Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13379) HSM válasza proci985 (#13371) üzenetére


HSM
félisten

Azt hiszem, hogy itt óriási félreértések vannak. :F
Nálam se a 290X DC2-m, se a korábbi 290 WF3-am nem cicergett (úgyértem, egyáltalán nem, semennyire), illetve a hűtések is elbírnak velük. Más kérdés, hogy mindkettőn alakítgatnom kellett, hogy a számomra megfelelő zaj és hőfokok mellett üzemeljenek.
Másfelől, a helyzet erősen megismételni látszik önmagát néhány 470-el, ami a topik beszámolói alapján komoly TDP korláttal küszködik. Igen, a 290-esek inkább a hőfok limitjüket érték el, ezek meg a TDP-t, de pontosan ugyanazt teszi ilyenkor a vezérlés, csökkenti az órajelet. Erre tettem korábban némi utalást. Itt is pontosan ugyanaz lehet az eredmény, hogy a user nem feltétlenül azt fogja otthon kapni a pénzéért, amire a netes tesztek alapján számít, vagy elvárna.

Az, hogy hogyan lőttem be a feszültségeket, szintén relevánsak lehetnek a topikban, ugyanis ugyanaz a rendszer, és a hatásai is ugyanazok, maximum itt nem 50-100W-ot nyersz, hanem mondjuk 20-50-et. Adott esetben ez is éppen úgy lehet egy halk és hűvös és egy hangoska meleg kártya közötti különbség.

És amúgy a topikból is megerősítették néhányan, hogy igenis lehet nyerni kis feszültség-finomítással ezeknél a kártyáknál is: [link] [link]
(Ezúton is köszönöm nekik! :R )

"Ugyanúgy hibás következtetés az, hogy az Asus DCU2 290X VRMje cicergett, ezért ne vegyél 480at."
Soha még csak nem is utaltam semmi ilyesmire. :F Ezt nem is egészen értem, hogy jött ide. Főleg, hogy az én 290X-esem se nem cicereg, se semmi baja normálisan beállítva. Amiről beszéltem, és ami miatt felhoztam a 290X-em, az a GDDR5 ramok hűtési igénye, ami ugyanúgy megvan a 480-asoknál, sőt, hűtetlen ramos 470-eseknél is. Márpedig itt szerintem még fontosabb, mert maga a GPU könnyen hűthető, de erősen memória sávszélesség limites termékek révén (főleg a kisebb memória órajelű 4GB változatok) ott igencsak kritikus tényező kéne legyen a ramok hűtése, és ezáltal húzhatósága. A hűtetlenségből származó esetleges stabilitási gondokról nem is beszélve.... Mert az oké, hogy nem érti a user, miért erőlködik a hűtés a GPU-t 65 fokon tartani, feljebb viszi a limitet, ne zajongjon, aztán pár hónap múlva meg jöhet a csodálkozás, hogy megsültek a ramok (mert azt nem méri semmi, és a legtöbben nem fogják műszerrel ellenőrizni a hőfokát, mint ahogy mondjuk én mindig megméregetem), aztán lehet garizni... Nem jó játék. :N

Egyáltalán nem volt célom egy másodpercig sem eltántorítani vevőket, sőt, kifejezetten jó terméknek tartom a Polaris GPU-t, főleg RX480-ként. :K Pl. a vs. topikban is már sokszor méltattam őket. Azt is többször írtam a topikba, hogy magam is fontolgattam a váltást a kedvező fogyasztása révén, de túl sokat kéne ráfizessek a 290X-ről így elvetettem. Szerintem ebben sincs semmi elrettentő, sőt.

Őszinte leszek, engem az "általános bottleneck" illetve "driver finomhangolós" topi egyáltalán nem érdekel, ahogy a legtöbb user is a kinézett VGA-hoz keres processzort, vagy akar drivert finomhangolni, így ők is elkerülik az említett topikokat. Mindegy, befejeztem az "OFF-ot", majd megoldják máshogy a tulajok az informálódást. :R

Én jó szándékkal igyekeztem volna általam hasznosnak vélt tapasztalatokat megosztani a fórummal a szabadidőm kárára (ha már olvasgatom ezt a fórumot is), de ha nincs rá igény, elfogadom. Nem fogom a továbbiakban fárasztani ezzel magam, mindenki azt vesz amit akar, és úgy használja, ahogy jólesik neki. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.