Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) varmi2 válasza Hoho (#1149) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem ryuen 5 3600 cpu van, és nem találkoztam eddig semmilyen hibával, már több mint 1 hónapja. Nem tudom, miről beszélsz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1152) bigrob válasza Televan74 (#1150) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem most már marad a Red Devil, csak érkezzen meg.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1153) Bossp válasza bigrob (#1152) üzenetére


Bossp
addikt

Mindegyik varians tartalmazza az egerpadot?:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1154) lllaca válasza Bossp (#1128) üzenetére


lllaca
lelkes újonc

Inkább le is töröltem, közben olvastam redditen hogy ez egy knows issue a kártyával. Neked egyébként hogy hasít a kártya, hozza az elvárt teljesítményt?

Nekem úgy tűnik nincs rendben valami vele, Path of Exile-ben ugyanúgy lemegy 10 FPS alá ha túl sok minden történik a képernyőn, mint a régi r9 280-am, szóval 0 javulás ebben a játékban. Alapból 140 körüli FPS-t hoz ha egy helyben állok, holott fórumokon ugyanilyen konfiggal rendelkező userek 300 körüli FPS-t kapnak. Próbáltam még Subnauticában, ott is épp kisajtol 90 FPS-t QHD-ban medium beállításokkal, ez sem valami biztató, bár nem találtam tesztet, hogy mennyit tud a kártya ebben a játékban. Este kipróbálom Metro Exudussal meg FC 5-el, futtatok pár benchmarkot, de eddig elég tragikusak az eredmények. Valami gebasz biztos van, nem hiszem el hogy egy ilyen erős kártya ennyit tudna.

[ Szerkesztve ]

(#1155) Yutani válasza lllaca (#1154) üzenetére


Yutani
nagyúr

Milyen rendszer van alatta?

#tarcsad

(#1156) lllaca válasza Yutani (#1155) üzenetére


lllaca
lelkes újonc

Legújabb Win 10 alatt fut egy Ryzen 3600 illetve egy Crucial Ballistix 16GB társaságában.

[ Szerkesztve ]

(#1157) Bossp válasza lllaca (#1156) üzenetére


Bossp
addikt

Siege, far crz, metro ezeket probaltam... Hozza picit gyengebb a 1080 Ti-nal. Valahol picit erosebb. Es FS 2 miatt sokkal jobb. Path of exile nak nincs is gepigenye ott mas gond lesz. De overlayel pl volt olyan gond hogy le fel ugralt az orajel. Azt is alt tab oldotta meg:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1158) bigrob válasza Bossp (#1153) üzenetére


bigrob
őstag

Én úgy tudom hogy az a +40-50 eurós limited editionhöz jár(t).

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1159) Tyrel


Tyrel
őstag

THICC 156k

Turenkarn

(#1160) Walter_White


Walter_White
senior tag

2110-es GPU-t valahogy a GPU-Z már nem méri ki.. vagy nem tudom..

(#1161) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ref 5700xtre az EK vector fullcover blokkon kivul van meg masik ami erdekes lehet?

jol nez ki, meg elegedett vagyok az EKval, csak kicsit dragallom es nekem nem kell RGB meg kiskutyafule, csak hutse normalisan a kartyat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1162) mozesapo válasza proci985 (#1161) üzenetére


mozesapo
tag

Nézd meg a Bykski termékeket. :-)

(#1163) dudu5130 válasza Tyrel (#1159) üzenetére


dudu5130
őstag

Ezt a típust amúgy rendelte már valaki a topikból? Jó lenne egy kis beszámoló róla.

(#1164) ScomComputer válasza dudu5130 (#1163) üzenetére


ScomComputer
veterán

Állítólag Evoke is fogyott rendesen,még sem láttam még egy írást sem róla itt,pedig kíváncsi lettem volna rá....az XFX engem is érdekelne, mit mutat egy felhasználónál hőfokokban,gpu,ram hotspot,vrm.... :R

(#1165) Envo_ válasza ScomComputer (#1164) üzenetére


Envo_
aktív tag

gpu 80 körül, hotspot 96, vram 95 ha jól emlékszem (thicc) hazamegyek tudok mutatni róla képet 240hz játék közben

(#1166) ScomComputer válasza Envo_ (#1165) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jah az nagyon jó lenne...úgy csináld már légy szíves, hogy inditsd el a hwinfo-t és hagyjad fusson a játék alatt,játsz vagy 10-20 percet valami erősebb játékkal és utána ha tedd be ide a képet...a hwinfóról..
Köszi... :R :R

(#1167) Abu85 válasza ScomComputer (#1164) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindegyik VGA-n magas a hőfök. Ez az első GPU, ami ki tudja mérni. Nem fog olyan alacsony értékeket visszaadni, mint a régiek, amelyek nem tudták kimérni a legforróbb pontot. Hiába keresed. Régen is ennyik voltak ezek az értékek, csak nem tudta a hardver megmérni. Volt a lapka egyik felén egy dióda, aztán a másik oldalán a mért értéknél 15-25°C-szal magasabb lehetett a hőmérséklet. Attól, hogy nem tudtál róla, még megtörtént. Persze értem én, boldog tudatlanság... :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1168) Envo_ válasza Abu85 (#1167) üzenetére


Envo_
aktív tag

meg amúgy egyébként is tökmindegy ha nem throttlingol :D semmi drop, stabil az egész, annyi, hogy látszik, hogy ezen a modellen a vram hűtés a klasszikus "xfx-es csavarozós" ami kicsit gáz, de max majd egyszer szétszedem és odapasztázom a csőhöz.

(#1169) Abu85 válasza Envo_ (#1168) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valójában throttlingol valamennyit, csak annyira sűrűn teszi, hogy ezt sem tudja már pontosan jelezni a szoftverek felé, így a felhasználó nem szerez ezekről tudomást. Növelni kellene a mintavétel sűrűségét, hogy kevesebb órajeladat átlagát jelezze vissza a hardver, de a mintavételt sem optimális nagyon sűrűre venni, mert a meghajtó elkezdi jobban terhelni a procit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1170) proci985 válasza mozesapo (#1162) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi

ahogy nezem alin 100 usd, erre jon meg a vam meg a posta.

ahogy neztem van EK meg Alphacool amit Europaban meg is lehet venni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1171) Bossp válasza Abu85 (#1169) üzenetére


Bossp
addikt

Akkor lényegében a 75C-os Mechem hideg? :d

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1172) Abu85 válasza Bossp (#1171) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hardver nem érzi a hőmérsékletet. Amíg 115°C alatt vagy, addig bőven jó. Még igazából fölötte is, ha a hőmérséklet csökkenése nem lesz túl gyors a terhelés megszűnésével.

A 75°C pedig a régi mérési módszerekkel nagyjából 55-60°C lenne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1173) Bossp válasza Abu85 (#1172) üzenetére


Bossp
addikt

Ha tuningolsz érzi:D nagy nyári melegekben adnom kellett egy-két lépcső feszt a rizsának a +10C miatt:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1174) BReal válasza Shkiz0 (#1135) üzenetére


BReal
addikt

Amíg nem olvasod azt ÁK-n, hogy a Pulse mondjuk 10-20 webshopban elérhető, addig nem is lesz sokkal olcsóbb. Amíg megteheti az az 1-2 webshop, ahol rendelhető, hogy drágábban adja, addig drágábban is adja.

[ Szerkesztve ]

(#1175) BReal válasza Hoho (#1145) üzenetére


BReal
addikt

"mindenki által használt böngészők"

Egyrészt teljesen megértve, hogy a kevés ember által használt program hibás működése is gond, tudod, mennyien használnak jelenleg Firefoxot? A felhasználók kevesebb, mint 8,5%-a. Vagyis 100 felhasználóból nyolcan.

NV drivernél pár hónappal ezelőtt volt talán Chrome videólejátszási gond. Valamint a WHQL minősítésű driverükkel vagy el sem indult a Watch Dogs 2, vagy rögtön fagyott (ez talán bő 1 éves sztori).

[ Szerkesztve ]

(#1176) ScomComputer válasza Abu85 (#1167) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja, van az a mondás" ha nem tudod nem fáj" :P

Remélem az amd a zen 2-höz olyan agesa add ki ami mutatja majd az 4.6 ghz-t a kutyát se érdekli,hogy valójában csak 3.8-n megy de az E-penish már merev lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1177) BReal válasza BReal (#1175) üzenetére


BReal
addikt

Intelnél pedig lehet, hogy kevesebb bug van, mivel egy 8 éve futó technológiát toldozgatnak-foldozgatnak. Ettől pl. az Intel CPU-k vannak kitéve a megismerhettük a sebezhetőségüket, még az újabb CPU-knál is.

(#1178) nyul105 válasza Hoho (#1145) üzenetére


nyul105
senior tag

Jaja basszus, amd-nél mindig várni kell mire kiforr a cucc és bétatesztelő vagy.
Nvidia miért tud mindent rögtön flottul csinálni? Tanulhatnának tőle.
Na, de elég az off, mek space invaderezni inkább.

[ Szerkesztve ]

(#1179) SECTORnooB válasza Televan74 (#1150) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Vagy megvárja az ember,hogy az 5700 Nitró ára optimalizálódjon just like me
Avagy Nitrót csak Nitróra alapelv :P

[ Szerkesztve ]

(#1180) lllaca


lllaca
lelkes újonc

Firestrike: 19k.

5700 Pulse.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Televan74 válasza SECTORnooB (#1179) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem a Pulse is opció lehet. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1182) Create. válasza Televan74 (#1181) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én meg shkiz0 kedvességének köszönhetően maradok nvidia oldalon, így már csak olvasóként maradok a topikban. :))

(#1183) hahakocka válasza Bossp (#1171) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nekem játék alattv61 és 64 fok közt max. 3 videó vágásánál s joinolásánál 64 fok max az 5700 Msi Mech.

[ Szerkesztve ]

(#1184) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Na, rendeltem egy 450-es tápot és a Mech OC 5700-at. Találtam képet a neten, hogy befér a házamba vastagság alapján is, az ára meg nem akar csökkeni, így meguntam a várakozást. Izgatottan várom a jövőhetet. Nem tudom, hogy most Linux oldalon hogy áll a driverezettség, de az is ki fog derülni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1185) Mumee


Mumee
őstag

Én végül nem vártam ki, hogy olcsóbbak legyenek az értelmes 3 fan-os custom-ök, de ígyis nagyjából azt kaptam amire számítottam a referenciával.
Hasonlításképpen GamersNexus Sapphire Pulse tesztből átemelve default VBIOS-os értékek mögötte, ami ugyanúgy 1900Mhz körüli órajelet és 40dBA körüli zajt tart .

GPU: 1950MHz (1910Mhz átlag)
Mem: 900MHz
Vcore: 1025mV
Power Limit: +20%
Power: 149W
Fan Curve: <90°C 30% (1700rpm ~40dBA)

Furmark 30perces stresstest után:

GN Sapphire Pulse

Temp: 74°C

71°C

Junction Temp: 88°C

87°C

Memory Temp: 79°C

82°C

MEM VRM Temp: 68°C

70°C

Kíváncsiság-ból "csináltam" én is egy Pulse féle csendes "BIOS"-t Wattman-ban
GPU: 1750MHz (1710Mhz átlag)
Mem: 875MHz
Vcore: 850mV
Power Limit: +20%
Power: 112W
Fan Curve: <90°C 23% (1300rpm ~30dBA)
A hőmérsékletek csak marginálisan mások, mint a fenti mivel a Fan Speed lett inkább a hőmérséklethez igazítva, Temp lett magasabb 3°C-al többi ugyanaz.

160e alatt nincs custom és jópár közülök még vacak is (lásd MSI-k), míg a referencia 135k.
Tehát kis Wattman-ozással körülbelül befogható a Pulse Hő/Fogyasztás/Teljesítmény értéke, a 25e különbözet-ből meg megvan 16GB RAM.
Kis adalék, hogy kevésbé jól szellőző házakban még akár billenhet is a mérleg nyelve, hisz a legtöbb teszter, mint GamersNexus is Open Bench, és ő maga le is írja, hogy gépház-ban 5-10°C magasabb érték várható.

[ Szerkesztve ]

(#1187) hahakocka válasza Mumee (#1185) üzenetére


hahakocka
senior tag

A sima 5700 ról beszélsz? Azt én 120e Ft ért vettem. Mech Msi s eddig nő gond pedig nem trükköztem vele alulfesszel stb. 63 fok volt VGA Division game alatt. Idle 35 től 43 ig. A proci 64 fok volt a 2600x proci Deepcool gamaxx 300 al videótömörítésnél. Nagy jól szellőző házban.

(#1188) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Keresek egy vállalkozó kedvű 5700 XT tulajt, aki segítene annak bemérésében, hogy egy speciális számolási feladatban (amivel az én 1070 vga-m 6.5 óra alatt végez), mennyire gyors a 5700 XT.
Kb. 3-4 perc letölteni, elindítani és paraméterezni a szükséges ingyenes programot (nem kell megvárni az eredményt, lekérdezhető hogy mennyi idő alatt fog végezni). Parancssorban kell indítani a programot, tehát olyan jelentkezőt keresek, aki nem riad vissza a cmd-től.
A jelentkezőnek privátban megírom a részleteket.
Köszönöm előre is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1189) beef válasza Egon (#1188) üzenetére


beef
őstag

Toljad sárkánynagyúr, hogy mit szeretnél :)

(#1190) Noukoum válasza nyul105 (#1178) üzenetére


Noukoum
veterán

Ja mint rtx-nél, örültél hogy a negyedik kártya nem döglik be fél éven belül.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1191) Mumee válasza hahakocka (#1187) üzenetére


Mumee
őstag

5700 XT-röl beszéltem pont azért, mert így a legjobb olcsóbb custom Pulse-nak nem sok értelmét vélem felfedezni.
NonXT esetén még ennyire sincs értelme a 2 ventis custom-öknek.

(#1192) nyul105 válasza Noukoum (#1190) üzenetére


nyul105
senior tag

Jaja, azt hívták space invader hibának a sok artifact formája miatt.

(#1193) Walter_White válasza Hoho (#1145) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nálam sose volt probléma az AMD konfiggal, Driver szinten se.. pedig volt 1800X(megjelenéskor)-2200G-Athlon200GE-TR1950X-2700X-3600-as konfiggal dolgom, vagyis, még mikor az 1800x-et megvettem a legelején akkor a teljes de mégis "béta" biosokkal a 3000-res Corsa mem nem ment csak 2666-on.
Radeon6950 - R9 290 - Vega64 Ref - Vega64 Strix - most az RX5700Xt (itt 1x volt kékhalálom drivertelepítés után, AUTO PCI-E Vezérlővel, aztán mikor Fixáltam vagy PCI-E3.0-ra vagy 4.0-ra (megnézve mind a 2-t) 1x sem.

(#1194) #82819712


#82819712
törölt tag

Itt egy felhasználói vélemény a Red Dragon-ról. (Imgur)

[ Szerkesztve ]

(#1195) Pkc83 válasza #82819712 (#1194) üzenetére


Pkc83
őstag

Ez jól hangzik! :K
Én is ezt fogom venni nemsokára.. :D

(#1196) BReal válasza #82819712 (#1194) üzenetére


BReal
addikt

Bluechipnél 162000-ért rendelhető szeptember végi szállítással.

Edit: Ez nem a Red Dragon, csak a sima 2 ventis név nélküli.

[ Szerkesztve ]

(#1197) Mumee válasza #82819712 (#1194) üzenetére


Mumee
őstag

Hát nem tudom hallod. Nálam így néz ki 30perc Furmark után egy 5700XT referencia:

[ Szerkesztve ]

(#1198) Televan74 válasza Mumee (#1197) üzenetére


Televan74
nagyúr

Superposition futtass rajta! Jobban befűti mint a Furmark. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1199) Mumee válasza Televan74 (#1198) üzenetére


Mumee
őstag

~30 perc Superposition, továbbra is kb. 40dBA 1700rpm-el :

Magasabb, de közel sem 100°C Junction és 1700rpm-es ventivel

(#1200) Mumee válasza ScomComputer (#1186) üzenetére


Mumee
őstag

Majdnem 15 perc, de most nem volt időm játszani így Superposition volt megint, csak most Hwinfo-val nem Wattman-al.
[Hwinfo]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.