Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) koxx válasza Zsiráfnyál (#500) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

~1,5 éve AK Racingem van, nemrég új gázrugó kellett bele mert vhogy elkezdett szivárogni. De a supportjuk 5*-ra vizsgázott. Vissza lehet keresni az erre vonatkozó postjaimat. Nekem is masszív szék kellett, ugyan kicsit kisebb vagyok mint te (193/105) de a méretei pont elegendőek.

(#502) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudtok valami jó minőségű széket ajánlani? 178cm, 80kg vagyok, rossz testtartással és derékfájással. Maximum 120 ezer forintig.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#503) SyMbioTe

Üdv!

Kíváncsiskodni szeretnék, ha szabad. :) Nézegettem mostanában ezeket a gamer székeket, és a kérdés igazából az volna, hogy pl. egy ~40-50k környékén lévő ilyen szék (pl. Arozzi Monza/Enzo) mennyire jó minőségű/tartós/kényelmes? Ill. ezek a székek mennyire segítik elő a helyes testtartást pl. gépezésnél?
Jelenleg egy relatív olcsó (~15k) metro-ból vásárolt egyszerű forgószékem van (valami ilyesmi mint ez, de nem ez van) , de ezen olyan ~1-1,5 év után egyre keményebb az ülőlapja, és így 1-2 óra ülés után is kényelmetlen már.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#504) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezeket néztem ki:

1. AKRacing Premium V2 Gaming Chair Black/Black

2. DXRacer Formula Cloth Black

2. DXRacer Formula Black

Van ezek között lényeges különbség? Szerintetek melyik a legjobb, melyik a legkényelmesebb?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#505) Peppo válasza Kékes525 (#504) üzenetére


Peppo
őstag

Nekem DX King van, azzal meg vagyok elégedve. Kényelmes, de azért nem úgy kell elképzelni, mint egy fotelt. Annál keményebb. Viszont elég jól tartja a hátat, próbál a helyes testtartásra kényszeríteni. A nyakpárnát viszont szokni kell. ill a karfák kicsit kemények, de ez bőven az elfogadható szinten belül van.
AK-t nem ismerem, csak hírből, de arról is jókat írnak, és általában olcsóbb, mint a DX, és ahogy feljebb olvastam, a support része is elég jó.
Külsőre nekem a DX tetszik jobban, de ezt nyilván te magad fogod megítélni. Szerintem egyikkel sem jársz rosszul.

Bocs, ha nem sokat segítettem! :)

(#506) Kékes525 válasza Peppo (#505) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, az a baj, hogy nem tudom kipróbálni, mert Szegeden csak webáruházban van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#507) Teplic


Teplic
tag

jó deréktámaszt nézek

(#508) LionW válasza LionW (#499) üzenetére


LionW
tag

Antares Megane:
Így 1 hét használat után: a székre csavarral van rögzítve az ülőlapnál + a háttámlán, de ez úgy van megoldva hogy a csavar vége KILÓG a fából, és ha ülésnél nem is, de pl ha rátérdel az ember akkor az fájni tud -.-". Ami még rosszabb hogy a háttámla is ugyan így van megoldva, alsó csavarok pont a gerinc közelében vannak, ha kicsit is féloldalasan ül az ember akkor simán érezhető, szerintem ez így baromi veszélyes a gerincre.

Szivacs is végleg belapul 1 hét után, bár ilyen árért ez még nem is lenne gond, de ez a csavaros rögzítés nagyon gáz, ez így ipari hulladék kategória.

[ Szerkesztve ]

(#509) Uyuarasy

Helló,

IKEA Makrus-t próbálgattam én is a sok pozitív review alapján, csak feltűnt, hogy a háttámlát nem lehet teljesen függőlegesbe hozni. Ez nem jelent problémát hosszabb távon? (Megszoktam én is az irodai Steelcase széket, ami kb. egy nagyságrenddel drágább, de annyival jobb is...)

Akik korábban vették tudnának írni tapasztalatokat róla? max. 60k környékén keresnék egy hálós széket, ami kicsit tartja a derekamat is, kényelmes, dönthető és nyáron sem merülök el benne :)

(#510) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

[DX Racer] vs [AK Racing] témában mit tudtok nekem mondani ? Egyikbe se ültem még soha, a DX-ről eddig feltételeztem, hogy gagyi, mert a Kika árulja, az AK-ról meg azt, hogy a leginkább ajánlott "gamer" szék gyártó, mert nagyon sok helyről csak jót hallottam róla, de kicsit alaposabban körülnézve számomra kezdenek szimpatikusabbnak tűnni a DX-ek.

Tartósság / anyagminőség szempontjából hol helyezkednek el egymáshoz képest ?
Árban ahogy nézem, a DX még jóval drágább is, mint az AK. Indokoltan ?

[ Szerkesztve ]

(#511) koxx válasza Zsiráfnyál (#510) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem mindkettő jó, bár én csk az AK-ról tudok nyilatkozni. A supportjuk az eddigi legprofibb amivel valaha találkoztam.

(#512) Peppo válasza Zsiráfnyál (#510) üzenetére


Peppo
őstag

Nem valószínű, hogy találsz itt olyat, akinek mindkettővel vannak tapasztalatai. Nekem DX van, feljebb írtam is róla pár sort.
Ha tényleges összehasonlító tesztet keresel, azt külföldi oldalakon találhatod meg. Amit én régebben olvastam, azokban általában a DX-et hozták ki jobbnak, de ez nem jelenti azt, hogy az AK rossz lenne. Apróbb különbségekről van csak szó, és ezek múlhatnak az értékelő személy ízlésén is. Szerintem az is simán ajánlott, és ahogy itt már írták, a supportjuk jó.

(#513) Snorbi19


Snorbi19
tag

sziasztok
széket keresek 175cm magassághoz és 120kg-hoz
a maxnomic márkát néztem ki ezzel a videoval kb megvetek "kilora" kérdés a magasságom és a sulyom alapján jó kategoriába néztem széket?
[MAXNOMIC® LEADER BLACK]
iletve gondolkodom még fotelen is esetleg tud valaki ajánlani valamit napi 4 óra minimum használat de hétvégén akár 16 is összejöhet.

[ Szerkesztve ]

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#514) koxx válasza Snorbi19 (#513) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit sokallom az árát. AK széket megkapod már 80k körül is, minőségben pedig biztos, hogy hozza ezt a szintet.

(#515) Thibi válasza regener (#478) üzenetére


Thibi
csendes tag

A Niceday Malagát nem ajánlom, én hatvan kiló alatt vagyok, két-három év után a múlt héten elpattant a karfája, az tarja a hátlapot és a hátradőléskori feszültséget nem úgy tűnik sokáig nem viseli el, az interneten valaki panaszkodott,hogy neki három hónap után tört el.

(#516) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Esedékes egy szék vásárlása, mert jelenleg egy mezei fa széken ülök. :B
Valóban megér 80-100 ezer forintot egy olyan szék, amiket fentebb emlegettek? Nem csak a név miatt kerülnek annyiba? Kicsit szétnézve láttam pár márkát amik fele annyiba kerülnek, persze már ránézésre is látszik, hogy nem annyira masszívak vagy ilyesmi. Csak érdekel, hogy az elegáns külső valós értéket takar-e. :)

(#517) koxx válasza Zedz (#516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nyilván nem ér meg 100ezret egy szék ahogyan 200ezret se egy iphone. Mégis megvesszük :) (már aki)
Ha hosszabb távra tervezel és sokat gépezel akkor megéri a befektetés egy drágább minőségi székbe. Ha rákeresel akkor leírtam a supporttal kapcsolatos tapasztalatomat az AK Racinggel kapcsolatban. Nem tudom a többi cég hogy áll ehhez a dologhoz.

(#518) Zedz válasza koxx (#517) üzenetére


Zedz
addikt

Igen, átolvastam pár hozzászólást, de gondoltam azért rákérdezek. Programozó vagyok, munka után az otthoni hobbi projektekkel foglalkozok, szóval huzamosabb ideig ülök a gép előtt, már csak ezért is elgondolkoztam egy minőségibb széken. Csak pl. nem tudom mivel tud többet a 80 ezres egy mondjuk 50 ezres "gamer" széktől. Anyag, strapabíróság, kényelem?

(#519) koxx válasza Zedz (#518) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Összeszerelési minőség, anyaghasználat, garancia, support. Kényelem az nagyon egyéni ízlés kérdése.

(#520) Quent1n válasza Zedz (#518) üzenetére


Quent1n
senior tag

Próbáld ki őket és döntsd el te :) Vakon elég nagy lutri, legyen szó akármilyen prémium márkáról. Én ma vettem egy szürke Ikea Markust (40ért) és első blikkre meg vagyok vele elégedve. :) Ár/értékbe szerintem elég jó.

Egyébként anyagminőség, gari, support, ahogy a kolléga is írta. A kényelem egy az, hogy szubjektív, kettő, hogy egy olcsóbb széken is lehet fejleszteni adott esetben.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#521) Zedz válasza Quent1n (#520) üzenetére


Zedz
addikt

Papíron nem sok különbség van az AK székek között, 10-20 mm itt-ott, meg maximum a design és ár. Szerintem ezek közül lesz valamelyik, elég szimpatikusak. DX ahogy néztem jóval drágább.

(#522) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

30-40k között otthonra szeretnék kényelmes, karfás széket. Lehetőleg olyat, amiből nem repülnek nyolc méter sugarú körben repeszek szanaszét a lakásban, mert nem törik ki három lába egyszerre ha véletlenül hátra találnék dőlni benne. 110 kilót bírjon el.
Egy nagyon szutyok emagos román ipari hulladékot vált, ami nem bírt ki 8 hónapot alattam.
Annál az Ikeás hröllfjarrgwgwh (Markus, oké) széknél még mindig nem nagyon van jobb választás 40 ezerig?

[ Szerkesztve ]

(#523) Norbbika1985 válasza Fitzgerald (#522) üzenetére


Norbbika1985
csendes tag

Szia! Nekem a Jysk-es Tamdrup van, igaz kb egy - másfél hónapja, nekem nagyon bejött, elég kényelmes meg masszív (egyenlőre) . Bár én csak 90 kiló vagyok. Ha van a közeledbe jysk szerintem érdemes kipróbálni.

(#524) Quent1n válasza Fitzgerald (#522) üzenetére


Quent1n
senior tag

Markus szerintem teljesen jó ennyiért és hát ott a 10 év garancia amivel nem sok egyéb szék tud versenyezni, pláne nem ebben az árkategóriában. :) Én is kb ilyen súllyal használom és rendben van teljesen.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#525) idegen lény válasza Quent1n (#524) üzenetére


idegen lény
őstag

"nem sok" :) Konkrétan egy sem.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#526) dashed válasza Quent1n (#524) üzenetére


dashed
senior tag

Ez mennyire tartja az ember hatat? Video alapjan nem valami biztato.

(#527) Quent1n válasza dashed (#526) üzenetére


Quent1n
senior tag

Masszív támlája van, nekem egy kicsi holtjátéka van mikor hátradőlök úgy "izomból" ilyenkor van egy kattanás de ennyi. Ez még nem az a kategória ami egyenesen fogja tartani a hátad de ha egyenesen próbálsz ülni akkor, jól elhelyezett billentyűzettel segíthetsz a tartásodon. :) Két negatív pontja van szerintem, az egyik a fix karfa de mivel külön kell rácsavarozni moddolható ha van elég kreativitás hozzá. Én varratok majd rá egy magasított kartámaszt ami szivacsos (gyárilag kemény gumírozott) és ennyi. A másik, hogy az ülőpárnája kicsit kemény tehát úgy 1-2 óra után jelzést küld a fenekednek, azon keresztül pedig neked, hogy ideje felállni. De ugye amúgyis ajánlott olykor :)

Ami jó benne, hogy ha IKEA felé jársz, minden gond nélkül tudod próbálgatni. :)

Én már gondolkozok rajta, hogy valahogy eszkábálni kéne rá egy olyan konzolt amire a billentyűzetet fel tudom rakni, mert ha jobban magam előtt lenne akkor a tartásom is jobb lenne benne. Egyébként nekem hozta amit vártam én eddig ilyen régi céges széket használtam + fotelt (váltva, de inkább a fotelbe terpeszkedtem csak már szétültem és a derekamnak nem igazán tett jót), ehhez a kettőshöz képest sokkal jobb, konkrétan több kedvem dolgozni mint eddig :D

40 ért én nem találtam jobb széket aminek ilyen frankó hálós háta lenne na meg kényelem plusz 10 év gar. Lehet valaki megkövez érte de szerintem ennyiért nincs jobb szék. 70-100k az meg nekem már az a kategória volt amire nem volt pénzem és nem is lesz.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#528) n0k0m_


n0k0m_
tag

Kb. egy hete nézelődök székek után, 30 +/- 5 ezer környékén gondolkodok, de szinte minden szék amit megnézek műbőr, ami főleg a comb résznél annyira nem előnyös. Választékban ezen az oldalon találtam még a legbíztatóbbakat: http://www.butorcsalad.hu/termekek.php?category=2015_forgoszek&page=7

Indokolt esetben még akár egy Arozzi Enzo-t is megvennék valamivel drágábban, de az is műbőr. IKEA nálam is kiesett. (akár karfa nélküli szék is megfelelő lenne)

Ez közelít az elképzeléseimhez, de Möbelix sincs a környéken:
http://www.moebelix.hu/iroda-eloszoba-kisbutorok/forgo-vendegszekek/c6c2/moebelix/fonoeki-szek-klaus.termek-002381020701

(#529) idegen lény válasza n0k0m_ (#528) üzenetére


idegen lény
őstag

A textilbőr is műbőr.
"műbőr, ami főleg a comb résznél annyira nem előnyös" Ezt hogy érted? :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#530) Uyuarasy válasza idegen lény (#529) üzenetére

En azert (is) vettem szovetboritasu Markus-t, hogy ne tapadjak hozza a "borhoz" harom perc utan... :)

(#531) idegen lény válasza Uyuarasy (#530) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát a borhoz nem is ajánlott hozzátapadni! ;] Amúgy ez csak melegben van, és ha nincs rajtad ruha. :) Viszont könnyen tisztítható. A Markus mennyire tisztítható? Mert az jó, hogy tíz éves garanciája van, de pár év múlva hogyan néz ki?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#532) Uyuarasy válasza idegen lény (#531) üzenetére

Bocs, elegge le van szabalyozva a munkahelyi kornyezet, charmappal meg nem irogatnek ha nem gond... :D Szoval nyilvan ez is egyeni preferencia es parameterek alapjan megy, de pl. en hajlamos vagyok indokolatlan helyzetekben is izzadni, ezert jobb erzes a textil boritasu szekben ulni (a bor szekeinket a vendegek hasznaljak ;] ). Tisztitani meg nem kellett, meg csak par hetes, viszont hasonlo anyagbol vannak a munkahelyi szekek is es nem latszik rajtuk semmi - bar igy belegondolva nem tudom mi baja tortenhet, nem ontok ra semmit, meg ilyenek :) . Ha jol emlekszem lecipzarozhato a huzat es gepben is moshato ha valami megis tortenne. Szerk.: auto-correct-correct

[ Szerkesztve ]

(#533) n0k0m_ válasza idegen lény (#531) üzenetére


n0k0m_
tag

Amit linkeltem azon a képek alapján csak a széleken van műbőr, az ülő/hát felület szövetnek látszik, de mindegy mert nem tudom megvásárolni a távolság miatt, netes rendelés jön csak szóba.

Régebben volt egy bőr székem és ki nem állhattam. Sztem elvárható, hogy nyáron rövidnadrágban rá lehessen ülni anélkül, hogy mindenféle törölközőre ülne az ember. Ráadásul a felület is széttöredezett 1-2 év alatt. Évek óta textil székeken ülök és nincs gond a tisztítással, nem ragadok le, légáteresztő, nem áll meg a víz a felszínén, rácsos háttámla előnyei nyáron stb.

Viszont textil felületű székekből a neten keresgélve csak nagyon gagyikat találok (IKEA markus-t leszámítva, de az is messze van). Egy ilyen hibrid megoldással még meg is barátkoznék, de ez pont túl van a büdzsén:
http://www.arozzi.se/product/torretta-black/

(#534) tkesy válasza n0k0m_ (#533) üzenetére


tkesy
őstag

Szerintem ha már 50+ kategóriában gondolkozik az ember, akkor érdemes rászánni időt (és némi pénzt) hogy megnézze ezeket a székeket. A Pixel-nél elég sok szék van kiállítva 3 gyártótól (Arozzi, AK DX) amit ki lehet próbálni.
Én is kinéztem egy széket (AK) a neten,- miután végigjártam egy rakás bútorboltot eredmény nélkül,- de rendelés előtt végül elmentem kipróbálni, amit mint kiderült, nagyon jól tettem, mivel a kinézett székbe nem igazán fértem bele kényelmesen, pedig egyáltalán nem vagyok egy testes gyerek. (190 cm / 90kg de főként vállszélességben volt a gond, pedig nem sportolok)
Végül az Arozzi Torreta XL lett befutó, mivel abba kényelmesen beleférek.
Magát a széket egy jókora dobozban küldik, összeszerelés kevesebb mint fél óra alatt megvan, és nem izzadok bele légkondi nélkül sem a mostani időjárás mellett... (igaz fázni se fázom... :D )

Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy tud-e valaki olyan helyet ahol Playseat Evolution-t ki lehet próbálni?
Vakon nem szívesen rendelném be pont a székes story miatt...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#535) n0k0m_ válasza tkesy (#534) üzenetére


n0k0m_
tag

Írtam, hogy az 50+ kategória az már nekem sok, csak példaként linkeltem a torreta-t, hogy annak több felülete textil, tehát hasonló bőr+textil borítású székre még azt mondom, hogy oké. Annyira nincs választék textil borítású székekből, hogy ha most kellene webshopot indítanom erősen elgondolkodnék rajta...

(#536) Zedz


Zedz
addikt

AKRacing székek esetén minden modelhez jár fej és deréktámasz párna?

(#537) koxx válasza Zedz (#536) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom alaptartozék mindegyikhez.

(#538) idegen lény válasza tkesy (#534) üzenetére


idegen lény
őstag

Például a MediaMarktban is próbálkozhatsz: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#539) Potrien válasza idegen lény (#538) üzenetére


Potrien
senior tag

Létezik vajon jó és olcsó szék
Mert ha igen nekem szükségem volna rá!
175/90kg vagyok
Nincsenek extra igényeim.

(#540) idegen lény válasza Potrien (#539) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha már engem kérdezel, leírhatom a saját, szubjektív nézőpontjaimat, a hozzászólásokat is figyelembe véve, de nem értek hozzá. De talán majd válaszolnak hozzáértők is.

Én 35-40 ezernél kevesebbért nem nagyon vennék új széket. Legalábbis ennél kevesebbért én még nem találtam számomra megfelelőt.

Én legutóbb [TAMDRUP] széket vettem 35 ezerért. Jelenleg ugyan 60 ezerért árulják, de havonta változtatják az árakat, és augusztusban vagy szeptemberben szerintem biztos le fogják vinni valamelyik GOLD szék árát. Eddig 35 ezernél nem vitték még lejjebb a TAMDRUP árát. A TRIGE volt már 25-30 is, de azt én nem éreztem kényelmesnek, és az anyaghasználata is silányabb.

Pozitívumai:
- fotelszerű kényelem
- testhez idomuló, nyomáskiegyenlítő, emlékező habszivacs töltet a hátrészen is
- párnázott ülés- és hátrész
- párnázott fém karfa
- fém láb
- fékkerekek

Negatívumai:
- 2 éves szavatossági idő
- műbőr
- nyikorog
- csak függőleges helyzetben lehet rögzíteni a háttámlát, viszont elég jól hátra lehet dőlni benne
- gyakorlatilag nincs fejtámasza, így hátradőlve nyakban fárasztó, ez egy kispárnával orvosolható, amit akár rá is lehet rögzíteni egy kis leleménnyel
- nagy

40 ezerért meg lehet venni [MARKUS] széket. A legtöbben ezt a széket ajánlják a magyar és a külföldi fórumokon ebben az árkategóriában. Sajnos ezt még nem tudtam kipróbálni, csak ritkán járok az Örs vezér tere felé.

Pozitívumai:
- 10 ÉV GARANCIA
- hálós háttámla
- alumínium láb
- a beépített deréktámasz leveszi a terhet a hátról
- többi jellemző a termék linkelt oldalán

Negatívumai: ?

Ha lenne ebben az árfekvésben egy emlékező habos, de nem műbőr szék, az lenne az ideális.

Ajánlott minél több széket kipróbálni vásárlás előtt, mert mindenkinek mások a paraméterei, igényei, problémái. Ami az egyiknek jó, a másiknak nem biztos, hogy az a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#541) Potrien válasza idegen lény (#540) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm ,hogy írtál.
Megnézem őket. :R

(#542) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Hőn szeretett MARKUS székem gázliftje beragadt a legalsó állapotában. A jobb oldali karral állítottam rajta pár napja, lejjebb vettem, a legalsó állapotba ment, és innen, hiába mozgatom a kart, a gázlift meg sem mozdul.

Találkozott már valaki ezzel?
A gáz megszökött belőle, vagy csak simán beragadt a mechanika?
Mi a teendő?

Kösz

(#543) LógaGéza válasza batagy (#542) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha közel van IKEA, akkor vidd vissza. 10 év gari.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#544) dashed


dashed
senior tag

TAMDRUP megint 30.000 Ft. egész augusztusban.

[ Szerkesztve ]

(#545) batagy válasza LógaGéza (#543) üzenetére


batagy
őstag

21. kerben vagyok, Ikea az Örs vezér téren, autóm nincs.

Az egész szék marha nehéz, az egészet gondolom nem kéne visszavinni, csak a gázliftet?
De hogyan szedem szét, az se lesz egyszerű......

Inkább fel kéne hívnom az Ikeát hogy mit javasolnak.

(#546) Quent1n válasza idegen lény (#540) üzenetére


Quent1n
senior tag

A MARKUS-nál nálam ami negatív kicsit az a kemény ülőrész, a kis holtjáték, illetve, hogy a támlája normál állapotba se hajlik eléggé előre, továbbá a kartámasz magassága se állítható, holott ez se lenne egy marha nagy anyagi befektetést csak "luxus" funkciót csináltak belőle a gyártók.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#547) Uyuarasy válasza Quent1n (#546) üzenetére

+1, bar engem a felsorolasbol csak a tamla dolesszoge es a kis holtjatek zavar, egyebkent ennyi penzert szerintem oke.

(#548) werszomjas


werszomjas
őstag

Most mindegyik Markus szék 35.000ft az IKEA-ban family kártyával, a bőr is. Azt hiszem egész augusztusban.

Szemezek vele, ennyiért már megérheti.

A bőr milyen minőségű? Van akinek már több éve megvan és napi szinten használja? Kopik, szakad, hámlik?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#549) tkesy válasza idegen lény (#538) üzenetére


tkesy
őstag

Ma voltam az egyik Bp-i MM-ben, náluk nincs... Legjobb esetben is csak karácsony környékén lesz kiállítva egy, ha lesz egyáltalán...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#550) batagy válasza batagy (#545) üzenetére


batagy
őstag

Ikea Markus:
Most vettem észre, hogy ha kézzel felemelem az ülőlapot, akkor feljön, azaz nem szorult be az alsó állásba. Magától a gázlift nem nyomja fel, csak ha kézzel rásegítek. Ha aztán ráülök, akkor nagyon lesüllyed.

Egyszóval a gáz szökött ki belőle.

Amúgy az Ikeát felhívtam.
Megoldás 1): Ha ki tudom szerelni a gázliftet, elég azt is bevinni az ügyfélszolgálatra és kicserélik.

Megoldás 2): Abban az esetben ha túl nagy a termék a visszavitelhez , akkor:
a) Egy adott email címre el kell küldeni a számla másolatát, címet, telefonszámot, hiba leírást, és hogy mit szeretnék. Erre nyitnak majd egy hibajegyet.
vagy:
b) Telefonos ügyfélszolgálaton (4, majd 3 menüpont) a számláról valami kódot kell bediktálni és annak alapján is fel tudják venni a hibajegyet.

a) vagy b) után kijön egy minőségellenőr és intézik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.