Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

e350m1 ről rövid tapasztalataim eddig:

-az ufi vagy mi a halál ami a bios helyett van, az fos :)
De legalábbis nekem bugos: ha véletlenül elindul, és nem fagy ki közben a gép, akkor sem látok semmit a monitoron, csak ha elhúzom egy ikon felett az egeret, az megjelenik

-linuxok egyenlőre nem nagyon kezdenek vele semmit sem, legalábbis a live cd-k eléggé fapados felületet adtak.

-a kis ventije kegyetlen hangos, de gondolom rajtam kívül is mindenki azzal kezd majd, hogy kiköti, és tesz rá egy nagyobbat.

-fogyasztást nem tudom mérni, de nem nagyon melegszik.

...csak én vagyok helikopter?

(#52) CHIPman válasza Sethdobaloah (#51) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Dobnál egy PÜ-t, hogy hol vetted?
Egyébként várható IDE csatival ellátott Brazos lap? Szüleim PC-jét használnám kísérleti alanynak, de abban 2db IDE cucc van, és tök felesleges lecserélni, mert még ezeket se használják ki.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#53) canniball válasza Sethdobaloah (#51) üzenetére


canniball
nagyúr

Bízzunk benne, hogy ez csak valami ideiglenes "zavar" eredménye.

CHIPman!
Itt nem esik szó IDE csatiról (bár ettől lehet), de léteznek SATA->IDE átalakítók, pl.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#54) kisza25 válasza M@trixfan (#47) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem egy mini-ITX gépem van én egy 400W FSP APN tápból szedtem ki a ventit és raktam bele egy cooling swif2-est 800rpm
így teljesen hangtalan idle 40W fogyasztás egy i3-530, 2x2GB DDR3, HD5570 GDRR5, 30GB SSD, 1TB HDD és gigabyte h55n-usb3

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#55) CHIPman válasza canniball (#53) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Valami átfogó cikket kéne találnom, ahol benne van az összes eddig kiadott lap.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#56) CHIPman válasza CHIPman (#55) üzenetére


CHIPman
nagyúr

ASrock nincs
ASUS nincs
MSI nincs
Giga nincs
Az átalakítónál meg több a posta, mint amennyit ér a cucc. Mindegy, előbb úgyis el kell adnom a többi részt.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#57) canniball válasza CHIPman (#56) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az átalakítónál meg több a posta, mint amennyit ér a cucc."
hardverapro.hu

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58) Vladi válasza Sethdobaloah (#48) üzenetére


Vladi
nagyúr

Várjuk a tapasztalatot. :C
Egyébként kodegány tápot gányolni nem túl jó ötlet. :U

(#51) Sethdobaloah:

Linuxok majd a 2.6.38-as kerneltől támogatják, abba az ágba kerül bele a támogatása. Egyelőre magadnak tudsz forgatni, vagy valamilyen teszt ágban lehet még benne.
április-május környékén jönnek az aktuális disztrók, azokkal már menni fog, out-of-thebox. :K

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#59) vegyszer válasza Sethdobaloah (#48) üzenetére


vegyszer
addikt

azt megtudnád mondani, hogy a két hűtőborda magassága azonos?
mert talán jobb lenne egy slim ventit felé rakni...
egy LCPOWER LC-1320mi 75W-be tervezem berakni, és csak jobb lenne valami vélhetően halkabb hűtés.

egyébként mennyire hangos?
nekem a ATI3450HD-n volt ilyen, de meglepően halk volt 2 év után is.
(ha lefogtam, nem igazán vettem észre, hogy halkabb lett a rendszer:-)

x264 killer sample megy rendesen?
más kulturáltan kódolt x264-ek?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#60) DBob válasza Vladi (#58) üzenetére


DBob
őstag

"Linuxok majd a 2.6.38-as kerneltől támogatják, abba az ágba kerül bele a támogatása."

Anélkül hogy utánanéznék ennek a 2.6.38-as kernelnek, ugye tudjuk hogy ez EFI már egy réges-régi történet a szerverek világában, és ennek megfelelően pont a Linux, *BSD, UNIX és társainak egy szó nélkül támogatnia kéne?
Ha egy desktop Linux nem megy, mert a kernel nem lett úgy forgatni, célszerű lehúzni egy szerver disztrot, vagy Gentooból magunk haxolni.

[ Szerkesztve ]

(#61) Vladi válasza DBob (#60) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem is az efi a kérdés. link. Azt írják, hogy 38-ra várható a támogatás. Kicsit még jó lenne utána nézni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#62) DBob válasza Vladi (#61) üzenetére


DBob
őstag

Akárhogy is olvasom, az EFI-ről szólt az eredeti post amire válaszoltál.

Arra, hogy te nem arra válaszoltál végül hanem a fusion driverére gondoltál közben és fűzted bele (csak nem említetted), nem tudok utánanézni. A technika még nem tart a remote mind reading szintjén sajnos.

(#63) Vladi válasza DBob (#62) üzenetére


Vladi
nagyúr

Dehát az a lényeg, nem? Egy out of the box disztró, amire lehet már építeni egy média center rendszert. Mint az xbmc live.

Én próbálom követni a Linux szupportot, de elég szórványosak az infók. Akkor lesz majd lényegi áttörés, ha jönnek a brazos cuccok. Nem 1-2 alaplap elszórva.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#64) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

ASUS E35M-et nem deluxos változatban lehet kapni valahol?

(#65) DBob válasza Vladi (#63) üzenetére


DBob
őstag

"Dehát az a lényeg, nem?"

De, teljes mértékben. Épp ezért kell óvatosan fogalmazni ilyenkor, mikor egy a soho területen új dolog van elterjedőben, ne hülyeségek lássanak napvilágot, mint a "az ufi vagy mi a halál ami a bios helyett van, az fos", mert mivel kevés ember használ otthon ilyet, ők a "referencia", és így születnek a téves "urban legend"-ek, amit utána nehéz kitörölni az agyakból amikor Gamer István megy gépet venni, és ő "nemefiset" akar, mert azt hallotta barátjától, aki telefonon hallotta ismerősétől, aki olvasta a PH fórumon, hogy ....

És hangsúlyozni hogy az EFI vagy "mi a halál" nem fos, sőt, támogatott desktopnál is igen-igen régóta *nix platformon, windowsoknál meg a kb. vista vonal óta, és jelen példánál ahogy említetted a hiányzó driver okozza a gondot. Csak először félreérthető volt.

(#66) Sethdobaloah válasza vegyszer (#59) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem azonos magasságúak. A passzív olyan magas, mint az aktív a ventivel együtt.

A ventilátora hangos. Mondjuk utoljára amikor asztali gépem volt, nekem közel passzív volt... szóval nekem minden hangos :)

Direktben nem teszteltem a hd lejátszást, csak filmet néztünk rajta. A tapasztalat a következő:
720p: bármit, röhögve
1080p: 30Gb-s m2ts avatart megnyitva a lejátszás folyamatos volt, de beletekerve, elcsúszott a képtől a hang... mondjuk, ez lehet hogy az xbmc hibája volt (vagy user error :) )
minden egyebet tökéletesen vitt nálam.

De az alaplap biosába továbbra sem tudtam bejutni, szóval fogalmam sincs milyen beállításokkal lehetne optimalizálni pl a fogyasztását...

Teljesen más:
win7 alatti driver is kicsit érdekes. Legalábbis HD5450-el normálisan tudtam kezelni, a dsubon monitor, hdmi-n projektor felállást, most a projektoron hiányzik a kép aljáról meg a tetejéről vagy 40-40 pixel...
Mozizás közben nem gond, de azért zavaró...
Mind1, gondolom ez is csak beállítási hiba, de a korábbi rendszeremen nem kellett ilyenekkel megküzdeni

#65 Dbob: "UEFI – The Revolutionary BIOS Interface" na nekem ezzel van bajom. Nem a szabvány karakteres bios, hanem ilyen egérrel szórakozós. Az engem teljesen hidegen hagy, hogy az oprendszer hogyan kommunikál a vassal, mert az működik. ÉN nem tudok semmit sem beállítani, mert be sem tudok lépni, annyira fagy

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#67) DBob válasza Sethdobaloah (#66) üzenetére


DBob
őstag

"UEFI – The Revolutionary BIOS Interface"
Röviden: wiki.
Bővebben: Az EFI/UEFI nem egyenlő a BIOS-al, de még csak nem is revolúciós BIOS. Az egyetlen hasonlóság köztük, hogy az EFI ki tudja váltani a BIOS-t (sőt, alkalomadtán felette is tud futni), de fordítva már nem igaz (lévén EFI > BIOS). Az egységsugarú userek kedvéért hívják a gyártók "új / bővített / stb" BIOS-nak, de egy szakmai fórum topicjában ne keverjük :))

"Nem a szabvány karakteres bios, hanem ilyen egérrel szórakozós."
Kötözködős kedvem van (lévén fizetős lesz a hwapró, senki se örül neki), így nem megyek el mellette. :D
Szóval nincs karakteres BIOS. A BIOS maga egy láthatatlan kódhalmaz, ami inicializálja a gépet, végrehajt alapvető dolgokat, és átpasszolja a vezérlést a bootloadernek (frescho fórumtársunk írásait ajánlom figyelmedbe ha érdekel a téma). A karakteres felület amit látsz, már egy bővítmény, köze a BIOS-hoz annyi hogy ROM-ban tárolódik szintúgy. Voltak korábban is "ablakos BIOS"-ok, a nép csak winbiosnak csúfolta őket. Hasonlóan voltak stabilak és funkciókban gazdagok mint a kortárs Windows 3.x-ek. Ezeket azért tudták megengedni maguknak a gyártók a '90-es évek közepétől, mert növekedtek az elérhető ROM-ok méretei, és úgy gondolták pakolnak a BIOS mellé egy grafikus felületet. Az én Compaq Prolinea 4100-omban pl. tradicionális BIOS van. Felszámolja a memóriát, törli a képernyőt, villog a kurzor, még villog, majd bootol. Nincs saját felülete. Van viszont egy külön program a hdd-n amit elindítva lehet kommunikálni vele, és végül is beállítani. Így működtek anno a 8088-8086osok többsége is...low-level format DOS-ból, stb. De ennyit az informatika történelméből. :))

"ÉN nem tudok semmit sem beállítani, mert be sem tudok lépni, annyira fagy"
Viszont ez nagyon szomorú. Ha ez így van AMD-ék nagyon elbaszták az indulását a platformnak egy ilyennel. Persze lehet egyéni probléma, nálad valami hw akad valamivel össze, így ne általánosítsunk.

(#68) Sethdobaloah válasza DBob (#67) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

:R legyen :) Az egységsugarú felhasználó mint én, ezt nevezi bios-nak, mégha technikailag nem is az :) és neked van igazad.

Btw, nem tudom mi akadhat mivel, mert összesen egy memória van bedugva az alaplapba, a perifériákon kívül. Alkalomadtán majd megnézem másik monitorral is, esetleg másik billentyűzettel, de az elég bizarr lenne, ha emiatt fagyna az UEFI.
(egyébként ha indulás közben egy "del"-t nyomok, belép. Ha hármat, csontrafagy... reset segít csak rajta.)

Mindenesetre a cikkekben, akik tesztelték nem tapasztaltak ilyet, szóval gondolom ez nálam egyedi feature :D

...csak én vagyok helikopter?

(#69) canniball válasza DBob (#67) üzenetére


canniball
nagyúr

"...lévén fizetős lesz a hwapró..."
Ez nekem új, hol lehet erről bővebben olvasni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70) DBob válasza canniball (#69) üzenetére


DBob
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71) DBob válasza Sethdobaloah (#68) üzenetére


DBob
őstag

"Btw, nem tudom mi akadhat mivel, mert összesen egy memória van bedugva az alaplapba, a perifériákon kívül."

Én nagyon sokáig szoptam mire rájöttem hogy azért nem működik a BIOS billentyűzet kezelése, mert rá volt dugva az USB-s Leadtek tunerem. Ugyebár annak is van infrás távja, és a távirányító mint billentyűzet funkcionál a gép felé, még ha nem is teljes értékű, de azért a BIOS mint billentyűzet látja, és összeakadtak valamilyen módon. Nos, ha rá van dugva boot előtt, akkor mikor belépek a BIOS felületébe random helyeken lefagyott. Nem tudtam oprendszer választani boot előtt mert lefagyott, stb....de mire rájöttem hogy ez a gondja...
Ez egyértelműen BIOS hiba, frissítés továbbra sincs rá.

(#72) CHIPman válasza DBob (#67) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha ez így van AMD-ék...
Lehet, hogy bennem van a hiba, de a BIOS-t, és ezzel az EFI-t is, nem a gyártó(jelen esetben ASRock) alakítja ki? Szerintem ennek nem sok köze van az AMD-hez.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#73) DBob válasza CHIPman (#72) üzenetére


DBob
őstag

Hmm...Jogos.
1:0 oda.
Ettől függetlenül epic fail így, akkor ASRock részéről ;]

mod: azért asszociáltam AMD-re, mert a konkurens Atom esetében Intel a lapok használatban lévő lapok 80-90%-a, így valamiért tudat alatt az ugrott be hogy AMD gyártja ezeket is :))

[ Szerkesztve ]

(#74) canniball válasza DBob (#70) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A saját tapasztalatom a következő az Asrock E35M1-es rendszerrel nálam 4GB RAM van a gépben és 64Bit-es Win 7.
Nos nekem a gép (biosávan) nincs gondom tökéletesen megy, a telepítés gond nélkül lefutott és utána feltettem a géphez adott telepítőlemezről a drivert, ezekkel sem volt gond.
miután lefutottak a telepítések elkezdtem a gépet tesztelni, a saját véleményem a gépben található hűtő ventilátor még most halk, de több mint valószínű hogy ezt rövid időn belűl cserélni kell.
Most egyébként igencsak halk oly annyira hogy a gépben lévő HDD sokkal hangosabb és zavaróbb.
Telepítések után elkezdtem tesztelni a videó lejátszási képességét is, nos itt már nem olyan jók a tapasztalataim, mert nagyon nem mindegy hogy milyen lejátszó programot rakunk fel és ez mellé milyen kódek packot mert sajna az 1080p-s filmek igen csak képesek megizzasztani a gépet.
Pl. Kmplayer felejtős mert totálisan szaggatott a film lejátszása, MPC-HC val már nem volt annyira szaggatós a dolog, de még mindíg akadt a film és nem volt totálisan egyenletes a lejátszás, végezetül mivel kevés volt az időm kipróbáltam a VLC media player is nos ennél a lejátszó programnál tapasztaltam a legkevesebb szaggatást 1080p esetén, de itt is voltak még akadások.
A processzor terhelés lejátszás közben a következő képen alakult Kmplayer 90%, MPC-HC 35-50% és végül VLC media player 20-35% között mozgott.
Szóval van remény hogy lesz ebből valami de még nincs a lejátszó programokban rendesen támogatva ez a chip készlet és a GPU addig nem lesz tökéletes az 1080p-s lejátszás de az is lehet hogy jobb driverek kellenek.
Nos első körben ezek a tapasztalataim, mert az alaplapot csak hétvégére kaptam el tesztre, de az is lehet hogy megveszem , mert szervernek és nem 1080p-s videókhoz most is tökéletes, mert azokkal eggyel sem volt gond.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#76) DBob válasza zsolt501 (#75) üzenetére


DBob
őstag

Személyes véleményem hogy HTPC-nek továbbra is jobban alkalmas egy ION+Atom kombináció. GPU-s gyorsításnak régóta működnie kéne flottul ATI esetében is, hiszen az kevésbé újdonság, ahogy ION esetében a Geforce 9400.

Nekem Zotac ION-A lappal amit desktopnak használok főleg linux alól, az 1080p meg se kottyan. Legyen ez a 2006-os Planet Earth. CPU terhelés 0 és 5-10% közt változik attól függően hogy 720p vagy 1080p. Lazán tömörítek mellette 4 szálon 7zip-el. Viszont a CPU ereje nem túl sok sajnos. Főleg mert atom már lassan 3 éves történet, és mert minden webes tartalom elcsúszik a minél több erőforrást igénylő Flash tartalmak felé. Vagy olyan CSS kódot használ ami megint eszi a CPU-t sajnos. Igaz, az én böngészési szokásaim se segítenek rajta (50-100 tab konstans megvan) sajnos. Anyám-húgom egymagos GCLF gépén ez teljesen üzemképes még.

Engem speciel ennek megfelelően, sokkal inkább a desktop és web lehetőségek érdekelnek ebben a platformban mint a multimédiás. Ha egyszer úgy döntök lesz HTPC-m, akkor félrerakom erre a mostani Zotac lapot :K

(#77) zsolt501 válasza DBob (#76) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyébként én sem igazán értem az AMD-t, mert ez így elég harmatosan sikerült nekik összehozni, mert bizony ez így nem igazán versenyképes az ATOM+ION párosa ellen.
Az is tény hogy a lemezkezelése és a hálózati teljesítménye nagyon jó, de ha HTPC nek akarná valaki akkor annak lesznek gondjai főleg az 1080p-s anyagokkal.
Még valami mert próbáltam youtube 1080p-s anyagokkal is több féle böngészővel is, és bizony minden böngészőnél voltak gondok, és érdekes módon a legtöbb gond a Firefox böngésző esetén volt, a legkevesebb a Google Chrome 10.0.648.6 böngészővel volt gond, de ennél is volt szaggatás.
Szóval engem kissé elszomorít hogy az AMD csak erre volt képes...

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#78) DBob válasza zsolt501 (#77) üzenetére


DBob
őstag

Na a hálózati teljesítménye a Zotac ION-jainak nem túl jó. Linux alatt legalábbis, köszönhetően hogy nincs natív driver, csak egy forceolt hibrid...valami. Nagyon le tud esni a másolás és egyébként az adatátvitel sebessége, olyan 2-3 MByte/s-re. Függetlenül attól, hogy 100mbit vagy 1000mbit per sec a link. Windows alól természetesen nincs ilyen gond, sőt az is lehet hogy a direkt HTPC disztrókban ez meg van oldva, hiszen célplatform azok alá egy ilyen...

(#79) Oliverda válasza zsolt501 (#77) üzenetére


Oliverda
félisten

"I took my concerns to AMD and was told that this was a known issue with Brazos and Flash 10.1 and that 10.2 should alleviate the issue. AMD then supplied me with an unreleased version of Flash 10.2 to allow me to verify its claims. While 1080p playback improved with AMD’s 10.2 beta, it wasn’t perfect (although it was very close). AMD wouldn’t tell me the cause of the problem but it’s currently working on it with Adobe. At the end of the day I don’t believe it’s a dealbreaker, but early Brazos adapters should expect some stuttering when playing back 1080p YouTube videos. Note that 720p and lower resolution videos were perfectly smooth on Brazos."

[link]

A Flash Player-rel vannak problémák talán nem is meglepő módon.

A Kmplayer valszeg nem támogatja normálisan a DXVA-t, de az MPC-HC és a VLC is utólagos beállításokat igényel hozzá. Az MPC-hez itt egy guide:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#80) zsolt501 válasza DBob (#78) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez a hálózati teljesítmény amit írtál az tényleg nagyon gyenge.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#81) zsolt501 válasza Oliverda (#79) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt a hibát én is ismerem, vagyis találkoztam vele.
A Kmplayer esetén én is gondoltam arra hogy nem támogatja a DXVA-t mivel a fejlesztés mondhatni áll, az MPC-HC esetén viszont a beállítások megcsinálása ellenére is volt akadozás, szóval én driver hibára is gyanakszok, vagy az MPC-HC nem igazán van kibékülve ezzel az új alaplappal szóval várom belőle az új verziót remélem az már megoldja ezt a problémát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#82) Vladi válasza Oliverda (#79) üzenetére


Vladi
nagyúr

dxva az nem a gpu-t használja? Nem direkt uvd3-an kellene dolgozni? Vagy hogy van ez most? :F

szerintem itt az akadás 98%, hogy szoftveres gond. Nekem a 8200-as nv integrált simán visz 20 1080p-ből 19-et. Nem létezik, hogy ez meg nem. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#83) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

No: az uefi hibát a wireless egerem okozta... kihúztam, most jó.
Mondjuk attól ez még hiba...

...csak én vagyok helikopter?

(#84) zsolt501 válasza Sethdobaloah (#83) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálad az 1080p-s anyagok nem akadnak?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#85) Oliverda válasza zsolt501 (#81) üzenetére


Oliverda
félisten

Az MPC egyelőre még a Sandy Bridge GPU-jával is bugzik:

"A filmnézést egyébként a Media Player Classic Home Cinemával teszteltük (egy 720p-s H.264-es filmet játszottunk le), aminek a Sandy Bridge GPU-jával egyelőre némi kompatibilitási problémája van, ugyanis DXVA, tehát GPU-meghajtásos módban szétesett a kép. A DXVA kikapcsolásával amellett, hogy elmúltak a képi hibák, még a fogyasztás is csökkent filmnézés közben, 42 wattról kb. 36 wattra."

[link]

Ergo szerintem érdemes lenne majd megvárni a rendes támogatást mielőtt még temetnéd a cuccot.

Vladi: Amennyiben jól tudom az UVD-t használja. Ez ugye a GPU része.

Ez a teszt volt már?

MSI E350IA-E45 AMD Fusion Motherboard Review

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86) zsolt501 válasza Oliverda (#85) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Temetni még nem temetem, mert az tény hogy ez egy elég új rendszer és ezért a szoftveres támogatás még gyerek cipőben jár, csak hát nem kicsit zavaró ez a dolog.

Ma még egyszer neki estem az MPC-nek és sikerült az akadozást elég alacsony szintre szorítanom, ez nem azt jelenti hogy megszűnt az akadozás, hanem azt hogy most már akár kis ráhagyással meg lehet nézni a filmet, szóval akadozás most is van de már nem annyira súlyos az 1080p-s filmek esetén.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#87) Oliverda válasza zsolt501 (#86) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért ebből nekem nem az jött le.

Mit állítottál pontosan?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#88) Sethdobaloah válasza zsolt501 (#84) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pl killa samplet tökéletesen viszi. De mint mondtam korábban, a 30gigás avatárnál elcsúszott a hang a képtől... de ott csak beletekertem, nem az elejétől néztem (meg lehetett az én hibám is valahogy...) de hétköznapi használatban (nálam 10-15 gigás mkv-k) eddig nem tapasztaltam hibát.

...csak én vagyok helikopter?

(#89) zsolt501 válasza Oliverda (#87) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mindenesetre pár hónap és majd kiderül mi lesz, mert jelen formában a szoftveres rész még elég gyenge win alatt, és linuxos oldal sem tud még igazán stabil rendszert adni sajnos ez alá.
Mindenesetre nekem ez a hétvégi teszt rávilágított a szoftver gyenge oldalára és biza addig míg a szoftver oldal videó lejátszási és youtube videó lejátszási képességei gyengélkednek addig én nem igazán tudom HTPC-nek javasolni max szervernek vagy irodai gépnek, mert oda bizony most is jó, és ha ezek a problémák megoldódnak és ki fórja magát akkor és bizony csak akkor javaslom HTPC-nek.
Lehet erről az egészről vitatkozni és nem egyetérteni, de sajnos ezt a saját tesztjeim és igényeim alapján kellett kijelentenem, és lehet hogy maximalistának fognak ítélni, de szerintem az alap hogy ha valamit úgy hirdetnek hogy tökéletes a videó lejátszási képessége WIN 7 alatt 1080p-n, azt is tudom hogy mind ez marketing, de azért ennél kicsit többre számítottam mikor hozzám került a lap, de bízom benne hogy ez a kezdeti csalódás változni fog részemről és egy megbízható alacsony fogyasztású stabil HTPC gazdája lehetek majd a közeljövőben, de addig még egy kicsit kivárok és talán az ára is lentebb fog majd menni mikor elkezd a többi gyártó terméke is megjelenni a boltok polcain, no meg a konkurencia válasza sem fog elmaradni szerintem.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#90) Oliverda válasza zsolt501 (#89) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem akarok kötözködni de Sethdobaloah tapasztalatai is kissé ellentmondanak a tieidnek a videólejátszással kapcsolatban. A flash-es probléma még oké, mert azt máshol is tapasztalták, valamint az AMD is tud a dologról és az Adobe már készíti a gyógyírt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#91) zsolt501 válasza Oliverda (#90) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem kötözködés, csak nekem ez jött össze, vagy nem volt szerencsém.
Mellesleg ha jól veszem ki ő linux alatt használja, de az is érdekes mert állítólag még nincs hozzá linux driver de lehet hogy ő csinált hozzá??? No mindegy én sem vitatkozom mert nincs is értelme mert akár két gép közt is lehet különbség sok mindenben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#92) canniball


canniball
nagyúr

Itt már megjelent az MSI E350IA-E45, akkor talán lassan várható itthon is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#93) Oliverda válasza zsolt501 (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

Win 7-et is próbált ha jól vettem ki.

Gondolom majd elmondja, hogy hogyan csinálta ha idetéved. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#94) Sethdobaloah válasza zsolt501 (#91) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

linux csak azért került a gépbe, mert gondoltam ha a korábban (előző gépre telepített) win7 nem akar elindulni, akkor majd linux segítségével nézem meg mit tud a gép.
Ez nem jött össze, így egyből telepítettem a win7-et.

És én ettől függetlenül az XBMC-t használom frontendnek, így azzal is néztem a videólejátszást. (dxva2 bekapcsolva)

...csak én vagyok helikopter?

(#95) gyiku válasza canniball (#92) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert 40k koszono viszonyban sincs az asrock araval :N

hüllő

(#96) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD Showcases 5W Version of Ontario C-50 APU

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#97) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tomshardware cikkben elég elszomorító ez a rész:

"The one capability that doesn’t carry over from the UVD3 implementation found on other Radeon HD 6000-series GPUs is MVC acceleration, needed for playing back Blu-ray 3D content. That’s going to limit the utility of an E-350-based nettop in certain home theater environments."

Ez nem annyira frankó így! :((( Tehát külön GPU nélkül nincs 3D Blu-Ray, hiába van HDMI 1.4 integrálva. Ha jó értelmezem akkor 3D BD ISO lejátszás ugrott az integrált VGA-val. Oké, most még ez talán nevetségesnek hat mint kritika a Brazos-sal szemben, de nem fél-egy évre építenék dedikált HTPC-t ha már nem lejátszót veszek, ez ugyebár nem játékplatform. Ráadásul újonnan vett cucc lenne, nem egy régi gép újrahasznosítása.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#98) Sethdobaloah válasza M@trixfan (#97) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

most komolyan :) ha már van valami megjelenítőd, ami tudja a 3D -t (TV nél gondolom 300k+ kivetítőnél 1 milkó+), akkor lehet nem a 20-40k-s alaplapoknál kell nézelődni :)

...csak én vagyok helikopter?

(#99) Oliverda válasza M@trixfan (#97) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd a Lynx tudni fogja ezt is. Szerintem minden kártyát ők sem akartak már kijátszani a legalsó kategóriában.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#100) robinhód válasza zsolt501 (#77) üzenetére


robinhód
csendes tag

"Az is tény hogy a lemezkezelése és a hálózati teljesítménye nagyon jó,"

Ez pontosan mit jelent? Tudsz esetleg valamilyen benchmarkot mutatni/mondani? Alapvetően az érdekelne, hogy:
- a SATA3 támogatás csak azért van, mert már elérhető és nincs értelme egy rég(ebb)i platformmal tervezni vagy ténylegesen ki tud hajtani egy gyors SSD-t;
- illetve a 4/6 x SATA3 portot egyszerre hogyan tudja használni? Mennyire terheli le a rendszert két gyors HDD/SSD közötti másolás?
- és végül, hogy a hálózatos teljesítmény hogyan viszonyul a lemezkezeléshez?

Sajnos eddig ilyen fajta teszteket nem találtam, mindenki csak a videó lejátszás szempontjából teszteli, de speciel nekem pont NAS szempontból nagy érdekes ez a platform :-)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.