Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139051) darvinya válasza Somatom (#139050) üzenetére


darvinya
titán

q'±'p
Az már mellékes, csak legyen mindenható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#139052) nimfas válasza Somatom (#139050) üzenetére


nimfas
addikt

Taníts Mester!

Hogy legyen root-om?
Melyik nyavajás újabb romot tudom feltenni a mostanira? ;]

(#139053) nyisziati válasza zsoltip (#139046) üzenetére


nyisziati
veterán

Na hallod, én PC-n sem találom. :B

(#139054) zhorvath válasza nimfas (#139052) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ez eléggé telefon függő. Nézd meg az XDA-n, hogy van-e a telefonodnak topikja. Ha van, ott minden választ megkapsz a kérdésedre.
Én a Titanium Backup-ot ajánlanám, de ahhoz root kell.

(#139055) mobilizmo válasza nimfas (#139052) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Megcsinálod. Milyen telefon, milyen android verzió?
Jó ingyenes app nincs, fizetős jó drága viszont van:
TiB
Swift
Ja és root nélkül nincs más, csak a Google felhő.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139056) zhorvath válasza mobilizmo (#139055) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A felhő viszont nem menti el az alkalmazás adatait. A kollégának ez is igénye.

(#139057) Somatom válasza nimfas (#139052) üzenetére


Somatom
veterán

Leginkább olyat, ami a telódhoz való. De, ez még így sem veszélytelen beavatkozás, ezért előtte mindenképpen készíts mentést az alkalmazásaid adatairól! ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139058) crok válasza zhorvath (#139056) üzenetére


crok
Topikgazda

Menti, 25MBig es csak ha az APK manifest XML engedi (allowbackup=true).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139059) Yager01 válasza zhata (#139045) üzenetére


Yager01
senior tag

Még mindig nincs arra megoldás hogy a telefonbeszélgetéseket rögzíteni lehessen ROOT nélkül? néztem ma egy mate 20-at amiben a legutolsó frissítéssel jött egy gyári hangfelvevő ami ráadásul brutál jó szerkesztési lehetőségeket is kínál és tökéletesen rögzíti a telefonbeszélgetések mindkét irányból érkező hangját... Nagyon fontos lenne. Note9

(#139060) Somatom válasza Yager01 (#139059) üzenetére


Somatom
veterán

Samunál ez nem régiófüggő? Nekem rémlik vmi izraeli SIM -es trükközés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139061) nyisziati válasza Somatom (#139060) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, de azokkal sim-ekkel vigyázni kell, egyszer beizzítottam egyet, erre minden uráncentrifugát tönkretett itthon... :Y

(#139062) Yager01 válasza Somatom (#139060) üzenetére


Yager01
senior tag

Ez komoly?? :) Nem tudod hol láttad?

(#139063) Somatom válasza Yager01 (#139062) üzenetére


Somatom
veterán

Itt, a PH -n, valamelyik új Samu topikjában. Keress rá "izrael" gyorskereséssel!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139064) Probert75 válasza Yager01 (#139062) üzenetére


Probert75
addikt

(#139065) Bozek válasza perempe (#138992) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk valamelyik RSS olvasó. Én FeedMe-t használok, de ez csak külön szolgáltatással (pl.: Feedly, Inoreader, stb.) működik, sima RSS olvasóként nem.

Még a Palabre-t néztem, de mivel bőven van mobilnetem, ezért sokat az offline részével nem foglalkoztam.

A legjobb amúgy a gReader volt, béke poraira. Működni ugyan még működik, de az új rendszereken már csak belső tárhelyre ment. Ha más helyet akarsz választani, akkor megfagy, legalábbis nálam.

(#139066) nimfas válasza Yager01 (#139059) üzenetére


nimfas
addikt

Xiaomi redmi note 5, miui-ban gyárilag benne van. Tárcsázóban lehet bekapcsolni.

(#139067) kovacs65 válasza Yager01 (#139059) üzenetére


kovacs65
senior tag

Note 10+, 9-es Droid
Cube ACR tökéletes

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#139068) Yager01 válasza kovacs65 (#139067) üzenetére


Yager01
senior tag

Nekem is fent van de a másik oldalon a hívott fél annyira halk hogy szinte semmit nem értek. Milyen beállításokkal használod ?

(#139069) sopruk válasza Humbucker (#139008) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én az összefoglalóban szereplők közül a Maps.me -t és az Osmand -ot használom városnézésre, túrázásra. Az előbbi egyszerűbb kezelésű, az utóbbi bonyolultabb, de részletesebb is, több funkcióval, illetve 7 frissítés, térkép letöltés van az ingyenesben. Az Osmand+ szokott néha lenni fél áron (Nem az Osmand Live, az mezei felhasználónak sztem nem kell)
Navira inkább:
A Sygic -nek van egy ingyenes verziója (annyi, hogy később jönnek rá a frissítések): Offline térképek és navigáció
A Here-t is sokan dicsérik, de csúnyább a felülete
Mindegyik offline...
Hibája mindegyiknek van, nekem ezért van fent mindegyik..

[ Szerkesztve ]

(#139070) kovacs65 válasza Yager01 (#139068) üzenetére


kovacs65
senior tag

Telepítettem, semmilyen beállítást nem változtattam meg.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#139071) Yager01 válasza kovacs65 (#139070) üzenetére


Yager01
senior tag

Nem értem hogy ez hogy lehetséges...milyen Rom van fent ?

However in some areas Android 9 disabled the call recording feature, as a result your voice is good but the caller's voice is very weak in recordings. No matter what recorder you are using in the market the result is the same. You can test and confirm this fact. Boldbeast Recorder can fix the problem if you root the phone. Without root there will be no solution in the world unfortunately.

(#139072) zhata válasza Yager01 (#139071) üzenetére


zhata
senior tag

Ahogy írod, ill. idézed.
Általában az a baj, hogy a hívó vagy a hívott fél is alig hallatszik, és ez ráadásul telefontípus és ROM függő is. Nem véletlenül kell az ACR-ben is kikeresned a telefonodat, és annak megfelelően állítani be azt. No meg minél "fejlettebb :W " az android, a Google annál jobban korlátozza a felvétel lehetőségét, és ez a Pie-ban lett először jól érzékelhető. Pie-ban és OP7Pro esetében az ACR már alig használható. Tízesben meg sehogy. Épp ezért mentem vissza tízről kilencre, FR+ rootoltam, és raktam fel a korábban említett rögzítőt, ami esetemben tőkéletes.

(#139073) Mcrazy válasza sopruk (#139069) üzenetére


Mcrazy
őstag

"A Here-t is sokan dicsérik,"
Akkor én most szidom egy kicsit. A kilépés után képes 4-5 órán keresztül a háttérben futni és intenzíven meríteni az akkumulátort. Csak a "Kényszerített leállítás" hatja meg.

Üdv: Mcrazy

(#139074) Yager01 válasza zhata (#139072) üzenetére


Yager01
senior tag

Tudom hogy ROOT-al meg lehet oldani de azt egyelőre nem szeretném. Gyári haris a telefonom és már annyira nem vagyok benne a "mókolásban" hogy tudjam egy esetleges gari esetén mi a teendő. Azért nem értem hogy Note 10 esetében kovacs kollégánál hogy müködhet a dolog ?

Olvastam olyat is hogy felraksz egy független régiós ROM-ot majd ezután beraksz egy olyan SIM-et pl :Thai vagy Israeli ami a jelenlegi (nekem) TMH csc Helyett az adott ország kódjára vált át majd vissza teszed a magyar kártyát és müködik a rögzítés...

Nem tudom mi a francot csináljak ..nagyon kéne ez a lehetőség :W

(#139075) sopruk válasza Mcrazy (#139073) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ezt jó tudni, majd figyelek rá. Nekem csak tartaléknak van fenn, jobban szeretem a többit, kezelése is macerás némely funkciónál...

(#139076) mobilizmo válasza zhorvath (#139056) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

De, nekem többször is mentette.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139077) Yager01 válasza Yager01 (#139074) üzenetére


Yager01
senior tag

Rendeltem egy Israeli SIM-et 1380Ft-ért :C egy próbát megér

(#139078) Luissimo válasza Yager01 (#139077) üzenetére


Luissimo
veterán

na, ezt kiváncsian várjuk :Y :C (ebay-n adják ?)

(#139079) nimfas válasza mobilizmo (#139055) üzenetére


nimfas
addikt

"Megcsinálod. Milyen telefon, milyen android verzió?"

Xiaomi Redmi Note 5 MIUI Global 9.6.27 Beta (Developer) ezt szeretném vmi frissebbre cserélni, bootloader nyitás Recovery telepítés megvolt, Root telepítés (Magisk-v19.4.zip) látszólag lement, de root checker program szerint nem nyert.

(#139080) lovi27 válasza nimfas (#139079) üzenetére


lovi27
addikt

A 19.4 még béta. Próbáltad a 19.3-mat? Hátha...

(#139081) nimfas válasza lovi27 (#139080) üzenetére


nimfas
addikt

Új rendszer fent (MIUI 11. 9.9.26) root megy (Magisk 19.3).
Banki szoftver megjegyezte, hogy root van, de simán megy.
Mc Dönci app viszont nem....
Létezik Root hide app ami működik is? :))

Megjegyzés...: A Magisk Hide nem nyert :)

[ Szerkesztve ]

(#139082) punky10 válasza nimfas (#139081) üzenetére


punky10
addikt

Régebben használtam MIUI-t,akkoriban az volt a megoldás,hogy a Magisk Managert is hide-olni kellett,mert sok program nem a Magisk-et kereste,hanem a menedzselő alkalmazását.A telefonod topicjában nincs erről valami leírás?

Esetleg írj privátot crok fórumtársnak....

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#139083) WhiteWalker válasza nimfas (#139081) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

croc írása

A 2. Opciót nézd meg, anno a Raiffeisen appnál nekem segített.

[ Szerkesztve ]

(#139084) Yager01 válasza Luissimo (#139078) üzenetére


Yager01
senior tag

Igen ott vettem :K

(#139085) Face8814


Face8814
őstag

Sziasztok!
Az android auto nevű apk file-t szeretném telepíteni egy note 10-re az apkmirrorról. Chrome-on keresztül letöltöttem a fájlt, megadtam az engedély mind a Chrome mind pedig a "saját fájloknak" az ismeretlen forrásból származó alkalmazások telepítéséhez, de letöltést követően hiába nyomok rá a telepítés gombra, kb 1 másodperc után kiírja hogy az alkalmazás nincs telepítve. Nem találok semmi opciót a telepítésen kívül, ami ugye nem működik.
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond? Kell még pluszban valami más engedélyt is megadni?
Esetleg valami más opció amivel össze tudom kötni a telót az autóval (Opel Insignia) ....
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#139086) crok válasza Face8814 (#139085) üzenetére


crok
Topikgazda

Első tipp: a hozzá való architektúrához írt APK-t töltöttél-e le?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139087) spiritex válasza Mcrazy (#139073) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor vegyél Huawei telefont druszám! Az lezár mindent az agresszív akkukímélő funkciójával, még azt is amit nem kéne! :o

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#139088) Face8814 válasza crok (#139086) üzenetére


Face8814
őstag

Basszus, köszönöm. Csak a dátumot néztem az architektúrát nem is figyeltem. Így már sikerült :B :K

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#139089) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Újabb problémával futottam össze az új EMUI rendszeremen.
Konkretan a FolderSync előre beállított szinkronizáció nem indul el az adott időpontban. Minden engedélyt megadtam, még a pozíció hozzá férést is, ennek ellenére nem fut le. Le is van lakatolva ráadásul nehogy kilője a rendszer.

Mi lehet a probléma? :F

(#139090) DS39 válasza WhiteWalker (#139089) üzenetére


DS39
nagyúr

az a lakatolás nem sokat ér, arra jó, hogy ne tudd kisöpörni véletlen.

Akkumulátor > Alkalmazás indítás -> itt megkeresed -> Kézi kezelés -> Engedélyezed, hogy Futhasson a háttérben, illetve Automatikus indítás.

[ Szerkesztve ]

(#139091) WhiteWalker válasza DS39 (#139090) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi. :R
Átraktam így kézire, meglátjuk, remélem így jó lesz.

(#139092) spiritex válasza WhiteWalker (#139091) üzenetére


spiritex
veterán

Hát az én Gmail szinkronizálásomon ez a beállítás sem segített, remélem a te problémádon fog.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#139093) spiritex


spiritex
veterán

Tudnátok abban segíteni, hogy a huawei-emen hogy tudnám eltüntetni ezt az üzenetet, amikor rezgőre, némára vagy hangosra teszem? Minek tájékoztat? Tudom mi történik...
[kép]
(Ezért írtam korábban, hogy a P8 lite-om az eddigi legproblémamentesebb okostelóm volt, és ezért tűntem el a topicból 2 évre, de most újra itt kell írogatnom...)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#139094) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

vettem egy galaxy activ tabot. Ahogy bekapcsoltam, szokás szerint rögtön letiltottam a

• szoftverfrissítéseket.
• az app store-ban az alkalmazások frissítéseit
• a google fiókban a szinkronizálást

ennek ellenére állandóan megjelenik egy letöltött szoftverfrissítésre felhívó üzenet, amit nem lehet kiirtani, és egyszer már bele is szaladtam, hogy frissített, de újra kezdte.
Ma pedig a gmail üdvözölt örömmel, hogy a kedvemért megújították az egész felületet.

Rögtön mentem az alkalmazáskezelőbe, és töröltem a gmail alkalmazás minden frissítését, de megint csak a az új felülettel indult el. :W :W :W

Kérdésem:
hogyan lehet még ezeken kívül védekezni a frissítések ellen??? hol rontottam el?
vissza tudom csinálni valahogy a gmailt? gyári reset...? az kiirtja a szoftverfrissítéseket is?
H esetleg eltávolítom a gmail alkalmazást és egy másik gépről visszateszem a régit?

Sajnos a tabon az eredeti 4.4 android helyett már a később kiadott 5.1 fut.
Arra van esetleg mód, hogy a Kit Katot visszategyem rá? Nem baj, ha rootolni is kell hozzá..

Van erre megoldás?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#139096) Jofi81


Jofi81
őstag

Néhány alkalmazásnál zavaró a magyar fordítás, ezért gondolkodom, hogy inkább angolul használnám a telefont, magyar billentyűzettel. Járna ez valamiféle előnnyel/hátránnyal azon kívül, hogy angol lenne az alkalmazások felületének nyelve?

(#139097) crok válasza Jofi81 (#139096) üzenetére


crok
Topikgazda

Semmivel, igy hasznalom az osszes keszulekem (mar az okostelefonok elott is igy hasznaltam, soha semmi gondom nem volt meg belole).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#139098) ollie válasza Wolfskin (#139094) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gmail részben szerveroldali, így tök mindegy, hogy tiltod-e.

***

(#139099) Wolfskin válasza ollie (#139098) üzenetére


Wolfskin
őstag

sejtettem... :W
koszi

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#139100) lovi27 válasza nimfas (#139081) üzenetére


lovi27
addikt

Amíg működik, tudod használni a banki alkalmazást fogadd el, hogy használata előtt kapsz figyelmeztetést. Kár belemenni macska-egér harcba az app fejlesztőivel amíg beérik egy figyelmeztetéssel. Elvégre rootoltad a mobilt. Kockázatot vállaltál vele. Akkor miért kéne úgy csinálni mintha nem. A figyelmeztetés pedig juttassa eszedbe, hogy jobban oda kell figyelned honnan, melyik appot telepíted és főleg melyiknek adsz root jogot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.