Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13350) HSM válasza lacus83 (#13330) üzenetére


HSM
félisten

Nézd, bár a 7-es széria és a 290-es között van egy elég komoly difi, mégpedig hogy míg a 7-esben csak 2 compute szál volt, addig a 290-estől 64, ennek ellenére mikor sok év 7970/280X-ezés után 290-re váltottam konkrétan semmi különbség nem érződött driveresen. :N Pont ugyanazok voltak a gyengéi, erősségei, pont ugyanott ették meg a játékok a procit, mint előtte, stb...
A GCN3 extra képességei szintén nem sokat számítanak általánosságban, a setup extrái kb. lehet egy plusz driver rutin, a preempcióra meg itt általános grafikai alkalmazásnál nincs szükség, se FP16-ra (most még, ez változni látszik a jövőben), illetve lehet némi extra driveres igény a jobb shader-kihasználásra. Most hirtelen nem ugrik be, de hullámfrontokat tud bizonyos feltételek mellett összevonni, és hamarabb ledarálni. De ezek szvsz nem változtatják meg sem alapjaiban a driver működését, se a hardverét. A Polarisban tény, hogy történtek komolyabb változások ami a hullámfrontok kezelését és utasítás előbetöltést illeti, de még ez sem biztos, hogy olyan nagy mértékben megváltoztaná a rendszer működését, vagy ha meg is változtatja, inkább növeli szvsz a driver munkáját, ergó a CPU-igényt. Persze át lettek alakítva a ROP-ok, de mivel azok elég kötött hardverek, azoknak nem nagyon kell driveres támogatás. Szerintem driveres szempontból ami komolyabb mértékben el fog ütni a jelenlegi GCN hardverektől, az a Vega lesz, nem véletlen nevezik a CU-it NCU-nak, illetve ott át lesz dolgozva a komplett setup rész is. Na, azok azért már komolyabban átírt driver fognak igényelni. :K

Épp ezt írtam, nem a 290X beállításaim (konkrét értékek) lehetnek itt hasznosak, hanem a rendszer működésével (BIOS, PowerTune) kapcsolatos tapasztalataim, mi hogyan működik, igyekeztem is csak ilyen témákban hozzászólni. Az ugyanis szintén fájdalmasan ugyanaz. Amúgy mivel a 480-as GPU eléggé meg van hajtva gyárilag, ezért elég valószínű, hogy ezzel a GPU-al is komoly eredményeket lehet elérni finomhangolással, vagy minimális teljesítménybeli kompromisszum árán, ha valaki le szeretne faragni 20-30W-ot a kártya étvágyából, vagy akár még többet is. Ráadásul itt már gyári támogatás is van egész jó, a WattMan, nem kell a BIOS-ban turkálni hozzá, mint régebben a 290-eseken.

Egy ideig gondolkoztam amúgy 480 vásárlásán, de nem akarnak úgy alakulni az árak, hogy megérje váltanom a 290X-emről. Szval lehet ez nekem ki fog maradni. :B Időközben a BIOS-át is alaposabban áttúrtam, és végül egész elégedett vagyok a végeredménnyel, kb. RX480 fogyasztásúra sikerült redukálni a 290X-et, majdnem referencia órajelén. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.