Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) blakey válasza Beni2360 (#13897) üzenetére


blakey
titán

A "Deep Colour" (színmélység) lényege HDR tartalmak esetében érdekes és az automatikusan aktiválódik a TV-ken és a lejátszókon. Az összes ma kapható 4K HDR képes TV tudja az automatikus váltást, tehát nem szükséges külön erőltetni. A DC-vel együtt a "Colour Space" (színtér) is megváltozik. SDR esetében a DC-t nem jó bekapcsolni, mert szétcseszi a jól beállított képet, egyes színek "eltorzulnak", túl élénkek lesznek, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13902) Beni2360 válasza szasanyi (#13899) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát itt már jóval feljebb vannak. Olvasgassal nekem fent van a 6.3. 60 és semmi gond nincs vele. Ahol van elérhető előzetes ott van, de a HT beallitasokban van lehetőség ennek a beállítására.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13903) Zoty4 válasza Beni2360 (#13900) üzenetére


Zoty4
őstag

Tudsz linkelni oldalt ahol találok posztert?

(#13904) thomasvold válasza Zoty4 (#13903) üzenetére


thomasvold
őstag

De minek akartok posztert külön letöltögetni, meg mappába tenni stb... Macera. Egyszerűen csak rákerestek a filmre/sorozatra és kidobja a találatot, hozzáigazítod a fájlhoz és rögtön van borító, sorozatoknál még részenként is hozzá lehet adni és minden résznél még a tartalmát is fogja írni az adott résznek magyarul. Van kismillió film és sorozat 12 terrán nekem, mindenre volt találat a keresőben.

[ Szerkesztve ]

(#13905) Beni2360 válasza Zoty4 (#13903) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az egész rendszer erről az oldalról dolgozik általában.
Aztán ott vannak a DVD BD boritó oldalak, keressél rá.
De most bekapcsoltam és poszter módosításánál fel ajánl több posztert is. De ha nincs arra a videóra speciálisan készített poszter akkor csak a saját magad által gyártott lehetőség marad. Esetleg letöltöd és alakítasz a képen és vissza a mappába.
DVD korszakban sok DVD borítót gyártottam a friss megjelenésekre.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13906) Zoty4 válasza thomasvold (#13904) üzenetére


Zoty4
őstag

lehet állítani azt is hol keressen rá a progiban (3 alternativa van - egyik amit Beni is linkelt) , de 0 találat volt amikor rákerestem.

Apropó ha majd updatelem a firmwaret vagy a HT-t akkor elvesznek ezek a beállításaim? Nem mókoltam még semmit, látva Ákos szívását. Nem tudom hogy az új firmware kavart e be neki (sony TV-vel esetleg inkompatibilitás) vagy már eleve hibás volt neki a készülék. Szóval egyelőre gyári állapotban használom

Beni2360: Nem az aquamannél volt a probléma, hanem pl a jurassic world 2nél, de majd még próbálkozom, ha hazaértem megnézem

[ Szerkesztve ]

(#13907) thomasvold válasza Zoty4 (#13906) üzenetére


thomasvold
őstag

A firmware nem kavar be, megmaradnak a beállítások és minden poszter. Nekem legalábbis megmaradt minden utána.

Írj egy filmet, amit nem találsz, megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#13908) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Nos, sajnos én is abba a táborba tartozom, hogy nem tudok mit kezdeni a sötét részletekkel egy Zidoo z9x és egy Sony 8077 társaságában. Állítottam már mindent is, sajnos a fekete színekben elvesznek a részletek. Előbb pl feliratot váltottam és be zöldült a kép. A tv Netflix alkalmazásában nincs ilyen probléma és a Playstation 5-ön is kiváló minden. A HM erősítő amibe csatlakozik minden egy Denon x3700h. Sajnos ha ki-be kapcsolom a zidoo-t akkor a kívánt cec hatás sem érvényesül, míg a ps5 ezen a téren is jól működik. Más pozitív tapasztalatokat azért írom le mert ebből gondolom, hogy a 3700-al nincs probléma. A Zidoo Kácsa HDMI kábellel csatlakozik az erősítőbe, az erősítő egy high speed HDMI kábellel csatlakozik a tvhez. Szervernek egy Zyxel NSA 325 v2 van beállítva. A Free Guy akadozott, gyanítom azért mert az infoban 100mb felé is felment a stream adatmennyiség.

A HT rettentően tetszik, kényelmes így adnék még egy esélyt a Zidoo-nak. Nem beállítás terén, azon túl vagyok.

Firmware-t hogyan kell rajta downgradelni? Hátha régebbivel jobb lesz és nem kell másra áttérni.

Tényleg sajnálnám a HT-t. :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#13909) djnice


djnice
veterán

Látom lassan mindenkinél sötét a kép Zidoo-nál...
Nem nagyon értem, mert pont ugyanolyan a képe mint a többi RTD1619-es lejátszónak.
Ha valakit érdekel és Pécs közelében lakik, tudok adni tesztre egy Dune Real Vision 4K-t, hogy kiderüljön mi okozza a gondot.

(#13910) tomp válasza powerup2 (#13877) üzenetére


tomp
félisten

Lemezes BD lejátszók, Ugoos AM6B Plus, Oppo lemezes lejátszó és klónjai.

(#13911) ilovedigweed válasza djnice (#13909) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Én szívesen élnék az ajánlatoddal csak sajnos messze vagyok Tőled.

Azért köszönöm! :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#13912) hakos1987


hakos1987
őstag

Na, ledobom az atomot a sötét kép témában :DDD

Ma eljutottam egy barátomhoz, akinek Panasonic TX-58GX810 TV-je van, ami szintén DV képes. Vittem a boxot és külső vinyón a tartalmakat.

Box képe ugyan az, mint nálam is, sötét. Az én TV-m nem játszik USB-ről DV tartalmat, de az Övé igen. Rádugva direkt a TV-re ugyan úgy sötétek ugyan azok a jelenetek, mint amit kifotóztam. Néztünk SDR és HDR tartalmat is, a kép ugyan az, mint nálam otthon.
Na most a Zidoo is és a TV is nem tévedhetnek ugyan úgy, szóval a gond inkább a lejátszott tartalommal lesz valószínűleg. Másik, hogy lehet mégis az a felvetés igaz, hogy a Z9S tolta túl a fényeket és most ezért tűnik minden, még a menü is sötétnek. Lényeg a lényeg, elvileg minden jó és ilyennek kell lennie. Az más kérdés, hogy nem tetszik, de ez szubjektív.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13913) kolosszus87 válasza hakos1987 (#13912) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Írtam neked korábban, hogy gyanús megszoktad a "szar" hdr képet. Sony XH90-em van, 2 évig használtam Zidoo Z9S-t, csakhogy a HDR képminőségével én már az elejétől nem voltam megelégedve bármit is próbáltam állítgatni, (SDR-el semmi bajom nem volt), HDR tartalomnál egyszerűen túlfényesítettnek, fátyolosnak, mosottnak tűntek a színek, fekete is szürkés volt sok helyen...nem volt szép kontrasztos és élénk a HDR a legtöbb filmnél! Nos, nemrég váltottam főleg DV miatt, csak én nem Z9X-re, hanem Dune HD Real Vision 4K-ra, de ugyanazt RTD 1619DR chipet használja mint a Z9X. Azóta a sima HDR10-es tartalmak is végre úgy néznek ki ahogyan kell és ahogy azt elképzeltem, hogy hogyan kellene. Megjött végre HDR-nél is a fekete, a kontraszt, a színek teltebbek lettek és a fényerő is a tv képességeinek megfelelő. DV tartalom meg alapból sötétebb picit mint a sima HDR10, ez teljesen normális.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#13914) kolosszus87 válasza hakos1987 (#13912) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Érdekelne még egyébként, hogy a tévéden milyen képbeállításokat használsz HDR tartalom esetén? Sony tv-k 0-ás gamma beállításon adják a megfelelő hdr képet.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#13915) hakos1987 válasza kolosszus87 (#13914) üzenetére


hakos1987
őstag

Az alábbi linken a rtings beállításokat, csak annyi különbséggel, hogy a cinema pro profilt faragtam és 70-re felhúztam a színt.

[link]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13916) hakos1987 válasza kolosszus87 (#13913) üzenetére


hakos1987
őstag

Valószínűleg ez lesz. Sötét, mert aminek sötétnek kell lennie, az végre sötét és csak az világos, ami fényes... szóval érted :DDD

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13917) kolosszus87 válasza hakos1987 (#13916) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Akkor szerintem semmi baj nincs vele, eddig nem volt jó Z9S-sel. Gondolom a színt is azért húztad fel 70-re mert a Z9S-nél te sem találtad jónak a színek mélységét, most sztem érdemes lenne az új lejátszónál visszavenni 50-re. 70-en túlszaturáltak már a színek.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#13918) szkutyi válasza hakos1987 (#13915) üzenetére


szkutyi
őstag

Linkelek egy drive mappát, ebben a saját fotóim vannak, zidoo z9x és Sony xh900 tv.a tartalom vegyes.nezegsd, mert össze a sajat tapasztalatokkal
https://drive.google.com/folderview?id=1F_82k4Ht842B9f86HnngibumCFUC_Xdd

(#13919) szasanyi válasza szkutyi (#13918) üzenetére


szasanyi
félisten

Válaszadáskor alul találsz egy ferde végtelen jelhez hasonló ikont (Link beszúrása) arra klikkelve, oda tedd be a linket. Rövidebb, jobban is néz ki és csak 1 katt a megnyitása. A másik lehetőség, hogy kijelölsz egy szót vagy szövegrészt és aztán klikkelsz a link beszúrására majd teszed be a kívánt linket - ekkor a szó / szövegrész pirosan fog megjelenni, és arra is csak 1 katt a megnyitás. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13920) szkutyi válasza szasanyi (#13919) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi.mivel nem tudom szerkeszteni a hozzászólást, ezért itt a [link] esztétikus külalakkal:)
UI: telefonról sajnos nem működik a szó alá link ágyazás.:)

(#13921) djnice válasza kolosszus87 (#13913) üzenetére


djnice
veterán

Ez is érdekes, mert a Z9S képe pont ugyanolyan HDR-ben mint a Z9X-é, ha utóbbinál nem használod a VS10-et...

(#13922) Zoty4


Zoty4
őstag

kölcsönzőből HDR vagy DV-s verziót szereti jobban a zidoo? Melyikkel szebb a kép?

[ Szerkesztve ]

(#13923) Beni2360 válasza szkutyi (#13920) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

DE működik.
Kijelölöd a szót és utáni a linkre katt és látod a sort ahova be kell illeszteni a link címet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13924) szkutyi válasza Beni2360 (#13923) üzenetére


szkutyi
őstag

Addig oké.de ugyanúgy linket fog írni, nem pedig a szó lessz egy link ..
Azthiszem ez lessz a [megoldás]

[ Szerkesztve ]

(#13925) szasanyi válasza szkutyi (#13924) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak belejöttél! :C Mégis csak áttekinthetőbb, egyúttal könnyebben nyitható meg ezzel a módszerrel.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13926) feherzaj45


feherzaj45
csendes tag

A Z9X-re volt új firmware 6.3.65 néven de gyorsan vissza vonták mert össze kuszálta a film és tv-sorozat mappákat az újraindítás után az előzeteseket, borítókat, volt akinek törölte a meghajtójáról a mentéseket a HT-röl. Javított jövőhéten lesz kiadva.

(#13927) szasanyi válasza feherzaj45 (#13926) üzenetére


szasanyi
félisten

No, aki abba beleszaladt az valszeg olyan csúnyát mondott, hogy p!csa is volt benne! :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#13928) kolosszus87 válasza djnice (#13921) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Biztos, csak ezek szerint nem minden tévével...lásd hakos1987 Z9S-ről váltott Z9X-re és nem ugyanazt a képet kapja Sony tv-n, én Z9S után Dune-nal szintén nem ugyanazt a képet kapom szintén Sony tv-n. Én azóta egyébként kísérleteztem és rájöttem a Dune-nál melyik funkció okozza a változást, van egy ilyen képbeállítás, hogy "preferált HDMI színmélyég", ez gyárilag maximumon van, ettől jobb a kép, ha ezt átkapcsolom "tartalom szerintire" akkor megint fátyolos, mosott lesz a kép mint anno a Zidoo-nál(ott ilyesmit nem lehetett állítani). És akkor, hogy meggyőzödjek arról melyik lehet a helyes, életemben először bedugtam a HDD-t a tv-be és a Sony gyári belső lejátszójával is szenvedtem kicsit, csak h a képminőséget ellenőrizzem és bizony a belső lejátszó a Dune-t igazolta, ahhoz hasonó képet kaptam, nem a Zidoo féle mosott, virító fényerejű, kiszürkült HDR képet!

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#13929) Zoty4 válasza thomasvold (#13907) üzenetére


Zoty4
őstag

Amiket nem talált meg a lejátszó és rákeresve se sikerült
Wonder woman 1984
Escape room 2
Jurassic world fallen kingdom

Megnéztem pár demot (Ahogy Beni javasolta )
Vicces hogy a sony bravia demo olyan szinten laggolt h beszarás (teljesen élvezhetetlen volt), az LG 4ks demoit ugy vitte hogy öröm volt nézni.
Lehet a wifi miatt szaggatott vagy más oka lehet?

[ Szerkesztve ]

(#13930) Beni2360 válasza Zoty4 (#13929) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nézz meg, hogy a HT beállításában mi van kijelölve keresésnél. "Jurassic world fallen kingdom" nekem simán meg van. Kézi keresésnél lehet a cím sor mellett 3 választható letöltési lehetőség.
Escape Room: Tournament of Champions pedig fent van.
DE ott kettős ponttal van és a torrent meg nem. Ha csak a sorba az Escape Room-t beirod a listában ott kell lenni a 2. résznek. Pedig az NFO-ban jól van írva.
Azok a demók meg a TV-n való lejátszásra vannak amik gyártó specifikusak. Vagyis USB-n keresztül, habár nálam mennek a ZIDOO-val is. A wifi igen lehet rontó tényező ingadozik a közelben levő leterhelés végett. Volt, hogy simán ment a 4K videó de én családi házban lakok. De volt, hogy elfelejtettem vissza kapcsolni és nem tudtam miért homokozik. Ha meg közben megy a letöltés hiába vezetéken akkor is csökken a sávszélesség.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13931) Beni2360 válasza kolosszus87 (#13928) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na utána néztem mi van nálam a
fátyolosódással.

A beállítások közt - További beállítások>kijelző>>HDMI jel-nél ha átkapcsolom a továbbfejlesztett módba akkor fátyolos lesz nálam is a kép HDR10-nél teszteltem.
Tehát itt is létezik ez az opció szerintem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13932) thomasvold válasza Zoty4 (#13929) üzenetére


thomasvold
őstag

Megvannak pedig a keresőben, bocs a gyatra minőségért:

[ Szerkesztve ]

(#13933) Zoty4 válasza Beni2360 (#13930) üzenetére


Zoty4
őstag

lehet az a baj h az nfo-kat törölni szoktam?
wifinél olyan csatornán megy ami a környéken nincs használva, úgy állítottam be, hogy a legerősebb csatin menjen

thomasvold: nekem angol nyelvre van állítva, és a gyári HT van fent nem a "legújabb" ez lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#13934) Beni2360 válasza Zoty4 (#13933) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát az hiba, volt, hogy nekem kellett csinálnom NFO fájt, hogy szkennelje.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13935) Zoty4 válasza Beni2360 (#13934) üzenetére


Zoty4
őstag

Az a vicc hogy e hármat leszámítva nfo nélkül is sikeresen megcsinálta a scant, szóval le a kalappal
nfo-t hogy csinálsz? Gondolom sima notepaddel, de miket kell beleírni + milyen nevet adsz neki?

[ Szerkesztve ]

(#13936) Beni2360 válasza Zoty4 (#13935) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Benne az elérhető video link amit fentebb linkeltem valakinek, elmenteni meg az ottani cím szerint kell. Majd a kiterjesztést NFO-rá át írni. Majd be a mappába 95% hatékonyság. 13932 hsz és bírod a címet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13937) Skynet258 válasza Zoty4 (#13933) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem ugyan nincs sok film a NAS-on (50 körül, egy másik mappában meg sorik) de a "filmek" mappám még sosem látott nfo file-t, mégis mindent megtalál 99%-ban. :K Csak magát a filmet dobom be a mappába, se sample se nfo se semmi. Persze a file nevet megcsinálom rendesen film cím + megjelenés éve de igazából ennyi, ebből mindent ki tud olvasni a rendszer ami neki kell.

https://geekpulse.hu

(#13938) Zoty4


Zoty4
őstag

Na ha "."-t rakok a szavak közé és nem "szóközt" amire keresek azonnal megtalálta
köszönöm mindenkinek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#13939) hakos1987


hakos1987
őstag

Már csak egy gondom maradt, de az nagyon 😃
DTS-HD hangok.... Bad boys, mindörökké rosszfiúk Blu-ray (kölcsönzött) DTS:X hansávját nem is mutatja a választhatók között. Eddig maximum Dolby TrueHD Atmost sikerült lejátszanom vele, DTS-HD-kat nem :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13940) Beni2360 válasza hakos1987 (#13939) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

An nem csak a codec?
Codec.....: DD 5.1/DTS:X 7.1

vagyis kiválasztod a 7.1 hangsávot és az AVR-n meg tudod választani a DTS:X beállítást.
Média NFO-ban hogyan szerepel ez a hang sáv?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13941) hakos1987 válasza Beni2360 (#13940) üzenetére


hakos1987
őstag

Letöltöttem egy DTS:X teszt videót. Ennél is elindul normálisan, majd megáll a hang, elnémul, videó megy tovább, erősítő 2.0-t ír bemeneti forrásra.

Most állítottam az android beállításokban:
Audio native sampling rate: on
Meg Audio in: ADC (csak próbálgattam, fene se tudja mi ez) :F :DDD
HDMI Rx Audio Format: PCM
Most végig megy a DTS-HD MSTR és DTS:X demo videó is, egyelőre ennyivel tudom tesztelni.

Szerk: bad boysnal írják, hogy a leirásban szereplő extrák nincsenek is benne, így kétséges, hogy a hangsáv mind benne van-e.

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13942) djnice


djnice
veterán

Itt a magyarázat hogy miért lehet sötét a kép egyes HDR anyagoknál (6 perctől): [link]

(#13943) Zoty4


Zoty4
őstag

Az miért van hogy filmnézés közben nyomsz egy pauset majd elindítod és 2-3s mire visszajön a hang?, elég zavaró mikor így lemaradsz bizonyos részekről

(#13944) hakos1987 válasza djnice (#13942) üzenetére


hakos1987
őstag

Csak hirtelen belenéztem, de ez nekem kínai.... Vagyis orosz :D

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13945) djnice válasza hakos1987 (#13944) üzenetére


djnice
veterán

Kapcsold be a feliratozást :)
A hiba az, hogy az RTD1619DR egyes esetekben a Mastering Display Luminance-t 500 nit-re állítja be, ami nem a filmnek megfelelő érték, és azok a TV-k amelyek ezt a metaadatot kezelik, sötétebben fogják megjeleníteni a képet. A Sony elvileg nem foglalkozik ezzel ha a DTM be van kapcsolva. Próbáltad a Dynamic Tone Mapping-ot állítgatni a Sony-n? (nem tudom ott mi a pontos neve a menüben)

[ Szerkesztve ]

(#13946) hakos1987 válasza djnice (#13945) üzenetére


hakos1987
őstag

Ilyen vagy hasonló menüpontot nem találtam. Végigszaladva a beállításokon, egy dolog hozott a konyhára: Speciális kontrasztjavítás (Kontraszt automatikus hozzáigazítása a képernyő fényerejéhez). Ez eddig ki volt kapcsolva. Ahogy emelem a szintet (alacsony>közepes>magas), úgy világosodik a kép, de nem a képminőség rovására, azaz nem fátyolosodik. :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13947) Abassc1982


Abassc1982
kezdő

Sziasztok. Új vagyok az asztali médialejátszó témában. Szeretném leváltani a tv beépitett lejátszóját.
Igazából nincs vele gondom csak néha kiíja hogy a hang nem támogatott de mégis lejátsza a filmet hanggal. A tv LG OLed 65b13.
A választás egy Zidoo z9x lenne de tényleg annyival jobb a kép hogy megéri? Valószínűleg a hang is megoldódna így. Erősítőn keresztül vinném a tv-re a képet ami egy Denon x1700h.
Köszönöm:Csaba

(#13948) szkutyi válasza hakos1987 (#13946) üzenetére


szkutyi
őstag

Én is néztem..volt ahol benyomtam mert kellett..viszont ez a képminőség rovására megy!

(#13949) blakey válasza djnice (#13945) üzenetére


blakey
titán

A "Sonyk" idén, de talán már tavaly is (egy picit összemosodott ez a két év) "egy szintet feljebb" léptek és már nem csak LLDV-t tudnak, korábbi modelleknél meg csak az volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13950) djnice válasza blakey (#13949) üzenetére


djnice
veterán

Igen tudom, viszont ez a DTM-en nem segít HDR-nél. Itt valamit írnak erről: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.