Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136501) Tibiajax válasza venember83 (#136500) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Nagy a baj, hamarosan már csak mesebeli lény lehet a csimpánz - Infostart.hu

:DDD

(#136502) omfgk válasza venember83 (#136498) üzenetére


omfgk
addikt

Bale gyakorlatilag azért maradt mert lőtt két gólt a BL döntőben.
Ha az a két gól nincs akkor eladtuk volna...
Mondjuk az eladni szó egy kicsit erős. Elengedtük volna Kínába.

Addig semmit nem csinált. És azóta se kb.

Mindezt azért mert lőtt két gólt Kariusnak...
Nélküle is meglett volna az a meccs.
Az ollózás szép volt, de CR-é sokkal nehezebb volt.

Aztán a Puskás díjat meg elvitte Salah... Év vicce.

Perez ezt elbaszta. Nettó kb 15 millió/év amúgy az összeg.
Összesen ez így 120 milla lesz... bruttóban, 2018-2022.

[ Szerkesztve ]

(#136503) venember83 válasza omfgk (#136502) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha ilyen drágán osztják a BL-győzelmet, akkor talán szólni kellene Andrea Agnellinek, hogy biztos akarja-e. Bár CR is négy év alatt bő 200-240 millió euróval terheli meg a Juve költségvetését, plusz persze a százmilliós átigazolási díja, szóval lehet, hogy a Juve elnöke már döntött ebben a kérdésben, és kell a BL-cím ilyen költségek mellett is.

(#136504) dudu5130 válasza venember83 (#136503) üzenetére


dudu5130
őstag

És mennyit hoz ebből a reklám értéke vissza a Juvenak?

(#136505) venember83 válasza dudu5130 (#136504) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt kb. annyira nehéz megítélni, mint a City szponszorszerződéseit, amiket az UEFA vizsgált az FFP megsértése miatt. A City ügyvédei szerint reális volt az adott összeg, az UEFA szerint irreálisan magas.

(#136506) dudu5130 válasza cyberkind (#136466) üzenetére


dudu5130
őstag

Ezt sose értettem. Miért lenne jobb ha elmenne mondjunk a Nottingham-be vagy A Torinoba esetleg a Genoaba mert van múltjuk? A City 10 éve a PL elitjében van. Angliában mindent megnyertek, ott játszanak a világ egyik legjobbjai, meg tudnak fizetni bárkit. A Milan, az Inter, a Real, a Barca is csinálta ugyanezt, hogy kilóra megvett mindenkit. Persze az undorító ahogy mennek ott a dolgok, de mitől lenne kevesebb ember Messi mert elmenne a világ egyik legnivosabb bajnoksaganak az egyik legjobb csapatába?

Interes kollégák körében se értem, hogy állandóan a PSG és a City a gané... Moratti mi a bánatot csinált 10+ éven keresztül EREDMÉNY nélkül??

(#136507) dudu5130 válasza venember83 (#136505) üzenetére


dudu5130
őstag

Szerintem közel egálba jön ki az a fizu az általa bejött lóvéval.

(#136508) venember83 válasza dudu5130 (#136507) üzenetére


venember83
nagyúr

Lekötelezel. :R

(#136509) omfgk válasza dudu5130 (#136504) üzenetére


omfgk
addikt

Nehéz minden CR miatt bekövetkező változást számszerűsíteni.
Vagy inkább lehetetlen.

Több néző. Több követő az ilyen-olyan csatornákon. Több mezet is adnak el. De abból csak pár százalékot kap a Juve. A lényeg inkább a sokkal jobb alkupozíció a szponzorokkal szemben.

Így a koronával együtt tuti ,hogy buknak az üzleten.
De lehet ,hogy ha ez a szar nem jön akkor is bukta.

[ Szerkesztve ]

(#136510) Ringman válasza dudu5130 (#136506) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem csak annyi bajom van a psg-vel és a city-vel, hogy rájuk nem érvényes az ffp.
(+ a psg-t már a pauletas időben sem kedveltem)

(#136511) venember83 válasza omfgk (#136509) üzenetére


venember83
nagyúr

Ingyen fog távozni, ergo évi 25 millió értékcsökkenés minden évben, ami fix a szép kis bruttó bére mellett. S ezek csak a pénzügyi költségek, de sportszakmai szinten is vannak költségei a torinói ottlétének, pl. kihagyhatatlan, s folyamatosan rá kell szabni a csapatot.

[ Szerkesztve ]

(#136512) omfgk válasza venember83 (#136511) üzenetére


omfgk
addikt

Higanyra is elment 90 milla. Aztán 4 évvel később már igazából ingyen is elengednétek, csak menjen.
Nettó 7-8 milla per év.

Szerintem CR leigazolásában volt ráció. Csak akkor ne ilyen Sarri féle töketlen edzőket hozzatok.
Lehet ,hogy 18-ban Zizut is el kellett volna ,hogy csípjétek. Egyáltalán ott volt próbálkozás a Juve részéről? Vagy akkor Allegri helye még betonbiztos volt?

[ Szerkesztve ]

(#136513) venember83 válasza omfgk (#136512) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor még fordítva volt, Perez akarta Allegrit, Allegri elengedése után viszont már a Juve akarta Zizout. Puhatolózás szerintem volt Zizou ügyében, de sokra nem mentek vele, s nyilván jobb opció volt Zizou számára a visszatérés az ismert közegbe.

Persze, Pipita is most 18 milliós mínusz lesz az értékcsökkenés miatt, plusz a fizetése, amit bánatpénzként kiutalnak neki. Csak CR-nél is felmerül ez az értékcsökkenés, ne csak a bérét vegyük figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#136514) Tibiajax válasza Ringman (#136510) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

paulétás... :) az se most vót
a psg sosem volt, nem is lehetett szimpátikus csapat.. se múltja, se millióje, mióta felvásárolták kilóra az arabok, a maradék formálódó szimpátikusság esélye is odalett.
de hát, nem is a szimpatikusságra mennek, ha jól tudom a tulajdonosok

(#136515) bagyulajuve válasza Tibiajax (#136514) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem a Rai, Djorkaeff féle azért kicsit tetszett

Resistencia eterna

(#136516) dudu5130 válasza venember83 (#136508) üzenetére


dudu5130
őstag

De igazából mindegy mennyi megy ki vagy jön vissza belőle, mert CR-ből csak akkor tudnak nyereségesen kiszállni ha vele meglesz a BL, mert ő azért vitték oda, arra megy ki a lóvé.

(#136517) sh4d0w válasza Tibiajax (#136514) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Te azért kedveled őket... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#136518) dudu5130 válasza Ringman (#136510) üzenetére


dudu5130
őstag

Nem az itteni Interesekre értem hanem a közösségi oldalon fröcsögő idiótákra célzok.

(#136519) dudu5130 válasza sh4d0w (#136517) üzenetére


dudu5130
őstag

Ha a Juve vagy a Bayern az ellenfél :DDD

(#136520) Tibiajax válasza bagyulajuve (#136515) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Rai az tényleg jó volt :B na, ő egy szimp arc volt. nem került be soha az akkori legnagyobb brazil nevek közé (nem jutott már neki hely, mondjuk azt), de a psg-t ő vitte jah

Djorkaeff.. arra a Djorkaeff-re gondolsz, aki annak idején kegyetlenül helyrerakott valami fővárosból a milánói katlanba merészkedő csapatot?

:D :B

(#136521) Viszlát válasza cyberkind (#136451) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez csak szimpátia alapú megkülönböztetés, Messi ugyanúgy nyomja a szponzoros és egyéb dolgokat, szinte azonos összegre vannak értékelve is a Forbes szerint pl (Messi $104M, Ronaldo $105M, Federer mögött második és harmadikok a világ legjobban fizetett sportolói listán, amiben nem csak a jövedelmet számolják). Pepsi, Adidas, Huawei, TATA motors, Gatorade, stb, heti 650-700k dollár között zsebel be ezekből a reklámszerződésekből.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136522) bagyulajuve válasza Tibiajax (#136520) üzenetére


bagyulajuve
addikt

bizony rá, sajnáltam is, amikor fekete/kékbe öltözött; kedvenc "francia" játékosom volt Lizarazu-val egyetemben

Rai - most nézem wikin-n, hogy 49x volt válogatott és a tesója a legendás Socrates volt, akire én azért annyira nem emlékszem (ennyire nem vagyok öreg :D )

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#136523) cyberkind válasza dudu5130 (#136506) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem nem mindegy, hogy az eredmények azért jöttek mert elköltik a zsák pénzeket, vagy azért költik a zsák pénzeket mert már megvannak és jönnek az eredmények. A bajnokság nívós, csak nem biztos, hogy neki ez jó lesz, itt nem szaroznak ha csúszni kell és törik a láb, de majd kiderül.

(#136521) Viszlát
Pontosan, rátapintottál a lényegre, régen nonstop ment a duma, hogy a kis Messi milyen király meg szolid és társai, mert ő nem az mint Cr, errefele kiderül, hogy tényleg nem az mint Cr, csak éppen a másik irányba. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#136524) omfgk


omfgk
addikt

Nos, most egyelőre úgy tűnik ,hogy Messi maradhat a Barcában...
Csak nehéz kihámozni a kamutengerből azt a pár hitelesebb infó morzsát.
Egyértelmű ,hogy akik az üzlet kapcsán jól járnak azok a nyomorult garázsfirkászok és twitter-lepkék.

De most arra van talán a legnagyobb esélye ,hogy marad és jövőre ingyen lelép.
TyC Sports szerint 90% az esély arra ,hogy Messi marad.

Bartomeu evezőlapáttal keveri maga körül a szart.

A koronavírust miatt meg ugye lezárások, korlátozások így azt a 16 ezer aláírást is nehezebb lesz összeszedni.

[ Szerkesztve ]

(#136525) Peterhappy válasza omfgk (#136524) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem az volt, hogy ha Messi marad és bevállalja ország-világ előtt, hogy bartob.zi miatt akart csak elmenni, akkor lelép önként és dalolva?

(#136526) Cartevo válasza Peterhappy (#136390) üzenetére


Cartevo
őstag

Félő, hogy a (sport)történelem ismétli önmagát, s megint másnak kaparjuk ki a gesztenyét.

2017 - A magyar csapat kiverte a nyugati csapatot, majd kiesett a délszláv ellen.

(#136527) mephi666


mephi666
nagyúr

ma gondoltam bele igazán, hogy az ajax milyen szinten ontja a világra a nevelt játékosait az elmúlt években:

frenkie de jong -> barca
matthijs de ligt -> juve
donny van de beek -> united
hakim ziyech -> chelsea (ő mondjuk kakukktojás, mert nem utánpótlásból került fel a nagycsapatba, de így is szépet kerestek rajta)

ziyech kivételével százezrekért kerültek az ajaxba a többiek és nagyrészt 50-100milliós összeg közt álltak tovább :Y ilyen a szép utánpótlás nevelés

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136528) omfgk válasza mephi666 (#136527) üzenetére


omfgk
addikt

Az elmúlt 20 év:

És akik inkább megoldják pénzből:

Mindenki döntse el ,hogy melyik csapat a szimpatikusabb és kinek szurkol... :))

[ Szerkesztve ]

(#136529) bagyulajuve válasza omfgk (#136528) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a Dinamo Zágráb nem szarral gurigázik, ezen kissé meglepődtem, a többi azért sejthető

Resistencia eterna

(#136530) Tibiajax válasza mephi666 (#136527) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

átérzed már akkor, milyen érzés ajax-drukkernek lenni?

az arcod, amikor már viszik is a legjobbjaidat kedvenc klubjaid tottanham/juve/cselszi/united?
https://www.hitc.com/static/uploads/hitcn/930/hakim_ziyech_of_ajax_looks_on_during_the_uefa_europa_league_fina_755619.jpg

[ Szerkesztve ]

(#136531) Ringman válasza omfgk (#136528) üzenetére


Ringman
nagyúr

bayern nagyon durva, 171 érkezőnél 1mrd kiadás, real és barca is 250 körül, ehhez képest a juve + inter 800 érkező fölött :)
van stat a legutóbbi 10 évre is? kíváncsi lennék az interre és a psg-re

(#136532) Ringman válasza bagyulajuve (#136529) üzenetére


Ringman
nagyúr

ott még a korrupció is bejátszik: [link]

(#136533) omfgk válasza Ringman (#136531) üzenetére


omfgk
addikt

(#136534) Ringman válasza omfgk (#136533) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez így még durvább.

(#136535) Peterhappy válasza omfgk (#136528) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon durva, köszi.

Azért az valahol baromi lehangoló, hogy átlagosan akár évi 30-40 érkezőről ÉS ugyanennyi távozóról beszélhetünk. Ez már inkább emberkereskedelem, nem átigazolási politika.

És oké, második csapat, harmadik csapat, ifitől érkezők, olaszoknál a fele-fele vásárlások - ez akkor sem normális dolog. Szerintem.

(#136536) Ringman válasza Peterhappy (#136535) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem is benne vannak azok is, akik 0 meccsen játszottak az adott csapatban, csak leigazolták őket (pár év kölcsönben, nem hozták a szintet), vagy ifiből felkerültek, és egyből el lettek adva.

50%-os tulajdonlás jópár éve nincs már az olaszoknál sem, lehet 8-10 éve is van már, vmi eu-s munkajogi dolog miatt azt hiszem. (régen olyan is volt, hogy a kölcsönjátékos nem játszhatott a csapata ellen, ma már ez is tilos)

[ Szerkesztve ]

(#136537) omfgk válasza Ringman (#136536) üzenetére


omfgk
addikt

Kölcsön, free transfer benne van.

Pont a kölcsön az ami így megdobja az olasz számokat. Néztem egy random Interes transfer ablakot. 40 érkező játékos, mert véget ért a kölcsön. Plusz akiket vettek még.

Ezért több a Chelsea-nél is a körforgás.

[ Szerkesztve ]

(#136538) mephi666 válasza Tibiajax (#136530) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, annyira nem követtem az ajax-ot: még általánosban kluivert is ott volt és sokat hallottam a nevét nagy ajax rajongó osztálytárstól :D most hogy nézegettem: a fia szintén ajax nevelés és 2éve került a roma-hoz... erről nem is tudtam... mondjuk lehet, hogy azért, mert nem olyan szinten nyomja, mint az apja? ő davids-al valami kegyetlen jó párost alkotott anno a válogatottban is... davids hihetetlenül osztogatta a labdákat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136539) Tibiajax válasza mephi666 (#136538) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a kis kluivert eltűnt szépen.. de ő is csak hozta a kötelezőt, amszterdamból azonnal lépett, mihelyst hívta telefonon egy nagyobb név - legyen az bárki, úgy volt vele -, elment a rómába, tökéletes helyre, már nincs is sehol.. nem baj, fel a fejjel kis csokifiú, nem lehet mindenki barca-sztár
hozzáteszem, a fater is elkövette a hibát annak idején és olaszba ment először, ráadásul milánó borzasztóbbik felébe, egy évig húzta a szenvedést és onnan menekült át a barcába, ahol van gaal bácsi alatt máris értő közegre lelt.
:)
hát igen, Seedorf, Davids, Jonk - ilyen 'szar' középpályája volt csak az én nagy nagy kedvenc válogatottamnak.. elöl olyan focizni nem tudó semmirekellő lesipuskások voltak mint Kluivert & Bergkamp, oldalt futkorászott Overmars, hátul meg Blind-Stam-DeBoer adta.
rég volt már, sajnos..

[ Szerkesztve ]

(#136540) Peterhappy válasza Ringman (#136536) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm, ezt nem is tudtam.

(#136541) Pkc83


Pkc83
őstag

Hali!

Nem tud valaki esetleg egy müködő streamet az m4 sporthoz
ami külföldön is müködik? :R

(#136542) Pkc83 válasza Pkc83 (#136541) üzenetére


Pkc83
őstag

Megoldva. :D

(#136543) venember83


venember83
nagyúr

(#136544) villamos


villamos
őstag

Hajrá Magyarország! :DD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#136545) dracox válasza Tibiajax (#136539) üzenetére


dracox
addikt

Régi szép idők focija.
szerettem azt a holland csapatot tele egyéniséggel.

(#136546) perempe válasza villamos (#136544) üzenetére


perempe
addikt

engem a mesterséges zaj zavar.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136547) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Jól látom, hogy vannak lehetőségeink? :F
Most kapcsoltam be a meccset. ;]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#136548) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ezt a rossz, topa szalait istenem...
nincs senki más, fiatal, gyors technikás csatár, senki? 10millióan vagyunk..

ez a Sallai-gyerek nem olyan rossz. Szoboszlaival ketten még nagy dolgokat tudnának baloldalt csinálgatni

(#136549) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Kipcsák vért ittak meccs elött? :C
Amennyit láttam kurvára tetszik. :R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#136550) forceberg válasza Tibiajax (#136548) üzenetére


forceberg
veterán

Szalai a tipikus magyar focista ellentettje, fejben rendben van, de egyébként ügyetlen :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.