Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Gregorius válasza h_143570 (#999) üzenetére


Gregorius
őstag

A rendszeres idokozonkenti ujratelepitese jelentosen, ido es turelem kimelobb, mint a folyamatos takaritas, folyeg ha az ember egy rakat segedprogramot hasznal fel hozza.
Neked talán. Nekem egy újratelepítés beállításokkal együtt napokig tartana. Image nem játszik, mert elég rövid idő alatt elavul a tartalma különféle verziófrissítések, hotfixek, beállítások, stb miatt. Úgyhogy inkább megtanultam az évek során, hogy kell valamit gyorsan, hatékonyan és véglegesen kivakarni a rendszerből, a szemétgyanús szoftvert meg virtuális gépben futtatom. A legdurvább, ami előfordult velem az egy inplace upgrade, de az is meghagyta a szoftvereim 99%-ának a beállításait (a maradék 1% okozta a problémát).

(#1002) RpPRO válasza Gregorius (#1001) üzenetére


RpPRO
őstag

Ezzel maximalisan egyetertek, tobb nap, mig mindent belovok ugy, ahogy szeretem.
En is megtanultam kitakaritani, a registryt is.

h_143570, mindent megtalaltam, a services.exe system32/driverben futott, a tobbi (svchost.exe, smss.exe) meg a system32\drivers\etc-ben.

Az nem igaz, h jelentos csonkitas egy csomo windows szolgaltatas letiltasa. Blackviper oldala hosszu szunet utan ujra elindult, a win szolg.-ok kisebbfajta Bibliaja ez.
[link]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1003) h_143570 válasza RpPRO (#1002) üzenetére


h_143570
addikt

A szoftver ujra rakas automtizalhato pl WPI- vel. [link] Van meg szamos masik megoldas is a magyar nyelvu leirast most hirtelen nem talaltam meg.

Nalam a rendszeres idokoz abban merul ki amikor megadja magat, semmi ertelm nincsen harcolni erte az ujra huzas jelentosen gyorsabb. Foleg ugy, hogy minden programom es azok bealitasai egy masik particion kerulnek eltrolasra igy jelentos reszuket meg telepitenem sem kell.

A services.exe es az smss.exe az svchost.exe-vel eggyut csak \system32 -bol futhat, a te esetedben egy eleg komoly invazio volt. Ha kezileg irtottad le akkor jo eselyel nem vegeztel teljes munkat.

A windows szolgaltatasainak egy jelentosebb reszet en is kiolom, de van kozottuk olyan ami nalam jenentos funkcionalitas vesztesseggel jarna. Tovabba a hardvereim altal hasznalt driverek folyamtai foglaljak el a folyamatam felet, de mivel procit nem hasznalnak igy maradhatnak. Az oldalt koszi megnezem, hogy mit lehet meg kirtani.

(#1004) RpPRO válasza h_143570 (#1003) üzenetére


RpPRO
őstag

Jo munkat vegeztem. ;) Alapos vagyok. :B
Az egeszben csak az a gaz, h semmilyen program nem allitotta meg oket es semmi nem riasztott. Nem is mutatta ki egyik se atvizsgalaskor. Bezzeg, mikor a 35 kb-os host-bol kiszedtem egy kb 300 cimet es mentettem el, akkor sikitott az outpost, h critical registry change, vagy mi....

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1005) h_143570 válasza RpPRO (#1004) üzenetére


h_143570
addikt

En elhiszem, de remelm ezt O is tudta. :)

Mivel megfelelo progit meg nem talatam a kerdes kritikus rendszer kompoensek levedesere, igy a windows defender-t hasznalom, amig nem talalok jobb megoldast, ami nem csak irja, hanem tenyleg is vedi a fo betelepulesi helyeket.

(#1006) martonx


martonx
veterán

Outpost profik. Lenne egy problémám, ami ugyan nem kritikus de nagyon zavaró.
Mikor utorrenttel megnyitok egy torrent fájlt sosem kezdődik el a letöltése, egészen addig, míg az Outpostot ki nem kapcsolom, updatelem a trackert, majd visszaindítom az Outpostot.

Na ez mitől van? Az uttorent trusted aplication-nek van beállítva, és utána az a torrent már bármikor eléri a netet, csak a frissen letöltött nem.

Kérlek segítsetek, mert elég idegesítő ki-be kapcsolni a tűzfalat.

Én kérek elnézést!

(#1007) siriq válasza martonx (#1006) üzenetére


siriq
őstag

Hali
En is ezt a clienset hasznalom de nalam problema mentesen muxik. Megnezted a utorrent beallitasait is?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1008) h_143570 válasza martonx (#1006) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes.

Probald meg ugy hogy kiveszed a trusted applicationsbol, majd letrehozod neki a kovetkezo 3 szabalyt.

1, Protocol = TCP, Direction = Inbound, Allowed
2, Protocol = TCP ,Direction = Outbound, Allowed
3, Protocol = UDP, Allowed

Ha ezek utan sem megy akkor melyik uttorent es outpost verziot hasznalod?

(#1009) martonx válasza h_143570 (#1008) üzenetére


martonx
veterán

Kipróbáltam nem segített.

utorrentből a legújabb 1.7-es beta-t használom, Outpostból pedig a 4.0 1007-est.

Én kérek elnézést!

(#1010) h_143570 válasza martonx (#1009) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes.

Az utorrent forumaban van fent 3 fele verzio, mivel a hasznalt tomorito eljaras okozhat erdekes hibakat, a forum szerint, probald meg azokkal. [link] Az elso post vegen lesznek a linkek.

Illetve az egyel regebbi, 1.6.1-el is csinalja?

(#1011) h_143570 válasza h_143570 (#1010) üzenetére


h_143570
addikt

Mig el nem felejtem ebben a postban van egy leiras egy opciorol ami lehet, hogy megoldja a problemadat. [link]

Az outpostot termeszetesen ki kell kapcsolnod ellote termeszetese.

(#1012) RpPRO válasza martonx (#1009) üzenetére


RpPRO
őstag

Beta progit ritkan eri meg hasznalni.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1013) extraktor


extraktor
tag

Sziasztok!

Nekem minden tökéletesen megy, van viszont egy eléggé zavaró problémám a tűzfallal, mégpedig, hogy egyfolytába 2-89 % között ugráll a terhelség.
Wlan-n netezek notebookkal, ha fel vagyok lépve, ha nem ezt csinálja, amikor lövöm ki a taszkokat, akkor néha ez a jelenség eltűnik, de nem mindig.
Intel proset/wireless programot használok (a gyárit), mert a nativ Windows-s nem stabil.
10-ből hétszer a megoldás a taszkok közül való kirugdalása volt, de ez sem egyértelmű.
Ha volna valakinek ötlete erre, nagyon szívesen kipróbálnám.

(#1014) FireLord


FireLord
aktív tag

sziasztok!

segitsetek pls! Ha megnyitom az outpostot és az application (magyarul programok asszem) menüt választom kapok egy hibaüzenetet, amit el akar küldeni az agnitumnak és szépen le is fagy a tűzfal. Mit lehet ezzel csinálni? :R

(#1015) Gregorius válasza FireLord (#1014) üzenetére


Gregorius
őstag

Megírni a support-nak.

(#1016) FireLord válasza Gregorius (#1015) üzenetére


FireLord
aktív tag

öö ezzel az a baj hogy nem igazán oridzsinál verziót használok :B

(#1017) Gregorius válasza FireLord (#1016) üzenetére


Gregorius
őstag

Akkor meg miért lepődsz meg, ha nem működik?

(#1018) siriq válasza h_143570 (#1011) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Igen segit ha modositjak a registry-t de csak ennel a site nal. A tobbinel ugyan ugy jo a feltoltes es elindul a torrent. Itt valami mas lesz.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1019) FireLord válasza Gregorius (#1017) üzenetére


FireLord
aktív tag

akkor én kérek elnézést, nekem kellemetlen :(((

(#1020) Gregorius válasza FireLord (#1019) üzenetére


Gregorius
őstag

Könyörgöm, legalább annyira használj ''oridzsinál'' verziót, hogy a hivatalos 30 napos trial-lal próbálkozol nem valami krekkelt szarral. :U Supportot lehet kérni kulcs nélkül is, csak nem biztos, hogy belátható időn belül válaszolnak. Kulccsal is napokig tart.

[Szerkesztve]

(#1021) h_143570 válasza FireLord (#1019) üzenetére


h_143570
addikt

Ettol fuggetlenul irhatsz a supportnak, de nem garantalt, hogy valszolni fognak.

(#1022) h_143570 válasza siriq (#1018) üzenetére


h_143570
addikt

Elkepzelheto. Azt visszont nem tudtam, hogy csak egy bizonyos tracker esetben kell.

(#1023) FireLord válasza h_143570 (#1021) üzenetére


FireLord
aktív tag

ennyire nem érdekel, csak gondoltam ha valaki tud megoldást akkor megoszthatná, mert más gépeken is láttam már ugyanezt a gondot

(#1024) siriq válasza h_143570 (#1022) üzenetére


siriq
őstag

En is csak azert tudom mert az a bizonyosat hasznalom.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1025) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Be lehet azt vhogy állítani, hogy ha a live messenger v. milyen kapcsolatot kezdeményez, akkor a tűzfal ne dobálja a ki az ablakot, hogy engedélyezem-e számára a kommunikációt, vagy nem?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1026) h_143570 válasza Tosee (#1025) üzenetére


h_143570
addikt

Termeszetesen mikkor lekkozelebb feldobja az ablakot, akkor az OK gombal tovabb. A kovetkezo ablakon lehet szerkeszteni a szzabalyt, itt el kell tavolitani minden pipat a protokol az irany es az engedelyezes kivetelevel, majd veglegesiteni. Valoszinuleg TCP es UDP esetben is el kell jatszani egyszer.

(#1027) Tosee válasza h_143570 (#1026) üzenetére


Tosee
őstag

Beállítottam, de most megint feldobta az ablakot párszor, most viszont bejövő kapcsolat, helyi hálózatra irányul.
Engedélyezzem :F
Én furcsállotttam, hogy helyi hálózatra...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1028) h_143570 válasza Tosee (#1027) üzenetére


h_143570
addikt

A messenger alapol elboldogul csak kimeno kapcsolatokal, bejovo kapcsolatokra csak bizonyos funkcioinak mukodesehez van szukseg vagy akkor ha a masik fel nem tud bejovo kapcsolatot fogadni. Az automatikus szabaly alkotas elmeletben beallit minden szukseges bejovo kapcsolatot, viszont neha elofordul, hogy megis engedni kell neki nehanyat, foleg ha webkamera vagy hangatvitelt szeretnel. Altalaban engedelyezheto nyugodtan, kozel sem lesz annyira idegesito mint a kimenok.

(#1029) Tosee válasza h_143570 (#1028) üzenetére


Tosee
őstag

köszi a helpet! :R

Lenne még 1 kérdésem: miért lehet az, hogy ha engedélyezem az adatszivágás védelmet, akkor egyes alkalmazások futtatásakor /Pl.: tv-tuner stb.../ 100% a processzorhasználat. Most jelenleg ki van kapcsolva, mert máshogy nem tudtam megoldani. Lehet erre más megoldás is? Próbálkoztam még azzal, hogy kivételek közé raktam de akkor sem stimmel.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1030) h_143570 válasza Tosee (#1029) üzenetére


h_143570
addikt

Azt nem celszeru kikapcsolni, visszont programozas technikai okokbol sajnos nem lehet mashogy megoldani bizonyos alkalmazasok eseteben. 2 lehetoseg van bizonyos programoknal a megkerulesere, az egyik az entertainement mod, a magyar valtozatban talan szorakoztato modnak hivjak, teljes kepernyos alkalmazasok futatasakor kerdez ra. Az alkalmazas szabalyoknal lehet beallitani mind 2ot. Tehat jobb gomb a kerdeses progin, a feljovo menuben be lehet kapcsolni az entetinement modot, vagy figyelmen kivul lehet hagyni az adaszivargas elenorzest a kerdeses programnal. Az entertainement modot a policy fulon, a plugin ful mellett lesz, lehet finom hangolni, tehat ki lehet kapcsoltatni a program futasa idejere az adatszivargast es a kompoens kontrolt is, emlekeim alapbol ki van kapcsolva.

(#1031) Tosee válasza h_143570 (#1030) üzenetére


Tosee
őstag

Beállítottam, de a helyzet nem változott sajnos...
A program futásának idejére nem sikerült kikapcsoltatni az adatszivárgást, csak olyanko vannak ott, hogy bekapcsolás teljes képernyős/ játék üzemmódban meg ilyenek, de sehol nincs pipa

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1032) h_143570 válasza Tosee (#1031) üzenetére


h_143570
addikt

Ezen a reszen sajnos meg dolgozniuk kell, a tobbi is hasonloan teljesit, mar amelyikben van rendes adatszivargas figyeles. Ha a jatek mod nem jott be, az alkalmazas listan a tvtuner kartyad vezerlo szoftveren jobb gomb, a feljovo menuben lesznek a jatekmodal kapcsolatos bealitasok, alatt egy adatszivargas figyelmen kivul hagyasa vagy valami hasonlo opcio esetleg meg az megoldhatja a gondodat, de nem biztos. Elofordulhat, hogy a kerdeses program nem lesz a listan ez esetben kezzel kell hozaadnod. Ha tovabra is fent all a dolog akkor kenytelen leszel kikapcsolni.

Egyebkent melyik verzio van fent?

(#1033) Tosee válasza h_143570 (#1032) üzenetére


Tosee
őstag

4.0.1005.7229 591

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1034) h_143570 válasza Tosee (#1033) üzenetére


h_143570
addikt

Annal mar van eggyel frissebb valtozat ia a 4.0.1007, akar a magyar honlapjukrol is beszerezheto, termesztesen nem biztos, hogy az uj valtozat jobban fog teljesiteni.

(#1035) Tosee válasza h_143570 (#1034) üzenetére


Tosee
őstag

mindenképpen megpróbállom köszi :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1036) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki olyat hogy melyik tűzfal verzió megy fel Vista-ra az Outpost-tól? vagy mikor fog megjelenni a Vista-s verzió?

Válaszaitokat előre is köszi

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#1037) Gregorius válasza Adler (#1036) üzenetére


Gregorius
őstag

Fáradj át a hivatalos fórumra (www.outpostfirewall.com), és csatlakozz a többiekhez, akik már hónapokkal ezelőtt kiverték a balhét, ugyanis Agnitum kedves előreláthatólag még hónapokig nem fog kiadni Vista kompatibilis tűzfalat.

(#1038) h_143570 válasza Adler (#1036) üzenetére


h_143570
addikt

Jellenleg nincs, de hogy megnyugodj a tobbinek sincsen, betanal elore haladottab valtozata, illetve van de kozel sem tud annyit, mint az xp-s valtozat. Amit a bepitet tuzfal es az ms anti spyware nem fog meg az UAC-al kombinalva akkor semmi nem fogja meg. Ha megnyugat tehetsz fel melle erossebb spyware irtot, de azoknak sem tesz jot a limitalt kernel hozzaferes. Ez a helyezet a SP1 ig nem fog megoldodni, ugyanis akkor fog az ms megfelelo api-t biztositani a kernelhez valo hozzafereshez, bar ez a 32 bites valtozat eseteben nem akkora gond. A vistas verzio az outpostnal beta tesztelesre var, ha erdekel jelentkez beta teszternek. A hivatalos megjelenes az iden, mar ha az ms nem csuszik meg az SP1-el, szokasukhoz hiven.

(#1039) Gregorius válasza h_143570 (#1038) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha jól tudom, a Vista SP1 megjelenése a Windows Server 2008-hoz van kötve, az pedig tegnapi állapot szerint vagy december, vagy január. Mindenesetre mindenképpen érdemes megvárni mielőtt az ember Vista migráláson töri a fejét, ugyanis az SP1 fogja szinkronba hozni a két rendszer magját, és azért a szerver termékek egy klasszissal jobb minőségűek szoktak lenni mint az asztali windózok.

(#1040) h_143570 válasza Gregorius (#1039) üzenetére


h_143570
addikt

Hat remelem addig azert nem tart nekik azert. Egyebkent jobb lenne, ha leroviditenenk a termek ciklust, mert 6 ev az egy kicsit sok, egy oprendszer eseten. A 2003 Server egy ideig volt is fent, csak ossok nem beszeltek angolt.

De hogy a topic temajahoz is szoljak, tegnap jott ki az elso Vista ''kompatiblis'' Beta, Outpost Firewall PRO 2008 Beta1 neven. Sajnos csak beta tesztereknek egyenlore.

(#1041) Mountain


Mountain
tag

sziasztok!

Nemrég megjelent az outpost security suite pro végleges változata. Egyelőre magyar nyelven még nem, de a magyar nyelvű honlap szerint már csak pár nap az is.
Én alapvetően ellenzem az ilyen mindent egybe védelmi megoldásokat, mert nem minden része teljesít jól. Az outpost jó tűzfal, de mennyire lesz jó antivírusban?
Ha valakinek bármilyen tapasztalata van ezen új termékkel kapcsolatban vagy olvasott róla teszteket, kérem ossza meg velünk; hátha még pozitívan is csalódhatunk. Ha esetleg minden komponens kiemelkedően jó lenne, megfontolnám az áttérést.
ELőre is köszönöm az infókat.

who cares?

(#1042) h_143570 válasza Mountain (#1041) üzenetére


h_143570
addikt

A virusito modult a magyar Virus Buster cegtol licenszeltek, ami egy eleg jo kis termek. Ha emlekeim nem csalnak akkor egybe integraltak a malware kereso motorral. Maga a vedelmi rendszer jelentosen okosabbra lett tervezve, igy pl felismerte, hogy nalam nod32 van fent es felrakte egy kivetel listra ig egymas gancsolasa nelkul mukodtek. Viszzont a program komplexitasa jelentosen megnovekedett, igy miellot atternel ra ted fel a 30 napos proba verziott, es hasznald ugy par hetig, hogy kompatibilis-e a szoftver kornyezeteddel.

(#1043) Mountain válasza h_143570 (#1042) üzenetére


Mountain
tag

Köszi az infókat. Majd szívesen olvasnék róla valami tesztet is.
Jelenleg Outpost 4.0 tűzfalat és NOD32 2.7-et használok. Jól elvannak egymás mellett, ami nem meglepő, hiszen az agnitum honlapján láttam, hogy a 2 termék együtt kedvezményes áron vásárolható meg.
Mondjuk szerintem én akkor raknám fel, ha a NOD-ot leszedhetném, csakhát az a legjobb vírusírtó. Viszont minek legyen fent kettő, ha nem is akad össze? Az antispam részét nem használnám, mert nem használok mailklienst (Outlook, Thunderbird stb...). Ezen felül miben tud még többet?
Meggondolom még ezt a cserét, egyelőre szimpatikusabb az Outpost tűzfal+NOD megoldás. Szerintem egyenértékű vagy jobb is. Ami egyedül vonzó benne, hogy egyetlen védelmi program megold mindent.
Megvárom a teszteket mindenképpen azt hiszem...

who cares?

(#1044) h_143570 válasza Mountain (#1043) üzenetére


h_143570
addikt

Szvsz 1 integralt csomag nem sokat er tul, ha hatastalitjak akkor bukott minden vedelem. Tovabba kozel sem biztos, hogy a legjobb komponenseket valogatjak ossze. Az egyetlen ok amiert erdemes lenne frissiteni ra ha az anti-leak szurest javitotak benne, de az majd a tesztekbol kiderul.

Egyebkent a NOD-bol is lesz tuzfalal es egyebbel integralt valtozat, jelenleg beta.

(#1045) Mountain válasza h_143570 (#1044) üzenetére


Mountain
tag

igen, mindenki ezekre az integrált cuccokra hajt most nagyon.
NOD tűzfal, hmm.. Most még nagyon idegenül, szinte viccesen hangzik :D

Remélem viszont, hogy ezek a cégek nem fogják megszüntetni a külön komponensek fejlesztését és nem térnek át teljesen az integrált verziókra. Ezek elég újak még vagy legalábbisn nem túl kiforrottak.
Egyébként én is pont attól tartok, hogy nem minden komponens lesz erős.

who cares?

(#1046) Geli


Geli
senior tag

Hali!
Outpost pro4 minden napló megnyitásánál feldob egy olyan ablakot hogy a napló csak olvasható, önnek nincs írási jogosultsága, és meg se nyitja a naplókat :U
tegnap még megnyitotta...mi lehet vele? :F

(#1047) Gregorius válasza Geli (#1046) üzenetére


Gregorius
őstag

Szerintem nézd meg, hogy az Agnitum\Outpost Firewall\op_data.mdb-re milyen jogosultságaid vannak beállítva (nem rencergizda júzernél általában csak olvasható). A másik lehetőség, hogy a self-protection meghülyült.

[Szerkesztve]

(#1048) Geli válasza Gregorius (#1047) üzenetére


Geli
senior tag

csak rendszergazdi profil van. az op-data-ból meg nem sok mindent sikerult megértenem :F mit kéne keresni?
az outpost ablak mellett service mod van kiirva, de nemtudom miert :U vkinek sikerult betörnie, és kirugni az outpostot? :F :(
egyébként az normális hogy egy nap 60ezer portvizsgálat van, ma meg egy óra alatt 4ezer kapcsolatkérés? :F :F lefuttatam nod32-t, spybotot, outpost kémvadását de semmi, mind a legujabb frissitéssel ment.

[Szerkesztve]

(#1049) Geli válasza Geli (#1048) üzenetére


Geli
senior tag

restart után egyből feljött egy ablak.
Csatlakozási hiba : Nem lehet írni a naplóba mert önnek nincs joga op_data.mdb írásához. Hibakód 20. A folyamat nem fér hozzá a filehoz, mert azt egy másik folyamat használja.
Mégis mi használja? :F :((

(#1050) Gregorius válasza Geli (#1049) üzenetére


Gregorius
őstag

Víruskereső, lemeztöredezettség-mentesítő, stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.