Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38021) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

MSI 390 Gaminget vettem, van egy kis problémám a hőmérséklettel.
A kártyát újrapasztáztam tegnap, olvastam hogy elég igénytelenül lett pasztázva gyárilag.
Ezzel nyertem is olyan 4-5 fokot full load alatt.
Corsair Carbide 100R házban van a kártya a fő PCIe slotban, olyan 6 centivel a hatalmas Hyper 212 hűtő alatt.
A proci hűtő a levegőt ugye a ramok irányába fújja, onnan egy 8 centis Arctic fan tolja ki a házból felfelé, ami a ház tetejére van szerelve.
A 212 mögött van egy 12 centis Corsair fan.

A problémám az, hogy ha picit meghúzom a kártyát, akkor még így is felmegy néha 90-91 fokra a hőmérséklet bizonyos játékokban vsync nélkül (pl. Witcher 3).
Alap órajeleken nincs gond, 78-80 fok a teteje.

A gyári órajelek így néznek ki: 1040 core, 1500 ram.
Ha csak +30mV feszültséget adok neki, és 1140/1560-ig húzom az órajeleket, már felmegy 90 fölé kb. 10-12 perc alatt. Pedig ez egy elég lightos OC, főleg a ram.
Ha nem adok neki extra feszültséget, akkor is csak 1-2 fokot nyerek, és nem stabil, elkezd artifactolni egy idő után.
A kérdésem az, hogy ha leveszem azt a kis szar 8 centis Arctic hűtőt a ház tetejéről és beszerelek két 12 centis Be Quiet! Pure Wings 2-t (két hely van fent), az megoldhatja-e ezt a problémát?
Olvastam pár tesztet, és ennél sokkal komolyabb OC mellett, automata fannal is jóval hűvösebb volt náluk a kártya, mint nálam.
Afterburnerben automatán van a fan, de ha én állítom be a fan sebességét idővel akkor is eléri ezt a hőmérsékletet a kártya, bár picit lassabban. És mellé még hangos is.
Pasztázni ugye pasztáztam, azzal nincs probléma.
Más ötletem nincs, csak hogy szarul szellőzik a ház....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.