Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) p5quser válasza aytukabozs (#4838) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Ez működik zárt bootloadernél is?
Köszi!

(#4852) aytukabozs válasza p5quser (#4851) üzenetére


aytukabozs
addikt

:(
és nyitott esetén sem feltétlenül, vagy nem ebben a formában (típusfüggő).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#4853) p5quser válasza aytukabozs (#4852) üzenetére


p5quser
tag

F...k... Túl egyszerű lett volna... :) Meg insecure...
Köszönöm!

(#4854) cappa72 válasza Graphics (#4850) üzenetére


cappa72
nagyúr

Általában tele van szutyokkal (mindenféle bloatware, clean master, super booster és társai)
2 héttel ezetőtt csináltam meg egyet.

1, twrp mentés (nvramot is!)
2, insecure kernel fel (van otthon, majd igyexem linket küldeni).
3, adb-n keresztül (remount után) kipucolni a systemből a klínmásztert és a hasonló hülyeségeket (meg a data-ból is. ha ott is van maradéka)
4, twrp-ből supersu zip fel, újraindít, örül.
Nekem így sikerült.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4855) npnp válasza Keeperv85 (#4846) üzenetére


npnp
tag

Szia

Igen, QPST-vel sikerült visszaírni az eredeti IMEI számokat. MEID számmal kapcsolatban negatív, nem találtam semmi használható leírást, mit hogyan....

Az eredeti gyári állapot visszaállítása után sem volt IMEI, így bátran frissítettem 4.4-5.0-.5.1-7.1.1-re

P

(#4856) Kgabi56 válasza Kgabi56 (#4849) üzenetére


Kgabi56
tag

Próbálkozok a NEWMAN N1-es telefonommal:
Letöltöttem a NEWMAN N1 KK 4.2.2 stable zip filét
boot img file van benne,nem tudom hogyan telepítsem!
A telefon furcsa dolgokat produkál:
A képernyőn ha felhúzom a körben pontokat tartalmazó gombot kapok egy üres képernyőt.
Hívást tudok fogadni,de hívni már nem.
Ha fentről lehúzom az ujjamat előjönnek a választható dolgok:Wifi,GPS,stb.
Ez akkor jön elő,ha a jobb sarokban lévő kis ikonra nyomok és akkor mellette egyből megjelenik a beállítások
ikon lehetősége is.
Ott továbbmenve nem aktív az usb lehetőség.
Mit tudtok javasolni?
Köszönettel:

Gabi

(#4857) aytukabozs válasza Kgabi56 (#4856) üzenetére


aytukabozs
addikt

JÓ lenne tudni hogy jutottál idáig.
Ott tartottunk hogy be se bootol, most meg van rajta valami rendszer.
Az mi?

A zip gondolom egy recoveryből telepíthető rom, ne csomagold ki :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#4858) Upo válasza Kgabi56 (#4856) üzenetére


Upo
addikt

Nem lehet hogy csak a launcher hiányzik? Gépről kéne telepíteni mondjuk ezt, és megnézni hogy mi az eredmény.
Volt már olyan, hogy valaki kitörölte a romból a gyári launchert mert hogy úgyse kell, aztán meg egy factory reset után lehet lesni hogy nincs a telefonon semmi.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4859) aytukabozs válasza Upo (#4858) üzenetére


aytukabozs
addikt

Awww, most hogy mondod, egész eddig rosszul dekódoltam a hibaleírást :)
Azt azért nem mondom hogy mea culpa :D

btw szerintem a gépről telepítést, azt szerintem szükséges lesz bővebben kifejteni... ;]

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#4860) Upo válasza aytukabozs (#4859) üzenetére


Upo
addikt

A beállításokba be tud menni, ott lehet fiókot hozzáadni. Utána a webes playről felmegy bármi, aztán fiók törlése. Bár ez kibszs a vevővel, mert ugyanide jut ha reseteli.
De ha van letöltött rom zip, akkor legegyszerűbb recoveryből felrakni és kész, nem?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4861) Kgabi56 válasza aytukabozs (#4857) üzenetére


Kgabi56
tag

A recoveryből nem tudom telepíteni.
Azt írja,hogy nem megfelelő file.

Gabi

(#4862) Kgabi56 válasza Upo (#4858) üzenetére


Kgabi56
tag

Gépről nem tudom telepíteni,mert az usb-n kersztül nem csatlakozik a számítógéphez.
Wifin kersztül letöltöm vagy számítógéppel letöltöm és memória kártyáról telepítem.

Gabi

(#4863) Keeperv85 válasza npnp (#4855) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

MEID-el ritkábban van gond, de az IMEI számok megléte és a "nincs hálózat" párosa aggasztó... Nem tudom melyik leírást követted, de van egy olyan megérzésem, hogy nem rá való qcn-t találtál... VAGY... a modem fájlod nem frissült le...

(#4864) aytukabozs válasza Kgabi56 (#4862) üzenetére


aytukabozs
addikt

USB kábel?
Le lett írva hogy mit csinálj. Ha a számítógépen a play áruházban (a google fiókodba belépve természetesen) rákattintassz a telepítésre, akkor a telefonodon (szintén bejelentkezett g accal) meg fel fog települni szépen az app... :)

SOKKAL több infót kell adnod ha segítséget vársz.
MILYEN recovery nem telepíti a zipedet?
Honnan van a ZIP? Biztos a te HW verziódra való?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#4865) Kgabi56 válasza aytukabozs (#4864) üzenetére


Kgabi56
tag

Üdv.!Ha délután otthon leszek,akkor mindent leírok amit tudok.
Üdv.:

Gabi

(#4866) Kgabi56 válasza aytukabozs (#4864) üzenetére


Kgabi56
tag

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=6972#downloads
4.2.2 stable

Gabi

(#4867) aytukabozs válasza Kgabi56 (#4866) üzenetére


aytukabozs
addikt

Első körben próbáld ki amit UPO javasolt.
Aztán lehet továbbmenni ha az nem segít.

Továbbra sem tudjuk milyen recoveryt használsz, ugyanonnan szedted mint a romot? (hasznos lenne)

Ezt a későbbiekre linkelem ide, hogy ne kelljen keresgélni, itt is van egy rakat rom, recovery, meg anyámkínja...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#4868) npnp válasza Keeperv85 (#4863) üzenetére


npnp
tag

Aha...nem volt qcn mentés-visszaállítás...
A QPST-ben írtam be az IMEI-t, amit meg is jegyzett a teló

Most nem látom azt a leírást, ami után megcsináltam. Kaptam egy másik segítséget, ahol a QPST-vel kell megnyitni, WinHex-szel belírni majd úgy visszaírni a telóra a qcn-t. Ez lenne a járható út?

http://www.androidbrick.com/ultimate-guide-qualcomm-snapdragon-xiaomi-mi5-imei-and-baseband-repair-fix/

?

P

(#4869) Kgabi56 válasza aytukabozs (#4867) üzenetére


Kgabi56
tag

Kár,hogy már elfelejtettem az oroszt!

Gabi

(#4870) Kgabi56 válasza aytukabozs (#4867) üzenetére


Kgabi56
tag

Letöltöttem a NOVA Launcert.
Most megjött minden ikon,majd tesztelem.
Köszönöm a sok türelmet,segítséget!

Gabi

(#4871) Upo válasza Kgabi56 (#4861) üzenetére


Upo
addikt

Le kéne tölteni ezt: [link]
Kicsomagolni, elindítani a WinMD5-öt. Betallózni a zipet amit letöltöttél, az kiszámolja az md5-öt.
Az xda lapon a rom neve alatt ott van apró szürke betűkkel az md5: után a checksum, össze kell hasonlítani a kiszámolttal, vagy bemásolni a legalsó mezőbe és megnyomni a Verify gombot.

Egyezik?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4872) Keeperv85 válasza npnp (#4868) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Így: [link]

(#4873) npnp válasza Keeperv85 (#4872) üzenetére


npnp
tag

Köszönöm, hétvégén nekiállok megint bütykölni...

P

(#4874) Kgabi56 válasza Upo (#4871) üzenetére


Kgabi56
tag

Igen!Egyezik a két szám!
Hogyan tovább?
Üdv.:

Gabi

(#4875) Upo válasza Kgabi56 (#4874) üzenetére


Upo
addikt

Akkor a letöltés jó. Ha nem akarja felrakni, akkor nem lehet hogy még gyári recovery van a telefonon? Nem ír olyant a címében hogy (3e) recovery vagy hasonlót?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4876) Kgabi56 válasza Upo (#4875) üzenetére


Kgabi56
tag

CWM-based Recovery v6.0.1.2 van rajta.
Az sd kártyát nem tudom mountolni: Error mounting/sdcard!
Most kikapcsolom a gépet.
Holnap délelőtt munkahelyemen tudom a fórumot olvasni.
Üdv.:Gabi

Gabi

(#4877) aytukabozs válasza Kgabi56 (#4876) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jaj de nyögvenyelős ez, kicsit olyan mintha mi jobban szeretnénk hogy meggyógyuljon a telefonod, mint te magad. :)
3. kérdezésre sikerült pl. válaszolnod a reco típusára.
A rom topicjában amit linkeltél, a TWRP-t javasolja a gazdi.
Ez a reco pl tőle van? Vagy még az előző mókolásból maradt fent?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#4878) ekrisztian válasza aytukabozs (#4877) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Gyerünk aludni :)

(#4879) Upo válasza Kgabi56 (#4876) üzenetére


Upo
addikt

Biztos hogy rá való recovery? Meg kéne próbálni azt a twrp-t ami az xda-n van. Azzal a hibás recoveryvel melegebb égtájakra is lehet küldeni a telót, örülj hogy nem írtál felül vele valami fontos partíciót a rossz fstab miatt (ugye nem írtál?)

Na megyek én is fogat mosni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4880) bb71


bb71
őstag

Hááát, itt hamar véget ért a buli... én addig nem szoktam lefeküdni, amíg egy telefon nem indul el a kezeim között.

(#4881) Roli5


Roli5
tag

Sziasztok!

Ha ilyen képernyő fogad, és sehogy nem enged tovább, mit tudok tenni?
Köszönöm előre is a segítséget!

[link]

(#4882) ekrisztian válasza Roli5 (#4881) üzenetére


ekrisztian
senior tag

:D

ez most áprilisi tréfa?

vagy megadod a gmail címed vagy nem.

(#4883) Roli5 válasza ekrisztian (#4882) üzenetére


Roli5
tag

Sajna nem, de még februári sem. Hiába írom be a gmailom, visszadob az elejére és nem enged tovább. Viszont a wifi beállítást pedig nem engedi továbblépni, mint a gmail fiók megadását sem...

Pontosan ezt írja ki:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4884) svgyula válasza Roli5 (#4883) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Most vetted használtan vagy régebben? Ez olyankor szokott ilyet csinálni ha nem az első tulaj fiókjával lépsz be, vagy ez az eszköz le van tiltva a gmail fiókban.
A kép alapján lehet egy láma kérdésem? Az email cím beírása után, beírod a jelszót is? Ha(?) jól emlékszem ezen a képen kell kicsit lefele tapizni és feldobja a jelszó ablakát is addig nem enged tovább.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4885) Roli5 válasza svgyula (#4884) üzenetére


Roli5
tag

Szia!
Most vettem használtan, igen.
Jelszót beírom, és ahogy leokézom, ismét visszadob, hogy írjam be a mail címem.
Megpróbálok felflashelni egy gyári romot. Az törli, ha esetleg le van tiltva a gmailban?

(#4886) Roli5


Roli5
tag

Besz@rok... Feltettem SP Flashtool-al a Needromon található gyári romot, a preloader előtt is hagytam a pipát, bekapcsolom a telefont és megint ez fogad. Az a baj, a wifi hálózat megadása nélkül nem aktív a KIHAGY gomb

Kérjük jelentkezzen be az egyik tulajdonosi fiókkal

Ezt írja a jelszó leokézása után.

Nem lehet ezt kiírtani?

[ Szerkesztve ]

(#4887) Keeperv85 válasza Roli5 (#4886) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez a védelem nem a romban lakozik. Azzal nem fogod leszedni onnan. ...és mivelhogy a lopott készülékeket is ellehetetleníti, így jó lenne, ha nem lenne nyílt megoldása....

(#4888) Adamis válasza Roli5 (#4886) üzenetére


Adamis
őstag

Keeperv-nek igaza van. Addig nem megy tovább, amíg az eredeti/előző tulajjal le nem meccsezed. Remélem, nincs messze, mert be kell lépnie, vagy adja meg a belépési adatait - bár ez nem lesz olyan egyszerű, hacsak nem bízik benned nagyon.

Ha Ricárdótól van, akkor meg szerintem lőttek a telónak... :DDD ;] ;] ;]

(#4892) npnp


npnp
tag

No, kezd elegem lenni a Nubiával :W

4.4 android alatt nem tudom javítani, átírni az IMEI számot, mert 26%-nál üzen a QPST, hogy valami hibás parancsot kapott a telefontól.

A telefonból kimentett .qcn fájl nem tartalmazza az IMEI 2 beírásához szükséges sort, a netről leszedett, ehhez a készülékhez javasolt qcn írásakor pedig hibával elszálll a QPST.

Jó, akkor felfrissítettem a készüléket 5.1.1-re, így meg nem működik a DIAG mód, e nélkül pedig nem látja a QPST a telót.

Van lehetőség 5.1.1 rendszeren használni a QPST-t?

Kaphatnék egy mini forgatókönyvet, honnan induljak neki újra?

Nubia Z7 MAX

köszönöm

P

(#4893) Keeperv85 válasza npnp (#4892) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Én vissza tudom állítani, de nincs az az isten, hogy leírjam milyen bonyolult. QPST-vel nem sikerült nekem sem... de nálam van egy menthetetlen (más okból... jelentkezzen a gazdája ha erre jár, nem tudom a címét), azon pár dolgot már próbáltam, szóval van gyakorlatom vele, lévén ott nem volt már mit veszteni...

(#4894) npnp válasza Keeperv85 (#4893) üzenetére


npnp
tag

Szia!

Ma este még nekifutok még egyszer: vissza az eredeti 4.4 aztán meglátjuk. Ha nem sikerül, akkor megkereslek, hogy tudnál segíteni ebben.

köszi

P

(#4895) fateless


fateless
veterán

Ötlet esetleg arra, hogy snapdragonos telefonnál hogyan emelhetném a bluetooth hangerőt? Nincs valami olyasmi megoldás, mint az MTK esetén?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4896) Makifeju válasza Roli5 (#4886) üzenetére


Makifeju
tag

Szia!
Add meg a pontos típusát a telónak,és leírom részletesen hogy tudod pikk-pakk megoldani a problémát!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#4897) Keeperv85 válasza Makifeju (#4896) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

NE!

Nem megoldandó probléma! Nem kell az összes tolvajt is "betanítani", hogy kell leszedni. Értem én a segítő szándékot (és a tolvajt most nyilván nem az előzményre írom), de tudod te kik olvashatják el a "segédletet" a lopott telókhoz is?

Legalább ezt ne!

[ Szerkesztve ]

(#4898) Makifeju válasza Keeperv85 (#4897) üzenetére


Makifeju
tag

Üdv!
Már ne is haragudj de ennek semmi értelme.
Nem szabad abból kiindulni hogy mindenki tolvaj meg gazember aki belefut egy frp lock-ba!
A topik lényege pontosan a felmerülő problémák megoldása,egymás segítése.
Ha tolvaj az illető akkor is felesleges a nagy titkolódzás,hisz a gugliba írva másodpercek alatt megkapja a kért információt,nem kell neki ide jönni.
De legyen ahogy akarod,nem írom ki.
Viszont akinek szüksége van rá,annak privátban elmondom.
Én telefonokkal foglalkozom,rengeteg hasonló esettel találtam már szembe magam,és tudom milyen az amikor az ember néha napokig szenved egy sz@ros telóval egy vacak frp lock miatt.
Remélem ez így rendben lesz!

[ Szerkesztve ]

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#4899) Keeperv85 válasza Makifeju (#4898) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én is segítek, ha tudok megoldást az ilyesmire, nem erről van szó. De tudod nagyon jól, hogy amivel élni lehet, azzal visszaélni is.

Hozzám is került már így lezárt teló, illetve segítettem már ilyen ügyben, de ez a védelem nem indokolatlan és nem lenne rossz, ha nem vesztené tökéletesen értelmét!

(#4900) Makifeju válasza Keeperv85 (#4899) üzenetére


Makifeju
tag

Pedig sok értelme igazából nincs.
Gondolj csak bele...ha lopott a tel és a lock miatt nem használható,visszakövetni,lenyomozni sem lehet.
Ha viszont lekerül róla a zár és használatba veszik,lopott teló esetén rögtön bemérik azt,és máris megvan mind a készülék mind a tolvaj. Így legalább esélyt kap a volt tulaj hogy visszakapja a készülékét,és nem kerül bontásra mint alkatrész. Ráadásul megnézném a tolvaj arcát mikor éjjel felverik hogy ugyanmár fáradjon ki szépen a készülékkel együtt! :DD

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.