Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor77


Viktor77
titán

Most tettem fel a 2.1-est, eddig sztem egész jól működik.

Használja ezt még valaki? Jól tudom, hogy nincs Magyar nyelvi fájl?
Mennyire megbízható (eddig annak tűnik)?

Vélemények?

Ui.:Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Milyen címet írjak be, hogy a PH!-n a reklámok engedélyezve legyenek? A prohardver.hu-t, és a sher.index.hu-t már beírtam, de csak nem látszanak a hírdetések.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2) Biaggio válasza Viktor77 (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

Jómagam is ezt használom, előtte Sygate volt. Magyar nyelvi fájl tudtommal még nincs hozzá. Támadást egyszer jelzett, egyszerűen beállítható.

Amit én hiányolok belőle, az az, hogy amikor egy, már korábban a neten járt program ''változik'', és rákérdez, hogy frissítse e a beállításokat, akkor nem tudom meg, mitől ''frissült'' a program:F Szóval csak egy DLL-t töltött be, egy másik programot akart megnyitni, vagy ő maga változott.

Reklám letiltás kikapcsolható, bár hogy csak a PH-n lásd... talán ad.adverticum.net, ha jól emlékszem...

(#3) Viktor77 válasza Biaggio (#2) üzenetére


Viktor77
titán

A DLL figyelést ki lehet kapcsolni, igaz tényleg nem tudod meg mi volt a változás ami miatt kérdez.

A címet próbálom. :)

MOD: Nem jó. :(

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Viktor77 válasza Viktor77 (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Most kaptam épp egy ilyen változásról jelentést.

Ha ilyenkor a Details-re nyomsz, megnézheted mi változott.

(Mondjuk a Logitech kormányom driverében egy DLL épp most -mikor ma nem is használtam- miért változott meg, azt valószínű sosem fogom megtudni. :( )

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) dain válasza Viktor77 (#4) üzenetére


dain
tag

én ezt a dll-es baromságot kikapcsoltam, mert _nagyon_ sokszor jön elő és egy idő múlva úgyis automatice kattintasz.. arról meg nem is beszélve, amikor játszol és hopp, előugrik a nagyon fontos ablak :((

egyébként nekem eddig ez a firewall tetszik a legjobban (jópárat néztem már), nagyon jól testreszabható, arról meg nem is beszélve, hogy ismeretlen, úgyhogy nem élezik ki rá a vírusokat :)

[Szerkesztve]

my days are darker than your nights..

(#6) Viktor77 válasza dain (#5) üzenetére


Viktor77
titán

És ezt a kikapcsolást hol tehetem meg pontosan?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) dain válasza Viktor77 (#6) üzenetére


dain
tag

options/application/components és ott legfelül off

de elvileg amikor feljön az ablak, ott is ki lehet

my days are darker than your nights..

(#8) Viktor77 válasza dain (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor jól gondoltam, köszi. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Viktor77


Viktor77
titán

Ja, és ugye Rules Wizard módban futtatjátok? (Kis kérdőjel a sarokban.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) dain válasza Viktor77 (#9) üzenetére


dain
tag

én abban, így pont annyit kérdez, amennyi az optimális :)

most futtattam egy spyware removert és nem talált csak csomó cookie-t (pl a ph!-ét is meg akarta ölni :DDD), pedig nincs is vírusölő a gépemen hónapok óta, szóval jól végzi a dolgát az outpost :)

my days are darker than your nights..

(#11) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Hali,

azt hol tudom beállítani az Outpostba, hogy engedélyezze a Java-t? :F

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12) Gregorius válasza dain (#5) üzenetére


Gregorius
őstag

ismeretlen, úgyhogy nem élezik ki rá a vírusokat
Sajna már nem az. Nézz meg pár vírusleírást, benne van, hogy lelövi az outpost.exe-t

TrollBalint:
Az Active Content Filtering pluginben lehet állítani (web_int.ofp). Részemről egy plugint sem futtatok, és a java-t IE-ből tiltom (mindenki bűnös, amíg kézzel hozzá nem adom a nem sokkal több engedéllyel rendelkező trusted zone-hoz)

Rövid vélemény: ígéretes, ígéretes, de a naplózással vannak még funkcionalitásbeli hiányosságok (teljesen ki szoktam kapcsolni)

(#13) Tubika


Tubika
csendes tag

Tud valaki cracket vagy regisztrácios codot mert az én trialom lejárt?

megiszom a whiskeyt;tisztán,mint soha! :D

(#14) gyga


gyga
senior tag

segítsetek légyszi. akár milyen módba állítom a firewallt nem engedi sem a norton antivir auto updatet sem a cod uo-t a netre csak ha kikapcsolom.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#15) Viktor77 válasza gyga (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Én perpill nem használom (windows tűzfal rulez), de tedd be ezeket a progikat a teljesen kiengedhető alkalmazások közé.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Zenty


Zenty
őstag

Egyik legjobb tűzfal !Én szerintem kerionál is jobb :P!
Kijött most az új 2.5 változata is.Magyar nyelvi fálj sajna 2.0 verzi óta nincs.Nemtudom miért vették ki? Talán nem volt elég hun vevő? :)
Egyelőre én is win xp tűzfalat használom,de lehet majd vissza rakom az új verzios outpostot!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#17) Zenty


Zenty
őstag

Hopp mit találtam a hivatalos magyar oldalát!
Nem árt keresgélni ,hogy mik vannak! :D
Bővebben: link

Guild Wars - Zenty a survivor

(#18) zsolty28 válasza Zenty (#17) üzenetére


zsolty28
tag

Az tényleg szupi. :DD

De aki nem éri be ennyivel és akar egy hatékonyabb tűzfalat az látogasson el ide:
Bővebben: link

Ezen az oldalon 12 fajta tűzfalból válogathatsz kedvedre (leírással). :C

[Szerkesztve]

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#19) Zenty


Zenty
őstag

aki mostanság akar tűzfalat venni és az egyik legjobbat hát mit ne mondjak ennél nincs jobb ajánlat!
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#20) Bibby


Bibby
addikt

Hmm...fennt volt az outpost utolsó magyar változata,és kiírta hogy elérhető frissebb verzió.Én ugye nagy naívan letöltöttem,de azt elfelejtette mondani hogy ez angol.:(((:(((

Ελευθερια η θανατος

(#21) gerlaip


gerlaip
addikt

Ismerősöm gépére tettük fel Pc-Cillin2002 mellé, és rissítés után belépésnél mindig lefagyott a gép. Igaz, valamiket okézott a lányka, amikor először jelentkezett be a tűzfal tán ez volt a baj. Én épp nem voltam ott...

Aztán Pc Cillin helyett NOD32-t raktunk fel, az talán jobb lesz, de az outpostot még nem mertem felrakatni vele...

Véleményetek?

lámavakond

(#22) gerlaip válasza gerlaip (#21) üzenetére


gerlaip
addikt

Segítsetek. Milyen tűzfalat ajánlotok?

lámavakond

(#23) lacko22


lacko22
aktív tag

kerio

(#24) Slax


Slax
senior tag

XPSP2-vel kikapcsolt win tűzfal, és nem megy az outpost pro 2.1. SP1 ment hiba nélkül, de az SP2 nem díjazza, feltelepül, de vagy kékhalál (F8 ucsó helyes stb), vagy hibaüzit dob (telepítsem újra, mert hiba történt telepítés közben). Pedig bírom, jobb mint a kerio. No flém:).

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#25) gerlaip válasza lacko22 (#23) üzenetére


gerlaip
addikt

tenksz

egyik tippem vót, de jó, hogy megerősítesz

lámavakond

(#26) GD válasza dain (#10) üzenetére


GD
őstag

''nincs is vírusölő a gépemen'' = nincs is vírusod?

naivitás...

(#27) GD válasza dain (#10) üzenetére


GD
őstag

''nincs is vírusölő a gépemen'' = nincs is vírusod?

naivitás...

(#28) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Nekem is ez van, és sztem nagyon jó! eddig minden férget lószart megfogott, NOD32 van mellette és semmi nem jön be netről :C

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#29) wnix válasza Slax (#24) üzenetére


wnix
senior tag

Rakd fel a 2.5-öst.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#30) Slax válasza wnix (#29) üzenetére


Slax
senior tag

Már húzom. Aztán meg majd megoldjuk, ne csak 30 napig menjen.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#31) ra^ven


ra^ven
senior tag

Én KERIO 2.1.5 öt ajánlom kényelmesen be lehet állítani és egyszerű. Ez kicsit régebbi verzió, de arra jó amire kell, és a NOD32 vel tökéletes párost alkot :)

[Szerkesztve]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#32) wnix válasza gerlaip (#21) üzenetére


wnix
senior tag

Outpost-ban be kell állítani, hogy melyik program, melyik port-on, milyen irányban (befelé/kifelé), melyik protokoll-lal kommunikálhat. Ha ez rosszul van van beállítva, akkor egy programnak mint PC-Cillin2002, nem sok esélye marad frissitéskor, vagy túl sok a nyitott port..

Amikor felteszek egy új programot a gépemre, amiről tudom, hogy a hálózatot kell, hogy használja (pl PC-Cillin2002 frissitéskor), akkor átállítom az Outpost-ot ''kérdőjelre'' (Policy/Rules Wizard) és elinditom a programot (pl PC-Cillin2002), ha ilyenkor Outpost rákérdez, hogy a program (még mindig PC-Cillin2002) csatlakozhat-e a hálózathoz, akkor szépen be lehet állítani. Ha így beállítva a program (PC-Cillin2002) műkődik, akkor megint átkapcsolom az Outpost-ot ''Behajtani tilos''-ra (Policy/Block most mode). Így a tűzfal nem fog minden ''hülyeség'' miatt rákérdezni, és ha az ilyen programokat már telepítéskor beállítom az Outpost-ban, akkor többé semmi gond nincs velük.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#33) wnix válasza ra^ven (#31) üzenetére


wnix
senior tag

szvsz érdemesebb valami újabb verzió-t szerezni a Keiro-ból: Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#34) Magic


Magic
tag

Szejjasztok!
Szerintem nagyon sok jó tűzfal van. Már csak ''ízlések és pofonok'' alapján választunk. Alényeg a jó konfiguráció! Itt egy oldal, ahol letesztelheted a tűzfalad portjait, a lényeg, h minnél többre CLOSED eredményt kapjunk! A STEALTH már nem annyira jó! IttBővebben: link Ez egy másik oldal Bővebben: link, itt is vannak tesztek, meg tanácsok tűzfal konfigurálására, bár régi, de a lényeg még most is ua!
Closed legyen veletek! :D

(#35) <>jana<> válasza Magic (#34) üzenetére


<>jana<>
senior tag

ezt rosszul tudod a sthealt a jó ,ha csak zárva van de látszik akkor támadható a gép de ha rejtve van akkor ......gondolom innen már eggyértelmü:)

(#36) gerlaip válasza wnix (#32) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi szépen.

lámavakond

(#37) pschio


pschio
őstag

nos en nem tudom mit mondjak:

kikapcsoltam a win tuzfalat es pillanatok alatt elleptek a gepet a keprobotok meg a sok szirszar! 5 perc se kellet hozza es a netstatban tobb mint 100 elo kapcsolatvolt jelen. ezt az outpost is szepen kiirta mintha buszke let volna ra!

kerdem en: mit er ez a tuzfal ha nem megy a win beepitett tuzfala?

outpost elott zone alarmot hasznaltam de miutan elkezdtem cszni le kellett szedjem mert nagyon lagos lett miatta. outpost alatt nem lagzik a cs.

szoval hogy is van ez? :F

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#38) Magic válasza <>jana<> (#35) üzenetére


Magic
tag

Igazad van! Bocs, ha valakit félrevezettem! Ha a port nem válaszol , akkor ''láthatalan''-nak minősül. Ezt tartom a legbiztonságosabb üzemmódnak, mert ekkor a legtöbb behatolni próbáló még a számítógépünket sem érzékeli, így amíg a mi gépünk nem kezdeményez kimenő kommunikációt, addig gyakorlatilag ''észrevétlenek vagyunk'' az Internet-en.

(#39) wnix válasza <>jana<> (#35) üzenetére


wnix
senior tag

szvsz
Nyitott port = egy program figyel az adott port-on
Zárt port = nincs egy program se ami reagálna ezen a port-on
Stealth = Nyitott port, de pl befelé ''láthatatlan''

Stealth csak akkor jó, ha csak kifelé-irányuló adatok vannak :F , ilyet csak egyszer láttam egy bank szerver-zentrumjában amikor a szerver egy adott időpontban elkezdte a napi kontoállásokat küldeni, de befelé minden adatot eldobott.

Ilyen ''personal'' tűzfalakban vannak ezek a ''stealth-port'' plug-in-ek, és sokan úgy gondolják ezáltal a tűzfaluk jobban véd. Én is így voltam vele - amíg be nem törtek a gépemre -, aztán kiderült, hogy pontosan egy ilyen ''stealth-port''-on keresztül intéztek a gépemre egy DoS-támadást, amit a tűzfalam nem birt, aztán egy windows-hibát (Download.JECT) kihasználva egy szép kis backdoor-vírust kaptam :Y. Ezt vettem csak észre a másik gépemen lévő tűzfalon. (szintén Outpost)

Hogy egy port ''láthatatlan'', az csak elnehezitheti a kapcsolódást.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#40) Slax válasza wnix (#39) üzenetére


Slax
senior tag

Akkor érdemes szerinted stealth-ról normálra kapcsolni?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#41) wnix válasza Slax (#40) üzenetére


wnix
senior tag

nálam minden port ''normál''-on van, pedig van pár :D....
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#42) Slax válasza wnix (#41) üzenetére


Slax
senior tag

Nekem most open ports-nál 29 darab van. De a wigwam, pcflank, nem talál nyitva eggyet sem. Ja, és normálra kapcsoltam én is.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#43) vodika


vodika
tag

Hali Srácok!

Van egy kis gondom....
Feltelepitettem ezt a firewall software-t és a reboot-nál a WIn2K teljesen lehalt.... Nem tudtam utána boot-olni a preparing for start-up után semmi nem történt hosszu percekig...
Újraindit, kilép-belép semmi.... :(((
Végül safe mode with command prompt alatt eltávolitottam a tool-t.... és a gép megjavult. Azóta megy mint a kisangyal... :F
Talán még fontos lehet, hogy egy ZoneAlarm is van a gépen... Akkor akartam leszedni, ha jól felmegy ez a firewall. Sok jót olvastam róla, ezért akartam, de hát nem megy.... :Ö
Any idea?

Előre is köszi!
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#44) vodika


vodika
tag

Up!

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#45) wnix válasza vodika (#43) üzenetére


wnix
senior tag

Outpost összeakad más tűzfal-szoftverrel. Ha biztosra akarsz menni, akkor net-kábel kihúz, Zonealarm uninstall, Outpost install, Outpost beállít, net-kábel visszadug.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#46) <>jana<> válasza wnix (#39) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nemvagyok egy firewall guru,de eddig mindenhol azt olvastam hogy a láthatatlan port a jó,az ugyan úgy zárva van ha nincs rajta adatforgalom mint a többi,csak kintről láthatatlan,tehát ha szkennelik a gépet akkor az a port nem fog válaszolni,így támadni sem fognak onnan.ellenben ha zárt a port akkor megkisérehetik azt megnyitni .olvass utána sztem,mielöt félrevezeted az embereket.

(#47) wnix válasza <>jana<> (#46) üzenetére


wnix
senior tag

''az ugyan úgy zárva van ha nincs rajta adatforgalom mint a többi,csak kintről láthatatlan,tehát ha szkennelik a gépet akkor az a port nem fog válaszolni,

szvsz az a különbség egy láthatatlan és egy zárt port között, hogy egy láthatatlan port-on egy program ''figyel'' (még ha nem is válaszol), míg a zárt port-on nincs program ami válaszolna (így eleve láthatatlan a port). De ha tudom, hogy valaki böngészőt használ, akkor eleve azokat a port-okat támadom, amik erre ''használatosak'' - mindegy, hogy látom-e őket vagy nem. Márpedig szvsz egy DoS támadást csak úgy tudsz támadni ha egy program figyel a port-on (továbbra os mindegy, hogy válaszol-e vagy nem). A korábbi hsz-omban leírt támadás is láthatatlan port-on keresztül történt - a tűzfalam figyelte a láthatatlan port-ot, csak nem válaszolt - és sajnos a tűzfalamnál beállított log-olás miatt akadt ki ( nem győzte a port-on érkező kéréseket feldolgozni). Amikor ez megtörtént, windows vette át a port-ra érkező kérések megválaszolását. Ekkor már nem volt láthatatlan a port.

Így inkább úgy gondolom, hogy jobb, ha egy port nyitva van, de egy megbizható program kezeli, mint ha egy port láthatatlan, de ezt a láthatatlanságot CPU-idővel fizetem, amit minden esetben túl lehet terhelni.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#48) Slax


Slax
senior tag

Ha jól értem, akkor a támadás túlterheli a portot figyelő progit, ami kifagy, és az oprendszer hibával bezárja, majd átveszi az op a portok ellenőrzését, és onnantól szabad az út?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#49) dain válasza GD (#26) üzenetére


dain
tag

> ''nincs is vírusölő a gépemen'' = nincs is vírusod?
> naivitás...

hú, de okos valaki.. fél évente lefuttatok egy-két fullra frissített vírusölőt és soha nem találnak semmit, de te nyugodtan zabáltasd csak a géped erőforrásait állandóan futó vírusölővel :o


én meg is vettem ebben a karácsonyi akcióban, ha minden cégnek végre ilyen reális lenne az árképzése, akkor talán vennének is az emberek softwaret..

my days are darker than your nights..

(#50) zenit válasza wnix (#47) üzenetére


zenit
tag

A Closed és a Stealth port között az a különbség, hogy a Stealth esetén nem küld értesítést a kezdeményező félnek, HA(!) a port zárva van, míg ellenkező esetben igen - amivel egyben fel is fedi a támadónak, hogy az adott IP címen működő host van, ami ugyebár nem túl jó... :(
Úgyhogy <>Jana<>-nak van igaza, jobb, ha utánanézel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.