Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) villamos


villamos
őstag

Nemtom én egy régi, kivénhedt, kemény, nyikorgós, szétesős széket használok. Valamikor talán a 70-es években gyárthatták. Viszont pont jó a magassága az asztalhoz, és lehet vele hintázni is. :))
Nem cserélném le semmi másra...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#52) Jeannie


Jeannie
aktív tag

A térdeplős székekeben pont az a lényeg hogy nem kényelmes, nem tudsz benne ellazulni hanem folyamatosan tartanod kell magad, így lesz szép a tartásod meg nem fájós hátad nap végére. Ettől függetlenül nekem egy nagy, fekete, forgós gázrugós műbőr székem van rajta egy frottírtörölközővel, és le nem cserélném semmire :D

(#53) rii


rii
nagyúr

császtok

munkatársnőm rosszmanba vett felfujható gumigömb-micsodát.

azon ül

picit alacsonyabb mint a szék, de szerintem baromira klassz

előnye:
egyenesben tarja a hátad, mert a labda amúgy kigurulba alólkad, és ezért ''combból'' kell magad megtartani.

előnye még a térdeplúősszékell szemben, hogy nem a térdedet terheled egész nap

nálunk melóhelyen nemsokára kapunk uj széket, de lehet a 38.000 ft-os IKEA-s szék helyett ilyet kérek ...

vélemények?
nekem fontos lenne, hogy kényszerítsen egyenesen ülni
nem kényelmesen, hanem egészségesen szeretnél a gép előtt ülni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#54) student válasza rii (#53) üzenetére


student
őstag

képet tucc mutatni?

(#55) rii válasza student (#54) üzenetére


rii
nagyúr

sajna így nem ... holnap lekapom majd melóhelyen ...

képzelj el egy 80 cm átmérőjű egyszínű, sima felületű, vastagabb falú gumilabdát ... :)

2.500 Ft a RossMan-ban ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#56) student válasza rii (#55) üzenetére


student
őstag

jah? hát ha jó, annyit még adok is érte.

(#57) Füleske válasza XaraX (#24) üzenetére


Füleske
addikt

Ez pont az a szék amire 10 percig rá lehet ülni , de tovább már kényelmetlen.
Nekem [link] ilyen van , 10-12 órát is ülök néha benne egyhuzamban és nem fáj a hátsóm. Meg a hátam se.

(#58) Beerwolf válasza rii (#55) üzenetére


Beerwolf
senior tag

OLyan tornázó nagy Gumilabda nem ? Olyan nekem is van de még nem gépeztem rajta:D

(#59) (Bundás) válasza rii (#53) üzenetére


(Bundás)
addikt

Porckorongsérvre is ilyet ajánlottak, erősíti a hátat, gerincet a folyamatos egyensúlyozás miatt.
Próbáld ki, ha beválik veszek én is! :)

(#60) Thomas1


Thomas1
őstag

Nekem is van egy térdelőszékem, azon ülök általában gép előtt, ha csak netezek, olvasgatok, vagy stratégiai játékokkal játszom.
Viszont ha CS, FEAR.... egyéb FPS-ek jönnek a képbe, akkor elő a jó kis gázrugós műbőr székkel, és a már mások által is említett törölközővel. Így nem is izzadsz.
Nemrég cseréltem le ilyenre, előtte egy fotelben tespedtem a gép előtt, alacsonyabb számítógép asztallal, meg is látszik faszán a combjaimon, hogy a puha fotelbe hol süllyedt bele, és hol érte el a szélét, ami keményebb fa.
A térdelőszék is és a gázrugós szék is ezerszer kényelmesebb, ráadásul az előbbi még egészséges is.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#61) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Tény hogy a térdeplős szék gyilkolja a térdízületeket :DDD

(#62) rdi válasza Thomas1 (#60) üzenetére


rdi
veterán

nekem is volt ilyen, de széttört alattam :((

Fej! Tor! Potroh!

(#63) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Gurulós fotelom van, szögletes karfával (ami be van húzva kárpittal) és nagyon jó, oda lehet rakni a kaját is :D Ezeréves, ütött-kopott, szétfingott darab, de imádom! :R :DDD

Össz baja, hogy nem úgy gurul mint ahogy kéne neki, kap is egy nagygenerált, kicserélem a kerekeit :D

(#64) rii


rii
nagyúr

hol lehet még venni ilyen nagy gumilabdát, és milyen féle-fajták vannak még?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#65) regent


regent
aktív tag

Nálunk is ilyan gumilabdán ül az egyik csoportvezetöö férfi. Rettentöö mulatságos, ahogy a kis pohos hasával, kopaszodó fejével, egy rózsaszín nagy gumilabdán ülve ír. Persze, lehet hogy nem fog fájni a háta.
Mindenesetre azt tanácsolom, hogy ti legalább kéket vegyetek. :)
Amúgy valóban jó lehet, és kit érdekel mit szólnak hozzá a többiek. Otthon meg még annyira sem számít.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#66) atuci


atuci
senior tag

Nekem ilyen van:
[link]

de már egy kicsit öregecske, 7 éves, nyikorog, egyik kereke folyton kiesik :) de még elég kényelmes. A hintázós változata drágább kicsivel.

Volt térdeplőszékem is, de elpasszoltam, mert igaz, hogy nem fájt a hátam, de annál jobban a térdem. :))

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#67) atuci


atuci
senior tag

De ez a gumilabdás dolog jó lehet, majd megkérem a nejemet szerezzen be egyet, legfeljebb a gyerek játszik majd vele.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#68) SEK3


SEK3
tag

haligali!

Ez a gumilabda dolog engem is érdekele. Va valakinek tapasztalata?
ez elég ötletes: [kép]

de gondolom ti a sima gumilabdára gondoltok
[kép]

kb. mennyiért adnak egy ilyet? meg szerintetek ez pumpálós? (mármint szelepes) Vagy egyszer felfújják - és örülj neki? Mert nálam a hely szűke miatt nemártana, ha ilyen eresztős lenne...

(#69) rii


rii
nagyúr

labda , több méretben
[link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#70) Beerwolf válasza rii (#69) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Ez vmi maszek lehet mer jó drága...

(#71) atuci válasza rii (#69) üzenetére


atuci
senior tag

hát ez nem a 3k kategória :)
De talán ennyit megér a hátam ;)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#72) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Jee egy szekes tptyik es nem pofasztam bele???:- )))
A Sitag trmeket erdems megnezni, meg emgem si bir 4 ev utan:- ))) monyuk mostabn mar nem ebebn ulok mint valamikor amikro emg fogatmosni ie svittem magamaml:- ))) [link]
es volt a BME Ergonomia tsz-nek egy szektesztje ami ermeszetesn nem tlaok most, ott is voltak ertlems joszagok:- ))) [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#73) atuci válasza neduddki (#72) üzenetére


atuci
senior tag

Ez a Sitag sem egy olcsó cég, de biztosan jók. A múltkor az IKEA-ban voltam és le volt árazva egy szék 87k-ról 60-ra (kiállítási darab) , kipróbáltam és az asszonynak kellett lerángatni a róla, nagyon tuti volt, csak az a 60k nincs rá :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#74) neduddki válasza atuci (#73) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NA kako ren rohaok es megnezm mert az eneym sajat szovettel jott kis ~103-ra??? ha jol emelxem, a gyarival 120 fooott lettv olna...
mejjik botban vot??? es mejjik valoszinuleg realy ugye??? azok az olcsobbak:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75) atuci válasza neduddki (#74) üzenetére


atuci
senior tag

remélem még nem késő a válasz :)

A budaőrsi áruházban volt a pénztárak mellett lévő hibás ill. kiállított darabokat árusító részben, magastámlás fekete huzattal, nagy görgőkkel.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#76) atuci válasza atuci (#75) üzenetére


atuci
senior tag


VERKSAM típusú volt:[link] csak fekete bőr huzattal, nem kékkel, mint a képen
[kép]

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#77) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Na, vett valaki gumilabdát? És új széket?

(#78) rdi válasza neduddki (#72) üzenetére


rdi
veterán

De csak azért bírt ki ilyen sokáig, mert nem olvassa a ''stílusodat''

(szeretettel - dei)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#79) macilaci78 válasza neduddki (#72) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nini, egy helyesen írt szó valamikor! Beteg vagy? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80) rdi válasza macilaci78 (#79) üzenetére


rdi
veterán

Jah. Viszont nekem meg tényleg vennem kő egy derékkímélő széket

Fej! Tor! Potroh!

(#81) atuci válasza Jeannie (#77) üzenetére


atuci
senior tag

Szereztem labdát, egyelőre furcsa nagyon, de meg kell csak szokni.
(de lehet, hogy az a baj, hogy tegnap sokat betonoztam, és azért fáj a derekam :), nem bírja a paraszt a szántást :DDD )

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#82) Jeannie válasza atuci (#81) üzenetére


Jeannie
aktív tag

És ha görbén ülsz rajta akkor büntetésből elgurul? El nem tudom képzelni hogy műxik :D

(#83) rdi válasza Jeannie (#82) üzenetére


rdi
veterán

Ez nem is ülés, hanem erőkifejtéses egyenestartás. Másképpen kigurul alólad. vagy erős combok kellenek hozzá :))

Fej! Tor! Potroh!

(#84) Jeannie válasza rdi (#83) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Akkor viszont eléggé fárasztó lehet megmaradni rajta ... Egyszerűbb lenne leengedni belőle picit, hogy kényelmes süppedős-elnyelős legyen ;]

(#85) rii válasza rdi (#83) üzenetére


rii
nagyúr

pont emiatt tartod magad egyenesben, nem?
szóval kényszerből ülsz egyenesen.

már nemtom mit beszélek, megyek leütöm magam.....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#86) rii válasza Jeannie (#82) üzenetére


rii
nagyúr

simán lehet rajta görbe háttal is ülni ... ha egyenesen akarsz, akkor a lábfejeidet kicsit a fenekedhez közelebb kell húzni, viszintesen persze .... mert ha a térded vonalától jobban előre tolod a lábfejedet, akkor fogsz görbe hátal ülni ....

ha nekem megjön valaha a labda, akkor a kezdeti időszakot nem fogom tudni végigülni a lasztin, hanem kell majd a szék is pihenni ... de a cél, hogy egész nap azon üljek ...

legalábbis asszem elég izmos dolog azon ülni egész nap....
én neten rendeltem ilyen labdát a lentebb írt linken, r-med.com, de még semmi .... telefonszámuk sincs, hogy rájukcsöröghetnék ... sehol egy emberi hang, csak e-mail ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#87) atuci válasza rii (#86) üzenetére


atuci
senior tag

ha a van a közeledbe Decathlon, akkor megúszod 4k-ból :)

Egyébkéntpont úgy van, ahogy írtad, az elején fárasztó, de érzem, hogy erősíti a hátizmokat is (meg persze a combokat és a feneket is)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#88) Tithian


Tithian
őstag

Megosztom én is saját tapasztalataimat, javaslataimat.
Néhány éve bőr ''vezetői'' forgószékekben ülök a gép előtt, mivel otthon vagyok, úgy helyezkedek, ahogy jólesik, tehát a széket maximálisan bedöntve hátra, a lábaimat legaláb derékmagasságban az asztalra/közeli bútordarabokra téve ülök, illetve inkább félig-meddig fekszem a gép előtt. Így a monitorhoz jobbra kell fordítanom a fejemet, a jobb kezem könyékig fenn van az asztalon és egerészik, a bal kezem pedig az ölemben, illetve a billentyűzeten van.
Így persze nemigen lehetne dolgozni (mert ugye hogy nézne az ki), de megdöbbent, hogy mennyien görnyednek otthon a gép előtt, szembefordulva a monitorral.
A hátam és a derekam sosem fáradt el ülés küözben, a bőr fotelbe nyáron sem izzadok bele (26C-nál nincs több a szobában), a nyakam pedig nem áll el. A hátam, tartásom a hétköznapokban egyenes, egyenesen járok, semmi bajom, tehát gondolom, hogy nem csinálok rosszul semmit.
Most éppen egy Fenix márkájúban ülök (fejből nem tudom a számát), sajnos egy ideje ez a fajta nem kapható, csak Lengyelországban, de időnként pl. a Metróban lehet lelni hasonlót. Sajnos rengeteg gyagyi bőr forgószéket lehet látni, 25K alatt még nem láttam olyat, amit megérte volna megvenni (rossz minőségű hamar szétmegy).

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#89) Montesz


Montesz
csendes tag

Most találtam rá erre a topikra! Elmondom én is milyen székem van,de ilyet ne vegyetek!!! :DDD Nos én egy pár éve vettem az ülőalkalmatosságomat egy nagy hipermarketben, pár ezer forintért, ha leülök a gép elé egy ideig kényelmes, de már 2-3 óra után minden bajom van, egyszerüen kényelmetlen!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#90) CriticalHit válasza Montesz (#89) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kicsit konkrétabban lehetne? Esetleg link, vagy kép ha már ''Elmondom én is milyen székem van,de ilyet ne vegyetek!!!''
:DDD

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#91) rollins


rollins
őstag

Lehet ki kéne próbálnom azt a labdát. Most perpill ülni se tudok rendesen, állni, feküdni még valahogy. A gerinccsigolyámmal történt valami már tíz éve, reccsent egyet bringázás közben dombon felfele menet, állva tekerve (érdekes akkor meg se röngeneztek, beszéltek össze-vissza, csak egy cipőbetétet kaptam, már azt se tudom hová tettem), 1 évbe tellet mire elmúlt, most megint előjött és ráadásul nyomja az idegeket (elmozdult egy csigolya vagy egy porc vándorol, nem tudom, nem értek hozzá). Biztos hülyén hangzik... Műtéttől meg félek :(

[Szerkesztve]

(#92) CriticalHit válasza rollins (#91) üzenetére


CriticalHit
őstag

Spec torna? Úszás nem segit?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#93) tothbe válasza CriticalHit (#90) üzenetére


tothbe
addikt

mit nem értesz ezen? Olyat ne vegyél és kész. :P ;)

Amúgy labdát aki akar venni, pl. az Auchan-ban, Interspar-ban, Tesco-ban is van a játékosztályon. Van amelyiken fogantyú is van az asszem kengurulabda, de ha elforgatod, pont ugynaz, ha meg unod a melót, ugrálsz vele egy kicsit az irodában, mondjuk a kv gépig meg vissza.(csak a kávét idd meg, mielött visszaindulnál, különben csúnya vége lesz ;] )

By(e) Tothbe

(#94) rollins válasza CriticalHit (#92) üzenetére


rollins
őstag

Tornát tervezem hogy csinálni fogom. Csak valahogy enyhüljön a dolog

(#95) CriticalHit válasza rollins (#94) üzenetére


CriticalHit
őstag

A SZÉK: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#96) rollins válasza CriticalHit (#95) üzenetére


rollins
őstag

Most az a gondom hogy ha hátrafele dőlők, a bal alkaromon meg a bal lábamon mintha húznak az idegeimet, elég szar érzés. Ja, valamilyen ülő-alkalmatosságot be kéne szereznem.

[Szerkesztve]

(#97) CriticalHit válasza rollins (#96) üzenetére


CriticalHit
őstag

Csontkovácsot ;] .
Szar lehet, igazán.
Érdemes megnézetni egy lelkiismeretes orvossal, mielőtt bedurvul.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#98) Montesz válasza CriticalHit (#90) üzenetére


Montesz
csendes tag

Konkrétan: fekete,elvileg bőr (de ez soha),gurul,állítható a magassága,és műanyag kartámasz van rajta. Ja és a dobozára az volt írva,hogy főnöki szék!!!

Ez a labdás szék nekem nagyon tetszik,hol lehet ilyet venni?

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#99) atuci válasza Montesz (#98) üzenetére


atuci
senior tag

olvass vissza egy kicsit :(((

#87 től van pár post, ahol írtak boltokat, ahol lehet kapni.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#100) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Ti mivel pucoljátok (akinek ilyen van) a textilbevonatos széket? Kiporszívózom néha de a múltkor leettem és már amúgy is koszos ki kellene mosni valahogy :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.