Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) neooen válasza h_143570 (#400) üzenetére


neooen
aktív tag

Szia! Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!

Konkrétan a UDP 29910-es portot szeretném letiltani! Ami komplikáltabbá teszi, hogy ezt egy program használja, de maga a program engedélyezve van, hogy használja a netet, de azt akarom, hogy azt a bizonyos portot ne! Megtaláltam, amit írtál, de a naplózás még mindig azt jelzi, hogy kiengedte!

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#402) h_143570 válasza neooen (#401) üzenetére


h_143570
addikt

Ez nem egy windowsos szolgaltatas portja tehat a tuzfalal celszeru tiltani.

Az elobbi 2 szabaly a bejovo kapcsolatok ellen hatasos ha a kimenot is szeretned akkor a kovetkezo 2 szabalyt add hozza az elozoek melle:
Protocol = TCP; remote/tavoli port = amit le akarsz tiltani ; block
Protocol = UTP; remote/tavoli port = amit le akarsz tiltani ; block

Ez a 4 szabaly a teljes rendszer szamara tiltani fogja a komunkiaciot azon a porton.
Ha alkalmazas specifikusan szeretned csak akkor ne a rendszer fulon hanem az alkalmazas fulo az adot alklamazasnal levo szabalyok modositasanal rakd be a az ellobbi szabaly majd a fel le nyilakkal mozgasd oket a lista legtetjere.

(#403) antonee válasza h_143570 (#400) üzenetére


antonee
tag

hol van itt olyan beállitás?[link] :F

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

(#404) dbius


dbius
veterán

hmmm... megnéztem azt a tűzfaltesztet, nagyon érdekes, csak a 0-ás port zöld, azaz stealth, a többi csak closed. Pedig az outpost lopakodó/stealth módban van? hogyan tudnám a többi portot is stealth-re állítani?

[link]

(#405) antonee válasza dbius (#404) üzenetére


antonee
tag

nem proxyn keresztül mész fel a netre?


[Szerkesztve]

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

(#406) dbius válasza antonee (#403) üzenetére


dbius
veterán

majdnem jó helyen kapisgálsz ;)

Beállítás -> Alkalmazás -> kiválasztod a listából, hogy melyik alkalmazás szabályát akarod módosítani, majd szerkesztés -> szabálymódosítás (mivel azt írtad, hogy magát a programot kiengedted, és csak a portot akarod letiltani hozzá).

ha a program nincs a listában, akkor hozzáadás,majd kiválasztod a futtatható programot, és csinálod szépen tovább... :)

(#407) dbius válasza antonee (#405) üzenetére


dbius
veterán

én biztos, hogy nem használok proxyt, a szolgáltató már lehet :) Ugyanis nagyon kemény Voda gprs net alól netezek (még :O , de remélem nem sokáig ;] )

(#408) antonee válasza dbius (#407) üzenetére


antonee
tag

azért kérdeztem, mert mikor proxyn keresztül mentem fel én se tudtam stealth módban felmenni, hiába állitottam titkosra a tüzfalat

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

(#409) h_143570 válasza antonee (#403) üzenetére


h_143570
addikt

Ö globális szabályok?!

(#410) h_143570 válasza dbius (#407) üzenetére


h_143570
addikt

Lényeg hogy le vannak zarva portjaid a 0as stealthja biztato jo eselyel a szolgaltatod kever be. Melyik outpost verziot hasznalod?

(#411) dbius válasza h_143570 (#410) üzenetére


dbius
veterán

:R Lehet, és remélem is egyben, hogy így van. ;)

Amúgy regisztrált Outpost Firewall Pro ver. 3.5.642.6217 (459). ezt használom.

(#412) antonee válasza h_143570 (#409) üzenetére


antonee
tag

igen. pl hogy tudnám lezárni pl 5000- 60000 közötti portokat? (globálisan)

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

(#413) h_143570 válasza antonee (#412) üzenetére


h_143570
addikt

Lasd a fenti 4 szabalyt csak portszamnak 5000-60000 kell megadni.

(#414) antonee válasza h_143570 (#413) üzenetére


antonee
tag

köszönöm. ugy gondolom, hogy 1200-tól felfelé letiltom a portokat. (udp tcp) lehet?

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

(#415) h_143570 válasza antonee (#414) üzenetére


h_143570
addikt

A legutolso port 65565. Tehat 1200-65535
Ha letiltasz miden portot 1200 felett, azzal megakadalyozzol szinte minden p2p forgalamat, illetve bizonyos nem szabvanyos portokat is hasznalo weboldalak nem fognak mukodni, de ....
Windows alatt a fo veszejt jelento tenyezok a 135, 137, 139 és 445 os portok, ezek windows szolgalatasok a fentebb szereplo linken levo safexp recomended modja, az RCP Locator bepipalasa a DCOM es a POSIX elol a pipat elvaolitani majd OK es ujrainditas.

Ja es foleg csereld le az internet explorert opera-ra vagy firefoxra. Illetve telepits egy normalis virus ollot (a norton szerintem nem az, de aki szerint az annak sok szerencset hozza, en 10 ev hit utan toroltem le az osszes nortont markanevu termeket a gepemrol), meg egy spyware irtot, pl spybot a celnak megfelel.

Ha ezt mind megfogadod nem lesz szukseged a 1200 feletti portok blokolasara, es megis biztonsagban leszel. Mellesleg az 1200 feleti portok blokolasa szinte semilyen biztonsagi haszonnal sem jar (de arra jo hogy pl ne lehessen DC-zni) mivel valaminek fogadnia is kell azon a porton a tamadast es meg az esetben is kell egy biztonsagi res.

(#416) neooen


neooen
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítségeket! Sikerült megoldani!!

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#417) antonee válasza h_143570 (#415) üzenetére


antonee
tag

Köszönöm a tanácsokat megfogadom. Nem DC-zek, Mozzillát használok, NOD32 a virusölőm, spybotot és adaware a kémprogram keresőm. :R :R :R

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

(#418) ragazzo válasza antonee (#417) üzenetére


ragazzo
őstag

Ha meg diákod is van, akkor megveheted féláron a nod312-t.Gondolom nem akarod 15 naponta letöltögetni a cuccost.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#419) CPT.Pirk válasza h_143570 (#415) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az outpost-ban lévő kémprogram kereső nemjó?

Ez melett az Avast antivÍrus van fent, azt meg csak ajánlani tudom mindenkinek, mert jó és MAGYAR...

Valaki Írta DC-t, meg másoktól is halottam olyat, hogy félenk p2p-ezni, nálam átlag nemis DC alatt jönnek a támadásészlelések, hanem pl eMule, vagy Torrent használata melett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#420) h_143570 válasza CPT.Pirk (#419) üzenetére


h_143570
addikt

Lehet hogy jo, de az integralt megoldasok mindig is tulsagosan sebezheteok, mivel eleg csak egy programot megkerulni. A spywarek eleg sofelek igy nincsen elenuk univerzalis ellenszer, visszont a spyware irtok megfernek egymassal ellentetben a virusirtokkal es a tuzfalakkal, igy erdemes es ajanlott tobet is hasznalni.

Az avast tenyleg jo, de egyenlore nod32, de ha mar magyar termekeknel tartunk akor a virusbuster is jo es az is MAGYAR. :D

emule, edonkey es hasonlok nem igazan tetszetek a dc meg strongal is illuzio rombolo volt, de a torent szinte mindig bevalt, plane hogy jo a feltoltesi sebessegem meg bent vagyok nehany meghivot igenylo oldalon.

A tamadasok nalam alig vannak par naponta nehany.

(#421) CPT.Pirk válasza h_143570 (#420) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, Torrenten énis vok, de pár dolgot akkorsem lehet onnan letölteni, erre marad a DC, csak ismerni kell a módszereket, mert pl. új DC-sek csak azt látják, hogy nincs letöltés... Egyébként tényleg illúziorombolóidőnként a DC... Újabban meg folyamat reklámoznak, az meg nagyon irritál...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#422) Avast válasza CPT.Pirk (#421) üzenetére


Avast
tag

Nálam volt mikor 25000 támadást fogott meg. :C

(#423) ragazzo válasza CPT.Pirk (#419) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem elég jó az outpost kémprogi keresője,de azért kell mellé még valami más is.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#424) Fauszt válasza Fauszt (#395) üzenetére


Fauszt
senior tag

Itt egy [link]

(#425) dbius


dbius
veterán

Tegnap este megpróbáltam telepíteni a traffic led plugint, sikerült is...
viszont utána nem indult az outpost. (telepítés előtt be kellett zárni), újraindítás után is vmi hibával elszállt, le is szedtem, most megint működik.

Vki esetleg használja ezt a plugint??? (a progi hivatalos oldaláról lehet leszedni)

nem tudom mi a nyűgje, pedig jó lett volna :(

(#426) h_143570 válasza Fauszt (#424) üzenetére


h_143570
addikt

Kösszi, ezzek szerint megis magyar oldalon volt.

(#427) ragazzo


ragazzo
őstag

Valaki vagy valami folyamatosan kóstolgatja a portjaimat. Már kezdem unni.Szerencsére az agnitum blokkol mindent. :D

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#428) dbius válasza ragazzo (#427) üzenetére


dbius
veterán

nekem mostanában naponta átlag egyszer nuke attack-ot fog meg, hálistennek (mármint, hogy fogja :D)

(#429) ragazzo válasza dbius (#428) üzenetére


ragazzo
őstag

És az mi a rák lenne?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#430) h_143570 válasza ragazzo (#429) üzenetére


h_143570
addikt

Egy kedves kis tamadás, küld egy ICMP üzenetet ami arra engedi kovetkeztetni a gepedet, hogy a tavoli gep nem elerheto es ezert a geped bontja a kapcsolat vele.

De itt egy eleg reszletes leiras a tamadasok fajtairol, sajnos angol, de legalabb van.
[link]

(#431) ragazzo válasza h_143570 (#430) üzenetére


ragazzo
őstag

Ez eléggé kimerítő válasz.Remélem ezt mind nem kell átélnem.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#432) dbius válasza h_143570 (#430) üzenetére


dbius
veterán

:R asszem mást nem lehetne elmondani erről :D

(#433) Harti


Harti
senior tag

Hali megint!

Van egy olyan érdekes bajom hogy amint elkezdek netezni,nemlehet kikapcsolni a gépet csak kb 5 perc várakozás után!

Rányomok a kikapcsolás gombra és áll a kép 2-3 percet!

Mi a fene lehet ez?? Nagyon idegesit

(#434) dbius válasza Harti (#433) üzenetére


dbius
veterán

nézd meg a háttérben futó taskokat, lehet, hogy bekaptál vmit, ami kommunikál, és nem akar ja engedni magát lelőni...

(#435) Harti válasza dbius (#434) üzenetére


Harti
senior tag

Nézelődtem de nemjövök rá miaz!

Virust kerestem Trend micro online, nod32, nyomattam neki ad aware-t is de teljesen tiszta a gép!

(#436) dbius válasza Harti (#435) üzenetére


dbius
veterán

Ajánlom az ilyen dolgok ellenőrzéséhez a what's running nevű free proggit, nagyon király! Minden futó, autómatikusan induló taskot meg tudsz vele nézni, a részleteket is, ill. le is tudod állítani!

[link]

(#437) ragazzo válasza Harti (#435) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát mindenképpen érdemes lenne lefuttatni néhány kémporgram keresőt a biztonság kedvéért.

Most olvastam hogy már megtetted.Akkor nincs ötlet.

[Szerkesztve]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#438) Harti válasza ragazzo (#437) üzenetére


Harti
senior tag

Lefuttattam már mindenfélét de semmit nem talált!

Ma ujratelepitem a gépet mert már nagyon unom!

(#439) ragazzo válasza Harti (#438) üzenetére


ragazzo
őstag

Ha más választás nem marad...Aztán jó lenne megelőzni ezeket a dolgokat.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#440) Harti válasza ragazzo (#439) üzenetére


Harti
senior tag

Ujratelepitettem mindent, anod 32 helyett az avastot raktam fel, érdekes modon most megy igy normálisan!

Ámen!

(#441) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Freemail-nél RST támadással blokkolja a tűzfalam 5 percre az oldalt. Beletettem IP alapján a megbízható portokba a freemail.hu-t de még mindig néha beblokkolja.

Nos először is mi az a RST támadás?
Hol lehet kikapcsolni, vagy legalább vmi kivételbe beletenni máshol a freemail.hu-t? :F

(#442) h_143570 válasza dpetiba (#441) üzenetére


h_143570
addikt

''RST_FLIP
RST_FLIP is a denial-of-service attack against an existing connection. RST_FLIP sends to victim's computer malformed TCP packets with RST flags which look to be set by the server.
Affected systems: Win 95,98,NT,2000''

Egy DoS tamadas, a megcelzot kapcsolat bontasahoz vezet meghozza ugy mintha a szerver bontotta volna. XP immunis ra.

Tamadas erzekelo plugin, job szelso full bal also gomb, angolul HOSTS magyarul passz, elmeletileg ha itt adod hozza a freemail cimet akkro jonak kellene lennie.

Masik megoldas ha a tamadas erzekeles utan a tamadas erzekelo pluginban feloldod az 5 perces bontast a kek szovegre katintva.

(#443) sentinel válasza h_143570 (#442) üzenetére


sentinel
aktív tag

Igen az magyarul: Támadásészlelés->speciális->Távoli címek

Na én ezt mondtam, hogy ide írtam beírtam, hogy a freemail.hu-t, hozzáadtam, de mindig RST támadással blokkolja

18:31:28 RST támadás 195.228.245.1 -> 195.228.245.1

Ugyanez az ip van beállítva a távoli címekbe is. Magát a funkciót nem lehet kikapcsolni?
Én a 3.0-át használom. A legújabb különben jobb?

(#444) h_143570 válasza sentinel (#443) üzenetére


h_143570
addikt

En frissitenem 3.51re azert, vagy 2.7re mig ki nem adjak 4.0at.

Eredeks egy jelenseg egy idoben nalam is csinalta aztan valamiert abba maradt. Atmenetileg jo megoldas meg amikor ez bekovetkezik a tamadas erzekelo pluginben feloldod, igy legalabb nem kell megvarnod az 5 percet.

(#445) dbius


dbius
veterán

rst támadást nekem is fog mostanában, de az adatokból ítélve msn miatt van...

(#446) dpetiba


dpetiba
aktív tag

nem frissül a kémprogram irtóm adatbázisa. Mikor rámegyk hogy frissítés nem csinál semmit. Mitől lehet?

(#447) sentinel


sentinel
aktív tag

Én ezt nem értem. Rámegyek a magyar honlapra, hogy letöltöm a magyar 3.51-et, de a 3.50 helyett ezt húzza le: 3.5_642.459_HU Ez nem az egyel előbbi verzió? :F

(#448) giba


giba
tag

Sziasztok.

Azért kérdeznék itten Tőletek megint, hogy van e valakinek olyan tapasztalata, hogy az Outposttal nem jönnek be oldalak.
3.5.6 verzióvasl nyomom és egyik napról a másikra nem jön be a saját weboldalam.

Nem találok semmi blokkolást, sem semmi különöset.
Spyware lefuttatva nincs semmi gond.
Wírusom sincs. (bár szerintem semmi köze)

Gondolom hogy a tűzfal csinálhatja.

Ja és az oldalra ezt írja ki.
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Pedig másik gépről meg bejön.
Köszi mindenkinek
Giba

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#449) h_143570 válasza sentinel (#447) üzenetére


h_143570
addikt

Sajnos a magyar oldal frissitese meg mindig nem tul tokeletes, igy meg csak a 3.5 valtozatot lehet leszedni, valoszinuleg meg nem magyaritottak ki a 3.51-et.

Hasznald inkabb ezt http://www.agnitum.com/support/upgradeprotection.php igaz angol,de legalabb 3.51-es mar.

(#450) h_143570 válasza giba (#448) üzenetére


h_143570
addikt

Azt hogy a tuzfal csinalja-e azt egyszeru eldonteni kapcsold ki es nezd meg ugy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.