Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Igazuk van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Sokmindenért lehet kritizálni az említett tech cégeket, de ez pont egy olyan dolog, amiben úgy érzem igazuk van.
Amikor kifizetem a vezetékes és mobil internetet is, akkor úgy gondolom másnak már nem kéne ugyanezért fizetnie. Akkor sem, ha a Magyar Elektronikus Könyvtárat olvasom és 10MB a havi internetforgalmam és akkor sem ha 4K-ban streamelem a netflixet minden nap reggeltől estig. Ha meg mégis mással fizettetnék, akkor legyenek szívesek nekem ingyen adni, bár a mostani helyzetet korrektebbnek tartom.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#3) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Egyetértek velük. Az operátor tudja mennyi előfizetője van és mennyi lenne a bekerülési költség. A többi már csak egy osztás aztán még egy az előfizetők között. Csak meg kell emelni a havidíjakat. Vagy újra külön kell venni a hang és adat alapú számlázást és a megfelelő összeget a megfelelő csomagba ágyazni. ;]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#4) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nekem sem a kedvenceim ezek a multik, de nem tiltott európai alternatívákat fejleszteni a szolgáltatásaik leváltására (persze nem hundub minőségben) és akkor majd kontinensen belül marad az adat is és a pénz is.

(#5) Fritz Teufel válasza cinemazealot (#4) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az Ericsson lenne az amire gondolsz, de ők éppen... nem túl erősek.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#6) gaben88


gaben88
őstag

Totál igazuk van! Ha ők nem lennének, kinek adnák el a szolgáltatók a több 10GB-os adatcsomagot? Illetve vicces, hogy pár éve még voltak olyan adatcsomagok, amikbe a Facebook, Waze, Spotify, stb adatforgalma nem számított bele a user havi adatkeretébe...

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#7) icemad válasza Fritz Teufel (#3) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel a havidíj emeléssel csak óvatosan. :) Jelenleg 76 eurót fizetek havonta a vezetékes internetért (Hollandia, és nincs benne se tv se telefon) , plussz 2x25 euró a két korlátlan mobilcsomag. (feleségemnek és nekem) És még ehhez jön a két gyerek mobilja is, ami igaz, hogy csak 2x10 euró, de csak 4gb net és 200 perc telefonálás. Ez 146 euró havonta. Szerintem ez egy "kicsit" sok már így is. Ha erre még tesznek extra költséget, akkor nem lesz őszinte a mosolyom. :B

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#8) lvb


lvb
aktív tag

Igen, igazuk. Meg kell szüntetni a korlátlan adatmennyiséget, adatofraglom után kelljen fizetni azt csá. Az ár változhat, akár minden órában más lehet. A szolgáltatók adjanak 1 Gigabájtot 10, 100, 1000 vagy 10000 forintért, amennyiért megéri nekik. A felhasználó meg eldönti, hogy mire használja. Teljesen felesleges ez a hiszti. Inkább azt kellene biztosítani, hogy 1 területenen min 3 szolgáltató is szolgáltassson kötelezően, aztán vagy lesz verseny, vagy nem. Ha nem, akkor szar a szabályozó hatóság...

[ Szerkesztve ]

(#9) Pista0001


Pista0001
addikt

Irigység és hiszti...

(#10) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azért sem jó amit az operátorok akarnak, mert könnyen lehetne olyan hogy ezek a cégek mondanák meg, hogy mi mehet át a neten.

(#11) aprokaroka87 válasza gaben88 (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor az lenne hogy 10gb net lenne mondjuk 10 ezer forint, ha nem elég vehetsz még 10gb-ot 20 ezer forintért. :)

Ezt hívják lehúzásnak.

(#12) aprokaroka87 válasza lvb (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akik keveset fogyasztanak azon buknak, te felvetésed alapjan, korlátlan net esetén meg azon is nyernek akik csak havi 1 mb adatforgalmat generálnak.

[ Szerkesztve ]

(#13) CapriBoy válasza joey04 (#1) üzenetére

Osztom a véleményed.

(#14) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kiebrudalták a Huaweit, mert lopja az adatokat - (megj.: olcsóbb és jobb volt mindenkinél). A Motorola, ami jenki érdekeltség, az nyilván nem teszi, mert az az angyalok országa, de ha Isten ments, mégsem, akkor meg azért nem, mert nem mindegy, hogy ki lop tőlem. :W Azán meg sírnak mint a fürdős k*va, hogy drága a hálózat kiépítése. Nos, az a vonat elment. Tessék a Motorola és az Ericsson ajtaján dörömbölni, hogy tessenek olcsóbbak lenni, ha már megszabadították őket a kellemetlen konkurenciától. Hozzáteszem, ha tisztességes európai állampolgár vagyok, akkor a Motorola is feketeseggű kellene, hogy legyen és azt is ki kellene tenni., de minimum hátrányból indítani a tendereken, "EU first!" címen.
Vagy fizessen mindenki, mint a katonatiszt. Majd mi megmutatjuk a piszok keletieknek, hogy megy az saját erőből is. Kicsit gyengécske, kicsit ritkácska, de a mi fejlesztésünk!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#15) Victorio


Victorio
aktív tag

A vége az lesz, hogy a net szolgáltatók valamiféle QoS szerű módon maximalizálják az egy-egy giga tech cég felé menő forgalmat. Aztán ha valakinek nagyobb sávszél kell akkor majd fizet érte.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#16) aprokaroka87 válasza Victorio (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha elég pénzt fizetne, igényt tarthatna az egész hálózatra?
Egyébként meg a nagy tech cégeknek, jobban megéri olyan technikai fejlesztésbe bele kezdeni amivel ők tudják csökkenteni a hálózati terhelést, ugyanis ők okozzák azt.
Ennyi erővel mondjuk egy Streaming Szolgáltató is elvárhatná hogy Pistike nevű felhasználójuk esetén ne legyen sávszélesség gond ha ő 4K-ban akarja nézni a netflixet.

(#17) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ugy nezem maganyos leszek a velemenyemmel, de szerintem nincs teljesen igaza a metanak. Ok is egy szolgaltatast hasznalnak ami szukseges a mukodesukhoz. Azonban a novekvo adatforgalmuk mar problemat jelent a szolgaltato oldalan. Persze ra lehet terhelni mindent a felhasznalora, de nem hiszem, hogy ez a megoldas annak tekinteteben, hogy milyen extra bevetelre tesznek szert az extra adatforgalommal jaro szolgaltatasokkal a tech cegek. Mi csak internetre fizetunk ki 75 Eurot havonta, ami szerintem elegendo hozzajarulas egy felhasznalo reszerol. A terheknek nem 1 oldalon kene csak megjelennie, persze ertem en, hogy a metanal a bonuszra mennek, de nem art racionalisnak maradni.
Ha a tech cegek olyan szolgaltatast vezetnek be ami jelentos adatforgalom novekedessel jar (es jelentos bevetel novekedessel), igenis fizessenek annak erdekeben, hogy az infrastruktura elbirja azt.
Anno nekunk is fizetni kellett, ha pl atleptunk egy adott forgalmi keretet. Most kb ez tortenik a metaval es a tobbivel.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#18) paljani


paljani
aktív tag

Fáni, hogy a meta (a.k.a every big tech) pénze nem oldaná meg az operátorok gondját. Meg is lepődtem, volna ha megoldja... (az a leghangosabb akinek a háza ég).

Nézzük csak:

1. Az operátor emel a bigtech NEM fizet az összes végfelhasználó fizet: azért megy majd a sírás, hogy miért én - is - fizetem ki pistike 16K netflix stream sávszélét??? (Jogosan amúgy)
2. Az operátor NEM emel a bigtech fizet és beleépíti a saját előfizetése árába (mert befogja, nyugodtak lehettek): azért megy majd a sírás, hogy miért lett drágább a 16K netflix előfizetés (de legalább CSAK AZ fizet többet, aki tényleg használja is)

Akárhogyis nézem, igazságosabbnak (=költség a felhasználás helyén csapódik le) a második eset tűnik és ott bizony a bigtech fizet. Mert valaki fizetni fog. Általában ha az ember nem tudja ki (fog) fizet(ni) akkor ő fizet...

(#19) aprokaroka87 válasza futo001 (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Szolgáltató fizet azért, hogy a Meta, olyan fejlesztéseket hajtson végre amivel mondjuk lehet csökkenteni a Facebook adat éhségét?

Működhetne ez így is, persze simán lehet hogy van is ilyen már.
Ne gondold egy percig sem, hogy a Google vagy a Meta nincs tisztában azzal hogy ők is felelősek azért hogy a hálózati forgalom nagyobb része tőlük megy.

(#20) cinemazealot válasza futo001 (#17) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Ok is egy szolgaltatast hasznalnak ami szukseges a mukodesukhoz."

A munkáltatókat is rá kéne venni, hogy a napi szinten ingázó alkalmazottaik után (mellett) ők is fizessenek útdíjat. Elvégre ők generálják a reggeli és délutáni forgalmat, ami hatalmas dugókhoz vezetnek.

De, hogy az elvont hasonlatomtól részben visszatérjek a cikk témájához: ha az alkalmazottak úgy döntenek, hogy nem ingáznak, hanem inkább otthonról dolgoznak, akkor is le kéne húzni a munkáltatókat, csak most hálózati infrastruktúra fejlesztési támogatás címén. Elvégre a home office-ozó alkalmazottaik most már a neten generálják az adatforgalmat.

Ó, várj, lehet, hogy az alkalmazottak az okai annak, hogy olyan helyre költöztek, ahonnan nem érik el gyalogszerrel a munkahelyüket, csak autóval? Avagy a netező felhasználók az okai annak, hogy így rákaptak a big-tech cégek szolgáltatásaira? Hm... hadd gondolkozzak...

</sarcasm> ;)

Ha szolgáltatóként saját adatközpontokat hozok létre egy olyan jól sikerült szolgáltatáshoz, ami ennyire megőrjítette az egész emberiséget, hadd ne én fizessek még azért is azért, mert a nagy vízen túli faluban Pistikének csak betárcsázós netre futja! :N

[ Szerkesztve ]

(#21) KicsiAnthony


KicsiAnthony
csendes tag

Igazuk van...

(#22) Victorio


Victorio
aktív tag

Csak hogy kicsit összehasonlítsuk a szituációt.

Én egy közút fenntartó és üzemeltető vagyok (ISP).
Építettem egy 2x1 sávos utat amin a szomszédos települések forgalma megy.
Az út fenntartásáért cserébe minden az utat használó elkérek havi 1 fabatkát.
Szépen megy is a forgalom, mindenki odaér mindenhova időben.

De aztán jön mondjuk egy külszíni bánya vállalat a környékre (META).
Mivel a bauxit fejtés rendkívül népszerű, ezért mindenki ott akar dolgozni napi 3 műszakban.
A bánya hatalmas forgalmat produkál mert mindenki minden műszak előtt hazamegy fürdeni (azaz naponta háromszor oda-vissza), ezért teljesen leterheli az általam üzemeltetett utat, hatalmas dugót okozva. Az autók már csak jelentős késések árán tudnak az úton haladni.

Az utat használók nehezményezni kezdik, hogy nem tudják megfelelően használni, nem elégséges a szolgáltatás hiába fizették ki az 1 fabatkát.

Mi a legmegfelelőbb vagy a legigazságosabb megoldás?

1.) Kibővítem az utat 2x3 sávosra saját zsebből, és továbbra is csak 1 fabatkát kérek el, mivel így áll vissza az eredeti, boldog bányaelőtti idők közlekedési szituációja. Ez megterheli a költségvetésem, ezért a gyermekeimnek már csak 3 naponta tudok meleg ebédet adni, és nem megyünk nyaralni az idén. Meg lehet jövőre se.

2.) Kibővítem az utat 2x3 sávosra, és a bővítés költségét továbbterhelem a bányavállalatra mert ő okozta a torlódást. Az útdíj továbbra is 1 fabatka marad mindenkinek.

3.) Kibővítem az utat 2x3 sávosra, és a bővítés költségének fedezésére megemelem 3 fabatkára a használati díjat.

4.) Kiteszek egy tiltó táblát miszerint a bányába irányuló forgalom engedélyhez van kötve. Egy autónak csak napi 1 oda-vissza útra adok engedélyt. Az út marad 2x1 sáv, a díj marad 1 fabatka, a forgalom visszaáll normálisra.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#23) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Vagy ők fizetik meg, vagy majd te. Választhatsz.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#24) lionhearted válasza AssAssynn (#23) üzenetére


lionhearted
őstag

Kár, hogy ebben sincsen olyan, hogy ők... vagy mindenki vagy aki használja, ilyen opciók vannak csak.

Tegnap még működött...

(#25) cinemazealot válasza Victorio (#22) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Az autók már csak jelentős késések árán tudnak az úton haladni."

Tehát a bánya dolgozói rendszeresen késni fognak a munkából. Hidd el, ez nem a Te problémád lesz, hanem a bányáé. Ő fogja kezdeményezni az út kiszélesítését. ~ Ezért épített majdnem az összes big-tech vállalat saját adatközpontot és szállt be komolyabb infrastruktúra fejlesztésekbe, mert az ő saját érdekei így diktálták (ezen a térképen pl. több olyan kábel is van, aminek a tulajdonosi vagy finanszírozói között ott van valamelyik big-tech cég).

[ Szerkesztve ]

(#26) aprokaroka87 válasza cinemazealot (#25) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

link

Gondolom ez is valami hasonló.

(#27) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"A Meta szerint ők eurótízmilliárdokat fektetnek appokba és platformokba (mint a Facebook, Instagram), ami keresletet generál – ez pedig lehetővé teszi a telekomcégeknek, hogy pénz kérjenek az emberektől az internethozzáférésért."

Alighanem ujdonsagot mondok, de a Meta elott is volt Internet, meg utanuk is lesz. Puszi, Cuki.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) aprokaroka87 válasza sh4d0w (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mond ezt azoknak, akiknek Internet = Facebook ;)

(#29) sh4d0w válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Akinek ez a relacio all fenn... nos, annak mindegy.

https://www.coreinfinity.tech

(#30) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Hülyeség amit a telekomosok akarnak.
Egyszerűen irigyek, hogy ezek a nagy cégek mennyi lóvéval gazdálkodnak és szeretnének ők is egy szeletet belőle, ingyen.
Az igények 2 évtizeddel ezelőtt is megvoltak. Emlékszem, mikor 56k-s betárcsázós modemmel neteztem éjféltől reggel 7-ig.
Aztán lett 1GB-os ADSL talán fél megás sebességgel, mikor már nem volt olyan drága. Majd korlátlan, végül növekedett a sávszélesség.
Most meg itt az 1Gb, korlátlanul. Ha az embernek mázlija van, akkor 40€ (mint nekem németben). Kétszemélyes családként nagyon ritkán van kihasználva. A legtöbb szolgáltató nem tud ekkora sávszélességben adatot küldeni.
Viszont a sávszélesség növekedésével egyre nagyobb adatcsomagokat tudtam letölteni rövid idő alatt. Egyszerűen igazodtam a netem képességeihez. Ha nem tudok ekkorát letölteni, akkor nem tudok. Ha nem megy 4K-ban a videó, akkor nézem FHD-ban vagy amiben megy.

A távközlés legnagyobb gondja a fejlesztés. Nekik nincsenek extra bevételeik reklámokból, eladott adatokból és egyéb olyan dologból, melyekből ezek a cégek annyira megszedik magukat.
Ellenben folyamatosan kell cserélni a hardver-t, mert folyamatosan fejlesztik őket.
Míg lehet, hogy egy nagy szerver már 2 évtizede megy, addig a szolgáltató költött a 3G-re, most eldobhat mindent, mert cseréli 5G-re. Előbb-utóbb a 4G-t is kidobhatja és bővítenie kell az újra.
A telefonvonalas eszközöket cserélni kell kábelesre, optikaira, hogy kiszolgálják a lakásokat. És előbb utóbb itt is szűk keresztmetszet lesz az elektronikában lévő feldolgozóegység, ami miatt új készüléket kell üzembe helyezni, hogy bírja a növekedést.
Szóval ilyen téren érthető lenne az igényük.
Míg a nagyok elvannak az aktuális rendszerrel, fejlesztgetik, bővítgetik, de szerintem nem kell olyan gyakran eszközt cserélniük, mint a telekomosoknak.

Akkor már ne hozzájárulást kérjenek, hanem részt a reklámokból és adataink után kapott bevételekből. Mert ezeket senki nem kéri, mégis mindenki kapja, ezzel is növelve az adatforgalmat.

Ha esetleg az itt említett adatforgalmas fizetést esetleg valaki is megfontolná, akkor gondoljon utána, hogyan lehetne az olyan adatok ellen tenni, mint a reklámok és egyebek, melyekre az embereknek nincs szükségük. Biztos, hogy fel lennék háborodva. Így is lopják a mobilnetet ezzel. És még idegesítenek is, mert az oldal ugrál össze-vissza a telefonon a reklámok miatt. A játékok alatt villódzó vackokról nem is beszélve. Meg a két lépésenként benyomott reklámokról. Az ilyeneket nagyon rövid úton törlöm. Így ritkán is játszom telón.

Lentebb olvastam, hogy 25€ a korlátlan mobilnet. Szerintem ez nagyon jó ár. Én 10€-t fizetek 3 GB-ért és 200 perc vagy sms-ért 28 naponként. A korlátlan netes előfizetés valami 60-80€ körül van 2 éves szerződéssel. A kábelnetet nemrég kifogtam 40€-ért, de az újonnan kötőknek ez 60€ is lehet.

(#31) sh4d0w válasza JulianSinulf (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha igazan baratsagosan akarlak kritizalni, akkor azt mondanam: semmit nem ertettel meg a problemabol.

https://www.coreinfinity.tech

(#32) kenwood válasza cinemazealot (#25) üzenetére


kenwood
veterán

Az a baj,hogy te csak a gerinchalozatrol beszelsz, amibe valoban beszalltak a nagyok. Ezek hosszu kabelek,nehol 1-1 erositovel,aktiv eszkozzel,es egesz orszagok forgalmat viszik el. A gerincet boviteni sokkal kisebb koltseg,es ido,mint egy Nemetorszag meretu teruleten lecserelni minden rezkabelt optikara,uj modemet adni hozza stb ... Hiaba van vegtelen kapacitasod az adatkozpontban,es az "orszaghataron", a kis zsakfalukba is le kell vinni,meg visszahozni onnan a csomagokat. A halozat ezen resze az igazan draga,mert itt sokszor 50 elofizetore is le kell rakni azokat az aktiv eszkozoket,ami egy lakotelepen ezreket szolgal ki. Ezt mar regen belatta az EU is, ezert volt itthon is digatalis jolet / SZIP program.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) aprokaroka87 válasza JulianSinulf (#30) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerinted egy Google vagy egy Meta szintű cégnél nem kell hardvert fejleszteni, vagy szervereket cserélni?
Egyébként meg ha jól tudom akkor az 5G már fejlettebb annyival, hogy a szolgáltatók is tudnak jobban optimalizálni.
Ha megnézel egy mostani mobilszolgáltatót, már nem csak hivásra használják a hálózatot.
Tudomásom szerint mind a háromnál van pl internet alapú tv szolgáltatás.
Tehát mi történik? Adatot adnak el...

(#34) aprokaroka87 válasza kenwood (#32) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Drága a hálózat kiépítése?
Ez mióta a Google vagy a Meta problémája?
Vagy ha nem lennének a nagy Big tech cégek akkor elég lenne csak 20 évente fejleszteni?
Egyébként meg elég nagy eséllyel a 6G mobilhálózati technológia megjelenésével a vezetékes alapú net-nek amúgy is simán lehet hogy annyi lesz, de az még nem most fog megtörténni.

(#35) kenwood válasza aprokaroka87 (#34) üzenetére


kenwood
veterán

Szerinted hany adotornya van egy mobilszolgaltatonak ? Hany embert,mekkora savszelesseggel tud kiszolgalni 1-1 ?
Azokba az adotornyokba hogyan jutnak el a csomagok a kozpontbol ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#36) fatpingvin


fatpingvin
őstag

egyszeri előfizetők szintjén megállja a helyét az a szerecsenmosdatás ami mindig előjön a téma kapcsán a kommentszekcióban.

a telco-lobbit viszont abszolút támogatom, részben azért mert ezen a ponton az internethozzáférés már majdnem közművesítés kategória amit állami szinten, ilyen nagyságrendeknél illik hasonlóan kezelni. kiemelt fontosságú önmagában, az hogy ezt ki és mire használja az lényegtelen, a lényeg az hogy az infra elérhető legyen.

másrészt meg azért is mert miért ne, fizessenek csak a techóriások, adózni amúgy sem adóznak arányosan, szóval részemről bármi ami ezekről legombol valamennyit az üdvözlendő. majd kitaláljuk milyen jogcímen érvényesítjük ;]

ezzel az én meglátásom szerint semmi probléma nincs. aki nagyra tudott nőni az viseljen nagyobb közterheket is, pont. a többi részletkérdés ésvagy mellébeszélés.

jöhet a flame, majd túlteszem magam rajta.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) dabadab válasza Victorio (#15) üzenetére


dabadab
titán

A vége az lesz, hogy a net szolgáltatók valamiféle QoS szerű módon maximalizálják az egy-egy giga tech cég felé menő forgalmat

Ez konkrétan tilos: a net neutrality pont ennek a tilalmáról szól (és ez nagyon jól van így).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) dabadab válasza fatpingvin (#36) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted a facebooktól mennyi pénzt lehetne beszedni per user és ez mit segítene?

Tessék csak tessék, elő a számokkal, hadd beszéljünk értelmesen a témáról!

aki nagyra tudott nőni az viseljen nagyobb közterheket is, pont

Kivéve, ha telco, mert akkor mégsem?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39) janeszgol válasza aprokaroka87 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, reszint ezek a Big Tech cegek nyomatjak a fejlesztest. Az o erdekuk, hogy a szolgaltatasaik jo minosegben elerheto legyen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) fatpingvin válasza dabadab (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

milyen per userről beszélsz? en bloc.

nem szabad leülni ahhoz az asztahoz ahol az ilyen nüanszokkal történő maszatolás megy. fizessenek egyszerűen azon a jogcímen hogy nagyok és nagy a profit amit termelnek, nem kell ezt agyonbonyolítani.

worry not, a nagyra nőtt telco is ugyanúgy fizessen. az újraosztást meg lehet emberibb érdekeltségek mentén tolni, azaz nem abban a megközelítésben hogy mi a profitábilis hanem hogy össztársadalmilag mire van szükség.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) sh4d0w válasza dabadab (#37) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A multkor kerted, most megtalaltam: https://www.theregister.com/2013/01/17/google_orange/

Igenis ra lehet birni a Big Tech-et a fizetesre, ha nalad a root jelszo.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) fatpingvin válasza dabadab (#37) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezzel meg teljesen egyetértek, ebbe semmilyen módon nem megengedhető a belerondítás. pont ez az egyik legfőbb bajom a nagy techcégek által a nagy elosztóközpontok mellé telepített, saját használatú cache szerverekkel.

technikailag nem sérti a dolgot, de azért ha a legvégén funkcionálisan nézed akkor azért érezhető hogy jogászkodás ez is, elvégre a nagy volumenű helyi forgalom a messzebbről történő adatforgalmat áttételesen lassítani fogja. nyilván ezt nem az ISP csinálja hanem mondjuk a netflix, de a végeredmény ugyanaz, a helyi infra telítődik ami lassítja a távolabbi dolgok elérését. bár ez már csak lazán kapcsolódik

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) dabadab válasza fatpingvin (#40) üzenetére


dabadab
titán

milyen per userről beszélsz?

Fennt valaki panaszkodott, hogy sok neki a havi 146 euró. Ebből szerinted mennyit tudna átvállalni a Facebook? Mert hát ugye ez lenne a kérdés. Lássuk a számokat!

fizessenek egyszerűen azon a jogcímen hogy nagyok és nagy a profit amit termelnek

A nyugati aluljáróban előforduló bicskás srácok szoktak ilyen érvelést előadni, ez kb. az a színvonal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) dabadab válasza sh4d0w (#41) üzenetére


dabadab
titán

Persze, bárkitől el lehet venni a pénzét (lásd eggyel feljebb): kérdés, hogy ez kinek jó.

DRM is theft

(#45) aprokaroka87 válasza janeszgol (#39) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerinted mit tudna tenni egy Google szintű cég, ha holnaptól Magyarországon maximum 1 mbit/sec-re lenne korlátozva az internet sebessége mindenhol és mindig.

Egyébként meg hidd el hogy jobb ha az ilyen nagy Big tech cégek nem kezdenek el tejelni, mert az valószínűleg nagyon nem ingyen lenne, neked sem és nekem sem.

[ Szerkesztve ]

(#46) aprokaroka87 válasza dabadab (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha minden mást blokkol a szolgáltató, és 0-24-ben a Facebookon logna az user, lehet a teljes összeget kifizeti a Meta... ;)

(#47) janeszgol válasza aprokaroka87 (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

Kivonul vagy a youtube 480p lesz a maximum. Kifogja nézni? Senki.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) aprokaroka87 válasza janeszgol (#47) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen, cserébe az internet havi díja is mondjuk feleződik...

(#49) aprokaroka87 válasza sh4d0w (#41) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért én kíváncsi lennék a szerződés részleteire, mert nem hinném hogy a Google csak úgy küldi a pénzt, a semmire.

Mondjuk megnéztem ez az Orange sem valami sarki net Szolgáltató 10 ezer ügyféllel.

[ Szerkesztve ]

(#50) cinemazealot válasza kenwood (#32) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem nem egy dologról beszélünk. Ha a kis zsákfaluban megvalósul a SZIP és a rézdróton képes leszivárogni az ez által ígért 30 Mbps, ott nem netflixezés vagy 4K youtube-ozás lesz, hanem legfeljebb ügyfélkapuzás fészbúkozás. Persze az itt szolgáltató ISP is akarhatja a Netflix meg a YouTube pénzét, de miért is, ha ott a szolgáltatás nem életszerű? Azt, hogy on-demand 4K-ban videózzak ahelyett, hogy a műsorújság szerinti, antennán/műholdon/kábelen elérhető tévé programban gyönyörködjek, nem említhető egy napon a DJP/SZIP céljaival.

Ma a legegyszerűbb honlap is már megabájtokat fogyaszt. A mobil alkalmazásokat már 10...100 megabájtokban mérik. Egy okostelefon frissítési csomagja a gigabájtot karcolja. Az okostelóval lőtt fényképek és videók felhőbe mentése és közösségi médiában történő on-the-fly megosztása a mindennapok részévé vált, ahogy a videó alapú reklámok is. :U Ráadásul még az autóink is OTA frissülnek. :D Elkényelmesedtünk és iszonyúan pazarlunk. Ebből kellene visszavenni és az infrastrukturális fejlesztésekről át kellene irányítani a fókuszt a minőségi és optimalizált szoftver fejlesztésre. Máris elég lesz mindenhova a 30 Mbps-os rézdrót. Ja, hogy ez több munka és kevesebb/lassabb pénz? Tény. De ha ez nem elég a FB-nak, majd alkalmazkodik ő és legfeljebb kiad egy Messenger Lite-ot.

Oh wait... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.