Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) hahakocka válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nálam alaphelyzetben 35-40 fok közt van idle-ban a Mech. De azért mert nem ITX es házban van hanem ATX és azért mert tudom jól, hogy az új RX 5700 és az XT s is a legmelegebb pontját adja ki a kártyának nem az egész kártyáét. Ez látszik a halk hűtésben is ezért halk mert mégse 80 fok.

[ Szerkesztve ]

(#1102) hahakocka válasza Kvg (#1091) üzenetére


hahakocka
senior tag

Asrock AMD kártyákról jót még sose hallottam ez volt az első. Nem hiába sokszor a legolcsóbb szegmensben van.

(#1103) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Nekem is megérkezett tegnap egy Msi Mech 5700 XT. Milyen Adrenalin beállításokat ajánlatok monitor kezelés/OverDrive egy Freesync 2-es HDR Monitort fog hajtani. Sajna egyenlőre nem kapcsl ki a HDR ha kilépek egy HDR-es játékból így kicsit idegestő. Undervolt mennyire játszik? Ki akarom hozni belőle a maxot :D én 1080 Ti-ról váltottam egyenlőre eléedetten :D.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1104) Envo_ válasza Bossp (#1103) üzenetére


Envo_
aktív tag

alapokat, nincs igazából olyan, hogy "maxot kihozni", max állítasz egy fan-curve-ot ahogy neked tetszik, és a többi tökmindegy, kihozza magából a maxot

[ Szerkesztve ]

(#1105) Bossp válasza Envo_ (#1104) üzenetére


Bossp
addikt

TDP limit? Hőfok függő inkább az órajel? Még nem látom át a logikáját.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1106) Envo_ válasza Bossp (#1105) üzenetére


Envo_
aktív tag

kb tökmindegy mit csinálsz vele saját magát kihajtja, ha nem éred el a 100 fokot

(#1107) Bossp válasza Envo_ (#1106) üzenetére


Bossp
addikt

Azt azert nem hiszem hogy tdp limit kitolasa nelkul kiporgeti magat.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1108) Envo_ válasza Bossp (#1107) üzenetére


Envo_
aktív tag

Ha bármit is állítasz rajta 2%-nál jobb teljesítményt soha nem fogsz kapni. Minden review erről szólt az elmúlt 1 hónapban.

(#1109) Bossp válasza Envo_ (#1108) üzenetére


Bossp
addikt

Kicsit vissza nézve itt Walter Kolléga 7000-ről 7600-ra ugrott SupiPosiban :D az 1-2 szazalek? :D Le vagyok maradva Vega 64 óta de nekem többnek tűnik :D de majd jobban beleásom magam

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1110) Kansas válasza Bossp (#1109) üzenetére


Kansas
addikt

A Superposition eredmény egy dolog - kár, hogy azzal korlátozott a játékélmény. Más oldalról nézve viszont a Ref és a leggyorsabb custom küzött van max 3-4 fps különbség maximum, de inkább csak 1-2, az összes látéktesztben, és a tuning eredmények se valami fényesek sehol, illetve előhoznak egy csomó bugot amik az élletminőséget jobban rontják, mint az a pár százalék tuning javítja. Szerencsére az out-of-the-box teljesítményük nem rossz, tehát legtöbbünknek nem éri meg azért a 2-3-4% teljesítmény-többletért kepeszteni...

(#1111) Pkc83: így igaz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1111) Pkc83 válasza Kansas (#1110) üzenetére


Pkc83
őstag

Inkább a hütés/zaj miatt érdemes customot venni nem azért a pár
Fps-ért! :) :R

(#1112) Envo_ válasza Bossp (#1109) üzenetére


Envo_
aktív tag

ja, bocsi, nem tudtam, hogy neked statisztikára kell a kártya, én használni is szoktam néha :DDD

(#1113) Bossp válasza Envo_ (#1112) üzenetére


Bossp
addikt

A tapasztalatlant nem illik ilyen hangnemben segíteni. Eddig tapasztalataim alapján a szintetikus graf tesztek általában gamek alatt is hozták ezt a pluszt na. Ez nekem új sorry (:. És alul feszelni érdemes ? Mert bár itt többen írták a Mech hangja alapon se vészes de simán lehetne némítani max 80C-s Gpu hőfokkal.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1114) BReal


BReal
addikt

Bluechipnél előrendelhető a Red Devil XT, 177000 Ft.

(#1115) Shkiz0 válasza BReal (#1114) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Lelotted a poent 😅
Nem veletlen kerult ki a 2060 super rogton mielott kibontottam volna.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1116) bigrob válasza BReal (#1114) üzenetére


bigrob
őstag

Király. 6 rugóval olcsóbban vettem Németből.. :DDD (postával, - áfa)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1117) BReal válasza Shkiz0 (#1115) üzenetére


BReal
addikt

Mármint honnan került ki? :)

(#1116) bigrob: Fillérbaszó vagyok, de egy 170000-180000 Ft-os tételnél a 6000 Ft nekem annyit nem ér, hogy az esetleges gariztatás miatti plusz költségeket nekem kelljen állni. Aztán persze ha ingyen intézik, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#1118) Shkiz0 válasza bigrob (#1116) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mindfactory?

#1117) BReal
Hoztam magamnak ugye egy 2060 supert de ma hivtak egyik nagykerbol h ugy nez ki rendelheto lett. Igy ki se bontom mnt is fel aprora.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1119) Create. válasza BReal (#1117) üzenetére


Create.
Topikgazda

Hardverapro piacra😀 én meg is venném, csak ahhoz el kellene adnom a mostanit. Gondolom nem várna vagy 1hetet.

(#1120) atua válasza BReal (#1114) üzenetére


atua
aktív tag

Van némi szépséghibája:

"Várható érkezés 2019. 09. 30.
Várható készlet 5 darab"

(#1121) Shkiz0 válasza atua (#1120) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs ebben semmi kulonleges.
Te sem gondolod komolyan, hogy 1 darabot rendelnek.
Viszont mivel mindenhol hianycikk es magyarorszag "alig szerepel a terkepen" eladott darabszam alapjan valoszinu par darabos keszletet igazol vissza a gyarto.
Aztan lehet hogy keszlet fuggvenyeben tobb lesz, de gondolom majd pontositanak meg.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1122) bigrob válasza BReal (#1117) üzenetére


bigrob
őstag

Cyberport.de küldtem ajánlatot még amikor majdnem 20 euróval olcsóbb volt, postával nettóban 403 euróban megállt.
Előbb rátalálok a komplett gépet innen veszem. Amit lehet Kínából veszek szal nem nagyon izgat ez a jajj a garancia kérdés... 1000-ből ha egy termék problémás a többi meg a gariidőn túl hibásodik meg szerintem.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1123) Televan74


Televan74
nagyúr

MSI RX 5700 Mech OC Review & Teardown!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1124) ScomComputer válasza Televan74 (#1123) üzenetére


ScomComputer
veterán

Végre egy nem fizetett videó,gagyi nagyon ez a hűtés.... :Y

(#1125) lllaca


lllaca
lelkes újonc

Nagyon off, de hirtelen nem tudom hova írjak. Most lett beszerezve egy 5700 Pulse egy 144hz QHD Freesync monitor kíséretében. Sajnos az úgynevezett "screen flickering" anomáliát tapasztalom ha be van kapcsolva az Afterburner. Kb 5-10 másodpercenként villan egyet a kép. Ha kilépek a programból megszűnik. Lehet hogy hibás a kártya/monitor/driver, vagy mi miatt jöhet ez még elő?

(#1126) Envo_ válasza lllaca (#1125) üzenetére


Envo_
aktív tag

egyáltalán minek használod? van overlay meg wattman is.

(#1127) BReal válasza Shkiz0 (#1118) üzenetére


BReal
addikt

Ja hogy HA-ra került ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#1128) Bossp válasza lllaca (#1125) üzenetére


Bossp
addikt

Alt tab+vissza és jó lesz. En amd driveres monitorozast hasznalom ugyan ezzel a kolboval, neha csinalja ki be kapcsolom az overlayt es mar jo is.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1129) Televan74


Televan74
nagyúr

Sapphire Nitro+ Szeptember 16. és 479€(kb.160.000 Ft).

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1130) ScomComputer válasza Televan74 (#1129) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na akkor... :C

(#1131) Bossp válasza Televan74 (#1129) üzenetére


Bossp
addikt

Ez mar vmi 🙄

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1132) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Gigabyte...jöhet?
[link]

(#1133) Shkiz0 válasza Televan74 (#1129) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor ez itthon minimum egy honap csuszas ha pulsebol indulunk ki.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1134) #82819712 válasza Shkiz0 (#1133) üzenetére


#82819712
törölt tag

Lehet úgy értették minden hónap hetedikén kijön egy 5700 xt :D

(#1135) Shkiz0 válasza #82819712 (#1134) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Lehet.
De nekem az ar is gyanus.
Ugyanis most a pulse kb 160.
Nitro tuti a fole lesz arban pozizva.
Kulfoldon lehet ennyi lesz de itthon inkabb akkor 180 eleinte.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1136) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Kozben szepen csendben befutott 1-1.5 hetes rendelesi idovel idehaza az MSI Gaming X verzio is.
Bar elnezve az eddigi MSI kartyakat ez is felejtheto lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1137) Bossp válasza Shkiz0 (#1136) üzenetére


Bossp
addikt

Pedig én arra azonnal cserelnem a Mech-et. 1080 Ti -omat porosan huzva is 65C-n tartotta:D Ha tudsz szerezni vagy linket küldhetnél és akkor elállok bunko mod a Mechtől :S

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1138) Shkiz0 válasza Bossp (#1137) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nagykerbe latok csak rendelheto statuszban.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1139) ScomComputer válasza Shkiz0 (#1136) üzenetére


ScomComputer
veterán

Csak nem ezen is a kis ventus légkavaró van.... :Y

(#1140) Bossp válasza Shkiz0 (#1138) üzenetére


Bossp
addikt

Hogyér lesz kb? 🙄

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1141) Shkiz0 válasza Bossp (#1140) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Majd kesobb berakom listaba, de jelenleg azt se tudom merre van az elore ugy el vagyok havazva.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1142) Bossp válasza Shkiz0 (#1141) üzenetére


Bossp
addikt

Thx dude

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1143) kuzma88


kuzma88
tag

Kis infó, hátha más is küzdött ezzel:
Amióta megvan Pulse napi szinten elért a kék halál. Kerestem az okát először a tápra gyanakodtam, hogy nem elég neki, de kiderült, hogy azzal nincs gond. Eltüntettem a CPU OC - ot is, minden default beállításon volt és ugyanúgy lehalt a gép.

Mint kiderült a probléma szoftveres jellegű. A Firefox hardveres gyorsítása nem tetszik neki. Amióta kikapcsoltam, illetve elkezdtem Chrome - ot használni eltűnt a hiba.

(#1144) Bossp válasza kuzma88 (#1143) üzenetére


Bossp
addikt

A Chrome hatteres gyorsitasa is kepes ilyesmire xd foleg proci oc nal.... Haklisabb mint az intel burn test xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1145) Hoho válasza kuzma88 (#1143) üzenetére


Hoho
tag

Szerintem ez nagyon gáz, hogy valaki megveszi az új gépét, prociját, VGA-ját, aztán tök alapvető dolgok nem működnek rendesen, a mindenki által használt böngészők, a youtube, egyéb programok, alkalmazások. Erre sok mindent lehet mondani, de hogy ez így rendben van, azt nem hiszem.

A "másik oldalon", se processzor, se VGA kapcsán nem rémlik ennyi f...ság, a profizmus szó, az itt nem használható ...

Bízom benne, hogy a "következők" már a sok ingyen tesztelő munkássága kapcsán jobban sikerülnek ... minden tekintetben.

(#1146) Bossp válasza Hoho (#1145) üzenetére


Bossp
addikt

Hohó ez egyaltalan nem amd specifikus, de koszonjuk xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1147) kuzma88 válasza Bossp (#1146) üzenetére


kuzma88
tag

Nálam a CPU és a VGA is AMD, illetve az XT előtt is egy RX580 futott két évig, egyszer sem volt vele gond. Gondolom nem optimalizáltak még az új kártyákhoz.

(#1148) Yutani válasza Hoho (#1145) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tudjuk, a túloldal hibátlan. ;]

#tarcsad

(#1149) Hoho válasza kuzma88 (#1147) üzenetére


Hoho
tag

Itt most az új termékekről (Ryzen 3xxx és a RX 5700/XT) volt szó, és mindkettővel voltak problémák. Nem egy, és nem kettő ......

Az, hogy hónapokkal a megjelenést követően már javították a hibák jó részét, ez vigasztalja azokat, akik ingyen tesztelnek, de szerintem ennek nem így kellene működni.

(#1150) Televan74 válasza Shkiz0 (#1135) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem a RX5700 Nitro+ lesz 160k,az XT 180-190k környékére várom.Ha most kellene kártyát vennem elgondolkodnék az Alzás Pulse 138K +22k -s feláron,mert azért a Nitro+ egy teljesen más kategória hűtés szempontjából. De majd a teszteket elolvasva úgy is meglátjuk,megéri e a Nitro+ hűtés a felárat.

(#1149) Hoho Ma már mindenki ingyen tesztelő! :))

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.