Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) gabor82


gabor82
csendes tag

az operát sikerült megoldanom. az alkalmazásoknál engedélyeztem a tiltott részét

(#852) h_143570 válasza gabor82 (#850) üzenetére


h_143570
addikt

Bocsi felre ment.

[Szerkesztve]

(#853) Johnny Cage válasza birno (#846) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Nálam is ugyanezt történt. Visszahúztam a tálca fölé, és most úgy tűnik, megjegyezte a pozícióját.

(#854) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Viszont azt még mindig nem értem, hogy miért akar minden egyes leállításkor hibajelentést küldeni? Szabályosan kilépek az Outpost-ból, de minden alkalommal hibát jelez és jelenteni akar. (Ha ki sem lépek, csak leállítom a windows-t, befagy és nem tudja bezárni magától /befejezés most opciót kínálja fel, amit én a registry-ben úgy állítottam be, hogy automatikusan zárja be, de az Outpost esetében ez sosem sikerül neki/).

(#855) Edween


Edween
őstag

Hi!
Szerintetek érdemes e felrakni a Trafikled alkalkalmazást az Outpost-ra?
Ha igen,akkor melyik verzió számút?-és hogyan kell installálni? :U
Erősen kezdő vagyok azért vannak ilyen bagatel kérdéseim.

(#856) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Ez a kérdés engem is érdekelne..... :B

(#857) h_143570


h_143570
addikt

Elmeletileg ezt kell felpakolni. [link].

A telepites idejere az outpostbol ki kell lepni.

(#858) tusi74 válasza h_143570 (#857) üzenetére


tusi74
őstag

Én már fel is raktam. El sem indul vele, mindenáron jelentést akar küldeni az Agnitumnak. Leszedés után minden visszaállt a régibe.

Te melyik verzióval használod?

(#859) h_143570 válasza tusi74 (#858) üzenetére


h_143570
addikt

A traffledd plugint nem hasznalom, outpostbol a 4es van fent.

Ez tunik a legfrissebnek. [link] A telepitese egyszeru kilepsz az outpostbol majd kitomorited az outpost konyvtaraba a zip file-t pl totalcommanderrel, ha mindent jol csinaltal akkor a plugins / traffled konyvtarban lesz egy traffled.ofp allomany. Az outpost ujrinditasa utan mukodnie kellene ha nem akkor csak siman torolod a filet.

(#860) CoolMan válasza h_143570 (#859) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Nem tudnál direkt linket adni véletlenül, mert itt regisztrálni kellene. Köszi! :R

(#861) h_143570 válasza CoolMan (#860) üzenetére


h_143570
addikt

Az volt a direkt link. A traffled csak a hivatalos forumon keresztul erheto el, aminek bizonyos reszei regisztraciot igenyelnek.

Ez a forum topic linkje. [link]
Ez meg a plugin-e [link]

Az egyszeri regisztraciot meg ki lehet birni, megerosito emailhez kell valos email cim, ha nem akkarod megadni a meglevoidet akkor pl. freemailen regisztralsz 1et.

[Szerkesztve]

(#862) CoolMan válasza h_143570 (#861) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Köszönöm! :R

[Szerkesztve]

(#863) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#853) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Aha, rájöttem miért helyezi át az ablakot - ha közben a tray felett más felugró ablak is megjelenik (pl. Msn felugró ablakai), akkor automatikusan a képernyő átellenes sarkába helyezi át magát.

(#864) birno


birno
addikt

Újabb probléma.
A támadásészlelésnél be van írva a kivételekhez a belső háló(192.168.1.0 - 255.255.255.0), mégis sokszor jelzi, hogy ARP hálozatvizsgálat történt a 192.168.1.254(router)-es címról s blokkolja a hálot, pedig az elől is ki van véve a pipa!
Most beállítottam, hogy a helyi hálozati számítógépek feltérképezését ne blokkolja(erre nem terjed ki a riasztások fülön letiltott blokkolok behatolása beállítás? azért tiltja le a routert?), de nem értem miért nem veszi figyelembe, hogy a kivételek közt van.

(#865) h_143570 válasza birno (#864) üzenetére


h_143570
addikt

Ez egy visszatero problema a tamadaserzekeloben pipatlanitsd az osses mezot az ethernet flon, ha a magyarban mashogy hivnak akkor a kozepso ful.

(#866) birno


birno
addikt

Rengeteg csomag érkezik a routertől az 1900-as portra, amelyeket folyton blokkol.
Mi lehet ez?

A neten az windows messengerrel kapcsolatban írták, hogy az használja ezt a portot+egy registry beállítást amivel ez megakadályozható, de továbbra ott vannak a blokkolások a naplóban.

(#867) gardener


gardener
senior tag

Sziasztok!

Gigalant építettem ki itthon. Régen total commanderrel 16-25.000k val tudtam másolni gépek közt. Nem értettem, miért lassult le mostanában a másolás.(4-7000kra). Nagy nehezen, hibaszűréssel rájöttem végre,hogy az outpost lassítja be a gépeim közti kapcsolatok sebességét. Amint kikapcsolom a tűzfalat máris 4000ről fölmegy 16-22000re.
Keresgéltem,de nem jöttem rá,hogyan lehetne megoldani,hogy a gép-gép közt ne fogja le a sebességet. Viszont nagyon-nagyon tetszik az outpost,nem szeretném ez miatt lecserélni.
Tüzfalat meg akarnám ki-be kapcsolgatni... Valaki tud benne segíteni? Előre is köszönöm.

(#868) h_143570 válasza gardener (#867) üzenetére


h_143570
addikt

A Beallitasok Rendszer fullen van lehetoseg a LAN bealitasok modositasara. Az automatikus erzekelest kapcsold ki, rendelj statikus ip-t a gepekhez vagy utasitsd a dhcp szervert statikus ip kisoztasra MAC cim alapjan. Majd a gepek ip-jet add hozza a listahoz es jelold be mind2 pipat.

(#869) gardener válasza h_143570 (#868) üzenetére


gardener
senior tag

A gépek már rég óta statikus ipvel használom. A host fileban is benn vannak a listában.
Most megcsináltam amit javasoltál.
Sajnos ugyonúgy fogja a sávot. :(

Azt kipróbáltam,viszont hogyha a beépülő modulokban kikpcsolom a dámadásészlelést,akkor begyosrsul az adatátvitel. A támadásészlelésnél próbáltam már mindent állítani,hogy a netről ugyan figyeljen,de a belső hálót ne fogja. Valahogy csak nem jövök rá, nem akar sikerülni. :(((

(#870) h_143570 válasza gardener (#869) üzenetére


h_143570
addikt

Remek csak biztos ami biztos alapon.

A tamadas erzekelo ethernet (kozepso) fulen pipatlanitottal mindent? Illetve probald meg a kerdeses gepeket a 3.dik fulon levo kivetel listara feltenni. Ha meg mindig gond akkor megprobalhatod hibajeleteskent elkuldeni nekik a dolgot. Tenyleg melyik verzio van fent?

(#871) gardener válasza h_143570 (#870) üzenetére


gardener
senior tag

ver. 4.0.964.6926 (584)

pipátlanítottam. Kivétel listához hozzáadtam a gépeket.

így se. :(

:O

5let?

(#872) h_143570 válasza gardener (#871) üzenetére


h_143570
addikt

A jelenleg hasznalt valtozatodnal mar jelentosen ujabb verzio, probald meg azzal.

(#873) gardener válasza h_143570 (#872) üzenetére


gardener
senior tag

Nah sikerült!

A verzió váltás sem segített sajna.

Viszont:

A speciális fülön, a ''Lista szerkesztése'' próbálkoztam.
Maszkolással a végén kiderült,hogy a legutolsó elem kikapcsolva,
a ''RPC DCOM támadás'' esetén már nem fogta a belső hálózat forgalmát.

Meg is indult 13e-15e-vel az adat.

Még van ott egy speciális fül is,de ahhoz egyenlőre nem piszkáltam.

Kiváncsi lennék,hogy ez a kapcsoló ki van kapcsolva,mennyire csökkenti
a biztonság hatásfokát?

Szeretném megköszönni egyúttal a segítséged is,mivel Te vezettél rá a megfelelő
útra. Én már csak az ''ajtókat keresgéltem.'' :)

Szóval egy Big Thx! :R






(#874) h_143570 válasza gardener (#873) üzenetére


h_143570
addikt

Remek, mivel belso halozaton valo masolast akadalyozta, igy gondolom van router is az elmeletileg megfogja az rpc dcom altal hasznalt portokon a bejovo forgalmat igy maximum elhanyagolhato mertekben csoken csak a vedelmed.

Ez a megoldas kulonben eszembe sem jutott, szoval en is koszonom a megoldast.

(#875) siriq


siriq
őstag

Hello

Kis problemam akadt a mostani verzioval (4.0.1005.7229 (590)). Egyszeruen csak normal modban hajlando elindulni. Stealth modra hiaba allitom akkor is normal modban indul a beallitas szerint pedig stealth. Valami ottlet hogy vegere stealth ban fusson!!??? :W

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#876) Tibro5 válasza siriq (#875) üzenetére


Tibro5
senior tag

nekem is bugos volt ez a verzió x64 winfos alatt, majd kipróbálom az újat: Agnitum Outpost Firewall Pro 4.0 Build 1007.591.145

(#877) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Nem tudom használ-e vki az outpost mellett flashget letöltéskezelőt.

Ha igen, akkor az alábbi problémát tapasztalhatta bizonyos esetekben:

Ha a flashget csak szépen csücsül a tálcán és rákkattintasz, akkor csak sokár jön fel az ablak, ill. a bedobóablakon való klikkelésre is csak sokára válaszol a flashget.

Nos, nem kis kutatómunka :W után rájöttem, hogy a probléma megoldása pofonegyszerű.... Mégpedig az alábbi!

1. minden esetben ha a fenti párosítást akarjuk használni, azaz outpost és flashget, úgy először mindig a flashgetet telepítsük fel a rendszerre!!!
2. Csak ezután rakjuk fel az outpostot!

Hogy miért? mert ez esetben outpost észleli, hogy fent van a flashget, és a telepítés megkezdésekor figyelmeztet egy ablakban, hogy néha problémák adódtak ezen párosítással így a flashgetet egy kivétel listára helyezi. Ezt követően már rendesen működik a flashget, azonnal válaszol a klikkelésekre!

Szerk: próbáltam a probléma fennállása során én állítani a flashget kezelésén az outpostban, de akármit próbáltam, nem tudtam kézzel úgy beállítani, hogy helyesen működjenek együtt!

Ha ez köztudomású volt, csak én voltam ilyen láma :D, akkor sorry, de lehet hogy pár embernek még segíteni fog, hogy elkerülje a bosszúságokat, amit nekem okozott ;)

dbius

[Szerkesztve]

(#878) gardener válasza dbius (#877) üzenetére


gardener
senior tag

Én nem használok már régóta flashgetet, de be is copyzom ismerősömnek,mert Ő meg igen.
Biztos örülni fog az észrevételednek! Thx a nevében!

(#879) Tibro5 válasza Tibro5 (#876) üzenetére


Tibro5
senior tag

na úgy néz ki megoldódott a tűzfal probléma, az Outpost Firewall Pro 4.0 Build 1007.591.145 x64-es verziója kitűnően működik :R

(#880) Tibro5 válasza Tibro5 (#879) üzenetére


Tibro5
senior tag

tudja valaki a cfosspeed-et hogyan lehet engedélyezni outpostban? mert cfos azt mondja, hogy a kalibrációs csomagot nem tudja kiküldeni, így nem tudja optimalizálni a forgalmat... :F

(#881) gardener válasza Tibro5 (#880) üzenetére


gardener
senior tag

Talán,de nem vagyok benne biztos,mivel már nem használok cfosspeedet,
úgy emléxem,hogy a viszhang kérés,viszhangválaszt kell engedélyezned.
ICMP-nél van...


prósza meg,hátha


[Szerkesztve]

(#882) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

uTorrentet használva folyamatosan feldob ablakokat, ha kapcsolódik valaki a töltéshez. Képtelenség figyelni folyamatosan. Mi a megoldás?

(#883) Tosee válasza VINIKOR (#882) üzenetére


Tosee
őstag

Engedélyezd az uTorret összes tevékenységét, tedd a mindíg engedélyezett alkalmazások közé...

Ha esetleg a procihasználat 100% lenne, akkor az utorrent-ben tiltsd le DHT hálózatot. Az úgysem kell mivel, annak használata során nem csak a megadott trackerre tolja vissza a dolgokat, hanem egyéb trackerekre is.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#884) h_143570 válasza VINIKOR (#882) üzenetére


h_143570
addikt

Ne az engedelyezett alkalmzasok koze ted hanem, engedelyezd a szabalyoknal a minden UDP es TCP forgalmat az 2 szabaly.

A DHT hasznos ha nem csak private, hanem publikus vagy rosszul seedelt torrenteket is toltikezel.

(#885) h_143570 válasza h_143570 (#884) üzenetére


h_143570
addikt

Azt meg elfelejtettem meg emliteni a magyar private trackerek, pl BH, DS stb, torentjei esetben a DHT automatikusan kikapcsol, tehat azoknal mas trackerre nem megy adat, a publikusaknal meg kit erdekel.

(#886) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

A 04.0.1005.7229 (590) verzió van telepítve,de az alkalmazások összetevőinek elenőrzési szintjét nem tudom a kikapcsolt-ról elmozdítani(options-plug-ins setup-application-components -component control level-disabled),rögtön hibajelentést akar küldeni,nem válaszol vagy kikapcsol(eltünik az ikon a tálcárol).Nem tudom mennyire védtelen a gép ezzel a ''disabled''fokozaton,ezért aggódom egy kicsit.Ha valaki érti ezt az egészet megköszönném a segítségét. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#887) h_143570 válasza Hasaggymeg (#886) üzenetére


h_143570
addikt

Az atlalad hasznalt verzional mar letezik ujabb probald meg azzal.

(#888) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Miért lehet az, hogy ha az outpostban az adatszivágás védelem engedélyezvel van, akkor 100% a procihasználat, ha elindítok v.mi programot. Ezt először a Tv tuner szoftverénél figyeltem meg. de azátán később megnéztem és nem csak ennél, hanem a többi programnál is.

verzió: 4.0.1007.4323 (591)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#889) Hasaggymeg válasza h_143570 (#887) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Kipróbáltad és jó :) vagy csak hallottál róla :O ?Mi a pontos azonosítója?Esetleg hol találom? :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#890) h_143570 válasza Hasaggymeg (#889) üzenetére


h_143570
addikt

4.0.1007.7323 (591)

Az agnitum honapjarol leszedheto, az angolon biztosan fent van, de mivel mar 1 honapja kint van igy jo eselyel magyaritottak mar, az altalad hasznalt verzio kb 1 hetig volt aktualis.

(#891) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Az egyik zárt torrentoldalon azt kérik hogy ezt állítsam át a tűzfalban, mert a kliens csak így fogja a trackernek jól elküldeni az adatokat:

Futttatás -> regedit:

''HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Agnitum\Outpost Firewall''-ban állítsd 1 re az ''Enablegzipencoding''-ot, majd indítsd újra az outpostot.


Mi ez a Enablegzipencoding? Ez nem jelent valami biztonsági gyengítést?

(#892) h_143570 válasza VINIKOR (#891) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes nalam eleg sok megy ezzen opcio hianyaban. A gzip egy tomoritesi eljaras, mint pl a rar es zip, foleg unix kornyezetben honos. A kerdeses opcio engedelyezi az outpost szamara az ilyen modon tomoritet adatfolyamok kezeleset. Ez inkabb biztonsag novelo eljaras. Nyugodtan engedelyezheted.

(#893) D4rkm4n válasza h_143570 (#892) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ez hasznos volt nekem is. :R :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#894) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Telepítettem az újat,ugyanott az alkalmazások összetevőinek vizsgálatánál a legalacsonyabb fokozaton van(de legalább nincs kikapcsolva!),és ugyanúgy nem engedi elmozdítani anélkül hogy hibajelentést akarna küldeni,majd mikor nem küldök kikapcsoja a tűzfalat.Ebbe már beletörődtem,mint egyébként abba is,hogy a Battlefront 2142 játék indítása előtt net-ki+outpost-ki=játék-be(hiába tettem a megbízható alk. listájára és nem online játszok)mert nem engedi a játékot a tűzfal. :(((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#895) tusi74 válasza h_143570 (#890) üzenetére


tusi74
őstag

Ha futtatom a ''Run update''-t, akkor miért csak a Spyware adatbázist frissíti, az újabb verzióról miért nem értesít? Mindig mauálisan kell leszedni az Agnitum oldaláról. :(

(#896) h_143570 válasza tusi74 (#895) üzenetére


h_143570
addikt

Ezt hivatalosan azzal megyarazzak, hogy tulsagosan leterhelne a szerveruket. A tenyleges okot paszolom, viszont nem szoktak tulzasba vinni a teljes rendszer frissiteset. Ha szeretned tudni, hogy mikkor frissult, iratkoz fel az angol forumba a kovetkezo topicra: [link]

(#897) h_143570 válasza Hasaggymeg (#894) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes milyen virus vedelmi es spyware vedelmi progik vanak meg fent?

(#898) tusi74 válasza h_143570 (#896) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, már fel is iratkoztam. :)

(#899) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Lehet, hogy már említettem itt, de akkor megismételem önmagam:

NE állítstok be a progiban az autorun-t!

Nekem folyton kifagyott tőle a gépem... (Szóval csökkentett módban kellett kilőnöm a progiban az automata indítást.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#900) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Remélem jó helyen rakom fel a kérdésem...
Miért lehet az, hogy csatlakozok az internethez, és a tűzfal /outpost 4/ egyből portvizsgálatot jelez ezen a címen: MICROSOFT_DS az ip címet nem írom, mert mindíg másikon csak a név ua. ja, meg mindegyik TCP 445 ös portot vizsgálja. És ezt kb. 1-5 percenként, addíg amíg nem bontom a kapcsolatot, és ki majd be kapcsolom a modemet. Ha ez után csatlakozom akkor nem. Mit kezdjek ezzel?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.