Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mirrmur


mirrmur
aktív tag

Sziasztok.
A Következő a problémám: adott egy TP-LINK 128 megabites Router (wireless) az anyós pajtásnál, amire a wan porton keresztül egy 3Mbit/3Mbit-es internetvégpont van béaplikálva fix IP cimmel (a szolgáltató DHCP szervere kinyom nekem egy belső IP-t és arra forvaldolnak a központban egy Fix-ipt de most nem ez a lényeg...)
ehez csatlakozok egy sziontén TP-Linkes PCI 54 megás hálózati kártyával egy asztali PC-n. Namármost. azt veszem észre az utóbbi napokban(hetekben) hogy az amugy NO1-es internetkapcsolat nagyon durván sz@r lett, legalábbis válaszidő(ping) szempontjából pl játék alatt. Ahol eddig 5-10-es pingem volt ott most 200-300!!!!.

Gyanakodni kezdte mhogy vlaaki "lopja" a netet, de mivel WEP 64bites kulcs volt a routeren, illetve a LOG(amit mindig bekapcsolok) nem mutatott semmizt igy ez kiesett. Azért biztos ami biztos átálítottam 6-os alapértelmezett csatornáról 11-re (scan után láttam hogy más is a 6ost használja) illetve a titkositásnál az SSID-t elrejtettem, és a sec eljárás WPA2/TKIP lett ami elvileg eléggé durva.

Sajnos a jelenség továbbra is fennál, dacára annak hogy a router tűzfala fullosan megy a DoS támadások védelme is be van kapcsolva, de semmi.

Aztán felfigyeltem arra hogy amikor jobb egérgombal a látszólag nem aktiv hálózati kicsi "TRAY" ikonra katt, akkor a feltöltési csomagok folyamatosan mennek(HOPPÁ) annak ellenére hogy nem látszi kadatforgalom. Gyorsan drivercsere, mindenféle norton/panda/komodo tűzfalat feltettem, de a jelenség sajnos megmaradt. Olyan mintha valahova csomagokat küldene ez a szar, és az miatt van belassulva.

Ha vlaki tudja vagy hallotmár ilyenről az irjon pls nagyon jó lenne.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#2) Tomaaasz válasza mirrmur (#1) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Nekem is van egy TP-LINK TL-WR642G router-em. Az egyik gépen ameik kábelen csatizik hozzá, azon is folyamatosan adatforgalom van. Vagyis lent a tálcán folyamatosan villog a két monitor...(HOPPÁ!) ;)
De nem szoktam tapasztalni az általad leírt próblámákat... Csak a UPC szarságából eredőeket. Este felé olyan 600-700 as pingem szokott lenni a bix.hu-ra.
Addigis itt egy UP! :R

Oda mentem, ahol vagyok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.