Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) BReal válasza bivalyolo (#250) üzenetére


BReal
addikt

Nem, ÁFÁ-val. 170000 Ft az ASUS 2060S Strix nálunk. Egész pontosan 169000. OCUK-nál ugyanúgy 500 font, mint az RX 5700 XT Strix. Tehát nálunk is 170000 környékén lesz a Strix XT. Az olcsóbb modellek 135000-145000 Ft körül várhatók.

[ Szerkesztve ]

(#252) bivalyolo válasza BReal (#251) üzenetére


bivalyolo
őstag

Akkor miért kerülnek a ref modellek 145-150ezerbe?

Ha a 400 dodós kezdő árat nézed, akkor az alapján ezeket 120 körül kellene itthon adni. Ehelyett rajtuk van a 27%-os áfa.

Ne érts félre, én örülök ha annyi lesz amennyinek írod, mivel nagyon szeretnék egy custom XT-t, de valahogy nem akarom elhinni, hogy ref áron vagy az alatt jöjjenek. Kivétel a powecolor, ha az tényleg $ 400-ért lesz.

Az asus strix-et meg itthon még jobban szeretik túlárazni valamiért, mert amikor vettem a sapphire rx 590-et 89-ért, az asus strix 110 körül volt a boltban.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#253) BReal válasza bivalyolo (#252) üzenetére


BReal
addikt

Én 135000-ért látom a referenciát. És nem ÁFA trükköző Szlovákiába bejegyzett boltban, hanem pl. az Oázisnál.

El kell keserítselek amúgy: a 400 dolláros kezdőár alapján itthon nem 120000 Ft körül kéne lennie. 400 dollár jelenlegi árfolyamon számolva 116000 Ft. Azonban a $-ban megadott ár nem tartalmaz ÁFÁ-t, így ahhoz bizony még hozzá kell számolni 27%-ot. Így bizony itthon 147000 Ft-nak kéne lennie a referenciának.

[ Szerkesztve ]

(#254) bivalyolo válasza BReal (#253) üzenetére


bivalyolo
őstag

Az az 1 szál sapphire annyi. A többi abban az árban van amit írtam. Egyébként az aquaba adják ennyiért.
Mindegy, várjuk ki a végét, már nem kell sokat várni rájuk. Remélhetőleg :D

Így bizony itthon 147000 Ft-nak kéne lennie a referenciának.

Igen, és annyi is. Attól az egy sapphire modelltől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#255) BReal válasza bivalyolo (#254) üzenetére


BReal
addikt

Oázis. De 137 az Iponban is. Az Aquaban 147000. :D Amúgy az miért lényeg, hogy melyik referencia modell kerül annyiba? Full ugyanaz mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#256) bivalyolo válasza BReal (#255) üzenetére


bivalyolo
őstag

Igen, láttam. :) A többit is megnézted oázisnál?

Egyébként onnan indult a dolog, hogy a kolléga 120-ért várja az XT-t, ami valljuk be álomnak szép, de semmi több.

Full ugyanaz mindegyik.

Az áruk mégsem egységes.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#257) BReal válasza bivalyolo (#256) üzenetére


BReal
addikt

Azt nem is írtam, hogy én is 120 körül várom, mert az egyelőre irreális a dollárban számolt árból kiindulva. Az övé túl optimista, a tied túl pesszimista. Annyi lesz, mint a legolcsóbb 2060 Super, ami most 130000 Ft körül van.

[ Szerkesztve ]

(#258) Envo_ válasza BReal (#257) üzenetére


Envo_
aktív tag

szvsz 130ért egy b*szó custom xt kifejezetten jó és repülnék rá.

(#259) Pkc83 válasza BReal (#257) üzenetére


Pkc83
őstag

Hali!
Bocsi , hogy belebeszélek de látom képben vagytok az árakkal!
Lehet nagyjából tudni , hogy egy Msi rx5700xt Gaming x kb milyen áron
várható? :)

(#260) BReal válasza Pkc83 (#259) üzenetére


BReal
addikt

Valamivel a Strix ára alatt lesz. 155e körüli árra saccolom. Amazonon a 2060 Super Gaming 488 dollár.

(#261) Pkc83 válasza BReal (#260) üzenetére


Pkc83
őstag

Köszi! :)
Az nem olyan rossz én picit többre számitottam!
Csak jönne már! :D

(#262) Whysperer


Whysperer
addikt

[link]

5700xt extrém oc 2080 extrém oc 140 ezer VS 222 ezer.

Ez nagyon tetszik 😅😅😅

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#263) BReal


BReal
addikt

Guru3D HH-tól:

"The first AIB reviews will go up on Monday. Lots of shipments however are delayed due to a Typhoon in the Taiwan region."

+ HIS is jelentkezik custommal, elég rég hallottam felőlük:


[ Szerkesztve ]

(#264) Petykemano


Petykemano
veterán

Ezekről a hűtésekről (pulse, evoke, stb) lehet tudni előre, hogy milyen lesz, vagy most még csak a kinézet izgalom, q tényleges teljesítmény meg majd a benchmarkból derül ki?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#265) Kansas válasza Petykemano (#264) üzenetére


Kansas
addikt

Igazából majdnem mindegy.
Ha megnézed a #246-ban linkelt videót, abból kiderül, hogy egy ponton túl csak hidegebb, esetleg halkabb lesz, gyorsabb nem. Elvileg az 5700XT-t nem igazán lehet sokkal az Anniversary verzió szintje fölé húzni, már többen is próbálták.

Másrészről viszont HALKABB és/vagy HIDEGEBB lesz!!!! :D Nekem bőven elég az amit alapórajelen tud...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#266) Whysperer válasza BReal (#263) üzenetére


Whysperer
addikt

HIS 7950 7970 nagyon jók voltak

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#267) Envo_ válasza Kansas (#265) üzenetére


Envo_
aktív tag

pont ez a lényeg, hogy 100%on ne szálljon el mint egy sugárhajtású gép... :D eleve ezért vesz az ember jobb hűtést a középkategórián felül.

(#268) Dyde


Dyde
aktív tag

Vajon nálunk is megjelennek augusztus vége előtt még a custom kártyák?

(#269) #80957184


#80957184
törölt tag

Egyébként a blower style hűtéssel is megéri ha manuálisan beállítod a venti fordulatot

(#270) #80957184 válasza #80957184 (#269) üzenetére


#80957184
törölt tag

Végre nem okoz csalódást az AMD

(#271) dudu5130


dudu5130
őstag

Az 5700-ot lehet húzni vagy van rajt valami ami nem engedi?

(#272) #80957184 válasza dudu5130 (#271) üzenetére


#80957184
törölt tag

Elméletileg igen lehet

[ Szerkesztve ]

(#273) Envo_ válasza #80957184 (#272) üzenetére


Envo_
aktív tag

nem lehet, ez a default.

(#274) Kansas válasza Envo_ (#273) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, de épp mivel a def. órajelek annyival alacsonyabbak, mint az XT és az Anniversaty kivitel esetében, esélyes, hogy lehet őket feljebb tornázni.

Bár, mintha rémlene, hogy van valami limit...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#275) Envo_ válasza Kansas (#274) üzenetére


Envo_
aktív tag

mondom hogy nem lehet :D az összes reviewban benne volt, hogy direkt nem lehet, hogy ne álljon elő a vegás helyzet, hogy a simával eléred az xt szintet.

(#276) Kansas válasza Envo_ (#275) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, nem ezt mondtad :D , de valóban nekem is beugrott, hogy olvastam/hallottam ilyet review-ban.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#277) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ref kártyák gyártásának vége.
[link]

(#278) #80957184


#80957184
törölt tag

:( :( :(

Kár

(#279) Envo_ válasza ScomComputer (#277) üzenetére


Envo_
aktív tag

fognak még árulni, csak egyre kevesebbet

{link}

[ Szerkesztve ]

(#280) Noukoum válasza #80957184 (#269) üzenetére


Noukoum
veterán

Persze hogy megéri

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#281) #82819712


#82819712
törölt tag

Egy finn üzleti árlista euróban:

(#282) #80957184 válasza #82819712 (#281) üzenetére


#80957184
törölt tag

Az első és a harmadik közt nagy különbség van (rx 5700) :)

Mondjuk hűtés és teljesítmény szempontjából megéri.

[ Szerkesztve ]

(#283) Noukoum válasza #82819712 (#281) üzenetére


Noukoum
veterán

Az Asus strix megint rendkívűl kedvező árazású :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#284) Petykemano válasza #82819712 (#281) üzenetére


Petykemano
veterán

Ejha, ITT aztán van máz

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#285) imi123


imi123
őstag

ASUS Radeon RX 5700 XT ROG STRIX review

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#286) Kansas válasza imi123 (#285) üzenetére


Kansas
addikt

Anyuu, jönnek végre a custom Navi Review-k! :D

Ha az ASUS Strix csak max. 2-3fps-re van a Ref-től(gyak. hibahatáron belül), akkor a többi customtól se várok csodát, ezeket nem az extra teljesítmény miatt éri majd meg megvenni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#287) Szeszkazán válasza Kansas (#286) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Azért kb 8% OC maradt a kariban, a végén jól látszik.

(#288) imi123 válasza Kansas (#286) üzenetére


imi123
őstag

Az hogy már nem 91°C hanem 76°C nekem bőven elég.
Brutál jó kis kártyák lesznek ezek.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#289) huskydog17 válasza imi123 (#285) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ugyanaz a custom a ComputerBase tesztjében

Őszintén szólva szerintem ez a custom egy elég gyenge eresztés az ASUS-tól, túl hangos az alapértelmezett (Performance) BIOS, a halk BIOS pedig túl forró. Egy 1,4 Kg-os customtól nem ezt várná az ember. Az energiahatékonyságot pedig az ASUS szó szerint kinyírta pár százaléknyi tempóelőnyért.
Ha én Navi-t néznék magamnak, messziről elkerülném ezt a custom-ot, főleg ismerve az ASUS-t és a Strix típusokat, az ára nevetségesen magasan lesz.

Most már nagyon kíváncsi vagyok a többi custom-ra is, úgy tűnik 16-án indulnak el, legalábbis ha a Strix akkor kerül piacra, akkor valószínűleg az összes custom is akkor indulhat el.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#290) imi123 válasza huskydog17 (#289) üzenetére


imi123
őstag

Hát lehet egy ref kártya+ Accelero IV hűtő olcsóbb és jobb is. Sajna viszont ugrik a gari.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#291) Kansas válasza huskydog17 (#289) üzenetére


Kansas
addikt

Egyetértek - ha a nagy Sapphire-ok(Nitro+ és/vagy Toxic) is ennyit tudnak, alighanem egy Pulse lesz belőle, esetleg az XFX THICC-ben van még némi reményem, bár az áráról még nem láttam semmit...
Bár azért az megvan, ugye, hogy a logaritmikus skála miatt a P-BIOS-os ASUS is fele annyi hangerőt tol, mint a Ref...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#292) zef válasza Kansas (#291) üzenetére


zef
tag

Szerintem teljesen rendben van ez a Strix.
Legalább a thermal throttlingot ki lehet zárni a képletből, kevesebb zajjal.

Remélem a héten jön a többi kártya tesztje is szép sorban :)

[ Szerkesztve ]

(#294) Kansas válasza zef (#292) üzenetére


Kansas
addikt

Nem igazán, leginkább az ára(499 GBP, ~540 EUR, ~175e HUF, MSRP+35%) a gáz vele, meg hogy átlag 1-2% extra teljesítményért jócskán magasabb a fogyasztása a Ref-hez képest(TPU cikkben idle-ban majdnem dupla, media-lejátszásban +70%), még akkor is, ha így is halkabb.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#295) zef válasza Kansas (#294) üzenetére


zef
tag

De abban nincs semmi újdonság, hogy a Strix a legdrágább. Vega 56-ból volt Strixem, a thermal pad csere után teljesen használható lett, itt a Navinál meg úgy néz ki tisztességesen megcsinálták a hűtést is. Nem mondom, hogy instant get, de vállalható. Várjuk meg mit tud a TUF és a Dual és főleg a többi gyártó megoldása. Nem maradunk táblázatok nélkül a következő hetekben az biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#296) Kansas válasza zef (#295) üzenetére


Kansas
addikt

Abban valóban nincs, abban van, hogy a legdrágábbhoz képest alig gyorsabb a Ref-nél. Ezt a hűtést tekintve az olcsóbb kártyák is hozzák majd, és ha 0% a gyári OC, akkor se lesznek annyival gyengébbek, amennyivel olcsóbbak.
Ez a Strix még az "50th Anniversary" változat szintjét se éri el... és az még a blowerrel együtt is jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#297) zef válasza Kansas (#296) üzenetére


zef
tag

Hiába néz ki jobban, én nem egy aranyberakásos szép hajszárítót szeretnék a gépembe.

Reális amúgy, hogy 10-15% OC-s kártyákat hoznak ki a többiek?

(#298) #82819712 válasza Kansas (#291) üzenetére


#82819712
törölt tag

450 eurót írnak pulsera adóval.

[ Szerkesztve ]

(#299) huskydog17 válasza Kansas (#291) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A fele annyira azért extrém erős túlzás, de kétség kívül halkabb, viszont ez még nem jelenti azt, hogy jó. A Q BIOS már halknak mondható, ezért se értem, hogy miért nem a Q BIOS az alapértelmezett. Nekem mondjuk nem fáj, mert nem tervezek Navi-t venni, csak számomra érdekes és fura, hogy lfetehetőleg a legdrágább custom verzió mennyire felemásan teljesít. Ha nem is a legdrágábbl esz, de az biztos, hogy a legdrágábbak között lesz, nem véletlen nem publikálták még árat.

Ezen felül számomra azért is nagyon furcsa ez, mert a Sapphire például a Nitro hűtéssel meg tudta oldani az RX 580 és 590-nél a csendes és hűvös működést, miközben azok is 200 Watt körül esznek. Ekkor pedig nem beszéltünk még arról, hogy a Sapphire sokkal kisebb méretű hűtővel érte ezt el. Ezért is vagyok nagyon kíváncsi, hogy ők most mit fognak kihozni.

ASUS-nál ez a 3 slotos hűtés az én szememben egy rossz vicc.

Az XFX sem szimpi nekem, a 3 slotos hűtést én erős túlzásnak érzem 200 watthoz.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#300) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hello

tudtok nekem superposition high és extreme eredményeket írni sima 5700-zal alapon?

nekem 4380 és 10400 körül van.
sima 4690k van alatta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.