Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) ScomComputer válasza Mumee (#1200) üzenetére


ScomComputer
veterán

Thx... :R

(#1202) Mumee válasza ScomComputer (#1201) üzenetére


Mumee
őstag

Szívesen.
Szóval hát ja. Nekem személy szerint custom 5700XT csak az MSRP-s árdifikkel jönne szóba és az se mindegyik, tehát kb. :
Pulse/Red Dragon 140e Ft körül
3 ventis custom-ok 150e Ft körül

Ettől viszont igencsak távol állnak az árak idehaza.
Sima 5700-nál még ennyire se számít, hogy referencia-e. (Persze Undervolt-al nézve)

(#1203) Egon válasza beef (#1189) üzenetére


Egon
nagyúr

Privi megy. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1204) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Folyamatosan Crashel a legujabb driver ha elinditok egy jatekot. A monitor kikapcsol es ha alt+tabolok visszajon es a jatekot is csak ablakban latom. Utananeztem es a VSR bugos elvileg de hiaba kapcsolom ki... Tenyleg csak ddu es driver ujra rakas segit? Pedig mikor Vegam volt nem voltak bugosak a driverek :/ remelem nem kell csalodnom.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1205) Walter_White válasza Bossp (#1204) üzenetére


Walter_White
senior tag

SZia! Esetleg töröld a Driverből a játék automatikusan létrehozott beállításait.
Illetve még ha nincs is PCI-E 4.0-d (Ha az aláírásodban lévő lapod van) fixáld le 3.0-ra a max elérhetőre a Biosban.

(#1206) Bossp válasza Walter_White (#1205) üzenetére


Bossp
addikt

Ddu es driver reinstall megoldotta. De megteszem nem akarom hogy ujra elojojjenek a problemak 🥺. Egyebkent mintha valami olyasmit olvastam volna hogy az x470-ek bios frissitessel viszik a 4.0-at? De lehet massal keverem. Esetleg bios frissitest dobjak ra?

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1207) BReal válasza Bossp (#1204) üzenetére


BReal
addikt

Miért nem használod addig azt a drivert, amivel nem volt gondod? Mert eddig nem olvastam, hogy panaszkodtál volna ilyenre, magától meg nyilván nem kezd a semmiből kifagyni a játék.

[ Szerkesztve ]

(#1208) arnoldito válasza Bossp (#1206) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nem tiltotta egy darabig az AMD hogy amelyik x470 tudja azt megoldja a lap gyártója. De az új microkódos biosokból kivette az AMD, így lényegében letiltotta, hogy az új biosokban megoldják a PCI-E 4.0, ezzel is a 100+ forintos lapok felé terelve a vevőket.

[ Szerkesztve ]

(#1209) BReal válasza arnoldito (#1208) üzenetére


BReal
addikt

Aki konfig összerakóként nem képes arra, hogy utánanézzen annak, hogy:
1. VGA-nál 1%

2. SSD-nél pedig hasonlóan 1% körüli különbségért fizetne, az megérdemli, hogy 30000 Ft-os felárat fizessen egy alaplapért.

Azok pedig, akik eddig is egy PC bolt eladójára bízták magukat, eddig is le voltak húzva.

[ Szerkesztve ]

(#1210) arnoldito válasza BReal (#1209) üzenetére


arnoldito
senior tag

Én biztos nem adnék pénzt az X570 lapokért. Nekem most is egy X370 Asus CH6 van. Szerintem mai napig ez a Best Buy vétel Ryzenhez. Csúcs lap, olcsón, hardwarekerben 48k, de csak addig amíg a készletek el nem fogynak, utána marad az x470. Persze nincs Pci-e 4.0 meg két darab m.2 foglalat, de ezt leszámítva miért is kellene új chipkészletre váltani? Ahogy linkelted 1% difi van Pci-e 3 és 4 között, ami simán lehet mérési, esetleg BIOS difi, mert most elsőnek a x570 biosokat reszelik, mert az az új...

[ Szerkesztve ]

(#1211) Bossp válasza BReal (#1207) üzenetére


Bossp
addikt

Ezt hasznaltam eddig is. A Breakpoint olte meg eloszor aztan minden.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1212) Bossp válasza arnoldito (#1208) üzenetére


Bossp
addikt

Cukik :p

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1213) Kansas válasza arnoldito (#1210) üzenetére


Kansas
addikt

A 300-as chipsetekből a PrecisionBoost2 is hiányzik, bár hogy őszinte legyek, fogalmam sincs az mennyit számít teljesítményben, kimérve se láttam sehol...

(#1212) Bossp: nem igazán, azt akarják elkerülni, hogy olyan hírek jöjjenek, mint pl. "...sorra gyulladnak ki a régebbi AMD-s alaplapok a PCIe vezetékek túlterhelésétől..." tuti senki nem az alaplapgyártókon verné el a port...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1214) Mumee válasza Mumee (#1185) üzenetére


Mumee
őstag

Amúgy most tesztjelleggel 1800/900 935mV -al használom, így 110W fogyasztást jelez és 1350rpm elég, hogy a junction és ram ne menjen 80°C felé referencia 5700XT-vel.
Teljesítményben körülbelül 2-3%-ot bukok ellenben így kb. nem hallani ki a VGA hangját a házból.
Ez egyébként egy korrekt támpont az Undervolt-hoz :

[ Szerkesztve ]

(#1215) arnoldito válasza Kansas (#1213) üzenetére


arnoldito
senior tag

A 3000 ryzeneknek teljesen mindegy a Precision boost 2.0, ez csak a 2000 szeriánál számított, de ott is lap és BIOS függő, hogy meddig boostólt.

(#1216) Televan74


Televan74
nagyúr

Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC Review: Thermals, Noise, & Value vs. Pulse & Evoke Nem is rossz a Giga,de nekem továbbra is Pulse lenne a választásom. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1217) Kansas válasza arnoldito (#1215) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem te kevered a PB2-t az XFR-rel... Az XFR arra való, hogy megfelelő hűtés esetén a normál boost órajel fölé tud a CPU menni 50-100-200MHz-cel. A PB2 meg arra való, hogy a megadott kereteken belül 25MHz-ces pontossággal a legmagasabb elérhető órajelen megy a proci annyi magon, ahányon lehet - magyarul többé nincs fix max boost clock 1-2-4-8 magra, mint korábban(vagy mint az Intelnél), hanem dinamikusan a terhelés függvényében boostolnak a magok, a hőmérséklet és TDP függvényében, nem fix ideig(mint az Intelnél), hanem amíg a megfelelő feltételek fennállnak. És nem, nem csak a 200-es sorozatú Ryzen-eken működik(bár valóban azok illetve a Raven Ridge óta), viszont minimum 400-as sorozatú chipset kell neki.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1218) Bossp válasza Kansas (#1217) üzenetére


Bossp
addikt

Én XFR+PB2 ON+ FSB húzás játék vízzel elérem az össz szál 4,5-öt 2700X-el.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1219) korcsi válasza Bossp (#1218) üzenetére


korcsi
veterán

De nem IBT alatt!? :)
"Üresjáratba" nekem is 4,35-ig turbózik minden extra beállítás nélkül.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1220) Kansas válasza Bossp (#1218) üzenetére


Kansas
addikt

Az nem rossz, én XFR és húzás nélkül, csak PB2/PBO-val hajtom a R5 3600-at 4,2GHz-en, sima(de még rézmagos, nem világítós) Wraith Spire hűtővel - igaz, ez nem fix allcore, hanem dinamikusan ahogy a PBO-nak jól esik.

(#1219) korcsi: nekem a 4,2 a CPU-Z multicore benchmark alatt van meg. Üresjáratban természetesen visszavesz...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1221) arnoldito válasza Kansas (#1217) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nem keverem a kettőt. ;) PB2 és XFR 2.
https://m.prohardver.hu/teszt/amd_ryzen_masodik_generacio_cpu/uj_zen_plusz.html

PB2 sokkal jobban tartja több magon a boost órajelet. Az XFR2 meg túl tolnál, de konkrétan ott tartunk biosban most, hogy a dobozra írt órajelet nem éri el az új ryzen, nem hogy túl tolja. Amikor 2700X volt akkor a dobozra írt boost órajel alatt tartotta vízzel nekem a x370. Ez 4100-4150Mhz volt. Most volt akinek a x470 meg 4200-4300 hozta. Persze láttunk csodát is, akinek 4400 feltolta egy pillanatra. De szerintem ez inkább BIOS függő is, mert az új x370 biossal a 2700X nagyon jó lett, ment 4250Mhzre. Akkor kérdem én 50Mhz-t adjon majd valaki több tízezret. Abból jobb VGA-t veszel.

(#1222) Kansas válasza arnoldito (#1221) üzenetére


Kansas
addikt

Csak épp X370(meg A320 és B350)-es chipsettel tudtommal bármennyire szeretnéd, nincs Precision Boost, csak XFR.

A 3000-es Ryzen-eket meg épp azért vegzálják, mert nemigen megy rajtuk az XFR2...

"a dobozra írt órajelet nem éri el az új ryzen, nem hogy túl tolja" nekem eléri, B450-es alaplapban, stock AMD coolerrel(hogy túltolná-e azt nem tudom, nem X-es a proci)... mások nevében nem tudok nyilatkozni.

Ezzel együtt az eredeti, #1215-os hsz-edben marhaságot írtál, bocsesz. Függetlenül attól, hogy egyébként tudod-e melyik mi az XFR és PB2/PBO párosból.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1223) korcsi válasza Kansas (#1220) üzenetére


korcsi
veterán

Az enyém (2700x) alig megy cpuz stress test alatt 4G főlé, bár a hőmérsékleteim sem tűnnek rendben lévőnek (Brocken 3):

De ez itt off, azt hittem a másik topikban vagyok :) Ott folytathatjuk akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1224) arnoldito válasza Kansas (#1222) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nem olvastad el a cikket amit linkeltem. Van az X370 PBO, akkor idézem. "A másik nagy változás, hogy a Pinnacle Ridge megörökölte a Raven Ridge precíz órajel-beállítási képességét, vagyis a Precision Boost 2-t. Mint ismeretes, ez az első verzióhoz képest annyiban javult, hogy hatékonyabb a körülményekhez való alkalmazkodást biztosító algoritmusa. Tehát az asztali Ryzenben bevezetett, finomszemcsés P-State modell megmarad, ahogy a 25 MHz-es léptékenként megvalósítható, magfüggetlen órajelváltás is, ugyanakkor a magok terhelésétől függő turbó órajelek beállításánál az egyes hardveres szálak felszabadítása vagy lefoglalása jóval finomabb átmenetek mellett alakítja majd az adott pillanatra vonatkozó frekvenciát."

A hsz-ben meg nem írtam marhaságot, mert 3600X 4.4Ghz-s boostal rendelkezik a doboz szerint, az x370-ben nekem, 4350re boostól a legfrissebb biossal. Ezért írtam, hogy ahogy látom, marhára nem lényeg az új ryzennek az X570, mert az új lap tulajok sem érnek el többet... Többet ide nem írok, mert ez nem az a topic, bocsi. :))

[ Szerkesztve ]

(#1225) Kansas válasza arnoldito (#1224) üzenetére


Kansas
addikt

De, elolvastam, csak épp a Precision Boost 2 chipsetfüggő - hiába teszed bele a PB2 képes procit egy 300-as sorozatú chipisetes alaplapba, ott csak az első verziós PB fog működni, a fix boost szintekkel(1-2 mag terhelt/3+ mag terhelt).

Az én B450-es lapomban pl. műxik a PB2/PBO, csak a PCIe v4 nem, akinek ez utóbbi nem fontos(jelenleg konkrétan ez ennyit jelent, hogy nem akar PCIe v4-es NVMe SSD-t), annak valóban felesleges X570-es lapot venni alá. Remélem, jövő nyárig kijönnek a B550-es cuccok is...

VGA miatt jelenleg pont 0 értelme van az új alaplapoknak, nincs egyik VGA-nak se szüksége az extra sávszélre(NV-ék tudtommal még nem is támogatják), esetleg ha jobb a felszereltség(van USB-C, több M.2 slot, jobb VRM setup, stb), akkor meggondolandó lehet, de azok a high-end 400-as vagy akár 300-as chipsettel rendelkező alaplapokban is elérhető lehet, hasonló vagy alacsonyabb áron, chipset-venti nélkül.

Marhaságot meg azért írtál, mert egyrészt az alap boost fölé az XFR viszi az órajelet, nem a PB2, másrészt hogy az működik-e és melyik verzióban az a PB esetében alaplapi chipset-függő, XFR esetében meg proci-függő(nem X-es procin akármilyen lapban sem megy) - az hogy meddig boostol az pedig kisebb részt szilícium-lottó, legnagyobb részt pedig hűtés-függő.
BIOS-tól, meg lap-tól(chipset kivételével) pont egyik sem függ.

XFR2 jelenleg bugosnak tűnik és nem működik, de talán kijavítják valami új AGESA verzióban - ami hiába terjed UEFI csomagban, ha a proci nem támogatja, nem fog működni a feature az esetleges javítással sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1226) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sok lesz már az OFF nem gondoljátok ! :U

(#1227) Kansas válasza ScomComputer (#1226) üzenetére


Kansas
addikt

De... szívesen kérdeznék 5700 bugokról is, de a többség még az áraknál meg az OC-nél van leragadva - előbbi már nem érint, utóbbi soha nem érdekelt igazán...

Van még, akinek játék közben 2-3 másodpercekre elveszti a jelet a monitor(DP), esetleg fix rá?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1228) Envo_ válasza Kansas (#1227) üzenetére


Envo_
aktív tag

próbáld ki ezt:

link

(#1229) Bossp válasza Kansas (#1227) üzenetére


Bossp
addikt

VSR off. Illetve ddu val szedd le a drivert makd tedd fel es be se kapcsold soha! Nalam is volt ez a 3 mp majd be se kapcsolt a monitor:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1230) beef


beef
őstag

Akkor én is beállok az ontopikba :)

Próbálja már ki valaki, hogy nála is jeletkezik egér fagyás néhány másodpercenként az alábbi esetben:

Indítsd el a képkivágót (W10):
%windir%\system32\SnippingTool.exe
A módot tedd át ablakmetszetre, majd "Új" ikonra katt és mozgasd az egeret folyamatosan, hogy legalább egy megnyitott ablakot elérjen.
Nekem ilyenkor 2-4mp-enként lefagy az egér 1 mp-re, ha ablakok között mozgatom folyamatosan.
Egy esetben működik akadás nélkül, ha a vga driver-t eltávolítom. AMD clean utility, DDU megvolt, semmi hatás.
Érdekes, hogy játékok alatt ez nem jelentkezik, de más spec programoknál előfordul, mikor egérrel drag&drop van vagy Anydesk távoli asztalnál még durvábban, ott 1mp egér mozgást 1mp fagyás követ.

(#1231) ScomComputer válasza Bossp (#1229) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam volt,hogy alvásból az egyik monitor a 3-ból soha nem éledt fel,csak restart segített....még bugos a cucc de új, ez van....

(#1230) beef: nálam is volt is volt hasonló tünet az 5700xt-vel,főleg ha sok ablak volt megnyitva, akadozott az egér, jelentsd az amd-nek mert ez is valami bug....
Kell egy idő még kiforrja magát a driverekben ez az új cucc... :K

(#1227) Kansas: Kérdezz,írj bugo-kat minél többről van szó annál jobb... :K

[ Szerkesztve ]

(#1232) Mumee válasza Kansas (#1227) üzenetére


Mumee
őstag

Undervolt az nem kifejezetten OC, inkább épp ellenkezőleg, és nem véletlenül implementálta az AMD a driver-be is az auto Undervolt-ot. Elég masszív fogyasztás-t és hőtermelést lehet vele fogni minimális teljesítményvesztéssel.

(#1233) Envo_ válasza beef (#1230) üzenetére


Envo_
aktív tag

nekem bot után csinálta az első 10 másodpercben, de utána minden esetben eltűnt

(#1234) Kansas válasza ScomComputer (#1231) üzenetére


Kansas
addikt

Bug2: az 5700XT-n másodlagos monitoromat nem ismeri fel DDC-n(generic displaynek látja), így FreeSync bukta, 72Hz bukta. RX480-on még frankón ment, és úgy tűnik, driververziótól sem függ(19.8.1-től kezdődően az összessel megvan a gond, korábbiakkal nem próbáltam) - erről küldtem is az AMD-nek hibajelentést.

Bug3: Tegnap óta random fagyásokat/CTD-t is produkál pl. MPC-HC alatt(tudom, elavult, majd lecserélem az újabbra), meg játék alatt(pl. FIFA 19, AC: Odyssey, Transport Fever alatt, de eddig pl. World of Warships alatt még nem) is, szintén drivertől függetlenül, illetve a bal felső sarokban rózsaszínes-lilás villódzást művel, nem tudom, hogy az külön gond-e, vagy ennek a része.

Alapból drivert Radeon Settings-en belül frissítek, in-place, de hibakereséskor az AMD-s Cleanup Utility közbeiktatásával.

(#1232) Mumee: eddig rendben van, csakhogy az undervolt az potenciálisan csökkenti a stabilitást(ha nem tenné, nem driverben hanem BIOS-ban implementálták volna), tehát amíg az említett bugok vannak, nálam az se játszik - ha a bugok eltűnnek, adok egy esélyt az auto-undervolt-nak.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1235) Mumee válasza Kansas (#1234) üzenetére


Mumee
őstag

Én külföldi fórumokon olvastam, megerősíteni/cáfolni nem tudom, de pont hogy a legtöbb esetben az általad listázottak közül a "Bug3" nagyon sokaknál a túl magas alapfeszültség miatt van. (Az én kártyám se szereti az 1,2V-ot pl.)
Az hogy gyárilag miért ilyen magas a fesz az valószínűsíthetően azért, hogy minél több chip feleljen meg így csökkentve a selejtarányt.

2000mhz/1150mV-ra ha leveszed a feszültséget elégnek kell lennie, hogy a fagyások/villódzások megszűnjenek és teljesítményt sem veszítesz vele.
Vagy, mivel ha jól látom Pulse-od van átkapcsolod a Silent Bios-ra.

(#1236) Kansas válasza Kansas (#1234) üzenetére


Kansas
addikt

Van egy olyan hiba is, hogy a gép kikapcsolásakor(Windows shut down) leállás után újra elindul a gép, de csak a ventik pörögnek, se kép se hang se semmi.
Ez elvileg lehet akár kábel kontakt gond is, elég sokat birkóztam, míg a Zalman M1-be belement a kártya - a vége alig fér el a felső SSD rack-től(nem kivehető) de csak amíg be nem megy a helyére,utána rendben van. Kicsit magasra sikerült a szentem, jobban elfért volna, ha inkább hosszú lenne...

(#1235) Mumee: A "Silent BIOS" az nem csak a ventiket lassítja? Semmi hivatalosat nem találtam róla a gyártói oldalon...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1237) Mumee válasza Kansas (#1236) üzenetére


Mumee
őstag

A "Silent Bios" az lejjebb veszi a feszt és az órajelet is, mindezzel együtt pedig a ventiket, így csendesebb, hűvösebb, kivételes esetekben stabilabb is, mindazonáltal 1-3%-al lassabb is.

(#1238) ScomComputer válasza Kansas (#1234) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen a több monitorral gondja van a drivernek,bár a vega-val nem volt...talán majd javítják....
"bal felső sarokban rózsaszínes-lilás villódzás" nálam is jelentkezett, de nekem a rivatuner okozta,ha kilőttem megszünt, utána már csak a gyári overlayt használtam,meg mindent ami gyárilag a driverben van.pl. ha fenn volt a wattmann és az msi ab akkor villogott a kép,még pedig úgy ahogy az ab-ben be volt állítva a frissitési idő(a fan curve-nél)...szóval vannak itt még gondok... :)

Kipróbáltam eddig 2db 5700XT-t( mech-pulse),most egy nv2070 van a gépben gondom nincs egyelőre.... :D
Vannak itt bajok ezzel az új dolgokkal rendesen... [link]

[ Szerkesztve ]

(#1239) Kansas válasza Mumee (#1237) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt az infót honnan veszed? Saját teszt?
A TPU és a GamersNexus tesztjeiben ugyanis valóban halkabb, de melegebb is...különösen a RAM és a VRM(és különösen a GN tesztben).

Mindegy, kipróbálom, hátha tényleg jobb lesz, 1-2%-ról le tudok mondani, különösen, hogy az előző RX480 Nitro+ dupláját tudja az RX5700XT Pulse.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1240) Mumee válasza Kansas (#1239) üzenetére


Mumee
őstag

Igazad van a hőfokok terén, azt rosszul írtam, de fagyás-ban és stabilitás-ban nem a 90 fokos VRM vagy RAM lesz a gond, hanem a fesz. azt viszont lejjebb veszi.

Alapvetően, a legjobb manuálisan beállítani igazából, az órajel/fesz értékekre meg vannak már referenciák. Ventit meg az igényeidhez igazítod úgy, hogy 100°C alatt maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#1241) krizsi94


krizsi94
csendes tag

Sziasztok!:)

Sajnálatos módon a múlt hét folyamán elromlott a 480am és szeretném megtalálni az utódját, ebben kérném a tanácsaitokat. A kártya egy Dell Alienware AW2518HF 240hz-es monitort fog meghajtani,leginkább pubg/csgo/doom/bfvjátékokkal, de ha épp beugrik egy új Single játék arra is ráugrok.

3 kártyát néztem ki:
- Sapphire Pulse RX 5700 (138.690 Ft)

- Asus Rog Strix RX 5700 (164.690 Ft)

- Sapphire Pulse Radeon RX 5700 XT (164.790 Ft)

A kérdésem hogy az Asus megéri e a felárat,jobb e annyival a hűtése és hogy az XT változaton lévő hűtés kiszolgálja e a nagyobb erőt ?

Előre is köszönöm a segítséget!:)

(#1242) Kansas válasza krizsi94 (#1241) üzenetére


Kansas
addikt

A két kérdésedre a rövid válaszok:
- Nem, nem éri meg az ASUS a felárat, ugyanannyi pénzért az XT-nek több értelme van
- Igen, kiszolgálja

Bármelyiket is veszed végül, használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1243) Envo_ válasza krizsi94 (#1241) üzenetére


Envo_
aktív tag

ugyanilyen monitorom van, XFX 5700 xt thicc-kel

tapasztalatból mondom, hogy kell az xt a 240hz-hez, competitive beállításokkal is, és az ASUS szóba sem jöhet semmilyen körülmények között. Abszolút nem éri meg semmi sem rajta, sőt nem jobb semmiben a többinél. Simán nyúlj rá az XT-re kb bármi ami nem ref tökéletes lesz.

(#1244) Tyrel válasza Envo_ (#1243) üzenetére


Tyrel
őstag

*nem ref. és nem MSI... :U

Turenkarn

(#1245) BReal válasza krizsi94 (#1241) üzenetére


BReal
addikt

Esetleg XFX RX 5700 XT Thicc II 156000 Ft-ért, majd egy tízessel olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#1247) Tyrel válasza ScomComputer (#1246) üzenetére


Tyrel
őstag

Most ez komoly hogy hangosabb mint a referencia kártya?? :Y

Turenkarn

(#1248) Envo_ válasza Tyrel (#1247) üzenetére


Envo_
aktív tag

nekem nyitott házban sem tűnik hangosnak :D tuti nem hangosabb

(#1249) ScomComputer válasza Envo_ (#1248) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ment pü! :K

(#1250) Envo_ válasza ScomComputer (#1249) üzenetére


Envo_
aktív tag

Igazából beteszem ide is, hátha valaki érintett:

Apex legends competitive setting, és f1 2018 high alatt így muzsikált, kb 22 fokos szobában
[link]

mikor meleg volt akkor értelemszerűen 10 fokkal nagyobb értékek születtek, 88 fokos memória, 90 fokos hot spot volt. Normál ambiens hőmérséklettel sokkal jobban muzsikál, hangra is sokat számít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.