Lehet velem van a baj, én vagyok "geek sznob" (ahogy egy magát szintén haladóbb, hatékonyabb felfogásúnak gondoló fórumtárs jellemezte magát ironikusan)...
Vagy olyan valakik közé tartozom, akik ott szeretik visszakeresni és úgy a másik felet, ahogy és amilyen platformon a megkeresés/igény érkezett. Nem ott, ahol a legbonyolultabb a másik félnek, s a legkevésbé effektív a végkimenetel.
Azt persze hagyjuk, hogy "az ügyfél az első", akinek "mindig igaza van" ez ma már feltétlen nem igaz sok helyen, mert ugye akkora az "igény", olyan nagy a "leterhelés", olyan kevés a fizetés... De ha az ügyfél "utolsóként" van kezelve (elv alapján is) a folyamatban, akkor érdemes volna a folyamatot egyszerűsíteni, mind kevesebb, nagyon sokszor bántó, lekezelő interakcióval, nem? Érezze magát az ügyfél megtisztelve, hogy a fizetett szolgáltató egyáltalán reagál, valahol, valahogy, valamikor? Mi ez? Társkereső?
Miért van ez rendszeresen, főleg Magyarországon, legyen szó akár webáruházról, pláne futárokról, még inkább ügyfélközpontokról, hogy az ügyfélkérés/rendelés időszakától az átvétel/ügyzárás időszakáig egymás kergetésével, a felesleges, üres, semmitmondó pusztán tudálékoskodó, a megoldás közelében se járó, inkább pszicho-központra vagy telejósdára hajazó stílusú ügyfélrendszer pötyögtetéssel vagy csevegéssel telik a legtöbb idő (és pénz).
Az effektív, tényleges probléma megoldás helyett. Amíg az ügyfél meg nem unja, és hagyja az egészet a fenébe.
Főleg az után, hogy eleve webes felületen történt a szolgáltató megkeresése, tehát normál módon ott is kéne maradnia, másként az ügyfél talán telefonon kezdte volna...