Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-05-10 13:11:14

LOGOUT.hu

A telefonról szóló tesztet itt olvashatjátok Victoryus kolléga tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) hungobungo válasza Gman999 (#94) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ha jól emlékszem: *#15963#*
(Vizuálisabbaknak: V betűt kell "rajzolni")

Amint lenyomod az utolsó *-ot, elindul.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#102) Dot válasza hunaqua (#99) üzenetére


Dot
őstag

Ha már lukról van szó! a telefon tetején, a led fölött van egy luk, kb úgy néz ki mint a mikrofon lika, az alján.
Mi lehet? Vagy csak nekem hibás? :DDD

Ja és egy is benchmark akit érdekel:

2 simmel, ahogy látni, Class6-os Samsung microSD kártyával, aminek a doboza szerint 24MB/s és 13MB/s az olvasási/írási sebessége.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#103) Gman999 válasza hungobungo (#101) üzenetére


Gman999
tag

A-a valami nem klappol, nem jön be erre nekem semmi. :(

(#104) malisonX válasza Gman999 (#103) üzenetére


malisonX
aktív tag

* # * # 3646633 # * # *

(#105) Gman999 válasza malisonX (#104) üzenetére


Gman999
tag

Azaz :)

(#106) cappa72 válasza cappa72 (#96) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hm... valamelyik alkalmazás blokkolhatta az apkinstallert, mert efegy régebbi mentést (cwm) visszaállítva újra működőképes.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#107) Ghostdog77


Ghostdog77
tag

Szép Napot!

Nekem valami miatt nem látja xp alatt az eszközkezelő a telefont vagyis látja csak kérdőjellel, az összes elérhető mtk drivert kipróbáltam de nem jó. Újra raktam az xp de így sem akarja az igazságot.Leírná valaki , hogy melyik drivert használja, mert a kezdő hsz.-ben lévővel nem megy. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#108) Gman999 válasza Ghostdog77 (#107) üzenetére


Gman999
tag

Próbáltad másik usb portokkal? Érdekes de van az én gépemen is 1-2 port amivel az istenért se akarja felismerni, a másikakkal meg egyből...

(#109) Ghostdog77 válasza Gman999 (#108) üzenetére


Ghostdog77
tag

Igen próbáltam, mindenhol látja de kérdőjelesen és az illesztőprogramot nem találja, hiába adom meg manuálisan a helyét. Az a érdekesen, hogy ennek ellenére csináltam rajta a recovery cserét és a egybeparticionálást, de jó lenne ha rendesen látná a gép......

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#110) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem ki mennyire van megelégedve a telefonnal?
Ips-hez képest mennyire jók a látószögek és a fényerő a kijelzőn?
A dual sim az Dual Standby is egyben?

Erősen gondolkozom egy ilyen telefon beszerzésén de sajnos sehol se lehet élőben fellelni... :DD
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#111) Gman999 válasza lolchief70 (#110) üzenetére


Gman999
tag

Én személy szerint nagyon meg vagyok elégedve, a szögek rendben vannak, a fényerőről pedig annyit h általános használaton full minimumon használom h ne merüljön az akksi, kint természetesen ez nem elég, de feljebb húzva kint sem volt semmi gáz ;) Csak ajánlhatom.

(#112) lolchief70 válasza Gman999 (#111) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Pixelhiba sincs gondolom mert írtad volna ugye? :D
Csak egy dilemmám van a készülékkel eddig, ez pedig a gari kérdése.
Itthon ugye nem kapható, ha pedig gond van vele küldözgetni China-ba...
Az ördög sajnos nem alszik, régebben a Blade-el is befürödtünk sokan az első szériával.
Hogy működik és milyen a Kínából rendelt Zte supportja?

Dual Sim dual Standby nálad?

[ Szerkesztve ]

(#113) beers válasza lolchief70 (#112) üzenetére


beers
addikt

Ezt a rizikót ennyiért be kell vállalni!
Dual standby, tehát nem dual active!

M&N

(#114) Gman999 válasza beers (#113) üzenetére


Gman999
tag

Egyet értek, ilyen jó áron ezt be kellett vállalni. Én úgy hallottam a zte elég jó supportot vállal a készülékei iránt, szóval ha olyan van kicserélik teljesen. (bár ez csak hallomás) Igaziból beszéltem a garancia témát az ügyfélszolgálatos emberükkel skype on, ő azt mondta vissza kell küldeni ami 10 dolcsi körül szokott lenni, visszautat pedig ők állják. Ha valóban ennyi lenne a garancia akkor csak az idő lenne az ami fájna, mert oda vissza biztos lenne egy jó pár hét...

Szerk.: természetesen ha lenne pixelhiba írtam volna :D

[ Szerkesztve ]

(#115) lolchief70 válasza beers (#113) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi!
Egyáltalán van dual active androidos telefon?
Eddig amiről olvastam, hogy dual active-nak hirdették azis csak kamu volt... :D

Gman999:
Köszi Neked is!

(#116) tlac válasza lolchief70 (#115) üzenetére


tlac
nagyúr

egy pár van, még a zte-nek is: U960

(#117) cappa72 válasza lolchief70 (#115) üzenetére


cappa72
nagyúr

Htc t528w full active. Elméletileg ez is dual aktív. De az ára...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#118) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

Hi All!

Lehet volt már róla szó, de lusta vagyok visszakeresni, és így hatásosabb :)

Olyan kérdésem lenne, hogy az akkumulátort nagyon eszi az én v970-em, a tippem, az, hogy folyamatosan ghz-en tartja a cpu-t. Android system info-val szoktam ránézni, és normál használat mellet 80-90%-ban jár maxon a cpu. Ami sztem tök felesleges. Oké, megy a wifi kb mindig, ha van lehetőség rá, a szinkron miatt, de arra nem kell ghz :/ Ez normális? Lehet rá vmi megoldás? (most cpu tuner meg hasonló programokkal alkotok)

Másik, ami nem létfontosságú a kamerája. Nektek is elég gyenge minőségű képet csinál szürkület után? A fókusszal is problémáim vannak. Bár lehet csak sokat várok a készüléktől :)

(#119) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

Fene, lemaradtam a szerkesztésről :S

Még1 kérdés, Bruno 2.3 van fent, cwm-el, elfogyott a data-s tárhelyem, megcsinálnám a belső tárhely növelős trükköt. Mi a hátulütő ebben a pozicíóban? Adatok elvesznek? Programok? Instabilitás?
Meg hol található a belső tárheyl növelős fájl? (Régebbi link nem működik, nem találtam :S)

(#120) Dot válasza HUNpusi (#119) üzenetére


Dot
őstag

Adatok, progik elvesznek. + ha gépre kötöd nem lesz elérhető ez a tár! Csak a microSD!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#121) cappa72 válasza Dot (#120) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel a tárhely beintegrálódik a /data helyre (0,5GB helyett 2,5GB lett), ezért logikusan nem lesz elérhető a számítógépre kötéskor.
Pont ez a lényege.

Ha pedig a javaslat szerint CWM-ből visszarakod _csak_ a /data részt akkor még az adatvesztésre sem kerül sor! (ettől függetlenül a Titanium backup javasolt!)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#122) cappa72 válasza HUNpusi (#119) üzenetére


cappa72
nagyúr

Stabilitás szinten semmi változás.
Nekem már elég régóta így megy.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#123) barnam_


barnam_
nagyúr

Én azt hittem, ez dual aktív telefon :F Túl jó lenne ennyi pénzért :)
Dual standby-ban működik a hívás átirányítás? Tehát ha beszélek az egyik sim kártyán, és van egy bejövő hívásom a másikon, megkapom az átirányított hívást?

(#124) cappa72 válasza barnam_ (#123) üzenetére


cappa72
nagyúr

Természetesen az átirányításos dolognak működnie kell, bár én nem próbáltam az egymásra irányítgatást.
Az egyik kártya viszont a hangpostára van irányítva. Ha ebben a működik, akkor szerintem tuti.

Viszont fontos azt is tudni, hogy ez legtöbb esetben pénzbe kerül.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#125) barnam_ válasza cappa72 (#124) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az nem számít, a céges kártyát irányítanám a sajátomra. Visszafele nem kell, van hívásértesítő sms, aki fontos, azt vissza tudom hívni :)

(#126) cappa72 válasza barnam_ (#125) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én hasonló cipőben járok, csak nekem nincs a cégesen külső hívásra engedély (kivéve cégen belüli mobil). Rendesen működik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#127) hunaqua


hunaqua
addikt

...na,megrendeltem! :)

Szerintem nem fog megjönni karácsonyig,de hátha.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#128) tlac válasza hunaqua (#127) üzenetére


tlac
nagyúr

én is most hétvégén rendeltem, kaptam már egy tracking numbert is, de egyelőre nem él

(#129) hunaqua válasza tlac (#128) üzenetére


hunaqua
addikt

Melyik cég? Én az ali-ról.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#130) tlac válasza hunaqua (#129) üzenetére


tlac
nagyúr

tmallbox

(#131) cappa72 válasza tlac (#128) üzenetére


cappa72
nagyúr

2-3 nap mire tényleg követhető lesz. Nyugi. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#132) anglergab


anglergab
addikt

Azt vettem eszre, ha elinditok zenelejatszast, akkor rogton le is all (pause). Ha ugrok a szamban es a szamok kozott, akkor is szinte rogton leall. Egy ido utan ez elmulik, es nem szuneteltet.
Ti is tapasztaljatok ezt?
v2.3-as rom, a gyari es a Play Music lejatszokkal is.

(#133) Frisi


Frisi
tag

Megrendelés elment.
2012.11.26 Etotalk.
Kicsit láma vagyok a telefon guruzáshoz,így remélem van valaki Miskolc környékén
aki esetlegesen segítséget tud nyújtani,ha elakadnék.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#134) hunaqua válasza Frisi (#133) üzenetére


hunaqua
addikt

Ott mennyi most postával?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#135) Gman999


Gman999
tag

Egy picit informáljatok légyszi a dual sim ről, mert itt most olvasgatok standby meg active ról, de ezt a témát nem igazán vágom. Egy barátomnak kellene a dual sim funkció, ő úgy használná hogy olaszországban az ottanit használná, mikor hazajön meg a magyart aktiválná. Ez sima ügy a telefonnak nem? És akkor az active mivel tud többet?

(#136) Frisi válasza hunaqua (#134) üzenetére


Frisi
tag

169,9+25 $

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#137) hunaqua válasza Frisi (#136) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor ott DHL a posta?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#138) Frisi válasza hunaqua (#137) üzenetére


Frisi
tag

Meg a vám.
Valahol olvastam a DHL= vám /7%/+ áfa /27%/.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#139) Frisi válasza Gman999 (#135) üzenetére


Frisi
tag

standby- 1-es kártyán beszélsz,2-es lekapcsol a hálózatról ha azon is hívnak nem vagy elérhető,beszélgetés vége,visszalép.
Full actív- 1es kártyán beszélsz,2-esen jön a hívás,kijelzi nem dob le a hálózatról.
Asszem röviden ennyi.
Most egy Samsung C5212-őt használok ez active.
Bocsi az előbb privit írtam.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#140) Gman999 válasza Frisi (#139) üzenetére


Gman999
tag

Semmi gáz, köszi, ennyire voltam kíváncsi :)

(#141) Frisi


Frisi
tag

Erősen javasolják a DHL-t.
Azt írták ,hogy a karácsonyra való tekintettel a hajóval 45 nap is lehet mire ide ér. :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#142) cappa72 válasza anglergab (#132) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem is volt ilyesmi emlékezetem szerint, de valahogy elmúlt, igaz nem a gyári lejátszót használom, hanem winamp-ot.
Azzal is tud érdekeseket produkálni, amit nem tudok megfejteni.
Ha zene hallgatása közben jö e-mail, akkor csippan egyet (az elvártnak megfelelően), aztán elhalgat a zene. Máskor meg nem csinálja. Még nem jártam utána, hogy miért van ez, lehet, hogy csak beállítás kérdése...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#143) junkpod válasza Frisi (#139) üzenetére


junkpod
nagyúr

és mi van az adatletöltéssel? (még nincs meg a másik kártyám, nem tudom tesztelni)
Ha az egyiken éppen adatkommunikáció van akkor a másikra nem jön meg a bejövő hívás?
Illetve még nem tudtam értelmezni mi a különbség a két kártyahely között?

Más: tesztelgettem egy picit a video képességeket:
- gyári camera szofttal este kompaktizzós világításnál volt egy durva lila-piros/normál szín villogást 720p módban, kültéri normál fényeknél nem volt gondom. Visszajátszásnál rángatott valamiért, de aztán a moboplayer-el lejátszva és PC-n is folyamatos volt, tehát a gyári videoplayer app szaggatot be.

-mivel nem tudtam átállítani a gyári camer appot, hogy a DCIM folderbe mentsen (nektek hova menti a képeket/videokat?), telepítettem a LGCamera appot. Elsőre nagyon rossz video minőséget kaptam ezért megnéztem a gyári felvétel értékeit és az alapján átállítottam, így már ez is jó:
video: MP4/3gp, 12Mbps, 30 fps, auto focus (continous állandóan fókuszál, használhatatlan, talán akkor lehet jó ha álló háttérnél valaki sétál a felvevő felé...) és a fókuszálás hangja behallatszik a felvételbe
hang aac 128kbps 16khz, AAC sztereo
így pc-n nézve is kiváló, még 42 incses tv-n is tesztelem azért:)

Box's don't touch!

(#144) tlac válasza junkpod (#143) üzenetére


tlac
nagyúr

Ha az egyiken éppen adatkommunikáció van akkor a másikra nem jön meg a bejövő hívás?

de, a hívás bejön

Illetve még nem tudtam értelmezni mi a különbség a két kártyahely között?

elvileg az egyik tudja a 3g-t, a másik nem

(#145) somasz válasza tlac (#144) üzenetére


somasz
addikt

Nekem a gsm slotban van és mobilnetezésnél 3g-t ír ki, akkor minden rendben? (Elvileg ez a 2. sim-foglalat)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#146) tlac válasza somasz (#145) üzenetére


tlac
nagyúr

ki kellene próbálni, hogy mekkora max sebesség a slotokban

(#147) cappa72 válasza tlac (#144) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem 3g-n van az adatforgalom, akkor a gsm slot kártyára nem jön hívás, "nem elérhető" állapotú lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#148) tlac válasza cappa72 (#147) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt már én is olvastam korábban és nem értem a logikát benne
valaki tesztelte is ezt?

(#149) kortve1


kortve1
csendes tag

Sziasztok,

Van-e akinél torzít a telefon beszélgetés közben? Nálam sajnos némileg igen - nem nagyon zavaró, de eléggé lehangoló, hogy a telefon telefon funkciója el lett hanyagolva...
Van-e esetleg rá valamilyen megoldás (pl. halk beállításon is elég hangos a telefon, esetleg lehet-e tovább halkítani valamelyik file átírásával?)

Köszönöm

(#150) cappa72 válasza tlac (#148) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, teszteltem. Gyakorlati tapasztalatot írtam.
(A logikát nem a mi kezünkbe adták a tervezők ;))

@kortve1
Nekem csak max hangerőn van torzítás, de abban az esetben, ha a beszélgetőpartner nagyon közel beszál a saját mikrofonjába, vagyis nagyon hangos. Beszélgetés közbeni halkítás után minden ok.
Erre egyébként az engineering mód alkalmas (átírhatók egyes értékek), de nem tudom, hogy mit és mire kell a dual sim-es topikban volt, aki leírta, ott meg tudod nézni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.