2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Rák. Rák?

Írta: | Kulcsszavak: rák

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Tegnap a rákra kerestem itt, a fórumtémák között. Szomorú, hogy Batman kollégáról, a betegségének, a harcának kimeneteléről, eredményéről, a javulásáról jelenleg nem tudni, hiszen évek óta nem lépett be az oldalra. Szomorú belegondolni, hogy ő esetleg már nincs, nem létezik. A szavainak lenyomata, a gondolatai talán örökre megmaradnak. Ez a pár sor azért született, mert nem akartam Batman blogjába, a „Rák” című bejegyzése alá írni, az alább következő linkeket betűzni. Mert nem tudom, hogy oda valók-e, vagy sem.

Édesanyám négy testvére közül ketten elhunytak tüdőrákban, ketten jelenleg harcban állnak a tüdőrákkal, Anyu bátyja nyelőcső és prosztatarákos is. Anyu nem dohányzik, vele egy jól kezelt bőrdaganattal járunk az onkológiára. Hetente. A nagynéném sajnos, úgy tűnik, hogy a történet legvégén van. A gének játéka ez?

Más:
Én anno egy apró probléma miatt ültem az sztk várójában, amikor feltűnt a folyosón a szomszédasszonyom, leült mellém és beszélgetni kezdtünk. A vidám, kellemes és gyönyörű nő teljes közönnyel bemondta, hogy a pajzsmirigye lényegében „felszívódott”, az elmúlt évtizedekben sosem működött rendesen. Hogy-hogy? - kérdezem. Hát Csernobil. Akkor voltam kamaszlány. - válaszolta röviden, ismét teljes közönnyel. Azóta daganatok, műtétek sora, és mára már nincs pajzsmirigyem.

Elemezgethetjük itt, hogy mi juttatta őt erre a végkövetkeztetésre, de nem láthatunk bele harminc év gondolatfüzéreibe, nem is látnám értelmét. Ő így tapasztalta, így érzi; őt a csernobili atomerőmű-katasztrófa hatásai így, úgy, amúgy, levegőben, élelmiszerben, talán az aztán hullt esővel elérték és egy életre megromlott az egészsége. Rád bízom, hogy ezt elhiszed vagy sem. Én nem gondolkodom ezen sokat, próbálunk a családdal a rendelkezésunkre álló megoldások felé tekinteni és apró lépésekkel haladni. Mégis, eszembe jutott egy kb. tíz éve látott videó és ezt, illetve a kapcsolódó weboldalt megosztom veletek. Aztán akár jöhet bármilyen, ezzel kapcsolatos észszerű vita.

https://www.ctbto.org/specials/1945-1998-by-isao-hashimoto/

Ha valaki talál infót az 1998 óta végrehajtott nukleáris kísérleti robbantásairól, azok pontos számáról és mértékéről, az érdekelne. De miért is? Mi jelentősége van ennek a mi életünkben? Megszülettünk, valahogy meghalunk. Nem mi váltottunk jegyet a földi életre! Nem reklamálhatunk az ügyfélszolgálaton a „belépőnket” lobogtatva, hogy nem ilyen levegőt szeretnénk szívni! Illetve pontosan kinél is? Istent hibáztassam, vagy többek között pl. a franciákat? Vagy a franciák istenét? Értelmetlen.


+


+

Sej, a mi lobogónkat fényes szelek fújják?

Szerinted ezek közül akár egy kísérletnek is lehetett negatív hatása a mi egészségünkre, a Kárpát-medencében élők egészségére? Szerinted?

Én - függetlenül a fenti személyes példáktól - azt mondom, hogy #Đ|e¶Đ]ŧ–íħí}&Đđ–ŧ[łŁíħ[ĐđĐeŁŁ;łíłß$„Łł<íħħ÷”$łđe|¶ŧ| meg magát az, aki pl. büszke az Enola Gay-re! Megdöbbentő és felfoghatatlan. Egyre „kisebb” a bolygónk, egyre kisebb az életterünk, és kb. 1930-40-50 óta túl nagy hatással vagyunk mi mindannyian egymásra. Szerencsések vagyunk, mert technológiai, és egészséges internacionalista társadalmi fejlődés tanúi lehetünk? Technológiai fejlődés? Aham. Ilyen tekintetben valóban nincs már értelmük a politikai határoknak. Well being on Earth?

Ez mások, más kontinensen élők problémája, nem az enyém. OK, akkor csá!

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csernobil, vegyszerek, légszennyezés és a "modern" stresszes életvitel :(. És valamennyi persze a génekből.

Az életkor is kérdés, a természet nem 90éves élettartamra tervezte az embert.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) UnA


UnA
Korrektor

"Ha valaki talál infót az 1998 óta végrehajtott nukleáris kísérleti robbantásairól, azok pontos számáról és mértékéről, az érdekelne."

Igazából a nagyhatalmak többsége már az 1963-as atomcsend egyezmény óta nem hajt végre felszíni vagy légköri atomrobbantást. Franciaország 1974-ben, Kína 1980-ban fejezte be ezeket a kísérleteket.

Amit a videó mutat 1980 óta, az mind földalatti robbantás volt (Pakisztán, India, Észak-Korea is).

Persze korábban teljesen őrült módon csinálták, pl. kísérleti robbantás Nevadában, 1951:

(#3) t72killer válasza UnA (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Franciaország 1974-ben, Kína 1980-ban fejezte be ezeket a kísérleteket."

Valóban, levitték a föld alá, de egyet durrantottak "félúton" lefelé is, '79ben.

Egyébként nem tudom, mennyi plutónium/hosszabb felezési idejű szemét marad egy ilyen játék után a környéken, az biztos, hogy az 50es 60as években nem teketóriáztak, tucatjával pufogtatták ezeket.

Mindezek ellenére nekem a vegyszerezés-élelmiszeradalékolás és a légszennyezés a fő gyanúsított: gondoljunk csak bele, ma boszorkányüldözés van már az EUR5-ös dízelek ellen is, a 90es évek elején meg még nem is volt pl európai kibocsátási szabvány, szabadon rohangáltak a katalizátor nélküli autók, a benzinben még volt ólom - a gázolajban meg kén. A most betegeskedő családtagok bizony komoly adagot kaptak ezekből a rondaságokból. Az azbeszt-történet is csak a 90es években ért véget (úgy, hogy még mindíg találkozhatunk vele pl régi épületekben!), rákkeltő élelmiszeradalékokat pedig napjainkban is sorra tiltanak be.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Csúnyákat tudnék mesélni, de nem teszem. Egy történetre tegnap került pont, sajnos. Rengeteg a rákos betegek...

(#5) Chaser


Chaser
titán

egyik kedves ismerősömnek is gondja volt a pajzsmiriggyel, a dokik azt mondták csernobil a hunyó
a nukleáris szennyezés ment a felhőkbe, aztán eső képében sok helyre, így talajba, élelmiszerekbe, mindenhova
de ahogy fentebb mondták, vegyszer mindenhol, sok mindenről 10-20 év után megállapítják h rákkeltő, addig meg használjuk/közötte élünk

a régi kohósalakos födémfeltöltések sem hiszem, h túlzottan jót tennének az egészségnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) VIPowER válasza Kolondrum (#4) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én is tudnék. Apám a kezeim közt halt meg.. Az Ő apja is rákban halt meg, és valószínűleg rám is ez vár. De mindenki meghal valamiben, valahogy, előbb utóbb. Érdemes venni egy pisztolyt hogy elkerüljük a kiszolgáltatottságot ha arra kerülne sor.

(#7) sonar


sonar
addikt

Batman - Vele még LAN-oztam.
Rák - szerintem mindenkinek van erről jó pár mesélni valója.
Nekem kollégám (50 év felett), volt magyar tanárom (50-60 között).... hagyták itt az árnyékvilágot.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8) Because


Because
őstag

betegségek mindig is voltak és lesznek, régebben ezeket el tudták fogadni, persze fájdalommal. a halálos beteget az egész család ápolta úgymond természetes dolog volt, hogy akár a gyermek is az ágy mellett állt.
elítélem egy bizonyos szinten a modern orvostudományt, mert csak elkorcsosul az emberi faj, napjainkban mindenki továbbörökítheti a hibás génjeit mert a tüneteink kezelve vannak.
elnézést ha bárkit felkavartam volna :R

(#9) t72killer válasza Because (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rákos megbetegedések nagyrészét a civilizációnak - pontosabban a civilizáció vadhajtásainak köszönhetjük. Viszont az is igaz, hogy olyan "banális" betegségekből, mint a tüdőgyulladás, pestis, kolera meg a civilizáció vívmányainak köszönhetően már kb senki sem hal meg.

Hogy hogyan állnák ezen "vadhajtások" nélkül, nagyon nehéz megbecsülni, talán ha találsz egy olyan USA/Kanadai kisvárost, aminek az 500km-es körzetében nem bányásztak semmilyen nehézfémet, nem hajtottak nehézgépeket, a lakók nem fogyasztanak vegyszerezett/agyonadalékolt élelmiszert, akkor ők jó referencia lennének.

Magyarországra meg ez önmagában elég súlyos tényező, ehhez nem kellett csernobilban blokkot olvasztani:

A mondanivalód másik részére: valóban, az orvostudomány beleszól a természetes kiválasztódásba, ideje lenne ezen elgondolkodnunk. Tisztán evolúciós szempontból két részre bontanám az orvostudomány szerepét: a védőoltásokkal előrébb vitték az emberi fajt, gyakorlatilag egy mesterséges evolúciós lépést biztosítva az immunrendszernek - ez sztem pozitív. Viszont a gyógyítási tevékenység meg akadályozza a gyengébb génállomány kiszóródását a nyájból. Ehhez jön még bónuszképp a távolról sem ideális antibiotikum-használatból eredő szuperbaktériumok kifejlődése (azaz a gyógyszer/felhasználóipar a legádázabb ellenségeink evolúciójához is hozzájárult!), amik viszont óriási veszélyt jelenthetnek az emberiségre, és a legjobb tudásunk szerint se nagyon lehet elbánni velük úgy, hogy a gazda életben maradjon.

Saját családomból 2nek a kórlapjára írták már, hogy "tüdőgyulladásban" halt meg a kórházban - feltételezem nem mezei streptococcusok piknikeztek a környéken.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Because válasza t72killer (#9) üzenetére


Because
őstag

Úgy érzem, hogy nagyjából az elmúlt század során értük el azt a fejlettségi szinten, hogy tökéletesen tönkre tudjuk magunkat és környezetünket tenni. Remélem mielőbb túllép ezen az emberiség.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.