Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-25 21:58:57

LOGOUT.hu

Appok (csak saját felelősségre, ha nem az eredetit használod [első link]):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Upo válasza Domestos (#15500) üzenetére


Upo
addikt

Valódi adat szabvány protokollon keresztül nem nagyon jön csuklóról. Nem könnyű a dolog, de folynak a kutatások, hogy a csuklóról történő optikai mérést tovább rontva a mozgás miatti adatsérülésekkel, mégis lehessen valami többé-kevésbé megfelelő eredményt produkálni.
pl. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31593935/ [link]
Zoom HRV, Scosche rhythm24, Oura ring, kb. ezek érnek valamit. Esetleg Apple Watch 3 vagy újabb.
[link]
[link]
[link]
[link]
Aztán vannak félmegoldások, pl. a garmin kikalkulál valami átlagértéket, de nekem úgy tűnik, hogy nem férsz hozzá a folyamatosan gyűjtött adatokhoz hogy esetleg más módon elemezhesd. [link]

És biztos lesznek olyanok, amik simán bekamuzzák a HRV supportot, aztán majd a G szenzorból, optikából, meg a bekért személyes adatokból majd bekalkulálnak valamit (az amazfit is kb így kezdte a pulzusmérést).

Attól függ, mi a célod vele, de neked kell megtalálnod hozzá az eszközt. De még most is a Polar H10 mellkaspánt a referencia a konzumer eszközök között.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15502) Domestos válasza Upo (#15501) üzenetére


Domestos
tag

Köszi az alapos választ!
Mellkaspánttal tudok HRV-t mérni már most is, csak gondoltam, jópofa lenne, ha lenne éjszakai pulzus/HRV trackingem regeneráció méréshez. Övvel viszont nem szeretnék aludni, ha egyáltalán működne és nem mozdulna el az öv rajtam.

(#15503) Upo válasza Domestos (#15502) üzenetére


Upo
addikt

Az új Garminok (FR 255, FR 955) tudnak ilyen éjszakai HRV Status-t. Ezekben Gen 4 Elevate pulzusmérő szenzor van. Közelít már a pontossága a melkaspántos méréshez, de nyilván nem olyan pontos. De van már vele benyújtott szabadalmuk EKG és talán vérnyomás mérésre is, de nem tudni hogy mikor kerül bele a szoftverbe (ha egyáltalán bekerül). Persze ez nem ér fel egy 12 vezetékes EKG-vel, de eléri azt a szintet, ami megmondja, hogy érdemes orvoshoz menni.
A 255 viszont nem tud Training Readyness-t, amit a 955 igen, regenerációra ez most a legújabb megoldás. [link]
Ugyanezzel a szenzorral vannak régebbi óráik is, Fenix 7, Epyx 2, FR 945LTE (a sima 945 nem), de nem lehet tudni hogy a HRV Status és Training Readyness egyáltalán szoftver frissítéssel bele kerül-e.
De ezek nagyon nem Mi Band árban vannak, nagyon friss még ez a csuklós technológia.
A kínai vérnyomást, ekg-t és mindent is mérő órákat meg inkább hagyjuk...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15504) draco31 válasza Upo (#15503) üzenetére


draco31
veterán

EKG az almáknak megy már, meg más hasonló dolgok, több történet is van, hogy jelezte az óra a tulajnak, hogy nem ártana dokihoz menni, mert valami nem okés. De hát az sem épp Bandi kategória. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15505) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok, segítségre volna szükségem. Unokámnak vettünk egy ilyen karkötőt miband 6, rádugtuk a töltőre, de egész egyszerűen nem hajlandó tölteni, egy órája rajta van és semmi. Próbáltuk számítógépről és telefonról töltőről is tölteni de egyelőre nem töltődik . Van valami javaslat?

(#15506) draco31 válasza nababika (#15505) üzenetére


draco31
veterán

Hagyni kell töltőn, hátha feléled. De esélyes, hogy túlmerült a dobozban, és halott sajnos. Garanciázni kell.
De a tapasztaltabbak majd hátha írnak bíztatóbbat.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15507) Upo válasza nababika (#15505) üzenetére


Upo
addikt

Azt szokták mondani, hogy egy éjszakára rajta kell hagyni. Ha 6-8 óra után se kezd el tölteni, akkor vissza kell vinni a vásárlás helyére kicseréltetni. Az újat meg még ott kipróbálni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15508) nababika válasza Upo (#15507) üzenetére


nababika
aktív tag

Megoldodott köszönöm. Reggelre feltöltödött. Remélem jó lesz.

(#15509) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Kezd teljesen elegem lenni a Band 6-omból.
Az elmúlt fél évben vagy több teljesen mindegy KÉT problémával küzdök váltakozva.
Egyik napról a másikra gondol egyet az óra és baszik értesítést küldeni ami a telefonon történik.
Se hívás, se üzenet. semmi nem jön át rá. ( igen igen be van kapcsolva minden notify ).
Factory reset és utána tökéletes!

Az új amit játszik, hogy rezeg az óra a kezemen, mert értesítés érkezett de nem villan fel csak kizárólag akkor ha megnyomom a kijelzőt és akkor látom...

Factory reset és utána tökéletes....valameddig!

Nagyon nagyon kezd elegem lenni pedig már nem az első ilyen "óra" amit vettem. :W

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#15510) jano_77 válasza Upo (#15507) üzenetére


jano_77
nagyúr

Jó reggelt.
Kislányomnak az Angyalka hozott tegnap egy Mi Band5 karperecet és pontosan ez a helyzet vele, mint itt az előttem szólónak nababika volt a Mi6-al, hogy nem veszi fel a töltést. :F
Pontosabban az volt, hogy mikor kicsomagoltuk, rádugtam töltőre, akkor elkezdett tölteni. Rajta hagytuk míg ebédeltünk, majd kipróbáltuk. Nyomogatta a kislányom (7 éves), majd én próbáltam az applikáción keresztül a telefonommal párosítani. Ez nem volt egyszerű művelet, de végül nagy nehezen sikerült. Ellenben ezt követően egyszer csak elsötétetdett - arra gondoltam, hogy lemerült :F - és azóta se kép, se hang.
Fent volt most egész éjjel a laptopon, hogy töltse, de semmi, tök fekete az óra, nem reagál semmire.
Szerintetek kuka!? Kislányomnak összetörik a szíve, mit csináljak, mit tanácsoltok?
Nyílván nem tegnap és nem is 3 napon belül vettük, így is él rá a cseregarancia!? :F :U

Köszönöm előre is a tanácsokat, segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15511) nababika válasza jano_77 (#15510) üzenetére


nababika
aktív tag

Ki kell próbálni több töltővel is, néha ez is megoldja. Nekem javasolták, hogy tegyem be a fagyasztóba pár percre és utána töltőre. Nekünk csak simán megoldódott, egyszer csak elkezdtem tölteni.

(#15512) jano_77 válasza nababika (#15511) üzenetére


jano_77
nagyúr

még ha olyan lenne a töltője mint a telefonoknak, hogy C vagy trapéz micro USB, de ennek speckó töltője van! Honnan szedjek most ilyet másikat - venni biztos nem fogok, hogy hátha azzal majd tölteni fogja. :U :o

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15513) nababika


nababika
aktív tag

A zsinór másik vége USB A-s azt próbáld másik usb töltőbe bedugni. Próbáld ki több félével is, hagyd rajta néhány órát.

(#15514) jano_77 válasza nababika (#15513) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tegnap este miután írtad ezt a fagyasztós dolgot, gondoltam teszek még1 próbát. No nem a fagyasztóval, hanem a laptopról töltéssel és láss csodát, elsőre ahogy feldugtam, rögtön el is kezdte tölteni. :F :U
Ki érti ezt?!? Előtte napon meg hiába próbáltam bármit, meg egész éjjel fent volt és SEMMI. :( :F
Most úgy tűnik, hogy müxik. Köszi a tanácsokat, remélem így is marad és tudja majd használni a drágám. :B :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15515) sbazsi válasza sbazsi (#15491) üzenetére


sbazsi
veterán

Erre bárki bármit?

Xiaomi Mi9 - Mi band 6 - Xiaomi home.

A Mi band-on mindig megjelennek a zepp life-ban beállított alkalmazások értesítései, kivéve a xiaomi home értesítéseit.

Automatikus indítás: Zepp life és Xiaomi home (egyebek között)
Akkumulátorkímélő: Zepp life és Xiaomi home: nincs koráltozás (egyebek között)
Alkalmazáselőzményekben mindkét appon ott a lakat, tehát ha mindent bezárnék, azok akkor is maradnak.
Tehát azok, amiket a Zepp life ír, hogy meglegyenek a megfelelő működéshez, azok megvannak

Van bárkinek bármi ötlete, hogy miért nem jelennek meg a Xiaomi home értesítései? :F :F

(#15516) luciferk


luciferk
senior tag

Band 4- Band 6-on akkut lehet cseréltetni vagy kuka?

(#15517) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]sports tracker
vs
[link]zepp life app

érdekes, hogy a sports tracker 1,5km-el többet mért, de ott csak 163 kalóriát égettem (térképes útvonal rajzolást is csinált mert be volt kapcsolva)
amig a zepp life-ban csak 4,8km-t mentett, de az 583 kalória égetést mutatott..
20mp volt a 2 app között időben leállitás / elinditás miatt

neten 5 féle kalkulátorba irtam be a paramétereket, azok átlag 360 elégetett kalóriát mutattak..

érdekes hogy kb mind2 app csak a fele igazságot mutatja.. van ami ezektől pontosabban mér?

[ Szerkesztve ]

(#15518) footy


footy
addikt

Sziasztok!

kb 1 ev utan elovettem a mi band 2esem es ugy tunik rendesen mukodik, de az iphoneommal nem szinkronizal. Probaltam a mi fit es a zepp life-ot is. A mi fit meg sem talalja, a zepp pedig latja ugyan de nem szinkronizalja.
Van erre valami megoldas?

koszi

(#15519) Upo válasza footy (#15518) üzenetére


Upo
addikt

A zepp life az a mi fit, csak menet közben átnevezték.
A sima zepp-el nem megy?
Vagy kell egy rendes telefon :DDD (bocs, ezt nem bírtam kihagyni)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15520) floratm


floratm
senior tag

Nemrég frissült az alkalmazás....és most időnként rezeg hogy tul régóta ülök egy helyben. Tudja valaki hol lehet ezt kikapcsolni?
Nekem mindig le van némitva a telefon és csak a bejövő hívás meg az ébresztő rezegteti a karkötőt de most nem találom a menut...

[ Szerkesztve ]

(#15521) Upo válasza floratm (#15520) üzenetére


Upo
addikt

Nekem a profil menüben az óra sorára kattintva van a hosszú ülés/tétlenség emlékeztető. Nálad ez tűnt el?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15522) floratm válasza Upo (#15521) üzenetére


floratm
senior tag

Profil menü nekem így néz ki [link]

Itt hol van az ora sor?

[ Szerkesztve ]

(#15523) Upo válasza floratm (#15522) üzenetére


Upo
addikt

A képeden a Mi Smart Band 6

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15524) looser


looser
addikt

Sziasztok! Ismerősnek van egy Pixel XL + Band 5 kombója. A gond a következő: bejövő hívásnál nem rezeg az karkötő. Utóbbiról indítva a telefont lehet sípoltatni, illetve a Mi Fitből indított find device tudja rezegtetni a karkötőt, de a bejövő hívásnál nem rezeg a kicsike. Valaki tapasztalt már ilyesmit?
Remekül működött mindeddig, az egyetlen változás, ami történt, hogy a telefonjában lévő digis kártya immár a voda hálózatára csatlakozik. Tudom, képtelenségnek tűnik, de más változás nincs. Minden tippnek örülök :-)

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15525) looser válasza looser (#15524) üzenetére


looser
addikt

DND > Do Not Disturb be volt kapcsolva.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15526) owen23


owen23
tag

Sziasztok!

Mi Band 5 van.
Edzés után nem tudok kilépni az edzésből, valamiért nem engedi a felső gombot (pipa) elfogadni és csak az edzésbe tudok visszalépni.
Hogy lépjek ki az edzésből?

Köszi

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#15527) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

A fiamnak van egy Mi Smart Band 5-öse és nemrég kapott új telót (Samsung Galaxy A04s), de valamiért nem sikerült összeszinkronizálnom őket. Az applikációban manuálisan hozzáadásnál sem látom a Band 5-öt. Lehet, hogy megszűnt a támogatása??? Vagy mit csinálok rosszul? A teló maga látja a bluetooth kapcsolatoknál, csak kiírja, hogy kell hozzá applikáció.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#15528) spiderpig820


spiderpig820
aktív tag

Volt másik telefonnal párosítva?
Lehet, először ott kellene leválasztani.

4B

(#15529) ratkaics válasza spiderpig820 (#15528) üzenetére


ratkaics
senior tag

Volt, de az a teló teljesen meghalt. Az órán megvolt a factory reset. Szóval elvileg ennek szabadna problémának lennie.
Számomra az az érdekes, hogy a manuális kiválasztásnál sem találok ilyen típust.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#15530) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Tudja valaki, hogy miért nem indul el az úszás távolság, és bármi egyéb mérése? Szépen kiválasztom a medence hosszát, visszaszámol, elindul a stopper, és szerinte a medence partján üldögélek. Az asszony Mi Band 6-osa, és az én 5ötösöm ugyanezt csinálta. Lehet hogy a mellúszást nem méri?
Köszi a választ!

(#15531) mastodon


mastodon
aktív tag

Hátha valaki nem ismeri: AUTH key megszerzése böngészőből.

(#15532) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Band7-re le lehet óra számlapokat letölteni Zepp life appon kívül?

(#15533) looser


looser
addikt

Sziasztok! Az ébresztést mindig kikapcsolom, ennek ellenére visszajön, most már új időpont is hozzáadódott. Ez le lehet teljesen tiltani?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15534) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mi Band 3, valamiért nagyon gyenge lett a fényerő, nem találtam opciót a Zepp life-ban vagy az órán, hogy feljebb tekerjem. Ezzel lehet valamit csinálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15535) BLUE TORNADO válasza kraftxld (#15534) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Persze. A beállításokban lehet állítani

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#15536) kraftxld válasza BLUE TORNADO (#15535) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nahát, nem is gondoltam volna :D esetleg megmondanád, hogy hol? A Zepp Life-ban nem találtam semmit, és magán az órán sem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15537) BLUE TORNADO válasza kraftxld (#15536) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Valahol az órán a beállítások között keress egy olyat, hogy Brightness

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.