Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Shkiz0 válasza Mumee (#1900) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez nem custom feletti orajel.
Ez az en rx 5700 XT Gaming X-em.
Ez a gyari egyedul a feszt vettem lejebb.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1902) Create. válasza Mumee (#1900) üzenetére


Create.
Topikgazda

Néztem másik tesztet és az alapján írtam a 4-5fps eltérést (2070<5700xt<2070super). Be vannak szépen lőve a kártyák. Én elhiszem, hogy neked a ref elég, azért valljuk be sokan sokkal jobb eredményeket vártak a custom hűtésű kártyáktól (hőmérséklet / hang szempontjából). Én személy szerint eddig msi 1070 gaming x-em hűtőjével voltam a legjobban megelégedve, és hasonló szintet várok már el. Számomra ref soha nem fog játszani.

úgy emlékszem rx480-on is az msi gaming x volt az egyik legjobb hűtés, aztán eltűnt. Ahogy néztem most meg az rx5700/xt-n nem ugyan olyan, mint a 2070-en a gaming x hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#1903) Mumee válasza Shkiz0 (#1901) üzenetére


Mumee
őstag

Igaz, mert Wattman szerint 2100 és az adatlapokon a valósat adják meg.
Ettől függetlenül igaz az, hogy a legtöbb custom feletti órajel.

#1902 : Van olyan most is. Úgy hívják 5700XT Red Devil
A Gaming X TPU szerint 30dBA volt, pont mint a Red Devil TPU szerint.
[link]
Azt mindjárt megnézem, hogy azzal a zajszintel mit lehet kihozni a ref sima 5700-ból.
TPU alapján az alapjárat 1150rpm az 27dBA, 2150rpm 43dBA, tehát a 30-31dBA ami vársz az kb 1300-1350rpm

Viszont hamár mindenki jön itt a Superengine-el, akkor lám a sima 5700.
Nem maxon járatva, mert nem lehet rendesen hűteni maxos ref ventivel se. (2350mhz a vége a kártyának, de csak mert nem mertem több feszt adni :D)
Ez 2100/940-el

[ Szerkesztve ]

(#1904) MiklosSaS válasza ScomComputer (#1895) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sima, mezei referencia MSI kártya. Hõfokok 70-75 a GPU, 80-95 a hot spot, a többi 80 alatt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1905) Create. válasza Mumee (#1903) üzenetére


Create.
Topikgazda

Igen, valami ilyen zajszintet várok el 70fom max hőmérséklet mellett, ezt nv oldalon is ugyanígy elvárom. Szerintem ez reális elvárás. Nekem ugyan már max akkor játszhatna amd, ha garanciát elfogadják és választhatok mást. De szerintem akkor is inkább maradok a 2060supernél, a driveres bugok miatt, meg már tényleg megnézném az rt-t is. Sajnos engem a hd7770-en óta rx470-ig végigkísért ez az 1mp-re elsötétedős képernyő, én akkor untam meg és mentem át nv-re.

[ Szerkesztve ]

(#1906) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Nemrég eladtam az RTX2060 karim, jól érzem, hogy ez a 107k-s rx5700 bestbuy ár-teljesítményben?
Tényleg rtx2060super, rtx2070 teljesítményt tud?
Nagyon gondolkodom a vételen, mert még a használtpiacon sem kapni olcsóbban ilyen teljesítményt ennyiért.
Milyen problémák vannak a driverekkel?
Egy 2560*1080-as 144hz-es freesync monitorhoz elég lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1907) Mumee válasza Create. (#1905) üzenetére


Mumee
őstag

Nos, úgy van ahogy sejtettem. 1300rpm-en még ok éppen úgy ahogy én használom a ref 5700-at.
1850mhz / 930mhz
Így akkor ott tartunk, hogy még számodra is mérvadó az itt található eredmények 5700 OC név alatt, logikusan nem XT meg XT OC. [link]
Wattman-t csak linkelem, mert megölnek ennyi képért. :D [kép]

#1906 Driveres gondok még vannak, kinek mi, amik javarészét az előzetes híresztelések szerint az október közepén várható driver fog orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#1908) BReal válasza Create. (#1905) üzenetére


BReal
addikt

Ha 30 körüli minimumokat akarsz látni FHD-n egy 130000 Ft-os VGA-val, akkor jó lesz a 2060 Super RT-gel. :) Én nem kínoznám magam ilyenekkel. Arról most ne is beszéljünk, hogy kemény 4 játékban található meg, ebből kettőben (Metro Exodus és Control) volt elérhető megjelenéskor, a másik kettőbe patch formájában került be. A FF XV-nél az ígért RT elmarad. Ha nagyon vágysz rá, inkább várd meg a következő kört, addigra nyilván jobban kiforrja magát.

(#1906) envagyok: Kb. 2060 Super szint, igen (valamelyik játékban valamennyivel elmarad, valamelyik játékban előzi). A 2070-től elmarad pár százalékkal.

[ Szerkesztve ]

(#1909) Create. válasza BReal (#1908) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én ahogy láttam már lehet vele játszani 70fps körül is csak dlss-el kell használni. De mondom nem próbáltam, lövésem sincs.
jelenleg darksiders2-vel játszanék, aztán a 3-al, majd a genesis-el, szóval nem volt a 1070 csere se indokolt, csak beért az 1év alá a gari.

mumee: láttam itt a pulse és a gaming x hőfokokat, azok pl egész jónak tűntek.

(#1910) BReal válasza Create. (#1909) üzenetére


BReal
addikt

Igen, a DLSS meg rontja a képminőséget. Valamit valamiért. :)

(#1911) Create. válasza BReal (#1910) üzenetére


Create.
Topikgazda

Hát ha tudtad volna, hogy sorozatot ipaden nézek 360p-ben, akkor ezt nem írtad volna szerintem.😀

meg, hogy most vettem egy asrock x570 steel legendet 2600 alá, anit majd 3600-ra cserélek.

[ Szerkesztve ]

(#1912) Mumee válasza Create. (#1909) üzenetére


Mumee
őstag

Na várj, mind2 hangosabb mint amit te elvársz. TPU-t direkt csak preferencia miatt nézzük, mert ugyanúgy mérnek meg ugyanazzal ugyanolyan távolságról, de ha az MSI 1070 Gaming X 30dBA-ja a cél, akkor az nem 32 és nem is 35 :
[link]

Így ha én is hozzádobhatok az 1300rpm-hez +2-5dBA-t, akkor az már 1400-1550rpm és 1500rpm-en már tudom hogy alulról karcolja a 90°C-os junction-t.
Fentebb linkeltek Pulse-t és MSI-t mind2 90°C junction körül volt, tehát az a része egál akkor.

Lényeg a lényeg, hogy ref 5700-ból lehet hangtalan kártyát csinálni, ráadásul OC-val.
1850mhz/930mhz 1300rpm 30dBA TPU mérőszámban 5700XT - 6-7% teljesítménnyel.

Aki szerint ez nem BEST BUY, az csak a jelenlegi driver gondokra foghatja, arra hogy nincs 1 perce az életéből hogy megnyisson egy Wattman-t vagy arra hogy idióta. :D

UI: Ha a Wattman részből magát az órajel meg fesz állítgatást ki is ütjük, a fan-t akkor is be kell lőni tehát nem lehet megúszni.

(#1913) Create. válasza Mumee (#1912) üzenetére


Create.
Topikgazda

Wattmant nem használnék, már rx470-nél se jött be, msi afterburnert használok mindig. Én a gpu tp-t néztem, nem a junction-t. A junction a mérvadó?

(#1914) Mumee válasza Create. (#1913) üzenetére


Mumee
őstag

Ezeknél a kártyáknál már igen, minden ahhoz van már kötve. a GPU Edge hőmérséklet, amit néztél csak arra jó, hogy Nvidia kártyákkal összehasonlítsd, mert ott meg junction nincs.
Azonban junction alapján állítod a ventit is és 115°C junction-nél kapcsol le a kártya is.
Junction = Hot Spot

(#1915) Create. válasza Mumee (#1914) üzenetére


Create.
Topikgazda

Mármint ott vesz vissza az órajelből vagy az már k.o.-ra kapcsolja le?

(#1916) Mumee válasza Create. (#1915) üzenetére


Mumee
őstag

KO - shutdown

(#1917) Create. válasza Mumee (#1916) üzenetére


Create.
Topikgazda

Akkor így nézve tényleg nem olyan jók a customok se. Mind1, most még tuti maradok nv-nél 2évig, bármi legyen is a garanciáztatás végkimenetele, aztán majd meglátom mi lesz. De legalább tisztábban látom az amd-s vga-k jelenlegi állását.

(#1918) pele81 válasza ScomComputer (#1895) üzenetére


pele81
tag

Köszönöm szépen a választ. Játék alatt még nem próbáltam, sajnos nem volt rá időm de holnap reggel megnézem mit alakít.
Neked milyen házban van? Nálam először egy Fractal Design Meshify c- Ben volt, ott alig fért el, aztán egy Thermaltake core p3- bán, ott csak vertikálisan, most pedig egy Lian li pc O11XD- ben van. Nem vagyok hajlandó többet venni. A core p3- át vissza is küldtem.

(#1919) odorgg válasza Mumee (#1903) üzenetére


odorgg
addikt

hmm. Érdekes hogy nálam egy 2100/900-as beállításra többet adott, pedig 2050 Mhz felett nem járt a GPU, GPUZ szerint:

Ami még érdekes, hogy wattmanben 1200mV feletti értéket be tudok állítani, de 1200mV-nál akkor sem kap több feszt a GPU.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1920) Mumee válasza odorgg (#1919) üzenetére


Mumee
őstag

Az enyém nem XT, hanem sima 5700.

(#1921) odorgg válasza Mumee (#1920) üzenetére


odorgg
addikt

Ezen is csak a bios xt a teszt kedvéért, mert különben nem tudok wattmanban 2100Mhz-et beállítani. Amúgy sima ref Sapphire 5700 ez is, csak a kevésbé tuningos fajtából.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#1922) huskydog17


huskydog17
addikt

Gigabyte 5700 XT Gaming OC Teszt - ComputerBase

Nem a legjobb custom, de nem is a legrosszabb, tipikus középmezőny. Kb. Sapphire Pulse szint.
A CB-n lefutott az összes Custom Navi teszt, majd érkezni fog egy összegző cikk, hogy szerintük melyek a legjobb custom design-ok. Én úgy gondolom, hogy torony magasan a Red Devil és Nitro a top, az árérzékenyebbeknek pedig a Pulse és Red Dragon (non XT) lesz szerintem az ajánlott, azaz mindenképp Powercolor vagy Sapphire. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1923) Mumee válasza odorgg (#1921) üzenetére


Mumee
őstag

Szerintem nem adtam elég fesz-t az órajel mellé.
Itt tapasztalataim szerint 2 lépcső van.
Sok fesz hiányzik és elkezd hibázni vagy crashel, illetve kevés hiányzik viszont jóval többet dobálja az órajelet vagy ugyanez csak a RAM miatt, 100°C körül problémás a 940mhz RAM.
Illetve simán lehet, hogy nem volt elég a power limitem, most hogy így belegondolok.
Én SPPT-vel tolom ki a határokat nem BIOS flash-el, viszont nem sokat mókoltam VGA 2400mhz, RAM 1000mhz, powerlimit 50 viszont magát a hardveres powerlimitet nem piszkáltam, ami 150W... +50% az 225W és az ezen a szinten simán lehet h jól kib3szott velem akkor. :D

(#1925) Bossp


Bossp
addikt

Picit megpróbáltam feszegetni a Gaming X-em határait de gyorsan rájöttem hogy nem lehet. Wattmanban ugye 2150 a gpu limit de játékok közben meg sem tudtam közelíteni a TDP limit határait. Furmarkal sikerült egyedül 285 watt körül van kitolva. Játék alatt a max 235 watt volt átlagos 2095-2100-as órajellel. A VRamot feldobtam 920-ra nem tudom annak mi lehet a vége... Viszont az 1-2 fps difi az túlzás. Gyári beállításokhoz képest az R6 Siegben 20fps volt a difi min fps-ben átlagban mégtöbb azért kompetitív játékoknál jól jöhet egy kis húzás... Esetleg van módja mégjobban kitolni az órajelet? Megnézném játék közben mit tol a 285 Watt. A hűtés bőven bírná a Junction egyedül Furmark mindent kimaxolva érte el a 100C-t és max 1700-ra pörgött a venti a többi hõ hűvös volt.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1926) Mumee válasza Bossp (#1925) üzenetére


Mumee
őstag

SPPT-vel 3000mhz is lehet a vége csak ugye ésszel kell. :D
Nekem a sima ref 5700-nak 2350mhz a vége ezzel a hűtéssel és az se benchmark alatt csak játék, mert különben maxon se bírja a hűtés.

(#1927) Bossp válasza Mumee (#1926) üzenetére


Bossp
addikt

És meddig boostol az a 2350? Van egy sanda gyanum hogy a tdp-d sokkal elobb megfogja.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1928) Mumee válasza Bossp (#1927) üzenetére


Mumee
őstag

SPPT még mindig. TDP limitet is feltoltam 350W-ra. Sőt a belső maximálisan felvehető áramerősséget is fel kellett tolni 170A-ről 180A-ra.
2280mhz körül ketyegett.

Azonban már ígyis kellett már a rásegítés hűtésben.
Mondanám, hogy azért mert referencia, de az nem feltétlen igaz, hisz mint az sok teszter is mondta a referencia hűtés nem rossz, csak terhelés alatt elviselhetetlenül hangos mindennapi használatra, főleg 5k rpm-en. :D
A kártya végére lettem volna kíváncsi hogy mit bír, de az nem lett meg így végül.

A RAM vége lett meg végül csak, de ugye az könnyebb, viszont feltételhez kötött.
Ha 75°C alatt marad a RAM hőmérséklet, akkor 990mhz még stabil benchmark alatt is, 80°C-nál 980mhz és innen drasztikusan romlik, 90°C-nál már 950mhz és akár már 91°C-nál is 940mhz.
A 940mhz viszont stabil 110°C-ig is.

[ Szerkesztve ]

(#1929) Bossp válasza Mumee (#1928) üzenetére


Bossp
addikt

És most gyári blowerrol beszelunk? Hány fok volt a szobádban? -5? Erről rakhatnál be pár képet:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1930) Mumee válasza Bossp (#1929) üzenetére


Mumee
őstag

Ezen a szinten mind1 milyen léghűtés, mint írtam a gyári blower is jól hűt csak rohadt hangosan, sőt ilyen teszthez jobb is mint bármelyik custom, mert a kártya szétszedése nélkül lehet kicsit rásegíteni a hűtésre 1-1 teszt erejéig, hisz 1 kis venti van a nagy frontplate-n, így majdnem az egész frontplate szabad 1 kis hasonló gyökér rásegítésre :D :
[link]

(#1931) Bossp válasza Mumee (#1930) üzenetére


Bossp
addikt

A 285Wattot még furmark alatt is pazarul hűti tippre 2200átlagos boostal be lehetne lőni 1200mV-al. Más kérdés hogy ez a kia home made progi használata nem jár gari vesztéssel?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1932) flexxx2


flexxx2
őstag

Valaki írta hogy a msi mech rx5700 a rosszabb custom fajta. De konkrétan nem írt semmit. Valakinek van itt ilyen? Tudnátok konkrétan írni mi rossz? Videón néztem, azért elég nem középpontban forognak a ventik, ez nem túl biztató (vagy a matrica nincs középre rakva).

Ez most a legolcsóbb custom, és gondolkozok hogy refet vegyek, vagy +15k és msi mechet.

(#1933) atua válasza flexxx2 (#1932) üzenetére


atua
aktív tag

(#1934) Bossp válasza flexxx2 (#1932) üzenetére


Bossp
addikt

Szia! Nekem volt a Refnél jobb. Ha nem piszkálod vagybcsak alul feszelést csinálsz. (Kevesebb hő magasabb órajel). Szépen csendben teszi a dolgát!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1935) flexxx2 válasza Bossp (#1934) üzenetére


flexxx2
őstag

Kösz. Terhelésen visított (valaki ezt írta)? Neked XT volt nem?

(#1936) ScomComputer válasza flexxx2 (#1935) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én írtam,nálam volt...ha úgy csinálod ahogy "Bossp" írta akkor elmegy, de én mást választanék,egy pulse ezerszer jobb....

(#1937) Mumee válasza flexxx2 (#1935) üzenetére


Mumee
őstag

Sima 5700-ból fölösleges a custom. Fan Curve-t átállítod és csendesen teszi a dolgát.
Ha a Fan Curve átállítása is fárasztó, akkor lehet a Mech mert nem tragikus a felépítése sima 5700-nak megteszi.
Ha pedig XT-t akarsz akkor normális custom, nem Mech. (Ehhez jön a személyes véleményem, hogy sem az XT nem éri meg a felárat sem pedig a custom)

Ennél nem igazán lesz csendesebb egyik custom sem (Mondjuk ez a ventifordulat már underkill, játék közben hangosabb a procihűtő, hiába Noctua :D ): [link]

[ Szerkesztve ]

(#1938) Bossp válasza flexxx2 (#1935) üzenetére


Bossp
addikt

XT volt igen. Nem visított zárt ház/jó szellőzés mellett. A sima biztosan nem fog.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1939) himpike válasza flexxx2 (#1932) üzenetére


himpike
aktív tag

Egy ismerősömnél van 1 ilyen kártya, jelenleg se megy a gépe. Nem tudtuk még kitalálni hogy mi baja van, változatos hibákat produkál, pl YT alatt lefagy meg video tdr failure-t tol a képébe. atimpag.sys...
Aorus b450 elite lenne alatta de már másik b450es lapot is vitt és még mindig nem jó.
Olyan érzésem van hogy külön-külön egyik komponens se rossz de együtt az istennek se akar menni rendesen.
A kártya kidolgozottságáról annyit hogy 140ezerért olyan sorjás a venilátornál a műanyag ház hogy eléri a ventilátor-lapát és attól sutyorog... ez a példány legalábbis...
Legfrissebb Win 10, legújabb BIOS, legújabb driver. Intelbe viszont ment a kártya 1--2 órát hibátlanul.

(#1940) ScomComputer válasza himpike (#1939) üzenetére


ScomComputer
veterán

Érdekes hiba az tuti..valahol már olvastam róla,volt ilyen másnak is,majd utána nézek...de írj rám egy pü-t hogy ne felejtsem el... :K

(#1941) Mumee válasza himpike (#1939) üzenetére


Mumee
őstag

Főleg külföldi fórumokon sokaknak van/volt ilyen gondjuk és legtöbbüknél annyi volt a megoldás,hogy túl sok feszt kap a kártya, ezért levették az 1,2V-ot tudomisén 1,15V-ra .

(#1942) D013


D013
aktív tag

Elég sokat olvasok rosszat az XT-ről, sima 5700-al előfordulnak hibák? Gondolom érdemes a DDU-val kezdeni, még akkor is ha jelenleg egy 470-es pörög a gépben, legújabb driverrel. HA ez sem jön be akkor teljes win reinstall.

(#1943) padam87 válasza himpike (#1939) üzenetére


padam87
tag

Elvileg ezt a hibát is kellett, hogy javítsa a 19.9.2

Fixed Issues:
- System instability may be experienced on some Radeon RX 5700 series graphics system configurations when watching video content in a web browser.

(#1944) himpike válasza Mumee (#1941) üzenetére


himpike
aktív tag

Mivel a legegyszerűbb a fesz módosítást végrehajtani? AMD Ryzen Master?

(#1945) himpike válasza padam87 (#1943) üzenetére


himpike
aktív tag

Sajnos a mi kártyánk erről az új javításról nem tud, annak ellenére hogy a 19.9.2 van telepítve :DDD

(#1946) Bossp válasza himpike (#1945) üzenetére


Bossp
addikt

Monitorozd az orajelet. Nalam volt h 2500mhz re felugrott pl lol bezarasanal. Es villant. De meg kibirta elhasalas nelkul:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1947) flexxx2 válasza himpike (#1939) üzenetére


flexxx2
őstag

Érdekes hogy amd amdvel okoz gondot. Többeknek volt gondja amds platformon. Nekem még inteles van, de tervezem a ryzent.
Mindenképp sima 5700at veszek. A kérdés a ref és custom között van. Még várok vele valamennyit, hátha kisebb lesz a különbség.

(#1948) ScomComputer


ScomComputer
veterán

No engem most kivágott a gears5 hogy nincs vga a rendszerben.és valóban bedobott egy olyan képet,mintha nem lenne fenn a driver,de ezt csak a G5 csinálja...

(#1949) D013 válasza ScomComputer (#1948) üzenetére


D013
aktív tag

amúgy jár az összes 5700-hoz a gamepass 3 hónapra?

(#1950) Mumee válasza himpike (#1944) üzenetére


Mumee
őstag

Wattman a legegyszerübb, mivel ezt tartalmazza a VGA driver.
Windows asztalon jobb klikk és Radeon Settings/Gaming/Global Settings/Global Wattman .
Elég az is ha ott rányomsz az Auto Undervolt GPU-ra, 99%-ban az a fesz megfelelően stabil és kevesebb mint a gyári kellőképpen.

#1949 Nem, a legtöbb boltban az nem jár, Alza aminél írják is ott jár.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.