Twitteresek gyülekező itt!
Hirdetés
Twitter is over capacity
RE: E-peeen
Ez tényleg annyira számít?
Válasz erre a bejegyzésre: [link]
Miért nem Linux?
Ismét kedvem támadt egy kis Linuxozásra a napokban, gondotam újra felelevenítem magamban, hogy legutóbb miért is nem használtam. Úgyhogy Kubuntut töltöttem ma le, de egyszerűen már a telepítés/indításnál elment a kedvem tőle, annyira lassú volt, olyan fél órát vártam, 10-20-szor oda-vissza ment a töltő-csík, aztán csak egy hibaüzit kaptam és leállt az indítás. Hát mondom jól van, biztos a CD-t sikerült rosszul megírni (vagy csak mocskos). Úgyhogy elővettem egy UHU live CD-t, aztán kipróbáltam azt, de ott meg egyszerűen hiába b*szkolódtam sehogy se sikerült ráerőszakolni az nVidiás meghajtót.... [link] Még az sh-s parancsot se sikerült elindítanom, egyszerűen nem értem miért kell azt paranccsorban csinálni, vagy a grafikus felületet leállítani. Szóval nem jött meg hozzá a kedvem, a win akkor is felhasználóbarátabb, a Linux is már vagy 15-6 éves és még mindig konzol kell driver telepítéshez? Hagyjál már!
Microsoft netes cuccok
Kezdjük talán a (szerintem) legnépszerűbbel:
MS Live Spaces [link]
Immáron magyar nyelven is! Aki nem tudná miről van szó, leírom egy amolyan mindenes blog, képeket lehet feltölteni rá, listákkal lehet bővíteni, témák is vannak benn, és mostmár a magyarosítás óta kezeli az oldalon belüli videólejátszást is.
Live search [link]
Az MS keresője. Próbálgattam és nem nagyon jött be, mert nem volt benn a gógliból ismert magyar oldalak szerinti keresés...
Live Maps [link]
Szintén Google ellenfél, az Earth ellen száll harcba ugyanis (meglepő) módon egy térképről van szó.
MSN video [link]
Egyelőre angol nyelven érhető még csak el ez a Youtube és Google video alternatíva, hát, nem tudom lesz-e sikere, ahogy nézegettem még nem valami sok rajt a tartalom és elég erős szűrésen megy át az a meglévő kevés is.
MSN Weather [link]
Időjárás-jelző. Ha éppen nem találnánk mást, ez is megteszi. A mi kis városunkat sikeresen megtalálta úgyhogy nekem egyből kapott egy piros pontot.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
0
Nettech 1GB-os MP4 lejátszó
A következőkben erről a lejátszóról írnék, viszont nem csak ennek a márkának a termékére fog vonatkozni a leírás.
A készülék egy iPod Nano-utánzat, mint utólag kiderült elég sok cég csinál ilyen lejátszókat, méghozzá ugyan azzal a menüvel és kinézettel. Ilyen utánzatok például az AVS Nanoblade, eRonix, Telstar és az INOVIX iPocket lejátszók. A Nettech készüléke 18 ezer forintos árával vitt rá egy Media Markt üzletben arra hogy megvegyem. Előtte természetesen a neten böngésztem a kínálatot, ám ebben az árkategóriában nem sok MP4-lejátszót lehetett találni. Tudását tekintve nem érheti semmi panasz a lejátszót, 1,5''-es kijelzője nem épp a legnagyobb, de amire kell arra tökéletesen megfelel. Ezen felül van benn egy jól kezelhető zene-, egy videólejátszó, rádió, képnézegető, rádió, e-book olvasó valamint egy játék is. Illetve hangfelvevő valamint a felvett hang lejátszására szolgáló ''alkalmazás'' is került bele. A menüben való lépkedésre a készülék alján-közepén található 5 nyomógomb szolgál, egy ''M'' (amivel az egyes menüpontokba lehet belépni, illetve a zene-, videó-, képfájlok elindítását ), egy ''VOL'' (egyértelmű) valamint jobbra, balranyíl (előre-, hátracsévélés, menüben, fájlok közötti lépkedés) és lejátszógomb (ami igazából csak ''pause'' gomb). A készülék mellett pedig a dobozában találunk egy kézikönyvet, egy fülhallgatót és egy 8centis CD-t is. (ez utóbbi azért eléggé megmosolyogtatott amikor először megláttam, pedig hasznos dolog, ugyanis ezen található az AMV-konvertáló progi. De erről később.)
A funkciók bővebben:
-A zenelejátszó
Mint már írtam egész jól használható, kezeli a könyvtárakat, valamint játszik MP3, WMA illetve legnagyobb meglepetésemre OGG fájlokat is. Semmi érdekesség nincs benn, egy különös dolgot azonban észrevettem: Az előre-, hátratekerés MP3 számoknál lassabb a másik két formátumhoz képest. Hangszínszabályozásra is van lehetőség, lejátszás közben 7 féle beállítás közül választhatunk, úgy mint Normál, Rock, Jazz, Classic, Pop, Soft és DBB. Nekem ezek közül a Rock vált be leginkább, minden stílusú zenénél ezzel volt leginkább hallgatható. Sajnos csak a hozzá adott fülhallgatóval használtam eddig, úgyhogy a lejátszás minőségéről nem túl sok jót tudok írni, de nekem a mindennapos zenehallgatásra tökéletesen megfelel.
-A videólejátszó
Ennél picit részletesebb leírásra van szükség. A számítógépen tárolt videófájlokat ugyanis nem kezeli alapból, előtte át kell konvertálni a CD-jént mellékelt programmal AMV formátumba. Filmeket azért nem nagyon ajánlok nézni a lejátszón, már csak a kis kijelző miatt sem, kissebb klippeket lehet érdemes nézegetni rajt. Az előre-,hátratekerés itt is lehetséges.
- E-book olvasó
A készülék megvásárlása után pár héttel (na meg a félévi dolgozatok miatt) kellett először használnom ezt a funkciót és azt kell hogy mondjam igencsak megtetszett. TXT fájlokat tud kezelni a lejátszó, aminek a hátránya az, hogy sajnos a betűméretet nem lehet változtatni, de alapjában véve jó ötlet szerintem hogy ezt is beletették.
-És a többi funkció
Ezekről nem szeretnék olyan sokat írni, teszik a dolgukat, a hangfelvevő nem épp a legjobb minőségben vesz fel (pedig még fel is ajánlja a minőségi szinteket) még legjobb minőségre állítva sem, bár eddig csak rádióból felvételt próbáltam. A képnézegetőt se nagyon használtam, ugyanis a képeket alig lehet felismerni a kijelző mérete illetve minősége miatt. Unaloműzőként pedig egy Tetris található benn egyedüli játékként, ám néhol 3 játékkal reklámozzák, arról még egyelőre nincs információm, hogy lehet-e más játékokkal bővíteni.
Ami még a dobozban volt: a gyári füles. Hát nem épp egy csúcstechnika, az egész egy műanyag, úgy látszik ezen spóroltak, azért lett ilyen olcsó a lejátszó. Amibe pedig belemegy az egy 2,5 mm-es aljzat legnagyobb csalódásomra, de szerencsére mostmár léteznek 2,5 -> 3,5-ös átalakítók is. Egy ilyen beszerzése mindenképpen ajánlott, ha meglévő fülhallgatónkat szeretnénk használni vele.
Akksija nálam van hogy 3-4 napig is bírja, bár ilyenkor naponta csak 1-2 órát ha hallgatom, de ha komolyabban használom akkor is elég 2 naponta tölteni. Ám a töltésnél se több órás műveletre kell gondolni, hálózatról töltve fél-egy óra alatt csurig lehet tölteni (igaz csak úgy, hogy előtte a készüléket bekapcsoltuk, ugyanis kikapcsolt állapotban ugyan az a hiba előjön mint az USB-snél). Számítógépről, USB-n keresztüli töltést azért nem ajánlom mert úgy nem nagyon akar tölteni, több órás töltés után igaz hogy a készülék teli akksit ír, de pár 10 perces használat után már le is merül. Ezen jelenségek magyarázatára még nem jöttem rá, de előfordult már mások hasonló lejátszójánál is.
Sony Ericsson K700 - Mai szemmel nézve
A Mobilarénán található ugyan egy cikk erről a telefonról, ám a dátumára rápillantva látható hogy nem épp egy mai teszt az. Ez a tény valamint az, hogy haverom a napokban vett egy Nokia 6070-est késztetett arra hogy én is írjak egy minitesztet erről a telefonról.
Hogy mégis mi a francot akarok én a Nokiával? csak annyit, hogy annyiba került az újonnan, mint egy majdnem újnak kinéző SE K700-as. A két készülék tudása pedig nem egy kategóriába tartozik.
Lehet hogy a Nokiát a vékonyabb pénztárcával rendelkezőknek készítették, de azért a mostani telefonokhoz képest elég kevésnek éreztem a tudását, de még a K700-ashoz is. A Sony Ericsson ugyanis ezzel a telefonnal azért igencsak magasra tette a lécet a többieknek, akkoriban a 6230-assal hasonlítgatták össze, méltán joggal. Kijelzőt jó nagyot raktak bele, 176*220-as méretűt. Ezen kívül található benne Infra valamint ''Blútusz'' is, adatcserére inkább az utóbbi a megfelelő, ráadásul SE-ok között van egy külön lehetőség is a fájl-átvitelre, nevezetesen az hogy Bluetooth-on keresztül egy kis Intéző-szerűségben lehet böngészni a másik telefonon található adatokat. Ezen felül pedig a telefonba tettek rádiót és egy jó kis MP4 lejátszót is, ami azért a 40Mb memóriával párosítva egész elfogadható média-lejátszóvá varázsolja a telefont. Ezzel szemben a Nokia az új 6070-esével igencsak nagyot bukott, kijelzője 128*160-as, nincs benn BT illetve a memóriája is jócskán elmarad a SE-étól. Sokan mondják, hogy a Sony-t azért nem vesznek mert joystick van benn és hogy az milyen gyorsan tönkremegy, aztán cseszheti. Hát nem egészen, ugyanis szépen kell vele bánni és akkor semmi baj nem lesz annak a joysticknak, ha mégis történne valami vele, a tisztítás nagyjából 3 ezer forintból megúszható, vállalkozó kedvűeknek akár ingyen is.
Ez csak egy telefonnal való összehasonlítás ugyan, de úgy gondolom elég sok telefonnal összehasonlítva hasonló ''eredmény'' alakulna ki, mégpedig az hogy a Sony Ericsson KO-val győzne. A kicsit öregecske K700 még most is jó vételnek számít szerintem, úgyhogy aki mostanában régi, fekete-fehér, esetleg kissebb tudású telefonját (például: Siemens A/MC sorozat) komolyabbra cserélné, és nem fontos neki a megapixeles kamera valamint megelégszik a 40Mb-os memóriával annak nyugodt szívvel ajánlom ezt a mobilt.




- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A OnePlus ellen biztonsági aggályok miatt indítanának vizsgálatot az USA-ban
- Opel topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Házimozi haladó szinten
- PlayStation 4
- Linux kezdőknek
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Robotporszívók
- Magisk
- További aktív témák...