Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Zoty4


Zoty4
őstag

Nekem is megjött tegnap a ketyere, sony tv (93J), de én nem tapasztaltam ilyen sötétséget. Igaz én nem mókoltam fel az ajánlott firmwaret, hanem a gyári van rajta amivel jött: 6.3.42
Kérdésem az volna hogy amiket linkeltetek korábban, firmware , meg a lejátszó, ad valami többletet a gyárihoz képest?
Amúgy Beni YT videója alapján állítottam be a lejátszót. Egyedüli kérdésem: Priotity standard DV (TV led) vagy priotity LLDV (player led) kell állítani?
Én is a 10bitesre raktam a képet mint Beni. A hangot nyersen passtrough-gal küldtem ki az erősítőre. Amúgy a TV-n se állítottam még semmit a képen, az is a default állapot. Ott érdemes valamit átlőni?
Esetleg valaki megírná még akár privátban milyen filmekkel érdemes használni amiket szépen visz a lejátszó (értem itt a hdr+dv vonalon)

[ Szerkesztve ]

(#13802) szasanyi válasza Zoty4 (#13801) üzenetére


szasanyi
félisten

FW frissítés hivatalosan nincs hozzá szerintem, ezért nem is talál újabb FW-t. Mást én mondjuk nem is szívesen rakok rá, mert ami jó azt nem lehet megjavítani csak elrontani - bár arra én sem tudom a választ amit kérdeztél.
Standard DV vs LLDV az a tévédtől függ, én utóbit használom C1 OLED-hez.
TV-n a HDMI beállítást érdemes megnézni, ha nem állította át automatikusan.
Nálam eddig nem okozott gondot semmi, de ha a legjobb minőséget akarod látni akkor mindig a legnagyobb méretű 4K filmet letölteni (jellemzően BluRay .ISO vagy REMUX .mkv vagy .ts).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13803) szkutyi válasza Zoty4 (#13801) üzenetére


szkutyi
őstag

Tv-led lessz neked is a legjobb!így a tv vegzi a teljes dv feldolgozást!

(#13804) djnice válasza szasanyi (#13802) üzenetére


djnice
veterán

LG-hez ne LLDV-t használj...

(#13805) Beni2360 válasza Zoty4 (#13801) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az a Sony TV nem működik TV-LED-el, LLDV-vel működik, irta blakey tegnap.
értem itt a hdr+dv vonalon - inkább az MP4 vagy az MKV a TS kerülendő. De ezek közül is függ az összeállítástól vagyis milyen codeket (összeállítást) használnak de manapság már ami van azok jók.
De ebben djnice fórumtárs a tudor.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13806) szasanyi válasza djnice (#13804) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért ne?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13807) hakos1987


hakos1987
őstag

csináltam képeket, bár screenshotot film közben nem csinál (fekete kép), így marad a telefon, de szerintem átjön a hiba:

Menüben:

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13808) blakey válasza szasanyi (#13806) üzenetére


blakey
titán

Mert a TV-dnek megvan a teljes Dolby Vision licence így vélhetően és a tapasztalatok szerint is jó minőségben dolgozza fel a kapott jelet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13809) szasanyi válasza blakey (#13808) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Átállítom akkor, bár a képminőség pazar tehát elvileg nem lehet sem jobb, sem rosszabb.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13810) hakos1987 válasza Beni2360 (#13800) üzenetére


hakos1987
őstag

Ezt az opciót a TV-n nézem, az imént csatolt egyik képen látszik is.
Ahogy az általad linkelt dikurzusban is, nálam is így jelenik meg a DV videó-nál, hogy HDR logo, kép üzemmód pedig DV.

Próbáltam a Zidoo által megadott beállításokat, de nem hozott javulást. Próbálkoztam a HDMI színteret állítani teljesre (0-255), így világosodott a kép, de fátyolos lett. Korlátozottan pedig túl fekete, sötét. Valahol itt lesz a kutya elásva... :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13811) kokokka válasza a347 (#13797) üzenetére


kokokka
őstag

Mire gondolsz? ZV-re vagy Zidoo-ra?

(#13812) a347 válasza kokokka (#13811) üzenetére


a347
aktív tag

Alapvetően a Zidoora, mert a Tv-n a bemeneti jel kiterjesztésén kívül mást nem is nagyon lehet állítani.
Persze ha tudsz valami spéci dolgot akkor azt is megköszönöm.

(#13813) kokokka válasza a347 (#13812) üzenetére


kokokka
őstag

Én ezeket a beállításokat használom, majdnem teljesen Mark ajánlása szerint :

Playback/Automatic frame rate/Frame rate mode: Switch frame rate and resolution
Display/HDR: Auto
Display/Color Settings/4K 50~60Hz: Priority YUV420 10BIT
Display/Color Settings/4K 23~30Hz: Priority YUV444 10BIT
Display/Color Settings/Non-4K: Priority YUV444 8BIT
Display/Color Settings/HDMI Range: 16-235
Display/HDMI Mode: Auto
Audio/HDMI Audio: RAW
Audio/Downmix HD Audio output: OFF
Display/MaxCLL and MaxFALL: ON
Display/Colour Settings/Deep Colour Compatibility Mode: OFF

Nekem így minden tökéletes. A Frame Rate-en lehet változtatni, kinek hogy jobb. A HDMi Audio-t én RAW-ra állítottam Auto helyett és a HDMI Mode-ot is Auto-n hagytam nem pedig fixen 3840x2160p 23Hz-on, mint Mark.

(#13814) szasanyi válasza kokokka (#13813) üzenetére


szasanyi
félisten

Az 5, sorban lévő beállítás miért nem 10bit, ill. a 8. pedig miért nem AUTO? Tudod-e miért jobb ez, és/vagy. mi a különbség?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13815) szkutyi válasza hakos1987 (#13810) üzenetére


szkutyi
őstag

A korlátozott a jó!!!!!tv-n is és a zidoon is.

(#13816) szkutyi válasza Beni2360 (#13805) üzenetére


szkutyi
őstag

Mivaaan?most akkor döntsuk már el..két hete még az volt hogy Pomáz én tv-men a tv-led a.jo! Xh900 sony

(#13817) szkutyi válasza kokokka (#13813) üzenetére


szkutyi
őstag

Deep color nyugodtan kapcsold be!

(#13818) Beni2360 válasza hakos1987 (#13807) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nincs ezekkel a megjelenésekkel semmi gond.
Ahol a háttér világos pl ablak van ott az előtér nem lehet világosabb, (fehér egyensúly) Az első és a második képen pont ez látható. Világos háttér sötét helyről fényképezve.
Fényképezzél az ablak fele a mobíloddal és ellenkező oldalra ugyan ez a jelenséget fogod látni.
Van kalibrációs anyag amit a zidoo-val lejátszva tudod a tőle kepott képet beállítani. Az amlogic csopiban is írták, hogy más beállítás kell egy amlogic boxra és más a zidoo-ra. Más képfeldolgozási rendszer már az X széria is mint az S. szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13819) hakos1987 válasza Beni2360 (#13818) üzenetére


hakos1987
őstag

Persze, hiszen a hátulról megvilágítja pl. a nap, szemből nem látod (annyira), viszont itt szerintem túlzóak a feketék.

Megpróbálom du. a TV-t újra kalibrálni, Zidoo-ról lejátszott képek alapján (vannak ilyen kalibrációs képeim fehéregyensúlyhoz, stb.). Attól függetlenül érthetetlen, hogy a két lejátszó képe miért ennyire más (sötét) már a menüben.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13820) djnice válasza hakos1987 (#13819) üzenetére


djnice
veterán

SDR és HDR anyag esetén is pont ugyanolyan a Z9S képe mint a Z9X-é, csak a felkonvertálás minősége más. Ez 100%.

(#13821) hakos1987 válasza djnice (#13820) üzenetére


hakos1987
őstag

hát, márpedig így csere után égbe kiáltó a különbség :F Ha előtte nem lett volna Z9s, lehet elfogadnám, hogy ez ilyen, de így elég bántó...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13822) kokokka válasza szkutyi (#13817) üzenetére


kokokka
őstag

Dehogy kapcsolom! Minek nyúljon bele az is a képbe?

(#13823) kokokka válasza szasanyi (#13814) üzenetére


kokokka
őstag

A Non 4K beállítást is Mark ajánlásával állítottam így, de megmondom őszintén, hogy nem 4K anyagot nagyon nem is használok.
A HDMI Audio teljesen jó így nyersre állítva. Én inkább azt nem tudom, hogy minek az Auto beállítás?

(#13824) Gaben360 válasza hakos1987 (#13821) üzenetére


Gaben360
senior tag

MaxFall és MaxCLL be van kapcsolva?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#13825) djnice válasza hakos1987 (#13821) üzenetére


djnice
veterán

Itt kettőtöknél valami más lesz a gond, csak így látatlanban nehéz kideríteni.

(#13826) Beni2360 válasza szkutyi (#13816) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Mint olvasod lejjebb kiderült, hogy az LG és a Sony TV mást képalkotást igényel. Nekem csak LG TV-m voltak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13827) blakey válasza kokokka (#13823) üzenetére


blakey
titán

Én inkább azt nem tudom, hogy minek az Auto beállítás? - az a fogadó eszköz szerint állítja be a formátumot, tehát ha valaki nem ismeri a készüléke képességeit akkor ezzel biztosan lesz hang, majd később manuálisan is módosíthatja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13828) szasanyi válasza kokokka (#13823) üzenetére


szasanyi
félisten

És is csak sorozatot szoktam HD-ban nézni, amit megnézek 1x aztán DELETE. Kipróbáltam mind2 beállítást, talán a 10bit picit mintha jobb lenne (bár lehet csak bebeszélem magamnak :F ).
HDMI Audio esetében az AUTO beállítással úgy tudom azt küldi ki az AVR-re változatlanul, amilyen hangsáv rendelkezésre áll (és ahogy láttam úgy is működik). Nem tudom a RAW beállítás mire/mikor jó/jobb, ezért (is) kérdeztem de ezek szerint te sem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13829) szkutyi válasza kokokka (#13822) üzenetére


szkutyi
őstag

Én kérek elnézést hogy segíteni akarok.xdd.
Deepcolor csak javít, de hát ha nem kell a jobb kepminoseg...

(#13830) Xtre


Xtre
tag

Sziasztok! Octogontól bfkor én is beléptem egy Z9X típussal, LG CX3 tv mellett üzemel, viszont nálam a Dolby Vision filmek nem tökéletesek sajnos (kicsit sötét), a sima HDR mintha szebb lenne. Viszont ami kifejezetten rossz, az a DV DL filmek, mindegyik villog, de főleg az Aquamannél látni. Más is tapasztalta ezt esetleg? Minden beállítást végigpróbáltam, de nem jó sehogy.

(#13831) kokokka válasza szkutyi (#13829) üzenetére


kokokka
őstag

Minden "képjavító" technológia belenyúl a képbe. Egyébként kipróbáltam már az elején : nem látok különbséget. Mindek kapcsolnám be?
És temészetesen nem kell elnézést kérned :D

(#13832) hakos1987 válasza Gaben360 (#13824) üzenetére


hakos1987
őstag

mikor hogy... próbáltam minden beállítást kombinálni, de nem hozott változást :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13833) kokokka válasza blakey (#13827) üzenetére


kokokka
őstag

Látod ez így ebben a formában eszembe se jutott. Talán azért, mert annak aki olyan szinten mozizik, hogy rendszert vásárol rá alapból tisztában kéne lennie az erősítője (is) képességeivel.

@szasanyi Én a világon semmilyen különbséget nem veszek észre a 8 és a 10 bit között ebben az esetben. A RAW természetesen tudom mire való, az Auto-ról meg lásd Blakey hsz-ét :)

(#13834) Zoty4 válasza Xtre (#13830) üzenetére


Zoty4
őstag

kábel?

(#13835) Xtre válasza hakos1987 (#13832) üzenetére


Xtre
tag

Sony tvknél szokott eltérés lenni a HDMI csatlakozók között, általában négyből csak kettő enhanced, ezeket érdemes esetleg még ellenőrizni, illetve a beállításoknál is ugye engedélyezni kell a javított módot.

(#13836) hakos1987 válasza Xtre (#13835) üzenetére


hakos1987
őstag

javított mód engedélyezve. HDMI3-ra van kötve, elvileg ez az ARC csatlakozó is

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13837) Xtre válasza Zoty4 (#13834) üzenetére


Xtre
tag

A gyári Z9Xhez kapott kábelt használom, de megpróbálom majd másikkal is, köszi :)

(#13838) hakos1987 válasza Xtre (#13837) üzenetére


hakos1987
őstag

a sima 2.0 kábel csak 10.2 gbit/s sávszélt tud, míg a 2.0b 18gbit/s. Javaslom nézz utána vásárlás előtt alaposan, mert csak utóbbi megfelelő a HDR tartalmakhoz.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13839) szasanyi válasza hakos1987 (#13838) üzenetére


szasanyi
félisten

Én pont azért vettem 2 éve Audioquest Cinnamon és Forest kábeleket, hogy az biztosan ne lehessen szűk keresztmetszet. Sokan nem gondolnak arra az egyszerű tényre, hogy a rendszer pont olyan gyenge amilyen a leggyengébb láncszem - és az audio-video témában az gyakran a kábel.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13840) hakos1987 válasza szasanyi (#13839) üzenetére


hakos1987
őstag

Főleg a HDMI kábel minősége és annak szabványa. Persze figyelembe kell venni a hosszát is. Gyári kábelt ezért nem használom én sem. Vannak jó ár/érték arányú kábelek, pl. Norstone Arran.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13841) szkutyi válasza kokokka (#13831) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem.a deep color nem kép javító dolog...
A deep colort ne úgy képzeld el mint a zajcsokkentot pl..a deep colorral van csak igazán kihasználva a technika

(#13842) Zoty4


Zoty4
őstag

olyan videot ami youtubon van, 4k s DV-s videokat honnét lehet leszedni? Amivel csekkolhatom a képet?

(#13843) Beni2360 válasza kokokka (#13833) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

"Talán azért, mert annak aki olyan szinten mozizik, hogy rendszert vásárol rá alapból tisztában kéne lennie az erősítője (is) képességeivel." - na itt vagyok élő példa elég régen mozizok több mint egy éve van meg a Yamaha AVR és mivel csupa angol, tudásom szerint beállítottam és most arra, hogy panaszkodtak a DTS-HD.MA.7.1-ra, hogy csak 2.0-ban küldi tovább én is ránéztem és 15 hónap után állítgattam az AVR-ben a hangoknál és volt egy manuális amit autora állítottam és máris jelezte az AVR DTS-HD.MA.7.1 bejövetelt. Mivel nem nagyon szoktam csak szinkronnal filmeket nézni ezért ez fel sem tűnt. És úgy el volt rejtve, hogy igazából mázlim volt, hogy ráleltem. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13844) Beni2360 válasza Zoty4 (#13842) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A Yt-t felejtsd el vannak kimondottan oldalak tesztfilmekre ami valóságos videók.
Keress rá a gugliban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13845) hakos1987


hakos1987
őstag

Találtam valami újat a témában a fekete szintek hibájáról, csak sajna nekem nem egészen világos. Hátha valaki ért belőle ezt-azt :))

[link]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13846) djnice válasza hakos1987 (#13845) üzenetére


djnice
veterán

Ez nem az a hiba mint ami nálad van.

(#13847) hakos1987 válasza djnice (#13846) üzenetére


hakos1987
őstag

oké, már meg is nyugodtam, köszi! :P :D

szerk: ötletem nincs mihez kezdjek. Du. lehet ki tudom próbálni másik TV-vel, egy Pana LCD-vel. :U

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13848) Xtre válasza hakos1987 (#13838) üzenetére


Xtre
tag

Sikerült szereznem Hdmi 2.1 kábelt, elég jó minőség, sajnos így is maradt a villogás. A villogást úgy kell elképzelni, mintha a dinamikus kontraszt maximumra lenne téve (ki van kapcsolva) és feltekeri a fényerőt, majd hirtelen le, ha esetleg lesz kedve valakinek megnézni, azt megköszönöm. Szerintem ez lejátszó hiba lesz, fw szinten. Illetve csak dl filmnel csinálja, sl-nél jó.

[ Szerkesztve ]

(#13849) thomasvold válasza Xtre (#13848) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem lehet, hogy a film ilyen? Nekem a Gyűrűk Ura első részénél csinálja ezt, mikor hirtelen váltás van sötét és világos/nagyon színes részeknél. De a másik két résznél és más filmeknél nem csinálja. 120 GB egy rész és DV, lehet valamit az enyémnél nem jól kódoltak.

Vagy minden filmnél csinálja neked?

(#13850) Xtre válasza thomasvold (#13849) üzenetére


Xtre
tag

De igen, lehet, főleg az Aquamannél látszik a napos jeleneteknél, lehet kódolási hiba is. Sl filmeknél egyáltalán nem jelentkezik ez, ott végig jó a kép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.