Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Hintalow válasza .LnB (#200) üzenetére


Hintalow
senior tag

én kb 100 számig olvastam a Walking Dead képregényt, ütős, naturális (a sorozathoz képest) a sorozatot nem néztem, csak pár jelenetet láttam, nem tetszett, mert nagyon átírták a képregényhez képest.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#202) Bad Pritt válasza .LnB (#200) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na, írok egybe egyet.
A Superman/Batman tényleg zagyva lett, ráadásul szerintem nem is jó, a Mongulos történet kifejezetten bárgyú, unalmas, az alternatív univerzumos viszont jó volt, csak ott meg a rajzolás stílusa nem jött be, Superman feje el lett rontva szerintem. Kíváncsi leszek a folytatásokra, de annyira azért mégsem várom, valahogy nem koherens nekem ez az egész történet, nem tudom, mit fognak kezdeni a két hőssel.
The Walking Deadebe belenéztem, egyik csoporttársam olvassa rendszeresen, de nem nyerte el a tetszésemet, amúgysem vagyok nagy képregényes, pár dolog érdekel és ennyi. 300 megvan, Watchment olvastam, Sandmant tervezem, hogy megveszem, de kicsit drága.
A Magyar Szuperhős Mesék viszont abszolút kellemes csalódás, garázsprojekt lévén nem számítottam ilyen minőségre. Egyrészt nem akarja majmolni a nyugati társakat (nem is képregény, inkább illusztrált novellásgyűjteménynek mondanám), másrészt nem lett olyan "richtig magyar", szerintem érted, mire gondolok. Ami külön tetszett viszont, hogy nem alien invázió meg világmegváltás a téma, hanem valós, itthoni helyzetekbe helyezték Hungária Kapitányának történeteit, szerintem abszolút elfogadható történetekbe ágyazva. Nem mellesleg maga a minőség sem kutya, nagyon igényes a füzet, a rajzok is igényesek, jók a színtónusok, olyan felismered, hogy magyar, de mégis nagyon modern stílus. Abszolút ajánlom bárkinek megvételre, 1000 pénzt simán megér, de figyelembe kell venni, hogy szárnypróbálgató srácokról van szó. Beszéltem a formával, aki nem tudom kicsoda a projektben, de mondta, hogy eddig pozitív a fogadtatása a produktumnak, úgyhogy lehetséges a folytatás, engem abszolút megvettek.
Most megszereztem az All-Star Supermant, 12 füzet, az egyik elgjobb azt mondják (Snyder is sokat merített belőle a MoS-hoz), ez lesz a következő vállalkozás. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#203) .LnB válasza Bad Pritt (#202) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na jó hírek a magyar képregénnyel kapcsolatosan. All Star Superman az ez? Mert akkor nekiállok én is. 12 részes ha jól olvastam utánna. Én Injustice-t kezdtem el, de még csak az első füzetet. Az mellett Zöld Lámpást olvasok melóba ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204) Bad Pritt válasza .LnB (#203) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem ez, igen, én angolul szereztem meg. :B
Akkor néztem kicsit jobban utána, miután volt egy interjúban, hogy az egyik Man of Steel előzeteshez innen vették a Jor-El szöveget (angol, magyar), és mondták, hogy az egyik legjobb Superman-szál az elmúlt 75 évből. Ez a pár sor olyan jól megfogja szerintem Superman lényegét, meg azt, hogy mit is akarnak a komoly rajzolók/írók átadni az ő türténeteivel, hogy ezt muszáj lesz elolvasni, főleg ha ennyire istenítik.
A másik a The Death of Superman, amire mindenképpen sort kell keríteni, a Doomsday szerintem az egyik legjobb DC rajzfilm lett a 2000-es évekből.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#205) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Alexandránál ismét féláron az első három Sandman kötet. :))
Nálunk miért csak 4 jelent meg a 10-ből? :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#206) Wolverine válasza Bad Pritt (#205) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem volt elég érdeklődés és vevő, ezért nem érte volna meg folytatni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#207) Cranium


Cranium
tag

Hali, most találtam rá erre a topikra, szóval leírom, hogy miket olvastam, csak, mert miért ne? :D
Először 2012-ben kezdtem el olvasni a Spawn c. képregényt (eddig, sajnos, anyagi szempont miatt, csak "kölcsön" tudtam olvasni az eddig elolvasott képregényeket), majd utána hála a Batman: Arkham játékoknak, elkezdtem a DC Comics New 52 Batman-jét. Utána elkezdtem a szintén New 52 The Flash, Red Lanterns, Injustice Gods Among Us, Earth 2 című képregényeket. Továbbá még a Marvel-től a Superior Spider-man-t, de mivel SPOILER visszatért Peter, így már nem olvasom tovább. Rákaptam még az Image Comics-tól az Invincibe c. képregényre, a Spawn-t már annyira nem kedvelem, mivel nem igazán jön be a grafika. Legelső fizikai képregény vásárlásnak vagy a The Flash New 52 Vol. 1. TPB-t tervezem, vagy a Batman: Death of the Family TPB-t, Joker maszkkal.
A kedvenc íróim: Scott Snyder, Garth Ennis.
Kedvenc rajzolóim: Greg Capullo, Francis Manapul, Brian Buccellato, FCO Plascencia

[ Szerkesztve ]

(#208) .LnB válasza Cranium (#207) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Te nem ma kezdted :)
Amiket írsz azokat egyszer majd én is el akarom olvasni (mondjuk Marvel-es jelenleg nincs tervben), de sokat sem szeretnék egyszerre. Már így is nekiálltam jó párnak. Kedvenc írót nem tudok még írni ahhoz nagyon keveset olvastam még. Rajzokból nekem abszolút Jae Lee a kedvenc eddig. Bár bevallom ő talán ki is lóg a megszokott képregényes stílusból már.
Lenne is egy kérdésem, Most a Green Lantern V4-ben (látom nem írtad, hogy olvastad) említik sokszor, hogy Coast City-t elpusztította Mongul. Esetleg tudod melyik sorozatban szerepel ez pontosan? Lehet el kéne olvasnom annyit emlegetik :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#209) Cranium válasza .LnB (#208) üzenetére


Cranium
tag

Hát igen, eléggé beleástam magam a képregényekbe, most már mondhatom, hogy valamennyire vágom, a DC Comics univerzuma történetét kb. 50-60%-osan :DD
Marvel részről Garth Ennis Punisher MAX sorozatát ajánlom!
Geoff Johns Green Lantern-jét elkezdtem olvasni, de csak a Brightest Day-ig jutottam. Google-val utána keresve elméletileg egy Superman képregényben történik meg ez az eset, a Reign of the Supermen -ben (Superman Vol 2. Issue 80).

(#210) .LnB válasza Cranium (#209) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én még csak most "kaptam rá", igazából az egész amerikai képregény kultúra érdekel. Sokat olvastam utána. És szeretek új dolgokat megismerni. És egy nagyon jó művészeti ágnak tartom, sajnálom is, hogy itthon ennyire sanyarú sorsa van ennek az egésznek. Kicsit ezért bajban is vagyok, mert angol nem megy túlzottan jól, régen tanultam iskolába de sose voltam rászorulva, hogy használjam :) "kocka nyelven" eddig is megértettem magamat, de ez kicsit más. Jó gyakorlás is. Bár kicsit lassan is haladok ezáltal.
Érdekes viszont, hogy a képregény filmek többségétől hányok, és bosszant, hogy ilyen irányba ment el az években Hollywood. Van persze kivétel (Watchmen, The Dark Knight trilógia st. stb.).
Az a legnehezebb számomra a képregényekkel kapcsolatban, hogy megtalálni minden szériánál a legalkalmasabb "belépő pontot". Igaz ebben a nagy 52-es reboot sokat segített. És azért sok dolog fura még nekem. Például az említett Coast City pusztulása. Ahogy mondtad a Superman V2 80.számában következik be. Ami ha jól látom 1993-ban jelent meg. A Green Lantern V4 pedig 2005-ben indult. Mégis úgy beszélnek róla, mint ha tegnap lett volna. Teljesen ismerni kellene az DC univerzumot úgy kb 20évre visszamenőleg. :)
Nem kis dologba vágtam a fejszémet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#211) Hintalow válasza .LnB (#210) üzenetére


Hintalow
senior tag

Valószinűleg a dc-nél is "csúszó univerzumot" használnak, ahol a szereplők nem öregszenek, de az univerzum mindig a mi aktuális valóságunkhoz van igazítva, így nem válik anakronisztikussá, és a szereplők "kortalanok" tudnak maradni.
(csak egy példa: Tony Stark megjelenésekor eredetileg a vietnámi háborúban esett fogságba, és alkotta meg az első vasember páncélt, majd késöbb ez "átcsúszott" az iraki háborúba, azt követően pedig az afganisztániba, így soha nem lóg ki a jelenből, mindg a 30as éveiben jár, és pár éve történtek meg ezek)
A dc-nél ugyanez van, mindig a mában élnek, az ő világukban a 90es évekbeli sztori is csak "nemrég történt"

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#212) Cranium válasza .LnB (#210) üzenetére


Cranium
tag

Számomra a képregények semlegesek voltak, aztán egyszercsak belegondoltam, hogy de jó lenne a Spawn-t elolvasni, lévén, hogy voltak halvány emlékeim a filmről. Onnantól kezdve nem volt megállás. Először nem nagyon néztem, hogy ki volt az író, és ki volt a rajzoló, színező, csak olvastam a történeteket. Spawn 168. fejezetétől volt egy kreatív csapat váltás. A rajz ormótlan volt, gusztustalan, el is vette a kedvemet az egésztől...aztán megint rákaptam.
Én németet tanultam kicsi koromtól kezdve az érettségéig. Egy szót nem tudtam angolul. Utána elkezdtem nézni filmeket feliratosan, sorozatokat feliratosan, rajzfilmeket feliratosan, stb. Most már mondhatom azt, hogy valamennyire tudok angolul.
Viszont még mindig összerezzenek a fájdalomtól, mikor látom, hogy egy kis képkocka van, mellette meg akkora szövegbuborék, mint a Szaturnusz :D
A filmek nekem bejönnek, viszont érdekes, hogy nem segítik elő a képregény piacot, ugyanúgy stagnál.
A belépő ponttal én is bajban voltam, mindenféle guide-ot elolvastam, hogy mint, s merre, de akkora kusza az egész, hogy az valami hihetetlen, szerintem még maga a főszerkesztő se tudja, hogy mi van. És igen, rátalálván a New 52-re segített kiigazodni, hogy merre van az arra.

Amúgy röviden, tömören ez volna a DC univerzum:

Ugye a képregény időszakokat külön részekre lehet bontani, az Arany-kor, Ezüst-kor, Bronz-kor, Modern-kor. Az Arany-kort

Superman megjelenése indította el. Továbbá ebben a korban jelent meg Batman, Robin, Alan Scott Green Lantern, Jay Garrick, mint The Flash stb. Jól segített a képregényeknek a 2, világháború, az emberek csak zabálták, ahogy az amcsik behúztak egyet a németeknek.
Viszont miután a II. v.h. végetért, az eladások csökkenni kezdtek, ezért elkezdtek horror, western, romantika, stb. képregényeket publikálni a DC.

Eztán jött az Ezüst-kor, melyet Flash (Barry Allen) első feltűnése indított el.

Ekkorra a DC univerzum eléggé kesze-kusza volt, ezért döntöttek úgy DC-nél, hogy az univerzumot érdemes rendbe szedni.

Ez az event a Crisis on Infinite Earths volt mely 1985-ben jelent meg. (Figyelem, nem vagyok professzionális fordíto, számtalan hibát elkövethettem, és félrefordítottam, de megpróbáltam érthetően visszaadni amit csak tudtam)

Crisis of Infinite Earths:
A történet megismertet minket a jó Monitor-ral, és a gonosz Anti-Monitor-al, aki annak az eredménye, ami alkotta a Multiverzumot. Monitor több képregényben feltűnt, előrejelezvén ezt a történetet. Először úgy tűnik, hogy gonosz lenne, de később kiderül, hogy kétségbeesetten meg akarja menteni a Multiverzumot Anti Monitortól. Monitor kiválaszt. több csoportnyi hőst, hogy felállítsanak egyfajta hangoló villát, mely segít egybeolvasztani a különböző, párhuzamos univerzumban levő Földeket, így védelmet kap az antianyagtól, ami számtalan Földet bekebelezett. Végül a konfliktus csak tovább gyarapodik, és majdnem minden DC hős becsatlakozik a harcba. Monitort megöli az egyik társa, Harbinger, miközben egyik klónját, időlegesen megszállta Anti Monitor egyik "árny démona".

Azonban Monitor számított erre a támadásra, és mikor elhalálozik, elég energiát szabadít fel, ami elhelyezi az utolsó 5 darab párhuzamos földet (DC univerzum földjeit) egy időleges Limbó univerzumba. Közben Anti Monitor beszervezi Psycho-Pirate-t (aki akkor még nem lépett be a Limbó univerzumba, követvén Earth 1, és Earth 2-t), és időlegesen belé helyezi energiája egy részét, hogy kontrollálni tudja a maradék három földet (Earth 4, Earth S, és Earth X). Ám ez meghíusulni látszik, miután mind az 5 db Föld a Limbó univerzumba csatlakozik. Harbinger ezután összeszed néhány csoport hőst a megmaradt Földekből, hogy elkövethessenek egy támadást Anti Monitor ellen. Vezetésével, és Alex Luthor antianyag erejének segítségel egy portált nyitnak a Limbo, és az Antianyag univerzum között. Alexander Luthor Jr. és Pariah kinyomozzák Anti-Monitort, aki eközben egy csillag(?) energiával működtetett konvertert használt, hogy a megmaradt 5 földet egybe olvassza, és elpusztítsa azokat (mivel rájött, hogy mit tett Monitor, hogy megmentse ezeket a földeket.) A hősök győzedelmeskednek, mivel elpusztították a konvertáló berendezést. Supergirl egy orbitális harc után megsebesíti Anti-Monitort, aki hátrálni kényszerül, később Supergirl elhalálozik.
Ezáltal a hőseink fellélegezhetnek, azonban néhány gonosz Brainiac-el összeáll, aki megöli Alexei Luthor-t Earth 2-ről, mivel át akarta venni a vezetést, de Brainiac azt mondta, hogy nem kell neki két Luthor, elég neki az, aki az Earth 1-ről van, és egyben ő a partnere is. Eközben Flash (Barry Allen) meghal, miközben megakadályozta Anti Monitor B tervét, ami az lett volna, hogy egy anti anyag ágyuval behatoljon a Limbo univerzumba, ezáltal elpusztítván az 5 db Földet. De Flash a szuper sebessége segítségével egybeolvasztja ezeket a földeket. (Nem tudtam normálisan lefordítani, talán a szuper segességével olyan energiát szabadított fel, ami megakadályozta hogy az egybeolvasztott Földek elpusztuljanak).
Immár idegbeteg, és újra megsebzett Anti Monitor megesküszik, hogy megállítja hőseinket az idő kezdetén.
The Spectre közbeavatkozik, és értesít mindenkit, hogy Anti-Monitor az időlk kezdetére utazik, hogy megakadályoza a Multiverzum megszületését. Hősök, és gonoszok egyesítik erejüket, a hősök Anti-Monitort veszik üldözőbe, a gonoszok Oa-ra utaznak, hogy megállítsák az egyik renegát tudóst, Krona-t, aki egy történelmi kísérletet hajtson végre, ami segíthet Anti-Monitornak bevégeznie tervét.
A gonoszok elbuknak, Krona folytatja kísérletét, és Anti-Monitor csapádba ejtette hőseinket. Azonban The Spectre közbeavatkozik, aki Anti-Monitorral harcol, ezáltal olyan féle lökéshullámot ad a mindenségnek, hogy összetöri az időt, és az űrt. Egy egyedülálló univerzum megszületik, minden hős visszatér a mindennapokba, ahol az 5 Földből 1 Föld születik meg.
Anti-Monitor utoljára támad, miközben Kal-L-el harcol (Earth 2 Superman), Alexander Luthor-al (Earth 3), Superboy-al (Earth-Prime) mellé Darkseid is jön. Végül Anti-Monitort legyőzik, egy csillagba ütközik, és meghal, Alex önmagát, Earth 2 Superman-t, Earth 2 Lous Lane-t, és Earth-Prime Superboyt egy paradicsom világba küldi.
A Crisis befejezése abban merül ki, hogy Wally West válik az új Flash-é.

Lehet következőleg az Infinite Crisis-t "fordítom" le. :DD

(#213) Cranium válasza Hintalow (#211) üzenetére


Cranium
tag

Sajnos a DC elég nagy baklövést követett el Green Lantern-el, és Batman-el. :( Miközben a többi hősöknek az eredetét, háttérsztoriját rebootolták, addig Batman-nek megmaradt a 4 Robinja, és minden ami vele történt. De közben elméletileg a hősök csak 10 éve kezdtek el aktívan tevékenykedni, és 5 éve van a Justice League. Ezt elég nagy bakinak tartom a DC részéről. Továbbá az sem tetszik, hogy most karaktereknek változtatják meg az etnikumát. Nem az, hogy új karaktert generálnának, nem, egy létező, bejáratott karaktert változtatnak meg. Az egyik minden bizonnyal Wally West.

(#214) .LnB válasza Cranium (#212) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez nem egyszerű, de gondolom sok sok éves történet ez, nem egy sorozatban mesélik el ugye?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#215) Cranium válasza .LnB (#214) üzenetére


Cranium
tag

Ezek az eventek maximum 1 évesek, vagy egy kicsit többek, pl a Crisis on Infinite Earths az 1985 áprilisától, 1986 márciusáig tartott. Úgy kell elképzelni, hogy van egy fő képregény sorozat, és mellé a tie-ins, az összekötő képregények, amik vagy a történet kiegészítésére szolgál, vagy pedig csak töltelék rész. Pl. az Infinite Crisis az 2005 decemberétől, 2006 júniusáig tartott. A Flashpoint Paradox az csak pár hónap. Ugye a havi megjelenés eléggé elhúzza ezeket az eventeket, többek között ezért is fura, összehasonlítva pl. a mangákkal, amik hetente jelennek meg. :D

(#216) Wolverine válasza .LnB (#210) üzenetére


Wolverine
félisten

A New 52 egyetlen DC-hőst nem rebootolt, és az Green Lantern (illetve a komplett Lantern Corps brancs).

Az olyan komolyabb crossoverek, mint pl. a Crisisek (mert több is volt a Végtelen világok krízise után), jellemzően 6-8 hónapig tartanak, és sok címet érintenek. Ezért van az, hogy pl. a Marvel Civil War 107 epizódot tartalmaz a tie-inekkel együtt, de maga a Civil War minisorozat 7 részes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#217) .LnB válasza Wolverine (#216) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen a New 52-ről ezt tudtam, hogy csak ezt a kettőt nem rebootolta. Attól még mindig zavaros az egész. Ez nem olyan, hogy az ember egy hét alatt megtanul mindent a nulláról.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#218) Bad Pritt válasza .LnB (#217) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bele kell szokjunk. :)
Ezért kikerestem inkább a jó kis standalone storykat és azokkal kezdek. Ez az All-Star Superman tényleg elég jó, élvezet olvasni, a Batman and Supermant nem volt sajna. :(

Tudtok amúgy valami oldalt eBay-en kívül, ahonnan lehet rendelni füzeteket angol nyelven?

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#219) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Befejeztem az All-Star Supermant.
Ez tényleg elég jó volt és a hozzám hasonló laikusoknak is élvezetes olvasmány, mivel kevés szállal kötődik bármelyik másik történethez (mondjuk e nélkül a Kandorról szóló részt nehezen értettem volna meg).
A történet nagyon okosan és jól lett felépítve, a héraklészi párhuzam remekül működött. Ami külön tetszett, hogy a mellékszereplőkre nagyon figyeltek, Quintum, Atlas, Samson, Zibarro mind érdekes és érthető karakterek lettek.
Ugyanakkor egy dolog nekem kicsit kettős volt Superman jellemében: mivel a történet arról szól, hogy meg fog halni hamarosan, nagyon ráfeküdtek arra, hogy mennyi embert ment meg, amíg él, viszont kicsit sokat ígérgetett, amit megtartani nem tudott, gondolok itt Zibarro-ra, Kandorra és a Bar-El szálra.
A rajzolás módja nagyon kellemes a szemnek, elég modern is, ami mindenképpen jót tett a történetnek.
Összességében egy nagyon jó képregény az All-Star Superman, nem a küzdelemre helyezi a hangsúlyt, sokkal inkább azokra a morális kérdésekre, amik egy ilyen nagy hatalmú embert foglalkoztathatnak. Nem olvastam annyi képregényt, hogy meg tudjam mondani, megérdemli-e azt a sok kitüntetést, amit kapott, de el tudom képzelni, hogy ott legyen a DC legjobbjai között.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220) .LnB válasza Bad Pritt (#219) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Majd én is elolvasom valamikor, csak most van pár képregény aminek nekiálltam.
A rajzfilm nálam ki van zárva, én nem tudnék egyet sem végignézni. :)
Kezd egy kicsit frusztrálóvá válni ez a szerteágazó univerzum. Zöld Lámpás témában, elolvastam direkt az ajánlott Rebirth sztorit, majd nekiálltam a V4-nek. Most olvastam el a 10.füzetet és ha 6 utalás nem volt korábbi történésekre, akkor egy se. Hétvégén pedig olvastam a Justice League-t. A 16 kötet után, következett a 17. Olvasom, de mondom itt valami nagyon nem stimmel. Mint ha valami kimaradt volna. Erre visszalapozom a 16.részt, ahol írják, hogy a sztori az Aquaman egyik számában folytatódik. Na mondom fasza, úgy is utálom Aquaman-t, most még külön olvashatom is :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#221) Bad Pritt válasza .LnB (#220) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én a Supermannel vagyok így, most elkezdtem a New 52-t olvasni, itt van egy csápos rovarlény, megjelent többször is és azt mondja, hogy ezt majd a Stormwatch 1. részében meséli el, szóval leszedtem azt, egy másik az Action Comics 4. számában történik meg... el sem tudom képzelni, hogy ezekért mennyi pénzt kérhetnek el, darabja 4 dollár és így összevissza kötögetik a sztorikat mindenkivel. Bár nem kötelező mindet ismerni.

Amúgy a DC rajzfilmek jók, vannak köztük örök klasszikusok is, ráadásul mind érthető önmagában is. Meg mint látható, néha segítenek. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#222) .LnB válasza Bad Pritt (#221) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Majd mikor a fiam annyi idős lesz megnézzük, addig önszántamból neki nem állok :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#223) Bad Pritt válasza .LnB (#222) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Legalább kap egy kicsit a 'murican culture-ből. :P

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#224) .LnB válasza Bad Pritt (#223) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kap már most is, de csak sportot. Az ilyenekhez még kicsi.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#225) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Inkább itt válaszolok a filmesre, mert az elmúlt pár nap tényleg csak Aquamanről meg Godzilláról szólt, ami sokak szemét bánthatja, itt meg nem zavarunk senkit. :D

Szóval, szerintem Ryan Reynolds egy nagyon jó Green Lantern lenne... oh, wait... ;]
Én azt is el tudnám képzelni, hogy még véletlenül se keverjük bele a Reynolds-féle filmet, nem Hal Jordanből, hanem John Stewartból csinálnak Lanternt, akkor meg jöhet Denzel Washington. Szép álmok, tudom... :B
Doomsdayben szinte biztos vagyok, hogy a kövi 3 film egyikében meg fog jelenni, egyszerűen megkerülhetetlen és még bele is férne a kontiuitásba, Superman egyedül is el tud lenni vele, de akár az egész JL-t is meg tudja izzasztani.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#226) .LnB válasza Bad Pritt (#225) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csak is Hal Jordan! Pedig nagyon csípem Denzel-t. Doomsday-t én nem vágom még annyira. Nem tudom mit tett. Csak annyit, hogy nagyon gonosz :D Ryan Gosling-ot szívensen látnám valamilyen szerepben, de egyrész úgy tudom egy ideig pihen.

Most keresgéltem de nem találom, azt olvastam nemrég hogy lehet marad Ryan Reynolds csak komolyabbra lesz véve a figura. De nem emlékszem hol olvastam. Igazából nem tartanám annyira nagy baklövésnek, ha végre megtanulna színészkedni az az ember ;]

Azt nem értem a sorozat-os karaktereket miért nam "merítik" át a nagyvásonra. Az egy ötletes, jó húzás lenne. Lehet félnek, hogy akkor a sorozatot is kicsit közelebb kéne húzni a mozifilmek sztorijához, az meg nem egyszerű dolog.

Zöld Lámpás film egyébkén elkéne még egy, vagy reboot vagy gatyába rázni az egészet. Mert sokkal érdekesebb és jobb karakter mint például a Batman. szvsz.

Simán lehetne a filmtopikba írogatni mert mikor a Marvel féle "biszem-baszom" filmekről ment mindig a diskurálás. És mikor én szóvá tettem ezt, akkor hurrogtak hogy de rossz vagyok.. :( Csak nem akartam most ezt oda beírni, mert kitört volna a "szuperhős háború" :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#227) Bad Pritt válasza .LnB (#226) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából bármelyik Lantern jó lenne, még Rayner is, bár őt nehezen különböztetné meg az avatatlan szem Hal Jordantől.

Doomsday meg... hát mondjuk úgy, hogy amit Zoddal leműveltek a tavalyi filmben, az egy egyszerű renoválásnak tűnhet amellett, amit a Doomsday Superman párharc eredményez. :D Meg hát ugye ő az, aki megöli Supermant, vagyis inkább megölik egymást. Elég badass forma, ugye a Superman/Batman 3.1-ben az eléggé felpimpelt Zod is csak úgy tudta legyőzni, hogy több ezren estek áldozatul.
Én úgy tudom, hogy a The death of Superman az egyik legsikeresebb története a DC-nek, egyedül azt róják fel ellene, hogy Supermant túl hamar élesztették újra, de ez az előzmények értékéből mit sem von le.

Én nem örülnék neki, egyrészt, mert szerintem Amell nem egy jó színész, meg a sorozat amúgyis kicsit olcsónak meg szappanoperának hat a nagyvászonhoz képest. Bár az is igaz, hogy a Marvel az Agents of SHIELD-del ebben is megelőzte a DC-t, de az szvsz egy nagyságrendekkel profibb kivitelezésű sorozat.

A szuperhős háborúnak nem örülnének a Marvel szimpatizánsok, gondolom róla már olvastál/hallottál. ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#228) .LnB válasza Bad Pritt (#227) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"kicsit olcsónak meg szappanoperának hat " Lehet igazad van mert én nem nézem de muterom igen :)
(és már én is majdnem 30 vagyok :D) Mikor megyünk hozzájuk látogatóba mindig kérdezem na volt már benne a Flash? :D Azt csak néz, nem tudja ki az. Mondom majd nagyon gyorsan fog futni felismered :) Amcsiknál pont most volt benne az utolsó részbe, hogy mecsapja a villám.

Nem tudom mi az a bolygó. Még nem találkoztam egyik füzetben sem vele.

De basszus ahoz képest, hogy majdnem egyszerre kezdtük, te marha sok dolgot vágsz már.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#229) Bad Pritt válasza .LnB (#228) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mogo, ha érdekel, New 52-ban nem tudom bennevan-e.

Anno egy esszémhez kellett a háttéranyag szuperhősökről és akkor mélyedtem bele a DC világába, mert szimpibb volt, mint a Marvel. Gyakorlatilag kivonatos formában mindent elolvastam az elmúlt 75 évről, oylan lebilincselő volt a különböző érákban a szuperhősökhöz való hozzáállás és az, hogyan változott az ő alakjuk is a közmédiában és az olvasók szemében. Összesen csak két képregényt ovlastam el, a Watchment és a 300-at, mert érdekelt, hogy mennyiben más a filmes interpretáció, mint a képregény, valahogy mindig taszított ez a műfaj. Viszont most a New 52 elég másnak tűnik, mint a korábbiak, modern a hozzáállás, a rajzolás, a párbeszédek és a konfliktusok is, úgyhogy ez szimpi. Szóval mondjuk úgy, hogy elméleti síkon sokat tudok a DC világáról. :D

Az Arrow számomra nagyon elsikkadt az unalom felé, de ismerek sok embert, aki még nézi, de mondjuk a Lostot abbahagyta, amit én végignéztem. Mások vagyunk. :) Ettől függetlenül a DC szerintem ki akar építeni egy tévés univerzumot és egy mozisat, ami nem feltétlen hülyeség, mert így többet tudnak markolni, csak a minőséget kell tartani minden fronton.
Lehet el kéne kezdeni Aquamant olvasni, a New 52-féle talán nem akkora nyomi. Meg hétvégén játszottam Injustice-t, ott eléggé szétkap mindenkit a szigonyos. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#230) .LnB válasza Bad Pritt (#229) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor azért nem ismerem még Mogo-t mert még csak a V4-et olvasom GL-ből. És majd ez után jön az 52-es széria. Aquaman-t most olvasom épp mert mint említettem abban folytatódott a JL egyik cselekménye, de csak addig olvasom míg ez tart.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231) Bad Pritt válasza .LnB (#230) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szegény Aquaman nem tudom hogy maradhatott fenn eddig, ha csak ilyen epizodikus jelleggel olvassa mindenki. Kell lennie valami rejtett fanbázisnak, akik nem merik bevallani, hogy a havi Batman és Superman adag mellé becsempészik az aktuális Aquamant is. ;]

Engem ez a Villains Month sorozat érdekel most, amiben a gonoszokról vannak elvileg eredettörténetek. Nem tudom összefüggő-e, úgyhogy be kéne szerezni az összeset.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#232) Wolverine válasza Bad Pritt (#231) üzenetére


Wolverine
félisten

A New 52-es Aquaman az egyik legjobb széria lett; Nagyjából batmannel vagy egy szinten, és üti az összes jelenlegi Supermant.
A Villains Monthról viszont nem olvastam semmi jót.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#233) Bad Pritt válasza Wolverine (#232) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Batmanből kettő is megy, nem? A sima meg a The Dark Knight, legalább a DC adatbázisa szerint.
Aquamant lehet majd elkezdem, most a Superman után a Stormwatch jön, azt úgyis befejezték vagy mostanában fejezik be.

Amúgy van valami oldal, ahol nyomon lehet követni épp hányadik számnál tartanak? Lehet csak elkerülte a figyelmemet, de nem láttam ilyet. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#234) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#227) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jason Momoa lehetne J'onn J'onnz, az egy elég jó karakter, ez így most jutott eszembe. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#235) .LnB válasza Bad Pritt (#233) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

DC Comics-on ha kikeresel egy adott karaktert, vagy képregény sorozatot, akkor a lap alján ott vannak felsorolva a képregények. Lehet jobbra-balra lapozgatni.

Itt van Aquaman-é például.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236) Cranium válasza Bad Pritt (#233) üzenetére


Cranium
tag

Batman-ből jelenleg négy is megy: Detective Comics, Batman, Batman Eternal (ez egy heti megjelenésű képregény, Scott Snyder írja), és a Batman: The Dark Knight.

Más:
Ezen a héten jelenik meg a The Flash Annual 3, ami bemutatja a most már "megbarnult" Wally Westet...csodálatos lesz.

(#237) Bad Pritt válasza Cranium (#236) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát én négyféle Batmant nem fogok olvasni. Most megszereztem egyet, ezt végignézem, nemtom még melyik. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#238) .LnB válasza Bad Pritt (#237) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Batman\Superman -t folytattad? Tudom megbeszéltük, hogy annyira nem jó.. de tegnap folytattam mert megjelent a 9.füzet. Na mikor elkezdtem olvasni megint, feltünt, hogy valami nem oké itt. Visszaolvasom a 8. füzetet, a végén írják: Continues WORLDS’ FINEST #20. Egészen eddig azt se tudtam, hogy létezik ilyen :) Nem olvastam el még, tegnap csak elkezdtem. Mérges voltam, hogy megint egy "kitérő" amit nem vettem észre :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#239) Bad Pritt válasza .LnB (#238) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem ha több szám lesz belőle, majd akkor, ha érdemes.

Amúgy a földön a DC univerzumában nem csak emberek élnek, Atlantisz és Themiszküra népét példálul nem veszi embernek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#240) Hintalow


Hintalow
senior tag

A filmtopicból aquaman-re: azért tartják szerintem a legerősebbnek, mert egyszemélyben is elég erős, de melette konkrétan egy birodalom uralkodója, ami ráadásul fejletebb az embereknél, + elég potens szörnyeket tud mozgósítani a tenger mélyéről, ráadásul a varázshasználat sem ismeretlen Atlantiszon (supermannak a kriptonit mellett pont az a gyengéje)

Amúgy nekem a fő problémám pont ez a szerteágazóság volt, ami miatt már nem nagyon olvasok marvel/dc-t

amit szeretek, az a wildstorm univerzum (ami mostmár ugye egybeolvadt a dc-vel) azon belül is az authority a kedvencem.

Plusz a kisebb kiadók többé kevésbé rövidebb sorozatai (itt a the boys az egyik legjobb amit olvastam szuperhős témában)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#241) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Superman már csak ezért sem lehet a legerősebb.

;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#242) dokee78


dokee78
félisten

Azazel és Nightcrawler között van valami kapocs?

(#243) Bad Pritt válasza dokee78 (#242) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az apja. De amúgy amit linkelt a filmes topikban joshuam az egyből a második sorban le is írja. Meg amúgy eléggé hasonlítanak is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#244) Cranium


Cranium
tag

Elolvastam az Infinite Crisis-t. Superboy Prime nagyon beteg egy karakter. :D

(#245) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gotham sorozat Trailer

Nekem kifejezetten tetszik. Vélemények?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#246) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Zöld Lámpás V4-et olvasom. 21. füzetet olvastam most ki. Előtte a Sinestro hadtest különszámot. A további különszámokat mikor, milyen sorrendben kell elolvasni?

Parallax
Kiborg Superman
Superman-Prime
Ion

Spoiler nélküli válaszokat várok! ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#247) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nightwing fan-sorozat. Ez már döfi, ratyi Arrow meg Gotham elmehet a sunyiba. :P

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#248) .LnB válasza Bad Pritt (#247) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Néztem már, nem rossz. De ilyen websorozathoz nehéz feliratot találni. Nekem pedig az eléggé kellene.
Kicsi Robin jól kinőtte magát :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#249) Bad Pritt válasza .LnB (#248) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha lesz angol, akkor abból gyártok neked magyart, ezen ne múljék a műveltséged. :))
Ki hát, kíváncsi leszek, mi köré fog épülni a sztori.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#250) .LnB válasza Bad Pritt (#249) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi rendes vagy ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.