Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) userZ


userZ
tag

Köszönjük a hoaxot a lengyelországi magyar konzulátusnak: [raijesztettek_a_kulfoldon_elo_magyarokra] :U

Stop the Earth, I want to get off!

(#14252) eddie17 válasza userZ (#14251) üzenetére


eddie17
addikt

Na bumm... :U

(#14253) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A költözést hol kell kötelezően bejelentenem? NI világos, neten rendezhető. Bank, melóhely is. Egyéb? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14254) D1Rect válasza userZ (#14251) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is ezt akartam.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#14255) Devid_81 válasza MPowerPH (#14253) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hallod en az N-t soha nem inteztem, azota ez mar az 5.-ik lakhelyem :DDD
En Bankot szoktam, meg jogsit.
Meg a telo elofizum is az ez elotti helyemre szol.
Sot meg a payslipemre is a regi cimem van irva, lehet majd szolni kellene benn is... :B

...

(#14256) tildy válasza MPowerPH (#14253) üzenetére


tildy
nagyúr

voter registration.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14257) eszgé100 válasza MPowerPH (#14253) üzenetére


eszgé100
őstag

én mindenhol be szoktam jelenteni, szerintem úgy a legtisztább. a hivatalos dolgok, munkahely, bank ugye egyértelműek, a többi opcionális

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14258) legiaap


legiaap
nagyúr

Az embernek az NI-al akkor nem kell foglalkoznia, ha a költözéssel új munkahely is jár. Ott úgy is megadja az adatokat, amikről majd az NI-osok is értesülnek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14259) Soticop


Soticop
újonc

Üdvözletem Mindenkinek!

Most regisztráltam, mivel ez tűnik a legaktívabb és legépületesebb "angliai" fórumnak.
Magamról annyit, hogy már majdnem egy éve élek a szigeten, kedves oldalbordámmal.
Ugyan nem IT területen dolgozom, de talán tudok segíteni bárkinek általános témakörökben. :DDD

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14260) Devid_81 válasza Soticop (#14259) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Udv neked!
En IT-s voltam otthon, itt meg a mosogatostol kezdve minden...
De ez itt nem meglepo, foleg, hogy en nagyon vacak angollal jottem ki, persze most sem allok tul jol, de azert mar beszelgetek en mindenrol ha kell :)

...

(#14261) eszgé100 válasza Soticop (#14259) üzenetére


eszgé100
őstag

üdv itt :)

megkérdezhetem, hogy mit jelent, hogy "legépületesebb"?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14262) potkem válasza Soticop (#14259) üzenetére


potkem
aktív tag

Üdv :K

(#14263) tildy


tildy
nagyúr

Par honapja , talan oktoberben becsereltettem a jogsim ittenire. Azonban a korabbi otthoni jodsin b kategoria volt (amivel ugye segedmotorkerekpart is lehetett vezetni) , de az ittenin az nincs bejelolve. Ez igy oke, vagy inteznem kell valamit vele?
Ugy tunik, mintha igy nem lenne segedmotorra ervenyes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14264) eszgé100 válasza tildy (#14263) üzenetére


eszgé100
őstag

En ugy tudom, hogy kulon kell ra vizsgazni, nem automatikus, mint otthon

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14265) Soticop válasza eszgé100 (#14261) üzenetére


Soticop
újonc

Azt ertem "epuleteskent", hogy a hozzaszolasok szintvonala, tartalma lenyegesen magasabb mint par masik forumon. :)

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14266) Soticop válasza tildy (#14263) üzenetére


Soticop
újonc

Le kell tenni az un. CBT vizsgat, azzal lehet segedmotort vezetni. A legtobb autos-motoros iskolaban meg lehet csinalni.
Amugy nem reg valtoztattak a kategoriakon. Nekem nyaron A1-et adtak az Akorl. helyett. Lakcim valtas miatt csereltem par hete es "nagy" A kategoriat kaptam vissza. :D

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14267) Soticop válasza engine88 (#14241) üzenetére


Soticop
újonc

Ospesti vagyok, egy par otlet a teljesseg igenye nelkul:
- Hosok tere es Vajdahunyad var
- Budai var es Lanchid
- Citadella(!!!!)
- Margit Sziget
A kisvasut fogaskereku libego otlet nagyon jo, csak csekkold, hogy jar-e mar a libego. (Altalaban aprilistol oktoberig)

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14268) Bubee82


Bubee82
őstag

Ha egy auto jelenleg SORN allapotban van, akkor mi a teendo vele elsosorban?

Az mennyire szamit a biztositasi dijba h nem angol a jogsim?

(#14269) Soticop válasza Bubee82 (#14268) üzenetére


Soticop
újonc

A SORN nagyjabol az "forgalombol ideiglenesen kivonva" megfeleloje. Valszeg nincs rajta tax vagy MOT. Le kell vizsgaztatni/taxolni.
Van amelyik biztositonal szamit. En Directline- nal vagyok ott csak annyi volt hogy UK/EU vagy mas.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14270) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Olvasgatom a topicot, tapasztalatokat, de igazából csak szeretném konkréten megkérdezni olyan emberek véleményét akik kint élnek, dolgoznak. Szóval igazából én is szeretnék szerencsét próbálni odakint, van egy ismerősöm kint aki keress nekem állást. Az angolt folyékonyan beszélem, az angol nyelvű filmeket felírat nélkül nézem, ismerem a szófordulatokat és használom is őket, van egy műszaki bsc diplomám (aminek angol nyelvű változatai s van). Túl sokat nem dolgoztam még a szakmámban (bár az viszont egy nemzetközileg ismert multinál). Szóval úgy terveztem, hogy kimegyek és először próbálok találni egy munkahelyet, szinte mindegy milyet, nem félek a munkától, diákként 12 órában dolgoztam gyárban is,de azért ha lehet valami egyszerűbb munkát próbálnék találni, mint például recepciós, pincér, vagy londiner, eladó, szóval valami ilyesmi. Közben meg megpróbálnék utat találni a szakmába, vagy legalábbis egy jobb állást szerezni. Ezt persze úgy értem, hogy akár adminisztráció, számítógép szerelés/telepítés stb. is jó, szóval csak lépésenként. A kérdés, hogy ha például kimennék egy hónapra, mekkora eséllyel találnék ott munkát? Tudom, hogy vannak itt is mindenféle cégek ahol ígérnek fűt fát, közben pénzt kérnek(nem is keveset), csak valahogy nem bízok bennük. Szóval vajon mi lenne a legoptimálisabb megoldás?

Egyszerűen szeretnék világot is látni meg kezd elegem lenni ebből az országból, lassan már két felsőfokú nyelvvizsga kell diplomával 3 év tapasztalattal egy adminisztrációs munkához is, a fizetés meg arra elég, hogy egy helyben szenvedjen az ember és az előrelépés azon múlik, még a legalsó szinteken is, hogy hogyan taposol át másokon. Tudom, hogy máshol is ez van, de talán ott jobban be lehet jutni anélkül is, hogy az igazgató cimborájának a valakije lennék:)

Bocs ha olyat kérdezek amit már 100-an leírtak, de azért jó lenne mégis valami ötlet, tanács, okítás, akármi:)

(#14271) emvy válasza Kokuszkocka (#14270) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen muszaki diplomad van?

while (!sleep) sheep++;

(#14272) Kokuszkocka válasza emvy (#14271) üzenetére


Kokuszkocka
csendes tag

Műszaki menedzser, engineering managment van írva az angol diplomába.

(#14273) emvy válasza Kokuszkocka (#14272) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor felejtsd el a londinerkedest, meg ilyesmiket. Nezz korul online, hatarold be azokat a cegeket, ahol el tudod magad kepzelni, es aztan vagy kezdj el felvetelizni otthonrol (keves esely), vagy vegyel egy nagy levegot, gyere ki, es keress szakmaban melot. Ket honapon belul szerintem realis, ha tenyleg jol megy az angol.

while (!sleep) sheep++;

(#14274) Soticop válasza Kokuszkocka (#14270) üzenetére


Soticop
újonc

Ha melo nelkul jossz akkor legyen sok toked.
Nem minden kozvetito lehuzas. Mi is ugy jottunk ki es egy kanyiba se kerult. Volt egy minimalis depozit de azt a megbeszelt ido utan visszaadtak. Nem akarok reklamozi priviben segitek.
En is takaritokent kezdtem de legalabb volt bevetel.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#14275) Bubee82 válasza Kokuszkocka (#14270) üzenetére


Bubee82
őstag

Szia!

Mindened megvan h ne kelljen alabb adnod mint amennyit valojaban ersz.

En most jottem ki otthonrol palyaztam. Nagyobb az eselye ennek, mint azt altalaban tartjak. A cegek akik latnak benned fantaziat, a minimum h felhivnak majd. Intejura valo utazast be kell vallani sot ha lehet akkor te ajanld fel nekik, mert az mutatja az elkotelezettseged.

Ha a CVd tiptop es melle egy ugyanolyan jol megkomponalt kiserolevelet is irsz, akkor sokaig nem kell varnos az eredmenyre.

En otthon 1,5 evig kerestem munkat gyakorlatilag eredmeny nelkul. Angliaba, otthonrol palyazva durvan 2-3 honap alatt sikerult. Ugy h volt legalabb 3 telefonos interjum.

Semmikeppen se add alabb, mert el fog menni a kedved. Felesleges. Neked kapasbol menni fog egy jol fizeto munka.

Hajra!

(#14276) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok: tudnátok e tippet adni hogy hol találhatok Londonban kacat piacokat? :DDD
Régóta gyűjtöm a különböző borotválkozással kapcsolatos pipereholmikat, mint pl. a borbély pengéket is , amik itt straight razor néven futnak. Valaki tud olyan helyet ahol megfordulnak efféle holmik?

Köszi :R

(#14277) eddie17 válasza Bubee82 (#14275) üzenetére


eddie17
addikt

Most én is ezen vagyok, hogy sikerül saját "szakmámban" elhelyezkednem. Szerencsére keresnek ilyeneket, remélem kellek is. :)
Ezt csak azért, hogy megerősítsem a példádat.
(bár feljebb amikor írtam még bizonytalan voltam, de azóta már voltak telefon hívásaim.)

(#14278) Devid_81 válasza blackydan (#14276) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1x voltam car boot sale-en meg kingstonban, de ott volt minden, meg hasznalt vesepar is! :DDD
Ezenkivul a Brick Lane-i piacon kaphato meg sok minden ami regiseg.

ui: masnak is ultra gyors estenkent a nete, vagy csak engem akarnak unatkozo off napjaimon meg ettol a jotol is megfosztani? :D
Nem tudom megmerni a sebesseget mert a speedtest oldal nem jon be csak dobja az hibat...google kereses 1 perc...stb...
Eleg sokszor tapasztalom ezt egyebkent, ilyenkor a mobilrol sem vagyok kisegitve...az is jo ha eleri a 256kbit/s-et ilyenkor...

...

(#14279) Devid_81 válasza emvy (#14273) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg max annyit tennek hozza ha kijon, erdemes lehet elvallalni "barmit" az elejen es menni tovabb keresni mellette szakmaban es nem feladni, leragadni, mert ugye a penz az itt megy rendesen ha nincs bevetel.

...

(#14280) blackydan válasza Devid_81 (#14278) üzenetére


blackydan
senior tag

Koszi a tippeket :)

(#14281) Viszlát válasza Devid_81 (#14278) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem nincs gondom esténként sem.

Otthoni Virgin:

Mobilnet Three:

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14282) legiaap válasza Viszlát (#14281) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ó hogy kabbbe.
Nekem átlagban 9 le és kb. 1 mega fel, de mostanság csak 0,45 a felfele. Megfeleződött és lövésem sincs miért.
:'(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#14283) emvy válasza Devid_81 (#14279) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ertek egyet, nem MSc. diplomaval.

while (!sleep) sheep++;

(#14284) Viszlát válasza legiaap (#14282) üzenetére


Viszlát
addikt

Gondolom ADSL-lel nyomod, azzal én is sokat szívtam előző albiban. Ha fontos a net, akkor albi választásnál bizony előre kell gondolkodni és úgy helyet választani. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14285) Balinov válasza Viszlát (#14281) üzenetére


Balinov
félisten

epenisz verseny, beszallok en is :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14286) Viszlát válasza Balinov (#14285) üzenetére


Viszlát
addikt

Tyű, azt a 11 Mbit uploadot azt irigylem tényleg. :)

Amúgy mennyiből ad le ennyit? Úgy értem, mennyinek kéne lennie?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14287) emvy


emvy
nagyúr

2 zona, London, f yeah!

Rovidesen mar nem ezzel kell szopnom.

while (!sleep) sheep++;

(#14288) Viszlát válasza emvy (#14287) üzenetére


Viszlát
addikt

Pfff. De miért a Milton Keynes-i szerverrel csinálja? Tényleg ennyi a valós sebesség? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14289) emvy válasza Viszlát (#14288) üzenetére


emvy
nagyúr

2.3 Mbit a vonali sebesseg, ebbol meg lejon valamennyi overhead, szoval kb. 1.8 megabit effektiv sebesseg szokott lenni. Ez van, mar csak masfel het. :)

while (!sleep) sheep++;

(#14290) tildy válasza emvy (#14287) üzenetére


tildy
nagyúr

3-as zona, london , szinten plusnet , f yeah.

devid81 : en sem ertek egyet. Vagy pont hogy nem erdemes fiyikai munkaba kezdeni, mert senki nem nezi jo szemmel, ha munkaidoben hivjak.
En harom honapig kerestem elso alkalommal allast, egy pillanatig sem banom, hogy nem alltam be rogton mosogatni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14291) Devid_81 válasza emvy (#14283) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az egy dolog, de 2 honap alatt annyi penz elmegy itt, utazasara, szallasra, egyeb dolgokra mint a szel.
En biztos nem mennek csak celiranyosan, biztos lehet talalni melot szakmaban 1 nap alatt de biztos van akinek 3 honap alatt sikerul...es nem art valami penz bevetel amig megy a kereses.
Ha meg az ember sok penzzel jon ki, mert van mibol keresni, akkor minek jon, ha otthon is van/volt penze?
A kinn elo baratiam 99% teljesen mast csinal mint ami a diplomajaban van, es ezt ertsd ugy, hogy beszelunk takaritokrol, felszolgalokrol, barpultosrol stb.
Sokszor meg az ilyen meloknak is "orulni kell"
Azert azt ne feledjuk, hogy a diplomas melokra itt is van boven diplomaval vagy papirral rendelkezo allaskereso, es nem mindig a kulfoldi van elonyben.

...

(#14292) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Reggeli meres, ilyenkor mindig jo, 2-es zona: (30mbit/3mbit papiron)

Nem zarom be a bongeszoben az ablakot, hatha kepes lesz este egy meres erejeig beindulni a dolog.
Itt siralmas a net csucsidoben, es ez szamomra "megszokott" akarmerre voltam eddig a varosban mindig tapasztaltam, ha csucsido van akkor lassitas van.

...

(#14293) kraftxld válasza emvy (#14287) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt a világ végén mi ennyivel nyomjuk, ápr 1-től 100/50-re emelik :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14294) eszgé100 válasza Devid_81 (#14291) üzenetére


eszgé100
őstag

"Ha meg az ember sok penzzel jon ki, mert van mibol keresni, akkor minek jon, ha otthon is van/volt penze?"

és ha esetleg valakit nem a pénz motivál, hanem pl. kalandvágy, esetleg nagyobb kihívás a szakmájában, vagy egyszerűen csak nem akar otthon maradni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#14295) potkem


potkem
aktív tag

De legalább benne van a lakbéren. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14296) Devid_81 válasza eszgé100 (#14294) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Van olyan is, de az a ritkabb.
En csak azert irom a nehanyotokkal ellenkezo velemenyem, mert itt sem egyszeru a helyzet azert.
Nem beszelnek ra senkit arra, hogy gyere es keresgelj, mert ugy is talalsz a szakmadban.
Mindenki talal, csak az ido a kerdes, azt nem lehet meghatarozni.
Engem senki nem tamogatott amikor kijottem, nem volt senki aki anyagilag vagy barhogy mogem allt volna es mondta volna, "keresgelj, majd elleszunk valahogy amig neked nincs beveteled".
Ez van, nem vagyunk egyformak, mindenkinek megvan a maga kis elettortenete.

...

(#14297) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy gyors kérdés, van rá esély, hogy úgy 5 éven belől átmásszunk Skóciába vagy bárhová a szigeteken belől.
Az évi 70 ezres bruttó fizu az jónak számít?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14298) Devid_81 válasza kraftxld (#14297) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most ugye viccelsz? :)

- Az netto havi 3950Font korul jon ki, ennek a negyedevel is el lehet eldegelni, mert az kb. a minimalber.

Szerk: ilyen fizurol en meg csak "hallottam, hogy letezik"
Biztos van aki ilyen jol keres, de azert az mar a felso-kozepretegnek felel meg itt szvsz.

[ Szerkesztve ]

...

(#14299) Balinov válasza Viszlát (#14286) üzenetére


Balinov
félisten

masik ir szerverre merve tegnap (ez Digiweb-es, amit utana csinaltam az Eircom-os) 124mbit/12mbit lett az eredmeny, csak mar nem linkeltem be. Amugy ez egy 120/10-es UPC csomag

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14300) kraftxld válasza Devid_81 (#14298) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem viccelek, akkor már architect szinten akarom nyomni az UK-ban, én ezzel a pénzzel rajtam kívül plusz 3 emberkét kéne eltartsak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.