Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) zodes válasza GerykO (#150) üzenetére


zodes
aktív tag

Magyarul minnél kevésbé terhelem, annál több a hőtermelés? :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#152) Sethdobaloah válasza zodes (#151) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

arányaiban igen. Abszolút értékben kevéssé valószínű :)

...csak én vagyok helikopter?

(#153) Vladi válasza zodes (#151) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg. Gyakorlatilag az a lényeg, hogy olyan tápot válassz, ami ebben a fogyasztási tartományban jó hatásfokon működik. Ez olyan 15-35 watt között. A legtöbb táp ennél nagyobb fogyasztásra van fejlesztve.

Tehát egy 10 éves codegone lehet, hogy konnektor felől levesz 60 wattot, hogy kiszolgálja a lap 15 wattos igényét, de lehet egy 1200 wattos zsírúj csoda 40k-ért meg ugyanerre csak 18 wattot vesz fel. Persze a példa sarkított, de ez a lényeg.

Legjobb egy adapter lenne, de az drága és nehéz beszerezni.

(#141) zsolt501: :(

(#142) Sethdobaloah: köszi. Miért is? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#154) HPAA válasza zodes (#148) üzenetére


HPAA
őstag

igen , nekem pontosan ez van

GerykO:
ha beszerezhető lenne idehaza én sem görcsölnék rajta , de boltban eddig 1 helyen találtam 90,120 W -t , felhívom őket , 2-3 hét ... :)

************* censored

(#155) GerykO válasza HPAA (#154) üzenetére


GerykO
aktív tag

Gondolkodj előre!
Én is egy éve indítottam magamnak Fundamentás lakástakarékpénztárt, hogy majd 4 év múlva, ha rámjön a mehetnék, akkor legyen miből...
Persze ez vicc akart lenni, mert számtechben a 2-3 hét is sok idő manapság.

De vannak paneltápos házak 10~12 000 magyar valutától kezdődően... ;)

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#156) canniball válasza gyiku (#95) üzenetére


canniball
nagyúr

Az lehet, de kezdődik a verseny, mennek le az árak. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#157) GerykO válasza canniball (#156) üzenetére


GerykO
aktív tag

Csak lássuk már :C

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#158) szabi__memo válasza GerykO (#155) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ajánlanál pár ilyen házat? Megköszönném

(#159) GerykO válasza szabi__memo (#158) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hát most így fejből nem, keresgélni most nincs időm, de ebben a két topickban van ilyenekről is link dögivel: m-ITX atom klub HTPC. Nekem volt 1-2 ami tetszett, de nekem a speciális igényeim miatt marad a házilag tervezett és összerakott kuckó, már csak a szerelés öröméért is. :K

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#160) HPAA válasza GerykO (#155) üzenetére


HPAA
őstag

házam már van és "ragaszkodom" hozzá ;)
csak táp kellene , az viszont a már írt problémákba ütközik
ha összegyűlnénk páran és mondjuk lenne külföldi "jártasság" hozathatnánk több darabot
nem hiszem hogy olyan sok minden elromolhat benne hogy szívnánk a gariztatásával
az árával szvsz meg csak nyerhetnénk :U

************* censored

(#161) GerykO válasza HPAA (#160) üzenetére


GerykO
aktív tag

Szerintem kell hogy legyen itt az aprón is paneltáp, bár mintha a mini ITX topicban is tervezné valaki a társulást. Nemde?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#162) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

most lehet kicsit el vagyok tévedve, de a paneltápok csak DC-DC konverziót csinálnak nem?
Szóval van előttük valami adapter, az AC-DC-re. Ott úgyis van veszteség (mondjuk a házon kívül, és passzívan).
Így összességében nem jobbak, mint egy hasonló teljesítményű hagyományos táp nem?

Most nekem van egy 250w-os FSP mATX-es tápom, ami befért a házamba. 500 Ft-ért. Legyen mondjuk 10%-al több veszteségem vele, mint egy paneltáppal... hát kb sosem hozná be az áramon a különbséget egy paneltáp. Kivéve persze ha kell a hely.. de a luxust meg meg kell fizetni :D

...csak én vagyok helikopter?

(#163) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Itt találtam pikotápokat, de a külső adapterrel együtt már kerül annyiba, hogy megnézzem mennyibe kerülnek azok a tápok amik egy bizonyos terhelés alatt nem indítják a ventilátort és akkor már van egy igazán jó minőségű tápegységem a jövőre nézve is.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#164) canniball válasza M@trixfan (#163) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ebayről rendeltem, 8k-ból megvolt a 120W-os példány, itthon vettem hozzá ~3k-ért egy 70W-os AC/DC adaptert és boldogan élünk míg...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#165) Vladi válasza Sethdobaloah (#162) üzenetére


Vladi
nagyúr

Attól függ, mennyit megy. Ha átlag napi 20 órát, akkor kb 1-1,5 év alatt hozná. :K

(#164) canniball: míg el nem romlik. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#166) Sethdobaloah válasza Vladi (#165) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

háát nálam 24/7 el számolva 50 Ft/kWh áramot nézve is több mint 2 év :) (10W fogyasztásbeli különbséget feltételezve, ami 30-40W-os összfogyasztásnál talán nem jár nagyon messze a valóságtól)

...csak én vagyok helikopter?

(#167) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Van e már új driver az Asrock alaplaphoz, mert a gyártó oldalán még csak az a driver van ami a hozzáadott lemezen is van, illetve hang és lan drivert már találtam új verziót, de chip készletre és videóra még nem igazán.
Mert amit az AMD oldalán fenn van 11.1-es verzió nállam nagyon nem stabil, vagyis mikor feltelepítem akkor elég érdekes dolgokat művel , vagy egyszerűen nem indul el a Catalyst Control Center.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#168) f0xhu


f0xhu
csendes tag

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a különféle HTPC/mini-ITX és egyéb kapcsolódó fórumokat itt ph-n. Néhány héttel ezelőtt én is nekiálltam egy saját HTPC összerakásának, illetőleg jelenleg még tervezésének.

Véleményetek szerint egy Gigabyte MIB T5140-es ház, a hozzáadott 60W-os (mások szerint 65W-os) passzív/külső táppal elbírja az alábbi konfigurációt?

1 × Asus E35M1-I Deluxe lap
1 × KINGSTON 4096Mb DDR3 1066Mhz CL7 KIT KVR1066D3N7K2/4G
1 × 1 TB WD Scorpio Blue 2.5" HDD (WD10TPVT) [később vagy vele egyidőben még egy ugyanilyen RAID1-be téve]
1 × ASUS DRW-24B3ST DVD pörkölő.

USB portra aggatnék 1 Asus U3000 Hybrid tunert, illetve ha ajánlanátok, akkor a tunerénél valamivel komolyabb USB-s IR vevőt és távirányítót.

(#169) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Teszt szerint átlagosan 32W-ot evett a konfigjuk (4gb ram, 120gb ssd) egy 400W-os táppal...
Szóval szerintem bőven belefér... egy vinyó gondolom max 8W, dvd-vel ha nem írsz szintén, tuner sem ehet sokkal többet...
De majd jön valaki okos, és megmondja a frankót :)

...csak én vagyok helikopter?

(#170) canniball válasza Vladi (#165) üzenetére


canniball
nagyúr

Direkt félbehagytam, erre nem befejezi...! :W :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#171) robinhód válasza HPAA (#111) üzenetére


robinhód
csendes tag

zsolt501 és HPAA: köszönöm, akkor egész használhatónak tűnik.

(Nem úgy mint az olcsóbb NAS-ok, ahol megőszülsz mire átmásolsz valamit.)

(#172) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Kíváncsi vok, itthon mikor jelenik meg az Asus E35M1-I ?

[ Szerkesztve ]

(#173) canniball válasza zsolt320i (#172) üzenetére


canniball
nagyúr

Én meg az árára vagyok kíváncsi...vagy inkább mégsem...

Más. AMD Fusion E-350 alaplapok négy gyártótól

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#174) CyDoN válasza canniball (#173) üzenetére


CyDoN
senior tag

Természetesen kalkulált árak:
MSI E350IA-E45 - 33k ez USB3-as
MSI E350IS-E45 - 29K

Remélem csak akkor olvasod ha érdekel :DD

(_._)

(#175) canniball válasza CyDoN (#174) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi alapján kalkulált árak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#176) CyDoN válasza canniball (#175) üzenetére


CyDoN
senior tag

Bruttó kisker ár

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#177) canniball válasza CyDoN (#176) üzenetére


canniball
nagyúr

No de van valahonnan infód vagy csak megálmodtad? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#178) CyDoN válasza canniball (#177) üzenetére


CyDoN
senior tag

privibe válaszoltam mert szégyenlős vagyok :))

(_._)

(#179) gyiku válasza CyDoN (#178) üzenetére


gyiku
nagyúr

asusra is kalkulalhatnal valamit

hüllő

(#180) CyDoN válasza gyiku (#179) üzenetére


CyDoN
senior tag

öööööö melyikre?

(_._)

(#181) Televan74


Televan74
nagyúr

Én tegnap dobtam össze egy Asrock E350M1 lappal egy configot.
Ha magát az alaplapot nézzük nem drága , de a komplett gép összerakása nem olcsó mulatság.
Az alaplap,4gb memória,dvd író trió került kb. 42.000 Ft -ba.
A ház egy kicsit luxus, Lian Li -re esett a választásom, főleg a normál táp miatt. kb. 16.000 Ft
Táp volt itthon egy Chieftec 350W személyében, és HDD is volt.
Összesen 58.000 Ft -ba volt.

Megérte , hisz kaptam egy új viszonylag keveset fogyasztó configot, Igazából a családnak kellett egy netezős, pasziánszozó gép. Jó szolgálatot tesz majd a 939-es config helyett, jóval olcsóbban.

Már várom a Brazos notikat, kellene egy a nappaliba vagy nyáron ki a kertbe. ;]

Szerk. : 300W körül létezik moduláris táp?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#182) gyiku válasza CyDoN (#180) üzenetére


gyiku
nagyúr

E35M1-I es a deluxe ;)

hüllő

(#183) zodes válasza Televan74 (#181) üzenetére


zodes
aktív tag

Szia!
Nekem is a ház kerülne egy picit sokba (Thermaltake VF6000BWS), de eccerűen nem találtam szebbet jobbat táp nélkül! :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#184) CyDoN válasza gyiku (#182) üzenetére


CyDoN
senior tag

nem tudok asus és GB árakat egyenlőre!

(_._)

(#185) szasanyi válasza Televan74 (#181) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó az aláírásod. Gondolom bombáznak privikkel rendesen. :D

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#186) CyDoN válasza szasanyi (#185) üzenetére


CyDoN
senior tag

még nem igazán tettek próbára :)

(_._)

(#187) zodes válasza CyDoN (#186) üzenetére


zodes
aktív tag

:) Na majd én megpróbálom, már készül a HTPC konfig, hogy mi legyen, csak még 1-2 dolgon gondolkodok.......aztán elküldöm egybe, privibe! :D

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#188) Televan74 válasza szasanyi (#185) üzenetére


Televan74
nagyúr

1-2 év múlva kapok majd.De akkor már én nem veszem meg. :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#189) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Az alábbi HTPC konfigurációt tervezem összeállítani.

MOBO: ASROCK E350M1
CASE(+PSU): CODEGEN MX-31-A11 300W (mini-itx)
RAM:KINGMAX 4096Mb DDR3 1333Mhz KIT
ODD: NEC AD-7700S Fekete Slim
HDD: 2,5" WD Scorpio Black 250GB 7200rpm 16Mb SATA2

Aktuális fogyasztói ára: 60.000.-Ft

Eredetileg Intel D525 1.8Ghz + Ion2 platformban gondolkodtam, de a PassMark CPU teljesítmény-tesztje meggyőzött.

A grafikus teljesítményről eddig csak egy összehasonlítást láttam, de az AMD driver-támogatásával és a DX11 technológiai előnyeivel számolva a Brazos rendszert tartom erősebbnek.

Elsősorban irodai feladatokra, internetezésre, multimédiás használatra illetve BOINC projektek futtatására szánom, a jelenlegi konfigurációm utódjaként.

(#190) gyiku válasza Ric4m0nd (#189) üzenetére


gyiku
nagyúr

arra a tapra 1 led-et sem biznek :N

hüllő

(#191) Ric4m0nd válasza gyiku (#190) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Keresek hozzá passzív desktop tápegységet. Tudnál ajánlani valamit?

(#192) gere válasza Ric4m0nd (#189) üzenetére


gere
tag

Ez a teszt is van.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#193) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nekem is van már pár napja E350M1-em ASRockéktól. :)
Az én tapasztalataim a következőek:
Ubuntu Maverick alatt a nyílt meghajtóval beállítható a 3D gyorsítás, nem is rossz, csak még néhol lassúcska.
Fglrx-vel megy frankón, betudtam lőni a hardveres gyorsítást is videólejátszáshoz (mplayer-vaapi). Csak kissé bugos a dolog, sokszor előfordul, hogy teljes képernyőből kijőve fekete marad a kép és csak az egérkurzor látszik. Ilyenkor egy X restart segít csak a kép helyrerakásában. Ez a probléma remélem hamarosan megszűnik, és akkor frankó lesz, mert egyébként nem tapasztaltam videólejátszásnál egyéb képi rendellenességeket, mint anno sok hónappal ezelőtt, mikor legutoljára néztem.
A 2.6.38-as kernellel egyetlen egy szenzor információ érhető el, az is 54 fokot mutatott, régebbiekkel semmit nem talál.
Én az EFI Setupban beállítottam a picurka ventilátor szabályozását, 1-esre raktam, így még éppen, hogy elindul, gyakorlatilag hangtalan. Terhelésre sem pörög igazán jobban. Persze először egy 12 centis ventit állítottam hadba, de aztán olyan ronda volt, majd kitakarta az egész lapot. :DDD
Én 4 GB ADATA 1600 MHz-es ramot vettem hozzá, 1,3 volttal beéri (1066 MHz, 7-7-7-20). Azért örülnék, ha későbbi EFI frissítéssel adagolnának bele még egy kis tuningolási lehetőséget, mert ez így nem sok, vagyis inkább semmi.

<-ƘƘ->

(#194) Sethdobaloah válasza Kendek (#193) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

mintha olyasmikről szóltak volna a ph-s hírek, hogy ez egyáltalán semmiféle tuningot nem fog bírni.

...csak én vagyok helikopter?

(#195) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nálam 4:1 arányban eddig ez az Asrock gép vezet.

1 - Kis fogyasztás
2 - Csendes
3 - Kimondottan jó hálózati teljesítmény
4 - kimondottan jó HDD és ODD meghajtó kezelés (teljesítmény)

És sajnos 1 mínusz a Videó rész gyengélkedésére, vagyis nem kiforrott még szoftveres támogatottság.
Remélem ez változni fog.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#196) Csicsóka válasza Kendek (#193) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az fglrx-et tárolóból telepítetted, v az AMD-től a legfisebbet tetted fel?
Esetleg nem próbáltad a VAAPI-t XBMC-vel?
Mert ha menne vele lehet h én is beruháznék egy ilyenbe.
Én küzdöttem egy ideig AMD 785-be integrált Radeon HD 4200-al, de még a legújabb AMD-s fglrx+vaapi sem működik egyáltalán.

(#197) Kendek válasza Csicsóka (#196) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az AMD oldaláról szedtem le, azt telepítettem (simán is meg kreáltattam csomagot is). Jó párszor nekirugaszkodtam az mplayer-vaapi fordításának, mire rájöttem, hogy mik a problémák. Végül működött a dolog, a tesztelt videók többségével ment a hardveres gyorsítás, de az említett bug eléggé rontott az összképen.
XBMC-vel nem néztem, nem használom azt. Viszont próbálkoztam a Natty Alpha 2-vel, de nem mentem sokra. A nyílt meghajtó xorg-edgersből frissítve sem jó se a 2.6.38-as, se a 2.6.37-es kernellel. A fglrx csodák csodájára befordult a 38-asba, de ezzel már a bejelentkezőképig sem jutottam el. Úgyhogy maradok Mavericken egyelőre.

<-ƘƘ->

(#198) Csicsóka válasza Kendek (#197) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, ATI alatt nem egyszerű megoldani a hardveres gyorsítást, és kész csoda h erre az új vasra jó lett. Pont emiatt nem lelkesedtem eddig ezért az új jövevényért. Pedig multimédiára tényleg kiváló lenne. Most szégyenszemre ott tatok, h AMD-s lapban egy Nvidia GF210 feszít, mert a vdpau hihetetlenül jól megy mindenféle lejátszóval, TV progival. Az XBMC-t, meg ha vaapi-t akarsz használni, forrásból kell fordítani pld.

A Natty-ról csak annyit, h valszeg be is fogom fejezni az Ubuntu használatát ha ezt ráerőltetik a népre. Egyedül a 2.6.38-as kernelét használom a DVB TV miatt. Számomra teljesen idétlen, és a régi Linux alapokat elhagyó cucc lett. Mióta bevezették az upstart-os init rendszert csak nő a káosz és átláthatatlanság. Szerencsére a gyökerek, a Debian, még mindig alternatíva, a Linux Mint Debian edition pedig a kezdőknek is jó lehet.

(#199) zsolt501 válasza Csicsóka (#198) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha ezen a hozzá állásán nem változtat az AMD szoftver szinten, akkor nem sok jót nézek ki a közeljövőre.
Nem igazán értem, hogy amit az nvidia megtud szoftver szinten oldani azt az amd miért nem.
Szerintetek mi lehet ennek az oka.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#200) Vladi válasza zsolt501 (#199) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kevés a kapacitásuk gondolom. A linux drivert is azért tették ki a közösségnek, hogy kevesebb gond legyen vele. Egyedül az uvd részt nem adták ki.
Egyébként el tudnék képzelni egy olyan modellt is, hogy csak 1-2 modult csinál az amd, a többit az xorgosok fejlesztenek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.