Úgylegyen! :)

(#11) Xero


Xero
nagyúr

Nos megjött a kis Core-2es Macbookom. Kiválóan üzemel semmi panasz. :)

(#12) xedos


xedos
addikt

Jó topic :)
Gratulálok a gépedhez!
Nekem másodgépként van egy utolsó szériás ibookom.
Mindennap hordom magammal, mikor miért :)
Múlt héten pl, naptárt gyártottam... magamnak +a végén 4kollégának...
Hiába... az iLife csomag előnyeivel még nem láttak megfelelő PC-s progit:)

(#13) Xero válasza xedos (#12) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó látni! :)
Nekem is előző mobil gépem ibook volt utolsó szériás szerettem. :)
Meg kell hagyni méretei szimpatikusabbak voltak mint ennek a gépnek. Azért ez ahoz képest eléggé tepsi hatású. :)
Amúgy igen az iLife úgymond kinyalja a fenekünket. :)
Ami még a nagy kedvencem az a rendszer költöztetése. Ez a 3. gépem amin ugyan az a user és rendszer van. Most hogy teljes proci csere volt így is talán 3 applikációt kellett újra húznom és ezzel meg is volt a költözés. Ezekért az apróságokért imádom az OSX-et. :)

Szerk: ofkorsz felraktam photoshop cs3-at is. Nem mondok hülyeséget de kb 3-3.5 másodperc az indítási ideje. Eléggé lenyűgöző :)

[Szerkesztve]

(#14) borob


borob
tag

augusztus óta nyúzok egy 2 gigahertzes modellet 2 giga rammal megtámogatva, és tökéletesen elégedett vagyok.
xp-t első két nap utántól már csak játékra használom, nameg végre megoldottam, h xp alól is lássam a maces partíciókat, így már minden zsír, személy szerint várom már a Leopard megjelenését.
első mac gépem, igazából egy fél éves tervelgetés után 2 hét alatt eldöntöttem, h mégis ez lesz, jobban járok, és ja, mikor kicsomagoltam, akkor nyúltam először mac os-hez, de pillanatok alatt átlátható, és használható.
namostnemtommitlehetne még írni, ennyi bla

(#15) i4s


i4s
tag

Udv mindenkinek! Mint alabb is latszik 2GHZ MBP boldog tulaja vagyok. Teljes mertekig meg vagyok elegedve a gepemmel es a teljesitmenyevel. Win-t szintugy csak jatekra hasznalom, mint az elottem szolo tulaj. (no jo, a pc-notin az fut, de az igazabol az eletem parjae) Az elso perctol kezdve vilagos volt, hogy az OSX egy jol felepitett atgondolt rendszer, ami felesleges minden sallangtol es idegtepo benazastol.ld: ez a driver ezzel a progival nem fer ossze, de akkor meg a masik a harmadikkal, lefagyok, kekhalal stb....

(#16) Xero


Xero
nagyúr

Nah el ne tűnjünk. Felraktam egy pár gigás partícióa egy XP-t. Egész jól muzsikál. Gyönyörűen hálózat letiltve gameboykodni pont kiváló. :)

[Szerkesztve]

(#17) Xero


Xero
nagyúr

Toltam egy Xbench-et kis kellemes 146 pontocska lett.

(#18) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

sziasztok!
tervezem a mostani gépem lecserélését vmi kisebb, könnyebb gépre, és a macbook is a lehetséges ''utódok'' közt van, azonban vannak kisebb aggályaim, kérdéseim:
- az első széria gyermekbetegségei (sípolás, RSD, blabla...) az újabb modellekben már nem jelentkeznek, igaz?
- akksi élettartamával mi helyzet? láttam képeket neten, ahol fél éves gépek akksiideje jelentősen kevesebb volt, mint az új gépeké..ez azért aggasztó számomra, mert az előző hp nc6000-em akksijának 3 évesen is 0% volt a wear level-je...
- a c2d-s gépek mennyire melegszenek?
- érzékenyebb lelkű almások most ne figyeljenek :) : Vista megy BootCamp-pel? És Parallel Desktop-pal?
- megint akksi: 3.5-4 órát elmegyeget a gép bekapcsolt wifi-vel?

egyenlőre ennyi, ha még vmi eszembe jut, még írok :)

in asm we trust

(#19) Xero válasza sghc_toma (#18) üzenetére


Xero
nagyúr

-A régi problémk nincsenek meg.
-Nekem ugyan még nagyon fiatal a gépem de az akksi jobb állapotban van mint új korában sőt van olyan fél éves MB ami szintén jobb mint új korában.
-Éppen az ölemben van és semmi gond a proci 52 fokos venti nem megy. Simán jó. Ha nagyon megdolgoztatod akkor kapcsol be a venti jobban.
-Vistat még nem probaltam boot campel de a parallels gond nélkül viszi.
-Nekem most bekapcsolt wifivel ment kb 4 órát neteztem zenét hallgattam és emaileztem.

Bármi más kérdésed van írj nyugodtan!

(#20) sghc_toma válasza Xero (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

köszönöm szépen a válaszokat, nagyon bíztatóak :R
január elején vmikor benézek vmi boltba, megnézegetek közelebbről egyet, aztán meglátom, mitévő legyek.. meg persze még el kell adnom az asus-omat is :)

in asm we trust

(#21) Xero válasza sghc_toma (#20) üzenetére


Xero
nagyúr

http://www.macbolt.hu
Legjobb, Andrássy utca közelében van. :)

(#22) sghc_toma válasza Xero (#21) üzenetére


sghc_toma
senior tag

jepp, ez a bolt az egyik célpontom :) a másik meg az xms..
meg elvileg itt Szombathelyen is van egy hely, ahol meg lehet tapizni apple gépeket.. múltkor találtam rá a guglival, de most meg már nem találom :O

in asm we trust

(#23) Xero válasza sghc_toma (#22) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha rám hallgatsz minden féle képpen iJoenál (www.macbolt.hu) veszed a gépedet. Nagyon készséges és segítőkész a vevőkkel. Bármi bajod van rá számíthatsz!

(#24) brav


brav
csendes tag

Nem nagyon tudok hozzászólni:) Minden nagyon jól és szépen muzsikál nálam, egy 12-es G4-es PB-m van. Sajnálom, h MacBook Pro-ból nem lett 12-es, de hát ez van. Jövőre tervezem a notimat lecserélni Leopárddal egy iMacre... :)

Amúgy véletlen bukkantam erra a totyikra, mert itt szívok a win-es notebookkal....

APPLE POWAAAA!

(#25) Xero válasza brav (#24) üzenetére


Xero
nagyúr

Fantasztikus kis gép a 12''-os PB. Előző gépem egy 12-es iBook volt de mindenkori álmom egy 12''-os MacBooPro lenne. Isteni cucc lehetne. :)

(#26) xedos válasza Xero (#25) üzenetére


xedos
addikt

Hát ez az én bajom is :)
Most van egy 12''-os ibookom másod gépnek...
Fő gépem egy 20''-os iMac. Előtte másfél évig csak pc-s notim volt, ezért kellett az ibook.
Szép-jó az iMac-csak nem hordozható :) Játéknál viszont jó.
Egyszóval a 2db gép helyett én is egy 12''-os macbook pro-ra vágyom + egy 20-24''-os TFT-re...

(#27) Xero válasza xedos (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

Hat igen. :) Nekem mondjuk ez a kis core2-es macbook elég. Amennyit én játszódok rajta arra bőven elég az i950 is, a teljesítménye meg elég kellemes. Út közben mondjuk jó ez a 13'' is bár a 12 kényelmesebb, de kezdem megszokni itthon meg ugyis 20''-ra van kötve.

(#28) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kérdésre választ kapni, remélem tudtok benne segíteni. A kérdésem: Milyen videókártya található a macbookban? Konkrétan nem játékra alkalmas videókártyára gondolok (bár azért kipróbálnám ;) ), hanem olyanra, hogy pl win alól a 3ds max elfutna-e? Egyenlőre a szerényebb verzión gondolkodok...az 1,8 as macbookra. Előre is köszi mindenkinek a választ
És még1 kérdés: Mekkora a különbség az 1,8as és a 2-es macbook között? Mennyire érezhető? Megéri azt a plusz 80e-t?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#29) Alex91 válasza aton-hawk (#28) üzenetére


Alex91
félisten

Alaplapi. GMA 950.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30) sghc_toma válasza aton-hawk (#28) üzenetére


sghc_toma
senior tag

mac-hez nem értek, én is csak most tervezgetem egy macbook megvételét.. de:
- a pici és a középső macbook közt árban nem 80 a különbség, csak 50.. nem?
- a pici 512MB ram-ja kevés lesz szvsz, ha winen 3ds max-olni akarsz..
- ha esetleg dvd-t is szeretnél írni, akkor a pici nennyó.. ő csak olvasni tudja..
- gma950-en meg HL2-ztem gyengébb procc mellett, nem hinném, hogy a 3ds max megfekteti...

in asm we trust

(#31) Xero válasza aton-hawk (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Nos nem volt szerencsém még 3ds max-hoz de ha mondassz valami szintetikus tetsztet vagy valamit amiből meg tudom neked mondani hogy megfelel-e akkor nyugodtan szólj.
Intel GMA950-es integrált videó vezérlő van a gépben ami alap játékokhzo bőven elegendő pl. Ha ez segít 3dmark 2003-ban 1600 pötty körül van az eredmény.
Szerintem a legkisebb gép nem nagyon éri meg. Egyrészt ''csak'' 2MB másodszintű gyorsítótár van a prociban illetve a memória és a merevlemez is kisebb a DVD íróról nem is szólva.
Ha bármi konkrét teszted van vagy kérdésed nyugodtan szólj lefuttatom, igaz csak középső modell eredményeivel tudok szolgálni.

(#32) aton-hawk válasza sghc_toma (#30) üzenetére


aton-hawk
tag

ööö...igazad van, tényleg csak 50e a különbség. aha....tehát akkor a vga is jól teljesít...ezt jó hallani. Nemtudjátok....lehet ezt hitelre kapni? Ha igen, akkor milyen feltételekkel?

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#33) Xero válasza aton-hawk (#32) üzenetére


Xero
nagyúr

Legtöbb Apple kereskedőnél Credigen hitel van. Ha van konkrét igényed adhatok 1 telefon számot meg tudod beszélni és le is szállítják.

(#34) aton-hawk válasza Xero (#33) üzenetére


aton-hawk
tag

aha...érdekelne. :) Privibe eltudod küldeni?
Esetleg vmi futamidő, kezdőrészletet tudsz mondani?

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#35) Blaise válasza aton-hawk (#32) üzenetére


Blaise
veterán

HA felsőoktatásban tanulsz, akkor itt is tudsz venni hitelre [link]

(#36) Xero válasza aton-hawk (#34) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne haragudj kicsit meg voltam kavarodva. Nos róluk van szó: http://www.appleshop.hu
Ott van az oldalon minden elérhetőség lehet akár rám is hivatkozni hátha segítőkészebbek lesznek. :)

(#37) Xero válasza Blaise (#35) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi ezt a linket! :) Nem is tudtam hogy ipod is van el is döntöttem hogy veszek egyet. :)

(#38) Badb0y


Badb0y
addikt

Tervezem egy macbook 13.3''-as beszerzését., de érdekelnének vélemények:

1. Amit 363.000-ért lehet kapni, csak fehérbe lehet? Feketébe nem :F
2. Alapba van benne 5.1-es hangkártya :D
3. A DVI kimenete milyen? Mire lehet ezt rákötni? Mert ez nem olyan mint a sima hétköznapo vidkarikon a DVI :F Gondolok itt plazma tv-re meg ilyenekre, hogy rá lehet-e kötni.
4. Fényes kijelzője van? A csillogósra gondolok, mert az elég jól néz ki :D
5. Miket lehet bővíteni a memón kívül :F Vidkarit mondjuk :F
6. Billentyűzetük magyar :F

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#39) Xero válasza Badb0y (#38) üzenetére


Xero
nagyúr

Vegyük sorban akkor.
1. Igen a 360-as csak fehérben van a fekete luxus terméknek számít így az feláras, ám nem biztos hogy megéri a plusz pénzt mert csúnyán látszik rajta minden.
2.Igen digitális hang kimenet van rajta amin keresztül könnyedén lehet 5.1-t kicsalni.
3.A videó kimenetet egy úgynevezett miniDVI csatlakozón oldják meg. Ehez lehet kapni 5700Ft-os darab áron átalakítókat. Van VGA,DVI,S-Video thát bármire rá lehet kötni a cuccot, én is egy 20''-os külső Tft-vel használom itthon.
4.Igen fényes kijelzője van, nagyon szép kontrasztos.
5.Bővíteni csak a memóriát és a merevlemezt lehet de ezeket 2 mozdulattal, a videó vezérló integrál intel 950 ám alap játékokra ez is bőven elég és alig fogyaszt.
6.Billentyűzete természetesen magyar, de lehet kérni angollal is.

Ha bármi egyéb kérdésed van nyugodtan írjál, ha beszerzéssel kapcsolatban kell segítség akkor is szólj nyugodtan!

(#40) dotti válasza Xero (#10) üzenetére


dotti
csendes tag

sziasztok.
nagyon klassz hogy van ez a fórum.
ket hónap mulva szeretnék venni egy macbook-ot, es a segitsegedet kerem xero.
Elsö kerdesem hogy:
Megéri-e 37.000 Ft-tal többet fizetni az uj Core 2 Duo-s prociert,ugynis a régi csak Core Duo-s ha mind a kettő 1.83Ghz-hallottam valami 20°%-ot állítólag, de szerintem nem tudnám kihasznalni-és ennyiert mar 1Gb ramot is vehetnek a regebbibe.
És olvastam hogy fel lehet rakni az XP-t,viszont tudok majd jatszani valamelyik op. rendszeren PL.: a NFS Hot Pursuit 2,vagy a forma1 2002-vel?

(#41) tiv83us válasza dotti (#40) üzenetére


tiv83us
veterán

Szerintem megeri a C2D azt a ''kis'' pluszt. Azert az L4MB gyorsitotar az nem piskota :)
Az 1GB RAM pedig szvsz mindenkepp legyen benne minimum, kulonben hiaba a bika proci, az OSX bizony kemenyen befog lassulni ha mar tobb alkalmazast nyitsz meg.
Ha visszaolvasol egy kicsit, akkor lathatod, hogy a legujabb ''hájtek'' jatekokon kivul minden kellemesen elszaladgal rajta.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#42) Xero válasza dotti (#40) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindenképpen megéri! 20% előny bőven megvan de van ahol jelentősebb előnyre is lehet számítani, ezen felül kevésbé melegszik a cucc és talán picit akksi is jobban bírja.
Abban ki kell javítanom tib83us kollégát hogy az ''alapgép'' ''csak'' 2MB gyorsítótárral rendelkezik. Van akit ez zavar van akit nem. Engem zavart és közepes gépet vettem. :)
Amúgy F1 99-02 GTR mod-al fent van a gépemen és nagyon kellemesen fut. :)

(#43) i4s válasza dotti (#40) üzenetére


i4s
tag

Az altalad emlitett jatekok biztosan elfutnak rajta BootCamp+Winxp felallasban. Az intel 950-es VGA-jopar ujabb jatek is jatszhato, ha ugyan nem full felbontasban de azert meg eldocog.PL:NFSU II,NFS MW,SIMS2,CIVILIZATION IV,

Ha ennel erosebb teljesitmenyre van szukseged, akkor MBPro a te embered. Barmi mellet is dontesz min 1GB ram az ajanlott.

(#44) Badb0y válasza Xero (#39) üzenetére


Badb0y
addikt

2-re adott válasz nem teljesen tiszta :B ''Könnyedén lehet kicsalni'' 3 jack dugónak kellene ugye lenni rajta, hogy egy 5.1-et ráköthessek.

Garancia mennyi van ezekre a gépekre :F


Szerk:

Egy számomra nagyon fontos kérdést kihagytam. Ventije milyen gyakra kapcsol be, mert utálom, amikor közel vagyok a géphez, és elindul és búg :F

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#45) i4s válasza Badb0y (#44) üzenetére


i4s
tag

...számomra nagyon fontos kérdést kihagytam. Ventije milyen gyakra kapcsol be, mert utálom, amikor közel vagyok a géphez, és elindul és búg...

Az attol fugg mennyire hajtod meg. A venti 60-70 C kozott kezd bekapcsolni. De ezt eleg ritkan teszi. Leginkabb csendben van. De ha vmi prociignyes dolgot csinalsz vele akkor biztosan bekapcsol. Mindenesetre nem pc, hogy allandoan menjen.

(#46) Badb0y válasza i4s (#45) üzenetére


Badb0y
addikt

Netezés közben gondolom. Nem PS-es renderelés közbe ;)

Miért, ha állandóan megy, akkor mi van? Ha csak töltök pl, nem prociigényes dolgot csinálok? Mert lehet, hogy akár napokig ki sem kapcsolnám :F

Aksija hogy bírja?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#47) Xero válasza Badb0y (#46) üzenetére


Xero
nagyúr

Akksija 3.5-5 óra között megy el attól függően mennyire használod.
A venti nagyon ritkán kapcsol be. Sima netezés levelezés zene hallgatás közben nem. Nekem videó nézés közben sem szokott csak ha HD filmet nézek.

Az 5.1-es kimenetre visszatérve. Amire te gondolsz az az analóg kimenet és abból csak stereo van. Ha 5.1-et akarsz kicsalni belőle az csak digitális formában fog sikerülni.

(#48) Badb0y válasza Xero (#47) üzenetére


Badb0y
addikt

[link]

Látom már a kivezetéseket.
Hát ez az optikai digitális hang,ezzel nem tudom mit lehet kezdeni :( Mit lehet ide dugni :D ?

Bluetooth gondolom alap tartozék.

Van egyébként valahol egy rendes leírás arról, hogy ponotsan mik vannak a 360.000 Ft-osba? Mert elég kevés infót látok mindenhol.

Mit mondassz, hol érdemes venni? Hol a legolcsóbb :) ?

Ja és a garija ezeknek hogy van? Mert ugye nem árt, ha minnél több van rá.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#49) Xero válasza Badb0y (#48) üzenetére


Xero
nagyúr

Optikai kimenetre szépen rá lehet dugni normálisabb házimozi erősítőket.
Bluetooth nyilván alap tartozék. :)
És íme egy leírás:

2 GHz Intel Core 2 Duo processzor
13,3? kijelző, 1280x800 felbontás
2x512 MB DDR2 667 MHz SODIMM memória
80 GB 5400 fpp S-ATA merevlemez
Dupla rétegű SuperDrive (DVD-RW, CD-RW)
Magyar billentyűzet.

Hozzá adott szoftverek:
Mac OS X v10.4 Tiger (Spotlight, Dashboard, Mail, iChat AV, Safari, Address Book, QuickTime, iCal, DVD Player, Xcode Developer Tools)
iLife ?06 (iTunes, iPhoto, iMovie HD, iDVD, iWeb, GarageBand), Microsoft Office 2004 for Mac Test Drive, iWork (30 napos próbaverzió), Big Bang Board Games, Comic Life, OmniOutliner, Apple Hardware Test

A dobozban:
A MacBook számítógép, Apple Remote távirányító, 60W MagSafe tápegység, Lithium-polymer akkumulátor, telepítő és visszaállító DVD-k, nyomtatott és elektronikus leírás

Grafika and Videó Támogatás:
Intel GMA 950 grafikus processor 64MB DDR2 SDRAM főmemóriával osztott memóriával
Beépített iSight kamera 640x480 képpontos felbontással
Mini-DVI port, DVI kimenet mini-DVI csatlakozóval (MiniDVI - DVI adapter külön kapható), VGA kimenet a mini-DVIcsatlakozóval (Mini DVI - VGA adapter külön kapható)
Kompozit és S-videó kimenet a mini-DVI csatlakozóval (Mini-DVI - videó adapter külön kapható)

Kommunikáció:
Beépített 10/100/1000BASE-T Gigabites Ethernet (RJ-45-ös csatlakozó)
Beépített 54-Mbps AirPort Extreme vezeték nélküli hálózat (802.11g szabványnak megfelel)
Beépített Bluetooth 2.0 + Továbbfejlesztett Adat Átvitel (EDR) max. 3 Mbps
Opcionális külső Apple USB Modem

Audió:
Beépített sztereó hangszórók, beépített omnidirekcionális mikrofon, kombinált optikai digitális bemenet/audió vonal bemenet (minijack) kombinált optikai digitális kimenet/fejhalgató kimenet (minijack)

Periféria csatlakozók Egy FireWire 400 port (max. 400 Mbps), két USB 2.0 portok (max. 480 Mbps)

Mindez 363.000 magyar pengő forintocska

Itt érdemes venni:
http://www.appleshop.hu
Vagy itt:
http://www.macbolt.hu

(#50) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

meghirdettem az asus-omat, mihelyst elviszik (remélem elviszik...), megyek is almás nótbúkért a boltba :)

Addig is még pár kérdés:
- OSX ugye Unix alapú oprendszer, így gondolom elég sok linux-os progi lefordul, és fut is mekóesiksz alatt. jól gondolom? esetleg Captive-NTFS-t, vagy NTFS-3G-t próbálta már vki?
- A laptopom most az otthoni gépről kapja a netet bluetooth-on keresztül (PAN)..Ezt ugye meg tudom majd oldani OSX-szel is?
- Esetleg valakinek tapasztalata Nokia 3250-el és iSync-kel kapcsolatban? Találtam egy listát a kompatibilis mobilokról (itt: [link]), de nincs ott a 3250, viszont más, s60v3-as telók vannak (pl. n70..), ezért remélem, működni fog 3250-el is...

in asm we trust

(#51) Alex91 válasza sghc_toma (#50) üzenetére


Alex91
félisten

Bluetooth-os netmegosztas kicsit gazos lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52) xedos


xedos
addikt

Szurkoljatok!
Holnap veszek egy 12''-os powerbookot az ibookom helyett!
Gyöngyörű!
Ha esetleg kel valakinek, akkor van egy utolsó szériás 12''-os ibookom.

(#53) Xero válasza xedos (#52) üzenetére


Xero
nagyúr

Az tényleg csodaszép gép használd egészséggel! :)

(#54) xedos válasza sghc_toma (#50) üzenetére


xedos
addikt

Azt hiszem külön kis progi kell hozzá! Talán 10Euro...

http://www.mactomster.de/isync/download/

(#55) Xero válasza sghc_toma (#50) üzenetére


Xero
nagyúr

Linuxos programokat nem olyan egyszerű megoldani mivel nincsenek meg a libraryk viszont meg lehet oldani. :)
Bt-n tuti meg lehet oldani viszont inkább megéri egy pár ezer forintos usb-s wifi.
Symbianos telefonok általában gond nélkül mennek.

(#56) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

thx mindenkinek a válaszokat, remélem minél hamarabb elviszik az ázuszt (bár így karácsony után nemtom, mennyire akarnak a népek notit venni....), és kísérletezgethetek az osx-szel :)

in asm we trust

(#57) Badb0y válasza Xero (#49) üzenetére


Badb0y
addikt

Garanciáról nagyon nem ír senki :) Ennek van vmi oka? Mennyi gar van ezekre a gépekre?
Mi van ha végleges hiba van??? Kicserélik? Vagy hónapokat kell várni míg megcsinálják :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#58) Xero válasza Badb0y (#57) üzenetére


Xero
nagyúr

Garancia 1 év amit ki lehet terjeszteni Apple-Care-el további 3 évvel (ezt legközelebb csak Bécsben lehet megvenni hozzá, itthon sajna nem).
Amúgy az itthoni szervíz elég trágya ezért is kell normális kereskedőnél venni a cuccot aki leveszi ezt a gondot a válladról.

(#59) Xero


Xero
nagyúr

A garis gond visszavonva!
Januárt 4-től új szervíz van most tudtam meg. Lehet örülni mostmár semmi baj nincsen az Apple cuccokkal. :) Hurrá.

(#60) Badb0y válasza Xero (#59) üzenetére


Badb0y
addikt

Attól még honnan tudni, hogy meg is tudják.e csinálni :F

És ez azt jelenti a 3 év kiterjesztést is meg lehet oldani itthon :F

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#61) aton-hawk válasza Xero (#59) üzenetére


aton-hawk
tag

Lenne egy kérdésem. Olvasgattam teszteket a macbookról. Az egyik cikkben azt írják, hogy a billentyűzetnek nincs háttérvilágítása. Ez mennyire zavaró pl éjszaka? Továbbá, ha emulálod a windózt, akkor mennyire lassul be? (elviselhető vagy azért már idegesítő picit...ablakokra várni kell e 1-2-3 másodpercet?) Az osx látja a windózos partíciót?
Előre is köszi a válaszokat. ;)

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#62) Xero válasza aton-hawk (#61) üzenetére


Xero
nagyúr

Nos.
Bill világítás nekem nem hiányzik bár hozzá tartozik az igazsághoz huzamosabb ideig sem nagy PB-t sem MBP-t nem használtam így nincs is minek hiányoznia lévén vakon gépelek.
Windows-t felraktam Parallels-el semmi gond nem volt vele bár a sok memóriát meghálálja. Én 1 GB ram-al próbáltam teljesen korrekt a dolog. Lassulás másodpercekben nem mérhető.
OSX tudja olvasni az NTFS-t és olvassa/írja a FAT32-t.

(#63) Xero válasza Badb0y (#60) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván meg tudják csinálni eddig eléggé paraszt szervíz volt de halottakról jót vagy semmit. :DDD
Lényegesebb dolgokat nem tudok mivel ez is belső infó volt de tudomásom szerint az Apple-Care-nek semmi köze a szervízhez. Sajnos az Apple Magyarország eléggé vicces brigád így inkább a haszont tartják szem előtt és elsiklanak az ilyen apróságok fölött. Azért most örülök hogy a szervíz gondot orvosolták, bár jobb lett volna ha még 1 szervíz van pluszba de majd idővel kiderül hogy válnak be.

Amúgy ha Apple-Care kell elég egyszerű megoldani. Bármilyen külföldön civilizált országban császkáló ismerős (tőlünk nyugatra minden játszik :D ) beballag egy Apple Center-be elsírja a bánatát bediktálja a géped kódját perkál és kész. :)

(#64) i4s válasza aton-hawk (#61) üzenetére


i4s
tag

A bill vilagitas eleg klasz dolog, foleg este sotetben, eddig vakoskodnom kellett vagy kislampat kellett hasznalnom, de ennek vege. Ha ez neked lenyeges szempont akkor MBP-t kell beszerezni vagy PowerBook-ot.
Paralells, min 1GB RAM es frankon menni fog. Az 1GB RAM amugy is ajanlott a macikhoz.
Bar ha egyszer megizleled a OSX-et, aligha akarsz majd Win-t futtatni a gepen, hacsak nem leszel raszorulva.

(#65) i4s válasza Badb0y (#46) üzenetére


i4s
tag

...Mert lehet, hogy akár napokig ki sem kapcsolnám...

Mac-et nem is nagyon szokas kikpacsolni - ujrainditani, sleep-be kell rakni es kesz. :)

(#66) c*


c*
aktív tag

nem rossz indulatu kerdes de fel kell tennem es orulnek ha meggyoznetek
-Miert vegyek minimum ketszeres aron apple termeket ha fele annyiert olyan szintu pct rakok ossze vagy notit veszek ?
(Ket valaszt keruljetek ha lehet : Mert megbizhato es Mert jolnezki)

(#67) i4s válasza c* (#66) üzenetére


i4s
tag

Amiota MAC-et hasznalok szinte semmit nem kell szorakoznom a driver-ekkel, Marmint ez a driver azzal az meg amazzal nem fer ossze, ezt ez miatt nem tudom hasznalni, azt meg amazzal. Munkavegzes utan lecsukom a gepet elmegy sleep-be (teszem hozza futo programokkal, mint PS, Flash, bongeszo,stdb) masnap kinyitom es onnan folytatom ahol abbahagytam lassulas minden nelkul. Fagyas - Kekhalal = Kernel Panic meg idaig nem volt hozza szerencsem. Magyaran szolva MAC munkara lett kitalalva nem buherlasra.
AZ OSX jol kitalalt stabil rendszer. Virusokat es Antivirus programokat el lehet felejteni.

Hirtelen ennyi.

ja es meg szep is :)

(#68) Xero válasza c* (#66) üzenetére


Xero
nagyúr

Először is nekem kevesebb idegeskedéssel jár (vírus spyware kutyafüle) jobbn kézre áll az os másodszor pedig közel sem kerül kétszeresébe.
360-ért nem hiszem hogy tudnál mutatni core2duo-s 2Ghz-es 13-as notit (most a fujitsu és hasonló minőségi termékeket felejtsük el.)

(#69) tiv83us válasza c* (#66) üzenetére


tiv83us
veterán

''Ket valaszt keruljetek ha lehet : Mert megbizhato es Mert jolnezki)''

Szerintem pedig ezek nem elhanyagolhato dolgok, foleg az elso nem.

De ha hasznalnal huzamosabb ideig Mac-et PC utan, rajonnel hogy milyen ideg es Xanax kimelo megoldas az OS X. Mint ahogy fentebb irtak, kapasbol a virushesszelo program nem foglalja le a memoriad negyedet, a kulon tuzfalrol /kerio es tarsai, amik amugy jok/ mar nem is beszelve. A reklam pop-up-ok nelkul sem rossz elni, nem rossz dolog hogy mikozben hireket olvasok, nem ugrik be egy szoros ferfi nemiszerv a kepernyombe. /Eskuszom nem latogattam PC-n sem hasonlo oldalakat, de ott valahogy mindig sikerult kapnom legalabb egy egy szoros segget a monitoromra/.
Nincsen spyware ez sem lassitja a rendszert, nem kell adaware-szeru programokkal pocsokolodni minden heten.
Nekem ennyit meger(t) az a plusz $3-400.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#70) c*


c*
aktív tag

hat nekem nagyon tetszenek az apple termekek de ha csak ennyiben jobbak akkor elszomorit a virus meg popup meg hasonlo dolgok miatt nem aggodom eleg jol beallitott rendszerem van virusom meg sosem jott be (kopkopkop) es van ramom is eleg a munkahoz

(#71) tiv83us válasza c* (#70) üzenetére


tiv83us
veterán

Miert, mit vartal, lekvaros piritost csinal neked reggelire es felneveli a gyereidet? :)
Egyebkent javaslom probalj ki egy Apple gepet es ha akkor nem jossz ra miben jobb, akkor maradj is a PC-nel :P

ui: Nem biztos hogy mindenkinek jobb, nehanyunknak jobban tetszik.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#72) dotti


dotti
csendes tag

Ismét hejsan mindenkinek!


MacBook 13'' White Intel Core Duo 2GHz
Intel Core Duo 2GHz processzor
512MB 667MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300) két SO-DIMM-en, bővíthető max.2GB-ig
13.3''-es (látható) fényes szélesképernyős TFT kijelző
Intel GMA 950 grafikai processzor 64MB DDR2 SDRAM
60 GByte-os Serial ATA; 5400 rpm
Tálca-nélküli SuperDrive (DVD±RW/CD-RW)
Beépített 10/100/1000BASE-T (Gigabit)
Beépített 54-Mbps AirPort Extreme (802.11g); beépített Bluetooth 2.0+EDR
Egy FireWire 400 port (8 watt-os); Két USB 2.0 port (Max. 480 Mbps); Mini-DVI port, amely támogatja a DVI, VGA, S-videó és kompozit videó kimeneteket
Beépített iSight kamera-- 299.280 Ft


MacBook 13'' White Intel Core Duo 1.83GHz
Intel Core Duo 1.83GHz processzor
512MB 667MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300) két SO-DIMM-en, bővíthető max.2GB-ig
13.3''-es (látható) fényes szélesképernyős TFT kijelző
Intel GMA 950 grafikai processzor 64MB DDR2 SDRAM
60 GByte-os Serial ATA; 5400 rpm
Tálca-nélküli ComboDrive (DVD-ROM/CD-RW)
Beépített 10/100/1000BASE-T (Gigabit)
Beépített 54-Mbps AirPort Extreme (802.11g); beépített Bluetooth 2.0+EDR
Egy FireWire 400 port (8 watt-os); Két USB 2.0 port (Max. 480 Mbps); Mini-DVI port, amely támogatja a DVI, VGA, S-videó és kompozit videó kimeneteket
Beépített iSight kamera--269.640 Ft.-



MacBook 13'' Intel Core 2 Duo 2GHz Fehér
Intel Core 2 Duo 2GHz processzor
1GB 667MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300) két SO-DIMM-en, bővíthető max.2GB-ig
13.3''-es (látható) fényes szélesképernyős TFT kijelző
Intel GMA 950 grafikai processzor 64MB DDR2 SDRAM
80 GByte-os Serial ATA; 5400 rpm
Tálca-nélküli SuperDrive (DVD±RW/CD-RW)
Beépített 10/100/1000BASE-T (Gigabit)
Beépített 54-Mbps AirPort Extreme (802.11g); beépített Bluetooth 2.0+EDR
Egy FireWire 400 port (8 watt-os); Két USB 2.0 port (Max. 480 Mbps); Mini-DVI port, amely támogatja a DVI, VGA, S-videó és kompozit videó kimeneteket
Beépített iSight kamera
Hardver kiegészítők: Apple Remote távirányító, 85W MagSafe elektromos hálózati adapter, AC fali dugó, elektromos vezeték, lithium-polymer akkumulátor-- 363.960 Ft.-


MacBook 13'' Intel Core 2 Duo 1,83GHz Fehér
Intel Core 2 Duo 1,83GHz processzor
512MB 667MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300) két SO-DIMM-en, bővíthető max.2GB-ig
13.3''-es (látható) fényes szélesképernyős TFT kijelző
Intel GMA 950 grafikai processzor 64MB DDR2 SDRAM
60 GByte-os Serial ATA; 5400 rpm
Tálca-nélküli Combo meghajtó (DVD-ROM/CD-RW)
Beépített 10/100/1000BASE-T (Gigabit)
Beépített 54-Mbps AirPort Extreme (802.11g); beépített Bluetooth 2.0+EDR
Egy FireWire 400 port (8 watt-os); Két USB 2.0 port (Max. 480 Mbps); Mini-DVI port, amely támogatja a DVI, VGA, S-videó és kompozit videó kimeneteket
Beépített iSight kamera
Hardver kiegészítők: Apple Remote távirányító, 85W MagSafe elektromos hálózati adapter, AC fali dugó, elektromos vezeték, lithium-polymer akkumulátor-- 306.960 Ft.-


Nem tudok dönteni ,melyoket valaszam
Igazabol max 300 -at akartam volna költeni
meg azt is irtatok hogy jo ha van a gepbe 1gb ram
ezt lehet csak ugy tudom összehozni ha a 270 000 veszem meg + ramot?
irtatok hogy hiaba a bika proci ha nincs sok ram?







(#73) tiv83us válasza dotti (#72) üzenetére


tiv83us
veterán

En a kozepso kategoriat vettem meg /C2D-bol/ es meg rendeltem bele plusz 1GB-t, igy most van 2GB.
Szerintem ha mar MB-t veszel, legyen C2D, tovabba erdemes legalabb a kozepso kategoriat valasztani es akkor 4MB Cache-t kapsz 2.0 GHz-es procival es 1GB-vel. Ha paralel dk-t is akarsz rajta futtatni, akkor mindenkeppen ajanlott a 2GB. En ugyen nem windozolok a gepemen, de a kulonbseg az 512/1 es 2GB kozott enekelheto :)
Ha nem futtatsz komolyabb alkalmazasokat, akkor 1GB-vel is nagyon kenyelmes. Itt tenyleg csak a penz kerdese. Szerintem a 3 kategoriabol csak az elso nem eri meg.

ui: Szerintem /es meg sokak szerint is :)/ a legjobb valasztas a feher C2D 2.0GHz ami ugye alapbol 1GB-vel jon.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#74) Xero válasza c* (#70) üzenetére


Xero
nagyúr

Le kell ülni ki kell próbálni. :)

(#75) Xero válasza dotti (#72) üzenetére


Xero
nagyúr

Core2Duo 2GHz
Nekem bevált. :) Amúgy nagyon helyben hagyja a sima Core gépeket és Xbench-ben pariban van a 2.16-os MBP-vel. :)

(#76) xedos


xedos
addikt

Megvan a 12''-os Powerbook!
Az ibookot is imádtam, de ez...
Mint egy műszer! Vékonyabb szebb stb...
Kicsit erőssebb: 1.5proci sajna csak 768M RAM viszont eredeti 100G winyó!
A videókártya Geforce fx5200 64M persze blutyúk és wifi :)
Viszont ennek hangja van! Az ibbok csak extrém terhelésen szólalt meg, ez sokkal sűrűbben! Kicsit melegebb is -ez a teljesítmény ára!
Nem véletlenül cserélték le intelre az architektúrát...

(#77) Xero válasza xedos (#76) üzenetére


Xero
nagyúr

Gratulálok hozzá! :)
Amúgy igen sajnos köztudottan melegedett a kicsike de akkor is csodaszép masina. :)

(#78) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!
Újabb kérdés: Sima vga csatlakozó nincs a macbookon? Tehát egy normál tft-t nem lehet rákötni? Dvi-t láttam, de gondolom az megint csak átalakítóval működne, ami gondolom súlyos pénz megint.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#79) xedos válasza aton-hawk (#78) üzenetére


xedos
addikt

Már írtam volna, hogy artozék, de nem!
Ibookhoz és powerbookhoz még adtak átalakítót...
Hát igen. az is 5700Ft...

(#80) aton-hawk válasza xedos (#79) üzenetére


aton-hawk
tag

ez már szemétség...na mind1. Csak dvi-os kimenet van...?

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#81) Xero válasza aton-hawk (#80) üzenetére


Xero
nagyúr

Mini DVI kiement van amire rá lehet rakni átalakítókat. Darabja 5700 és lehet VGA, DVI vagy S-Video composite video kimenet.
Nem olyan horro összeg és érdemesebb TFT esetén DVI-t venni. Nekem lényegesen szebb képet produkál.

(#82) aton-hawk válasza Xero (#81) üzenetére


aton-hawk
tag

aha...ezt megjegyzem ;)
off
amúgy csak azért bosszankodok ezen az átalakítón, mert tudom, hogy az anyagköltsége max 300Ft körűl van. És ami marad...az a brand megfizetése. mind1...csak ha meglesz...akkor jólműködjön. :D
on
amúgy az xms boltot mennyire ajánlod? Elvileg a múltkor beszéltem velük, és van vmilyen akciójuk most jan. 15.-ig, hogy ha 3 hónap alatt kifizeted a macbook árát, akkor kamatmentes volt a hitel. Erről tud vki vmit?

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#83) xedos válasza aton-hawk (#82) üzenetére


xedos
addikt

Én az XMS-be vettem az iMac-em.
Még házhoz is hozták! Ott fizettem ki!!!!
Természetessen frissítések telepítve voltak stb.
Hitelről nem tudok semmit.

(#84) Xero válasza aton-hawk (#82) üzenetére


Xero
nagyúr

Handrasék korrektek de én még mindig iJoe-t javaslom. Nála is vannak előnyös fizetési lehetőségek. :)
www.macbolt.hu

(#85) Ford2000 válasza c* (#66) üzenetére


Ford2000
csendes tag

fele ennyiert osszerakhatsz egy jo gepet, de azert ne hasonlitsunk ossze egy gyarbol ki jott bmw-t, es egy feleannyibol otthon a sufniban mindenfele alkatreszbol osszetakolt opelt.

ez akulonbseg egyebkent egy win laptop es egy dzsunka pc kozott is. en evek ota laptoppal nyomom, es nagyon ritkan van (volt) gondom az xp-vel, mig a korulottem levo asztali osszetakolt pc-ket (meg ha en raktam is ossze) csak javitgatom, telepitgetek, stb.

macbook aranak feleert pedig nem kapsz win laptopot ugyanilyen tudassal.

en ket honapja nyomom a legkisebb macbookal, azota (12 ev hasznalat utan) csak akkorfut xp a gepen, ha cobra progiban kell turkalni. egyszeruen nincsraszuksegem. egyik naprol a masikra...

(#86) ArthurMiller válasza Xero (#84) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Hát a kedvező, szinte kamatmnentes hitelt mostanában már nem szivesen nyújtja, de van bankos szerződése a cetelemmel, így minden gond nélkül lehet nála vásárolni min. kezdőrészlettel. Az előző hitelt gyakorlatilag saját pénzéből biztosította, ott 55% kezdőbefizetés kellett minimum, persze minél több volt, annál jobb volt.
Egyébként maximálisan korrekt feltételei vannak.

(#87) ArthurMiller válasza Ford2000 (#85) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Azért az nem teljesen igaz...ha jobban megnézed, egy brand PC-t, hasonló felszereltséggel, mint egy iBook alig kapsz meg olcsóbban:) Ha meg a MBP-t nézzük, a hasonló kategória PC notiban a lenovo T ill. X széria lenne, elvétve az asus, dell, toshiba, hp felső kategóriás gépei. Árban pedig lazán túllépnek az 500k-n, és ugyebár ennyiért már kapsz egy 2Gh core2Duo MBP-t is:) Arról nem is beszélve, hogy milyen extrákat nyújt a mac , na meg a szoftwarekörítés, amit hozzá kapsz.

(#88) Xero válasza ArthurMiller (#86) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen erre gondoltam. :)

(#89) aton-hawk


aton-hawk
tag

Nos...pénteken meg hétfőn is próbáltam megvenni a macbookot az xms-nél...de mind2szer nem sikerült. Pénteken átalakítás miatt nem tudtam megvenni...majd hétfőn, amikor már ment volna..mondjuk úgy, hogy végül a hitelfeltételek nem voltak olyanok. Ezzel nem lehúzni akarom őket, igazából ez rajtuk kivűlálló hibából adódott (credigen), sőt...még átalakítás alatt is próbáltak nekem segíteni. Most megnéztem megint a macboltot...és ahogy látom árcsökkenés is van náluk...asszem még ma felhívom iJoe-t, hogy milyen hitelfeltételeik vannak. Remélem összejön, már éjszakákon át bújnám az osx rejtelmeit :DDD
No és persze...egy up ide ;)

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#90) Xero válasza aton-hawk (#89) üzenetére


Xero
nagyúr

Erősödött a forint ezért lement mindennek az ára. Amúgy én mondtam hogy iJoe vagy AppleShop :D

(#91) dolfy


dolfy
csendes tag

Szia Xero!

Én is tervezem egy MacBook(Fekete) megvételét ballagásomra,de nem vagyok igazából tisztában vele, hogy mért is jobbak az Apple termékei laptopban mint pl az ASUS,IBM,CLEVO stb gyártók gépei?
Mért érdemes inkább Mac-t venni mint a fentebb említett gépeket?
Én elsősorban médiaszerkesztésre (PS,Premier) használnám,valamint szórakozásra(fimezés,zenehallgatás)!

Mindenem a vadászat csakis a ''NEMES'' vadakra.

(#92) Xero válasza dolfy (#91) üzenetére


Xero
nagyúr

Nos.
Első sorban érdemes kiprobalni használni kicsit. Részemről egy ibm és egy apple gép külsejét nem szívesen hasonlítom össze mert sírva menekülök az ibm elöl. Nagyon szép igényes gépek. Gyárilag kapsz hozzá egy kiváló operációs rendszert ami eléggé bolond biztos és kézre is áll és nagyon sok hozzáadott hasznos alkalmazás van benne.
Grafikus munkához nagyon is alkalmas gép lenne, ha tudod probalj ki egy Aperture-t vagy egy iPhotot. Zenére legjobb az iTunes filmhez pedig quick time. Tényleg csak azt tudom mondani hogy probald ki egyszer. Ettől jobb ugysincsen. :)

[Szerkesztve]

(#93) tiv83us válasza dolfy (#91) üzenetére


tiv83us
veterán

Miert erdemes? Egyszeru a valasz. Mert szebb es nem Windows-al adjak, aldja meg oket a joisten :)

Egyebkent hadd szoljak bele kicsit. Szerintem inkabb valaszd a feher kozeputat /a 2GHz-es modellt olcsobb peze es inkabb plusz penzert /amivel nem fogod tulhaladni a fekete MacBookra szant keretet/ bovitsd vasarlaskor ami kell, plusz RAM, nagyobb vinyo...stb. /nemtudom Magyarorszagon hogy megy ez pontosan/.
Kevesbe latszik meg az ujjlenyomat meg a maszat rajta, szvsz szebb is es allitolag /a Mac magazin szerint/ meg gyorsabb is valamiert.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#94) Xero válasza tiv83us (#93) üzenetére


Xero
nagyúr

Ramot simán cserélnek bárhol amugymeg ezeket lehet otthon is cserélni tehát olcsó.
A fehér tényleg jobban megéri és tényleg szebb és valóban ici picit gyorsabb. Biztos jobb az aerodinamikája. :p

(#95) Alex91 válasza Xero (#92) üzenetére


Alex91
félisten

Ha Win-es notebook, akkor mar IBM. Ronda, de finom :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96) Xero válasza Alex91 (#95) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyon randa... és ne legyen már 2x olyan vastag mint a macbookom. Gusztustalan.

(#97) Alex91 válasza Xero (#96) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, de massziv, eros gepek. Meg ugye melyik gep, mert Lenovo-ek azert tobb tipust gyartanak, mint az alma.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98) Shadowfax válasza Xero (#96) üzenetére


Shadowfax
addikt

és ne legyen már 2x olyan vastag mint a macbookom.

Kétszer vastagabb? Ne viccelődjünk...
[link] [link]

(#99) ponti_ak válasza Shadowfax (#98) üzenetére


ponti_ak
addikt

:C

(#100) dolfy


dolfy
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a válszokat, megfogadom akkor hogy a fehéret választom.
Egyedül az zaver hogy kicsi az a 13,3 as képméret nem?Főleg filmnézésre meg film vágásokra?
Még valami:Hogy lehet manapság azt megoldani egyszerűen, hogy bárhol netezhess a lap topoddal?Pestre megyek fősulira és kommunikálni szeretnék az ősökkel itthon(Szekszárd)
Ezt hogy lehet legegyszerűbben megoldani?
Bocsi ha nagyon primitív a kérdés, de nem vagyok otthon ezekben a dolgokban.

Mindenem a vadászat csakis a ''NEMES'' vadakra.

(#101) Xero válasza dolfy (#100) üzenetére


Xero
nagyúr

Kolikban általában van net vagy wifi suliban meg wifi.
Én pl egyetemen vidáman wifizek.

(#102) Xero válasza Shadowfax (#98) üzenetére


Xero
nagyúr

Bőven nagyobb és olyan mintha baltával faragták volna...

(#103) tiv83us válasza Shadowfax (#98) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha nem is 2x, de joval vastagabb es tenyleg eleg otromban nez ki igy oldalrol. Ettol fuggetlenul elhiszem, hogy massziv meg minden.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#104) dolfy


dolfy
csendes tag

Xero!

És ha én nem csak suliban akarok netezni, meg ha nem koleszos leszek hanem albérletben lakom majd?Hogy lehet megcsinálni hogy bárhol netezhessek?

Mindenem a vadászat csakis a ''NEMES'' vadakra.

(#105) Alex91 válasza dolfy (#104) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel draga egy mobiltelefont, azt ugy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#106) totya58


totya58
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy egy ismerősömnek küldött
MPEG fájlt az Apple Mac nem ismeri fel. Mivel tudná megnyitni? :R
Előre is kössz :R

(#107) Alex91 válasza totya58 (#106) üzenetére


Alex91
félisten

VLC player, mmplayer

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#108) Xero válasza totya58 (#106) üzenetére


Xero
nagyúr

Fentebb a válasz. VLC mindent mgeszik. Még felrak az ember egy flip4mac-et és kész is.

(#109) i4s válasza totya58 (#106) üzenetére


i4s
tag

VLC es ajanlanam a perian csomagot a codec-ek miatt.

[link]

[Szerkesztve]

(#110) amargo válasza Xero (#102) üzenetére


amargo
addikt

Haverom macbookpro-ja mellé raktam le a notimat, mitne mondjak 2mm talán ha kisebb volt, viszont hatalmas volt a T43-amhoz(hosszúság) képest(egyértelműen mind a 2ő nagyon ki van dolgozva, rengeteg megoldás tettszik a macbookpro/macbook-ban, de sajna wines platformhoz kényszerít a munkám, és itt eldölt a küzdelem).
Szeritnem ne az elfogultság vezérelje a kezünket, hanem a felhasználási céljaink, izlésünk.

szerk: elég idérlen lett a szöveg

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#111) Xero válasza amargo (#110) üzenetére


Xero
nagyúr

Windows is fut MBP-n :p
Részemről ha kell win (játék/adóbevallás,kutyafüle) bootolok egyet aztán egyből menekülök is vissza OSX-re. :)

(#112) Xero válasza amargo (#110) üzenetére


Xero
nagyúr

Amugymeg tegyük hozzá hogy a géped 14''-os és XGA. Ennyi erővel berakhatom a 13-as MB-at mellé és én is röhögök egy jót hogy milyen drabális a tied. :)

(#113) amargo válasza Xero (#112) üzenetére


amargo
addikt

Pont ezért írtam, csak lehagytam, hogy az enyém 14'1es és innentől már is kisebb, tekintve, hogy az IBM-nél a az X széria (igaz nincs is optika benne, tehát megint patt a helyzet) kisebb az Appel-nél meg a macbook, a T széria nagyobb ahogy Appelnél a macbookpro.. vagy tévedek?
Az apple meg miért támogatná a wint? Attól, hogy elindulrajta (ami szintén bugos..), még béka segge alatt sincs egy IBM supporthoz képest és ez vica verza, egy IBM-es gépen is elindul Mac OS, de ennyi. Semmi támogatás.
Mint írtam a fanatizmusnak is van egy bizonyos szintje, attól, hogy jó a Mac nem mindenkinek ideális. Attól, hogy az IBM jól kiépítette magát winre (linux-on is használható), a windows nem lesz jó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#114) tiv83us válasza amargo (#113) üzenetére


tiv83us
veterán

''Az apple meg miért támogatná a wint? Attól, hogy elindulrajta (ami szintén bugos..),

Igen, elindul rajta, azaz nativ sebesseggel kepes futtatni, ezaltal egy teljes erteku PC-kent is hasznalhato.
Ha egy IBM kepes az OSX-et nativ sebesseggel kezelni, akkor valamirol nagyon lemaradtam...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#115) amargo válasza tiv83us (#114) üzenetére


amargo
addikt

''Az apple meg miért támogatná a wint''
Ismételten rosszúl fogalmaztam. De úgy gondoltam, azzal hogy a következő mondatba tisztázom, hogy fut nem kell tovább ecsetelnem ezt a tényt.
Apple adott ki esetleg bármilyen olyan drivert (esetleg szoftvert), amivel kifinomultabban lehet beállítani a noti felépítésének adottságait? (ha megtette le a kalappal és levagyok maradva..)

Nem vagyok egy átportolgatós, emberke, mint ez kiderülhetett, de tudomásom szerint OS X-et még nem sikerült natív sebességgel futásra kényszeríteni más gépeken (De szerintem ilyet sehol nem írtam, csak annyit hogy elindul). Sőt elég körülményes a frissítéseket is leszedni, és tudtommal illegális is(vagy tévedek?).

De ha komolyan ennyire nem lehet érteni, amit írni akarok, akkor felesleges is, mert biztos butaság.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#116) tiv83us válasza amargo (#115) üzenetére


tiv83us
veterán

Mindossze annyit akartam kihozni a dologbol, hogy meg egy inteles MB-n mind az OS X mind az XP tokeletesen hasznalhato, addig egy IBM-en csak az egyik. Lenyeg a lenyeg, barmely XP-re irt program hasznalhato egy MB-n is, csak egy BootCamp, vagy egy Parallels nevezetu progi kell.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#117) Sipi válasza tiv83us (#116) üzenetére


Sipi
addikt

Mondjuk _ezt_ inkább ne előnynek emlegesd, lévén kizárólag az Apple szemétsége, hogy direkt nem engedik futni más vason. Direkt alaposan átírt firmware-t tesznek az egyébként kilószámra vehető PC-s vasakba, nehogy más oprendszer felismerje. Főleg érdekes ez annak függvényében, hogy a Microsoft szokott lenni a világ ellensége, a mindent korlátozó - erre pont ők nem tiltják le a telepíthetőséget.

Majd ha sikerül ezeket az akadályokat elhárítani, s egy sima PC-re OSX-et tenni, akkor lehetne bármiféle értelmes összehasonlítást tenni.

Vagy akkor itt jön az én adum: fel lehet tenni MB-re Sun Solaris-t, VMS-t, satöbbit? Nem? Akkor a gondolatmenetedből ítélve az MB kaki...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#118) Xero válasza Sipi (#117) üzenetére


Xero
nagyúr

Súgok: fel lehet :)

(#119) Sipi válasza Xero (#118) üzenetére


Sipi
addikt

Amennyire tudom, fel lehet, de nem telepíteni, hanem bütykölni. S utána is egy jól-rosszul összeomló, lassú vackot kapsz, alig-alig létező driverekkel. Javíts ki, ha tévedek!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#120) Xero válasza Sipi (#119) üzenetére


Xero
nagyúr

Kulcsszó Parallels. :) Milyen jó is a virtualizáció :)

(#121) Sipi válasza Xero (#120) üzenetére


Sipi
addikt

Virtualizáció kvázi minden operációs rendszer alatt létezik. Csak Linuxra 3-4 teljesen más módozatban is, teljes virtuális géptől kezdve a csak API-emulációig. A Parallels-t nem ismerem, ki ugyanis nem tudom próbálni, ezért kérdem: ez ugyanolyan, mint a többi? Az általam ismert megoldások értelemszerűen nem tudnak DirectX9-es hardveres gyorsítást, 5.1-es hangkártyát emulálni, így arra jók, hogy egyszerűbb szoftvereket (inkább üzleti jellegűeket) futtassanak rajtuk.

Mod: fel sem tűnt, hogy közben pont az ellenkezőről beszélünk. A kiindulási problémám az volt, hogy az OSX-et nem lehet felrakni a 99%-ig ugyanolyan vasból álló PC-re, mert az Apple úgy írta meg. Ehhez azért nem sok köze van annak, hogy végre OSX alá is megjelent a PC-s világban immár hosszú évek óta jelen lévő virtuális gép. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#122) xedos


xedos
addikt

Na...
Szóval...
Használom a Paralell-t és a bootcamp-et is.
Sajna a munkám XP-hez köt, így a Parallel segítségével dolgozom.
3D kivételével mindem megy rajta!
A sebesség 100%-os -ha az XP van elől! Adatbázissal dolgozom -gyorsabb volt az itthoni 2ghz-es Core Duo procival, mint a benti a 4db 3ghz-es Xeonnal!!!!!!
Bootcamp alatt meg játszom.
Driverek: a paralells-ben benne van minden ami szükséges, a bootcampbe szintén.
Igaz upgradelni nem lehet az eredeti gyártóéival...

(#123) zana


zana
csendes tag

kicsit le vagytok maradva, az osx megy natívan is pc-n. lásd osx86.hu

(#124) Xero válasza zana (#123) üzenetére


Xero
nagyúr

nem vagyunk pusztán ez nem legális és csak bizonyos hardwaren megy. Ezen felül nuku update.. ez így nevetséges :)

(#125) Byblos


Byblos
csendes tag

Sziasztok!

Talán OFF a kérdés, mégis:
az Ipod-ot ha jól tudom nem lehet ''pendrive''-ként használni, ugye?
Magyarul csak az iTunes zenéi mennek fel és jöhetnek le, aszt csókolom :)

Gondolkozom egy 80Gigás fehér iPod-on... élvezhető valamennyire a film rajta?

köszi!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#126) Byblos


Byblos
csendes tag

és akkor egy ON kérdés, ami bennem, kezdő Mac-esben, felmerült:

Ugyebár a Win Parallel vagy Bootcam segítségével futtatható Macin.
Ekkor az a több tízezer vírus is fenyegeti a Macit?
Bocsi a buta kérdésért, de a jó pap is csak holtan fejezte be tanulmányait...

más:

már több Win-es laptop volt a kezem alatt (IBM, Fujitsu, Acer, Dell) és észrevettem egy közös hibát: gépelésnél a kurzor rengetegszer felugrott 15-20 sort és én csak 2 mondattal később vettem észre, hogy tök másfol folytatom a mondatot. Borzasztó idegesítő hiba.
Először azt hittem a tapipadhoz ér hozzá a kezem, de miután kikapcsoltam, akkor is előjött.
A Macbooknál még sosem tapasztaltam (hála Istennek) :R
Van sejtésetek, hogy a Wines notikok ezt mitől volt?

Köszi!
üdv!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#127) Xero válasza Byblos (#125) üzenetére


Xero
nagyúr

Működik háttértárolóként de lejátszani csak az itunes-al felmásolt zenéket tudja. Filmeket kiválóan lehet nézni rajta.

(#128) Xero válasza Byblos (#126) üzenetére


Xero
nagyúr

A vírusok ekkor is fenyegetnek de csak a windows-t. Szerintem BootCamp-el sérülékenyebb a windows mivel parallels-nél ugye még ott van az osx a net és a win között. Egy szó mint száz OSX-nek baja nem lesz windowsnak lehet.

Kurzoros problémát passzolom.

(#129) Byblos


Byblos
csendes tag

Xero!
Köszi a gyors választ.
Jó hír, ha egy 80 gigás iPod külső meghajtóként is funkcionál :)
ergo, ha jól értem, a maci felismeri, mint egy külső meghajtót és szabadon tolhatom rá a doksikat, stb.? Hibátlan lenne... meg is rendelném a starkingtől!

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#130) Xero válasza Byblos (#129) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez így van így működik és rendeld meg nyugodtan. :)

(#131) Husky válasza Byblos (#129) üzenetére


Husky
aktív tag

Árnyalom kicsit a képet. :)

Ha pendrive-ként akarod használni, célszerű FAT32-re formázni hogy a Win is lássa. Olyankor meg OS X alatt fura NEVE VA~1 a drive-nak, és lassan mountolódik fel. De ezt leszámítva nincs vele gond, és ha később akarsz rá Rockbox-ot tenni, a FAT32 úgyis alapkövetelmény.

Filmnézésre pedig inkább csak érdekességként jó, akkora méretben borzasztó végignézni bármit is. (Elfogult ajánlat: filmre inkább hekkelt PSP-t.)

De zenelejátszásra tök jó. :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#132) Xero válasza Husky (#131) üzenetére


Xero
nagyúr

Filmnézésre ott a MacBook amúgy sorozatokat kellemes rajta nézni. :)

(#133) Byblos


Byblos
csendes tag

sziasztok!

Köszi az infókat.
Gondolom, amikor megveszem az iPod-ot, akkor meg kell majd formázni? És akkor választhatok hogy FAT32 legyen?

Byblos


:R

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#134) i4s válasza Byblos (#133) üzenetére


i4s
tag

Alap estben mac HFS-re van formazva. iTunes-on keresztul tudod beallitani, hogy win vagy mac legyen az alap.

(#135) Byblos


Byblos
csendes tag

ok, köszönöm!

találtam a neten egy helyet, ahol a 80Gigás iPod br. 90.000Ft.
www.atcomp.hu

Kérdés, hogy milyen garit adnak hozzá..
Mert az apple boltokban br. 130.000Ft.
40 répa különbség azért nem mindegy...

szerintetek?

köszi!
B.

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#136) Xero válasza Byblos (#135) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha rám hallgatsz csak biztos forrásból veszed. Ezek általában kétes helyről származó cuccok. Ismét mondom www.appleshop.hu vagy www.macbolt.hu mind akét helyen 120 és megbízhatóak.

(#137) Cicero válasza Byblos (#135) üzenetére


Cicero
őstag

Gondolom macboltban vagy gránátalmánál nézted 130-ért a video ipodot, ott azért drágább mert rögtön amcsiktól jön, a pixmániánál [link] mivel francia a cucc olcsóbb. itt 100-ért megkapod + pk. 2500 és a seggedbe adják

(#138) Xero válasza Cicero (#137) üzenetére


Xero
nagyúr

Pixmania egy szemét banda nem szabad ott venni. Amugy nemtom mi ez a hülyeség hogy honnan jön a Pod. Pixmania pl behozza innen-onnan aztán semmi normális számla vagy garjegy. Fantörpikus.. mint mondtam macbolt vagy appleshop mind a ét helyen 120 alatt van 1 picivel és megbízhatóak.

(#139) Cicero válasza Xero (#138) üzenetére


Cicero
őstag

Saját tapasztalat?

(#140) KMan


KMan
őstag

up a topicnak, remelem lassacskan en is beszallok a buliba.
(mar csak meg kenekeresni a ravalot..) :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#141) Xero válasza Cicero (#139) üzenetére


Xero
nagyúr

Az is..

(#142) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

holnap viszik végre az asus-omat, hétfőn rohanok is macbook-ért :C

in asm we trust

(#143) Byblos


Byblos
csendes tag

hát ez érdekes kérdés az iPod-ok származását illetően...

Hivatalos Apple boltokban tényleg olyan 120-130 körül mozog.
A Starking-gel már leszerződött a cégem, szóval ott egy telefonba kerül és már el is hozhatom részletre (tartósbérlet) az iPod-ot 50% kifizetésével.

De ha máshol kapható olcsóbban, akkor átgondolom.

Kérdés, ha egy cég (www.atcomp.hu és www.mp3center.hu) hirdeti bruttó 90e Ft-ért, akkor:
1: adnak-e valamilyen garanciát
2: ha igen, tudom-e majd az érvényesíteni ? :)

Mivel inkább elmegyek snowboardozni egy jót Ausztriába, így ugrik az iPod project... egyenlőre :)

Ti mit gondoltok erről?

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#144) Byblos


Byblos
csendes tag

átnéztem a honlapot, elég komolynak tűnik...

http://www.mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=4&pi_id=348&ppt=0

nézzétek meg, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#145) KMan válasza Byblos (#143) üzenetére


KMan
őstag

Az apple vallal ra garit en ugy tudom es ha vmi para van viszed az andrassy-ra a papirokkal fuggetlenul attol hogy hol vetted.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#146) lumi


lumi
tag

Honapja switcheltem enis: Macbook c2d 2ghz ;)

(#147) Xero válasza KMan (#145) üzenetére


Xero
nagyúr

Tévedsz :)

(#148) zana válasza Xero (#147) üzenetére


zana
csendes tag

miért tévedne? világgáris a cucc..... elég egy számla VAGY a garanciapapír.

szerk: egyébként pixmania-val nekem csak jó tapasztalataim vannak. sok mindent rendeltem tőlük (ipod nano, wireless mighty mouse, fuji s5600) megjött minden épségben, számlával, garanciapapírral. Mondjuk a szállítási időket nem nagyon tudják tartani :)

[Szerkesztve]

(#149) sghc_toma válasza zana (#148) üzenetére


sghc_toma
senior tag

miért tévedne? világgáris a cucc..... elég egy számla VAGY a garanciapapír.
elvileg... itthon nem egészen úgy működnek a dolgok, mint máshol.. (nem csak Apple vonatkozásban...)

in asm we trust

(#150) KMan válasza Xero (#147) üzenetére


KMan
őstag

Ipodomra ez volt, notikkal meg nem? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#151) Xero


Xero
nagyúr

Pixmania sokszor nem ad számlát csak szállítási levelet amivel kitörölheted a fenekedet.

Amugy világgari érvényes csak van 1 kis átfutási ideje (1 hét kb)

Szereztem az egyik fekete pro egerem helyett egy szép fehéret. :) Már csak az új Apple CD-re várok hogy lecserélhessem a 20-as ViewSonicot és szép desktopom lesz :)

(#152) Xero válasza KMan (#150) üzenetére


Xero
nagyúr

1.Nem feltétlenül az Andrássyra kell vinni
2. A4 egy rabló banda :) van annyi normális kereskedő ha csak tehetem hanyagolom őket és igen tehetem :D

(#153) KMan válasza Xero (#152) üzenetére


KMan
őstag

hanem hova?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#154) Xero válasza KMan (#153) üzenetére


Xero
nagyúr

Régebbi cucc Intercas ujabbak Almárium Pro Kft pl..

(#155) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok
Nos...amig nincs meg a macbookom...gondoltam kiprobalom az osx-et pc-n. Vegre sikerult is belonom..de vannak problemak.:)
Szoval..hol tudok magyar bill.-t kivalasztani?
A masik..az eger szaggat picit. Tehat ha finoman probalom huzni, akkor megakad a kurzor. Az eger ps2es, es windoz alol jol mukodik.
Van erre vkinek vmi otlete
Elore is koszi mindenkinek.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#156) Xero válasza aton-hawk (#155) üzenetére


Xero
nagyúr

Hekkintos illegális ne várj tőle csodát. Amugymeg osx86.hu

(#157) Byblos


Byblos
csendes tag

sziasztok!
ugye az iPod-oknál az 5. generáció a legfrisseb?
jól értesültem, hogy lesz nemsokára 6.generáció is, talán még ebben azévben?

köszi!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#158) Shadowfax válasza Byblos (#157) üzenetére


Shadowfax
addikt

Már korábban is akartam szólni: van iPod topik is, légyszíves ott tedd fel az azzal kapcsolatos kérdéseidet. ;) (Ill. ha abban a topikban visszaolvasol, számos hasznos infót kapsz.) [link]

(#159) Xero válasza Byblos (#157) üzenetére


Xero
nagyúr

Van 5.5. generáció is.. ez a 30-80-as széria kicsit jobb akksi meg kijelző.
Amugy tényleg off totyik kicsit.

(#160) Byblos


Byblos
csendes tag

sorry for OFF topic :R

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#161) Xero


Xero
nagyúr

Hopp egy kicsit föl :)

(#162) xedos


xedos
addikt

Lehet, hogy megőrűltem...
A Powerbookot és az iMac-et eladom és veszek egy Macbook Pro-t...
Beszéljetek le! :)
Vagy vigyetek a gepeket...

(#163) Shadowfax válasza xedos (#162) üzenetére


Shadowfax
addikt

Tőled ez már megszokott dolog. :D Csodálkoztam is, hogy eltelt fél év, s még nem cserélted le a géped. :))
Volt már vagy 5-6 notid, nemde? Mind eladtad őket fél-egy éven belül, kivéve a Thinkpad T20-at, ami még mindig megvan, ugyi? Amin én speciel nem csodálkozom. :))

(#164) xedos válasza Shadowfax (#163) üzenetére


xedos
addikt

Nem egésszen :)
A Powerbook a 9.notim :)
Amikor eladtam az MSI-t és megvettem az iMac-et-utána hiányzott a noti.
Így vettem egy ibbokot. Majd amikor rájöttem, hogy kis befektetéssel át tudok
állni powerbookra, akkor léptem...
Sajna viszont macera állandóan 2gép között szinkronizálni.
Így úgy döntöttem, hogy a 2 gép helyett egy Macbook Pro kell nekem :)
Az IBM azért van meg, mert a 3.5éves fiam kisajátitotta :) és bírja!

(#165) Xero válasza xedos (#164) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó döntés. :) Viszont vegyél hozzá egy 20 vagy 23-as ACD-t :) Én is most akarok 23-asat a 20-as ViewSonic helyére. :)

(#166) Byblos


Byblos
csendes tag

Sziasztok!

egy ''hülye'' kérdés:

Új munkahelyre megyek, ahol XP van minden gépen. Nem tudom, hogy a szerveren mi fut, sztem az is Windows...
Gáz ha egy iMac-et kérek és avval csatlakozom a hálózathoz? Lehet ebből bármi hátrányom?
Van egy-két olyan progi ami csak Win alatt megy, de arra ott a Parallell vagy akár BootCamp, ugyi?

Ezektől eltekintve hálózat szempontjából lehet vmi hátrányom?

Köszi!
Byblos

Think different! (MacBook 1,83 Mhz Intel Core 2 Duo, 1 Gbyte Ram, Bluetooth Mighty Mouse :), no virus...)

(#167) Xero válasza Byblos (#166) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem lesz baj. Szépen lehet Sambazni osx-el is és tényleg ott a Parallels :)

(#168) dotti


dotti
csendes tag

helo mki
ez nem ide tartozik de miert van az hogy ujra indul a gepem egy idő utan?
valami Isass.exe nevű fajlra hivatkozik a system32-ben
valami virus lehet az internetről?
de akkor miert nem jelez a Nod32?
volt mar olyan hogy elkaptam valami virust a memoriaba es akkor sem jelzett semmit, le kellet formazzam a vinyót.
van jobb virusirtó a Nod-nal?
Ja es Xero-tenyleg nem lehet összehasonlitani egy G4 es procit egy x86-os sal?
bár régi a G4-es mivel lehet egyenértékű?
Mert lehet hogy veszek egy Powerbook G4 500Mhz gepet.
Régebben irtatok hogy kell viszonylag sok ram a gépekbe hogy jol menjen a tiger,
viszont ebbe csak 384Mb van, de a gazdaja szerint tökéletesen megy rajta az osX.
Xero előre is köszi a valaszod

(#169) Shadowfax válasza dotti (#168) üzenetére


Shadowfax
addikt

A Sasser nevű féreg okozza a gép újraindulását. [link] [link]
Kicsit csodálkozom, hogy kaphattad ezt be, mert már egy 2004-es win update frissítésben megvolt a védelem ellene... :U

(#170) Xero válasza dotti (#168) üzenetére


Xero
nagyúr

Cass/kb elég egy 500-as gép általános felhasználásra. x86-ban olyan 1GHz körüli PIII-nak felelhet meg. Amugy azt is meg lehet tömni RAM-al és meg is éri megtömni!

(#171) xedos


xedos
addikt

Nagyon leült a topic...
Közben eladtam a powerbookot és vettem egy Macbook pro-t...
Hát...
Nagyon nagy és lapos :) Nagyon melegszik...

(#172) Shadowfax válasza xedos (#171) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nagyon melegszik...
Mindez Celsius fokban kifejezve?

(#173) xedos válasza Shadowfax (#172) üzenetére


xedos
addikt

A billentyűzet felett, picit égeti az ujjam. mellette kézmeleg.
Jellemzően a bal oldala meleg. A proci 55-70fok között.

(#174) Xero válasza xedos (#173) üzenetére


Xero
nagyúr

Fura...
Nekem is most fordult meg a fejemben hogy a következő frissítés folyamán MBP-re kellene átnyergelnem.
Amugy sajnos jellemzően MBP-k jobban átadják a hőt még a MB-ok. Ez van, a szépségért szenvedni kell.
Amugymeg Használd egészséggel!

(#175) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

megint lenne egy kérdésem a MacBook-kal kapcsolatban: az optikai meghajtó cserélhető benne? ha igen, kb mennyibe kerül egy SuperDrive, illetve itthon lehet külön kapni? csak azért kérdem, mert sajna úgy alakultak a dolgok, hogy csak az 1.83-as MacBook-ok tudom megvenni, és később valószínűleg szükségem lesz DVD-íróra..

in asm we trust

(#176) xedos válasza sghc_toma (#175) üzenetére


xedos
addikt

Régebben az XMS honlapján ki volt írva, hogy kb 25.000Ft-ért van külön superdrive...
Sajna nehezen találsz SLOT-IN-es meghajtót...
Ugyanakkor a mac notik szétszedése és összerakása nem semmi!

(#177) sghc_toma válasza xedos (#176) üzenetére


sghc_toma
senior tag

kösz a gyors választ.
azt, hogy ki lehet-e cserélni, úgy értettem, hogy ki lehet-e úgy cserélni, mint mondjuk a memót, vagy a hdd-t.. azaz egyszerűen.. :)
de ha szét kell szedni hozzá a gépet, gondolom ugrik a gari.. akkor inkább veszek majd hozzá vmi külső cuccot..

in asm we trust

(#178) xedos válasza sghc_toma (#177) üzenetére


xedos
addikt

Itt megnézheted, mennyire egyszerű :)
http://www.ifixit.com

(#179) sghc_toma válasza xedos (#178) üzenetére


sghc_toma
senior tag

thx, jó kis oldal. és még árak is vannak..
kivárom majd az egy év gari végét, és újra meglátogatom :))

in asm we trust

(#180) Xero


Xero
nagyúr

iBookot (G3,G4)
PowerBookot(G3,G4)
Szedtem szét.. egyre roszabb... :D Sztem érdemesebb egy külső ház és egy író beszerzése.Kijön 15-20e-ből.

(#181) tiv83us válasza Xero (#180) üzenetére


tiv83us
veterán

Allitolag a MB es MBPro-kat mar nem olyan gazos szetkapni. /En meg nem szedtem szet soha semmilyen Mac laptopot.../.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#182) PLacc


PLacc
senior tag

Csatlakozhatok? :D

[kép]

(#183) Xero válasza PLacc (#182) üzenetére


Xero
nagyúr

Egyszer úgyis Apple gép lesz ebből :DDD

(#184) Xero válasza tiv83us (#181) üzenetére


Xero
nagyúr

MB annyiból jobb hogy winyó cseréhez nem kell megbontani. Viszont a többi ugyan olyan grízes mint eddig. :)

(#185) Xero


Xero
nagyúr

Ha valaki most akar gépet ezt láttam nagyon jó ajánlatok. Tényleg zsír újak :)

Új Mac-ek eladók

Új iMac 17'' Core 2 Duo 1.83/512MB/160GB/Combo/GMA950 225000.-Ft
Új iMac 17'' Core 2 Duo 2GHz/1GB/160GB/SuperDrive/X1600 285000.-Ft
Új MacBook Core 2 Duo 2 GHz/2x512MB/80GB/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 315000.-Ft
Új MacBook Black Core Duo 2GHz/2x256MB/80GB/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 265000.-Ft
Új MacBook Black Core 2 Duo 2GHz/1GB/120/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 365000.-Ft

Bontatlan, magyarországi, 12 hónap garancia.

E-mail: levente@chello.hu
Telefon: 06-20-944-2499

(#186) aton-hawk válasza Xero (#185) üzenetére


aton-hawk
tag

Húúúúúúúú
ez nagyon jól hangzik:
Új MacBook Core 2 Duo 2 GHz/2x512MB/80GB/SuperDrive/GMA950 magyar billentyűzet 315000.-

Vajon meg is éri-e..? ( mmint tényleg valós bolt, garit lehet e érvényesíteni...stb)
Xero...nem tudsz esetleg több infót?
Ja és ez ugye bruttó ár???

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#187) aton-hawk válasza Xero (#185) üzenetére


aton-hawk
tag

felvettelek msn-re ;)

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#188) xedos válasza aton-hawk (#186) üzenetére


xedos
addikt

A beszeljukmac forumában hirdet...
Szerintem ott a telefonszám -kérdezd meg!

(#189) Xero válasza xedos (#188) üzenetére


Xero
nagyúr

Ismerem nagyon korrekt üzlet! :)

(#190) djtorpe válasza aton-hawk (#28) üzenetére


djtorpe
csendes tag

Nah akkor mar en is kepviseltetem itt magam... Kis HDD, keves Ram... Ezek mind bovithetoek kesobb... a DVDfirkasz mar kicsit bajosabb, de vegso esetben 1 kuslot ra tucc aggatni FWn vagy USBn, ha 3ds max-ezni akarsz, akkor meg ott a kulso kijelzo lehetosege, a taviranyitorol meg az egyeb kenyelmi szolgaltatasokrol meg nem is beszeltem :)

Szal rajtad all, hogy hogy dontesz, de ha egyszer akarsz kicsit tobbet fizetni, akkor inkabb a kozepso, de ha inkabb most sporolsz es kesobb akarsz fejleszteni, annak sincs akadalya :)

Nah meg most veszem eszre, hogy kicsit erdekes ez a forum, nah majd osszekapom magam holnap reggel, aztan atnyalazom mirol megy itt a temazgatas, csak epp elkaptam 1 kerdest, aztan arra valaszoltam sebtiben :)

[Szerkesztve]

http://www.appleshop.hu

(#191) aton-hawk válasza Xero (#189) üzenetére


aton-hawk
tag

Hát erről lecsúsztam :((( :(
fenébe :W

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#192) Qruisse


Qruisse
csendes tag

Én is tervezek egy mac vásárlást. Unom a windowst... és tetszik az os-x:))))
még nem döntöttem hogy pro v non-pro macbook lesz. Főleg azért nem mert nem tudom a macbook videókártyája mire képes. Intel GMA 950 nem hangzik vlmi ütősnek. A videokártyá lényegében arra kellene hogy bootcampen a COD2-t elvigye közepes grafikán (800*600 bőven jó). Namár most első kérdés persze ez hogy elbirja e az intel gma 950 ezt a feladatot látni vagy pedig vegyem meg a pro x1600-al. (semmimással nem játszok csak COD2)

Következő kérdés: mivel nem sürgős a notebook vásárlás.( 1 éven belül). Gondolkozom hogy megvárom az új Leopard Os X.-et. Szerintetek érdemes rá várni mosthogy közeleg a megjelenés ideje, vagy pedig fölösleges. Persze ha erre is annyit húznak mint a Vistára akkor fölösleges.
Ezútán pedig a MBP-ból nem jelenik meg uj verzió lassan? C2D esetleg? Már ideje lenne, mert akkor azt is megvárnám :) .
Sajnos persze akkor következő kérdés is felmerül, érdemes e venni elsőszeriás új már remélhetőleg C2D MBP-T? Ugy hallottam az Applenek mindig gondjai vannak az elsőszeriával.(i-book, i-pod etc).
Az ár nem játszik...
Nagyon hezitálok hogy PRO legyen vagy sem.
Még 1 kérdés PCMCIA lehet valahogy csatlakoztatni a macbookokhoz?
mert van USB-s és pcmciaos wlankártyám amivel a szomszéd WPA-s wlanját töröm,
na mármost ezt a kedves időtöltést nem akarom megszakítani ugyhogy valahogy mindenképp megakarom oldani hogy erre is alkalmas legyen a noti.
Aztán még ja... általában a mac-eket videó-kép szerkeztésre használják, én pedig fejlesztésre használnám (c++, c#), ez ugyebár os-x alatt semmikép nem lehet űzni (windowsra... érdekes is lenne:) ), ugyhogy gondolom ezt is bootcampelni kell majd.
Válaszotok előre is köszönöm :R

(#193) Xero válasza Qruisse (#192) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha játszani akarsz nyugodtan akkor Pro. Ha nem számít a pénz és a méret akkor Pro.
Ha nem lenne pénzkorlát én tuti közepes MBP-t vennék. Vágyom is rá nagyon.

Leo-t nemtom meg kell-e várni ha ilyen fícsörök mint time machine desktop kezelés meg hasonlók hiányoznak. Meg persze a dobozos Leo sem lesz olyan húde drága és addig is élvezed a gépedet.

Fejleszteni könnyedén lehet pl Parallels-el. Szépen használja a Boot Camp partícióját. :)

PCMCIA slot egyik mobil Apple gépben sincsen, lopni a netet meg amúgy sem szét dolog!

(#194) tiv83us válasza Qruisse (#192) üzenetére


tiv83us
veterán

C2D MBP mar a piacon van ugy lassan fel eve :)

ui: A net lopast meg en a helyedben itt nem reklamoznam...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#195) Qruisse válasza tiv83us (#194) üzenetére


Qruisse
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat,
C2D macbookot azóta találtam :). Azóta azt is megtudtam h a GMA-950 ugyahogy futna a Cod2 min grafikán...
A netlopásról: 1. valószínű 10/mbit elméleti sebbességű wlanon keresztül fogok netezni a szomszédén (512es), miközben be van kötve a seggem allá a 20 mbites ch*llo prof. (már nem merem leirni hátha reklámnak számít). 2. A wpa feltörés megkb annyi hogy laptop be a kocsiba, barkácsolt attenát kirakni aztán fogni a jeleket a városban, megmondom nektek a home wlan hálózatok 60%án nincs WEP, WPA etc, és semmiféle biztonság, rányomom az etherealt, cain & abelt és olvasom az msn beszélgetést. A többit pedig fellehet törni. Félreértés ne essék én nem vagyok kiváncsi a magán jellegű dolgokra, csak gondoljatok bele
hogy ez milyen veszélyes hogy egyáltalán létezik-e ma még a szabadság, a magán fogalma. Így hogy behálóz minket a net. Megmondom őszintén az én WLANom sincs titkosítva. Lusta vagyok beállítani... meg csak a probléma van vele amikor elrejtem (főleg a psp nem birja ha macera van vele valahogy). A magán, személység jogokról illetően nézzeket meg http://www.youtube.com/watch?v=6gmP4nk0EOE (még a link jeleket is lusta vok beirni... sztem ez az emberiség utolsó generációja :)))) ). Szóval félelmetes mire képes az informatika.
Az msn jeleket snifferése lannon, stb... bocsánat az off topik jellegért... de most ez nagyon feszíti a fejem, hogy igazából már az sincs biztonságban amit gondolok :B

Na visszatérve a macbook(pro)ra. Most 40 000 (37000) az os x tiger. Megvárom a leopardot, mert akkor már nem akarok mégegyszer kiadni ennyit uj os x-ért. Érdekesség hogy itt http://www.notebook.hu/notebook/macintosh/macbook_pro még a régi szeria szerepel akkor.
MBPből akkor nem várható uj széria?

Az alternativa egy ibm x60 tablet: előnye hogy tablet és hordozhatóbb a MBP-hez képest
ár körülbelül azonos mert x60 dock kell hogy optikai meghajtója legyen (500 000 +100 000)

(#196) xedos válasza Qruisse (#195) üzenetére


xedos
addikt

Sajna rátapintottál a lényegre! Nekem is volt egy utolsó szériás powerbook 12''-osom...
Egy álom volt, csak sajna a teljesítménye kevés elsődleges gépnek :( Nagyon hiányzik egy 12''-os Macbook pro, valami közepes VGA-val...
Az IBM X60 egy jó noti, a baj az (ha jól tudom) 1.8''-os winyó van benne ami nagyon lassú.
Épp most olvastam:

''Gyorsulhat a MacBook és Mac mini grafikai teljesítménye

Az Apple Intere váltása meglehetősen símán zajlott le. Persze mindig vannak olyanok, akik találnak kifogásolnivalót ebben a folyamatban. A legtöbb panaszt talán a MacBook és Mac mini kapta a viszonylag gyengébb 3D-s grafikai teljesítménye miatt. A MacWorld cikke szerint az Intel új chipje hamarosan javítani fog ezen is.

A jelenlegi GMA950-es chip-készletből kimaradtak a hardver alapú transzformációs és megvilágítási képességek. Ennek megléte szükséges azon 3D-s játékok számára, amelyek vertex és pixel árnyékolást használnak. Újabban egyébkén, a játékokon kívül más szoftverek is elkezdték használni ezen technikai megoldást.

A szintén integrált GMA965 chip-készletet már tavaly júniusa óta rendelhetik a gyártók. Ez tulajdonképpen a MacBook és Mac mini számítógépekben található gyorsítók továbbfejlesztett változata.

Az Intel 965-ös chipje meglehetősen jól teljesített a nemrég kaidott béta meghajtó szoftverekkel (Windows Vista alatt). Cal of Duty 2 time demojában 50-80 képkocka, míg Half-Life 2-ben (1024 x 768-as felbontásban) 34.25 képkocka/mp-es teljesítményre volt képes.

Az még nem tudjuk mit jelent majd ez az új gyorsító a Maces játékok teljesítményében, de remélhetőleg hamarosan belekerülhet aú újabb chip-készlet a népszerű Maces termékekbe. ''

[Szerkesztve]

(#197) Shadowfax válasza xedos (#196) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az IBM X60 egy jó noti, a baj az (ha jól tudom) 1.8''-os winyó van benne ami nagyon lassú.

Az X60t (azaz a Tablet)-ben 2.5''-os HDD van. Itt egy jó kis review: [link]

(#198) Qruisse válasza xedos (#196) üzenetére


Qruisse
csendes tag

Ibm X60 hddje,
Hard Drive: Toshiba 80GB 5400RPM SATA (Sku: MK8032GSX) forrás [link] gondolom ezvan a tabletben is. Viszont abban is egzakt ugyanaz-a GMA 950 található mint a fehér mackönyvecskéinkben.

Ezzel szemben MBP alap hddje: Hard drive: 80 GB 5400 rpm ATA/100 forrás: [link] ugyhogy nem a wincseszterrel van itt a fő baj hanem az olcsó videókártyákkal, amugy meg nem értem hogy tudnak egy 200 000 forintos acerbe x1600at rakni [link], az ugyanennyivel több macbookokba pedig a gma-t.
Mert ha a macbookoknak is lenne egy rendes vidkarija már itthon használnám... és nem törödnék a macbookpro-val aminek akkor tényleg már csak a bill világítás marad extraként : :DD

(#199) xedos válasza Qruisse (#198) üzenetére


xedos
addikt

Látom rosszul emlékeztem... akkor az X40-nek volt ez a gondja...
Azért azt vedd figyelembe, ha egy erősebb videókártyát raknának bele, akkor az akksiidő drasztikusan csökkenne + mégjobban melegedne!
Amúgy a pro változat nem tükrözödő kijelzője és az alu ház+ az express card csatlakozóval is több...
Az újaknál 3usb és firewire 800 is a plusszokat növeli.

(#200) aton-hawk válasza Qruisse (#198) üzenetére


aton-hawk
tag

na igen...és akkor már senki nem venné a MCP-t. Vagy akkor a Macbooknak az árát vinnék feljebb.Ez sztem egy tipikus üzleti fogás, mint ahogy az is, h az apple a legkisebb macbook szériába nem rakott dvd írót...amire azért mindenkinek szüksége van. :U

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.