Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Android PC-re

Hozzászólások

(#1) generic


generic
senior tag

Sziasztok, még nem találtam ilyen topikot, ezért nyitottam ezt.
Tapasztalatokat, ötleteket várok olyanoktól, akik használnak androidot asztali gépen, illetve laptopon/netbook-on.

Külföldi fórumokon sokat lehet olvasni róla, de itt még nem igazán van ilyen.

Én személy szerint csak virtual PC-vel használtam egy korábbi verziót, de az még nem támogatott internet elérést. A legújabban elvileg már van.

Kérdés: Én wifi adapterrel szeretném használni, esetleg lehet drivert valahogy beleültetni, hogy működjön a dolog?

http://www.youtube.com/watch?v=k-qxINnpy-4

[ Módosította: radi8tor ]

(#3) Gyuszi 78


Gyuszi 78
tag

Innen az Android-x86-4.2-devel lehetőségből a másodikat próbáltam live módban futtatva. Egészen jól működik, bár az érintő képernyő beállításait nem találtam, de egérrel is jól el lehet boldogulni. Ugyan nem wifivel próbáltam, de megy a net is hibátlanul. Beállításoknál a nyelv magyarra állítható, ami szerintem pozitív. :)

(#4) smisa


smisa
őstag

Sziasztok

Én odáig jutottam hogy VirtualBox-al csináltam egy 4.2.2 android gépet amit játékra és egyébb programok tesztelésére szeretnék használni de sajna a programok nagy része nem megy fel rá mivel nem kompatibilis pedig adtam neki 2 CPU magot 1GB Ramot 8GB tárhelyet és a felbontást se tudom beállítani mi legyen. Célom lenne hogy a Galaxy Nexusom "klónját" hozzam létre a Pc-n :B

Ha valaki tudna segíteni megköszöném :R

[ Szerkesztve ]

(#5) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv, megoldható hogy az asztali gépemre feltelepítsem ezt dual bootban hogy legyen egy android x86 4.2 vagy 4.0 és mellette egy windows xp is?

(#6) olivera88 válasza smisa (#4) üzenetére


olivera88
veterán

Virtulaboxal h lehet Androidos rendszert felrakni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7) Kovbob válasza olivera88 (#6) üzenetére


Kovbob
senior tag

Létrehozol benne egy virtuális gépet és a tárolóknál betallózod az iso fájlt, majd feltelepíted. Leírás és leírás

(#8) olivera88 válasza Kovbob (#7) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. 64 bitest is lehet felrakni? Legújabbat akarnám.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#9) Kovbob válasza olivera88 (#8) üzenetére


Kovbob
senior tag

Azt nem tudom, próbád meg. Én mindig próbálgattam melyik hajlandó bebootolni a gépemen.

(#10) olivera88 válasza Kovbob (#9) üzenetére


olivera88
veterán

Neked melyik verzió van? Én 4.2 est töltöm le épp x86 ost.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#11) Kovbob válasza olivera88 (#10) üzenetére


Kovbob
senior tag

Én a 4.0 eeepc-t próbáltam virtuál boxban. Csak gyenge a gépem és laggol virtuálban. Ezért telepíteném dual bootban, de még egyszer se telepítettem dual bootot.

(#12) olivera88 válasza Kovbob (#11) üzenetére


olivera88
veterán

Na el is indult a telepítés. :DD :C

Szerk: Elfeketedett a Vbox ablakba, nem látok semmit. :(

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#13) Kovbob válasza olivera88 (#12) üzenetére


Kovbob
senior tag

Akkor lehet nem fog elindulni, de ez nem biztos. A 4.2 nekem nem bootolt.

[ Szerkesztve ]

(#14) olivera88 válasza Kovbob (#13) üzenetére


olivera88
veterán

Most nézem nem azt választottam bootoláskor amit kellet volna. Live CD Vesa modot irta, én meg nem választottam semmit hanem hagytam menni tovább.

Szerk: Mégse ált meg, kiakartam lépni Vboxból erre elöjött hogy választjak hálózatot.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#15) Kovbob válasza olivera88 (#14) üzenetére


Kovbob
senior tag

De lehet telepíteni is, az a legalsó. A live cd vesa az akkor kell ha nem akard telepíteni. Ha mán telepítetted akkor meg a legfelső kell.

[ Szerkesztve ]

(#16) olivera88 válasza Kovbob (#15) üzenetére


olivera88
veterán

Na kész is. Mi a legfelső? Mondom magától települt, nem mentem rá semmire. Nem wifit használok, így sokra mentem vele. Sima nethez gondolom nem tud csatlakozni gondolom :F Ugye?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#17) olivera88 válasza olivera88 (#16) üzenetére


olivera88
veterán

Csak van net. Hogy kell beirni @ karaktert? Sehogy se megy :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18) Kovbob válasza olivera88 (#17) üzenetére


Kovbob
senior tag

Van net? Elmondod hogy csináltad? Én még nem tudtam működésre bírni. Nem tudom hogy lehet @-t írni.

(#19) olivera88 válasza Kovbob (#18) üzenetére


olivera88
veterán

Sehogy, csak megnyitottam a gyári böngészőt és megnéztem h van e net, És volt. Na felinstalláltam VHD ra a rendszert. Most nincs kurzor. Az elébb pedig volt hogy lehet :F

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20) Kovbob válasza olivera88 (#19) üzenetére


Kovbob
senior tag

Le kell tiltani az egér integrációt. Asszem az eszközökben vagy a fájlokban van.

(#21) olivera88


olivera88
veterán

Nem csináltam fake SD kártyát. Utolag megoldható?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#22) Kovbob válasza olivera88 (#21) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nem tudom. Szerintem nem is fontos, én sose csináltam.

(#23) LacBp válasza Kovbob (#22) üzenetére


LacBp
tag

sziasztok!

eléggé halott a topic, de hátha... Van remény arra, hogy egy régebbi laptopra (p3 7-800mhz) feltenni egy androidot? De úgy, hogy csak az, nem virtual módban. Windows-sal lassu, de droiddal lehet hogy pörögne..

(#24) Kovbob válasza LacBp (#23) üzenetére


Kovbob
senior tag

Szerintem meg kell próbálni. Elrontani elvileg nem fogja.

(#25) LacBp válasza Kovbob (#24) üzenetére


LacBp
tag

Köszi! csak egy a gond, fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá ;) ennek még erősen utána kell járnom... nem ismerem a droidot..

(#26) Kovbob válasza LacBp (#25) üzenetére


Kovbob
senior tag

Tedd fel gépen virtuális gépnek és rá jössz hogy hogy kell, telepíteni egyértelmű telepítője van. De itt van leírás.

(#27) LacBp válasza Kovbob (#26) üzenetére


LacBp
tag

köszönöm!

(#28) mcloud76 válasza Kovbob (#26) üzenetére


mcloud76
tag

En telepitettem (4.2est) az asszony netbookjara es ugy hazavagta a fos linuxos bootmanagger, hogy csak a droid jott be az meg 10 perc utan leallt, fekete kep villogo kurzor(intel atom 570, nm10).
Egy fel delelott volt mire rendbe tettem mert a neten leirt megoldasok hat persze, hogy nem mukodtek. :W
Most itt leledzik valahol valami elbaszott linuxos particioreszen a droid, de most meg azt nem latja a window bootmanagger.
Mert ugye telepiteskor nem normalis epeszu emberi modon mutatja hova is akarna magat rakni hanem ilyen agyahalott zsirinformatikus ufok altal ertelmezheto marhasagot latunk csak.
De legalabb a windows elindul.
A linuxosok nem ertik mert nem kell a fenek se a linux.
Nos az ilyenek miatt.
Ugyhogy csak ovatosan vele mert nagyon otvar bootmanagert csinal.
Az emulatornak tobb ertelme van mert lof@sz sincs x86on.

[ Szerkesztve ]

(#29) mcloud76


mcloud76
tag

Mindenesetre ha valakinek sikerult egy windows 7 melle feltenni ugy hogy normalis bootmanaggerrel barmelyik indithato idekalapalhatja ha van 10 perce.
Koszi.

(#30) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. én win7 64bit alatt használom a bluestack alkalmazást, egy launcherrel. Igaz, sgs2-őt ír ki a rendsze,r 768mb rammal. 4.0.4-es androiddal. De elvagyok vele. Igaz ez az ingyenes verzió. Van fizetős is. Hátha valakinek alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

(#31) mcloud76 válasza Permet Elek (#30) üzenetére


mcloud76
tag

Az a gond, hogy emulacio.
Nem "kozvetlenul" a gepen fut (ertse mindenki ahogy kell) hanem az android es gep kozott ott a win es maga az emulator.
Gondolom legalabbis.
El visz egy tonna eroforrast.
Bar maga az android fatengelyre van kitalalva es a szint az kb 2000-2002 pc-n magyarul siman megy egy regebbi gepen is.
De igy "ok nelkul" terheli a rendszert.
Sajna.
Igazabol egyik sem jo megoldas.
X86 ra semmi nincs az emulator meg lasd fentebb amit irtam.
De ha muxik lehet megnezem.
THX

[ Szerkesztve ]

(#32) Permet Elek válasza mcloud76 (#31) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Hát nekem, ez jobban bejön. És csak azért írtam le, hátha valaki betéved mint én is. És egyszerűbb neki mint a fent említett. Amúgy i5-el 8Gb-rammal. Simán nem terhel semmit. Letehető tálcára. De akár ki is kapcsolható. Működik. Bár vannak korlátok. De aki ért hozzá. Root. Aztán megoldja azokat is. Nekem egy billentyűzet kalibráló program hiányzik. Amivel be lehetne állítani, mit melyik billentyű csináljon. Mert elég bután tud, néha kiosztani dolgokat, gyárilag rá. De market van. És a netes dolgok is működnek. Meg kell egy launcher. Mert gyárilag elég vicces.

[ Szerkesztve ]

(#33) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Van egy Dell inspirion mini notim rajta win 7-el.
Azt szeretném kérdezni hogy másik particióra lehetne Androidot tenni rá?

Választ előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34) mcloud76 válasza Rico45 (#33) üzenetére


mcloud76
tag

Elmeletileg igen.
En egy chilli green pico gt re raktam fel de, hogy hova telepult az jo kerdes mivel iylen elba&@ott linux particios megoldast hasznal.
Viszont szepen felulcsapta a grub a bootmanagert es ugyan latszott a win, de nem indult el csak az android amin meg 10-15 perc utan fekete kep villogo kurzor es csak ugy tudtam leallitani a gepet ha kikaptam az aksit. :W
Visszaallitottam a win bootmanagert azota meg az android nincs sehol (a gepen van valahol valami idiota linuxos elkulonitett partcicio reszen).
A grub amugy meg linuxosok szerint is egy otvar.

http://www.android-x86.org/
Itt minden le van irva de a grub nem egy egyszeru valami en nem is valakoztam ra, hogy a lelkivilagaba vajkaljak, ugy meg szart sem er.

Szerintem felejtos inkabb rakj fel egy 8as wint (kissebb a gepigenye), vagy rakj fel egy uj win7et ha lassul mar ami most van.
Az android egy kaputelo oprendszer esetleg kukorica morzsolora meg talan fel lehetne tenni, de szamitogepre nem valo.

[ Szerkesztve ]

(#35) Rico45 válasza mcloud76 (#34) üzenetére


Rico45
őstag

Értem !

Köszönöm a választ! !
:R

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#36) FZsolt15


FZsolt15
aktív tag

Sziasztok!

A BlueStacks-nek megjelent egy új beta1-es verziója ami mar teljesen jól használható. Az asztali gépemen (4GB ram, 1Gb vga) megvan a 20-40 fps. Laptop-on (integrált videokártyával, 4GB ram) folyton lefagy, kilep, újratölt, gondolom nem elég neki a videokártya.

(#37) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,
lehetne valahogy androidot kizárólagosan (windows nélkül) laptopra telepíteni/használni? Vagy mindenképpen kell mellé windows is?

(#38) Bogár Péter


Bogár Péter
csendes tag

En is a gepen kozvetlenul hasznalok androidot vagy is csak kiserletezgetek vele ! nekem megy rrendessen a win 7 64 bit es az android nem zavarja egymast ! Csak az a gondom hogy keves dolgot hasznal a geppol ! ! gb rambol 1 gb ot tudok felismertetni vele es 2 tb os winyobol csak 2 gb ot kezel xd wifi korrekt eger tokeletes billentyuzet is jo csak neha vibral a kep de mukodesben es elvezhetosegben nem zavar ! bluestacks ra meg nem mondok semmit mert az csiga lassu hiaba is visz mindent !

(#39) olivera88 válasza Bogár Péter (#38) üzenetére


olivera88
veterán

Hogy telepítetted fel a gépre az Androidot? Én csak Virtualbox alatt használom. De szeretném rendesen is felrakni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40) Bogár Péter


Bogár Péter
csendes tag

Sziasztok !
leírom ide mit hogy csináljatok ha androidot szeretnetek feltenni pc re!
Töltsétek le a rufus progit ! töltsetek le egy tetszőleges androidot az android x86.org rol ( nem mind 1 i jó pc re ) a gépre csatlakoztassatok pendrivot és a rufussal csináljátok meg !Ha jól csináltátok bootolni lehet újraindítás után! útánna kis angol tudással már megoldható!

(#41) Szixtusz válasza generic (#1) üzenetére


Szixtusz
csendes tag

Sziasztok!
most találtam erre az oldalra,ha valaki tudna abban segíteni,hogy Androidot hogy tudnék feltenni Xp operációs rendszerre?
előre is köszi.

(#42) Bogár Péter válasza Szixtusz (#41) üzenetére


Bogár Péter
csendes tag

Ha szoftverrel egyutt hasznalod akkor vagy virtualbox vagy blestacks (2gb ramot eszik ) de ha az elotted levo hozzaszolasomat olvasod akkor proba szerencse alapon fel is tudod telepiteni a gepre rendes oprendszerkent

(#43) Szixtusz válasza Bogár Péter (#42) üzenetére


Szixtusz
csendes tag

Köszönöm megbróbálom.

(#44) edike007


edike007
csendes tag

Sziasztok. Feltettem a laptopomra a 4.3 as verziót. nagyon szép és jó, de csak a virtuális belső memóriát látja, amit telepítéskor adtam meg neki. Hogyan tudnám rávenni hogy az egész vincsesztert lássa, mint belső memória, vagy csatlakoztatott háttértár. Így sajna az a 2-Gb elég sovány (többet nem enged megadni).
Amúgy egy Minix laptopra tettem fel nagyon szépen fut stb.

(#45) Szixtusz


Szixtusz
csendes tag

Sziasztok!
Az Android telepítésekor /PC-re/bármelyik partició formázásnál 35% után kiírja a gép súlyos hiba történt a formázás leáll mi lehet a probléma szerintetek?

(#46) mexel


mexel
veterán

Android 4.4 x86.Azt hiszem ki kellene próbálni. Ezt vajon bármilyen pc-re fel lehet tenni?

(#47) horvathkrisz válasza mexel (#46) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Feldobjam?

(#48) mexel válasza horvathkrisz (#47) üzenetére


mexel
veterán

Ha nem esik vissza akkor jó ötlet :DDD kipróbálod?
Én asus eepc-re tenném, de rájöttem nem lesz jó mert szerintem az androidot nem fogja kezelni a távirányító ami az xp-s winampot kezeli :(

(#49) mexel


mexel
veterán

Ezt nem lehet pendrive-ra telepíteni hogy onnan fusson? Még nem telepítettem androidot x86-ra de kíváncsi vagyok.

(#50) mexel


mexel
veterán

Próbáltam 2 különböző megoldással is feltenni bootolható penre a 4.4x86-ot. Ha a live módot indítom, el is indul az android eleje, de annyira lassú hogy az egér is kb 20mp-enként reagál a mozdításra, tehát nem használható.
ha megpróbálom telepíteni HDD-re akkor azt írja hogy nem megfelelő valami a rendszernek, és nem is hajlandó formázni sem.
Hogyan lehet telepíteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Android PC-re
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.