Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98951) #79335424 válasza kovisoft (#98949) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Dolphin -hoz volt egy béta Jetpack, amivel ment az egyujjas zoom, de sajnos, nagyon instabil volt vele a Dolphin. Gyakran összeomlott. Viszont, nagyon régóta van egy un. pinch zoom button. Ha ez aktív, akkor a képernyő mozgatásakor megjelenik egy floating +/- gomb, amivel lehet zoomolni. Ezt használom miniPC -n az egérrel nagyításhoz, és persze egyujjas zoomként is működik. A realtime tördelés ilyenkor nem megy, de nagyítás után duplakoppra áttördeli a szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#98952) kovisoft válasza #79335424 (#98951) üzenetére


kovisoft
őstag

És a +/- gombot hosszan nyomvatartva folyamatosan (és láthatóan) zoomol vagy pedig szakaszosan úgy, hogy nyomogatni kell?

(#98953) #79335424 válasza kovisoft (#98952) üzenetére


#79335424
törölt tag

A zoom funkció a gomb elengedéséhez van hozzárendelve, tehát szakaszos, és bökdösni kell. Tudom, hogy milyen zoom -ra gondolsz, mert a Térkép -ben is olyan egyujjas, le/fel húzogatós a zoom. Az a béta Jetpack pontosan ugyanolyan volt. Ha gondolod, akkor megpróbálhatom előtúrni, hátha nálad stabilabb lesz. De, sztem nem véletlenül dobták a vonalat. Az viszont fura, hogy a hangerő gombokhoz nem lehet zoomot rendelni. Ez a feature request talán érne egy misét a béta közösségi G+ -on.

(#98954) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Installáltam Android TV-Box-ra KODI-alá az "OpenweatherMaps" időjárás kieget (ez volt a második amit felkínált), de a fokokat fahrenheit-ben (F) jelzi ki, celsius (C) helyett. Kutakodtam a Setting-jében, de sehol nem találtam hol lehetne ezt átállítani? Erre valami ötlet? (Vagy ha van ennél jobb időjárás addon, akkor javasoljatok légyszi). No meg az időjárás térképeket sem tölti be, látom Magyarország térképét, de semmi idő adatot nem mutat rajta, ez miért lehet? :F

Köszi! :)

(#98955) kovisoft válasza #79335424 (#98953) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi, de akkor továbbra is maradok a Chrome-nál. A telefont egy kézben tartva, a tartó kéz hüvelykujjával szeretném a lehető legkényelmesebben használni a böngészőt, ehhez jó lenne, ha a (nekem) fontos funkciók a képernyő alján is könnyen elérhetők lennének. De tudtommal Chrome-ban nem lehet pl. a címsávot, toolbart, akármit áthelyezni alulra, fel kell nyúlni a kijelző tetejére a tab váltáshoz.

(#98956) enginev3.0 válasza ollie (#98946) üzenetére


enginev3.0
félisten

Android 5.1nel érdemes swapot beállítani?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#98957) atosan válasza enginev3.0 (#98950) üzenetére


atosan
addikt

Régebben használtam a Link2sd-t, ha jól emlékszem a Total commander mutatja az ext patríciót is.

Maine coon

(#98958) #79335424 válasza kovisoft (#98955) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megértem. A Dolphin -ban csomó rejtett lehetőség van (pl. tab váltást lehet hangerőgombhoz rendelni, és ha jól emlékszem, akkor az alap duplakoppos nagyítás mértéke is állítható), de nekem a kétkezes használat, és a fekvő nézet az alapértelmezett módom, ezért az álló nézetű használat trükkjeiben nem vagyok annyira jártas. Ráadásul balkezes vagyok.

nlpK:
Az időjárás appok sem az én asztalom, de megnéztem neked Kodiban. Külön C/F opciót én sem találtam, de nekem helyesen írja. Sztem ez a helybeállításon (és engedélyezésen) múlik, és nálad itt lehet a bibi. Itt egy átméretezett screenshot az M8 -as boxomról:

(#98959) Mr Dini válasza Mr Dini (#98936) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hejj, most nézem csak, milyen igényes lett a hsz első fele... :B Hát respect magamnak... :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#98960) SunMount3r válasza #79335424 (#98958) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azok az ikonok a képernyő alsó sávjában neked hogy kerültek oda? Vagy csak a Tablet/Telefonon-on van ilyen? :F

(#98961) nyisziati válasza enginev3.0 (#98956) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ez inkább készülékfüggő.
Nekem az utóbbi két gépem automatice swappal jött. A THL 512 MB-tal, a Xiaomi 1 GB-tal. De kell(ett) is, így is elfogy.

(#98962) #79335424 válasza Mr Dini (#98959) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csodálod? El sem tudom képzelni, hogy a túróba bírsz ennyi projectet vinni párhuzamosan. Én is kütyübolond vagyok, de amit Te művelsz, annak a tizedétől is régen kiégtem volna. Komolyan mondom, hogy a "legelvetemültebb kocka" vagy, akivel eddig összefutottam. Remélem, tudod, hogy ezt maximálisan pozitív értelemben írtam! :) :R

(#98963) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Milyen vírusírtó appot érdemes feltenni ami jó és kevés erőforrást igényel?

(#98964) #79335424 válasza SunMount3r (#98960) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen teló/tablet? Írtam, hogy egy M8 -as box -ról van a screenshot.
Geekbuying link
Korai Teszt
Egy 4.4.2 -es Finless ROM van rajta, attól ilyen a tálca. A ROM sajnos nem erre a kütyüre való, ezért bukom az infrát, és a bluetooth -t. Viszont eddig csak ezzel adott képet a DVI -s monitorra. Már nagyon bánom, hogy sajnáltam anno azt a plhsz 5 rugót a HDMI -kivitelre. Sokat szívok emiatt a miniPC -imnél.

(#98965) bigrock


bigrock
addikt

A Waze-nek egy piros pont: M7 Balaton felé vivő szakaszán előjelzett egy balesetet és a vele járó kb. 50 perc késlekedést. Elnavigált egy elkerülő szakaszra, ahol 8 km. és 10 perc plusszal megúsztam a dugót.

(#98966) Mr Dini válasza #79335424 (#98962) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, ezt most negatív értelemben írtam. :) Lemaradt a zárójel, a space, nah szóval összecsaptam...

Egyébként a "titok" a Jenkins. Nagyon sokat segít, ha olyan dolgot csinálsz, amit már régebben csináltál, most csak "frissíteni" kell. Meggyosítja a sziszifuszi részeket. Pl írok egy kódot, akkor lefuttatom rajta a jenkinses taskot, az meg lefordítja, becsomagolja, esetleg aláírja és felrakja a tárhelyemre. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#98967) Mr.C válasza droti25 (#98963) üzenetére


Mr.C
őstag

Ha külső forrásból nem telepitesz semmit, akkor felesleges. Mindig megbízható forrásból kell válogatni.

Ha még nem vagy biztos az apk-kban, akkor egyszer leszeded a virustotal-t és ellenőrzöd....

sudo rm -rf /*

(#98968) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok,
tud valaki segíteni, hogy az MS outlook appban hol tudom azt beállítani, hogy a levelek, naptár szinkronizálása ne push, hanem egy általam meghatározott ütemezés szerinti, vagy manuális legyen?
:R

[ Szerkesztve ]

(#98969) stewe780


stewe780
őstag

Szép napot!

Víruskergetőt mit ajánlotok? Ki mit használ? Egyáltalán használtok? Tegyek fel?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#98970) #79335424 válasza Mr Dini (#98966) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, erről beszéltem.
Jaaa, hogy a "Jenkins"!!!! Hát az úgy mindjárt más.

Vazze, ember! Annak is utána kellett olvasnom, hogy mi a fene az a Jenkins, de még a Wikijének az értelmezéséhez is guglizgatnom kellett, pedig elvileg Magyarul volt leírva. Teljesen más dimenziókban mozogsz, és ez látszik a publikációidon is. Próbállak követni, mert zavar, ha csak magolok (értsd: másolok) valamit anélkül, hogy érteném mit, miért teszel úgy, ahogy, de úgy érzem, hogy ehhez minimum újra kellene születnem (lehet, hogy nem is egyszer). Ezt csak azért írtam, hogy mielőtt legközelebb azt publikálod, hogy miként lehet mesterséges intelligenciával felruházni egy Sokol rádiót, gondolj a történelem azon géniuszaira, akiket a korukban nem értettek meg az emberek, és ezért nem tudták kibontakoztatni a zsenialitásukat! Ott van pl. Shibby. Évek óta gyermekeként dédelget egy projectet, erre berobbansz és felforgatod az egészet az ötleteiddel. Amit írsz, abban lehet tökéletesen igazad, épp csak arra döbbented rá, hogy az alapoktól (kernel) kellene újragondolnia (írnia) az egész koncepcióját. Csodálod, hogy nem lelkesedik az ötleteidért? :D
Vagy, nézd meg az itteni, általános vélekedést az automatizálókról! Pedig nagyon praktikus, és erőforráskímélő egy all in one alkalmazás, sok különállóhoz képest. És ez még hol van a Te project -jeidhez képest!

beg:
Ha úgy érzed, hogy ez "sok(k)" itt, akkor töröld nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

(#98971) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Helló, érdekes tapasztalatot szereztem. Tegnap a Play-ből feltettem 3 programot, az este próbálgattam őket:
[link]
[link]
[link]

Ma délelőtt nem volt semmi baj a telefonnal (Defy+, Wiui), de ebéd után előveszem és a következőket látom: hang lenémítva, BT bekapcsolva és megjelent egy új kontakt, a következő adatokkal, név: Farkas Flórián A Zs Wz, telefonszám: 10980. (tényleg ez a név, nem politizálni akarok) Gugli nem dob rá semmit.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#98972) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Keresek egy jó navit (célpont Horvátország), ki melyiket ajánlaná?

1. IGO - keményen fizetős
2. HERE - ingyenes(?) -> érdekes módon itt igo-hoz a here térképeket ajánlják, minek vegye meg akkor az ember a drága igo-s térképet, ha a HERE-től ingyen megvan:F?
3. TomTom - fizetős
4. Sygic - fizetős

5 - bármi egyéb?

Ja, a Waze érdekel, viszont külföldön nemigazán lesz netkapcsolat az autóban, arra meg azt mondják, hogy net nélkül nem az igazi.

A warezt a vírusos apk-k miatt kihagynám.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98973) enginev3.0 válasza t72killer (#98972) üzenetére


enginev3.0
félisten

Here miért nem jó? Vagy google térkép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#98974) t72killer válasza enginev3.0 (#98973) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ismerem a Here-t, kipróbálom:R. Vajon ugyanaz a térkép, mint amit az igo kap?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98975) beg válasza t72killer (#98972) üzenetére


beg
veterán

Ingyenes: Here
Fizetős: Sygic

Szerintem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#98976) Mr.C válasza stewe780 (#98969) üzenetére


Mr.C
őstag

Előtted válaszoltam rá és ha az se lenne elég, a másik fórumban is adtam linket hozzá...

sudo rm -rf /*

(#98977) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hali megint!

Újabb problémába ütköztem: Android TV Box-ra telepítettem a Powermap Alphat (ezzel már működik egy kicsit a menü TV Box-on is), de a kikapcsológombot, ikont (Exit, Close, kilépés, cetera) sehol sem látok.

Kérdésem: normál esetben tableten/okostelón hogyan zárjátok be az alkalmazást (teljesen)?

Lehetőségeim: a Box távkapcsán a Back-gombot addig nyomogatom, amíg ki nem lép a Box Home menüjébe, vagy ua. csak a Home gombbal. De ezek nem zárják be/lépnek ki teljesen a Powermap-ból, az még mindig fut a háttérben, mivel ha bárhol megnyomom a távkapcson a Play/Pause gombot, akkor elkezdi játszani a zenét amit a Poweramp-ban legutóbb betöltöttem. Ez pedig nagyon zavaró.

A Box App-Manager-jében van olyan, hogy ha ráállok a Powermap ikonra, és megnyomom a Menu-t, akkor kiírja, hogy "Default Start", ha erre rányomok akkor ez "Close Start"-ra változik. Ennek van köze a még futó applikáció bezárásához?

A válaszokat köszi!

(#98978) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi a navitippeket, akkor a HERE-el próbálkozom + beteszem mellé a waze-t olyan esetekre, amikor van net.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98979) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Szeretnem meg kérdezni hogy esetleg használ e valaki felváltva Iphone is ?Felváltva használom mind két platformot és nem tudom megoldható e hogy a viber mind 2 telefonon egyszerre rajta legyen 1 hívó számmal? :R

HAJRÁ VIDI !!

(#98980) t72killer válasza t72killer (#98978) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó, HERE-ben meg van már oldva a köztespont beadás? Csilivili meg minden, de sokra nem megyek vele, ha nem arra visz, amerre menni akarok:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98981) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hello!
Más találkozott már olyannal,hogy bizonyos alkamazás sikeres lefrissítése után a Play Store újra felkínálja frissítésre ugyanazt a verziót.

A keress rá a Google-n és a írj e-mailt válaszokat nem fogadom el,köszönöm szépen!

(#98982) stewe780 válasza Mr.C (#98976) üzenetére


stewe780
őstag

Bocsánat. Úgy vettem a válaszod, hogy itt kell megkérdeznem, igazából nem éreztem úgy, hogy az a hozzászólás nekem válasz, de most újra átolvasva már értem. :DDD

És köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#98983) kovisoft válasza aprokaroka87 (#98981) üzenetére


kovisoft
őstag

Én egy csomószor így járok, de az okát nem tudom.

(#98984) aprokaroka87 válasza kovisoft (#98983) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl tegnap frissítettem le a Go keyboardot,ma reggel újra felajánlotta ugyanazt a verziószámú frissítést.

Annyira nem zavar,csak furcsa.

(#98985) Mr.C válasza stewe780 (#98982) üzenetére


Mr.C
őstag

Semmi gond :)
Tényleg felesleges.
Internet Security már más téma, de arra még én se találtam semmi kézzel fogható és értelmes alkalmazást.

sudo rm -rf /*

(#98986) vadászcsiga válasza t72killer (#98980) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs. Google map kimaradt. Here-t használok de a Google a legjobb. Letölthető a megfelelő térkép, így net sem kell hozzá.

(#98987) nyisziati válasza bigrock (#98965) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt a funkciót a Google Maps-be is beépítették.
Múltkor jöttem Cirákról Pestre és Győr mellett jelzett egy balesetet és felkínált egy kicsit hosszabb útvonalat.
Nem fogadtam el, mert ez volt az első ilyen alkalom, nem bíztam benne. Aztán egy fél órát araszoltam az M1-esen és közelről megnézhettem a két összetört járgányt 5 km után...

(#98988) hatpersze válasza kovisoft (#98949) üzenetére


hatpersze
tag

Az opera beta (nem a mini, illetve azt nem ismerem) tudja az egykezes nagyítást dupla kopp után függőlegesen le-fel mozdulatra, a tab váltás (menüsor) megjeleníthető az kijelző alján, el is tüntethető ha nem kell, egy kézzel (:
Egyetlen hibája a böngészőknek, hogy a gyorsítótár mérhetetlen módon, több száz megára (végtelenül) fel tud duzzadni, és megakasztja a telefont (minden telefont), manuálisan kell üríteni, illetve én még nem találtam olyan alkalmazást ami automatikusan végrehajtaná egy egy programnál ezt a műveletet. Szerintem mesze a legjobb böngésző droidon.

(#98989) t72killer válasza vadászcsiga (#98986) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, háát, köztespont nélkül necces az ügy. Egy hosszabb, fél-Európát átszelő útnál pláne, lehet, hogy adott országokat nem is akarok érinteni, a navi számára "felfoghatatlan" okokból, ill 1-200km fizetős autópályát igénybevennék, de aztán lejönnék autóútra (Horváto), mert az szebb, útbaejteném a kedvenc benzinkútjaimat, beugranék egy netről kiválasztott boltba útközben, stb.

Persze, lehet mindegyik kedvencek között és ha elértem az egyiket, akkor állíthatom be a következőt, de ez ultramacerás. Egyrészt 500km-t levezetve nem biztos, h ilyennel akarok vakerálni, másrészt néha szabályosan meg kell erőszakolni a navi "logikáját", hogy az adott útvonalon vigyen, és 5-6 köztes pontot bevarrni, hogy ne akarjon minden áldott autópálya-feljárón felküldeni a sztrádára. Ennyiszer nem állok meg, és alkalmasint ennyiszer birizgálni se akarom a telót vezetés közben.

#98990: a guglimap offline-ba nem csak egy kép? Navigálni is jól tud? Külföldön nincs mindíg mobilnetem, on-line útkeresésre nem hagytkozhhatok.

Akkor keresünk még, lehet végül mégis marad az igo...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98990) vadászcsiga válasza t72killer (#98989) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Google maps?

(#98991) Bozek válasza t72killer (#98972) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi a keményen fizetős? 10 ezer Ft-ból megvan egész Európa. Ez sok?

(#98992) ux1 válasza Bozek (#98991) üzenetére


ux1
addikt

Óóóó... Próbálna ennyiért papír alapú venni. ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#98993) t72killer válasza ux1 (#98992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most hogy mondod, dunsztom sincs, mennyibe fájt a papír autósatlasz, de sztem 5-6k-ból megvolt és elég részletes.

A sygic amúgy 20€ egész Európára. A NNG-nál az se világos, hogy a most leszurkolt pénzért meddig járnak térképfrissítések.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98994) ux1 válasza t72killer (#98993) üzenetére


ux1
addikt

5-6 K-ért én csak a budai-hg turista térképét vettem.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#98995) t72killer válasza ux1 (#98994) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég lehúzós boltba jársz ezekszt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98996) Bozek válasza t72killer (#98995) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak arra vigyázz, hogy az atlaszban szereplő 71 városon kívül másikba ne hajts be, mert eltévedsz. :D

Az 1:1000000-s méretarányról meg ne is beszéljünk inkább.

[ Szerkesztve ]

(#98997) t72killer válasza Bozek (#98996) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván kicsi lenne a csomagtartó, ha teljes európát 1:25k lefedéssel kérném :DDD

Amúgy igo-s térképárakat hol találok? Ok, tudom, szemeteljem az appjukkal a telefont aztán majd kiderül, ha lejárt a trial. Ezenkívül? TomTom-nál és Sygicnál tiszta sor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98998) #79335424 válasza SunMount3r (#98977) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem itt hiába vársz érdemi válaszra. A miniPC -k nem telók, tabok. Ráadásul SOC -onként, gyártónként, brandenként, típusonként, sőt, panelverziónként is tartalmazhatnak eltérő, egyedi megoldásokat. Kicsit körülnéztem, és úgy tűnik, hogy a Q10 pro -nak elég nagy közösségi háttere van. Találtam angol, és német nyelvű fórumokat, sok hasznos infóval. Sztem azokban kéne válaszok után keresgélned. Pl. először is jó lenne tisztáznod, hogy a tied Futekos, vagy kínai verzió. A Futeko fórumon azt írják, hogy hardveres eltérések is vannak, amik miatt a ROM -ok, frissítések nem kompatibilisek, de korábbi típusok tapasztalataiból kiindulva sztem ez kamu. Azt viszont változatlanul fenntartom, hogy a gyári IR táv kuka. Ha van egy Androidos telód, vagy tabod, még azzal is jobban irányítható a segédalkalmazásával. YT link.

(#98999) beg válasza t72killer (#98997) üzenetére


beg
veterán

Van igo topik, ott szépen le van írva de most nem találom telefonról :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#99000) Bozek válasza t72killer (#98997) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak arra akartam rávilágítani, hogy ha az 5 ezerért kapható Európa-térképet és az iGo-ban 10 ezerért megvehetőt össze akarod hasonlítani, akkor ezt is vedd figyelembe. Ez olyan, mintha egy könyvet megvehetnél 3 ezer Ft-ért ebook-ba, míg ezerötszázért megkapnád a fülszöveget papír alapon. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.